van ontuchtige handelingen bii een min- derjarig meisje. Verdachte is hedenmorgen ter beschik- king van de j ustitie gesteld. COLLECTE VOOR DEN WATERSNOOD. In de gisteravond onder leiding van den burgemeester, den heer j. Huizinga, gehouden vergadering van belangstellen- den in de stichting van een comite voor bet houden eener collecte ten behoeve ■fan de slachtoffers van den watersnood (varen in hoofdzaak tegenwoordig leden tan het Borculo-comite. Omtrent de traag of bij deze ramp aan de getroffenen Aulp moet worden verleend, bestond geen verschil van meendng, en was men het er over eens, dat dit een qebiedende plicht is. Hoewel verschillende niet-aan- wezinen hunne medewerking hadden toe- gezeod, werd teleurstelling uitqesproken, dat het aantal dergenen, die in dit op- zicht gevoelen wat gebiedende plicht van saamhoorigheid is, zoo klein is, en zoo- velen bij wien gebrek aan tijd geen ver- ontschuldiging kan zijn. zich onttrekken, waardoor de lasten, die op een kleine groep drukken, des te grooter worden. Het comite hoopt echter, dat in de te ontvangen bijdragen op lijsten of in bus- sen de liefdadigheidszin onzer ingezete- nen zich niet zal verloochenen. VEEARTSENIJKUNDE. Aan de universiteit te Utrecht zijn voor het cand.-examen veeartsenijkunde eerste gedeelte o,m. geslaagd de heer F. Dekker. sLMi GEREF. KERKEN. De classis Axel der Geref. Kerken heeft tot de evangeliebediening toege- laten den heer S. J. Koster te Ter Neuzen. Aangenomen het beroep naar Westmaas en bedankt o. a. voor Oostburg, door J. P. C. ten Brink, candidaat te Apeldoorn. RIJKSPOSTSPAARBAN Aan het postkantoor te Ter Neuzen en zijne hulppostkantoren is in den loop der maand December 1925 ingelegd f 48.735.30 en terug jetaald f 26.477.09, derhaDe meer ingelegd dan terugbetaa'd f 22.258.21. Onder de inlagen waren 79 formulieren ad f 1 in spaarzegels van 5 cent en 10 in jpairzegels van 1 cent, z.g. schoolsparen. Er werden 35 nieuwe boekjes uitgegeven. Dmr tussehenkomst der directie werd op staatsschuldboekjes ingeschreven flOOO en afgeschreven f700. 1 order tot aan koop van Nationa'e Schuld werd uitge voerd tot een bedrag van f 1150. POSTCREQUE- EN GIROD1ENST. Gedurende de maand December weiden geopend 839 rekeningen, waardoor dit aan tal steeg tot 113.224 Er werden ont vangen 438.008 stortingen tot een bedrag van f 93 572 018 en uitbetaald 139.431 cheques tot een bedrag van f 50.283.404. Er warden 1 031.553 bij ^chrij vingen ver- richt tot een bedrag van f 459.081.107 en afsehrgvingen 673.392 tot een bedrag van f 417.835 658, waarvan in giro f367.423 491. Het gezamenlijk tegoed dat eind Novem ber f 455 390.847 bedroeg was eind Decem ber gestegen tot f 496.612.392 Bovenstaande eijfers ge >en een denkbeeld van de groote beteekenis die dezen dienst heeft verkregen.Het gemak springt in het oog, wanneer men let op de cijfers van het g rov rkeer, waaruit blijkt, dat in de maand December ruim 367 millioen gulden van de ee re hand in de andere overgirg allem door overscbrij ven, dus zonder dat er ook maar een enkelen gulden voor beboefde geteld of overgegeven te worden. ZEEUWSCHE ZANGER8B0ND. Zaterdag j.l vergaderde in Hotel Centraal te Goes de Bond van Gemengde Zangver- eenigingen in Zee'and onder presideum van den fleer Flipse, voorzitter. Van de 23 aanges'otenen waren 20 tegenwoordig. Afwezig waren Kamperland, Wemeldinge en Ter Neuzen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat over 1925, was ontvangen de som van 578.90 en u'tgegeven 192 69 batig saldo aldus 386.21 Met op een na algemeene s'emmen werd als secretaris herkozen d-m heer J van'Route van 's R. Arendskerke. Uit de besprekingen van het laatstge- houden concours te Goes bleek dat het Bondsbes uur alles behalve tevreden was over de wijze van ontvangst door „0,fe ning baart Kunst" aldaar, wat tot zeer