Veiligheid en Volkspondiieid. BUITEMLAN0. SPORT. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN- Overwerkte Zenuwen hebben in de Eerste plaats een Kalmeerend en Versterkend middel noodig. Mijnhardt's Zenuwtabletten geven kalmte en netnen gejaagdheid en overspanning weg. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. WAT HET WATER VERWOESTTE. Het Persbureau Vaz Dias heeft ge- tracht een overzicht te krijgen van de schade veroorzaakt door de overstroo- ming. De cijfers omtrent de schade hebben betrekking op 63 gemeenten, omvattende 129 steden, dorpen en gehuchten. Slechts van enkele gemeenten, waar schade werd ondervonden, ontbreken de gegevens nog, doch de eindcijfers zullen daardoor niet belangrijk worden verhoogd. In deze 63 gemeenten bedraagt de schade aan (gemeentelijke) openbare wegen, werken en gebouwen f 590.880 en aan particuliere eigendommen volgens de bij de gemeentebesturen ingekomen aanvragen om steun f 3.776.092. Geheel vernield werden 454 huizen, terwijl 831 huizen als gedeeltelijk vernield werden opgegeven. Ongeveer 1300 hui zen zullen dus door nieuwe moeten wor den vervangen. De veestapel heeft althans wat ver- loren vee betreft niet zooveel schade geleden. Voor zoover valt na te gaan, zijn omgekomen 172 runderen, 456 var- kens en biggen, 94 geiten, 12 paarden en ongeveer 15.000 stuks pluimvee. Veel gered vee is evenwel door de ge leden koude en ontberingen in waarde achteruitgegaan. De schade aan de dijken is zeer belang rijk. Het herstel van den Maasdijk, na'oij Nederasselt, kost ongeveer f 100.000. Met de versterking van verschillende dijkvakken in het Rijk van Nijmegen is omstreeks f 150.000 gemoeid. terwijl het dichten der gaten, die de genie heeft ge- maakt in deri Maasdijk tusschen Dreumel en Alphen, ongeveer f 25.000 kost. In het land van Maas en Waal is bovendien nog ongeveer f 10.000 noodig voor het herstel der ..afgeslagen" dijken. In de provincie Limburg moet ongeveer f 200.000 ten koste worden gelegd aan het herstel der dijken en der provinciate wegen. I De belangrijjtste schade schijnt wel toe- gebracht te zijn aan den land- en tuin- bouw. Hoe groot bijvoorbeeld de schade is. welke in het land van Maas en Waal aan den landbouw en de fruitteelt is toe- gebracht, kan nog niet bij benadering worden gezegd. Evenmin kan thans reeds worden "vgstgesteld de schade in het Rijk van Nijmegen, waar groote vruchtbare gebieden onder rivierzand zijn bedolven. In 39 gemeenten, alle buiten het Land van Maas en Waal en- het Rijk van Nij megen, bedraagt de schade aan land- en tuinbouw naar schatting ongeveer f 1.289.745. In de overige gemeenten kon noa geen raming worden gedaan. Deze globale cijfers geven behalve het laatste punt een vrij juist beeld van den omvang der directe materieele schade, die de jongste overstrooming heeft veroor zaakt. Onder de genoemde bedragen zijn nog niet inbegreoen de kosten van het vervoer en de huisvesting der bijna veer- tienduizend vluchtelingen, die moesten worden verzorgd, noch de verzorgings- kosten voor het vee uit het overstroomde gebied, noch de schade die de steen- industrie heeft geleden. AMERLRAANSCHE pottenkijkers. Amerika heeft zich na den wereldoorlog niet meer rechtstreeks met de Europeesche aangelegenheden bemoeid. Zeker, Wilson is de vader van den Volkenbond maar Amerika is nojj steeds niet tot deze wereld- organisatie toegetreden. Wel stuurt het naar alle iDternationale conferenties een „dwrrskgker", maar overigens bepaalt het zich tot eea aanmaning