Vrduwan py«OL SPORT." i^OBUUWSERiCHTE 8EMEH2DE BERICHTEN. Veiligheid en Volksgezondheid. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. en MeisjesEr is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en be-, houdSn van een fraaie Huid van Handen en Geiaat, dan )e eigenlijke reden, dat Churchill jegens ;rankrijk minder genadig zal zijn, is, dat lij uit de nog niet gefundeende schulden genoeg geld moet zien te halen, opdat Engeland gedekt is voor de betalingen, die het ter afdoening van zijn schuld aan Amerika heeft te doen. Het zou weleens kunnen blijken, dat juist omdat de Italia- nen zoo clement behandeld zijn, de Fran- schen veel minder goedertieren behandeld kunnen worden. Daarom moeten wij nog zien. of de Fransche pers ook zal spreken van ,,een werkelijken dag van entente cordiale," wanneer over de fundeering van de Fransche schuld te Londen puntje bij paaltje komt. DE OPVOLGER VAN KARDINAAL MERCIER. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, dat koning Albert, in ver- band met de opvolging van kardinaal Mercier, sedert den dood van den primaat twee gewezen gezanten bij den H. Stoel, baron Beyens en Mr. van den Heuvel, alsook mgr. Micara, pauselijke nuntius te Brussel, in audientie heeft ontvangen. In goedingelichte kerkelijke kringen is men de meening toegedaan, dat mgr. Ladeuze, de rector van de Katholieke Uni- versiteit te Leuven, geen kans heeft voor den aartsbisschoppelijken zetel in aan- merking te komen. Deze uitschakeling zou verband houden met de moeilijkheden, welke zich enkele maanden geleden aan de Leuvensche Universiteit hebben voorge- daan en aanleiding gaven tot de wegzen- ding. om Vlaamsch-politieke redenen, van een tiental studenten. Van zeer hoog- staande kerkelijke zijde werd toenmaals aangedrongen op het weder toelaten tot de Universiteit van deze studenten, een verzoek, waarop echter, naar het heet mgr. Mercier en mgr. Ladeuze, afwijzend zouden hebben beschikt. Gevreesd wordt dan ook, dat bij een eventueele benoeming van mgr. Ladeuze, de strijd weer zou ont- b rand-en en aanleiding zou kunnen geven tot een alleszins ongewenschte botsing tusschen Mechelen en de lagere geestelijk- heid in het Vlaamsche land. Mrg. Van Cauwenbergh en mgr. Van Roey, vicarissen-generaal van het aarts- bisdom. zijn, evenals mgr. Deploige, presi dent van het Philosophised Instituut te Leuven, mogelijke candidaten, maar heel wat meer kans nog blijkt de huidige bis- schop van Namen, mgr. Heylen, te heb ben. Deze is thans 70 jaar oud en werd in 1899 tot de bisschoppelijke waardigheid verheven. Hij is naar buiten vooral be- kend als inrichter van de groote eucharis- tische congressen. Mgr. Heylen is afkom- stig uit de Antwerpsche Kempen en ge- matigd Vlaamschgezind. Zijn secretaris is de Nederlandsche kanunnik Bootsma. STAKINGSGEVOLGEN IN BELG1E. In verband met de nog steeds voort durende staking in de Belgische metaal njj verheid is het misschien wel van belang na te gaan, welke verliezen zijn ontstaan ten gevolge van dez staking. De loouderving per maanl bedraagt circ i 13 millioen frC3., das voor de 71/2 maand der staking circa 97 millioen Door de m'ndere binnenlandsche vraag hebben de steenkolenmjjnen te kampen gehai met de werkeloosheid, terwijl er eveieeas minder pro iucten van deze nijver heid zijn uitgevoerd. Dj schade, hierdoor ontstaan, kan men gevoegljjk op circa 600 millioen francs schatt n Bovendien hebben de staatsspoor wegen do r de vermindering van kolen- en goederenvervoer circa 20 millioen schade per maand