LhnmmwdkmnmL m 8UR6ERLIJKEN STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen ERsmpsey gooide met pijnlijk vertrokken ijjeieat zijn hoofd achterover, verwonderd over dien onverwachten aanval. Daarna qing hij tot zijn wraak over en sloeg den tegenstander in 1 minuut uit. Blijkbaar wiide hij met de 3 volgende iets dergelijks met meer riskeeren en sloeg ze daarom alie drie. Tony Castina, Cowboy Were- ver en Marty Curler, bij wijze van voor- zorgsmaatregel eveneens uit. Daarna ver- liet de kampioen met nog een nijdigen trek op zijn gelaat den ring. En dat alles ob ..een wassen neus" GEHEIMZINNIGE BRANDEN. Op de pieren der Hudsonrivier braken Woensdag twee branden uit. De eerste brand brak op pier 27 uit, waar een En- gelsch stoomschip, de Seminole juist bezig was met het lossen van katoen en taba'k tot een waarde van eenige mil- lioenen dollar. Ditl schip leed echter geen schade. Een half uur later werd alarm geslagen op pier 37, waar het Engelsche schip .Jefferson" "met een lading katoen en stukgoederen ter waarde van een mil- lioert dollar had gemeerd. Ook dit schip werd, doordat het zich naar het midden van den stroom begaf, gered, doch 800 balen goederen, die reeds gelast waren, verbrandden op de brandenae pier. BLOEDTRANSFUSIE-DIENST. Een onderdeel van den arbeid van het Roode Kruis te Londen is de bij het groo- te publiek vrijwel onbekende bloedtrans- fuste-dienst, welke in 1920 ingesteld is. Wanneer het voor het leven van een pa tient bijv. na een ernstig bloedverlies noodzakelijk is hem bloed in te spuiten, dajs kan bij deze organiisatie iemand aan- geviaagd worden, die bereid is een deel van zijn bloed daartoe af te staan. De laatste jaren zijn deze aanvragen voor bloedgevers zoo talrijk geworden, dat er ees oproep voor meer vrijwillige gevers gedaan is; men verwacht nu binnenkort een 1000-tal personen daartoe beschik- baar te hebben. Aanvragen om bloed ko- men op alle uren van den dag en den nacbi in en er is nooit meer dan een uur tijds verstreken tusschen de ontvangst der aanvrage en de komst van den bloed- gever in het ziekenhuis, waarheen hij ge- roepen is. BE TREINROOF OP DE LIJN PARIJS—BELFORT. Een treinroof van ongekende brutali- teit althans in West-Europa, heeft Vrij- dagavond plaats gehad op de lijn Parijs Beilort. De sneltrein, welke het Gaire de 1'Est te Parijs om 8.50 uur verlaat, moet het eerst twee uur later in Longueville stoppen. Hij bevat in den regel, behalve de gewone passagierswagens, een groot postrijtuig, waarin onderweg de post wordt uitgezocht. Omstreeks half tien, toen de trein het station Emerainviile was gepasseerd, nam de machinist een rood licht op den weg waar, hetgeen beteekent dat de weg op een of andere wijze versperd is tusschen twee seinen in. Hij stopte onmiddellijk, de steeds op de treinen aanwezige remmer begaf zich, gelijk het reglement dit voor- schrijft, met twee lantaarns naar het ach- tereinde van den trein om op tweehon- derd meter a fstand deze lichten te plaat- sen, teneinde den volgenden trein te waar- scbuwen. Toen hij daarmede bezig was, zag de machinist, dat het roode licht ver- dwenen was; de weg was dus weer vrij, Zonder den terugkeer van den remmer af te wachten ook dit schrijft het regle ment voor stoomde hij verder op. Nog geen drie K. M. verder zag hij wederom een rood licht, en hij stopte nogmaals. Bij .afwezigheid van den remmer begaf nu de treinleider zich met de waarschuwings- lantaarns tweehonderd meter achter- waarts. Er was haast bij, want er naderde een trein naar Coulommiers. Ten tweede male verdween het roode licht en de trein reed verder tot het station Gretz. waar de machinist naar de reden van het oponthoud vroea en ter kennis bracht, dat de remmer en de treinleider waren achtergebleven. Dezen kwamen echter spoedig daarop in