pbedikbkpbxbhT" 8EMEN3DE 8ERICHTEN. Axel 15 op 1 Febr. 35 Boschkapelle 32 39 Clinge 6 6 Graauw 47 71 Hoek 63 83 Hulst 21 u 54 St. Jansteen 3 Stoppeldijk 30 Westdorpe 40 66 Zaamslag 5 13 Zuiddorpe a 19 Totaal 229 Op 1 Febr. 419 Zondag 14 Maart. 1926. S" 605 9.08 DE ACTIE VOOR ZELF-EXPLOI- TATiE VAN ELECTRICITEIT TE AXEL. Het comite dat zich voor deze zaak heeft gespannen, aldus schrijft men aan de Midd. Crt., zet die actie onverflauwd voort en met klimmende belanqstelling van de zijde der burgerij. Zoo is, ais ge- volg daarvan, j.l. Vrijdagavond een leden- vergadering gehouden door de anti-revo- utio.iaire kiesvereeniging ten einde de potieven te hooren, waarop de eene afge- raardigde dier partij voor, en anderen tegen waren en om daarnaar advies uit te Drengen. Ofschoon werd vergaderd en gedebatteerd van 7 tot 9.30 uur, kwam het tot geen definitieve beslissing, maar toch heett die vergadering in zoover nut gehad, dat de pogingen om van deze kwestie een politieke zaak te maken, den kop zijn ingedrukt. Uit kieschheid tegen- over de tegenstanders van zelfexploitatie wordt geen stemming uitgelokt. Ook de Roomsch-Kath. kiesvereeniging hield Zondag een ledenvergadering waar- in met haar afgevaardigde werd gespro- ken over zijn houding inzake het garan- tievoorstei. De vergadering kreeg toezeg- ging, dat de protestbeweging in een eerstvolgende raadsvergadering zou wor- den gesteunid, indien de meerderheid van de Kiezers de adressen hadden geteekend. Er circuleert nu in de gemeente een a dress, waarin den Raad de meening te kennen wordt gegeven, dat electrificatie der gemeente, zooals die thans door de meerderheid van den Raad is voorgesteld, den financieelen toestand der gemeente ernstig zal schaden, terwijl wordt ver- zocht: le. om het gedane voorstel tot garan- tiestelling aan de P. Z. E. M. tot verkrij- ging van electriciteit in te trekken of al- •thans op te schorten; 2e. een verzoek te doen instellen naar de mogelijkheid van zelf-exploitatie voor kom en buitenwijken, en indien dit de gemeente en den stroomafnemers voor- deeliger uitkomt, daartoe over te gaan; 3e. bij Ged. Staten van Zeeland aan te dringen op goedkeuring der leening ten behoeve van de uitbreiding van het gas- net. Tegen Dinsdagavond was een tweede openbare vergadering bedegd door het protest-comite, thans om het publiek in de gelegenheid te stellen tot oordeelen. Het comite had daartoe uitgenoodigd den heer E. j. Duetz, gep. majoor der, genie, techn. econoom te Utrecht, die belangeloos een techmsche berekening maakte voor het publiek, leidend tot de slotsom, dat bij zelf exploitatie met krachtlevering door de gaslaLriek bij een zeer veilige berekening dat wil zeggen hoogen kostprijs en weinig afname, de* electriciteit zou komen op 42 cent per K. W. U. (het kon ook voor 35 ct. meende spr., maar hij wilde liefst niet flatteeren) en dan de gemeente een winst zou maken van pl.m. j 15000 per jaar, wanneer aiieen de kom aangesloten was en van pl.m. f 20.000 als ook de Duiten- wijken waren aangesloten. In dit laatste geval diende dan echter een garantie ge steld te worden van f 3000 per jaar, waar- toe echter ook ten opzichte van de P. Z. E. M. toezegging was gedaan. Tot deze vergadering was ook uitge noodigd, de heer' H. Streefkerk, directeur der P! Z. E. M., welke echter bericht van verhindering had gezonden. Daarmee werd spijt betuigd, want men had niet de bedoeiing gehad om een debat-avond te houden, maar om ook het standpunt van de P. Z. c. M. te hooren ten opzichte van De heer Duetz zeide gaarne de zaak te bespreken, omdat