6EKENCCE EERICHT'N. Hoogwatergetij te Ter Neuzen automatisch aan de leden van den Bond, dus ook aan Duitschland onmogelijk zijn ©m Rusland bijstand te verleenen. Alle pogingen van Rusland om Duitsch land te weerhouden van toetreding tot den Volkenbond zijn mislukt. Verbeten woede blijkt nu uit de uitlatingen van de leiders der buitenlandsche politiek te Moskou maar Locarno is een triomf voor den Volkenbond geworden DE VERDRAGEN VAN LOCARNO IN DE BELGISCHE KAMER. De Belgische Kamer heeft Woensdag- middag de beraadslaging over de verdra- ?[en van Locarno geeindigd, Van Cauwe- aert, de rapporteur, heeft zijn vertrou- wen in de verdragen uitgesproken. Spre- kende over de Belgische neutraliteit, en in antwoord op interrupties van den fron- ter Vos, verklaarde hij, dat het verdrag van 1839 stilzwijgend vervallen is, door de schending van het Belgische grondge- bied in 1914. Gesteund door Jaspar, Van- dervelde en Paul Hymans, drukte Van Cauwelaert de hoop uit, dat het Neder- landsch-Belgisch verdrag inzake de Schelde weldra een uitgemaakte zaak zou zijn. Wat het militaire verdrag met Frank- rijk betreft, merkte de rapporteur op, dat Nederland bij den Volkenbond hierom- trent geenerlei bezwaar gemaakt heeft, zoodat het er dus moreel mee instemt. Hij legde er den nadruk op, dat dit verdrag ondergeschikt is aan de verdragen van Locarno en dat het niets anders beoogt dan de bescherming van het Belgische grondgebied in geval van aanval. In zijn antwoord aan Vos en de communisten, die verzet aangeteekend hadden tegen zekere geheime bepalingen in dit ver drag, zeide Van Cauwelaert. dat de eenige geheime bepalingen diegene zijn, welke overeengekomen zijn tusschen de generale staven van beide landen en dat deze alleen de samenwerkinp der legers op het oog hebben in geval van een aan val, die als zoodanig door den Volken bond erkend wordt. Het zou onzinnig zijn dergelijke bepalingen ooenbaar te maken. ELLIS ISLAND GAAT VERDWIJ- NEN. De Amerikaansceh regeering heeft er, thans officieel in toegestemd de controle der emigranten, welke op het oogenblik op Ellis Island geschiedt, te Antwerpen en Rotterdam te doen plaats vinden. Tot nu toe waren alle emigrantep. die Ameri.- ka wilden binnenkomen verplicht een quarantaine en een nauwkeurig genees- kundig onderzoek op het berucht gewor den Ellis Island te ondergaan. Reeds eenigen tijd geschiedde deze controle in zekere Engelsche en Iersche havens. Daar werden de emigranten voor Ameri- ka door Amerikaansche geneesheeren en ambtenaren onderzocht. Zij, die zich dus in deze havens inscheepten, waren vrij- gesteld -van de quarantaine oo Ellis Is land en konden onmiddellijk in New- York aan wal gaan. Daar deze proefneming bleek te vol- doen, verzochten de Belgische en Neder- landsche regeeringen aan de autoriteiten te Washington de mogelijkheid nat te gaan of voor wat betreft de emiqratie via de havens van Antwerpen en Rotterdam een gelijke regeling kon worden getrof- fen. Het Amerikaansche ministerie van buitenlandsche zaken beschikte goedgun- stig op deze verzoeken. Binnenkort denkt het ministerie ambtenaren van den immigratie-dienst en geneesheeren naar Antwerpen en Rotterdam te zenden, om de Amerikaansche consuls aldaar in de- zen te adviseeren. De consuls zullen namelijk op het rapport van hun advi- seurs, nadat deze de emigranten onder zocht hebben, hun het noodzakelijke visum geven, dat toegang verleent tot Amerika. TER NEUZEN, 22 Jan. 1926. HOEK. Zaterdag 11. hield de vereeniging „Steunt Elkander" aihier, hare jaurlijkschb verga- derii g in het cafe vaD deu heer M. Dieleman, welke door 130 leden was bezocht- Uit de verantwoording van den penning meester bleek dat de ontvangsten over 1925 bedroegen 1251,78, en de uitgaven 1850,06, zoodat er een nadeelig saldo was van 528,28. De vereeniging beschikt ca aftrek van dit nadeelig saldo nog over 1436,65. Aan 29 led n werd vergoeding betaald voor