om de oorl -gs- sch ilden te voldoen De Vereenigde Staten hebben hun positie van afzondering vooral versterkt door hun grenzen voor vreemdelingen te sluiten en zich met hooge tariefmuren te omringen. Maar de talrijke invoerbelemmeringen zijn zich natuurlijk onverbiddellijk gaan wreken door opvoering van den kostprijs der pro- ducten en sterke stijging van de prijzen. Voorschriften zijn nu gegeven voor de vaststeliing van de waarde der ingevoerde goederen. Meent de Amerikaansche douane, de aangege -en waarde der buitenlandsche goederen niet te kunnen vertrouwen, dan acht men het noodig een onderznek in te stellen naar de productiekosten in het be- drijf zelf; weigert de buitenland-che fabri- kant deze spionnagf, dan wordt zijn artikel niet toegelaten Men verklaart eenvoudig tot een onrechtmatige daad datgene, waarop de geheele handel is ge'baseerd, n.l. het goedkooper leveren dan de concurren en. De Amerikanen zijn met hun invoerbe lemmeringen wel tot weerziuwekkende methoden gekomen. Ondervindt een Ame rikaansche fabrikant ondanks het hooge invoerrecht nog last van een buiten'andsche concurrent, dan vraagt bij een onderzoek. Wijst dit uit, dat de buitenlander goed kooper kan produceeren, dan wo'dt het invoerrecht evenredig verhoogd We'gert de buitenlandsche fabrikant deze potten- kijkerij, dan vindt hij de grenzen voor zijn artikel hermetisch gesloten. Zwitserland en Denemarken hebben de Amerikaansche spionnen eenvoudig het land uitgezet. Pogingen werden daarop gedaan om deze pottenkijkers te doen erkennen als douane attache's, maar de Zwitsers hebben dit botweg geweigerd. '"M Ook Nedjrland zal zich moeten verzetten tegen deze spionnage. Een nieuw gevaar bedreigt hier ons bedrijfsleven, dat weer aan den lijve moet gevoelen de kwade ge- volgen van kortzichtige pogingen om de binnenlandscheIndustrie doorbooge tarieven te beschermen DE TOESTAND. Het debat over de Volkenbondspolitiek in het Engelsche Lagerhuis is Vrijdag met een sisser afgeloopen De opvatting van Lord Grey, dat het nu maar beter was, wanneer de regeering zich van omschrijving van haar standpunt onthield, extra-parle- mentair" verkondigd, maar wegens het ge- zag van Grey's naam met aandacht aan- gehoord, heeft gezegevierd. Baldwin zeide immers Vrijdag, dat hij en zijn regeering het onmogelijk achtten Chamberlain met instructies te boeien. Hij kende het ge voelen van land, regeering en Lagerhuis. „De regeering zendt Chamberlain in het volste vertrouwen naar Geneve". Er is dus ook, schrijft de N. R. Crt.' niets over- gebleven van de geruchten over een aan- staand aftreden van Chamberlain, over twee onverzoenlijke kampen in het kabinet enz. Van de rede van Chamberlain zelf was de kern dat hij verklaarde dat het leidend beginsel voor de Britsche vertegenwoordi- gers te Geneve zou zijn „dat zij in geen enkel opzicht deel zullen hebben aan iets, dat het succes van Locarno in gevaar brengt of het Duitschland op het laatste oegenblik onmogelijk zou maken tot den bond toe te treden, wanneer het zich aan de poort aanmeldt. Het is een integreerend uitvloei- sel van de engelsche politiek en van Enge- land's goedkeuring van het verdrag van Locarno, dat Duitschland de wereld de ver- zekering zal geven van zijn vreedzame bedoelingen en de waarborgen van veilig- heid, die belichaamd zijn in het statuut van den bond. De regeeriDg acht het een eerste ver- eischte, dat dit nu zal geschieden en dat er op het laatste oogenblik niets tusschen- beide zal komen om Duitschland te