geleden, dus voor den dunr der staking circa 150 millioen. Wanneer men d is met al deze cijfers rekening koudt, kai, men amneaien, dat de staking reeds een schade van circa een milliard francs heeft doen ontstaan HET JONGSTE JACGTONGEVAL VAN DE PRINS VAN WALES De prins van Wales is opnieuw van zijn paard gevallen, tengevolge waarvan hij zijn linkersleutelbeen brak. Het gebeurde op de jacht in Leicestershire. De jachtpirtij werd gehoiden te Great- Glen bij Leicester, deelt de //Daily Mail" mede, aan welk 'olad nog de volgende bij zonderheden ontleend werden De honden waren goed en wel aan 't rennen, toen het paard van den prins struikelle bij een sprong. Verschillende deelnemers scho'en den prins te hulp Deze liep naar een ho ve, waar twee hunner de eerste hulp verlee;;den. In zijn auto, die men had laten ko.nen, ging de prins naar de kliniek van dr. Williams te Billesdon, om z:ch daar te laten "ehandelen. Een nader onderzoek te Market Harborough door dr. Spackman wees uit, dat het letsel een enkelvoudige breuk was. De prins vatte het ongeval met karakte- rist'eke luchthartigheid op. Woensdag viel het paard van den prins do?d onder hem neer, toen hij aan e-n jachtpartjj bij Melton Mowbray (Leicester shire) deelnam. In Februari 1924 brak hij zijn rechter- sleutelbeen, toen hij bij springoefeningen te paard na'oij Bellington kwam te vallen, De p-ins zal bij de plechtige opening van het parlementop Dinsdag geen uniform kunnen dragen en indien hij besluiter heen te gaan, dan vevwaclit men, dat hij zal gaan als lid van het H ogerhu s. WEER EEN MiJNRA MP IN DE VER. STATEN. In een mijn nabij Helena heeft een hevige ontploffing plaats gehad. Op het oogenblik van de ramp bevonden zich 63 arbeiders in de mijn, van wie slechts 25 er in slaagden zich in veiligheid te stellen. Men vreest, dat de overige 38 mijnwerkers om het leven gekomen zijn Tien lijken zijn ten minste reeds naar boven gebracht. TER NEUZEN, 1 Februari 1926. GEREF. KERK. Beroepen te Tholen de heer S. J. Koster, theol. cand. alhier. SLUISKIL. Zooals de lezers van dit blad zich zul- len herinneren zijn sinds een paar maan den onderhandelingen gaande voor het electrificeeren van het tot de gemeente Axel behoorend deel dezer buurtschap, gelegen aan de Axelsche vlakte, doch .was voor het verkrijgen der noodige ga- rantie voor f 150 's jaars steun gezocht bij den gemeenteraad van Axel, welke, in afwachting van de eigen plannen nog niet bereid bleek, daaromtrent een beslissing te nemen. Thans kan gemeld worden, dat die electrificatie zonder steun van de ge meente zal tot stand komen. ZAAMSLAG. Wijlen mej. Janna Cornelia Dees, wed. van den heer Dirk Dekker, overleden al hier op 3 Januari j.L, heeft gelegateerd aan A. M. Buijze, thans te Heerenveen, de som van f 10,000; aan de vereeniging van Chr. Volksonderwijs de som van f 1500; aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk de som van 1000, en aan de diaconie der Ned. Herv. Kerk, de som van f 1000, laatstgenoemde onder die voorwaarde, dat genoemde diaconie jaarlijksch de rente daarvan ten bedrage van 50 zal doen toekomen aan E. Lagraa, gedurende haar geheele leven. Alles vrij van rechten. SAS VAN GENT. Reeks van ongelukken. Verleden week mag door onze Selzaet- sche buren als een zwarte week be- schouwd worden. Zij begon reeds met een dubbel ongeval. Aan de in aanbouw zijnde nieuwe mid- delbare school, welke door de gemeente in het leven geroepen wordt, en welke achter de openbare jongensschool verrijst, vielen tengevolge van het breken eener stelling