Mooie Handen BUITENLAND. 6EMEN6DE BERICHTENr INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Uw handen worden mooier en tevens blanker door Doos 30ct. PUROL ►djlan de heer Ambrosius slachtoffer van |e vedbesproken schietpartij in de Schie- jtraat. UIT HET ISOLEMENT VERLOST. Een vreemd schouwspel bood Zondag j.I. bet anders zoo rustige Wieringen, toen zeker niiet minder dan vijftig auto's, die over den verbindingsdam gekomen wa- ren, het gewezen eiland doorkruisten; daarbij nog het groot aantal motorrijwie- len en honderden fietser^, het was 'n be- drijvigheid, die aan het drukste verkeer van een stad deed denken. TEGEN HET SMOKKELEN DOOR TREINPASSAGIERS. In verband met het vele smokkelen aan de grens, treedt in den laatsten tijd de douane te Roosendaal met de grootste ge- strengheid op, en heeft ook de medewer- king van het treinpersoneel verzocht om eveneens op te letten, dat reizigers die uit Belgie komen, de voorwerpen niet ver- stoppen onder banken, op de W. C.-'s of in toilletkastjes. Bij ontdekking moeten zij onmiddellijk daarvan mededeeling aan de douane doen. DE TOESTAND. De eerste berichten nopens het vooraf- gaand overleg over de kwestie van de samenstelling van den Raad van den Volkenbond laten, schnijft de N- R- Crt., bet verschil van meening in den boezem van dit lichaam duidelijk uitkoman., Briand (die tegen zijn eerste plant toch nog voor kort naar Geneve is gegaan) heeft, vol- gens een telegram van Havas, dadelijk voorgesteld, aan Spanje, Polen en Brazilie vaste zetels toe te kennen, en Chamber lain, Scialoja en Vandervelde zijn daarna opgekomen voor uitbreiding van den Raad. Rijkskanselier Luther heeft. ,,op gematigden en verzoenenden toon" de Duitsche bedenkingen daartegen kenbaar gemaakt. Intusschen weet men uit de ver- klaringen, die de-Zweedsche minister van buitenlandsche zaken Vrijdag in den Rijksdag te Stockholm heeft afgelegd, dat Zweden zijn gedelegeerden heeft opge- dragen geen bezwaren te opperen tegen een onderzoek naar de wenschelijkheid van een uitbreiding, maar zich wel te kan- ten tegen een overijlde beslissing en daar- om elk voorstel tot ,,reorganisatie" van den Raad, behalve dan door opneming van Duitschland erin, thans af te wijzen. Het Zweedsche veto zou op zichzelf vol- doende zijn, om uitstel van alle kwesties, op die van Duitschland's toelating na. te bewenken. Verwikkeling zou dan alleen dreigen, indien Spanje zich bij zulk een loop van zaken in arren moede terugtrekt of een ander Raadslid een veto uitspreekt tegen Duitschland's opneming in den Raad. Het resultaat van den eersten dag van overleg is nog te poover. om er iets. dat op een prognose lijkt op te bouwen. Indien men van verschillende zijden ver- zekert, dat de eerste gesprekken de atmos- feer ,,opgeklaard" hebben, beteekent dit zeker, dat er nu»helder licht valt op de verschilpunten. Lamoureux. de rapporteur-generaal van de financieele commissie, heeft in de Fransche Kamer verklaard, dat elke cri- sisdag den lande 20 millioen frs. kost. Dit moet tot spoed bij de samenstelling van het kabinet aansporen. Gelijk wij voor- zagen, is de meerderheid tegen Briand's regeening zoo bont samengesteld geweest, dat er geen peil op te trekken valt voor de kleur van het rtieuwe ministerie. De meerderheid bestond namelijk niet alleen uit de socialisten, maar ook uit de ooposi- tie van het oude nationale blok en beiden werden bij hun afkeerigheid van de belas- ting op de betalingen gedreven door vrees voor de kiezers. Lamoureux" stond dit reeds voor den geest, toen hij in het debat uitriep: ,,Wij zullen zien, hoever de laf- heid van deze Kamer zal gaan." Men acht het onmogelijk, dat Briand zich weer met de vorming van een kabi net zou willen belasten. maar