ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. :^o. 7877. Woensdag 17 Februari 1936. 66eJaargang. wm&% ip Ilpll fk m m A80NNE MENTSPRIJS pwrnniiDiE] sljlp ■sm /X3SS& S® Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetalingfr. per post /'6,60 per jaar Voor Ned. Indie en Amerika f 2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland f 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. wij—i—i»nw'in1 iiwimwiii—11wnwnTuwnwrOTiTMi iw ii i r" m«—mwuim Dit blad verschijnt iederen Maaudag., Woensdag. en Vrfjdagavond, GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 28 Januaii 1926, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, u. van Aken, D. Scheele, P. van Causand, L. J. Geelhoedt, R. Scheele, C. A. Verlinde, E. Fre- riks, H. J. Col sen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, B. N. van Dijke en J. van Riet. (2. Vervolg.) 10. Afwijking van art. 10 der Bouwverorde- ning. 1 ngokomen is een adres van E. A. van den Ueckhout, die daarin te kennen geeft, dat hij zifn woon- gh win.k.6lh/ui sstaande aan d© Donze-Visserstraat no. 41743, (hoek Verbin- dingsstraat) wenscht te verbouwen dat er volgens den bestaanden toestand m verband met art. 10 der Bouwverordening te weinig open erf achter zijn woonhuis is; dat na de verbouwing dit open erf evemrmn aan genoemd artikel zal voldoen; dat evenwel, aangezien het gebouw een hoekwondng is, alle vertrekken ruirn voldoende licbt en lucht van de straatzijde ontvangen; reden waarom adressant beleefd verzaekt aan hem afwijking toe te staan van art. 10 der Bouwverordening en het open erf te mo- gen maken volgens ingezonden teekening. Burgemeester en wethouders overwegende, dat behoorlijke toetreding van licht en lucht voor de woonvertrekken niet wordt belemmerd, stellen in overeenstemming met het advies van den gemeente-bouwmeester en de Gezond- heidscommissie te Ter Neuzen voor de ge- vraagde afwijking toe te staan, onder voor- waarde dat de verbouw wordt uitgevoerd vol gens de bij het verzoek overgelegde teekenin- gen, waarbij gezorgd moet worden, dat de pri- vaatput en zinkputten buiten het gebouw blijven. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 11. Verbinding van den Stationsweg naar Baandijk en Kerkhoflaan. Burgemeester en wethouders, overwegende, dat het wenschelijk is eene goede verbinding te verkrijgen van- den Stationsweg naar den Baandijk en de Kerkhoflaan, en speciaal met de wijk Java; dat aankoop van een perceel grond daarvoor noodig is; dat de N. V. Bouwmaterialenhandel „De Hoop" alhier genegen is aan de gemeente te verkoopen een gedeelte van het perceel ka- dastraal bekend in sectie M, No. 365, ter opper- vlakte van 16 M2., en een gedeelte van het per ceel kadastraal bekend in sectie M, No. 340 ter oppervlakte van 274 M2., voor een totaal be- drag van een duizend twee honderd acht gulden (f 1208); dat door aankoop van deze perceelen eene goede verbinding wordt verkregen; dat genoemde N. V. voomemens is de terrei- aen naast voornoemde perceelen gelegen te be- bouwen dat de aan te koopen grond dus is te beschou- wen als bouwgrond; dat in verband hiermede de prijs billijk is te noemen; stellen voor te besluiten: Aan te koopen van de N. V. Bouwmaterialen handel „De Hoop'' alhier, ten behoeve van het kierboven genoemde doel een gedeelte van. het perceel kadastraal bekend in sectie M, No: 365 en een gedeelte van het perceel kadastraal be kend in sectie M, No. 340, respectievelijk ter oppervlakte van 16 en 274 M2., of zooveel meer of minder als bij nadere opmeting zal blijken, op bijbehoorende teekening in witte arceering aangegeven, voor een totaal bedrag van een duizend twee honderd en acht gulden (f 1208), en zulks onder de navolgende voorwaarden: 1°. de levering van het gekochte door de ver- koopster zal moeten geschieden, vrij van alle lasten uiterlijk' binnen een maand na- dat dit besluit door Gedeputeerde Staten van Zeeland zal zijn goedgekeurd. 