Pruimen Edammerkaas Lederwerken, Firma P. J. YAH DE SANDE. Tafelloopers. advertentiEn. zal aanvangen om 7 uur. PR0PAGANDA- VERGADERING Oe Weled.Heer TROMPETTER, DordtsGhe Torenpudding Door aanschaffing Electrische Installatie, ftUEUW IMIEUW kan ook des avonds gefotografeerd worden. ontvangen Atelier BUT. J. WIELES, RIJWIELEN HuistioudBlijke Gsstieren, Zwaar Spek Keel-, Neus- en Oorzieklen, VERLOREN: Openbare Verkooping. Het Woon- en Winkelhuis Moose qeSegenheid voor BAL-MASQUE-opname. Agent H. ZEGERS, Lakken en Nikkelen. Openbare Verkooping. Havenstr. 4. WIELAND. J. H00GKAMER, Sebloemde Papieren INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De Vergadering der C N. W. B. op Zaterdag 27 Fabruari a.s., en MAIZENA Visart, Vergaert, Van Remoortere, Eugenia, Westdorpe of Nieuw-Vogelschor, en Oud-Vogelschor of Zuidwestenrijk, DE BESTUREN VAN VOORNOEMDE POLDERS. Beoosfen Bleij Senoorden Het Atelier is iedere Zaterdag tot 8 uur geopend t n I I Andere dagen bij voorni,be^Ning. prgClHigg SlOl VOOF OOfiKBIl 80 0811X80. Beleefd aanbevelend, j Aanbevdend, Telef. 141. TER NEUZEN- Dijkstraat 30-32. AXEL, Noordstraat. Het beste en goedkoopste adres voor Ruime sarteering van vanaf 50 gulden. AANBEVELEND. Dekkerspolder Catharina Moord bij Axel 60 cent per pond. 18 cent per pond. 40 cent per pond. Firma P. J. v. d. SANDE, I MOORD UIT JALOEZIE. Vrgdag heeft rechter Salter in de Old Bailey den kreupelen 25-jarigen Eugene de Yere wegens moord op de 17-jarge Polly liith Walker ter dood veroordeeld. Het betreB hier een buitengewoon tragisch ge- val. De eeaigsains zwaarmoedige De Vere was smoorlgk verliefd op het vlinderachtige en kostrare jongemeisje, dat aanvankelgk zijn avanees beantwoordde doch hem later beu werd en door haar mendschap mtt andere jongemannen een felle jaloez'e bg De Yere opwekte. In den morgen van Nieuw- jaarsdag zocht De Vere Polly in haar huis bij haar ouders op, waar, op haar kamer, een woordenwisseltDg ontstond, waarbij zg hem voor ffbeest" ui'schold en hem in de hand beet. De Vere ontstak daarover, volgens zjja verklaring, in rasernij. greep de tang en den pook bij den haard, waar- mede hjj haar op het hoofd 9loeg, zoodat zg ineen zakte, en worgde haar daarca met een harer zijden kousen. De Vere bekende sehnld, doch verklaarde onder provocatie te hebben gehandeid, in de eerste plaats van jaloezie. en verzocht, wanneer men hem ver- oordeelde dit niet te doen op grond van het vernederende moord, doch van doad- slag. Ofschoon de rechter bij zjjn samen- vatting te verstaan gaf dat hij geen termen aanwezig achtte om de acte van besehul- diging te wgzigen, was de jury van meening dat er termen aanwezig waren, n.l. provo catie en de bgzondere geestesgesteldheid van beklaagde, om hem voor gratie aan te beveleD. EEN GEVAARLIJKE BADPLAATS De badplaats Zandvoort, bij Batavia, krggt een treurige vermaardheid door de vele slachtoffers, die de verraderlijke zee daar eiseht. De Java Bode meldt, dat daar Zondag 3 Januari weer drie menschen ver- dronken zgn. Zg behoorden tot een ge- zelschap uit Weltevreden, dat daar zgn Zon dag aan strandgenoegens kwam wgden. Ofschooa het weer er zich niet toe leende om een prettig zeebad te n8men, gingen de jongelui toch nog te water. Men ver- trouwde te veel op eigen krachten en zwem- kunst, doch kende de valsche stroomingen in hat water daar ter plaatse niet. Vooral als het zoo waait, kunnen de