verwacbt dat hij de portefeuille van buitenlandsche zaken zal behouden. Men kan gerust blijven voorspeMen, dat het te Geneve tot de een of andere schikking over de Raadszetels zal komen, al is het nog niet precies duidelijk op wel- ke manier, omdat het, in geval het daar niet toe kwam, er iets ernstigs aan de hand zou zijn met den Volkenbond zelf. Niet aangenaam voor Zweden, dat met zijn veto tegen uitbreiding den toestand gedeeltelijk beheerscht en de staten die met dit land een lijn trekken, is de uitslag van de verkiezing voor een president en voor het bureau. De Deen Zahle legde het voor den voorzitterszetel af tegen den Portugees da Costa, en uit het bureau sloot de ,,Latijnsche' groep, de groep der vroegere kleine onzijdigen uit. Het zou niet wenschelijk zijn, als deze gedragslijn werd voortgezet bij de verkiezing van nieuwe niet-permanente leden in den Raad met September, bij wijze van revan che tegen de politiek van Zweden tegen uitbreiding van den Raad. Het best staan nog altijd de kansen van Spanje ten op- zic'hte van een vasten zetel, dien dezen, naar men verwacht, zoo niet nu, dan toch met 1 Januari zou krijgen. Hoe het dan met Brazilie moet gaan, dat dezelfde rech- ten opeischt als Spanje, welke andere Z- Amerikaansche staten het weer betwisten, is nog niet duidelijk. Het uitstel, dat er ontstaan is voor de toelating van Duitschland door het voor- afgaand onderzoek of het voldoet aan de in art. 1 van het Handvest gestelde voor- waarden voor het lidmaatschap, geeft ge- legenheid om Briand's terugkeer uit Parijs af te wachten. Het wordt namelijk steeds duideiijker, dat men hem als hoofd van het departement van buitenlandsche za ken wil handhaven. Bij de belangrijke besluiten, die te Geneve ophanden zijn, kan de leider van de buitenlandsche poli tiek van Frankrijk moeilijk ontbreken. De Fransche gedelegeerden die er nu zijn, kunnen evenmin als Briand, bij het ont breken van een regeering, Frankrijk bin- den. Briand's invloed kan ook noodig zijn, om Polen, zoo het in de noodzakelijk- heid komt de vervulling van zijn wensch naar vertegenwoordiging in den Raad wat op te schorten, tot inschikkelijkheid te bewegen. VLAAMSCH VERWEERKORPS\ Het voorbeeld navolgend van de so- ciaal-democr. is nu ook, van Vlaamsch- nationalistische zijde, besloten tot de or- ganisatie van een verweerkorps bestemd om, desgevallend, het slagen van een fascistischen staatsgreep te verhinderen. In de provincies Antwerpen en Wesf- Vlaanderen is, door de gouwerbonden van Vlaamseh-nationalistische Wachten en Jeugdkringen, met deze organisatie reeds een begin gemaakt. EEN DER VREESELIJKE SOUVENIRS VAN DEN OORLOG. Uit Amiens wordt gemeld: Een ploeg polderjongens, die bezig waren aan het herstel van een weg bij Thiepval, ontdek- ten een draad in den grond en trachtten dien er uit te trekken. Oogenblikkelijk ontplofte daarop met groote hevigheid een miin uit den oorlogs- tijd, in het nabijgelegen kerkhof. Honderd graven van Britsche soldaten werden ver- nield en er ontstond een ontzaglijke mijn- krater. De arbeiders bleven ongedeerd. De materieele schade wordt op 100.000 francs geraamd. ONDANKBARE WERKLOOZEN. Het gemeentebestuur van Dublin heeft Zaterdagochtend bekend gemaakt, dat het voedselkaarten zou beschikbaar stel- len, die recht geven op brood en grutters- waren, om de werkloozen, wier aantal nog elke week toeneemt, te steunen. Dit beAluit heeft echter groote veront- waardiging gewekt en Zaterdagmiddag hebben de werkloozen een groote demon strate in Sackville Street gehouden om tegen deze soort van bedeeling te pro- testeeren. De politie was ten slotte ge- dwongen, de betoogers met de wapenstok uiteen te slaan. De opwinding in de stad was groot. MEVROUW