weer- houden van het nakomen van de bedoeling welke het te keDnen heeft gegeven. En met nadruk liet Chamberlain hierop rolgen: „De Engelsche regeering zal in geen omstandigheid, welke ook, mee doen aan een poging om in den Volkenbondsraad kampen van tegengestelde krachten te vormen, die de vloek van Europa voor den oorlog waren". Hieruit volgt dus, dat het den Engelschen vertegenwoordigers mogelijk zal zijn, in de toelating van Polen tot een tijdelijken ze'el geen vorming een anti-Duitsch tegenwicht, maar het be gin van een veelbelovecde samenwerking te zien. Zelfs verneemt men, dat Zweden zich niet tegen Polen's toelating zou ver- klaren, indien Stresemann ermee instemt, wat een aanwijzing zou zijn dat de Zweedsche politiek zich minder door principieele overwegingen dan door den wensch om zich naar Duitschland te richtsn laat leiden. Gelijk te verwachten was, zal Engeland aan Spanje's toetreding tot een vasten zetel geen hindernis bereiden. Als men in aanmerking neemt dat onze Londensche correspondent Zaterdag j.l. nog zeide. ,,Men begint zich af te vragen, hoe het voor de regeering mogelijk ware de open- bare meening te negeeren", hebben Baldwin en Chamberlain tegenover het parlement Vrijdag een kunststuk volbracht, daar zij bij de eindstemming een meerderheid van 100 stemmen kregen. Vermelding verdient nog dat Sir Alfred Mond, de uit het liberale kamp naar de conservatieven overgeloopen politicus, Vrijdag in het Lagerhuis zijn verwondering uitte over de Duitsche pro- pogauda, die de Engelsche pers en een gedeelte van het Lagerhuis gevoerd hebben.-" De belangsteiling zal zich nu gaancon- centreeren op de voorafgaande samenspre- king tusschen de groote mogendheden, voor welker voorbereiding de Duitsche gezanten te Londen en te Parijs bij Chamberlain en Briand Vrijdag definitieve stappen hebben gedaan. Tusschen lepel en lip is nog menige glip en zoo is het dan gebeurd dat de conference der zeven mogendh»den van Locarno (Duit-,chland, Engeland, Frankrjjk, Italie, Bilgie, Polen en Tsjecho-Siowabij^) of alleen van de vier grootste, welke aan de bijeenkomst van den Volkenbondsraad op Maandag vooraf zou gegaan zjjn, ernstig in de war is gestuurd door den val van Briand's regeering in de Fransche Kamer. Het amendement van een communist op hetfi ancieelegezonlmakingsontwerpstrek- kende om de be'asting op de betalingen eruit te lichten, heeft Vrijdagnacht geDoeg aanhangers gevonden, om Briand met vijftig stemmen in de minderheid te brengen, toen hij het vertrouwen der Kamer vroeg. De kortstondige demonstratieve sluitmg der Parijsche winkels had getoond, hoe groot de ontevredenheid van een belangrijke laag van het kiezersvolk over de nieuwe lasten was en vrees voor hun kiezers i3 vermoe- delrjk voor vele afgevaardigden de drijfveer geweest bij het uitbrengen van hun stem. De nieuwe crisis heeft voor het overige niets verrassends, want zij is latent geweest zoo lang het financieele ontwerp in be- handeling was. De regeering heeft gelaveerd en ge- schipperd tusschen Kamer en Senaat wanneer het maar doenlijk was en in ge- vaarlijke oogenblikken was Briand met zijn magnetische persoonlijkheid op de bres, om zijn ministerie, zoo noodig met moties van vertrouwen, te redden, niet omdat hij zich aan zijn ambt vastklampte, maar ter wille van den nood van de Schatkist. De verdeeling van de stemmen over de meer derheid, op het oogenblik dat wij ditschrijven, nog niet bekend, zou een aanwijzing moeten geven voor de vraag wie nu met de kabinets