geniepige, onderwater stroomingen elken goedenzwem- mer verrassen, De heer Delhof begaf zich metmej.van Rooyen en haar 14 jarig broertje in zee. Zg gingen noch niet zoo heel ver, zelfs minder ver dan gewoonlijk de baders zich wagen, toen van het strand men bemerkte, dat er iets aan de hand was Flinkezwem- mers waren er genoeg op dat oogenblik, doch ook zij konden tegan de branding niet op en moesten de drie slachtoffers voor hun oogen in de diepte zien wegzinken, voordat zij hen konden bereiken. De in- middels ge waarschuwde politie kwam direct met rediingsmateriaal en twee motorbooteD, doch tevergeefs werd in den omtrek rond- gekeken. Eerst laat in den middag werden de beide van Rooyen's gevonden en aan het strand gebracht. flier stonden reeds eenige medici gereed om ze de eerste bulp tever leenen en door kunstmatige ademhaling toe te passen nog de levensgeesten op te wek- ken. Na anderhalf uur zwoegen moesten zg hunne pogingen opgeven. Naar het Igk van den heer Delhof werd tot 's avonds laat door de politie vruchteloos gespeurd. SNEEUW IN DE VER. STATEN. New York ligt onder de sneeuw, 20 tot 30 c.M. dik. Vele wegen buiten de stad zijn voor het verkeer gesloten. De treinen ait de Oostelgke staten komen met uren vertraging aan. Overal worden tal van werkioozen gebruikt om sneeuw te ruimen. Ook op zee is het boos weer. Een scheepje heefc schip 'reuk geleden op een eenzaam punt aan de kust van Massachusetts, waarbg eenige menschen verdronken zgn. ONDER GRINT GE8TIKT. a Woensdagmorgen ontdekte een arfceider in een zand en grintgroeve bij Keulen Offendorf een vreese'jjk oageluk. Hij zag uit het grint een kinderarmpje steken. De oogenblikkelgk gewaarschuwde brandweer haalde 4 kinderen, 6 tot 12 jaar oud, uit het grint te voorscbijn. Zij hadden schopjes bg zicb en vermoeden bestaat, dat zg een hoi hebben gegraven in de steile grinthel- ling, welke daarna is ingestort en de kin deren heeft bedolven. De vier kinderen zgn toen gestikt. DOOR ZIJN KINDEREN AANGEBRACBT. Te Reuver werd in den nacht van Woens dag op Donderdag ingebroken bg den win- keher Dohmen. De bewoner werd wakker en ontdekte een inbreker. Er ontstond een worsteling, waarbij het den inbreker gelukteteonikomen, evenwel met achterlating van zij a schoenen. Deze werden hem noodlottig, want toen de schoenen den volgenden dag in de school vertoond werden, herkenden kinderen ze terstond a's toebehoorend aan hnn vader. In verband met deze aanwijzing werd te Tegelen een arbeider aangehouden. Hg werd naar Roermond overgebracht en ter beschikking gesteld van den officier van jnstitie. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Vergun mij voor onderstaande regelen een weinig plaatsruimte in uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In het No. van uw blad van 10 Febr. j.l. stond het verslag van de Raadszitting van Hoek van 2 Febr. 1926, hetwelk als het al uw iezers gegaan is als mij alter aandacht trok, om de wijze waarop in 't bijzonder het werkloozenvraagstuk is behandeld. Door den heer Pladdet is o.a. naar voren ge bracht de Landarbeiderswet van Minister Tal ma, en in verband daarmee het mislukken van de indertijd opgerichte vereeniging. Dat met zijn schoone idealen de Hoeksche werkioozen momenteel niet zijn gebaat zal dunkt me wel voor ieder duidelijk zijn maar de heer P. schijnt niet te weten of ver- geten te hebben, dat de „wet-Talma", geen land uitstrooit, zooals