Gretz aan; ze waren onderweg door de sneltrein Parijs- Bazel opgepikt. In dien tusschentijd kwam men tot de ontstellende ontdekking, dat het gedeelte van den postwagen, waarin zich de te Parijs reeds uitgezochte postzakken be- vinden en dat steeds verzegeld wordt, was opengebroken. De daders moesten echter goed op de hoogte van den toestand zijn gewe-est, want zij hadden de postzakken intact gelaten, maar een geldkistje mee- genomen met 175.000 francs, bestemd voor de uitbetaling van het stationsperso- neel van Gretz. Ofschoon er geen spoor van de daders is ontdekt, neemt men aan, dat zij onder de beambten der spoorwegen moeten wor den gezocht, want de mise-en-scene van de geheele zaak was daarvoor te goed. Het eerste oponthoud diende om den remmer, het tweede om den treinleider te verwijderen, waarop de daders die onder- j weg op den trein moeten zijn geklommen, rastig hun slag konden slaan. EEN MANDOER DOOD- GEKNUPPELD. Vijftig contractanten hebben op de on- neming Bangoen Bandar ter Oostkust van j Sumatra een nieuwen mandoer, die pas twee dagen werkzaam was, doodgeknup- peld, omdat hij naar hun oordeel te streng j was. Alle vijftig brachten het lijk slagen I toe en gingen vervolgens in optocht naar j den administrateur, waar zij verklaarden, dat zij alien schuldig waren. De politie pikte er acht aanleggers uit. DE DRAADLOOZE VOOR SCHEPEN OP VERREN AFSTAND. Wie dezer dagen per trein naar het noorden van Engeland vertrekt, kijkt met gretige belangstelling naar hemelhooge pilaren van staal, die in de buurt van Rugby eerst kortelings zijn verrezen. Deze masten, slank en ragfijn van constructie voor het oog, dat ze uit de verte ziet, zijn de overbrengers van draadlooze telegra- fie voor schepen over grooten afstand. De dienst is Zondagochtend vroeg ge- j opend, een week na den vroegen Zondag- ochtend, waarin de .Roosevelt het S. O. j S.-sein van de ,,Antinoe" opving en haar j weg vond, door middel van draadlooze richtingzoekers, naar het schip in nood. Het nieuwe station te Rugby heeft reeds I gesproken met een schip in het verre oos- ten, in Port-Arthur, met schepen in den i Indischen Oceaan en met schepen ver ten I zuiden van Kaap de Goede Hoop. De zegen, die het in de toekomst de schepen j zai geven, is haast onberekenbaar. Zij, I die thuis zitten en de vriendelijke dingen I van den draadloozen omroep opvangen, zullen niet mogen mopperen, indien dit krachtige station wel eens zijn machtige draadlooze stem zal laten hooren tus schen de muziek van de Savoy-Band door. Zij mogen bedenken, wat de draadlooze telefonie voor de zeevaart beteekent en welk een zegenrijk hulpmiddel ze is voor den moed en de toewijding der zeevaar- ders. EEN BERLIJNSCH HONGER- LIJDER. In een Berlijnsch bierlokaal heeft zich een hongerkunstenaar in een glazen ka- mertje laten insluiten. Hij drinkt alleen derfcig of meer flesschen mineraalwater en rookt een kleine honderd cigaretten per dag. Voorts is hij voorzien van een radiotoestel binnen- en een verloofde buiten de glazen wand. Mannen van den particulieren nachtveiligheidsdienst wa ken random zijn vrijwillige gevangenis. Hij wil het 44 dagen volhouden. Dan schijnt een honger-wereldrecord gebroken te zijn. Dat zijn hongerprestatie in een eethuis plaats heeft, pleit voor 's mans moed. Zijn verloofde is te benijden. Met zoo'n echtgenoot kan straks het huishou- den niet duur worden. Integendeel als hij elk jaar tweemaal vier-en-veertig dagen in de glazen kast gaat, eet hij gedurende dien tijd niets en houdt uit de entree's nog genoeg geld over om het verder le- vensonderhoud te betalen. De dappere man komt uit Krefeld. Hij wendde zich in zijn jeugd al aan het hon- gerlijden, omdat zijn vader streng was en hem vaak zonder eten opsloot. Dat komt hem nu geweldig te pas. Dagelijks zul len