onaangename en onverkwikkelijke discussie aanleiding gaf. In eene commissie, belast met het ont- werpen van een nieuw reglement werden benoemd de bondsseeretaris voornoemd en de heeren Maas van Kruiningen en Rouff van Nieuw- en St Joosland Met een stem meerderheid werd besloten concours te houden in plaats van festival en wel op 16 Juni e.k. De vereeniging, die den Bond zal ont angen, is ditmaal het kleine, maar mooi gelegen dorpje Burgh op Schouwen. Nog dient vermeld, dat als nieuwe leden toetrad n Schore en Krabbeudijke. De Bond gaat dus Excelsior. AFSTAND MOSSELPERCEELEN. Tucschen de verschillende Zeeuwsch6 visscherij-vereenigingen zal samenwerking gezocht worden om het recht te verkrijgen de mosselperceelen' die thans om de drie jaren kunnen ingegeven worden, voortaan telkenjare daarvan afstand te kunnen doen SLUISKIL. Dinsdag 26 Januari hield de zangver- eeniging Polyhymnia" haar jaarverga- dering, die druk bezocht was. Het jaar- verslag van den penningmeester en het tekort van f 94, dat daaruit te distilleeren viel, benevens de wijze, waarop dat te kort zou moeten weggewerkt worden, gaven aanleiding tot uitgebreide bespre kingen, waarbij het at en toe nogai Spaansch toeging. Uit den boezem der vergadering werd scherpe critiek uitge- oetend op het bestuur, dat verzuimd had te juister tijd in te grijpen om te voor- komen, dat een financieele janboel het gevolg werd van een slecht beheer. Tal van leden vroegen inlichtingen, waaraan het was toe te schrijven, dat, waar de in- komsten over 1925 de f 700 te boven gingen, niettemin een aanzienlijk tekort bestond, terwijl bovendien nog ruim f 100 salaris aan den directeur verschul- digd was. Over de manier, waarop het tekort te dekken zou zijn, liepen de mee- ningen belangrijk uiteen en kwam het eenige keeren tot heftige woorden. Een der leden ging zelfs zoo ver, de dona- teurs, die niet bereid zouden zijn, meer contributie te betalen, van „afzetterij" te betichten, omdat die er, volgens hem, op uit waren, voor een koopje de uitvoerin- gen bij te wonen. Ten slotte werd een bemiddelings- voorstel van den directeur, die vrijwillig een deel van zijn salaris liet vallen, aan genomen, doch een der leden merkte te- recht op, dat daarmee nog niet het be- staande tekort gedekt werd. Op voorstel van den heer De Doelder werd besloten, dat de donateurs, die tot bestuurslid werden verkozen, qewoon lid zouden moeten worden en dus jaarlijks f 7,50 contributie betalen. De bestuursverkiezing ging overigens niet van een leien dakje. Bij eerste stem ming werden gekozen de heeren D. de Doelder en van Doeselaar; bij gebrek aan liefhebberij werd er voor de twee an dere vacatures maar niet meer gestemd. Men gooide het op een accoordje met de heeren Jac. de Blaaij en C. van Doese laar en dezen werden, om met den voor- zitter te spreken, bij ,,acclamatie" geko zen verklaard. Na wat onbelangrijke zaken sloot de voorzitter ten slotte deze vergadering. die de aanwezigen wel zal herinnerd heb- ben aan het spreekwoord: ,,Veel geschreeuw, maar weinig wol". HOEK. Maandag, 25 Januari, vierde de edel- achtbare heer A. Wolfert alhier, zijn vijf en twintigjarig ambtsjubileum als burge meester dezer gemeente. Ofschoon de jubilaris over het algemeen wars is van uiterlijk vertoon, was het te voorzien, dat deze dag voor hem, door de vele connec- tie's, zoowel binnen als buiten de ge- j meente, niet onopgemerkt zou voorbij- gaan, en gingen vanuit den boezem van den gemeenteraad reeds enkele weken van te voren stemmen op, om eene offi- j cieele huldiging voor te bereiden. In de daarop volgende dagen, sloten zich daar- bij de gemeente-ambtenaren en verschil lende corporatie's aan, en in eene daarop gezamentlijk gehouden vergadering, werd definitief tot die huldiging besloten, en de noodige stappen daartoe gedaan. Zoo was dan Maandag