Schrale Wind BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Door de schrale wind wordt de huid van handen, gelaat en lippen vaak ruw en schraal. Dit verzacht en geneest men spoedig met betaald daarentegen hadden de producten- prijzen een ste ke daling ondergaan. Groote bedragen moasten ook worden be taald wegens rente van in het buitenland geleende geiden, terwijl tot overmaat van ramp de Regeering voor aanzienlijke som men uitgaven in Nederland had gedaan. Zoowel de handels- als de betalingsbalans van Indie waren derhalve zeer ongunstig en de koers van den Indischen gulden daalde dan ook in 1921 tot 957s pCt. Dank zij de voortgaande verbetering van Indie's haodelsbalans, veroorzaakt door een toenemiog van de waarde der uitvoer- producien, trad geleidelgk een herstel in. En het vertrouwen in den Indischen gulden keerde vooral terug toen het bleek, dat de Regeering het vaste voornemen had, de begrooting in evenwicht te brengen en te hou ien. Na 1924 kwam dan ook de Iudische gulden weer op peil en noteert thans zelfs een fractie boven den Neder- landschen gulden DE TOESTAND. Te Geneve vindt het belangwekkende voorspel plaats op de vorming van de ..Vereenigde Staten van Europa", waar- van Briand en Stresemann in hun rede- voeringen te Londen bij de bekrachtiging van het tractaat van Locarno hebben ge- waagd. Zulk een unie naar buiten toe sluit, schrijft de N. R. Crt., het bestaan van elkaar bestrijdende of in evenwicht houdende groepen niet uit, waartusschen dan een derde groep weer de rol van be- middelaarster kan spelen. Wij hebben den strijd over de Raadszetels al eerder ge- kenschetst als een kwestie van machts- evenwicht. Machtsevenwicht is echter op den duur geen begeerlijke toestand, om- dat hij remmend zou kunnen werken op het nemen van besluiten. De twee groepen, aan wier hoofd men Engeland en Frankrijk reeds in gedach- ten elk een plaats toewijst, zouden daarom moeten streven naar het doorslaan van de balans naar hun eigen kant en dus naar machtsoverwicht. Dit streven komt al sterk aan den dag bij de kwestie van de vaste zetels in den Raad, welke kwestie weer onder te verdeelen is in: toekenning van een vasten zetel aan Duitschland; de wenschen van anderen naar een vasten zetel en verdere uitbreiding van het aantal dier zetels; aftreding van de bezitters der losse zetels, opdat deze niet het karakter van los-vaste zetels krijgen, en de vraag, wie hen dan zal moeten vervangen. Daar om is de atmosfeer te Geneve op't oogen- blik minder doortrokken van "den ,,geest van den Volkenbond" dan van dien van oude Europeesche congressen. De kwestie van de vaste zetels blijkt zulk een heet hang ijzer, dat men haar in het half uur, dat de Raad Vrijdag bijeen is geweest. niet aan heeft durven pakken. Integendeel men is er zoo ver mogelijk vandaan gebleven, heeft heel niet gepre- ciseerd. waarover men het, in verband met haar, op de bijeenkomst van de As- semblee (Vrijdag voorgoed op 8 Maart bepaald) zou hebben en het gevolg is, dat alle onderkwesties, die wij hierboven op- somden in het debat zullen kunnen wor den gebracht. De bedoeling is natuurlijk dat het stille overleg tusschen de kanse- larijen erover tot 8 Maart inmiddels zijn gang kan gaan. Er zal nog gelegenheid te over zijn erop terug te komen, maar een ding is zeker, namelijk, dat men de belofte aan Duitsch land, dat het voor toetreding tot den Vol kenbond beloond zou worden met een vasten zetel in den Raad niet kan herroe- pen, zonder in Duitschland de poppen tegen de Locarno-politiek van Luther's re geering opnieuw aan het dansen te bren- gen