LAMBRINO EN PRINS CAROL. De ex-kroonprins Carol van Roemenie, die thans met zijn derde vrouw, mme. Lu- pescu in een welbekend hotel aan de Champs-Elysees te Parijs vertoeft, heeft daar Donderdag den deurwaarder op be- zoek gehad. Deze kwam den ex-kroon prins een dagvaarding overhandigen, waarin hij wordt opgeroepen voor de ci- viele rechtibank te verschijnen. De dag vaarding was afkomstig van mevrouw Zizi Lambrino, de Roemeensche, die kroonprins Carol in Augustus 1918 te Odessa huwde. Dit morganatisch huwe- lijk werd een paar jaren later ongeldig verklaard en de kroonprins trad in het huwelijk met prinses Helena van Grie- kenland, dochter van wijlen koning Kon- stanitijn. De kroonprinses werd op haar beurt verlaten toen de kroonprins onlangs zijn jongste liefde, mevr. Lupescu, volgde. Intusschen is ook mevrouw Lambrino met haar vijfjarig zoontje Mircea naar Parijs gekomen. Zij verklaarde, dat zij zich destijds voor prinses Helena heeft teruggetrokken om den kroonprins in de gelegenheid te stellen een huwelijk te doen volgens zijn rang. Nu echter me vrouw Lupescu de prinses weer heeft verdrongen, beschouwt zij zich als een verlaten echtgenoote en eischt tien mil lioen francs schadevergoeding. In de dagvaardimg wordt gezegd, dat ,,madame de Hohenzollern", zooals me vrouw Lambrino wordt genoemd, destijds uit zuiver dynastieke en patriottische overwegingen in de vernederende positie heeft toegestemd om voor de prinses te wijken. Haar huwelijk werd z.g. ontbonden tegen den wil der jonggehuwden en ge- heel buiten hen om. Den 4en Januari 1926 echter deed de kroonprins afstand van zijn rechten op den troon en verbrak zijn huwelijk met prinses Helena van Grieken- land. In plants van het leven met zijn eer ste vrouw te hervatten, vestigde hij zich toen te Parijs zonder tot haar terug te keeren. Mevrouw Lambrino steunt haar eisch met den volgenden brief, haar in Augus tus 1919 door kroonprins Carol geschre- ven: ,,Mijn lieve Zizi. Daar ik genood- zaakt ben te vertrekken om het comman do over mijn regiment aan het front te hervatten, kan men niet weten wat mij zou over,komen. Ik wensch dat deze brief voor jou een erkenning mijnerzijds zal zijn, dat ik de vader ben van het kind, dat je zuilt krijgen en dat ik nooit opge- houden heb, ondanks de annuleering van ons huwelijk, mij als je echtgenoot te be- schouwen". Natuurlijk hebben interviewers beide partijen opgezocht. Mevrouw Lambrino, een knappe ver- schijning, verklaarde, dat de reden waar- om zij zich tot de Fransche rechtbank ge- wend heeft, deze is, dat zij het als haar plicht beschouwt, de belangen van haar zoontje Mircea te beschermen. ,,Wan- neer hij 20 jaren is wensch ik". zei de moeder, ,,dat zijn positie in de oogen der wereld duidelijk is en dat hij erkend is als de wettige zoon van prins Carol. De reden is niet het geld te verkrijgen, maar het recht te verkrijgen mijn zoon er zijn naam te beschermen". Mevrouw Lambrino heeft plan zich te Parijs te vestigen en haar zoon een Fran sche school te laten bezoeken. Aan de Matin" verklaarde prins Carol: Ik ben niet naar Parijs gekomen om te twisten met mevrouw Lambrino. Ik heb mijn belangen in handen gegeven van een bekend advocaat te Parijs. De nietigver- klarimg van mijn morgana>tisch huwelijk met mevr. Lambrino is uitgesproken door de bevoegde autoriteiten van mijn land. Mevr. Lambrino heeft zich nimmer verzet tegen die beslissing. Sedert enkele jaren ontvangt zij geregeld 110.000 francs rente per jaar, de interest van een som, bij de Roemeensche bank geplaatst, waarover zij na 20 jaren de volledige beschikking zal verkrijgen". TER NEUZEN, 10 Maart 1926. VERPACHTING STAANPLAATSEN. Bij de door Burg, en Weth. gehouden verpachting van staanplaatsen ter