de dag van het jubileum aangebroken. Reeds in den vroegen morgen waren de manschappen der brigade marechaussee van Philippine aan zijne woning, en werd aan Z.E. eene blijvende plant als aandenken aan dezen dag aangeboden. In den voormiddag werd namens het bestuur der Cooperatie- ve Suikerfabriek te Sas van Gent, bij monde van de beide directeuren, de hee ren Neeteson en Plasschaert, en den se cretaris der fabriek, den heer Kruijsse, den jubilaris geluk gewenscht met deze gelegenheid, en hem een bloemstuk aan geboden, terwijl ook meerdere par- ticulieren bloemen als hulde-bewijs had den gezonden. In den namiddag had de huldiging door het ter plaatse door den raad en de gemeente-ambtenaren met de verschil lende (forporatie's gevormde comite plaats. Nadat alle aanwezige personen den jubilaris en zijne familie persoonlijk hadden gefeliciteerd, nam de voorzitter van het comite, de heer J. D. de Feijter, het woord, en sprak Zijn Edelachtb. toe als volgt: Mijnheer de Burgemeester! Het is vandaag 25 jaar geleden, dat U aan het hoofd van onze gemeente werd geplaatst, en is het mij eene eer, namens dit comite van huldiging, U te mogen feliciteeren en U onzen dank en waardee- ring te betuigen, voor al hetgeen in deze jaren door U voor onze gemeente werd gedaan. De krachtige en onpartijdige leiding, die van U is uitgegaan, inzonder- heid in de moeilijke jaren die achter ons liggen, hebben ons gesterkt in onze over- tuigiing, dat het bestuur onzer gemeente bij U in goede handen is. Vele verande- ringen hebben er tijdens Uw bestuur in onze gemeente plaatsgegrepen, en enorm grooter en veelzijdiger is de verantwoor- delijkheid van Uw ambt tijdens de oor- logsjaren geworden. Waar tot zelfs in regeerinqskringen Uw arbeid op hoogen prijs wordt gesteld. moge dit voor U eene aansporing zijn, Uw werk tot heil der gemeente te blijven voortzetten, en hopen wij U nog vele jaren als burgemeester te moqen behou- den. Ter herdnnering aan deze gebeurte- nis, waarmede ik namens het comite ook Uwe familieleden feliciteer, bied ik U Uw geschilderd portret in lijst aan, als blijk van waardeering voor de vele en gewich- tige diensten door U aan onze gemeente bewezen, en spreek ik de hoop uit, dat de goede verstandhouding, die tusschen U en de gemeente steeds heeft bestaan. nog vele jaren zal mogen blijven voortduren. Ik heb gezegd! Daarna sprak de heer J. A. Meertens als oudste wethouder als volgt: Edelachtbare Burgemeester! Namens den raad feliciteer ik U van harte met dezen dag. Het is voor U eene gelukkige gelegenheid, dit jubileum te kunnen vieren, en bovenal is dit daarom een geluk, dat U dit kunt, in tegenwoor- digheid van Uw geheele familie. Velen hebben dit geluk niet. Wij d'anken U, voor al hetgeen U in al deze jaren voor onze gemeente hebt gedaan en wij hopen, dat v&od U de kracht en de lust moge geven, om Uwen vruchtbaren arbeid nog langen tijd te blijven voortzetten. Ook Uwe familie feliciteer ik met deze gele genheid! De volgende spreker was de heer J. Dregmans, die namens de gemeente-amb tenaren als volgt sprak: Mijnheer de Burgemeester! De ambtenaren dezer gemeente hebben mij vereerd met de opdracht, om U op dezen dag namens alien te complimentee- ren, welke opdracht ik met zeer groot ge- noegen vervul. Wij als ambtenaren, wij feliciteeren U met Uw 25jariq jubileum. 