St. Nicolaas doet met pepernoten; bij de uitvoering daarvan heeft men te rekenen met de voorwaarden aan. de toepassing dier wet verbonden. Erger evenwel maakt het de wethouder A. Meertens, waar hij de mislukking, of wilt ge, werkloosheid der opgerichte „Vereeniging ter verkrijging van onroerend goed door land- arbeiders" wijt aan de christelijke partijge- nooten van den heer P. Dat er toen te Hoek een neutrale vereeni ging was opgericht is waar, maar dat de par- tijgenooten van P. in allerijl een z.g.n. Chr. Landarlbeiders Vereeniging voor het „land van Axel'' hebben opgericht, is absoluut niet waar. De Vereeniging „kanton Land van Axel" was neutraal; dat moest ook. De vrienden van Hoek hebben geen principieel offer moeten brengen, het gold alleen de vraag: wat is beter? elke gemeente op zichzelf, of een kring van gemeenten? Dat de meerderheid ten gunste van het laatste koos, was beslissend. Aan wie de schuld dat deze ..Vereeniging'' nog niets heeft gepresteerd? Volgens Meertens de mannen van P.'s partij, zij zijn de schuldigen. Uit eigen ervaring zou ik wel enkele staal- tjes van groote slordigheid van het Bestuur kunnen meedeelen, maar met al die grieven voor het voetlicht te brengen, wordt de zaak m. i. niet gediend. Laat de heeren A. Meertens en ook H. Plad det eens bij den Edelachtb. heer A. Wolfert, Burgemeester van Hoek, informeeren, die is, vergis ik mij niet, mede bestuurslid van de vereeniging „Land van Axel" voor uitvoering der Landarbeiderswet. Zijn Edelachtb. zal wel zoo welwillend zijn de heeren in te lichten omtrent de voorwaar den voor de practische toepassing dier wet, en ooik, en vooral wat door de leden zelf moet worden gedaan om in 't genot van een „plaatsje" of „pachtland" te worden gesteld. De lezing van genoemd Raadsverslag heeft zeker velen een oogenblik van vermaak be- zorgd. Van Thorbecke gesproken: Hij ruste In vrede! „En hij die het geluk heeft daar over het gezag te voeren", zal bij wijlen zijn vingers voelen jeuken, om dat gezag te hand- haven met „den knoet", als hij te doen krijgt met ondergeschikte magistraatspersonen die zeggen: ,,hier in elk geval te zijn om te praten en hun tong niet in toom houden. Mijnheer de Redacteur. Waar het de belan- gen der gemeente Hoek geldt, meng ik mij niet in hun zaken, alleen onidat er een zaak werd aangesneden waarbij Axel, Hoek, Ter Neuzen en Zaamslag zijn betrokken, meende ik deze zaak niet onbesproken te laten pas- seeren. Nogmaals mijn beleefden dank voor de wel willend afgestane plaatsruimte. P. FA AS. Ter Neuzen, Driewegen, 1-5 Febr. 1926. Hooggeachte Redactie. Mag ik bij het stuk, in het No. van Maan- dag 8 Febr. over „De Openbaring van -Johan nes" een enkele kantteekening maken? Omdat bij de kortheid van de notities die uit het werkje van Prof. De Zwaan daar ge- maakt zijn, allicht een indruk gewekt kan worden, omtrent Luther en het Boek der Openbaring zelf, clien U niet bedoeld hebt te wekken, kan zulk een kantteekening moge- lijk voor uw talrijke Iezers niet ongewenscht zijn. Het is juist, dat Luther ook omtrent de Openbaring meeningen, koesterde, die nogal vrij waren. Het was het oude verschil door Origenes en Eusebius gemaakt, dat bij de eerste hervor- mers Zwingli en Luther weer uitkwam. Het verschil n.l. tusschen de geheel en ge- deeltelijk als apostolisoh erkende geschriften. Het is bij Luther niet als een verwerping bedoeld van den Canon, maar