Tex lettseasche Couraat HINOERWET. Het huis van den znnderling, Buitenland. Yrijdag 12 Februari 1826. No. 7875, TWHSDE BLAD BINNENLAND. v fiautiiot. W-) njne pijphabak DOET UW SCHOENEN GOED EEN TON BESOHIKBAAR GEBLEVEN VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DEN WATERSNOOD. Het nationaal steuncomite „Stormramp" is met het voibrengen van zjjn werk, dat is de schade door de windh os van 10 Aug. 1925 veroorzaakt, zooveel mogelijk Laar billjjkheid te vergoeden en den wedtrop- bonw van vernielde ol zwaar beschadigde onroerende goederen te bevorderen, zoo niet geheel gereed, dan toch reeds zeer ver gevorderd. 1 De taxaties zijn geschied, de schade is vastgestvld en voor een goed deel reeds uitbetaald, terwjjl het bouwen, dat door de weersgesteldheid vertraging ondervonden heeft, weer in vollen garg is. Dit alles maakte het mogelijk, nu reeds een behoorlijk overzicht te krijgen van den stand der financien en in afger* nde cijfers op te maken, hoeveel geld er na de eind- afrekening over zal blrjven. Het comite achtte het gewensebt, deze ber kening zoo nauwkeurig, als zulks op dit oogenblik mogelijk is, op te maken, omdtft het als zijn plicht beschouwde, om, zonder. zijn e'gen opdracht uit het oog te verliezen, mede te werken tot het lenigen van de tweede nationale ramp, welke in de laatste maanden ons land geteisterd heeft en die zeker in beteekenis de eerste verre overtreft. Het meende, ook op deze wjjze in den geest te handelen van hen, die indertijd hun bijdragen geschonken hebben. Daar het nu reeds bleek, dat zonder bezwaar een som van f 100.000 afgezon- derd kon worden, werd dit bedrag ter betehikking van de watersnoodcommissie gesteli. MEER DAN TWEE M1LL10EN. Blijkens de Wotnsdag versehenen 29ste verantwoording van de Algemeene Vereenigde Commissie ter leniging van rampen door Watersnood is er thans, inbegrepen de gift van 100.000 van het Nat'onaal Steaneomitd ,/Stormramp", in totaal voor den eteun aan de slachtoffers ontvangen 2.019.795.13. Namens de Koningin en de Prins zijn aan de algemeene watersnood commissie t« Amsterdam dezer dagen belangrijke bedragen overgemaakt, welke overeen- komstig den door de Koningin en den Prins kenbaar gemaakten wensch, ter ge'egenheid van de herdenkicg van han 25-jarig huwelijk, ter beschikking van Koningin en Pi ins zijn gesteld voor dit doel en weldoor een groep Amsterdamsche dame^, door de dames en heeren der Koninklijke hofhoudiDg, door de commen- dery Nederland der Johanniter orde, door het personeel der Kon. houtvesterijen, door de hoofdopziehters en opzichters van fortifieatien van het Nederlandsche leger, door rentmeester en ambtenaren van het kroondomein en door de kinderen van het Waalsche Weeshuis te dezer stede. VERG1FTIGDE APPELS i/Hier te lande worden in groote hoeveel- heden, Amerikaansche a.ppels ingevoeid. Van ERICH EKENSTEIN. 36) (Vervolg.) Weer liet zich de scherpe koude stem van den officier hooren: En ondanks die romantische liefde beheerschte u, sinds u van de komst van uw vrouw hoorde, alleen de gedachte of Chambers ook bij haar was? Kunt u ons dat misschien verklaren, beklaa.gde? Torwestens oogen bleven lcoel op den spreker rusten. Hij antwoordde rustig: Ik wilde alleen weten, of Chambers meegekomen was, omdat dat feit me van belang scheen voor onze aanstaande scheiding. Dat moet u, als jurist toch dui- delijk zijn. Ik wilde hem zien, maar niet spreken. Jalouzie was verre van mij. Ik had die menschen veel te goed leeren kennen om iets anders als verachting voor hen te gevoelen. Dat zegt u nu. omdat het in het systeem van uw verdediging past. Later zullen we iets anders hooren uit den mond van uw vrouw. Op de rij af werden nu verschillende getuigen a charge gehoord. Daarna moest Torwesten evenals de Lyttons het voor- gevallene vertellen. Torwesten bleef er blj, dat men hem verdoofd en met geweld weggevoerd had. om tijdens zijn gevan- genschap