2°. het gekochte moet in gebruik en bezit der koopster komen bij betaling der koopsom. S°. de grondlasten van het gekochte komen vanaf 1 Januari 1927 voor rekening der koopster. 4*. de kosten op de koopakte val-lende komen voor rekening der koopster. De heer D. SCHEELE kan zich met dit voorstel niet vereenigen. Hij wijst er op, dat men voor het hebben van een doorgang, zou kunnen volstaan met een strook ter breedte van 2 M. van af den weg langs de oude begraaf- plaats tot den Stationsweg. Zooals het thans wordt voorgesteld zou meer grond worden overgenomen dan noodig is en kost ten slotte de grond die men voor het maken van een pad noodig heeft wel f 14 of 15 per M2. De heer HAMELINK wil het nog niet di rect over het nut van een pad aldaar hebben, doch wijst er op, dat het toch ook zal verhard moeten worden en de kosten dan wel op een 3000 zullen komen. Hij acht dat bedrag te hoog, voor een weg die niet noodzakelijk is. Van de Kerkhoflaan kan men evengoed langs de De Feijterstraat aan het station komen, en van af de Axelsche brug of de buurtschap Java langs het Schuttershof. De heer COLSEN vindt het een zeer vreemd voorstel; in ander opzicht hebben burgemees ter en wethouders bezwaar een weg over te nemen doch hier zouden ze er zelfs een willen koopen om die later te verharden. De heer VAN DIJKE geeft te kennen die zaak ook eens bekeken te hebben en het komt hem voor, dat die te maken weg aan den voor- kant te smal zou blijven, tenzij men een strook- je van Mechelen-Ter Neuzen behoorende bij het daar naast staand kantoor kon krijgen, want anders zou er daar vooraan niet veel meer overblijven dan een voetpaadje. Hij is ook tegen hot voorstel zooals het. daar ligt. Tegen het maken van een yoetpad zou hij geen bezwaar hebben maar zooals het voorstel daar ligt komt het z.i. te duur uit. Hij zal tegen stemmen. De VOORZITTER: Dan wordt het een zware pluk! De heer DE JAGER wijst er op, dat die weg reeds geruimen t?fd door verschillende men- schen, die naar den Stationsweg moeten, wordt gebruikt, 9m een omweg te ontgaan. Er ontstaat daar nu door den verkoop van den grond en het bebouwen daarvan met woningen en voor uitbrekling van het bedrijf der N.V. „Pe Hoop" een andere toestand en die door- gang zal vervallen, in die n die door de gemeen te niet wordt gekocht. Nu hebben burgemees ter en wethouders daaromtrent beraadslaagd en zijn tot het doen van dit voorstel gekomen, opdat hun later niet het verwijt zou kunnen gemaakt, dat zij hierin niet tijdig hadden voorzien, en niet op het belang van het hebben van dien doorgang hadden gelet. De N.V. „De Hoop" heeft het geheele ter- rein gekocht; een deel daarvan is voor het bouwen van woningen verkocht aan den heer Van der Peijl, die daarop woningen bouwt, voor f 7 per M2. Van dat deel heeft de gemeente noodig voor het pad een oppervlakte van 16 M2., waarvoor gerekend wordt de kostende prijs. Nu was er nog een oppervlakte van 270 M2. die daarachter lag en die „De Hoop" mis- sen wil en die bruikbaar kan zijn voor de ge meente. Deze grond kon voor een lageren prijs worden overgegeven en zoo is men gekomen tot een bedrag van 1200. Of de raad er op ingaat of niet, is bij spreker oud lood oud ijzer, het laat hem geheel koud. Wil de ge meente den grond niet overnemen, dan wordt ze van wege „De Hoop" bebouwd. Hij meent, dat, gezien de totale oppervlakte grond die ge- presenteerd wordt, nl. 290 M2. en den prijs van f 1208, de heer D. Scheele wel wat diep ge- hapt heeft met zijn prijs van f 15 per M2. De h§er HAMELINK merkt op, dat men nu toch van den Baandijk rechtstreeksch aan den Schuttershofweg kan blijven komen langs bet pad langs de oude bagraafplaats. Daar beeft men bet onderhavige pad niet voor noodig. De heer D. SCHEELE kan niet toegeven te diep gehapt te hebben; indien men 300 M2. grond koopt voor 1200 komt dit uit op 4 per M2., doch als men in werkelijkheid maar een 30 M. grond noodig heeft kost de grond die