op dog-matische gronden waren voor hem, naast de rechte, ge- wisse hoofdboeken, de Hebr. brief, Jacobus en Judas en ook de Openb. van Johannes van minder belang. Hij zocht den maatstaf niet uitsluitend in den apostolischen oorsprong, maar in den apostolischen geest en dien ont dekte hij niet aanstonds in Openb.; hij heeft er tot zijn dood toe mee getobd. Zeker waren de Zwiclcauers hier wel mee schuld aan. Luther was echter te goed thuis in de Kerk vaders om te veronderstellen, dat hij niet zou geweten hebben, dat Openb. tot den oer-Canon behoorde. Wie de in Uw blad genoemde argumenten leest, ziet zijn subjectief standpunt. Toch zegt hij in zijn eerste voorrede reeds, die hij aan zijn verklaring van Openbaring heeft toegevoegd: Naar deze uitlegging kun nen wij dit boek ons ten nutte maken en goed gebruiken tot vertroostinggeen geweld noch leugen zal de kerk ten onderbrengen; tot ver- maning tegen de ergernis, waaraan vele Chris- tenen ten prooi vallen, die meenen dat het met het ware Christendom gedaan is.'' Zoodat ook bij de opvatting van Luther „cle troost en sterking" niet ontbreekt. In 1545, een jaar dus voor zijn dood, heeft Luther meer dan een van zijn in 1522 geuite argumenten wederroepen in zijn te Witten berg gedrukt voorwoord voor zijnen Bijbei. Het is volstrekt niet onbegrijpelijk, dat mede in verband met de. waarde die Rome hecht aan traditie en de Apocriefen, en wat Erasmus heeft gezegd over de Openb., Luther niet da- delijk het voile inzicht had. Ook wat de bewering aangaat in Uw blad aangehaald, alsof vele Kerkvaders het boek verworpen hebben en Hieronymus er een (te) hoog woord in zjjn milden lof over spreekt, een aanhaling van Luther kon het voor den niet ter zake kundigen lezer den schijn hebben, alsof het toch maa,r een beetje zoo zoo is geweest met de canoniseering van Openbaring. Immers ook de Oost-Syrische Kerk heeft het boek niet, en Zwingli is nog krasser in zijn oordeel. Het is juist, dat de Oost-Syrische kerk de Openb. mist, maar hoe het met die kerk staat, kan de lezer beter beoOrdeelen, wanneer hij weet dat Addai, de zeer in eere gehouden sticli- ter der Oost-Syrische kerk te Edessa, uitdruk- kelijk bepaald heeft, dat naast het Oude Testament alleen het Evangelie, de brieven van Paulus en de Handel ingen in de kerk moch- ten gelezen worden; terwijl dan onder het Evangelie nog verstaan wordt een Evangelien- hai-monie. Onder invloed van Antiochie is later wel de Canon wat uitgebreid, doch geweerd bleven 2 Petr. 2 en 3, Joh., Judas en Openb. En wat die Kerkvaders betreft, naast de velen staan de zeer velen en de zeer voorname oudsten, die aan de canoniciteit van Openba ring hebben vastgehouden. Van schier zijn ontstaan af. Justinus erkende reeds omtrent A°. 150 dus een 60 jaar na het ontstaan van het boek, dat het een werk van den Apostel Johannes en een echt getuigenis van Christe lijke profetie was. Zahn, een autoriteit op dit gebied zegt: De Openbaring kan uit alle dee- len der kerk uit dien tijd (170220) de sterk- ste bewijzen van haar erkenning leveren. Uit geen ander hoek hebben de Christenen dier dagen, leeken zoowel als geestelijken, vrouwen evenals mannen, zooveel troost geput in hun lijden als uit Openb. Na den dood van Polycarpus is wel tegen alle profetie onder het N. T. hevig protest aan- geteelcend en moet Irenaeus de „waarlijk on- zalige" lieden bestrijden, die noch van de Openb., noch van