ge- storven varkens tot een gezamenlijk gew>cht van 2800 K G., berekend naar 75 °/0 van de koopsom op basis van den ma ktprijs te Rotterdam. De voorzitter, de secretaris en de penningmeester werden herkozen, respf ctievelijk met 121, 120 en 92 stem- men, Een voorstel van het bestuur om alle verzekerr'e dieren te doen spuiten tegen de viekziekte werd aangenomen met 102 tegen 27 stemmen. Na bespreking van nog enkele punten werd hierna de vergaderirg door den voor zitter gesloten. PHILIPPINE. Met de fetaats Crt. van 19 Jan. zijn ver- -zonden afdrukken van de statuten betreffende de R. EL Yereen. „Het Groene Kruis", thans geuaamd „R. K. Vereen. Het Wit- Gele Kruis", gevestigd te Philippine (wijz. in de statuten). BOSCHKAPELLE. Door 'tWatersnood Comite werd aan de ingezeteneu, wier wi ningen waren onder- geloopen in de laatste dageo tweemaal 100 K.G. steenkolen verstrekt om de ver- trekken zooveel mogelijk droog te stoken. Verleden Zondag had de algemeene jaarvergadering plaats van de vaikens- ve-eeniging „Helpt- Elkander" aihier, welke zeer druk bezocht was, en geen wonr'er, want het was eene feesielijke bjjeenkomst men herda.cht n.l. het 25-jarig bestaander vereeniging. Zij werd op 1 Jan. 1901 door den heer J. Lafarre opgericht, ondervoor- zitterschap van den heer P. Mel, welke deze functie onafgebroken 25 jaar heeft vervuld. Bij monde van den ondervoor- zitter den heer J. de Poorter werd den juoileeitndeu bestuursleden hulde en dank gebracht voor het stichten en het tot bloei brengen dezer vereeniging, die zooveel heeft bijgedragen tot het stoffVljjk welzijn der icgezeteieu. Deze woorden lokten een welgemeend applaus uit t jj de vergadering. Alsnu werd overgegaan tot het afhan- delen der agenda. De notulen werden ongewjjzigd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat op 1 Januari waren ingeschreven 128 leden, die gezamenlijk 204 varkens verzekerd hadden. Voor rekening van den Bond zijn 14 varkens gestorven drie niruwe leden traden toe. In kas was op 1 Jan. 1925 een bedrag van 1175,56s. De inkomsten bedroegen f 638.80. Samen 1814,36s. De uit gaven beliepen 667,35. Saldo op 1 Jan. 1926 1147,01s, zoodat er een nadeelig slot was van 28,55. De contribute bedroeg 25 ct. per maand, en de nitkeering 70 ct. per K G. De aftreiende secretaris en penning meester werden bij aeclamatie herkozen evenals de keurmeester. Een voorstel De Poorter om ingezetenen, die tot nog toe, om welke reden dan ook, geen lid zjjn, in de gelegenheid te stellen toe te treden a f 2,50 inleggf Id, onder voorwaa de. dat, indien zij innen drie jaar een varken" verliezen, hun het voile kasgeld 9,11), verminderd met 2,50 van hun uitkeering wordt afgehouden, werd aange nomen. Een voorstel om een oud lid, dat naar eene naburige gemeente is verhuisd, als lid te handhaven, vond geen bestrijding. Verder werd goedgevonden een driemaande- lijksche bestuurs- en eene halfjaarlijksche algemeene vergadering te houden. Het voorstel Jac. Eeman om de leden, die tog niet in 't bezit zijn van een reg- lement, te verplichten er een te koopen a 10 ct. werd aangenomen. De bedoeling h'ervan is, dat ieder lid zich alsdan op de hoogte kan stellen van zijn verplichtingen en zijn rechten. Bij de rondvraag vroeg een onlangs toe- getreden lid of de gunstige bepaling in het eerste voorstel neergelegd, ook ni>t op hem kon worden toegepast Niemand had hiertegen bezwaar. Door het lid J. Ottjes werd aangedrongen op spoediger inspuiten der varkens, 't geen gewoonlijk veel te laat geschiedt. Het bestuur beloofde hiermede rekeningte zullen houden. Tenslotte vroeg den heer D. de Bakker nog het woord. In welg^kozen en gevoelvr-lle bewoordingen bracht hij nogmaals hulde aan elk der jubileerende bestuursleden af- zonderlijk voor al hetgefn zij voor de ver eeniging hebben gedaan en uitte den wensch, dat zij nog vele jaren tot steun en bloei van den bond mogen behouden blijven. Deze woorden