ge legenheid van de in September a.s. te houden kermis werden deze toegewezen aan de heeren: P. J. Huijgens-Viisser voor een zweefcaroussel f 425, D. Mergamt voor een schiettent f 67, B. B. Jansen voor een varietetent f 25, C. Libot voor een circus f 100, j. P. Schrier voor een carous- sel f 112 en Gebr. Smits voor een wafel- kraam, welke inschreven f 20 tegenover het Hotel Centraal en f 5,50 voor een standplaats aan de andere zijde der Markt. Voorts werd nog ingeschreven voor een caroussel door J. du Pont voor f 66, door H. M. Vale voor een zweefcarrousel f 100, door Ch. van de Moortel voor een schiettent f 61. UITSTEL VAN EERSTE OEFENING. Bij beschikking D. v. O. is aan de dienstplichtigen der lichting 1921 C. d'Hont uit Ter Neuzen en A. Pardon te Hengstdijk en den dienstplichtige der lichting 1925 L. Leenknegt uit Hengstdijk, uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van een jaar. VRIJSTELLING VAN DEN DIENSTPLICHT. Bij beschikking D. v. O. is aan den dienstplichtige der lichting 1924 J. J. Dierings uit Groede met ingang van 21 Maart 1926 voor twee jaren vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. DE GESTRANDDE SCHOENER „DAINA". De berging van schip en lading van de West van Zeebrugge gestrandde motor- schoener „Daina" is opgedragen aan L. Smit en Co.'s Internationalen Sleepdienst te Rotterdam, welke firma in combinatie met W. A. v,an der Tak's Bergingsbedrijf het werk zal uitvoeren. Het schip heeft door het aanhoudende slechte weer zeer geleden en is vrijwel wrak geslagen. Men hoopt echter de lading nog te kunnen bergen. Ds. A. M. KNOTTNERUS. Ds. A. M. Knottnerus te Arnhem, heeft Zondag en Maandag zijn 25jarig jubile herdacht als predikant-directeur van het Ned. Herv. Diaconessenhuis en tevens als voorzitter van het bestuur der Johanna Stichting, tehuis voor Gebrekkige en Mis- maakte Kinderen. Overvol is de belangstelling geweest op den feestdag van dezen nobelen en be- minnelijken predikant, die naast zijn werk voor het Diaconessenhuis ook pioniers- werk verrichte voor de kinderen die door liohaamsgebreken speciale zorgen en op- leiding noodig hebben om zich een nlaats in de maatschappij te veroveren. Zoowel de inwonenden van de Johanna Stichting als van het Diaconessenhuis hul- digden hem met geschenken. Maandag- middag was er in het Diaconessenhuis een druk bezochte receptie, waar honderden belangstellenden verschenen, o.a. de Com- missaris der Koningin in Gelderland Mr. S. Baron Heemstra, graaf Van Regteren Limpurg (namens de Johanniter Orde) en de heer Smeenk, wethouder, namens het Arnhemsche gemeentebestuur. Aan een feestmaaltijd die aan de receptie vooraf ging heeft Ds. Snethlage, den jubilaris namens de Vereeniging Centraal Comite voor dadelijk hulpbetoon der Ned. Dia- conessenhuizen gehuldigd. Ds. Knottnerus stond als predikant te 's-Gravenpolder en te Zaamslag. ZAAMSLAG. Door de Rijks- en gem. politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen J. Pr. v. L., als verdacht schuldig te zijn aan het afbranden van het schuurtje van L. B. te Reuzenhoeh. SAS VAN GENT. Smokkelaffaire. Een smokkelaffaire, die heel het Sas van Gentsche ambtenarencorps op de been bracht, speelde zich Dinsdagnamid- daa omstreeks 3 uur hier af. Uit de richting Selzaete snorde een vrachtauto de Hollandsche grens over en zonder zich aan het waarschuwingsbord ,,Halt, Nederlandsche Douane" te storen suisde de machine langs het doaunekan- toor zonder zich aan de vereischte con- trolemaatregelen te onderwerpen. Ook het achternazenden van een schot uit een revolver kon den chauffeur er niet toe brengen te stoppen. Blijkbaar wisten de beide inzittenden, twee chauffeurs van Fransche natdonhli- teit, wat hun te doen stond. Zooals blijken