men in werkelijkheid noodig heeft zelfs f 40 per M2. Voor dat padje kon zelfs volstaan worden met een breedte van 1 M. De VOORZITTER merkt op, dat het betoog van den heer De Jager omtrent den stand der zaak daarop gebaseerd is, dat deze iets meer van de geschiedenis weet. De heer D. SCHEELE: Dat kan wel zijn, maar dit kan hij niet winnen. De VOORZITTER wil daarover niet kibbe- len. Hij moet echter wijzen op de geschiedenis die hieraan verbonden is. Dit zijn nu de ge- volgen, van hetgeen de raad had kunnen voor- komen, indien op een vroeger voorstel inge- gaan was. Zooals bekend, heeft het aanvanke- lijk in de bedoeling gelegen daar een straat te maken, voor doortrekking van een door Do- meinen aangelegde straat. De raad wenschte daar niet op in te gaan. Nu is die grond door den heer Van der Peijl gekocht en bestaat er alsnog gelegenheid aldaar een doorgang te houden. Spreker acht het voor de gemeente van belang daar een uitweg te hebben, waar- door dan ook nog eenigszins wordt tegemoet- gekomen aan het verleenen van een uitweg aan de door Domeinen geprojecteerde stiaat, waar- aan 13 jaren geleden door den raad goedkcu ring is verleend. Hij acht het aanbevelens- waard, dat men daar minstens een pad houdt en later zou dit, door demping van de naast- liggende sloot kunnen worden verbreed. Er lag daarachter nog eene oppervlakte grond, die „De Hoop" kan missen, die burgemeester en wethouders ook wilden koopen en die zijn be- stemming wel vinden zal. De prijs acht spre ker niet overzet. De heer GEELHOEDT merkt op, dat de voorzitter een vroeger plan aanhaalt, waarop een volledige straat in aansluiting op den Stationsweg was geprojecteerd, doch dat de raad daar niet aan wilde. Met aanneming van het voorstel van burgemeester en wethouders wordt ook niet aan de bedoeling van Domeinen voldaan. Hij acht bovendien het nut, dat dit pad zou opleveren lang niet evenredig aan het geld, dat dit nog zou moeten kosten. Alleen voor de menschen, die uit de buurtschap Java komen zou het een kleinen omweg met het station besparen, maar voor die van de stad of Kerkhoflaan en Baandijk beteekent het niets. De heer FRERIKS had ook willen vragen, of het pad verbreed kon worden. De VOORZITTER geeft te kennen, dat bur gemeester en wethouders willen trachten, het breeder te krijgen. De kosten zijn niet overzet. De heer D. SCHEELE hoopt, dat de raad het" geheele voorstel verwerpt, maar zou in geen geval meer grond willen koopen dan noodig is voor een aansluitend pad tusschen de twee wegen. Wil de N. V. ,,De Hoop", dat niet al leen verkoopen, dan laat zij het. Het voorstel wordt verworpen met 10 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Van Aken, Freriks en De Jager; tegen stemmen de heeren D. Scheele, Van Cadsand, Geelhoedt, R. Scheele, Verlinde, Colsen, Hamelink, Van Driel. Van Dijke en Van Riet. 12. Aangaan eener geldleening van 35.000. Burgemeester en wethouders, gelet op het raadsbesluit van 17 September 1925, goedge keurd door gedeputeerde staten van Zeeland, 25 September 1925, onder No. 38, le afdee- ling, tot het aangaan eener tijdelijke geldlee ning op loopende rekening tot een max. bedrag van f35000; overwegende, dat de daarin genoemde uit- gaven thans definitief bekend zijn, en bedra- gen: 1. Ankoop rijksgrond, waarop de 16 arbei- ders woningen zijn gebouwd 8445. 2. Kosten van het verbouwen der openbare U. L. O. school 4500. 3. Aankoop van schootaneubelen voor de openbare lagere school A 2230. 4. Aankoop van een auto-brand- spuit 5910. 5. Verstrekken van gelden inge- voige art. 72 der Lager On- derwijswet 1920 aan de Ver- eeniging voor Christ. Onder- wijs te Driewegen, voor het maken van eene eleetrische lichtinstallatie in hare school 140. 6. Alsvoren voor het vernieuwen van sohoorsteenen van hare school 120. 7. Alsvoren aan de stichting R. K. Verpleging en Jpvoeding te Sluiskil voor het maken van een eleetrische lichtin stallatie in hare school 380. 