we naar hem kunnen kijken, we zullen zijn ribben tellen en de gewichtsverminde- ring noteeren. Er zijn slechts enkele be- perkende bepalingen: we mogen voor z'n glazen huis geen kauwbewegingen maken en natuurlijk niets eten! Een concurrent van hem, dien men zooiets lapte, is er gek van geworden. Het Berlij.nsche publiek is wonderlijk. Het gaat hem werkelijk zien. En heeft daar goed geld voor over. En daarbij kan men in diezelfde stadswijk op straat zon der verdere onkosten honderden, duizen- den hongerlijders zien, die zelfs geen mineraalwater en geen cigaretten kun nen betalen, en die niet gek geworden zijn, ofschoon zij elke twintig meter langs restaurants komen, waar achter de ruiten tallooze medemenschen kauwbewegingen m~ken en smakkend hun Wiener Schnit zel verorberen. En deze hongerlijders hebben niet eens een verloofde, die hun bemoedigend toelacht. (Hbld.) EEN ZUIGELING DOOR VARKENS VERSCHEURD. Naar de bladen melden, liet op een hoeve in Opper-Oostenrijk de vrouw van den beheerder haar twee kinderen, een jongetje van 4 jaar en een zuigeling, een tijdje alleen in de keuken. Varkens, die over het erf liepen, drongeri de keuken binnen, verschfurden den zuigeling en brachten het knaapje zulke ernstige beet- wonden toe, dat het eveneens spoedig stierf. EEN BENAUWDE OPERATIE. Twee geneesheeren en drie verpleeg- sters geraakten dezer dagen bij een blin- dedarmoperatie in het ziekenhuis van Odessa buiten westen. Oververmoeid- heid en de chloroformdampen waren debet aan dezen toestand. Ook de patient, een knokige boer, die op het mes van den chirurg lag te wachten, was bewusteloos geraakt. Hij kwam echter het eerst van alien bij, en zag toen tot zijn ontzetting 5 ,,lijken" naast zich op den grand liggen. Hij sprang overeind, en liep om hulp roe- pend, de operatiekamer uit en den corri dor in. Daar werd hij gehoord en gezien door 't personeel, dat meende met een krankzinnige te doen te hebben. Men stortte zich op den man en slaagde er na veel moeite en veel stompen en slaan ein- delijk in, hem op te sluiten in de afdeeling voor zwakzinnigen. Eerst toen ontdekte men de bewusteloozen in de operatiezaal en bracht hen bij. Toen bleek het ernstige feit, dat doktoren en pleegzusters dien dag reeds 18 uur achtereen dienst hadden ge daan. Zoo groot is het gebrek aan per soneel in de Russische ziekenhuizen. HUWELIJK UITGESTELD VOOR EEN VOETBALWEDSTRIJD. Iemand uit Sheffield, die zijn huwelijk op Zaterdag had bepaald, doch als een trouw aanhanger van The Wednesday Club de laatste 15 jaren nooit een beker- wedstrijd had gemist, heeft met zekere genialiteit zijn huwelijk weten uit te stel- len, zoodat hij den voetbalwedstrijd kon bijwonen. Zijn bruid wenschte, dat het huwelijk zoo indrukwekkend mogelijk zou zijn en toen hij haar vertelde, dat er ver- scheidene paartjes op dien zelfden dag in den echt verbonden zouden worden was zij erg teleurgesteld. ,,Ik zal naar de kerk gaan", zei zij, ,,en als ik daar hoor, dat er a.s. Zaterdag meer dan drie huwelijken zullen plaats hebben. dan zal ik mijn huwelijk uitstellen". Die opmerking wees den toekomstigen echtgenoot den weg uit de moeilijkheid. ,,Ik ging voor haar naar de kerk", ver telde hij aan een medewerker van de ..Daily Chronicle", ,,en sprak met den koster af, dat hij zou zeggen, dat er a.s. Zaterdag meer dan drie huwelijken ge- sloten zouden worden en ik woonde den wedstrijd van The Wednesday op die manier toch bij". The Wednesday verloren en het hu welijk moet nog plaats vinden. Zou het nog doorgaan ONTSMETTING VAN BIETENZAAD TEGEN BIETENBRAND. Bietenbrand, waaronder verstaan wordt het zwart worden der jonge piantjes aan den voet, die daardoor kunnen wegvallen, kan door meerdere zwammen of schimmels veroorzaakt worden. De schimmel Phoma betae, welke in de meeste gevallen