men hier opkomt v*->or de waarheid, en dat meer menschen de schellen van de oogen vallen, blijkt wej idaaruit, dat hij ook van andere gemeenten o.a. Krabbendijke, is aangezocht om het gas-electro-bedrijf van technisch-econo- inische zijde te bespreken. Dat nog niet meer het gasbedrijf met het electr. bedrijt wordt gecombineerd, komt volgens spre- ker hierdoor, dat wanneer een gemeente of streek electriciteit vraagt, men begint met advies te vragen aan electro-technici, wat natuurlijk is. Maar deze heeren staan juist meestal vijandig tegenover gas. Evenmin zal ook een directeur van een gasfabriek over aanwending van electrici teit gaan spreken, omdat hij dan zijn con current binnen de deur haalt, maar wan neer men het algemeen welzijn begrijpt. zegt spreker, laat men hoofd en hart beide spreken en in dat geval helpen beide el- kaar evenals gas en electriciteit elkaar kunnen helpen. jammer, dat dit ook door de overheid niet beter ingezien wordt en men zooals te Axel zich eenzijdig laat voorlichten. Spreker begrijpt het verzet daarteqen. Hij stelt op den voorgrond, dat men verplicht is het gezag te eeren, maar dan moet ook dat gezag geen anti- these soheppen door misbruik van macht te maken. Zoo is het spreker niet duide- lijk, waarom in Axel geheime conteren- tie's moesten worden gehouden om der- qelijke openbare zaken te behandelen. Na de rede van den heer Duetz werd qevraaqd naar de juridische zijae, n. in hoever Ged. Staten inbreuk kunnen ma ken op de gemeentelijke autonomic, waar op de heer Duetz antwoordde geen rechts- kundiqe te zijn, maar hij voor zich, toch overtuiod is, dat de Kroon een strikt neu- trale houding aanneemt ten opzichte van zaken tusscbien gemeente en provincie en voorzeker het algemeen belang zal voor- staan. En indien de Kroon de gemeente in het gelijk stelt (wat spreker stellig ver- wacht) en de provincie mocht dan zooals ter vergadering werd ondersteld.de ge meente dwarszitten met de wegenkwestie voor de leiding, dan is daar nog de Grondwet, die tegen willekeur bescher- ming biedt. Spreker adviseerde echter om eerst den weg der bemiddeling te bewandelen en b v den raad te verzoeken om, nu een conference heeft plaats gehad tusschen Ged Staten en den Raad met den Direc teur der P. Z. E. M.. als electro-techmcus ook eens een conferentre te houden met dezelfde colleges en een neutraal, belan- qeloos technicus, die de zaak eens van uit gas-oogpunt kan toelichten. Daarna kan de Raad aan Ged. Staten verzoeken om toe te staan, om een gas-electro-bedrijf te stichten, en de eerlijkheid zal dan mee- brengen, dat die toestemming verkregen wordt. Mocht dit niet zoo zijn, dan kan men bij de Kroon in beroep gaan. Spreker heeft bij deze zaak absoluut geen persoonlijk, noch financieel belang en is daarom bereid, om desgewenscht aan den Raad van advies te dienen> be- grijpende de verantwoordelijkheid voor het groote gemeentebelang, dat aan dpze kwestie is verbonden. Namens het comite werd toegezegd, dat alles in het werk gesteld zal worden, om te bereiken, wat bereikbaar is, waar- na deze druk bezochte vergadering werd gesloten. KOEWACHT. Den lien April a.s. hoopt den vader van onzen ZeerEerw. heer Pastoor, de heer P. Swagemaeker te Nieuw-Vosse- meer zijn lOOsten verjaardag te vieren. Dezer dagen behaalde onze dorps- genoote Mej. C. Lammens, leerling der kweekschool ,,Le Sacre Coeur"' te Ouden- bosch haar Godsdienst-diploma. GEMEENTELIJKE- EN DISTRICTS- ARBEIDSBEURS TE TER NEUZEN. Op 1 Maart 1926 stonden als werkloos bij de Arbeidsbeurs ingeschreven Transport- en losse arbeiders 274 Op 1 Febr. 273 Fabdeksarbeiders 2 2 Zeelieden 2 5 Timmerlieden 3 13 Opperlieden 4 9 Metselaars 1 12 Stucadoors 1 Schilders 4 10 Machinisten 1 Machine Bankwerkers 2 3 Electriciens 2 2 Magazijnknecht 1 Kleermaker 1 1 Timmerm.