Briand heeft Vrijdag voor een motie van vertrouwen in zijn beleid in de Kamer een groote meerderheid gekregen, welke hij te danken had aan den steun van rcehts en het midden en den rechtervleu- gel der kartelisten. De politieke constel- iatie in de Kamer dwingt hem om, zoo noodig, met twee meerderheden, van links of van rcehts, te regeeren en als parle- mentair tactions weet hij daar handig par- tij van te trekken. Het liep over de kwes tie van het erfrec'ht van den Staat, die de bron dreigde te worden van een vertra- gend en wijdloopig debat en daarom. van- wege den vereischten spoed met de finan- cieele gezondmaking, uit het ontwerp ge- licht is, tegen den zin van de socialisten en de radicaalste aanhangers van het kar- tel. Dus teekent zich hoe langer hoe dui- delijker zijn besluit af, om zich niet te richten naar het gebod van de partijen op wie het ministerie zou moeten steunen, maar naar den eisch van het cogenblik en den nood van de Schatkist. Maar de hap die thans uit de nieuwe irikomsten geno- men is, zal aangevuld moeten worden, om de begrooting in evenwicht te krijgen. De opzienbarende ontdekking van een Duitsche spionnage-organisatie in Poolsch Silezie, werpt een verrassend licht op onwettige woelingen van minderheden, die zich zouden dienen te bepalen tot het handhaven van hun taal en cultuur. Vol- gens de gegeven lezing, hield een organi- satie uit de Duitsche minderheden zich onledig met het plegen van militaire en politie-spionnage, welke organisatie dan toch vermoedelijk in verbinding stond met organen in Duitschland. die niet hande- len in den geest van Locarno. Spionnage- schandalen en -processen waren in den tijd van den gewapenden vrede voor den oorlog van 1914, schering en inslag in de Westersche en centrale landen en op zich- zelf al een waarschuwing, dat het laatste gebruik van alle wapeningen niet is, om den vrede te handhaven. De ontdekking van dergelijke complotten moet het wan- trouwen aan Poolschen kant tegen Duitschland versterken en in algemeener zin ook het vertrouwen in waarborgings-, arbitrage- en ontwapeningspolitiek ver- zwakken. Minderheden, die zulk een mili- tante, om niet te zeggen militairistische politiek volgen, zullen voorts nauwelijks gehoor vinden, met pleidooien voor her stel van hun geschonden rechten. Een ander opmerkelijk bericht is, dat over de aanwezigheid van Pruisische en Duitsche ambtenaren te Parijs in verband met vertakkingen naar Duitschland, die ontdekt zouden zijn bij het verdere onder- zoek in het Hongaarsche schandaal van de valsche Fransche bankbiljetten. PROEF HU W EL IJ KEN VAN M1NDERJARIGEN. De proefhuwelijken, die eens werden be- schouwd als een vermetel experiment van ultra modernen, zijn tegenwoordig te Chicago als het ware een populair vermaak onder de jeugd vao Chicago. Dit is d/ veelzeggende uitspraak van Harry A. Lewis, rechter in den floogen Raad, die tevens de veel geui'e veronderstelling :egensprak, dat deze jongelui niet weten wat zij doen, //Ik ben vau meening, zeide hjj, dat zij maar al te goed weten wat het huwelijk be teekent en ik geloof eveneens, dat zij uit- stekend bekend zijn met de wetten op de echtsche'ding, waarvan zij zich op de hoogte stellen uit d^ kranten, en begrijpen, dat wanneer een huwelijk geen succes is, zij het gemakkelijk ontbonden kunnen krijgen." Het ontstellende van deze //proefhuwe lijken" is intusschen, dat jonge mannen en meisjes, die echtscheiding komen vragen, schaamteloos bekennen, dat zij bii het aan- gaan van het huwelijk, ter verkrijging van een huwelijksacte, omtrent hun leeftijd hebben gelogen. Rechter