de hoofd- oorzaak is van het wegvallen, gaat met het zaad over. Door ontsmetting van het zaad kan deze schimmel echter uitstekend bestre- den worden; tegen de in den grand overblij- vende, en van daaruit de piantjes aantasten- de zwammen helpt zaadontsmetting natuur lijk niet. Van de tot nog toe door ons beproefde chemische middelen komen voor de ontsmet ting Germisan en Tillantin C, in de eerste plaats in aanmerking. Het Uspulun staat in ontsmettende werking bij deze middelen iets ten achter, maar geeft toch een belangrijk betere opkomst dan wanneer onbehandeld zaad wordt gebruikt. Ditzelfde is het geval bij gebruik van een kopervitriooloplossing. Een middel, dat zeer waarschijnlijk ook goe de resultaten oplevert, maar door ons nog niet voldoende is nagegaan, is het Agfa Saatbeits. Bij gebruikmaking van Germisan, Tillan tin C, Uspulun of Agfa-Saatbeits wordt het zaad gedurende 2 uur ondergedompeld in een y2 procentsopiossing x/2 KG ontsmet- tingstof op 100 L water) of 4 uur in Pro' centsoplossing KG op 100 L water). Bij aanwending van kopervitriool wordt het zaad 1216 uur in een 2 oplossing gebracht. Per KG zaad heeft men ongeveer 34 L van de oplossing noodig. Dezelfde oplossing kan meerdere malen achtereen gebruikt wor den, mits voortdurend maar zooveel nieuwe oplossing wordt toegevoegd als door het zaad wordt weggenomen. Er kan gerekend worden, dat 1 KG zaad ongeveer 800 cc a 1 L oplossing wegneemt. Wanneer op deze wijze gewerkt wordt, zijn de ontsmettings- kosten zeer gering. Men zal echter goed doen iederen dag een geheel nieuwe oplos sing te maken. Er moet voor gezorgd worden, dat het zaad spoedig en goed met de vloedstof in aanraking komt. Daarom verdient het los storten van het zaad in de vloeistof en daar na herhaaldelijk omroeren de voorkeur bo- ven het behandelen van het zaad in zakken. Indien dit laatste geschiedt, mag de zak voor niet meer dan de helft oevuld zijn. Na de behandeling wordt het zaad zoo dun mogelijk ter droginq uitgespreid. Vaak om- zetten bevordert snelle droging. Niet geheel teruggedroogd zaad mag niet opgezakt worden, met het oog op ver- broeii'ng. Bij het zaaien dient er rekening mede gehouden te worden, dat het zaad door vochtopname is uitgezet.. De werking van de verschillende droog- ontsmettingsmiddelen is nog niet voldoende nagegaan kunnen worden. Proefsgewijs aanwenden verdient aanbeveling. Ten sterk- ste wordt erop aangedrongen om bij het werken met de droogontsmettingsmiddelen de voorzorgsmaatregelen, welke op de ge- bruiksaanwijzingen worden gegeven, o.a. ter voorkoming van inademing, op te volgen. Aangezien vele verbouwers van meening zijn, dat alleen ontsmetting van suikerbieten- zaad noodig is, vestigen wij er speciaal de aandacht op, dat het ontsmetten van het mangelwortelzaad even noodzakelijk is, en dat niet alleen in de kleigebieden. maar zeer zeker niet minder in de zandstreken, waar men juist zeer vaak met slechte opkomst en het wegvallen der jonge piantjes te kampen heeft. Geen kluwen suikerbieten of mangelwor telzaad worde onontsmet uitgezaaid! Nadere inlichtingen worden gaarne gratis verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst, en de daarbij werkzame ambtenaren. BELGISCHE DEELNEMING AAN DE PAARDENTENTOONSTELLING TE MILAAN. De vereeniging Het Belgische Trekpaard heeft besloten deel te nemen aan de dit voor- jaar ter gelegenheid van de jaarbeurs te Milaan te houden paardententoonstelling. Ingezonden zullen worden 13 hengsten en 23 merries, terwijl verder de Belgische paardenfokkers in de gelegenheid worden gesteld aan deze inzending met eigen paar- den deel te nemen. Alle paarden, die hiervoor aangegeven worden, zullen van te voren aan een keuring onderworpen worden. De vereeniging Het Belgische Trekpaard neemt alle onkosten dezer officieele