-Magazijnier 1 1 Boerenarbeiders 1 Bouwkuud g-Opzichter 1 1 Totaal 298 Op 1 Febr. 336 Bij de Correspondentschappen i/ H V B H It U lioek. Chr, Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9| u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswftkatraat). Cer Neuien. 9i u., 2 u. en 5i u., Ds. Neerbos. Ood-Gereformeerde Gemeente. VlooswiJkstraat) TerNeuzen. 9i u., 2 u., en 5i u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Westatraat). \xel 9 u. en 2u.,lee.skerk. Op 13 Februari 1926 stonden bij 207 organen der open are arbeidsbemiddeling als werkloos ingeschreven in totaal 76100, op 14Fehruari 1925 bedroeg ditaantal75000. Ned. Hen. Kerk. Ter Neuzen 9i u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9i u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. G. A. Ruijsch van Dugteren van Axel Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Axel 9 u., en 2 u., Ds. E. Raams van Hoek. 3as van Gent. 9} u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk- 9| u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Lokaal „Eber.-Haezer". (Kerkkoflaan.) Ter Neuzen. 5i u.. Evangelisatie. R. K. Kerkdienaten te Ter Neuwsn. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, en 10 uur Namiddags omhalf drie Lof. ERNST1GE SCHEEPSRiMP. Een vrouw en drie kinder en verdronken Dinsdagmiddag is op de rivier de Maas, ter hoog'e van den mond van de Rijnhaven te Rotterdam e*n ernstig o-geluk gebeurd. Het Rijnschip „Stormpolder" metende 1424 ton en eigendom van de N.V. Rotter- damsche Rgn- en Zeevaartmaatschappij kwam, gesleept door de „Vecht" van den Nederlandschen Stoomsleepdienst v.h. P. Smit jr., de rinei afvaren, met besiem ming naar de Waalhaven. Het schip was geheel afgeladen met steenkoolhet voer een opperlast en de luiken lagen open. Het, weer was zeer slecht en er kwam reel water over. Ter hoogte van de Veer- haven gekomen. besloot de schipper, de 34-jarige R. Hartsuiker, de Rijnhaven in te varen, om daar beter weer af te wachten. Bij bet opdraaien sloeg steeds meer water over, het schip liep vol en begon te zinken. De eerste matroos, de 23 jarige C. T. H. de Bruyu uit Niimegen, sprong in de jol en wist zich op die manier te redden. De tweede matroos, de 18-jarige A. Thijssen uit Heumen, viel overboord en werd door de „Vecht" opgepikt. De schipper geraakte eveneens te water. Hij wist een stuk hout te grijpen en zich daarop dry vende te hou den Hij is later door de wVecht" aan boord genomen. De schippersvrouw, de 32-jarige B Hartsuiker-Hartsuiker, snelde naar de roef om de kindereu eruit te halen. Juist toen zij binnen was, kapseisde de „Stormpolder" over bakboord. De deur vaD de roef is aan bakboordzijde en gaat u^ar buiten open. Dientecgevolge werd deze deur door het water dicht geperst en konden de vrouw en de kinderen er niet meer tij dig uitkomen zoodatallen verdronken. In de roef waren, behalve de schippers vrouw het 5jarige dochtertje Jantien Trgn- tje, het 3jarige zoontje Rijnder en het 3jarig neefje, dat tijdelijk aan boord was, Joban Hartsuiker. De ,/Stormpo!der" is juist voor den mond van de Rijnhaven gezenken en ligt onge veer 20 meter uit den wal zeer gevaarlijk voor de scheepvaart. Op de plaats, waar het schip gezonken is, is een bak gelegd, De schipper en de beide matrozen zijn op het bureau van de rivierpolitie van droge