twee timmerlui van een hoogte van ongeveer 10 M. Zwaar gekneusd en met dubbele beenfracturen moesten de twee, afkomstig van Bouchaute, naar het hospitaal te Gent vervoerd worden. Den volgeniden dag stortte bij de in aanbouw zijnde cocesfabriek een Sel- zaetsche jongen omlaag. Hij kwam op zijn hoofd terecht en werd met verpJetterden schedel levenloos opge- nomen. Weer een dag nadien is een inwoner van de nieuwe wijk Klein Rusland ook Moscouw genaamd in het kanaal terecht- gekomen en verdronken. De fiets, waarop hij reed, lag naast het kanaal. Het lijk van den drenkeling is tot dus- verre nog niet gevonden. Het Kattenkerkhof. Er is plotseling een zekere ontsteltenis ontstaan in kringen, waar Minet, de poes, een gewisse mate van waardeering en vereering wordt toegedxagen. Want tot veler ontstemming wordt in den laatsten tijd geconstateerd, dat Tyt- baert, de kater en zijn vrouwtje Rodilarda, aan hardnekkige vervolging blootstaan, zoodat reeds menig paar het met den dood heeft moeten bekoopen. Wanneer het zoo doorgaat zal Sas van Gent bij het ontwaken van de nieuwe lente van een zijner aantrekkelijkste mu- ziekkorpsen beroofd zijn. En denk u nu eens een maand Maart zonder gehoorstreelende kattenmuziek. lets ongerijmders, in een tijd van alom ontwakend leven als wanneer de manne- lijke troubadours van de familie Felina hunne Dulcinea's op nachtelijke dakcon- certen en ballades tracteeren, is nauwelijks te bedenken. En toch dreigt dat te gebeuren. Want de een na den ander moet het jammerlijk afleggen tegen den onzicht'ba- ren vijand, die het geslacht der katten eeuwige ,,Fehde" heeft gezworen. Men heeft detectives uitgestuurd om het spoor van den gevreesden kattendooder j op te sporen, maar helaas tot dusverre is j het nog niet gelukt eenige aanwijzinft dienaangaande te ontdekken. Een feit evenwel staat vast, de meeste exemplaren sterven aan een vergiftigings- proces. Want verschillende houders van een poes, deerlijk teleurgesteld in hun trots op het bezit van een prachtexemplaar, zich willende overtuigen omtrent de oorzaak van diens dood, hebben zich de moeite getroost tot een sectie van het kaftenlijk over te gaan, met als resultaat het consta- teeren van vergif in de maag. Er worden ernstige verdenkingen ge- koesterd. Maar vermoedens hebben al zoo vaak op een verkeerd spoor geleid, dat het beter is, daar vo.orderhand niet op in te gaan. Intusschen moge dit als een vriend'lijk verzoek beschouwd worden, om Sas van Gent den beruchten naam van „het groote kattenkerkhof" niet te doen deelachtig worden. HANSWEERT. Het lichten van het in de haven te Hansweert gezonken schip Reqularite II is opgedragen aan de Firma De Wit te Rotterdam. Een van wege die firma ge- zonden bok voor het lichten is Zaterdag- ochtend bij eb op het schip vast blijven zitten en later bij laag water omgeslagen en gezonken. BRESKENS. Vrijdag voormiddag kwam de stoom- tram BreskensMaldegem met flinke snelheid de hoogte nabij Buitenlust op- rijden, toen plotseling door onverklaar- bare oorzaak de personenwagen bij het wissel naar Groede uit de rails vloog, ge- jukkig echter zonder persoonlijke onge lukken te veroorzaken. De waqen schoof door activiteit van den machinist slechts enkele meters verder en werd al "spoedig met vereende krachten op de rails terug- gezet. WATERLANDKERKJE. Eenige ingezetenen der gemeente Wa- terlandkerkje hebben met t oog op den hoogen belastingdruk in die gemeente en andere oorzaken, zich vereenigd om in de gemeente een lijst ter teekening te laten circuleeren, ten einde bij Ged. Staten aan te dringen op annexatie der gemeente bij Oostburg of bij ljzendijke. (M. Ct.) VOETBAL. Wedstrijduitslagen van Zondag 31 Jan. 1926. Afd. IV. 3e kl. A Terneuzen II had gisteren Matha I van Zierikzee op bezoek, met 2—3 tot ultslag. Met rust was de stand 1—1. n. WELKE SCHADE VEROORZAKEN VERSCHILLENDE SOORTEN „MOZAlEKZIEKTE" BIJ AARDAPPELEN? De heer J. Oortwijn Botjes schrijft in het L.bld. v. Z. en N.