daar hem een testament ten gunste van zijn vrouw af te persen. Als u onschuldig was, waarom hebt Naar. aank ding hiervan wijst dr an Hame- Roos in het Nbl. t. d. ver.al- schingen er rp, dat in Engeland (Hatnp- stead), een vergifCging is waar genomen door het nuttigen van appelen, die per pond de belangrijke hoeveelheid van een vijfde gram arsenicum bevatten. Het arsenicum wordt als loodarsenaat op de jonge vruchten gespottn ter verdelging van insecten. „Wij hebben, gaat de schrijver voort, het nu wen?che!ijk geacht in het algemeen belang, nadtre bijzonder- heden te dezer zake uit Ergeland op te sporen. Het leek ons dat de autcriteiten aldaar ernstig waarschuwen tegen het gebruik van de appelsoorten, bekend ondfr de namen „Newtons" en Newtown „Oregons" welke met groote hoeveelheden van het voornofmde zoo uiterst vergift'gde lood arsenaat behandeld zijn geworden. Afwas- schen en zorgvuldig schillen is natuurlijk noodzakelijk, doch dikwijls eten kinderen de ongewasschen appelen met de sehil. E'n nauwkeurige enquete is in casu noodig bp de vtuchlenhandelaars en im- porteurs, of de gevreesde soorten ook in hun magazijnen aanwezig zijn. Hetpoeder is op de appelen aanwezig in den vorm van een grijsachtig poeder. Waar zoo dikwijls in het buitenland afgekeurde waren, hier te 'ande vrij inge- voerd kunnen worden, dank zij de nog steeds voortdurende af'wezigheid van eon trolestations aan onze grenzen, is een scherp toezicht ten deze in het belang van publieke gezondheid dringend geboden, vooral natuurlijk in dezen tijd, waarin schier in iedere huishouding appelen, terecht als een der gezondste en smakelijkste vruchten gebruikt worden. ARME GEMEENTEN. Dezer dagen nr Idden wij, dat door de gt meente Vaals haar faill ssement werd aangevraagd, ook dat ATieland er financieel zoo slecht voorstaat Ook te Lithoyen (N. Br.) sehijnt de toe- stand ze r critiek, h; tgeen uit het volgende moge olijken In de laatste Raadsvergadering braeht de Raadscommissie, afgevaardigd naar den Commissaris der Koningin om den critieken toestand der gemeente-financien met hem te bespreken, haar verslag uit. Er is een tekort van 6000, waar~oor de Raad geen dekking weet aan te wijzen. De gemeente-ontvanger ve.iklaarde nog f 12.50 in kas te hebben. De achter- stallige renten zijn nog niet uitbetaald. De salarissen van burgemeester en secretaris evenmin na 1 Juli 1925. Stapels reke- ningen wachten op betaling HET CARNAVAL IN LIMBURG. In weerwil van de onlangs vermelde circulaire van Ged. Staten, er bij de ge- meentebestaren op aardiingerd om het carcaval niet te laten doorgaan, nu aller- wege gecollecteerd wordt voor de slachtoffer s van den watersnood, hebben verschillende gemeentebesturen besloten het carnaval toch te laten doorgaan. De gemeenteraad van Valkenburg trok zelfs het de vorige week genomen verbodsbesuit weer in. DE TOESTAND. Te Geneve merkt men nauwelijks. schrijft de N. R. Crt., iets van den stillen strijd, die op het oogenblik dat de buiten- gewone Volkenbondsvergadering tot toe- lating van Duitschland op komst is, ge- voerd wordt om de hegemonie in den Raad. Het is een strijd die zich voorloo- pig afspeelt tusschen de kanselarijen. De Londensche medewerker van de k- berale Manch. Guardian heeft er eenige ge nadere onthullingen over gedaan en in de lezing, die hij geeft, teekenen zich weer verschillende tegenstellingen af, waarvan de eerste al merkbaar was, toen hec denkbeeld geopperd werd, om Polen in den Raad op te nemen, nu Duitschland daarin zal komen. u zich dan niet dadelijk bij de politie aan- gemeld? vroeg de voorzitter. Omdat ik niet wist, dat men mij zocht, noch waarom. Bovendien was ik ziek. Zelfs de omstandigheden van mijn ontvoering waren me toen noq niet duide- lijk. De Lyttons bestreden dat alles en ble ven bij wat ze gezegd hadden. Hoe kwam u toen achter Chambers aan bij Solitudo? vroeg de officier aan John Lytton. Wist