inzending voor hare reke ning. Indien het Nederlandsche Trekpaarden- stamboek dit jaar evenals in 1925 aan de tentoonstelling te Milaan deelneemt, zal het dus op de rechtstreeksche mededinging van het Belgische stamboek moeten rekenen. WAAR DE SCHOEN M WRINGT. de kuststeden te„brengen, waar zij met behulp van mechauische inrichtingen in stoomschepen worden geladen om naar het oude Europa te worden vervoerd, al- waar zij eveneens mechanisch worden ge- lost en verder getransporteerd om op alle plaatsen, ook die in het hart van het Con tinent gelegen, te worden verbruikt en dat al deze transporten en omladingen ge- schieden tot een prijs, waarvoor men b.v. met kar en paard slechts een luttelijken afstand kan afleggen. Inderdaad is het de moeite waard zich eens even in te denken in dit als-vanzelf- sprekende verschijnsel, waarop de aan dacht wordt gevestigd door Dr. F. F. Waller in diens rede, uitgesproken in de eerste vergadering van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers. De eerste voorzitter van deze nieuwe organisatie wil ons niet alleen in verba- zing brengen over de reusachtige ont- wikkeling van de techniek in de laatste zestig jaar, maar hij verbindt aan deze technische en industrieele revolutie con- clusies, die van verstrekkende beteeke- nis zijn en die in wijden kring bekend moeten zijn. Want is het niet volkomen juist, dat wij ons nog zoo gaarne koesteren in de herinnering aan den welstand van de voor-oorlogsche jaren en dat bij ons al leen het streven voorzit, om zoo spoedig mogelijk weer diezelfde mate van wel stand te bereiken door opvoering van on- ze inkomsten en verlichting van alle mo- gelijke lasten. ...dat. ondanks de snelle bevolkingsaan- was, het maatschappelijk inkomen in dier voege steeg, dat het ook per hoofd van bevolking toenam. Men moet zich eens rekenschap geven, wat het zeggen wil, dat het de steenkolen zijn, die ons in staat stellen granen en an- dere producten uit het hartje van Noord- en Zuid-Amerika over ijzeren banen naar spreken wij niet met voorliefde van de ,,normale" jaren voor 1914, zonder ons een oogenblik af te vragen, of de hui- dige tijden niet eerder aanspraak kunnen maken op het praedicaat „normaal" dan dien -ouden tijd uit onze herinnering. En toch is die vraag alleszins gewet- tigd. De bevolking van Nederland steeg van 1860 tot 1920 van 3.309.000 tot 6.865.000 en niettegenstaande deze verdubbeling is de levensstandaard van ons volk in die zelfde periode enorm gestegen, over de geheele linie. Is dat normaal Ongetwijfeld niet; wij zouden van normaal hebben kunnen spre ken, indien het welwaartspeil in 1913 tot op de helft zou zijn gedaald van dat in 1860. desnoods ook indien het gelijk. ge- bleven ware, maar dat het zoo sterk is toegenomen, vindt zijn oorzaak in buiten- gewone omstandigheden. En deze buitengewone omstandigheden zijn te herleiden tot een alles omvattend begrip: technische revolutie. Hier wringt m de schoen Het is de techniek geweest, die in de vorige eeuw zulke reusachtige vorderingen heeft ge- maakt, dat, ondanks de snelle bevolkings- aanwas, het maatschappelijk inkomen in dier voege steeg, dat het ook per hoofd van bevolking toenam. Welke perspectieven de techniek open- de, moge blijken uit de industrieele ont- wikkeling, die haar centrum vond in West-Europa en die duidelijk kan wor den afgelezen uit de benoodigde hoeveel- heid voedsel: de steenkool. Duitschland produceerde in 1860 nog slechts 12 mil- lioen ton kolen, waarvan natuurlijk nog een groot deel moest dienen voor huis- brand, en leverde in 1913 niet minder dan 220 millioen ton. In andere landen nam de steenkoolpro- ductie eveneens enorm toe en bovendien werden petroleum en waterkracht ge bruikt om energie op te wekken. Men heeft deze sensationeele industria- lisatie