Lewis verklaade daaromtrent, dat hij er niet aan twijfelde, dat zij wisten dat de huwelijksvoltrekking onwettig was en reeds bij voorbaat uitzagen naar het tijdstip, dat ontbinding kon worden verkregen, wanneer het huwelijk geen succes bleek. Het eenige, dat krachtens de Amerikaansche wet daarvoor noodig is, is het bewijs, dat de jongen onder de 18, het meisje onder de zestien was, toen het huwelijk werd gesloten. Rechter Lewis drong dan ook aan op een wjjziging van de wet, zoodat huweljjken, gesloten tusschen minderjarigen, wettig worden verklaard. DEPREMIEREN HET WINKELMEISJE. Baldwin, de Engelsche premier, heeft zich beklaagt over zijn positie. Zoo te oordeelen naar wat hij over zijn positie gezegd heeft, vindt hij het een honden baantje. Hij stelt ze op eea lijn met het leven van eenwinkelmeisje. ,/Het leven van een winkelmeisje en dat van een eersten minister komen zeer veel met elkaar overeen". Met deze zelfde woorden heeft hij in een bijeenkomst in het woonhuis van markiezin Carzon tot steuD van de //Young Women's Christian Association Blue Triangle Forward Movement" de hardheid van zijn maatschappelijk bes'aan gescbetst. vDen heelen dag doo-, van 's morgens tot 's avonds, moet een eersten minister ter beschikking staan van iedereen en de meesten verlangen wat van hem. Met het winkelmeisje is het precies eender. En zij moet precies als hij voortdurend een glimlach klaar hebben. Het eenige ver schil is dat zij den menschen moet geven wat zij wenschen, en dat ik moet zeggen dat ik aan hun wenschgn niet kan vol ioen. Maar zjj maakt, net als ik, laoge uren. Mijn werkuren zijn in het algemeen van tien uur 'soch'ends tot middernacht". Inderdaadzooals Baldwin zijn positie heeft geschetst, is zij allesbehalve benijdens- waard. Het is maar goed, dat hij eens gesproken heeft de wereld mag gerust wel eens weten, voor welke taak een prem'er staat. Hij heeft, ^venals ieder ander van wieu de samenleviug te veel eischt, recht op beklag en bescherming. Wat z >u de heer Baldwin overigens den- ken van een vakvereeniging van premiers DE MUZIEKBERG. De grondverschu ving, dezer dagen op de helling van den schilderachtigen Muziek- berg, nabij Ronse, in het Zuiden van de provincie Oost Vlaanderen, geconstateerd, blijft, nair de correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt, nog steeds aanhouden. Enorme aardmassa's glijden geleidelijk af van den 150 me'er hoogen heuvel en ver- plaatsen zich met een sissend geluid, dat ver in den omtrek wordt gehoorI. Een spoorwegtunnel van de liju RonseOude naardeGent (de eenige tunnel in Vlaan deren), blijkt eenigszins bedr igd te worden. SPREKENDE OIJFERS. Gaston Gadoux, oud-voorzitter van de Societe de 3tafistique te Parijs heeft een studie voltoo d, welke in haar welsprekend- heid afgrijselijk is. Gadoux heeft berekend, dat Frankrijk, dat in 1914 met een be- volking van 39.600.000 zielen 8.140.000 mannen mobiliseerde, van dezen 1.363.000 in den oorlog heeft zien vallen. Ditcijfer vertegenwoordigt een zesde deel van het gemobiliseerde effectief, etm zevende der mannelijke bevolking en een twintigste van de geheele bevolkirg. Op de 28 be- woners van Frankrijk is er een gesneuveld of verdwenen. De samensteller der statistiek zegt voorts nog. dat indien de Fransche soldaten, die in den oorlog zijn gedood. uit hun gravne zouden opstaan en in grelederen van 4 man ten getale van 10.500 per uur langs ons zouden defilee en, er 5 dagen en 5 nachten noodig zijn eer de sombere stoet vcorbij zou zijn. TER NEUZEN, 15 Februari 1926. EEN LEGAAT. Naar wij vernemen is door