zou, was het hun bedoe- ling, hun vQertuig met inhoud 8 vaten al cohol, bevattende 1000 Liter, langs den Staakjesweg binnen Belgie te brengen. Dit opzet is hun, dank zij de waak- zaamheid der douane-beambten evenwel niet mogen gelukken. Want, aan den overweg van de spoor- lijn GentTer Neuzen gekomen, vonden zij daar de sluitiboomen gesloten, waar- door zij in hun voornemen om langs die richting weg te komen, gehandicapt wer den. Nu ontstond er een wilde jacht tusschen ambtenaren aan den eenen, de auto aan den anderen kant. Ter hoogte van het station gekomen. stopte de auto even, en sprong een der beide chauffeurs uit het voertuig. zijn weg nemende langs padan en tuinem, door velden, over greppels en afheiningen, den- kende op deze wijze den dans t'e kunnen omtspringen. Edoch, tevergeefs. Weldra werd de vluchteliing door de langs alle kanten opduikende kommiezen gegrepen en naar de wacht meegevoerd. intusschen had een der ambtenaren zich van den auto trachten meester te maken, doch in plaats zich op genade of ongenade over te geven, zette de chauf feur den motor onmiddellijk op de groot ste versnelling. Bij de brug over het kanaal vond hij zich evenwel den weg weer versperd. De chauffeur, geen kans ziende zijn smokkel- lading in veilige haven te brengen, volgde toen het voorbeeld van zijn metgezel, sprong er uit en sloeg op de vlucht, hep langs de Oostkade, bereikte het z.g. eiland, waar hij aan de punt op een scheepje sprong. Geen bootje bij de hand hebbende, be- dacht hij zich geen oogeniblik en sprong te water. Dit koude bad scheen hem echter tot bezinning te brengen, want hier werd hij eveneens door de inmiddels toegeschoten manschappen van den douanedienst op- gevangen en ook naar de wacht gevoerd. Intusschen werd door een der ambte naren, die de kunst van chauffeeren ver- staat, de beschadigde auto, die tegen een boom gereden was, en lichtelijk aan de achterzijde beschadigd is, naar het grens- kantoor gevoerd. Na opgemaakt proces-verbaal, waarbij bleek, dat de beide mannen met hun lading uit Frankrijk kwamen, en de opdracht hadden om de alcohol frauduleus, na doorvoer door Belgie, weer in dat land in te voeren. werd een hunmer, als zijnde niet de bestuurder van het voertuig, in vrijheid gesteld, terwijl de ander in ver- zekerde bewaring bleef. Ook de auto, van Franschen oorsprong, en eigendom van een derde persoon, die zich in Belgie schijnt op te houden, werd geconfisceerd en tot nader instructies on- dergebracht. Verder bleek, dat de betrokken per- sonen eene som van 200 francs zouden ontvangen om het gevaarlijk zaakje op te knappen. De aangehoudene ziet zich door deze aanhouding in een dubbel netelige positie geplaatdt, wanthij verklaarde pas voor 14 dagen in het huwelijk getre- den te zijn. Wat zijn zaak nog bedenkelijker maakt, is het feit, dat op 2 Maart 1.1. een deroe- lijke manoeuvre gemaakt geworden is, die destijds evenwel met beter uitslag be- kroond werd. Zeer zeker heeft het succes van toen de smokkelaars in den waan gebracht, dat zij ook ditmaal in hun stoute onderneming zouden slagen. De uitkomst heeft hen intusschen iets anders moeten leeren. ZUIDZANDE. In een tamelijk bezette bijeenkomst werd Zaterdagavond te Zuidzande, door den heer Kielstra, alg. secretaris van de Z. L. M., de reeds meer dan ons vermelde lezing gehouden over: ,,Wht ons onze reis naar Zwitserland leerde en te zien gaf", toegelicht door lichtbeelden. Na af- ioop kreeg men eenige kluchtfilms te zien en de film van de landbouwtentoonstelling te Vlissingen in 1921. De vergadering werd geopend door den voorzitter van den kring Oostburg. die in zijn slotwoord de hoop uitsprak, dat deze bijeenkomst het hare ertoe zal bijdragen om, met uitsluiting van alle po