-Br.: De landbouwer, die eenige kennis van aardappelziekten bezit, onderscheidt twee degeneratieziekten, n.l. Bladrol- en Mo- zai'ekziekte. Komen er naast donkere deelen licht- groen getinte plekjes op de bladschijf voor, terwijl de oppervlakte van de bladschijf min of meer oneffen is, dan schrijft hij dit verschijnsel aan mozai'ekziekte toe, zonder er rekening mee te houden, dat verschillen de ziekten oorzaak kunnen zijn van soort- gelijke verschijnselen. Een dier ziekten, die door Quanjer ,,Ge- wone mozai'ekziekte" en in Amerika „Mild (zachtaardige) mosaic" wordt genoemd, komt bij bijna alle aardappelsoorten in meerdere of mindere mate voor. Bij keu- ringen te velde vormt zij de meest voorko- mende oorzaak, waardoor vele perceelen moeten worden afgekeurd of in een lagere klasse moeten worden geplaatst. De lich- ter gekleurde plekjes in de bladschijf zijn meestal talrijk, maar steeds klein. Bij hooge luchttemperaturen verdwijnen de ziekte- verschijnselen, terwijl de symptonen scherp optreden als het gedurende eenige dagen koud is geweest. Dan ziet men ook oneffen- heden in het blad, terwijl de geheele plant in haar groei is belemmerd. De Stengels van aangetaste plamten geven in een koude periode den indruk, dat zij minder stevig zijn. Zieke planten zijn eerder rijp, sterven althans een of twee weken eerder dan ge- zonde. Aangetaste planten leveren altijd weer zieke nakornelingen, maar een verergering in den ziektetoestand bij latere generaties is niet geconstateerd. ik heb mozai'ekzieke Paul Krugers geteeld van 1916 tot 1922, zonder dat de symptonen vererqerden, of dat er nieuwe bij kwamen. Evenmin kon een verergering worden waargenomen bij mozaiekziieke Eigenheimers, die in de jaren 1921 tot 1925 op mijn bedrijf groeiden. Vroeger werd algemeen aangenomen, dat er wel een verergering plaats had en het is vooral hieraan toe te schrijven, dat men in de praktijk zulk een groote beteeke- nis hecht aan de gewone mozai'ekziekte. Nu men weet, dat de ziekteverschijnselen niet worden bei'nvloed door het aantal ge neraties, gedurende hetwelk de knollen zijn aangetast, is het mogelijk en ook noodig ge- worden na te gaan, welke nadeelen de ziek- te meebrengt. Men kan natuurlijk niet tot een goede vergelijking van de opbrengst komen als men een gelijk aantal zieke en gezonde planten roolt uit een gewoon veldgewas, want bij een gemengd groeien zijn de ge zonde planten door hun krachtiger ontwik- keling sterk in het voordeel. Zij over- groeien dan de zieke. Een goede vergelij king is slechts mogelijk als de opbrengst kan worden nagegaan van twee veldjes, die op hetzelfde perceel land liggen, en waar van het eene slechts zieke en het andere uitsluitend gezonde planten draagt. De knollen vopr het bepoten dezer veldjes moeten dus, met het oog op deze proef, zoo worden geteeld, dat men zeker is, dat ze slechts gezonde of mozai'ekzieke planten zullen voortbrengen. Dit is op mijn bedrijf in 1924 geschied, zoodat de veldjes. die in 1925 werden vergeleken, in dit oozicht vol- komen aan het doel beantwoordden. Daar ik den indruk gekregen had, dat