8. Kosten van het maken van eene rioleering in de Schelde- kade 10080. 9. Kosten van het inrichten van de voormalige openbare la gere school A tot gymnas- tieklokaal (f 1200) en politie- [bureau (2000) 3200. 10. Kosten verbetering der riolee ring in het lage stadsge- deelte 2145. Totaal f 37150.— Dat deze uitgaven gedekt worden door: I. de opbrengst verkoop van de boomen in de Kerkhoflaan ad 2000, zooals besloten is bij wijzigingsbesluit van de begrooting voor 1925, van 17 September 1925, goedgekeurd door ge deputeerde staten van Zeeland 2 October 1925, onder No. 40, le afdeeling; II. door de tijdelijke geldleening hiervoren genoemd dat deze tijdelijke Ieening thans kan vervan- gen worden door eene definitieve; stellen voor te besluiten: aan te gaan ten behoeve van bovenomschre- ven uitgaven en ter aflossing der tijdelijke Iee ning, eene geldleening groot vijf en dertig dui zend gulden (f 35000), a pari, tegen een rente van hoogstens 5Yz per jaar, af te lossen als volgt: a. voor de onder sub 1, 2, 3, 6, 8, 9 en 10 in dit besluit omschreven objecten (totaal 28600), gedurende 34 jaren f 820 per jaar en bet laatste jaar f 720; b. en voor de onder sub 4, 5 en 7 omschreven objecten (totaal f6400) het eerste jaar /520 en de daarop volgende 14 jaren 420 per jaar; tenzij besloten wordt op de lee- ningen onder sub a en b genoemd jaarlijks een hooger bedrag of de geheele Ieening tegelijk af te lossen. De gelden benoodigd voor rente en aflossing dezer Ieening te vinden uit de gewone middelen der gemeente zoo noodig door verhooging der plaatselijke belastingen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 13. Beleening van rentegevende stukken. Burgemeester en wethouders stellen Uwen raad voor het volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen; gelet op zijn besluit van heden, tot het aan gaan van eene geldleening groot 35000; overwegende, dat de aflossing van het ge deelte dier Ieening ad f 6400 der onder b in dat besluit genoemde onderwerpen, is bepaald op 15 jaar; dat de Nederlandsche Bank dat bedrag kan leenen, door betaemng by die bank van eenige rentegevende stukken, weike de gemeente bezit, tegen eene rente, varieerende tusschen 4 en 5 per jaar; dat die bank daarvoor echter als waarborg eene overwaarde vezoekt; gelet op art. 194c der Gemeentewet; gehoord een voorstel van burgemeester en houders; besluit; te beleenen gedurende een tijdvak van 15 jaar bij de Nederlandsche Bank, rentegevende stuk ken tot een maximum bedrag van J 8600, strek- kerde ter verkrijging van een gedeelte (f 6400) der vorengenoemde Ieening van f35000. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 14. Sluiten van een contract met de P. Z. E. M. voor automatische eleetrische rioolbemaling. Burgemeester en wethouders deelen aan den gemeenteraad het volgende mede: Wij zonden U indertijd afschrift del overeen- komst, ontworpen door het bureau Bongaerts en den directeur van de P. Z. E. M., betreffende de levering van stroom voor het rioolgemaal. In het algemeen kunnen wij ons met het ont worpen contract wel vereenigen. Evenwel gaan wij niet accoord met de garantie van den stroomprijs, genoemd in het voorlaatste lid van artikel 1 met de huur genoemd in het laatste lid van arikel 5 en met de wijze van berekening van het tarief van artikel 7. Volgens artikel 1 en 5 in verband met artikel 2 (tijdsduur) zou de gemeente moeten betalen 15 jaar lang eene garantie van 10 der kosten van den kabel van het schakelstation naar de Middensluis geraamd op f 7500 benevens 10 huur voor gebruik van de hoogspanningsaan- sluiting, waarvan de kosten geraamd worden op 1500. O. i. is deze laatste z.g. huur ook een soort garantie.