formatie wordt belast, maar het is zeer goed mogelijk dat blijken zal dat de stem ming elementen van uiterst links en van rechts tezamen heeft gebracht, waarmee men voor de samenstelling van een kainet niets kan worden. lntusschen zal het gezonlmakings- plan zijn moeilijken weg van Kamer naar Senaat weer moeten hervatten, zonder dat men er zeker van kan zijn, dat het er dan later beter zal afkomen. Het voornaamste Lit voor het oogenblik is, dat Briand, volgens een Havas-telegram, gezegd heeft, niet naar Geneve te zullen gaan, wat op de hooge politiek over de Raadszetels van den Volkenbond, die te Geneve in de maak is, een grooten terug- slag kan hebben. Briand, de maD van Locarno, die verklaard had dat het niet aan hem zou liggen als hij uit het tractaat niet alles voor den vrede haalde wat eruit te halen zou zijn, vertegenwoordigde het verzoeningsgezinde Frankrijk, dat metrea- liteiten in de politiek rekening wil houden, en hij kon daarom juist nu noode gemist worden. Dcor de onzekerheid wie zijn opvolger zal zijn, is ook te Geneve alles op losse schroeven komen te staan. HET NEDERLANDSCH-BELGISCHE VERDRAG. Vrijdagmiddag, bij voortzetting van de bespreking van de begrooting van buiten landsche zaken heeft minister Vander- velde het liberale Kamerlid voor Antwer- pen, Louis Franck, dank gezegd voor het in zijn rede van Donderdag aan het Bel- gisch-Nederlandsch tractaat gewijde deel, waarin de heer Franck constateerde, dat voordeelen, welke voor Belgie in dit trac taat besloten liggen opwegen tegen de voordeelen, welke het tractaat aan Ne- derland toekent. Op de vragen hem door het Vlaamsch- nationalistisch Kamerlid voor Antwerpen Herman Vos, in dezelfde vergadering ge- steld, antwoordde de minister, dat de on- derhandelingen, welke tusschen Neder- land en Belgie hangende zijn, geen be- trekking hebben op wijziging van het tractaat, maar op interpretatie van som- miqe beoalingen ervan. Zoolang de regeeringscrisis in Neder- land voortduurt kan echter aan bespre king van het tractaat in de Kamer niet worden gedacht. De minister besloot met den wensch, dat het einde van de Nederlandsche cri sis. welke blijkbaar alle records op dit qe- bied wil verbeteren, toch nog moge be- reikt worden, voordat het ook in Belgie tot een kabinetscrisis komt, een uitlating welke niets anders was dan epn boutade, want op een interruptie van den oud- minister van buitenlandsche zaken jaspar zeide Vandervelde, dat zulks niet alleen een wensch, maar voor hem een zeker- heid is. DE KRACH TE ANTWERPEN. De krach van het Credit Foncier d'Anvers zal, ook zijn weerklank hebben in het Belgische parlement. De Katholiek- democratische senator voor Antwerpen heeft namelijk aan de regeering laten weten, dat hijden betrokken minister wenscht te interpelleeren over de maat- regelen, welke de regeering van zins is te treffen „teneinde de kleine spaarders te beschermen." Van socialistische zijde wordt, in ver- band met ditzelfde voorstel overwogen om een officieele controle op de spaar-, banken in het leven te roepen. ONGELUK TENGEVOLGE VAN DEN STORM. Vrijdag is het in geheel Italie boos weer geweest. Te Perugia en omgeving is veel sneeuw gevallen. Te Messina is door de kracht van den wind een oud klooster ingestort, tegen welks muren barakken waren gebouwd, welke bewoond waren. Door het instor- ten van de kloostermuren werden deze brakken vernield, met het gevolg, dat 4 menschen om het leven kwamen en 3 per- sonen ernstig gekwetst werden. OPNIEUW WINTER. In