het opbrengstverschil tusschen zieke e-n ge zonde stammen wordt bei'nvloed door den bemestingstoestand, heb ik dit verschil bij uiteenloopende bemesting nagegaan. De op brengst van mozai'ekzieke en gezonde Eigenheimers is vergeleken op drie' veldjes a. b en c, die op hetzelfde perceel waren aangelegd. De minerale bemesting was voor deze veldjes gelijk, maar a ontving slechts 100 KG chilisalpeter per hectare, tegen b 300 KG en c 500 KG. ieder veldje werd verdeeld in twee dee len en zoo bepoot, dat de eene helft a., b> en c>, zieke Eigenheimers droeg en de helft a-, R en a gezonde. Aanvankelijk was er weinig verschil tus schen de zieke en de gezonde veldjes waar te nemen. Toen echter van 22 Juni tot 1 Juli een periode van lage temperaturen in- trad, werden de verschillen zeer aanzien- lijk. De veldjes zijn slechts een keer met normaal pappoeder besproeid. Er bleek een vrij groot verschil te bestaan in den tijd van rijpheid; de planten op de zieke veldjes waren een dag of tien eerder afge- storven dan die op de gezonde. Bij het rooien kreeg ik de volgende re- sultaten: Bemesting per H A. Gezond- heids- toestandder aardappelen. Opbrengst per H.A. Ge- wicht van 5 K.G. onder water. I gezond moza'iekziek gezond mozaiiekziek gezond Aangezien het soortelijk gewicht van monsters van hetzelfde perceel nogal iets uiteenliep, kan men geen groote waarde hechten aan de vergelijking van het zet- meelgehalte. Dit kan echter wel qeschieden met een vergelijking der opbrengsten. Drukt men de opbrengsten der mozai'ek zieke veldjes uit in procenten van die der overeenkomstige gezonde veldjes, dan blijkt, dat at, bi en o, respectievelijk 75 80 en 87 hebben opgeleverd van de veldjes a bi en c=. Men ziet uit deze proef, dat in 1925 de opbrengst van mozai'ekzieke Eigenheimers vrij aanzienlijk lager geweest is dan die van gezonde; dat het verschil echter geringer wordt naarmate meer Chilisalpeter is ge- bruikt. Hoe weliger het gewas werd, hoe geringer werden de verschillen tusschen zieke en gezonde aardappelen. Dit is vol- komen in overeenstemming met het dikwijls in de praktijk geconstateerde feit, dat aard- appelvelden met nagenoeg 100 mozai'ek zieke planten, nog behoorlijke opbrengsten kunnen geven als ze slechts in zeer goeden bemestingstoestand verkeeren. Bij late gewassen, zooals Rhode Star en Paul Kruger, is de invloed van de gewone mozai'ekziekte op de ogjjrengsten nog min der groot, omdat hier de vroegere rijping der zieke planten dikwijls eerder een voor deel dan een nadeel beduidt. Men kan zich met het oog hierop voorstellen, dat sommige landbouwers in Friesland, volgens Dr. Dorst, de voorkeur geven aan de zooge- naamde lichte Roode Star, dit zijn Roode Stars, die alle moza'iekziek zijn, boven de donkere Roode Star, welke gezond is. Met de Paul Kruger nam ik een proef in 1918. Toen is de opbrengst en het gehalte van een klein veldje van 32 mozai'ekzieke stammen, vergeleken met die van 32 gezon de Paul Krugers. De randplanten zijn in 1918, in tegenstelling met proeven in latere jaren meegeteld. Het zieke veldje gaf toen 62 KG aardappelen met een watergewicht van 382 gram, terwijl het gezonde 66 KG opleverde met een gewicht van 405 gram. Deze verschillen zijn niet groot, vooral als men in aanmerking neemt, dat de ziekte verschijnselen zich in 1918 sterk openbaar- den. De uitwerking van de gewone mo zai'ekziekte op verschillende aardappelras- sen is zeer ongelijk. Bij sommige nieuwe rassen zijn alle planten moza'iekziek, terwijl toch de opbrengst zeer goed is. M.i. mag