kleeren voorzien Bij de reddingspogdngen zijn de Politie III en de Havendienst 1 met de roeren tegen 't gezonken schip gestooten, waardoor beide schepen averij kregen en onklaar raakten. De Politie 111 is dadelijk op de helling geplaatst en gerepareerd. Woensdag avond kon het schip weer dienst doen. EEN GOEOE VANGST. Door rijks- en gemeentepolitie en rijks- ambtenaren is te Denekamp een goede va-gsf gedaan. Men had er natnelijk de lucht van gekregen, dat een zekere H., d e sinds eenigen tijd doo de politie gezocht werd voor het ondergaan van ongeveer een jaar gevaogeni-istraf en zich waarschij lijk in Duitschland ophield bij familie te Denekamp verbleef. Dit vermoeden bleek juist te zijn. Een poging, om nog te ontkomen, mocht hem niet meer baten. Hij is geboeid naar Almelo overgebracbt. AUTOBUS VAN DEN DIJK. Dinsdag kantelde een autobus van den oprit aan den dijk te Ovezande, achter de Blauwe Hoeve. Het vervoermiddel kwam onder aan den dijk op het land terecht. Met vereende krachten werd de bus weer recht gezet. Het bleek dat slechts een paar ruiten stuk waren. Persoonlijke on- gelukken kwamen niet voor. MINISTERS EN HUN EEGA'S. ,,Prins Joris" wijst in zijn politiek over- zicht in de Enkhuizer Crt. op een moei- lijkheid bij Kabinets-formatie, die een for- mateur ondervindt van den kant der da mes Hij vertelt daarover het volgende: Nu zijn wij er niet blind voor, dat feite- lijk al'leen de formateur kan beslissen, in hoeverre het wenschelijk is, publiciteit te geven aan de vordering of niet-vordering van zijn pogingen. Daar is bijvoorbeeld de weigering van iemand om een porte- feui'lle te aanvaarden; die kan de forma teur zeker niet publiceeren, want daar- door maakt hij de kans, dat een ander die zal accepteeren, iets minder; het ligt nu eenmaal in 's menschen aard, om niet bij- zonder belust te zijn op een door een ander versmaad brokje. En het maakt de vrouw van iemand, die voor Minister in aanmerking komt, weer iets sterker. De vrouw, zeggen onze lezers verwon- derd, maar wtat heeft die er nu mee te maken Ons antwoord is: Zeer veel. Trots alle klachten over onze verkeerde huwelijkswetgeving en jeremiades over de miartiale macht, is de invloed van de vrouw zeer groot, en bij het vormen van een Ministerie van belang. Want onze bevinding is, al heeft men ook in dezen de uitzonderingen, die den regel bevesti- gen, dat de meeste Nederlandsche vrou- wen liever niet hebben, dat haar man Mi nister wordt. Zij zien hem liever niet het object van algemeene critiek worden, dat een Minister nu eenmaal is; zij vreezen, dat zij dan op grooteren voet moeten gaan leven; zij zien er teqenop, dat ze dan aan het Hof zullen moeten komen, en tegen wat al meer. En de degelijke Nederland sche huisvrouw heeft ook niet gaarne, dat haar man, een eervol en wlnstgevend ambt of bedrijf prijs geeft, voor zooiets ongewis als het ministerschap. Het is best mogelijk, dat onze lezers dit met verwondering hooren, maar toch is het zoo: Wlj zouden hdervan voorbeelden te over kunnen aanhalen, maar moeten er natuurlijk van afzien hier levenden te noemen. Maar wij meenen niet tekort te schieten in pieteit voor onzen onvergete- lijken vriend Goeman Borgesius, dien wij nog dagelijks missen, als wij mededeelen, dat zijn vrouw er zeer tegen was, dat hij in 1897 in het kabinet-Pierson de porte- feuille van Binnenlandsche Zaken aan- vaardde. Mevrouw Borgesius was een huitengewoon lieve vrouw en de trouwste stut voor haar man, die zelf de eerste was om te erkennen, dat hij zonder zijn trouwe levensgezellin het nooit zoo ver