- Wij zouden dus een garan tie betalen 15 jaar lang 900 met een prijs van 4 cent per K.W.U. op een kolenbasis van f 10 de 1000 K.G., benevens f 60 meterhuur. Door deze bepalingen zal practisch het tarief van artikel 7 buiten toepassing blijven gedu rende al die jaren. Ook het bureau Bongaerts heeft zich oor- spronkelijk tegen deze regeling verzet, omdat zij ook op het standpunt staat, dat in die 15 jaar ruim betaald wordt, de rente en afschrij- ving van een kapitaal van 5 Wanneer dus na die 15 jaar, aannemende, dat alsdan het af- geloopen contract met de Industrieele Maat- schappij niet wordt verlengd, in de kom van Ter Neuzen de P. Z. E. M. stroom gaat leveren en (jetail, dan zal de Maatschappij den kabel en de aansluiting geheel vrij hebben. Op dit voorstel van het bureau Bongaerts wenschte de I P. Z. E. M. niet in te gaan, omdat zij niet kun nen rekenen op geld tegen 5 rente en die 10 niet voldoende is voor eene afschrijving in 15 jaar. Wij hebben ons alsnog in verbin ding gesteld met de P. Z. E. M. en ook gewezen op het zeer hooge bodrag, dat aan garantie ge- vraagd wordt, terwijl ook wij het aantal jaren, dat we die garantie hebben te betalen veel te hoog vinden. Wij stelden daarom de P. Z. E. M. voor die garantie van 7500, zijnde 750 en de huur van 1500 zijnde f 150 te betalen gedu rende 10 jaar en daama in werking te doen treden. het tarief van art. 7 der overeenkomst. Ter zake ontvingen wij nog geen definitief antwoord. Uit een voorloopig schrijven, dat we na ons mondeling onderhoud evenwel kre- gen hebben wij den indruk, dat de P. Z. E. M. niet zal voldoen aan ons verlangen. Bij het be- doelde mondeling ondenhoud werd het tarief ge noemd in artikel 7 berekend op eene wijze, wei ke wij en ook het bureau Bongaerts er niet uit lazen. Wij lazen uit het tarief, dat bij b.v. 3000 K.W.U. zou betaald worden 3000 X 0,13. De directeur van de P. Z. E. M. berekent, dat even wel anders. Hij berekent voor de eerste 300 K.W.U. 0,20 van 300 tot 600 K.W.U. f 0,18 van 600 tot 1000 K.W.U. 0,16 van 1000 tot 2000 K.W.U. f 0,14y2 en van 3000 tot 3500 K.W.U. f 0,13 per K.W.U. Dit geeft in de bere kening een verschil van 63. In beide gevallen komt hier nog bij 5 per maand meterhuur of f 60 per jaar. Is onze opvatting juist, dat de P. Z. E. M. onze voorstellen niet zal aannemen, dan zouden wij U in overweging geven, de voor waarden niet te accepteeren, temeer waar wij toch ook niet ten voile er van overtuigd zijn dat automatische bemaling steeds zal voldoen, waarbij we alsdan afzien van automatische rioolbemaling en zullen trachten den stroom te betrekken van de Industrieele Maatschappij. Wil de P. Z. E. M. ons hierboven genoemd voorstel aanvaarden, dan zouden wij willen dooi-gaan op den weg ons door het Bureau- Bongaerts aangewezen. Resuimeerende zouden wij dus willen betalen 10 jaar lang f 750 garan tie, 150 huur, 4 cent per K.W.U. bij een ko- lenprijs van /10 per ton, benevens f 60 meter huur, om daama te betalen den stroomprijs be- doeld in artikel 7 van het ontwerp, met f 60 meterhuur alzoo bij een gebruik van 3000 K.W.U. f 390 -f- f 60 meterhuur is f 450. In verband met het bovenstaande vragen wij uwen raad machtiging een contract met de P. Z. E. M. af te sluiten voor stroomlevering der rioolbemaling, zooals is aangeboden, evenwel gewijzigd volgens onze bovengenoemde voor stellen. OVEREENKOMST tusschen de gemeente Tei Neuzen. en de Naamlooze Vennoot- schap Provinciale Zeeuwsche Electrici- teits Maatschappij, gevestigd te Middel- burg, betreffende de levering van elec- trischen stroom. Tusschen de gemeente Ter Neuzen, in het volgende kortheidshalve aangeduid met het woord gemeente en de Naamlooze Vennoot- schap Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij, kortheidshalve aangeduid door de letters P. Z. E. M. is de volgende overeen komst gesloten. Artikel 1. De eleetrische stroom wordt geleverd in den vorm van draaistroom met een spanning van c.a. 3 X 10.000 volt en c.a. 50 perioden per secunde-7 De hoogspanningstroom wordt voor het gebruik omgevormd in laagspannings- stroom met een spanning van 3 X 380 volt tusschen de phasen voor kracht, resp. 3 X 220 volt tusschen iedere phase en den geaar- den