wjjlenmevr. Leunis-L ndhout aan de diacoaie der Ned. Herv. gemeente te Ter Neuzen gelegateerd een som van f 1000, vrij van successie- rech'.en, met de verplichung om voort durend te onderhouden het familiegraf en den daarop liggenden steen. EEN KWARTEEUW. Men vest gde er onzi aandacht op, dat het heden juist 25 jaar geleden is dat de exploitatie d r electrischs cen'ra'e alhier is begonnen. Men was toen mete ectrici- t it nog niet zoo vertrouwd als in dezen tjjd, en dat onse gemeenteraad bij het ver leenen van concessie de gas periode was overgesprongen en in ens tot electrificatie was o ergegaan gold voor een bijzon ier heid. Zooals dit met a le nieuwe zaken het geval is, genoot de nieuwe onderneming geen onverdeelde instemming en werd de installatie wegens gevaren, d e men daarvan vermoedde, ook nog met wantrouwen be groet. In dit opzicht werden de ingezetenen wel eenigermate gbrust gesteid door eene voordracht over electriciteit, die aan den vooravond van den aanvang d r exploitatie werd gehouden door den heer Van de Yolckere, leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg. die ook een en ander demon- streerde. In tegenwoirdigbeid van de directie der lndustrieele Maacschappij, het gemeen- tebestuur en een aantal genoodigden, in de centrale verzameld, word naar we ons meenen te herinneren, door het overtrek- ken der handles door den ouisten wet- houder, wijlen den heer P. Moes, de stroom in het net gezonden en was de exploitatie aangevangen. Na bezichtiging der centiale werden de gasten door de directie genoodigd in het Hotel des Pays Bas" waar de opening feestelijk werd gevierd. We herinneren ons nog hoe we in den loop vand-navond in verband met den loop der zaken en heerschende meeningen in de gelegenheid waren ds directie met hare onderneming voorspoed toe te wenschen en ook de hoop uitspraken, dat onze kolommen slech's bij uitzondering melding zouden behoeven te maken van ongeval'en ontstaan tengevolge van deze nieuwe instal'atie onze gemeente. In dit opzicht is, gelooven wjj, die wensch wel vervuld. Voor zoover we ons her inneren dreigde slechts eenmaal een kort- sluiting jnet daardoor veroorzaakten brand, kort na den aanvang der installatie, oorzaak te zijn van een ernstig ongeluk, doch daarbjj is het gebleven. Algemeene storingen zjjn, voor zoover onze herinnerh g strekt, slechts tweemaal voorgekomen als gevolg van den storm, waarbij door omvallea van boomen een deel van het net werd vernield, d ch nimmer waren die storingen, dank zij de energie van den administrateur en het personeel van langen duur. De vooruitzichten waren voor de onder neming in den aanvang niet bijster gun- stig, als men weet, dat er na 3 jaren exploitatie nog slechts 75 perceelen waren aanges'oten. Op het oogenblik bedraagt dit 1230. De electrische verlichting ;ag er destijds ook minder gunstig uit dan t genwoordig. Men kende toen slechts dekooldraadlampen, die groote stroomverslindsrs waren in ver- gelijkiug met de metaaldraadlampen, terwijl het lichtverspreidingsvermogm dier lampen zeer spoedig afnam en ze in gloeiende spijkers vera<;dei de. De metaaldraadlampen met economisch stroomverbruik brachten e3n groote verandering teweeg, en deze zijn, naar ons oordeel, dan ook wel het behoud gew est voor onze centrale. De eerste directeur, de heer Van Campen, werd na 3 ja'en dienst opgevolgd door den heer Van der Lubbe. Onder zijn leiding is de centrale langzaam doch gestadig uit- gebreid. De uitbreiding van de stad en de lichtlooze periode tijdeos den oorlog hebben dien groei wel eenigssins verhaast. Vooral in dien tijd hebben