zou heb ben gebracht. Maar zij vond het nu mooi genoeg, dat haar man het tot invloedrijk Kamerlid had gebracht, en daarnevens aan het hoofd stond van die Levensver- zekeringmaatschappij, die hij van een kwijnende tot een van de grootste en so- liedste van Nederland had gemaakt, waarom moest hij nog meer willen En deze redenatie, die in den regel van de beste en liefderijkste vrouwen komt, wordt dan nog verstexkt als de lieve spreekster kan wijzen op een ander, die ook geweigerd heeft, en dat Was bij die gelegenheid het geval; voordat Pierson aan Borgesius vroeg om Minister van Binnenlandsche Zaken in zijn Kabinet te worden, had hij de portefeuille aan Druc- ker aangeboden. MET WAARDELOOZE MARK- B1LJETTEN QPGELICHT. Dezer dagen liepen te Glanerbrug twee Duitschers rond, die er hun werk van maakten, verschillende maakten, verschil- lende winkeliers van de grensdorpen op te lichten. Zij kochten n.i. verschillende artikelen en boden ter betaling dan 20 markbiljetten aan uit den inflatietijd. Zoo gelukte het hun bij den horlogemaker v. V., een dergelijk geheel waardeloos biljet ter betaling te geven, waarvoor zij een horloge ontvingen,en nog zes Hollandsche guldens bovendien. De politie is van een en ander in kennis gesteld, doch de op- lichters zijn waarschijnlijk over de grens verdwenen. HET VREESELIJKE ONGELUK MET DEN FRANSCHEN LUCHTBALLON. Dezer dagen is reeds in het kort ge- meld, dat in de buurt van Rambervillers een luchtballon met de hoogspannings- draden eener electrische centrale in aan- raking is gekomen, wtaardoor de ballon is ontploft en zijn bestuurder Marcel Edard. on tragische wijze om het leven is ge komen. Nader lezen wij thans in de Fransche bladen, dat het ongeluk in den vroegen morgen omstreeks zeven uur heeft plaats gehad. Eenige inwoners van Rambervillers, die dert ballon uit de richting van Epinal za- gen naderen, merkten reeds op, dat de luchtballon op slechts geringe hoogte vloog en klaarblijkelijk met moeilijkheden had te kampen. Er woei een stevige bries, die den ballon in de richting van Bacca rat voortdreef op een hoogte van niet meer dan 60 meter. Het stalen koord, dat door bailonvaarders wordt gebezigd, als zij willen dalen, sleepte over den grond. Plotseling bemerkte Edard, dat hij recht op de kabels der electrische centrale van Etival aanvloog. Zoo snel mogelijik wierp hij nog den allerlaatsten zak ballast uit, dien hij overhad, doch ook deze zak was al half leeg en veel gaf dit dan ook niet. Het volgend oogenblik was het stalen koord reeds met een der hoogspannings- draden in aanraking gekomen. Een ont- zettende ontploffing volgde en in rook en vlammen gehuld, stortte de ballon met ge- weldige snelheid ter aarde. Onmiddellijk was hulp ter plaatse, doch j de piloot bleek geheel verpletterd te zijn. Met zulk een kracht was hij ter aarde qe- slingerd, dat zijn beenen en rug zich let- i terlijk in den grond hadden inqegraven. j Bovendien had hij verschrikkelijke brand- wonden over het geheele lichaam opge- loopen. Marcel Edard is tijdens den oorlog kor- poraal bij de luchtmacht geweest. Zater- i dag 27 Februari was hij uit het vlieqkamp te St. Cloud opaestegen, met de bedoeiing een tocht van langen duur te ondernemen ten einde zijn brevet te krijgen. HENDRIK GEERAERT DE SLUIS- WACHTER VAN NIEUWPOORT. De plaatsing van het borstbeeld van Hendrik Geeraert, de Nieuwpoortsche sluismeester, die met zijn collega Cogge 'n groote rol heeft gespeeld bij de onder- wa'terzetting van het Yzergebied in Octo ber 1914, heeft Zaterdagmiddag in het Legermuseum te Brussel plaats