25 jaren lang (een kwart eeuw), staat U thans aan het hoofd van deze gemeen te, en hebt gij Uzelf voor Uw ambtena ren, die hun plicht verstonden, betoond te zijn, een humaan superieur, die steeds be reid was, te helpen waar hulp noodig was. U hebt Uzelf in deze 25 jaren ge- toond te zijn, een burgemeester, die zijn ambt op de meest nauwkeurige, en wij kunnen ook zeggen, op de meest eervolle wijze heeft vervuld. Vanaf het begin van Uw optreden hebt ge er naar gestreefd, om op onpartijdige wijze de gemeente te besturen. Niets was U te veel, nooit heeft het U aan den lust ontbroken. Zelfs in de oorlogsjaren, toen de bestuurszaken zoo n grooten omvang namen, is U steeds op Uw post geweest, nietteqenstaande Uwe vele particuliere werkzaamheden. Wetten kwamen tot stand, waarvan U bij het begin van Uw loopbaan zelfs niet zou hebb£n kunnen droomen. En waar U ons een voorbeeld geeft van nauwe plichts- betrachting, daar kan het moeiel'ijk an- ders, of wij als ambtenaren voelen ons gedrongen en verplicht, U steun te bieden bij Uw vele werk. Wij danken U harte- lijk, voor Uwe welwillendheid tegenover ons, en spreken den wensch uit, dat God U geven moge, dat U, nietteqenstaande het klimmen Uwer jaren nog langen tijd moogt staan aan het hoofd dezer gemeen te. Wij vragen U steun voor de komende jaren, en geven U de verzekering onzer- zijds, dat wij als goede ambtenaren onze werkzaamheden met nauwgezette plichts- betrachting zullen vervullen, teneinde Uw ambt te helpen verlichten. Ook Uwe familie feliciteeren wij van harte met dezen dag. Ik heb gezegd! Het woord was hierna aan Ds. Raams, die namens de Hervormde gemeente sprak als volgt: Hooggeachte Jubilaris! Ik acht U gelukkig, dat U dezen dag moogt beleven. Niet velen valt het voor- recht te beurt, 25 jaren het ambt van bur gemeester te bekleeden. Deze dag spreekt voor U van grooten gunst. Onze geeer- biedigde Koningin heeft U 25 jaren dit ambt toevertrouwd en de Koning der Koningen gaf U het leven, de gezond- heid, lust en krachten, om het te kunnen volbrengen. Van gunst van menschen, van gunst van God spreekt U deze dag, ik acht U driewerf gelukkig. Aan dat groote geluk wil ik U even komen herin- neren, opdat U hart met dankbaarheid vervuld zij, en dan zou ik qevoegelijk kunnen zwijgen. Ik wil U echter ook namens onze Hervormde gemeente dan- ken, voor veel welwillendheid menigmaal van U ondervonden. In 1905, toen we een nieuwe kerk bouwden, kregen wij ook door Uwe goedkeuring dadelijk de Oude School om daar de godsdienstoefe- ningen te houden. Het gymnastieklokaal /an de openbare school hebt U ons steeds vrijwillig afgestaan voor het houden van een liefdadigheidsbazar of samenkomst met lichtbeelden voor de Zending. Bij na- tionale- en Oranjefeesten was het altijd Uw wensch, dat de feestdag met een dankstond in de kerk werd geopend, en waart Ge daar zelf steeds tegenwoordig, terwijl Ge er steeds streng voor waaktet, dat geen ongepaste dingen het feest ver- galden. Onafgebroken hebt Ge er voor gezorgd, dat op den Zondag, in het pu- bliek alles geweerd werd wat tot onstich- telijkheden zou aanleiding geven. Voor dit alles is onze kerkelijke gemeente U dank verschuldigd, en gaarne brengen wij U dien in dit oogenblik. Ik hoop, dat God U nog menig levensjaar schenken mag, dat U nog eenige jaren onze gemeente moogt besturen, zooals voorheen en wij zeggen U gaarne toe van onzen kant al het mogelijke te doen, opdat U gegeven worde die eer, die U als dienaar der Kroon toekomt. Ds. Vanhaelen, sprekende, namens het Gereformeerde deel der burgerij, vertolk- te de gevoelens van blijdschap, en dank baarheid, die er in dezen krinq op dezen dag leven. Hij uitte daarbij den wensch, dat het den Edelachtbaren Jubilaris mocht gegeven worden, nog langen tijd zijn hooge ambt te mogen bekleeden, tot wel- zijn der gemeente, en ter eere van God, door wien de Koningen regeeren, en de vorsten gerechtigheid stellen. Hierna was de beurt aan den heer Van Doeselaar, hoofd der openbare school, die namens het personeel en de school- jeugd als volgt sprak: Edelachtbare heer Burgemeester! De Genestet zegt: „als U het hart tot spreken dringt, zoo spreek." Heden ge- voel ik me in dien toestand,, waar U Uw 25jarig ambtsjubileum viert. Gaarne feli citeer ik U, mede namens het personeel en de kinderen, die me dezen morgen