men deze rassen niet uitsluitend op grond van deze aantasting veroordeelen. Behalve planten, die door de gewone mozai'ekziekte aangetast zijn, treft men in bijna alle aardappelvelden, waarop geen strenge selectie is toegepast, planten aan, die er ook mozaiekachtig uitzien, maar die blijkbaar veel erger lijden en ook een eenigs- zins ander ziektebeeld vertoonen. De lich- tere vlekjes zijn veel grooter dan bij de ge wone mozai'ekziekte, de bladschijf is sterk gerimpeld en gegolfd. Dikwijls komen er bruine plekjes op het blad voor, als gevolg van een plaatselijk sterven van deelen van de bladschijf. De plant ziet er ziekelijk en zwak uit, terwijl ze veel kleiner blijft dan een gezonde plant. Herhaaldelijk heb ik kunnen constateeren, dat deze ziektever schijnselen onmiddellijk in den eersten na- bouw optreden als men gezonde Eigenhei mers of gezonde Paul Krugers naast zulke zieke planten uitpoot. Deze ziekte gedraagt zich overigens precies als de gewone mozai'ekziekte. Men zou haar de grove mo zai'ekziekte kunnen noemen. Deze grove mozai'ekziekte is meestal de oorzaak van de erge gevallen van topbont, althans bij de Eigenheimer. Ik heb planten, welke aan deze ziekte leden, gedurende enkele jaren zuiver gekweekt en heb in 1925 ook een kleine proef genomen om de op brengst na te kunnen gaan. Naast het a- veldje, op welks eene helft gezonde aard appelen en op welks andere helft gewoon mozai'ekzieke Eigenheimers groeiden, werd een veldje a^ aangelegd, dat even groot was als at en a-i en ook op dezelfde wijze was be- mest. Dit veldje as werd bepoot met knol len, welke leden aan „grof mozaiek". De opbrengsten van de veldjes a>, a= en as vindt men in onderstaanden tabel. Door den kw eker Jan Oau te Elst letuwe) zjjn reeds de eerste gioenekom- kommers van den nieuwen oogst 1926 gesneden. Dit deze kweekerij is een ex m- plaar van deze merkwaaidige vroege teelt am de Koningin toegezonien. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 29 Jan. 1926. De vo'gende zaken werden behandeld. H. L., oud 29 j., schild-;r te Groede, was door den kantonreckter te Oostburg wegens het uitbetalen van arbeidsioon in een voor bet publiek toegankelijke loca- liteit van de herberg van A L. van Pouche te Groede, op 29 Aug. 1925 veroordeeld tot flO boete of 10 dagen hecht Voor een zelfde overtreding, gepleegd in de herberg van H. v. d. Walle te Groede op 19 Sept. 1925, was hij eveneens door genoemden kanlonrechter veroordeeld tot f 10 bo tev of 10 dagen hecht. De bekiaagde en de ambtenaar van het 0. M. waren tegen beide vonnissen in hooger beroep gekomen. Eisch in b ide zaken bevestiging vonnis kantonrechter te Oostburg. A. R oud 27 j klompenmaker te Bulst, was door den kantonrechter te Hulst ont- slagen van rechtsvervolging ter zake van de ten laste legging dat hij op 20 Sept. 1925 des nam. circa 11 uur te Hulst, op den openbaren weg heeft gezongen. De ambtenaar van het 0 M. was in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging vonnis kantonrechter en f I boete of 1 dag hecht. A G oud 44 j., werkman en B. d. N., oud 22 j landbouwer te Stekene, beiden gedetineerd te M .ddelbu rg werden ten laste gelegd dat zij van 3 op 4 Nov. 1925, te of nabij St. Jans^een te zamen en in ver eeniging hebben weggenomen een ma«d- flesch met 10 liter punch, toebehoorende aan J. Vink, waarbij zij zich d n toegang tot de plaats des m'sdiijfs," zijnde de kelder van de woning van Jozef Vink hebben verschaft en de weggenomen flesch met punch onder hun bereik hebben gebracht door de deur, die