groote deelen van Duitschland, is het weder eensklaps omgeslagen, hetwelk op vele plaatsen werd ingeleid door onweder met hagelbuien, gevolgd door sneeuw- val. De storm richtte een buitengewoon groote schade aan. Op vele plaatsen daalde de temperatuur tot beneden het nulpunt. Berlijn had in geen jaren zulk een win- terweer van hevige sneeuwstormen ver- gezeld, beleefd als Vrijdagmiddag. Aanzienlijke schade werd aangericht. Boomen werden ontworteld, een 8 meter hooge schoorsteen woei omver en sloeg gaten in de daken van twee huizen. De bliksem is op verscheidene plaatsen ingeslagen. Te Hamburg werden verscheidene sc'neoen van de touwen losgerukt. Rivier- schepen moesten stilliggen, daar zij we gens den hoogen waterstand niet onder de bruggen konden doorvaren. Ook uit Zwitserland wordt hevige sneeuwval gemeld. In de hoogere berggedeelten heerscht een sterke koude. UIT DE HEILSTAAT. In ,,Het Volk" ontleent Dr. B Rapt- schinsky aan de officieele ,,Prawda een beschrijving een tafereel van den Rijks- bank te Jekaterinoslaw (ee.n belangrijke hamdels- en industrieel centrum in Zuid- Rusland, waar de directeur, ..Kameraad' Polesjko, een gewezen officier van het roode leger, af en toe zijn entree in het kantoor laat voorafgaan door een militair met een revolver, die alle aanwezigen, personeel en publiek, commandeert te gaan liggen. Kameraad" Poljesjko schrijdt dan langs de op de grond uitge- strekte levende lijken naar zijn werkka- mer, waarna de soldaat ,,opstaan" com- mandeert. Een bediende vertelde aan den redacteur van de Prawda". dat hij al vier maal op den vloer had gelegen. „Kame- raad Poljesjko wil, dat men aan den oor log went en pleegt na zulke oefeningen te zeggen ,,wij zullen nog gevechten moe ten leveren in de toekomst." Wij zouden van deze nonsens geen mel ding maken, wanneer niet een man als Dr. Raptschinsky het in kleuren en geuren ontleende aan de officieele Prawda." Lief land! TER NEUZEN, 8 Maart 1926. GEMEENTERAAD. In de op Donderdag a.s., des namid- dags 2 uur, te houden openbare vergade ring van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg, en Weth. tot vaststeliing van een contract met de N. V. P. Z. E. M. inzake de electrificatie van het rioolgemaal. 4. Idem tot vaststeliing van het voor- schot der gemeentelijke vergoe- ding bedoeld in artikel 103 der L. O. Wet 1920. 5. Idem tot het aangaan van een geldleening groot 107.250. 6. Idem tot het ter leen verstrekken van dit bedrag aan de vereeniging ,,De Ambachtsschool voor Ter Neuzen en Omstreken." 7. Idem tot wijziging der verordening op de heffing van loon voor het keuren van vee en vleesch. 8. Idem om aan den Kring Axel van de Z. L. M. een subsidie uit de gemeentekas te verleenen van f 25 voor eene te houden landbouwten- toonstelling in 1926. 9. Idem tot vaststeliing van een rooi- lijn vanaf Driewegen tot en met de Oud-Zevenaarpolderstraat II. 10. Idem om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Stoomvaart Maatschappij te Vlissingen om een subsidie uit de gemeentekas voor het vreemdelingenverkeer. 11Idem tot wijziging van het Raads- besluit van 27 Maart 1924, hou- dende vaststeliing van voorwaar- den, waaronder een lokaal van school D, aan diverse vereenigin- gen in gebruik kan worden ge geven. 12. Idem om aan J. Wieles alhier ver- gunning te verleenen een riool te leggen in gemeentegrond. 13. Idem om aan J. J. van Wijck alhier afwijking te verleenen van artikel 10 der bouwverordening. 14. Idem om aan G. Verpoorten alhier vergunning te verleenen een erker te mogen bouwen boven gemeen tegrond. 