ondergaan, zonder zelfs haar be- Jeekenis te doorgronden; men heeft ge- leefd in den roes van den speculant, die denkt, dat er aan de rijzing van zijn aan- deelen nooit een einde komt. Dr. Waller stelt de vraag, of de 'ken- tering niet reeds is ingetreden, althans voor Europa. Want was niet juist het groote voordeel van ons wejelddeel, dat het de .earliest start" had, dat het een voorsprong had boven de Vereenigde Staten en Japan, omdat het eenige tien- tallen jaren en meer „voor" was? Dezen voorsprong zijn wij kwijt; wat Europa op industrieel gebied presteert, kunnen andere wereldbeelen ook en... dikwijls goedkooper. De cijfers toonen aan, dat de invocr in Ned. Indie van uit Nederland in 1913 33.3 van den totaal invoer bedroeg en in 1923 nog slechts 20.9 terwijl Japan in 1923 vijfmaal zooveel in onze kolonien invoerde als in 1913. Een onrustbare verschuiving derhalve van het zwaartepunt naar nieuwe landen, waar de productiekosten zoo laag zijn, dat vooralsnog niet kan worden veronder- steld, dat het verloren afzetgebied ooit weer heroverd kan worden. En dat toch nieuwe afzetgebieden moe ten worden geopend, is een eisch, die dwingend voortvloeit uit de toename van onze bevolking. Ieder jaar schikken zich in ons landje 100.000 menschen meer random den disch, waarop het voedsel staat, dat vef- kregen is door nationalen arbeid. En nu moge het waar zijn, dat telken jare ook 100.000 Nederlanders worden ingelijfd in het leger van werkers, zoodat de ,,spoe- ling niet dunner" behoeft te worden, dan blijft toch altijd nog de vraag te beant- woorden: waar kunnen dag in, dag uit 300 nieuwe Nederlanders te werk worden gesteld. Men moet zich eens even indenken. wat het zeggen wil, dat iederen dag 300 arbeidskrachten zich komen voegen bij het overcompleet, dat wij toch reeds hebben. Het gezond verstand zegt ons en de beroepstelling bevestigt ons zulks dat slechts de nijverheid in staat zou kunnen zijn een dergelijke aanwas te absorbeeren. Maar dan spreekt het van zelf, dat die nijverheid zich moet ontwikkelen; dat zij in staat moet zijn met succes het hoofd te bieden aan de buitenlandsche concurren ce. niet alleen op binnenlandsche, maar ook en vooral op de buitenlandsche markten. En hieraan ontbreekt nog heel veel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. WAT DE NIEREN DOEN. De nieren vereischen steeds onze voile aan dacht. Zoo lang zij gezond en krachtig zijn, dragen deze organen zorg voor de zuiverheid van het bloed en verwijderen zij urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden uit het lichaam. De nieren behoeden ons zoodoende voor talrijke pijnlijke en onaangename kwalen. Doch wat gebeurt, als de nieren traag werken en zich vergiften in het bloed ophoopen? Het urinezuur kan zich dan in zulke hoeveel- heden afzetten, dat het scherpe kristallen vormt, die rheumatiek veroorzaken, of wel kan een onvoldoende hoeveelheid water aan het bloed onttrokken worden, waardoor waterzucht ont- staat. Ook andere kwalen kunnen optreden, zooals urine-stoornissen, blaaszwakte, nierzand en -steen, ischias, spit, hoofdpijn, duizeligheid en zenuwachtigheid. Welke verschijnselen zich ook voordoen, gij kunt niet gezond worden, voordat uw nieren weder gezond zijn. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan. Zij werken recht- streeks op de oorzaken van uw kwaal, reinigen de nieren en wekken deze op, doch zij werken niet op de lever, maag of ingewanden. Vrouwen zoowel als mannen kunnen op Foster's Rugpijn Nieren Pillen vertrouwen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs fl. 1.75 per flacon. 