nulleider voor licht. De P. Z. E. M. zal den stroom leveren op een wijze als verwacht kan worden van een eleetrische centrale die naar de eischen des tijds is ingericht. De P. Z. E. M. heeft het recht om de leve ring van stroom jaarlijks gedurende eenige Zondagen of algemeen erkende Christelijke feestdagen vanaf 6 uur des moigens tot 5 uur des avonds te staken, teneinde haar hoog- spanningsinstallatie te onderzoeken en zoo noodig te herstellen. Zij is verplicht om telkens als zij van dit recht gebruik maakt, den verbruiker tijdig zoo mogelijk 3 X 24 uur te voren te waar- schuwen. Overigens zal zij den stroom zoo regelmatig mogelijk leveren, zonder dat zij echter tot eenigerlei schadevergoeding verplicht is, in dien de levering geheel of gedeeltelijk ge- stoord mocht worden of indien door de leve ring schade of hinder mocht ontstaan. De gemeente verbindt zich gedurende den duur van deze overeenkomst met uitsluitin.g van zichzelf en derden de eleetrische energie alleen van de P. Z. E. M. te betrekken, voor zoover de gemeente niet krachtens de door haar aan de Industrieele Maatschappij gegeven concessie genoodzaakt is deze van laatstge noemde te betrekken. De gemeente garandeert zoolang de P. Z. E. M. de hoofdkom van de gemeente niet al gemeen van stroom voorziet, doch met inacht- neming van het bepaalde in het hierna volgend lid, jaarlijks een stroomverbruik van 10 der aanlegkosten van een kabel van haav schakel station aan de Axelsche straat naar de Mid densluis, vermeerderd met vier cent per K.W.U. bij een kolenprijs van tien gulden pe'- ton vrij aan de centrale. Deze prijs verhoogt in de mate als in artikel 7 is aangegeven, wanneer de prijs der steenkolen boven tien gulden stijgt. Zoodra vanuit het transformatorstation a?n de Middensluis andere verbruikers worden aangesloten, wordt de garantie in verhouding van het bij de verschillende aangeslotenen ge- installeerde vermogen onder hen verdeeld. Artikel 2. De datum waarop de stroomlevering begint, zal per aangeteekenden brief door de P. Z. E. M. aan de gemeente worden medegedeeld en daardoor zijn vastgesteld. Van, dien datum af wordt gerekend dat deze overeenkomst in wer king is getreden. Zijn we dit aangegaan voor den tijd van vijf- tlen achtereenvolcende jaren en geacht telkens voor een iaar wHen.md te ""v> 0 Mn jaar voor het eindteen van den oorspronke- lijken of van den verlengden tennijn, met in- achtneming van het bepaalde in art. 10 door een van beide partijen is opgezegxl. De gemeente verbindt zich binnen vier maanden na onderteokening dezer overeen komst haar installatie zoover in gereedheid te hebben dat zi| stroom kan betrekken. Artikel 3. De P. Z. E. M. stelt aan, de gemeente het door haar benoodigde vermogen van 50 K. V. A. ter beschikking. De gemeente is verplicht de P. Z. E. M. zoo tijdig van een verhooging van het door haar benoodigde vermogen in ken- nis te stellen dat deze gelegenheid heeft de noodige maatregelen tot het beschikbaar stel len van het grootere vermogen te nemen. De gemeente verplicht zich binnen zeven maanden na onderteekening dezer overeen komst haar geheele behoefte aan eleetrische energie uit het net van de P. Z. E. M. te be trekken. De gemeente mag den stroom enkel en al leen gebruiken ten, behoeve van de rioolbema ling aan de Middensluis. Zij mag noch tegen vergoeding raoch om niet den stroom leveren aan derden. Artikel 4. Onder de hoogspanningsaansluiting worden in het volgende verstaan alle toestellen en lei- dingen, die noodig zijn om aan de laagspan- ningsklemmen van de transformatoren stroom af te nemen. De kosten van de noodige toestel len, leidingen en hun montage komen ten laste van de P. Z. E. M. De gemeente stelt op de plaats van afleve- ring geheel en al op haar kosten een behoor lijke, droge localiteit die afgesioten kan wor den, ter beschikking van de P. Z. E. M. Het buitendeurslot van de hiervorengenoemde loca liteit wordt door de P. Z. E. M. ter