15. Idem om afwijzend te beschikken op het verzoek van de onderne- ming ..Concert- en Bioscoopge- bouw" alhier om afwijking van artikel 19 der Bouwverordening. 16. Idem tot wijziging van de gemeen- tebegrooting. dienst 1925. VOOR DEN WATERSNOOD. Twee weken geleden werd ter gelegen- heid van een match op het voetbalveld tusschen V. V. „Terneuzen" en „Sta- vast" een collecte gehouden ten bate der slachtoffers van den watersnood, die f 21 opbracht. EEN SCHEEPSRAMP. Vrijdagnacht heeft zich ter hoogte van Zeebrugge een scheepsdrama afgespeeld. De Letiandsche schoener Diana", ko-. mende van Paramaribo met een lading hout, voor Middelburg, werd door den storm stukgeslagen tegen de pier van Zeebrugge. Negen leden der bemanning trachtten zwemmende de kust te berei- ken, doch vier verdronken, n.l. de kapi- tein, een matroos, de kok en een 16jarige zoon van den reeder, waaraan het schip toebehoorde. Lloyds meldt nader, dat het schip ont- mast is en vol water zit. Het breekt op, de lading spoelt er uit. De schoener was 384 bruto en 346 netto tons groot, in 1924 gebouwd. ZAAMSLAG. Zaterdag 6 Maart was voor de kinde- ren der openbare dorpsschool een aange- naam dagje. De onderwijzeres was in het huwelijk'getreden en onderwijzer en kin- deren boden haar een electrische kroon en pianolamp aan. Mejuffrouw Knijff liet zich natuurlijk niet onbetuigd en bereidde heden den kinderen dit feestje. Ze werden ruim onthaald op limonade en koekjes en brachten den morgen pret- tio met muziek en zang door. Tot slot kreeg ieder kind nog een zakje bruidsuikers mede. In den nacht van Donderdag op Vrijdag 1.1. ging door onbekende oorzaak in vlammen op, het met hout, riet of stroo gebouwde schuurtje van A* B. in de buurtschap Reuzenhoek. De inboedel, twee zwingmolens, een braakmachine en een partijtje hooi, gingen eveneens ver- ioren. Niets was verzekerd. AXEL. Te Axel werd Woensdagavond weer een propaganda-avond gehouden door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer De vergadering was matig bezocht, doch had toch tot resultaat, dat weer een tiental leden toetraden. Medegedeeld werd, dat men zich in verbinding had gesteld met het afdeelingsbestuur der Z. L. M. en een conference had bijgewoond, welke Dins- dag olaats had tusschen het Dag. Best, der gemeente en de tentoonstellingscom- missie. Als gevolq dier conferentie zijn plan- 1 nen ontworpen om tijdens de landbouw- tentoonstelling een winkelweek te organi- seeren. allegonische- en reclame-optochten te houden en een vuurwerk te geven; een en ander af te wisselen door muziekcon- certen. Ook zullen straatversieringen worden aangebracht en eerepoorten op- gericht worden. Als eere-leden waren aangezocht he- halve het Dag. Best., de heeren J. C. Bom, Ph. J. van Dixhoorn, A. Dregmans en i R* C. Kruijsse, die de benoeminq had- den aanvaard. De vereeniging telt thans 77 leden. Besloten werd om f 25 subsidie te ge ven aan de Veloclub ,.Vrij en Vlug" al hier, welke tegen 2en Paaschdag een rlj- wielfeest orgamseert. (M. Crt.) KOEWACHT. Vrijdag werd alhier een openbare ver gadering van den gemeenteraad gehou den, waarop alle leden tegenwoordig wa ren behalve de heer E. L. Plasschaert. De secretaris gaf op verzoek van den voorzit- terjezing van eenige ingekomen stukken. Een 4tal ingezetenen hadden een aan- vraag ingezonden om met de gemeente een contract af te sluiten voor het leveren van een bepaald aantal K. W. U. electrici- tedt tegen een goedkooperen