gehad en ding met eenige plechtigheid gepaard. Hoewel fascistisch-gezinde bladen had den medegedeeld, dat na de plechtigheid het publiek voorbij de onlangs naar het museum overgebrachte vaandels der ont- bonden regimenten zou defileeren, was de opkomst niet bijster groot. Behalve majoor Van Parijs gedelegeerde van den minister van landsverdediging, waren er ook eenige generaals onder de aanwezi- gen. De secretaris van de Ligue du Sou- vernir droeg het borstbeeld aan den con servator over en sprak daarbij een rede uit. Incidenten deden zich ook na den af- loop niet voor. VIJF MAAL UIT HET BAGNO ONTSNAPT. De president der repu'oliek heeft op ver- zeek van den minister van justitie het vonnis van den oud galeiboef Ohantecaille levenslange varbanning veranderd in twintig jaar verbod van verblpf in Frankrgk. Zoodat Ohantecaille nu in Frankrjjk kan bljjven, daar zijn vonnis reeds ouder dan twintig jaaa is. Toen Honore Ohantecaille 21 jaar was werd hij wegens diefstal tot vijf jaar dwang- arbeid varoordeeld en naar Koenie (He des Pins) in Nieuw-Caledonie verbannen. Na vier jaren wist hij te ontvluchten. werd echter in Liverpool gepakt en naar Saint- Laurent du Maroni, in Guyana gedeporteerd Twee keer na elkaar ontvluchtte hp weer, maar werd in Nederl. Guyana opgepikt. Een nieuwe poging ste'lde hem in stuat Venezuela te bereiken, waar hij acht jaar leefde en groote achting genoot. Toen hij het waagde naar Parijs terug te keeren en het vak van kranGnverkooper op te vatlen, werd hij herkend en ingerekend. Nogmaals verbannen, nogmaals ontvlucht wederom naar Venezuela, waar hp in d'enst trad bij d<m heer De L'ina, Neder- landsch concul in Coro-Estando falcon. In 1918, bp den wapenstilstand, werd hp a's eenige Franschman toegeju cht en de gouverneur van den staat Falcon gaf hem de accoulade. Toen werkte hij met eere, toog daarop weer naar Frankrijk, vestigde zich in Puyraolyn, huwde er en kreeg twee kin deren. Hp leed echter aan zenuwover- spanning an ging zich eenigen tijd geleden zelf verraden. De president der republiek is hem echter goedgunstig geweest, zoodat hp in Frankrpk kan blijven wonen POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een bed over- trek met peluw en een portemonnaie met eenig geld. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. IN GEZONDEN S1UKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Waar de lieer Fans de spreektrompet Reveille heeft geblazen, Daar wil ik thans op mijn comet De taptoe dan eens blazen! Ik dank U wel, heer Redacteur, V oor al Uw goede zorgen, Ik g'loof, het kan er nu mee deur, t Bestuurslid blijft verborgen. Want, of heer Faas nu al beweert, Dat niemand hem deed schrijven, Het spel, door hem gepresenteerd, Vertoont geleende schijven. Zijn meemng omtrent mijn moraal, Is toch verkeend begrepen, 'k Ben in dat opzicht, liberaal, In geenendeel benepen. Geen gramschap kwam in mijn gedacht, Alleen de naakte feiten Zijn door mij in't geding gebracht, 'k Wou voor de waarheid pleiten. De stukken, hier gedeponeerd, Toen 'k reeds was uitgetreden, Zijn dadelijk geretoumeerd, Ze houden? Om wat reden? k Was als bestuurslid afgeizwaaid, 'k Had niets er mee te maken, Ik vond de bende te gegaaid, En ongeschikt voor zaken. En of 't voomaamste was gebeurd, (Verzorgd door heer Van Houten), 't Werd door de rest vertureleurd, De zaak werd ingezouten De eng'len speelden duivels'pel, Hun rozen werden doomen, Zij maakten van den Hemel, hel, En deden d'anderen toomen. En of heer Faas 't aldus beschouwt, Dat ik vriend Meertens sp aarde, Nog nooit is mijn