dat gevraagd hebben. En ik doe dat met een dankbaar hart, waar ik bij mijn terugblik het vele goede opmerk, dat U ten op- zichte van onze school verricht hebt. Levendig herinner ik mij1, dat nu 25 jaar geleden mijn patroon, wijlen de heer Goor en ik, U op Uwelioeve in den Wil- lemskerkepolder bezochten, om U te feli citeeren, met Uwe benoeming tot burge meester onzer gemeente, dat wij daarbij onze school aan Uwe zorg opdroegen, en dat U van Uw kant beloofde, zooveel mogelijk voor de school te zullen zorgen. En' die belofte hebt U gestand gedaan. zoowel in de jaren, dat de heer Goor aan het hoofd stond, als in de kleine tien jaren, waarin ik met de leiding ben belast geweest. In al dien tijd hebt U steeds onze wenschen ingewiilligd en konden we op Uwen steun en medewerkinq rekenen. Dit is vooral gebleken in de moeilijke jaren tijdens den wereldoorlog en daarna. Nooit heeft het ons aan de noodige leer- middelen ontbroken, en waar we wel eens vreesden wegens gebrek aan brand- stof de school te zullen moeten sluiten, en het onderwijs stopzetten, daar bleven we dank zij Uwe medewerking steeds voor gespaard. Ook zorgde U er voor, dat het de school niet aan levend materiaal ont- brak. In dien tijd was er telkens eene vacature aan onze school, maar met Uw steun en dien van den heer Inspecteur, was die ook oogenblikkelijk vervuld, zoo- dat, al moge door de vele mutaties wel eenige stagnatie in het onderwijs geweest zijn, dit toch op gang kon gehouden wor den. Voor dien steun en medewerking breng ik U hier mede namens het perso neel hartelijk dank. Vooral ook dank voor de onpartijdigheid waarmede U ten opzichte van het onderwijs zijt opgetre- den. U hebt U noch door links noch door rechts laten beinvloeden, maar zijt Uv. eigen weg gegaan, zonder daarbij de eene of andere partij in het gevlei te wil- len komen. Dit hebt U getoond, toen heeren Ged. Staten de gemeentebesturen aanschreven, dat er iets gedaan diende te worden voor de ontwikkeling van de niet meer leerplichtige jeugd. Op Uw voor stel is dan de gelegenheid opengesteld, aan alle scholen in de gemeente onder wijs in dien geest te verstrekken. Die onpartijdigheid is ook gebleken bij het houden van den Volkszangdaq. Op alle scholen kan die gehouden worden, zon der, dat daarbij de onderwijzers aan ban- den gelegd worden en ik vermoed, dat het wel door Uwe bemiddelinq is, dat de raad onzer gemeente daarvoor een aan- zienlijken post op de begrooting heeft geplaatst, om den kinderen van alle scho len voor hunne prestatie op dien dag qui te kunnen onthalen. Voor dat alles breng ik U vooral namens de kinderen hartelijk dank. Het harte klopt dus van dankbaar heid, maar er is ook nog iets anders! Ondankbaarheid dan? Volstrekt niet. Neen er is ook een gevoel van vrees, want de vervulling van Uw 25jarige ambtsbediening heeft ook het klimmen Uwer jaren tengevolge en hebt U een leeftijd bereikt, waarop U voor eene her- benoeming hoogstwaarschijnlijk niet meer in aanmerking zult willen komen, of mo gen komen. Gelukkig is er echter nog maar een jaar van de nieuwe periode doorloopen, en waar bij hernieuwing de zorg over onze school aan U opdragen, daar hopen we, dat God U de qezondheid de kracht en ook de lust moge schenken, om nog eenige jaren als hoofd der ge meente werkzaam te willen zijn. U, vrouw Wolfert, feliciteer ik ook met dit jubi leum en ik spreek daarbij de hoop uit, dat in de jaren die volgen, eene goede qe zondheid Uw deel moge wezen, opdat onze burgemeester daarin een motief vinde, zijn ambt te blijven waarnemen. De volgende spreker is de heer Lou- werse, hoofd der bijzondere school aan den Molendijk, welke den jubilaris als volgt toesprak. Hooggeachte Burgemeester! Uw burgemeesterlijke hoed is op dezen dag met zilver omzoomd. De sprekers, die mij voorafgingen, hebben daarop me- nige