de brieven, noch van het Evangelie van Johannes iets wilden weten. Ook in het Oosten komt er in de 3e eeuw veel critiek in de Antiocheensche school, maar de ontoereikendheid van hun pogingen om de echtheid te betwisten is onmiskenbaar; de ge- leerde critici konden zich op geen anders lui- dende overlevering omtrent het ontstaan van Openb. beroepen, om de dwingende reden, dat er tot hun tijd in heel de Oude Kerk geen andere overlevering bestond. Tegenover die betrekkelijk weinigen en niet wijd verbreide critici staan in de Oude Kerk mannen als Justinus, Irenaeus, Tertullianus, Hippolytus, Origenes, Methodius in Svrie, een gloeiend ver- eerder van de Openb. e.a. Het mag dus wel eenige verbazing wekken, dat Uw blad schrijft: We zullen er ons nog sterker over moeten verbazen, dat nu in 1926 verdedigers opstaan van den inhoud en de he- teekenis van een boek als de Openb., waarbij U dan op twee kleine geschriftjes wijst. Want al bleef de Openb. een moeilijk boek, de erkenning, dat het in den Canon behoort, is zoo algemeen, dat de Oost-Syrische Kerk de uitspraken van Luther, die grootendeels in- getrokken zijn en een op Erasmus te veel af- gaande meening van Zwingli, Uw Iezers niet in den waan moeten brengen, dat Openbaring schier weer in 't leven teruggeroepen is door wat Prof. De Zwaan er van zegt. Voor wie eenigszins op de hoogte is van de lectuur, die in den loop der jaren, ook in de laatste tien, over Openib. verschenen is, ver- wondert zich alleen over de verbazing, die Uw blad toont. Er is bijna geen boek waarovei zooveel is geschreven. Behalve de twee ge noemde werkjes verscheen in 1925 Greijdanus. De Openb. van Joh. Sohilder; De Openb. van Joh. en het Sociale leven. In Duitschland kwamen van 19161924 niet minder dan acht geschriften over de Openb., uit. In verband met de uitlegging van het getal 666, zooals bekend is, heeft Irenaeus zich reeds boos gemaakt over de lezing 616, in jon- gere handschriften, hij wil het graag als een toevallige schrijffout aanzien, die de ongeleer- de lieden voor echten text gehouden hebben, maar anders beoordeelt hij ze als een strafbare vervalsching, waarop Openb. 22 18 toepasse- lijk is wijzen wij op de aardige manier waarop Schilder dit getallen mishandelen aan de kaak stelt. Rekent ge voor a 1, b 2, enz., dan kan men van 30 maken: Anna (1, 14, 14, 1), Zaba, Asia, Eagle, Beer, enz. Hij telt van het getal 666 niet minder dan 52 schikkingsmanie- ren van Nero af, over Luther, den Paus naar Willem den Vijfde. Met het woord, dat Prof. De Zwaan zegt, dat de Openb. een oordeel uit- spreekt over ons individualisme, gaan wij gelijk U geheel accoord. Ook dat is een bewijs van de echtheid van dit boek; want heel het Nieuwe Testament is de dood voor het egoi'sme; en predikt de liefde jegens alle menschen op grond van de gerech- tigheid in Cbristus. Wij kunnen niet inzien, geachte Redactie, dat juist is wat U in Uw slotwoord zegt, dat alleen onder deugdelijke voorlichting van be- kwame menschen van een geleerdheid als de Groningsche hoogleeraar bezit, het boek der Openb. zoo gezien kan worden. Want zoo ziet het ook elk minder geleerd prediker dan de inderdaad zeer begaafde Prof. De Zwaan is, en zoo ziet het ook elk lid eener kerk, die trouw zjjn Bijbei leest, en zjjn kerk bezoekt; hoewel en dat zijn we met U van harte De verzachtende, heelende en genezenda eigenschappen van Foster's Zalf verdrijven spoedig eczeem, huidschilvering en alle jeu- kende huidziekten. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1.6 eens, ook (critische) lezing van wat ons bedoelt voor te lichten hoogst nuttig zijn kan. Met hoogachting en dank voor de plaatsing. Uw dw., Zaamslag. P. v. DIJK. Onderschrift. Gaarne plaats ik onder dit ingezonden stukje van Ds. Van Dijk, dat op vele punten een lezenswaardige aanvulling bevat van mijn be- weringen, nog een paar regels. Ten eerste om mijn eerbied uit te spreken voor de belezenheid van den inzender. Voorts om ook nog eens te verzekeren, dat het mij niet is te doen ge weest om dit Bijbelboek aan te vallen. Mis- schien, dat Ds. Van Dijk en ik alleen verschil- len ten aanzien van de waarde van een Cano- niekverklaring. Op dit punt is deze predikant sterker gekant tegen alle individualisme dan de schrijver van het hoofdartikel. Overigens is een bespreking van dergelijke onderwerpen en bijzonderheden hier zeker minder op haar plaats, en mogen wij de zaak nu als voldoende belicht beschouwen. Een ander lezer schreef mij juist naar aanleiding van deze zaak, dat hij met de beschouwingen van Prof. De Zwaan met zoo'n genoegen had kennis gemaakt, om dat zij zoo sterk aan de kaak stellen de onge- rijmdheden van de chiliastische drijvers en uit- leggers. Mede te werken tot een recht verstand van dit duistere boek, dat aller belangstelling zeker verdient, was ons eenig doel. De Schrijver. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 17 Februari, 2 uur. Bieden. Laten. London 12,13VS 12,14 Berlgn 59,42 59,45 Barge 9,04 9,05 Brussel 11,337, 11,35 VYeenen (per 100 sch.) 35,05 35,20 Vreemd Bankpapier. Duitsch Fransch 9, Belgisch 11,32 Oostenrgksch (per 100 sch.) 59,45 9.10 11,36 35,50 SCKEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 15 Febr. Eng. s.s. DE- VENTIA, 2263 M3., kolen, Blyth. Van Ter Neuzen: 16 Febr. Eng. s.s. CON TINENTAL FREIGHTER, 1499 M3., kunst- mest, Londen. Van Selzaete: 16 Febr. Noorsch s.s. MEN DOCINO, 19899 M3., creosoot, Londen. Voor Gent: 15 Febr. Belg. s.s. MARCEL, 3105 M3., kolen, Leith; Duitsch s.s. CLARA KUNSTMANN, 3845 M3., vlas, Lehningrad; Eng. s.s. YEWGLEN, 1678 M3., kolen, Goole; Nederl. m.s. JANTJE, 698 M3., kolen, Kingsly; Eng. s.s. HORNBY CASTLE, 11916 M3., gem., Havre; Spaansch s.s. ATXERI MENDI, 9266 MS., fosfaat, Sfax. 16 Febr. Belg. s.s. ROSA, 3121 M3., ledig, Rotterdam; Eng. s.s. JAMES TENNANT, 574 M3., ledig, Rochester; Belg. s.s. NEPTUNE, 717 M3., ledig, Ostende; Spaansch s.s. IZARO, 5555 M3., pyriet, Huelva. Van Gent: 15 Febr. Eng. s.s. ORIOLE, 1382 M3., stukg., Londen. 16 Febr. Eng. s.s. EGRET, 3945 M3., stukg., Belfast; Deensch s.s. BOGQ, 3436 M3., ledig. Blyth; Russ. s.s. GERCEN, 3783 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. TEELIN HEAD, 2554 M3., gem., Antwerpen; Eng. s.s. WHARFE, 2585 M3., stukg., Goole. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA van Santa Fe naar Am sterdam passeerde 16 dezer St. Vincent. s.s. MAGDALENA van Barry naar Frey Bentos, passeerde 12 dezer St. Vincent. s.s. TERNEUZEN in lossing te Sa- vona. Op Vrijdag 19 Februari a. s. hoopt onze Tante, Mejuffrouw BLOND1NA HEIJENS, haar 95sten gehoortedag te herdenken. Familie DE COOKER—Heijens. Ter Neuzen, Februari 1926. (zie advertentie Maandag j.l.), v. d. Zeeuwschen Bond v. Veehandelaren 's morgens lO uur precies, in het caf^ van den heer P. Audenaerde te Axel. uit