litiek alien te vereenigen in de Z. L. M. (M. Crt.) HOOFDPLAAT. Ds. J. E. B. Meloen te Hoofdplaat her dacht Maandag zijn 35jarigen Evangelie- dienst. Hij werd 8 Maart 1891 te Schore bevestigd; stond van '94'98 te Geeste- ren; deed 1 Mei van laatstgenoemd jaar intrede te Baarland; en 13 Febr. 1921 te Hoofdplaat. BRESKENS. In een vorig nummer meldden wij reeds, hoe door de gemeenteraad van Breskens besloten was de beslissing over het al dan niet aansluiten bij de waterleidang over te geven aan een stemming door de gezinshoofden der gemeente. W4j ver- nemen thans hoe er bij de voorstanders der waterleiding een oppositie gaande is, temeer waar de raadsleden over <derge- lijke zaken zonder ruggespraak dienen te besilissen en een volksstemming alleen recht van bestaan heeft, als er onder een groot gedeelte van de bevolking gegronde bezwaren tegen een voorstel bestaan, zoodat men hierdoor gelegenheid krijqt, de grootte van de oppositie na te gaan. Indertijd echter, toen er een waterlei ding vergadering is gehouden, alwaar de tegenstanders gelegenheid hadden hun bezwaren naar voren te brengen, zijn deze zoodanig door den deskundige bestreden. dat niemand eenig bezwaar, van gewicht voor de verwerping der waterleiding, heeft kunnen volhouden. Waar het voor de ontwikkeling en uitbreiding der in- dustrie absoluut, dringend noodzakelijk is, dat de waterleiding ook te Breskens komt, en tevens een later aansluiten veel en veel hoogere kosten met zich zou brengen, is het te hopen, dat door het nemen van ge- zonde besluiten deze urgente zaak in goede banen geleid wordt, opdat ieder in- woner nu en later de goede vruchten hiervan kan plukken. VLISSINGEN. In de hier gehouden eindvergadering van het Oranjecomite 1926 voor ^e?" land is op voorstel van den heer C.A. van Woelderen, burgemeester van Vlis singen, besloten tot oprichting van een provincial en bond van Oranjevereenigin- gen in Zeeland. RECHTSZAKEN. Door den Ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Oostburg is hoo- qer beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Oostburg van 2 Maart j.l„ waarbij P. D., oud 24 j. andbouwerekn&cht te Retranchement van de tenia's te gelegde overtrading, een gc- wond dier arbeid doen verrichten, is vri^- gesproken. Lloor F. d. S., oud 52 j., koopmaa t# IJzendijke, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Oostburg, waarbij hij ter zake van overtreding der Jachtwet is veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis, met verbeurdvei-klaring van het geweer. HET AUTO-ONGELUK BIJ HET THOLENSCHE VEER. Donderdag a.s. zal zich voor de recht bank te Breda te verantwoorden hebben de 23jarige chauffeur uit Stavenisse, be- schuldigd, dat hij op 29 December j.I. te Tholen, als bestuurder van een autobus, waarin zich passagiers bevonden, daar- mede den oprit van het Thoolsche veer heeft opgereden deze openbare rijweg is een steile helling, uitloopende in de Eendracht, waar het water, reeds dicht aan den Thoolschen kant, een diepte van vele meters heeft terwijl aan dit motor- rijtuig wel is waar onder bereik van den bestuurder geen andere remmen aanwezig waren, dan een niet krachtig werkende hand- en voetrem, welke onaf- hankelijk van elkander functionneerend, geert van beiden in staat waren, de bus elk oogenblik tot stilstand te brengen. De voetrem verkeerde in zeer vetten toestand. waardoor deze slipte, terwijl bij de handrem, welke op de, onmiddellijk met de achterwielen verbonden, remtrommel moest werken. de trekstang van de rem. welke de rechter-achter-remtrommel be- dient, geheel ontbrak, waardoor bij het aanwenden van de handrem op het rech- ter-achterwiel volstrekt niet en op het linker-achterwiel slechts in zeer geringe mate geremd