sierlijke veer gestoken. Vergun mij, een oogenblik de tolk te zijn, van de voor- standers van bijzondere scholen in deze gemeente, zoowel te Knol, als op den Molendijk, er is gereede aanleiding on- zerzijds, er nog een pluim aan toe te voe- gen. Wel is waar, strekte Uwe bemoeie- nis zich tot ons onderwijs, als zijnde voortgekomen uit het particulier initiatief, niet zoover uit, als dit met het openbare het geval is, geheel buiten Uwe directie ging het toch niet om. Onder de oude wet van 1878, was Uwe houding altijd een zeer welwillende, en onder de bevredi- gingswet van 1920, toen onze scholen vooral financieel in nauwere relaties kwamen met het gemeentebestuur, had den we ailerminst te klagen, maar werd ons bij schatting enz. royaal ons deel toe- gewezen. Veel goeds, waarover mijn col lege Doeselaar roemde, mag ik ten op zichte van onze scholen geheel onder- schrijven. Ge hebt U inderdaad betoond te zijn, een liberaal man in den besten zin des woords. Laat ik mogen eindigen, met een wensch, dat God Almachtig U nog vele jaren spare, U geve nog menig jaar in ongebroken kracht en met energie onze gemeente te besturen en haar stoffelijken en geestelijken bloei te helpen bevorde- ren. Dan zullen zich mede daarover ten zeerste verblijden ook alle voorstanders van het Christelijk onderwijs in Uwe ge meente. Ontvangt met de Uwen onze hartelijke felicitatie met dit, Uw zilveren ambtsfeest. De heer Christiaanse, hoofd der bij zondere school op de Knol, zich aanslui- tende, bij den vorigen spreker, vergeleek den Jubilaris in overeenstemming met het spreekwoord ,,een uit de duizend". Er zijn, zegt spreker, in ons land misschien een goede duizend burgemeesters, en U is een uit die duizend, die heden Uw 25jarig ambtsjubileum viert. Uw borst versierd, met de Ridderorde. Waar de vorige spreker U reeds heeft gecompli- menteerd namens de voorstanders van Christelijk onderwijs in deze gemeente, daar wil ik dit dan nog doen namens die voorstanders uit wijk C, dezer gemeente, en namens de kinderen van mijne school, die reeds schriftelijk hunne felicitatie bij U indienden. De heer G. Dees sprak daarna den heer burgemeester namens het Burgerlijk Armbestuur als volgt toe: Edelachtbare Heer! Het is ons een waar genoegen, een blijdschap, met de verschillende corpora tion in Uw midden, tegenwoordig te mo gen zijn, te meer, daar U op heden den dag moogt herdenken, waarp U 25 jaar geleden werd geinstalleerd als burge meester dezer gemeente. Hiermede wen schen wij U, met vrouw en kinderen en verdere iamilieleden van harte geluk, en dat het U en de Uwen moge worden ge- schonken, nog vele jaren als burgemees ter onzer gemeente te mogen werkzaam zijn, tot nut en welzijn onzer gemeente. Veel is er in die 25 jaren omgeqaan, velen waarmee U zijt begonnen, die niet meer zijn, droevige zoowel als aangename her- inneringen zullen voorkomen, en zijn U bijgebleven. Dat het U worde geschon- ken, in gezondheid Uw verdere loopbaan te mogen doorgaan, en wanneer het zeil mocht worden gestreken, U noq een poos rust zult mogen genieten van den ver- moeienden arbeid, om ten slotte te mogen smaken, dien rust, die is weggelegd ge worden voor het volk van God. Ik ein- dig met het verzoek, dat de aanwezigen den Jubilaris staande zullen toezinqen: Psalm 134, vers 3. De heer W. C. de Feijter, namens de commissie tot wering van schoolverzuim, feliciteert den Jubilaris met dezen dag! en betuigt zijne instemming, met hetgeen de vorige sprekers hebben gezegd. *Mef de familieleden, meent spreker ook de 9e'neen':e Hoek te moeten gelukwen- schen met het bezit van dezen burgemees ter, en spreekt hij de hoop uit, dat Zijn Edelachtbare nog vele jaren voor zijn ge- zin en de gemeente mag worden gespaard. De Burgemeester, elk der sprekers af- zonderlijk beantwoordende, zegt, zich aanvankelijk te hebben