zg, die aa ge- sloten waren, dat voorrecht leerrn waar- deeren, terwijl er voor hen toen, in verband met dc, distribute van licht, een goeden kant aan za*, dat een particuliere maat- schappij de gemeente bediende. Wie aan den openbaren weg timmert heeft veel bekijks is een oud, doch waar spreekwoord. Zoo waren er ook hier haken en oogen. Critiek op het beheer der cen trale of wat daarmede in verband staat kwam meermalen voor, het ligt echter niet op ouzen weg, ons daarin thans te verdiepen. Wij gelooven te kunnen getuigen, dat het werk, dat de Industrieele Maatschappij in het laatst der vorige eeuw heefr durven aanvatten, en dat zij he'en gedu ende 25 jaar exploi-eert, een voorrecht is geweest voor onze gemeente, dat het heeft mede- gewerkt tot bevordering van hare welvaart, dat het was een gerief voor de burgerij in het algemeen en de klein industrie, die motoren gebruikt, in het bijzonder en dat van het standpunt van het gemeentebestuur en hare ingezetenen op deze periode, in het algemeen genom-n, met dankbaarheid mag worden teruggezien. Daaraan behoort dan zeker den wensch te worden ge^oegd, dat na het einde der nog volgende periode hetzelfde zal mogen worden verklaard, en dat ook de econo- mische resnltaten voor de Industrieele Maatschappij mngen toenemen. MIST EN SCHEEPSONGEV ALLEN De vorige wepk was er wel een van mist, want sinds Maandagavond waren land en water bij tusschenpoozen in een nevel gehuld, die ook enkele dagen stagnatie teweegbracht in de scheepvaart. Vooral Zate:dag was het eene zware mist en het was te vreezen dat er, aangezien juist op dien dag zoo veel stoomschepen de Schelde op- eu afvaren, ongelukken zouden voor- kome i. Dit is ook het geval geworden, doch, voor zoover ons bekend zonder ver lies van rnenschenlevens. Naar we ve-nemeu is de Harwiehboot Antwerp" nabij Hansweert ii aanvaring gewe est met de van Antwerpen komende Hull boot Darlington". De Antwerp" liep door den schok teg^n den zeedijk om- hoog en kwam, mede door het lekstooten in een gevaarlijke positie. Kort na de aanvaring was het ach'erschip in zinkenden toestand Van Hansweert is men terstond met booten uitgevaren om eventueel te redden en zijn de passagiers, ongeveer 50 in getal, benevens de bemanning, met 5 sloepen overg^bracht aan boord van eene juist op weg naarAntwerpen passeerend Engelsch stoomschip. Ook de mail is in veiligheid gebracht, Ook de „Darlington" is zwaar beschadigd, doch behoefde door de opvarenden niet verlaten te worden. Het schip, dat een gat in den voorste?en bekwam is ook op de slikken omhoog gezet Voorts zijn in het Middelgat in aanvaring geweest de stoomschepen „Caucasier" van New-York naar Antwerpen bestemd en „01ympier" van Buenos Ayres naar Ant werpen. Beide schepen zijn licht beschad:gd naar Antwerpen opgestoomd. Het Duitsche stoomschip Poseidon" van Rotterdam naar Valparaiso is op de Schelde in aanvaring geweest met het Fransche stoomschip Depute Henri Durre". Laatst- genoemd stoomschip is bij de Pijp Tabak gezonken. De bemanning is gered. Nog zijn in aanvaring geweest het Noor- sche s.s. „Rinda" van Oslo via Antwerpen naar Calcutta, en het Duitsche s s. „Targis" van Antofagasta, laatst van Antwerpen naar Hamburg. Eerst is gemeld dat beide schepen licht beschadigd waren, doch volgens een later bericht is de schade van de „Targis" van dien aard, dat het sclr'p de reis niet kan voortzetten. Zaterdagmorgen lag de vaart voor den Nieuwen Waterweg geheel stil, aangezien bij den dikken mist zich nog voegde een gebrek aan de electrische centrale van Hoek van Holland, waardoor alles in het donker