u, dat hij daarheen zou gaan? Ik vermoedde het. Hij was den heelen dag al opgewonden en dadelijk na de voorstelling zei hij, dat hij naar Tor westen wilde. Uit zijn woorden kon ik op- maken, dat hij een brief had gekregen om op de villa t<? komen. Mijn' broe'r en ik volgden hem heel bezorgd, omdat we wisten, hoe die twee elkaar haatten. Later stuurde ik mijn jongsten broer terug omdat hij te opgewonden was om die twee te kunnen verzoenen. Helaas, ik kwam zelf al te laat. Er ontstond nu een heftig debat tus schen dr. Herrlinger en den officier. De eerste trachtte aan de hand van medische werken de werking van morphine te ver klaren, de laatste hield echter vol, dat Torwestens schijnbare sufheid alleen ge- diend had om zijn radeloosheid te verber- gen. Later kon hij dan zijn verdedigings- systeem uitwerken. Herrlinger stond er op, dat juffrouw Siebert gehoord zou worden als getuige, voor den toestand. waarin zij den be- klaagde had gevonden, en verder voor het gesprek van den jongsten Lytton met zijn zuster bij de broeikas. Dezer dagen schreven wij over de kan- la.'j de niet-vaste leden in den iCnsd nu eindelijk eens „periodiek" zouden af- treden en voor anderen plaats maken. Men weet dat er zes zijn: Belgie, Brazilie, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Uruguay en Zweden. Voor Spanje sehijnt het voor- uitzicht dat Duitschland thans dadelijk een vasten zetel in den Raad zou krijgen en dat het zelf zijn niet-vasten zetel den langsten tijd bezet zou kunnen hebben, de oorzaak te zijn van gekrenktheid. Spanje moge niet meer tot de groote mogend- heden gerekend worden, het kent zichzelf met zijn groot historisch verleden en de sterke verspreiding van zijn taal over de wereld een gezaghebbende plaats in het Europeesche concert toe en zendt dan ook naar de groote hoofdsteden diplomatieke vertegenwoordigers met den rang en titel van ainbassadeur uit. Spanje wenscht zich op het psychologische oogenblik van Duitschland's toelating voorgoed een plaats in den Raad te verzekeren en maakt daarom thans aanspraak op een perma- nenten zetel. Volgens den medewerker van de Manchester, zou Frankrijk den wensch van Spanje steunen, omdat door de bres die dit land in den besloten kring der vier vaste Jeden (Engeland), Frank rijk, Italie, Japan, waarbij dan als vijfde Duitschland zou komen) zou willen ma ken, meteen Polen c dan ook van zelf, om geen scheele oogen te maken, tegelijk Brazilie kan binnengeloodst worden. Het is duidelijk, dat men van zulk een verandering een Fransch overwicht vreest ten nadeele van Engeland's positie, maar op dezelfde wijze vreest men aan Fran- schen kant een Engelsch overwicht, in- dien Duitschland alleen in den Raad komt en Polen niet, met een vasten of niet-vas ten zetel. Daar nu echter Chamberlain in afterlunch-stemming den Spaanschen am- bassadeur te Parijs half en half de toezeg- ging gegeven moet hebben, dat hij den Spaanschen wensch zou steunen, geraakt hij in een moeilijk parket, nu zich de ge- volgen van Spanje's tqelating tot den be sloten kring beginnen af te teekenen in den vorm van een waarschijnlijke over- winning van de Fransdjie diplomatic op de Engelsche. Hoe Engeland zal manoeu- vreeren, dient afgewacht. Maar het is teekenend, dat de Manchester Guardian ten slotte te verstaan heeft, dat ook de Dominions stem hebben in het kapittel over de Britsche politiek, als wilde zij daarmee reeds vooruitloopen op een mo- gelijken weg van terugtocht van Enge land tegenover Spanje. Maar dan kan er toch nog een ernstige kink in den kabel komen, indien Spanje de bedreiging die het, volgens de Manchester, geuit zou hebben waar mocht maken. De be dreiging namelijk, dat het, indien zijn aan- spraken op een vasten Raadszetel niet in- gewilligd worden, zijn stem en daarmee een veto zal uitbrengen tegen de verlee- ning van zulk een zetel aan Duitschland. CARNAVAL. Naar men uit Brus.;el