afgevraagd, of al die hulde, die hem op dezen dag wordt gebracht nu werkelijk ook verdiend is, en hij hetgeen door hem in zijne betrekking van burgemeester is gepresteerd gewor den beschouwt als te zijn gedaan over- eenkomstig zijne daartoe bij de aanvaar- ding zijner betrekking afgelegden eed. Hoe het ook zij, hetgeen door hem in het belang der gemeente is gedaan, hij is daartoe in staat gesteld, in hoofdzaak, door den steun van den raad en de on- derscheidene gemeente-ambtenaren, van wie hij steeds den grootst mogelijken steun heeft mogen ondervinden. Waar mij dan thans deze hulde wordt gebracht, daar wil ik in de eerste plaats den raad met de wethouders, alle verdere ambte naren op burgerlijk, zoowel als op kerke- lijk gebied, en voorts ieder die op eeni- gerlei wijze aan het welzijn van de ge meente heeft medegewerkt, mijn oprech- ten dank betuigen, en hoop ik pog eenige jaren in aangename samenwerking de be- langen van de gemeente te blijven be- hartigen, op eene wijze die vreemd is aan elke onpartijdigheid. Ik vraaq daarvoor bij Ijernieuwing Uw aller steun. Het por tret mij door het comite aangeboden zal steeds eene eereplaats in mijne woning innemen. Daarvoor inzonderheid mijn in- nigen dank. Na de vele redevoeringen, bleven de aanwezigen nog geruimen tijd in een aan- genaam samenzijn, tot de tijd van heen- gaan daar was, om al te vroeg een einde aan deze onvergetelijke gebeurtenis te maken. In de avonduren gaf het muziek- gezelschap enkele nummers ter eere van deze gelegenheid ten gehoore, en werden door de zorg van den burgemeester de muzikanten getracteerd. Een stroom van brieven en telegram- men werd op dien dag door den jubilaris van uit de gemeente en ver daarbulten ontvangen. De collecte voor den watersnood heeft in deze gemeente opgebracht in totaal f 963,30 en die voor een monument voor Juliana van Stolberg f 21. Zaterdagavond vergaderde alhier de geitenvereeniging „De Eendracht" in hpt cafe van den heer Nieuwelink, voor hare jaarlijksche rekening. Uit de ver antwoording van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten over het afge- loopen jaar hadden bedragen f 130,91 en de uitgaven f 115,26, zoodat er een goed slot was van f 15,65. De heeren J. Verlinde, L. Platteeuw en P. Haak werden met algemeene stemmen herkozen, respectievelijk als voorzitter, secretaris en penningmeester. Aan het bestuur werd overgelaten het al dan niet zenden van een afgevaardigde naar cfe algemeene vergadering te Middelburg. Voor het controleeren van de melk gave® zich vier personen op. Een voorstel om de geiten te verzeke- ren, vond geen steun, uit vrees, dat de contributie daardoor te hoog zou worden. AXEL. De collecte voor den watersnood al hier beliep gisteren reeds f 2254 en toen moest nog een lijst binnenkomen. Ook werden mooie giften ontvangen in klee- dingstukken. Een mooi resultaat. OOSTBURG. E.n:ge ingezetenen in de gemaente Oostburg hebben een comite gevormd met het doel op Zaterdag 30 Januari a. s. In h-t Beuisgebouw een fancy-fa r te houden, waarvan de netto-opbrer.gst bestemd zal zj|n voor hen, die door d/n watersnood hebben g^Fdeo. 0. a. wordt op muzikaal gebied m-dewerldng verleend door de heeren E. van Ruijtenberg, G J. Beijerle, en H. C. P. van der Vieuten, alien te Oostburg, R. Hindrichs te Breskens en door het Oostburgsche meisjeskoor. Op de fancy- fair zal verder g houden worden een Araerikaaneche verkooping ens. De leiding berust bjj den heer A. Hoolhorst, leeraar der R. H. B. 3. (M. Ct.) VLISSINGEN. Na een langdurig ziekbed is heden al hier op 81jarigen leeftijd overleden. de heer Jos. van Raalte. Van 1875IQ'"7 was hij voorzitter en sindsdien commis- saris der Koninklijke Maatschappij ,,De Schelde". Van 18801919 was hij lid van den gemeenteraad en van 1901 voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2