toegang gaf tot den kelder, open te breken, of wel poging daartoe, zijnde de verdere uitvoering van het misdrijf niet voltooid, tengevolge van de van hun wil onafhankelijke omstandig- heid, dat zij, terwijl zij op vorenomschreven wjjze bezig waren, overva'len zijn door Aloijs Vink en Franciscus Vinck en daarom op de vlucbt zijn gegaan, wat B. d. N. betrefl, bovend-'en dat hij bij borengenoemde gelegenheid heeft weggenomen een viertal kousen, toebehoorende aan J. Vink. Eisch ieder 3 jaar gevang. met aftrek preventieve hecht. Men ziet uit deze cijfers, dat de op- brengstverlaging door de grove mozai'ek ziekte, althans bij zwakke bemesting, zeer anzienlijk kan zijn. DIT DEN SNELTRE1N GEVALLEN, Te Weert is een 18-jarig meisje, M. P. geheeten, gevallen uit den sneltrein, welke uit Eindhoven kwam. Denogicbe- weging zijnde trein reed over een harer armen. De ongelukkige is vervotrd naar het hospitaal te Roermond, waar de arm is afgezet. VERDDISTERING VAN BRIEVEN. Op het postkantoor te Eindhoven is een kan'oorknecht der posterjjen gearresteerd onder verdenking van verduistering van brieven. ADTO VERBRAND. Vrjjdagmiddag ontdekte een heer uit Amsterdam, die met zijn auto op den Hilversumschen straatweg nabjj de Hooge Vuursche reed, p'otseling tot zjjn schrik, dat uit het benzine-reservoir vonken en rook te voorschjjn kwamen. Onmiddelljjk stopte hij, doch op hetzelfde oogenblik sloegen de vlammen uit den wagen, die weldra in lichtelaaie stond en ge'aeel uitbrandde. VAN EEN WISSEN DOOD GERED. Het 4 jarig zoontje van den heer van B. te Langeubroek, Hep met een bond aan een ketting langs een sloot. Plotseling zag de hond een rat en sprong pardoes in de sloot, het knaapje met zich meetrekkende. Een meisje, dat toevallig in de buurt was er» het ongeval bemerkte, snelde er terstond heen en kon slechts met moeite het knaapje, dat bijna reeds bewusteloos was, er uit halen, zoodat het kind nog bjjtjjds van een wissen dood gered werd. BIJTIJDS ONTDEKT. In een garage te Beverwijk hoorde Vrij" dagavond 'een politieagent den motor van een auto loopen, terwijl niemand binnen was. Hij waarschuwde den garagehouder, waarop bleek, dat on^ekenden eeu auto haddeD op gang gebracht, met het gevolg II. VOETGANGER, OPGELET Wilt Gij een rijweg oversteken, denk er dan aan: Het juiste punt van oversteken te kiezen (dus niet daar, waar het rijver- keer in verschillende richtingen door el- kaar kruist). Het juiste oogenblik af te wachten (niet precies voor, maar achter een voorbij- gaand voertuig, bij kruispunten op het oogenblik, dat het rijverkeer in dezelfde richting, als LI gaat, in beweging is). Goed uit te kijken. Betreedt niet ge- dachfeloos van het trottoir den rijweg. Den kortsten weg te kiezen. dus haaks den rijweg te kruisen. GEZONDHEIDSRAAD. 30-60-90 ct. Stavast—Zeelandia 1—5 M. E.V. O.- -Walcheren 1 1 Zierikzee— Goes 0-7 o Ct to o <D c: A n doelp. o 7 •S Ct 3 v.—t. 3 Zeelandia 7 6 1 13 24-8 1.85 M.E.V.O. 5 3 2 8 11-2 1.60 Terneuzen 8 4 2 2 10 23-16 1.25 Goes 7 3 1 3 7 22-12 1.— Walcheren 8 2 2 4 6 11-22 0.75 Stavast 7 1 6 2 9-24. 0.38 Zierikzee 4 4 2-18 Z.V. B. le klas. 02 100 300 300 500 300 33600 KG. 382 44600 386 39000 3571/2 47U00 360 42000 340 48200 365 Veldjes. Gezond- heidstoe- stand. Op brengst per HA. Opbrengst in procenten van die van gezonde aardappelen. Gewicht van 5 KG. onder water. «i alle gewoon moza'iekziek 33600 KG. 75 pCfc. 38-2 gr. a? alle gezond 44600 100 386 03 alle grof moza'iekziek 27800 62 380

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2