beschik king van de gemeente gesteld. De sleutels hiervan berusten, uitsluitend bij de P. Z. E. M. Slot en sleutels blijven het eigendom van de P. Z. E. M. Deze localiteit wordt volgens aan- wijzing van de P. Z. E. M. door de gemeente gebouwd, terwijl alle verdere kosten van bouw en inrichting hiervoor, waaronder begrepeii die voor den scheidingsmuur en de schotten, af- sluiting en ijzerwerk en d.m. in een woord al- les, behalve de eleetrische geleidingen en toe stellen en hun montage, voor rekening van de gemeente zijn. De gemeente zal toelaten, dat de P. Z. E. M. nog zes maanden na het eindigen van deze overeenkomst gebruil? maakt van de aanslui ting en de bovengenoemde localiteit. De gemeente is verplicht, zoowel bij den aan- !eg als bij het onderhoud van de hierboven om schreven werken, kosteloos hulpwerklieden voor sjouw-, timmer-, metsel-, breekwerk en d. m. ter beschikking van de P. Z. E. M. te stellen. De installatie achter de laagspanningsklem- men van den transformator moet door de ge meente worden bekostigd. De gemeente zal, indien zij een spanning wenscht, afwijkencle van die in art. 1 le alinea genoemd een transformator onder keuring van de P. Z. E. M. te haren laste stellen. Het eigendom van iedere installatie blijft aan degene door wien zij is bekostigd. Nadat de hoogspanningsaansluiting geheel gereed is wordt een staat opgemaakt van de toestellen enz. die het eigendom zijn van P. Z. E. M. Deze staat wordt door beide par tijen onderteekend en zal aan dit contract wor den gehecht. Artikel 5. De P. Z. E. M. onderhoudt voor haar reke ning de hoogspanningsaansluiting voor zoover die haar in eigendom toebethoort. met inacht- neming van het bepaalde onder artikel 4, 4e alinea. De schade, die onverhoopt door de gemeente of haar personeel aan de hoogspanningsaan sluiting mocht worden toegebracht of veroor- zaakt, komt ten laste van de gemeente, die zich verbindt die schade volgens opgave van de P. Z. E. M. te betalen. De gemeente verplicht zich localiteiten, waarin toestellen van de P. Z. E. M. zijn ge- monteerd, behoorlijk af te sluiten en alleen toegankelijk te stellen voor personen, die daar- toe, na onderling overleg door haar zijn aan gewezen. De P. Z. E. M. stelt zich in geen enkel geval aansprakelijk voor letsel of ongeval dat aan de hierboven genoemde personen in die locali teit mocht overkomen. De gemeente verplicht zich het door de P. Z. E. M. daartoe aange wezen personeel, met het toezicht over en het onderhoud van de hoogspanningsaansluiting belast, toe te laten. Indien onregelmatigheden of voorvallen in de hoog-spanningsaansluiting voor de P. Z. E. M. zich voordoen dan zal de gemeente onmid- dellijk daarvan kennis geven ter bevoegde plaatse. Voor het gebruik van den hoogspannings aansluiting zal de gemeente aan de P. Z. E. M. een jaarlijksche huur betalen van 10 der kosten van aanleg. Artikel 6. Indien de installatie van de gemeente waar- mede stroom onttrokken wordt aan het net van, de P. Z. E. M. hinder of storing of iets der- gelijks te voorschijn roept in het net van de P. Z. E. M. dan zal deze het recht hebben de installatie te onderzoeken. De gemeente ver plicht zich op eerste aanschrijving binnen een daartoe gesteklen termijn den hinder, de sto ring of iets dergelijks op te heffen, terwijl de P. Z. E. M. zich het recht voorbehoud de stroomlevering te verbreken, indien de ge meente geen gevolg gegeven heeft aan het verzoek tot opheffing van de hiervooi ge noemde gebreken. Artikel 7. De electriciteit, die de gemeente van de P. Z. E. M. betrekt, zal gemeten worden door een meter die voor den transformator in de leiding zal geplaatst worden. Deze meter zal het gebruik in K. W. U. aangeven. Indien de meting aan, de laagspannings- zijde geschiedt, dan worden bij de aflezingen van (n) achter den transformator geplaat- ste(n) meter(s) de koper en ijververliezen op- geteld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 5