verkeerde Er lagen toen ongeveer 50 schepen voor den Waterweg. NATIONAAL HULDEBLIJK. De totale opbrengst van de gehouden inzameling in de Provinc e Zeeland voor het Nationaal Huldeblijk ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van H. M. de Koningin en Z. K H den Prins der Nederlanden bedraagt 6969.85 Dit be- drag is aan het hoofdcomite te Utrecht overgemaakt en zal met de bedragen af- komstig uit de andere provincien en na aftrek van de knsten voor het vervaardigen van een schildevij van de Kon. Familie door den heer P. v. d Hem, aan H. M. de Koningin worden o erhandigd die dit bedrag zal bestemmen voor leniging van de ge- volgen van den watersnood. ONGEOORLOOFDEN HANDEL IN ZILVER In het Land van Waas, het Noord Ooste- lijke deel van de provincie Oost Vlaanderen is, naar de Brusselscbe correspondent der N. R. Crt. meldt, een aantal personen gearres'eerd wegens het drijven van een ongeoorloofden handel in zilver tusschen Belgie en Zeeuwsch-Vlaanderen, In de grensstreek hebben eveneens, meestal met goed gevolg, huiszoekingen plaats gehad. EEN BLOEMENTENTOONSTELLING. Tijdens de te Breskens gehouden ver gadering der afd. Breskens van de Ver eeniging tot Bevordering van Ooft- en Tuinbouw heeft men besloten, dit jaar een bloemententoonstelling te houden. De da- turn hiervan kon nog niet worden vastge- steld. Tevens besloot men de animo tot deelname aan dez tentoonstelling te jer- grooten door het gratis uitreiken van bloembollen. Wanneer wederom met hetzelfde en thous'-asme wordt gewerkt als het vorig jaar, belooft deze fenroonstilling een schit- terend succes ce worden. OTBENE. Vrij 'agavond gat de afdeeling „Otbene" van Volksonderwijs een zang en tooneel- uitvoering voor een propvolle zaal. Door een kinderkoor werd°n onder leiding van den Vqorzitter een veertiental nummers gezongen, terwijl een tooneelclubje een viertal tooneelstukjes opvoerde, waaronder „Dorpsstrijd", speciaai voor Volksonderwijs geschreven. Een en ander werd met onver deelde aandacht door de aanwezigen aan- gehoord, die meermaLn door hun applaus te kenuen gaven, het ten gehoore gebrachte wel op prijs te ste'len. Een woord van dank aan zangers en tooDeelspeler3 was dan ook wel op zijn plaats. KIJKUIT. Bij de alhier van wege de maatschappij Voorwaarts" gehouden aanbesteding van de levering vau meststoffen zijn deze ge- gund125.200 K.G. superphosphaat a 2 56V5, 65.100 K.G. amnion ak a 14,39 en 37.700 K G. chilisalpeter a 14 187, per 100 K.G. aan de Maatschappij EOorsprong" te Rotterdam, en die van 24.700 K G. kunstmest a 6.95 per 100 K.G. aan de Firma De Ruijter te Axel. SAS VAN GENT. Toch Carnaval. Men kent de meesleepende melodie van het Nice est en fohe. C5est le temps du Carnaval. Ondanks het feit, dat Carnaval onge- merkt z iu voorbijgaan, stond ons Zeeuwsch- Vlaamsche Nice toch eenigszins in het teeken van de pret. Maar ter sluiks, want niemand wenscht gaarne met de politie in aanraking te komen of voor anderen de kastanjes uit het vuur te halen. Het mu st evenwel wat van katten komt en den geboren Sassenaar zit het carna- valsfeest in het bloed. Waar nu in de rondomliggende Belgische gemeenten Selzaete en Assenede het feest onverzwakt mocht gevierd worden, lieten zich vele „zottekens en zottinnekens" per auto gelegenheid of per spoor naar gemelde plaatsen voeren, om daar hun hart op te halen. En de Belgische zaken, waar de „maskes" en costuumpjes te koop werden geboden, waren niet weinig in hun nopjes, dat, zooals het heette, //iu Holland de carnaval ver- boden was". Reeds in den voormiddag wemelde het van koopers en koopst rs in gemelde plaat sen. En het passen en uitzoeken gaf aanleiding tot heel wat vroolijkheid. „Ge mot niet schoij zain, menhiere", aldus de Madame u t den winkel waarin zich haar geregelden klant om den ge bruikelijken voorraad „toeback" vervoegde en aehter de toonbank met het „maske" van een type vertoonde, die wel deel scheen gemaakt te hebben van de dieven- en moordenaarsbende van Hoe-Verstuift. „Ben nien-ik, Madameke, maar als-de mjj op 'nen eenzamen weg zoo teuge moest komen, zou 'k toch langs 'nen and'ren kant gaan". 