Hoogeveen, Voorzitter van den Ned. Bond van Vee handelaren, zal daar het doel en de plannen van den Bond uiteenzetten. Opkomst beleefd verzocht en ge- wenscht voor belanghebbenden. TOEGANG VRIJ. Eetii gouden Dames, horloste, op den weg van Ter Neuzen—Driewegen. Tegen belooning terug te bezorgen aan het Bureau van dit blad. Hebt gij reeds vernomen Kan je hier tegenwoordigook bekomen. Vraagt cadeaulijst. De Besturen van de polders maken, gelet op art. 35 van het Alge meen Reglement voor de polders of waterschappen in Zeeland, bekend dat de door hen opgemaakte lijsten der stemgerechtigde ingelanden ter in- zage van ingelanden zijn gelegd ten kantore van den Ontvanger-Griffier, gedurende het tijdvak van 18 dezer tot en met 3 Maart 1926 en vestigen de aandacht van ingelan den op de bepalingen in de artt. 35 tot en met 40 van bouengenoemd reglement. Sas van Gent, den 17 Februari 1926. Het Bestuur van den polder brengt ter algemeene kennis, dat de lijst der stembevoegde ingelanden, bedoeld bij art. 35 van het polderreglement, van af 20 Februari a.s. gedurende veertien dagen ter inzage van ingelanden is gelegd, ten huize van den Ontvanger Griffier. Axel, 17 Februari 1926. M. W. KOSTER Dijkgraaf. A. E. C. KRUiJSSE, Ontvanger- Griffier. De Notaris J. A. DREGMANSte Axel, zal ten verzoeke van de Erven Wed. JOZ. DE FEIJTER—Balkenende, krachtens verleend rechterlijk bevel, in het cafd van Mej. Wed. G. Gilijamse te Axel, op Donderdagden 35 Februari 1936, des namiddags 3 uur, verkoopen: te Axel, Kerkdreef, met het recht van erfpacht op den grond, kadaster sectie G nos 635 en 636, samen groot 2 A. 17 c.A. Te aanvaarden uiterlijk 1 Mei 1926. Betalen bij de aanvaarding. Het Bestuur van den brengt ter algemeene kennis, dat de lijst der stembevoegde ingelanden, bedoeld bij art. 35 van het polderreglement, van af 20 Februari a.s. gedurende veertien dagen ter inzagevaningelanden isgelegd, ten huize van den Ontvanger-Griffier. Axel, 17 Februari 1926. P. DEKKER Fz., Dijkgraaf, A. E. C. KRUIJSSE, Ontvanger- Griffier De Notaris J. A. DREGMANSte Axel, zal ten verzoeke van dhr. ED. ALBERT aan het nog door hem bewoonde Hotel- Caf£ te Sas van Gent, Stationsstraat, op Maandag 33 februari 1936, des namiddags 1 uur, ver koopen Gen groote partij als tafels, stoelen, spiegels, schoor- steengarnituren, tapijten, lusters, kachels, waschmachine met wringer, eiken keukenameublement, keuken- gerief, enz. enz. Voorts den geheelen hotel- en winkelinventaris, waaronder 3 com plete slaapkamerameublementen met spiegelkasten, toonbank, buffet, elec trische tapmachine enz. enz. Het Bestuur van den polder geeft kennis, dat de lijst van stembe voegde ingelanden ter visie ligt voor belanghebbenden ten kantore van den Ontvanger-Griffier. J AC. DEKKER, Dijkgraaf. G. VOGELVANGER, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder brengt ter algemeene kennis, dat de lijst der stembevoegde ingelanden, bedoeld bij art. 35 van het polderreglement, van af 20 Februari a.s. gedurende veertien dagen ter inzage van ingelanden is gelegd, ten huize van den Ontvanger-Griffier. Axel, 17 Februari 1926. C. A. DEKKER, Cz., Dijkgraaf. A. E- C. KRUIJSSE, Ontvanger- Griffier. Een iojty <pen voctparxJxr, ef-rrUNfQH?^ A.s. Zaterdag 30 febr., zal Geneesheer-Specialist te Vlissingen, spreekuur houden te Ter Neuzen, in het ziekenhuis, van 3—4- uur nam Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3