meldt zullen de carnavalsfeesten, nagenoeg heel Belgie door, op dezelfde wijze als het vorige jaar worden gevierd. In de hoofdstad alsook te Antwerpen, te Gent en elders in de groote steden blijft het dragen van mas kers verboden. Dit is echter niet het ge- val in kleinere plaatsen als Veurne, Mal- medy en vooral Birsche. Al wie het waagt deze laatste stad, in het hart van Hene- qouwen, halfweg tusschen Mons en Char- leroi, tijdens de carnavalsfeesten onge- maskerd binnen te komen, wordt op een onmeedoogende wijze met sinaasappelen bestookt en uit de stad gebombardeerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, Heidy werd geroepen. Ze was heel verlegen. Toen ze echter naar Torwesten zag, die in elkaar gedoken voor zich uit staarde, vatte ze moed en vertelde een- voudig alles, wat er gebeurd was na haar vertrek van de ,,Drie Linden' totdat ze Torwesten gevonden had. In de zaal heerschte .een diepe stilte. Allen volgden haar woorden met gespan- nen aandacht. Op de meeste gezichten las men deelneming en bewondering, maar ookongeloof. Toen zag men nieuwsgierig naar den beklaagde, die zich opgericht had en met schitterende oogen naar de spreekster op- zag. Torwesten was heelemaal vergeten, waar hij was. Voor hem waren er dat oogenblik slechts twee menschen op de wereld. Heidy en hij zelf. Voor het eerst hoorde hij nu, wat zij voor hem gedaan had, nu begreep hij hoeveel zij van hem hield. Zijn verdediger fluisterde hem iets toe. hij hoorde het niet. Toen zij geeiitdigd had riep hij bewogen: O Heidy, hoe kon je zooveel voor mij doen? Ze zag hem zwijgend aan met een zoo'n innigen blik, dat alien die op hen letten, zich ontroerd afwenden. Daarna volgde ze de uitnoodiging van den voorzitter, en nam haar plaats op de getuigenbank in. De stemming van het publiek was nu heel duidelijk ten gunste van den beklaagde. De voorzitter zei op zijn koele, objec- tieve wijze: Tegenover de uitspraak van deze getuige staat die van den chauffeur Merkl, Ook de beroemde optocht van de legen- darisch geworden Gilles,, een wonder van „folkloristische schilderachtigheid in het rondeau van dezelfde geharnaste en hooggepluimde Gilles, welke dit jaar op 16 Februari plaats hebben, zijn alleszins merkwaardige uitingen van het Waalsche volksleven. STANDBEELDEN VOOR KARDINAAL MERCIER. Naar de correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, is nu ook door het col lege van burgemeester en wethouders, te Leuven, het plan opgevat, in de oude universiteitsstad, de nagedachtenis van mgr. Mercier, door middel van een stand- beeld te vereeuwigen, dit ter herinnering aan zijn professoraat aan het Philoso- phisch Instituut aldaar. Gaat dit plan door wat zeer waarschijnlijk is dan krijgt de gestorven kardinaal dus een monument in niet minder dan drie steden: te Brussel, te Mechelen en te Leuven. AANHOUD1NG VAN EEN TRE1N IN BRITSCH-INDIe. Bandieten relzende met een passagiers- trein op den spoorweg tusschen Bengalen en Nagpur hadden, volgens een telegram uit Delhi, de automatische remmen ver- nield en den trein tot stilstand gebracht. Zij vermoordden daarna den hoofdeon- ducteur en bestalen de kast met geld. Hun buit bedroeg 150. GEDWONGEN GENEESKLINDIG ONDERZOEK VOOR HET HUWELIJK. De Turksche Nationale Vergadering heeft een wet aangenomen, die den Tur- ken het huwelijk slechts dan toestaat, als de huwelijkscandidaten aan de gemeente- lijke autoriteiten een bewijs kunnen over- leggen, dat zij volkomen gezond zijn en niet aan eenige besmettelijke ziekte lijden. Tevens is een streng controle-systeem ingesteld, niet alleen voor de trouwlus- tige Turken, maar ook voor de artsen, die de bewijzen verstrekken, welke den paar- tjes den toegang tot het huwelijk moeten banen. In de eerste week, dat de wet in werking was getreden, zijn er namelijk talrijke valsche medische bewijzen aan de gemeentelijke autoriteiten voorgelegd, zoodat men het