prijs. Over deze aangelegenheid was men reeds in correspondence met het bestuur van de P. Z. E. M. en zal antwoord afgewacht worden. Ingekomen was mede een adres van den Kring Axel van de Zeeuwsche Landbouw- maatschappij om een bijdrage te verleenen voor de landbouwtentoonstelling, die zij met medewerking van de R. K. Boeren- bond van Zeeuwsch-Vlaanderen O. D., op Donderdag 24 Juni en Vrijdag 25 Juni te Axel hoopt te geven. Na eenige discus- sie wordt met 4 tegen 2 stemmen besloten 25 gulden uit de gemeentekas te verstrek ken. Tegen stemden de heeren Baert en v. d. Berghe. Het schoolbestuur van de R. K. Jongensschool kreeg over 1926 een voorschot van f 1134. Burg, en Weth. stellen na deskundig adviies voor in het nieuwe tarief voor electriciteitsvoorziening te lezen: ,,In de maanden Maart tot en met October wordt voor verbruik van kracht gedurende den spertijd betaald 55 cts. per K. W. U., in de maanden Januari, Eebruari, Nov. en Dec. 50 cts. per K. W\ U. bij gebruik van een motor gelijk of grooter dan Yt paar- denkracht en bij gebruik van een motor kleiner dan Y P- K. f 0,55 per K. W. U. het geheele jaar door." Besloten wordt, eenige palen, die bij de uitbreiding van het electrisch net overge- bleven waren met den aannemer, den heer Vermeire te koopen aan een prijs in over- leg met de P. Z. E. M. te regelen. Be- treurd wordt, dat de aansluiting met het Belgische gedeelte zoo lang duurt. Van wege het gemeentebestuur van Moerbeke zal bij Gedep. Staten op spoed worden aangedrongen. Tenslotte komt in behandeling ,,de jaar- markt". Besloten wordt op Woensdag 7 A-ril a.s. een jaarmarkt te houden van paarden. runderen en ander vee, en wel op dezelfde wijze als vorige jaren. Ook zullen weer dezelfde premien worden iiit- geloofd. Alleen voor varkens komt er een prijs bij. Daar niemand der leden nog iets in het midden heeft te brengen, sluit de voorzitter de vergadering. VOETBAL. Wedstrijduitslagen van Zondag 8 Maart 1926, Afd. IV. 3e kl. A. Terneuzen—Zierikzee Walcheren—Zeelandia Goes-M. E.V. O. s5 q 8 5 S3 •o 5 Zeelandia Terneuzen M.E.V.O. Walcheren Goes Stavast Zierikzee 10 3 1.50 1.45 1.44 0.90 0.88 0.33 Z.V. B. le klas. Gisteren speelde Terneuzen II te Middelburg tegen Middelburg III met 4—4 tot uitslag. BELGIE -NEDERL AND. SSI; „Het koperen dingetje" vervangen door een Delaveleye beker. "Toor de eerste maal, ssdert zijn ontstaan, zal de wedstrijd BelgieNederland niet om „het koperen dingetje" gespeeld worden, vermits de familie van den Abeele den beker heeft teruggetrokken, omdat de wed- strjjd niet meer op het veld van de Beerschot gespeeld wordt. Graaf d'Oultremont schonkter vervanging een beker, die, als attentie, naar den eersten bondsvoorzitter baroD Delaveleye, Delave- leve-beker genaamd werd. BILJARTEN. In het IS'ederlandsch Koffiehuis te Middel burg had Vrijdag een wedstrijd plaats tusschen 4 biljarters uit Middelburg en 4 uit Ter Neuzen. Ieder der deebemers speelde 2 partijen van 150 punten. Zoowel Middelburg als Ter Neuzen hebben ieder 4 partijen gewonnen, doch Middelburg behaalde in totaal 1091 punten tegen 1036 voor Ter Neuzen. MOEDERS. Laat U omtrent de voeding en de ver- zorging van Uw zuigeling door een dokter voorlichten. Ook als IIw kind gc- zond is. Zoo doende kunt Gij veelal voor- komen, dat de kleine ziek wordt. GEZONDHEIDSRAAD. 11 9 10 9 9 6 7 7 5 3 3 1 1 2 3 3 2 1 15 16 13 9 8 3 doeip. v.t 28-15 47-19 22-12 17-24 28-20 13-33 3-35 6-1 4-0 3—3

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2