'k Gleuf et gere, want 't is 'nen vieze zulle. „'t En es 'n bitse te jong Madame, wil de dit 'nen kler opzette astablief", komt daar weer een kooper tusschenbei. Want iedere kooper wenscht ook zich te overtuigen van het effect, dat het mom- bakkes, dat hjj des avonds zal dragen, op den toeschouwer maakt. Want hierbij geldt den contradictoiren regel„Hoe leelijkei, hoe mooier". Waarmee een ieder bet echter niet eens behoeft te zijn. Maar carnaval en aesthetica, ziedaar twee zaken, die 't ook niet altjjd met elkander accoord zijn. KOEWACHT. Deze winter wordt hier in de St. Aloysius- school door den WelEerw. Heer Kapelaan een sociale cursus gegeven, waaraan 15 leerlingen deelnemen. De leden van Sen R. K. //Jongen Boerenstand hebben in deze gemeente een collecte gehouden voor giften in natura ten behoeve van de slachtoff-rs van den jongsten watersnood. Opgebaald werd 325 K.G. tarwe, 350 K.G. haver, 95 K.G. gerst, 230 K.G erwten, 240 K.G. rogge, 1550 K.G. aardappelen en 25. Alles zal worden opgestuurd aan he R.K. Huisvestingscomitete'sHertogenbosch BRESKENS. Naar wij vernemen is er door het per soneel der N.V. van Melle's Comfectio- nery Works" een Ondersteuningsfonds op- gericht met aanvankelijk ru:m 100 leden. Dit funds heeft ten doel ondersteuning te bereiden aan personen en gezinnen, welke door ziekte en operatie's en derge lijke getroffen worden en daardoor natuurljjk veel schade lijden Wij mogen deze vooruitgang op sociaal gebied in een gemeente a's Breskens, waar al re-Ms een particulier Ziekenfonds bestaat, ten zeerste toejuichen, aan een dergelijk fonds bij een groot-onderneming als boven- genoemde N.V. bestond werkelijk behoefte] BIERVL1ET. De vorige week vergaderde alhier de vereeniging van stierenhoudrrs „Verbrtering zij ons streven". In Mei van het vorig jaar opgericht, telt de vereeniging thans reeds 44 leden, waarvan 25 ter vergadering tegenwoordig waren. Met algemeene stem- men werd besloten 2 stieren aan te koopen, zoo mogelijk in deze omgeving. Tot leden der aankoopcommissie werden benoemd de heeren G. Buijsse, J. P. van Hoeve en A. J. Dees Nog werd besloten dat na 1 Maart van dit jaar geen nieuwe leden meer zullen worden aangenomen, aangezien de vereeni ging nu reeds sterk genoeg is en reeds over een voldoend aantal koeien kan worden be:chikt. VOETBAL. Wedstrijduitslagen van Zondag 14 Febr. 1926. Afid. IV. 3e kl. A. Walcheren- -Stavast 2—2 M.E.V. O.- -Goes 5-3 o V rr E Zeelandia 7 6 1 13 24-8 1.85 M.E.V.O. 6 4 2 10 16-5 1.66 Terneuzen 8 4 2 2 10 23-16 1.25 Goes 8 3 1 4 7 25-17 0.87 Walcheren 9 2 3 4 7 13-24 0.77 Stavast 8 1 1 6 3 11-26 0.37 Zierikzee 4 4 2-18 RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 12 Febr. 1926. De volgende zaken warden behandeld J. E., oud 55 j., arbeider te Zaamslag, werd beklaagd, dat hij op 6 Jan. 1926 te Zaamslag Pieter Duijvenstein opzettelijk in zijn gezicht heeft geslagen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitsprank idem. CO 55 Ct> 55 -5 CO •"d C doelp. 55 a in CO v.—t.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2