thans noodig acht, naar beide zijde controle uit te oefenen. De Turken, wien geen gezondheidscer- tificaat kan worden uitgereikt zijn even- wel niet alien tot levenslang celibaat ge- doemd. Integendeel, wanneer hun kwalen geneeslijk zijn, kunnen zij zich kosteloos onder medische behandeling laten stellen. Gedurende vele jaren is Turkije door besmettelijke ziekten geteisterd; vandaar dat de Turksche autoriteiten de nieuwe huwelijkswet hebben voorgesteld, waar- mede, naar zij vertrouwen, een belang rijke stap wordt gedaan naar de grondige bestrijding van de verbreiding dezer ziek ten. EEN ORIGINEEL PLAN. Daar de politie te New-York niet bij machte is, de inwoners der wereldstad voldoende te beschermen tegen aanvallen van gewapende misdadigers, hebben rijke burgers een eigenaardig plan bedacht. Zij hebben een commissie benoemd, die speciale insignes zal uitdeelen aan alle personen, die hebben bijgedragen aan een „fonds," dienende om misdadigers te hel- pen, een fatsoenlijk leven te leiden. Vol gens den organisator dezer eigenaardige ,,steunbeweging" zouden de leiders der New-Yorksche misdadigersbenden bereid zijn, de lieden, die deze insignes dragen. niet aan te vallen. Het insigne zal in goud, in zilver, of in celluloid vervaardigd worden, naar ge- lang van het bedrag, dat de drager in het fonds gestort heeft. Onder de eerste inschrijvers telt men een officier van justitie en verscheidene rechters. Een kaartje, aan elk insigne bevestigd, draagt het opschrift: ,,Als bandieten u aanvallen, zeg hun, dat gij deel uitmaakt van de stillman-beweging en toon hun uw insigne!" Men verwacht, dat minstens 100.000 New-Yorkers het insigne, waarmee men zich hoopt te vrijwaren. tegen aanvallen van gewapende bandieten zullen koopen. DE bELASTING DER VREEMDELINGEN. De Fransche Kamer heeft tijdens de beraadslaging over de financieele voorstellen die in de dame, die hij van Baden naar den tuin bracht, mevrouw Torwesten niet herkenden. Ik kan zijn verklaring alleen voorlezen. omdat hij zelf wegens ziekte niet verschijnen kan. Hij las de getuigenis voor: Onder eede verklaarde Merkl, dat den lSen Juni, 's avonds tegen tien uur, een dame zijn wagen gehuurd had om naar den tuin van Bremer in Erdberg te rijden, waar ze een bestelling moest doen. Ter wijl hij den motor aanzette, was plotseling naast hem een man in gebukte houding opgedoken, die hem de politiepenning had laten zien en daa*na stil voorin onder de bank was gekropen. waarin Merld hem niet had durven hinderen. De dame in de auto had er niets van gemerkt. De man was hem later gebleken de agent Kobler te zijn. Hij was haar voorzichtig tot het huis gevolgd en daarna in den tuin ver- dwenen. Even later was hij teruggeko- men en met hem naar het wachthuis ge- reden om agenten te halen, daar er, zoo- als hij zei misdadigers in het huis verbor- gen waren. Later had de rechter van in- structie hem het portret van een dame 'aten zien, waarin hij zijn passagier niet had herkend; de laatste was donker terwijl de dame, die van zijn auto gebruik ge- maakt had, blond en blank was geweest. U moet niet vergeten, dat mevrouw Torwesten vroeger bij het tooneel geweest is, zei Terrlinger luid. De kunst om haar uiterlijk te veranderen, zal haar dus wel bekend geweest zijn. - We hebben nog" andere getuigen er voor, dat het mevrouw Torwesten niet geweest kan zijn. 