33 Ieder, die ook maar eenigszins op de hoogte is van den toestand in industrieel Nederland weet, dat, al mogen tal van bedrijven orders hebben, de financieele resultaten allesbehalve bevredigend zijn. Dit dient te veranderen; niet, omdat daardoor een aantal fabrikanten hun winsten kunnen vergrooten, maar omdat een bloeiende industrie een nationaal levensbelang is. En het kan ook veranderen, maar dan is een andere mentaliteit van een zeer groot deel van ons volk noodzakelijk. Dan moet men een industrieel bedrijf niet beschouwen als een bran van rook en stank en lawaai, maar dan moet men daarin leeren waardeeren een stuk fun dament der nationale welvaart. En dan moet men een fabrikant niet beschouwen als een vijandelijk wezen, wiens beroep is het plegen van aansla- gen op het levenspeil zijner arbeiders, maar dan hebben we in hem te zien den leider, den organisator van een onder- neming, die een nationaal belang is, en wier voorspoed onzen voorspoed is. Nogmaals, dan moeten wij niet onze vertegenwoordigers in besturen van stad en land opdragen verordeningen en wet- ten te maken, die de industrie belemme- ren in hare ontwikkeling, want dan be- nadeelen wij ons zelf voor nu en later. Ten slotte dit: Dr. Waller heeft in zijn rede den indruk gewekt, alsof hij niet ver- trouwde in een verdere ontwikkeling der techniek. Misschien is dit bescheidenheid geweest van den gedelegeerd commissa- ris der Ned. Gist- en Spiritusfabriek, maar dan zouden wij toch w'illen besluiten met de opmerking, dat, al is het verstan- dig zich bewust te wezen van het feit, dat de technische revolutie voorbij is, wij toch nog voldoende vertrouwen hebben in de capaciteiten van onze ondernemers, om te durven hopen, dat mits men hun de ruim- te geeft. zij ook in den toekomst Neder land zullen weten te handhaven in de voorste rij der industrieele naties. GRAAUW. Geboorten. 6 Jan. Petrus Eduardus, z. van Polydoor Francies Roggeman en van Louisa Johanna van den Branden. Overlijden. 15 -Jan. Philomena Kuycks, oud 78 j., d. van Josep'hus Jacobus en van Cornelia Brioen. 21 Jan. Anthonij Wilsens, oud 90 j., echtg. van Judoca Loocks. 30 Jan. Petronella Heijdens, oud 84 j., d. van Pieter Francies en van Anna Maria Durinck, OSSENISSE. Huwelijks-aangiften. 28 Jan. David Scheele, oud 39 j., jm. en Geertrui Vinke, oud 37 j., jd. Petrus Aloijsius Hiel, oud 33 j., jm. Anna Cor nelia van der Velpen, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Jan. Judocus Franciscus de Bruijn, oud 25 j., jm. en Bertha van der Velpen, oud 25 j., jd. Geboorten. 7 Jan. Christina Rozalia, d. van A. J. de Kort en van L. M. Pieters. 12 Jan. Richard Franciscus Alphonsus, z. van A. van Kampen en van L. C. van Poorten. Maria, d. van J. F. Pieters en van M. Picavet. 30 Jan Maria Johanna Theresia, d. van Alph. Verhoe- ven en van C. C. Arens. Desire Alphonsus Theodoras, z. van A. A. Schelfhout en van M L. Vorik. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. 15 Jan. F. C. J. M du Puy, oud 24 j., jm. en M. L. C. Fassaert. oud 23 j., jd. Geboorten. 13 Jan. Eduardus L., z. van L. de Maaijer en van E. Michielsen. 27 Jan. Petrus C., z. van H. F. Maas en van M. C. d La voir. 29 Jan. Comelis, z. van K. Vinke en van A. N. den Hamer. Overlijden. 19 Jan. Ph. Roeland, oud 78 j., wed. van H. F. Morres. ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 21 Jan. Franciscus Eomaan van Megroot, oud 27 j., jm. en Marga- retha Maria Cornelia Versijp, oud 29 j., jd. 22 Jan. Charles Marie Waelput, oud 28 j.,'jm en Elvira Maria Versijp, oud 22 j., jd. Geboorten. 23 Jan. Maria Alphonsina, d. van Constantinus Anthonius van den Berg en van Alida Maria Belaert. Overlijden. 12 Jan. Antonius Franciscus Gijsel, oud 67 j., weduwn. van Justina Segbers. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 6 Maart 5.34 5.58 Zondag 7 6 21 6.48 Maandag 8 7.19 7.58 Dinsdag 9 t 8.43 9.29 Wcensdag 10 10.14 10.57 Donderdag 11 11 31 Vrijdag 12 0.03 12 32

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 7