werd, terwijl de auto even min voorzien was van een inrichting, in staat, om bij het bestijgen van steile hel- lingen, terugloopen te beletten, tengevol- ge waarvan, toen bij het oprijden de motor weigerde. beklaagde niet kon beletten. dat de bus achteruit in de Eendracht liep en onder water geraakte, waardoor passa giers verdronken. DE ZAAK-MUIJLWIJK. Gisteren is in hooger beroep voor het Gerechtshof te Amsterdam de behande- ling der zaak-Muijlwijk begonnen, Er ziyn 19 getuigen en deskundigen gedagvaard. van wie 9 a decharge. Op de vraag van den president waarom hij op het allerlaatste oogenblik in hoo ger beroep was gekomen, amtwoordde beklaagde, dat hij niet de bedoeling had gehad Busch te mishandelen, maar hem bij de keel had gegrepen om hem uit de woning te zetten. De president wees er op, dat hij voor de rechtbank had ver klaard Busch bij de keel te hebben gegre pen en zoo lang vastgehouden tot het ge- laat van Busch vaal was geworden. In bijzonderheden werd de beklaagde daarna over het gebeurde met Busch ondervraagt, over het wegnemen door beklaagde van diens geld en voorwerpen van waarde, en over beklaagdes moeilijkheden in dien tijd. Daarna begon het getuigenverhoor, o.a. van den rechter-commissaris over de eer ste verklaringen van beklaagde. Naar de Tel. verneemt, is in 't proces- Muijlwijk, waarvan de behandelina in hooger beroep gisteren voor 't Gerechts hof te Amsterdam is begonnen, op iinitiatief van en door het O. M. nog gedagvaard als deskundige Dr. S .de Boer, privaat- docent in de physiologie aan de Gemeen- te-Universiteit te Amsterdam, een bekend hartphysioloog. Uitgaande van de beschrijving, welke beklaagde Muijlwijk heeft gegeven van. zijn worsteling met Busch, is Dr. De Boer tot de conclusie gekomen, dat Busch den natuurlijken dood door opwinding tijdens de vechtpartij is gestorven en dat de dood niet kan zijn ingetreden als gevolg van verstikking of door druk op den vagus. In verband hiermede zijn ook nog eenige andere deskundigen door het O. M. gedagvaard. DE GEVOLGEN VAN EEN STRANDING. Hoewel de schade, toegebracht aan den Westkappelschen zeedijk door de stran ding van het Engelsohe s.s. Edith op 1 Februari j.I. dadelijk is hersteld, is op de zelfde plaats tijdens het stormweer van de laatste dagen een tamelijk groot en diep gat in de bazaltglooiing ontstaan. Zelfs groote en zware bazaltsteenen werden een halven meter diep uit den grond ge- werkt en vrij ver weggeworpen. LIJK AANGESPOELD. Op de schorren aan de Calootplaat voor den Citterspolder onder de gemeente 's Heer-Arendskerke is aangespoeld het in verren staat van ontbinding verkeeren- de lijk van een manspersoon. Herkenning was niet mogelijk door den geschonden staat, waarin het hoofd verkeerde. Het lijk is naar het lijkenhuis overgebracht ter schouwing door den dokter, waarna het ter plaatse wordt begraven. VOET AFGEKNELD. Maandagmorgen is de 39jarige haven- artbeider F. R.'van het Heggepad, aan boord van het in de Rijnhaven te Rotter dam liggende Engelsche stoomschip Dal- worth met den linkervoet bekneld geraakt in een lus van een slipjoenden staaldraad. De voet is geheel afgekneld. Per auto van den geneeskundigen dienst is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsinge vervoerd, waar hij ter verpleging is op- genomen. BRUT ALE- STRAATROOF. Te EDSchede heeft een geval van straat- berooving plaats gevorden. Mej. v. d. liep aan den Parkweg, ter hoogte, van de f ibriek van de firma Ter Kuile, Cromhof, toen haar een man naderde, die haar een taschje, inhoudeiide ongeveer 12, nit ie hand rutte Hij vlnchtte een steegje in, gelegen naast genoemde fahriek, en w:st zoodoende te ontkomen. bj—my w ii umuBMa—

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2