critiek verflauwd, Waar't ging om 't recht op aarde. Ook geen verlichte politiek Deed mij de pen hanteeren, Doch vriend, Uw ingezonden stuk was ziek. En stond vol booze zweren! Weer schrijft U, „neem het niet zoo nauw, 't Is immers pot en ketel''! Zeg, 't wordt weer 't zelfde gemiauw, Stop dat maar in dien ketel. En spring er met 't Bestuur ook in, Dan is 't een heksenketel! Ik dank U wel, voor 't compliment, Mijn opvoeding bewezen, Ik ben er waarlijk mee content, Daarin te zijn geprezen; Maar 't spijt mij toch, als 'k vender leee Kom ik tot de conclusie, Dat juist diegene, die mij prees, Nu maakt de grootste ruzie. 't Schijnt, dat d'omgevjng waar U zit, Trots d'anti-revolutie, 't Doet spoken in Uw kersepit, Want U maakt revolutie. Wanneer U weer eens schrijven gaat, Heer Faas, bedenk dan immer, Dat scheklen, schimpen, U niet baat, Zoodoende wint U 't nimmer. Als U dat nu nog leeren moet, Voor iemand op Uw jaren, Dan heb ik daarop niet veel moed, U hebt al grijze haren! En als het daar nu over gaat, Eerbied voor grijze haren 't Is maar op welk Wen hoofd dat staat, Maar niet hoe lang zij waren! 'k Heb voor een spiegel mij geplaatst, Maar 't werd een uilenspiegel, Want naast mij werd een uil gekaatst, In hulpeloos gewiegel, Ik sluit thans hiermee dit defeat, Dus weer tot later dagen, En 'k zal steeds zorgen in dit blad Voor Hoeksche Raadsverslagen Hoogachtend, W. C. VAN PETEGEM. Hoek, 10 Maart 1926. (Discussie over dit onderwerp hiermede ge sloten. Red.) SCHEEPVAARTBEWEGING. Van Ter Neuzen: 11 Maart Eng. s.s. PEM- BRY, 1552 M3., steenen, Londen. Van GentTer Neuzen: 11 Maart. Eng. s.s. PTARMIGAN, 1412 M3., stukg., Londen. Voor Gent: 10 Maart. Eng. s.s. YEWHILL, 1618 M3., ledig, Londen; Lett. s.s. FERDENE, 1438 M3., ledig, Antwerpen. 11 Maart. Eng. s..s. LANRICK, 3630 M3., stukg., Leith; Fransch s.s. DEPT. JOSELIN DE ROHAN, 5768 M3., ledig, Saint Nazaire; Eng. s.s. STOCKFORCE, 2782 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. ORCHIS, 1366 M3., ledig, Londen; Fransch s.s. DALILA, 7955 M3., pyriet, Bordeaux; Eng. s.s. FALCON, 1910 M3., stukg., Londen; Russ. s.s. BUDENY, 7600 M3., stukg., Riga; Eng. s.s. LOUIE ROSE, 5418 M3., kolen, Westhartlepool; Belg. s.s. CHARLES, 2775 M3., ledig, Zeebrugge; Eng. s.s. PANSEY, 1583 M3., pekkolen, Sunder land; Eng. s.s. CLANDEBOYE, 1737 M3., ledig Duinkerken; Eng. s.s. LEVENWOOD, 2278 M3., kolen, GooleJ Eng. s.s. YOKEFLEET, 2327 M3., pekkolen, Goole; Nederl. s.s. NAALD- WIJK, 5782 M3., ledig, Rotterdam. Van Gent: 10 Maart. Eng. s^s. AYSGARTH, 5527 M3., ledig, Antwerpen; Eng. s.s. ORLOCK HEAD, 4422 M3., gem., Antwerpen; Eng. s.s. EMI LIE DUNFORD, 2720 M3„ ijzer, Newport; Eng. s.s. GLEDHILL, 1430 M3., fosfaat, Inoe- corden. 11 Maart. Fransch s.s. NICOLAS JEAN, 5695 M3., fosfaat, Rouaan; Noorsch s.s. COR- VUS, 3358 M3., ledig, R'dam; Deensch s.s. SI- GRID, 3417 M3., kolen, Nizza; Noorsch S3. GOULHAUG, 3225 M3., ledig, Middlesbourgh Fransch s.s. DORINE, 8987 M3„ kolen, Rouaan Lett. s,s. KULDIGA, 5595 M3., ledig, Danzig; Eng ss. FELLSIDE, 2927 M3., ijzer, Boness. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN, s.s. HELENA vertrok 11 dezer van IJmuiden naar Mumbles Roads voor orders. S.s. MAGDALENA in lossinq te Frey Bentos. s.s. TERNEUZEN vertrok 7 dezer van Sfax naar Gent. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 12 Maart, 2 uur. Biedenna ten Brussel ll'33 l!'3& Weenen (per 100 sch.) 35,10 35,25 Vreemd Bankpapler. ?rUanscb Belgisch 11,30 |5 Oostenrjjksch (per lOOsch.) 35,50

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2