't Is zoo goed als bewe- zen, dat ze dien nacht haar huis niet kan iNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. enspeeiaal bij de ehandelingder.nkomsten- belastirg, een ^epaling goedgekeurd, vol gens welke /-/alle vreemdelingen, die in Frankrijk zijn gevestigd en in een hotel of pension, of in een ander huis vsn meer dan 1000 frcs huur per meand wor.en' bij wijze an waarborg voor de betaling van de belastingen. waaraan zij onderworpen zijn, aan het e nd dezer maand een bedrag van 25 pCt. van hun huur moettn afdragen/' CARNAVAL TE NICE. Donderiag is te Nice het carnavalsfeest aangevangen met den intocht van koning Camaval. De Place Massena was veran- derd in een sprookjesaehtige gr i vaB Alladin. De straten in de buurt van het Casino Municipal en ce wereldberoemde Avenue de la Victofie zijn schitterend ver- sierd en des avonds geiliumineerd. Muziek weerki nkt overal. De tijd van de ge- maskerde lals en optochten van gen as- kerden, van confetti- en iTo> mengeveehten is weer aangebroken, maar ook de bloemen- corso's. Want een Riviera zonder over- daad van bloemen is niet denkbaar. Voor de meest origineele en de mooiste nut bloemen ve-sierde wag ens worden banieren, die van vijfhonderd tot tweeduizend francs kosten als prijzen gegeven. En het feest- comite is gul met zijn prijzen Veelkleurige anjelieren. zoetgeurige violen en de exotische mimoza zijn de in de bloemengevechten domineerei de tloemen. De kosten van de festiviteiten beloopen aanzienljjke sommen en bfreiktec bet vo rige jaar het hooge bedrag van lVj mil- lioen francs. Het weer was in het vorige seizoen- zoo slecht, dat etn groot verlies geledrn werd en dit jaar, voor het eerst in zijn geschiedenis, zal het carnaval te Nice tegen slecht weQr verzekerd zijn. TER NELIZEN, 12 Februari 192$ RIJKSPOSTSPAARBANK. In de maand Januari 1.1. is aan het post- kantoor te Ter Neuzen en zijne hulppost- kantoren ingelegd 59.221,14 en terugbe- taald f 49.882,02, alzoo meer ingelegd dan terugbetaald f 9339,12. Onder de inlagen waren 15 formulieren van 1 in spaarbankzegels van 5 cent en 96 in spaarbankzegels van 1 cent (school- sparen). Er werden 82 nieuwe boekjes uitgegeven. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes nominaal ingeschreven f 3000 en afge- schreven f 6000. Er werden 2 nieuwe staatsschuldboekjes uitgegeven. 1 order tot aankoop van Nationale Schuld werd uitgevoerd tot een nominaal bedrag van 450. POSTCHEQUE EN GIRODIENST. In de maand Januari werden geopend 1026 nieuwe rekeningen, waatdoor dit aantal steeg tot 113.963. Wegens 488.205 stortingen werd bijge- hebben verlaten merkte de voorzitter op. Zal ik die getuigen laten roepen? Dat is niet nobdig. Deze vraag is in 't geheel niet zoo gewichtig, als ze niet, zooals daareven gebruikt wordt om de ge- loofwaardigheid van juffrouw Siebert in twijfel te trekken. Veel gewichtiger sehijnt het me de verhouding van mijn client tot zijn vrouw eindelijk eens in een zuiver licht te zien. Sehijnt dat u werkelijk gewichtiger dan het vaststellen van feiten, die met den moord in betrekking staan? vroeg de offi cier spottend. Dr. Herrlingers oogen fonkelden strijd- lustig. Ja. Want ik ben overtuigd. dat dit het voornaamste punt van de za'ak is. Mijn client wordt beschuldigd van moord hoofd- zakelijk daarom, omdat men beweert, dat niemand als hij eenig belang bij Chambers dood had. Ik hoop echter te kunnen be wijzen, dat andere menschen er een veel grooter belang bij hadden om hem te laten verdwijnen. Bij deze woorden vlogen de beide Lyt tons/met een schok in de hoogte en staar- den den spreker onthutst aan. Ook Tor westen wendde het hoofd om en zag ver- wonderd vragend naar zijn verdediger. De beide verdedigers van de Lyttons zagen elkaar aan en fluisterden samen. Het publiek werd onrustig. Herrlinger ging echter kalm, lachend zitten, terwijl de voorzitter mevrouw Torwesten uit de ge- tuigenkamer li£t halen. W ordt vervolg d. VAN Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat het verzoek van A. DE JAGER, Vlooswijkstraat 67, Ter Neuzen, om (m) het perceel, kadastraal bekend in sectie L no. 766 een bakkeiij met heete luchtoven te mogen oprichten, door hen is TOEGESTAAN. Ter Neuzdn, den 9 Februari 1926. Burgemeester en Wethouder voornoemd. J. HUtZINGA, Burgemeester B I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. ro-7.">'-V •- - - ■- ilnwHM^itiniiL'ii^ -mm; inriwu,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 5