oogstten een daverendenbijval. Dsar n;emand het woord verlangde, dankte de Voorzitter ontroerd voor de gebrach'e hulde en erkentelijkheid en wenschte n< gmaals alien heil en zegpn toe. MiLlTAIR VLIEGTCIU VERMIST. Men maakt zich te Sjesterberg ongerust over het uitbijjven van een Fokker-verken- nersvliegtuig, b'.msnd met. de sergeait- viiegeis Hfrrtjesveld en M. Vos. Dinsdagffiiddag 12 uur is het opgestegen en Woensdagmorgeu halflien had men er nog niets van gehoord. In veroand m t die vermissing zijn des rachts twee torp<dobooten uit Nieuwediep vertrokken om een cnderzoek in te stellen op de Noordzpe. Mist beiettf, dat vier gereed. gehouden marii e-vliegtuigf n, die Woeusdagochtend vroeg tot gejjjk doel hadden moeten op- stjjgen, konden vertrekken. Het vermiste Fokker-vliegtuig is een van de twee militaire vlng'uigeD, die Dinsdag toren Katwijk schietoefeningen hebben ge houden, toeu het weer door de sneeuwjacht niet gunstig was. Op 'n gegeven oogenblik was een der vlieg- tuigen het andere kwjjt geraakr. De oefe- ning die hierin bestond, dat de vliegtuigen eikaar hadden te attaqueeren, moest dus wel gestaakt worden. In de meening, dat het uit het gezicht verdwenen vliegtuig al naar Soesterberg was teruggekeerd, keerde ook het andere daarheen terug, waar het echter vernam, dat het zoek geraakte vlieg tuig nog niet was aangekomen. Na verloop van eenigen tijd b?gon men zich ernstjg ongerust te maken, en toen de duisternis inviel, liet men dekustwach- ten en de schepen in zee do vermissing radiogrsfisch weten met verzmk om in- lichtingen, als een spcor mocht worden ontdekt. Maar het is niet mogen geluk- ken, eenig spoor te vinden. Woensdagmorgen zjjn uitgebreide maat- regelen getrrffen om bencht over het lot van her vermiste vliegtuig te verkrijgen Reeds Dinsdagavond was van Den Helder uit door torpedobooten een ondtrzrek op zee ingesteld. Woecsdagmo'gen zijn van daar watervliegfuigfn uitgezonden eD ca- valerie doorkrnist het duingebied met het- zelfde doel. Ook Soesterberg heeft vlieg tuigen afgestaan voor het onderzoek. Men vreest, dat het vJiegtnig als verloren moet worden beschouwd. Men meldt uit He'der De marirtevliegluigen van De Kooy, die Woensdagmiddag vertrokken waren ter opsporing van het vermiste vliegtuig van Soesterberg, ziju tegen den avond aihier teruggekeerd zonder iets gezien te hebben. Dat was ook het geval met de reeds Dins- dagracht vertrokken torpedobooten Z 3 en Z 4. De onderzoekmgen strekken zich uit langs de knst en boven de duinen tot Zuid-Holland. Gisteren zouden,de pogin- gen tot opsporing worden voortgezet. DOOR EEN STOOMTRAM GEGREPEN. Dinsdagmiddag is het 17-jarig meisje A. v. d. B. te Dinter (Noordbr.) door de gladheid van den weg gevallen en door een stoomtram gegrepen. Zij werd on- middeHpk gedood. DOOD GEDRUKT. Op het stationsemplacf ment te Schiedam is de 30-jarige rangeerder F. van D. tus schen de buffers van een rangeerenden trein doodgedrukt. EEN VROUW VERMOORD. Woensdagmorgen tusschen 9 en 10 uur zagen enkele vrouwen, die op het trottoir in de Rosestraat te Rotterdam een buur- praatje h eld en, een paar hnizen verder en deur openen, waaruit een man met rossen knevel te voorschijn kwam, die zich fcaastig verwijderde en de deur opei liet. Bg nader toezien ontdekten de vrouwm in bet portaal, iegen de trap geleund, een jonge vrouw in nachtgewaad en met bloote voeten. Epnige mensehen gingen het por taal binnen en zagen toen, dat de vrouw daar dood lag in een plas b!o d, met een diepe snede in den ha's. Het verdere on derzoek is in harden der politie gesteld. Volgens de bursn is de verslageue een ongevf er 28-jarige gescheiden vrouw met een kindje, die pas korten tijd in de Rosestraat woorde en zich nog met nie mand daar had ingelaten. Men wist te vertellen, dat de gescheiden echtgenoot v. Overleden week bedreigingen zou hebben geuit en men vermoedde, dat bij de man was, die men had zien wegloopeu, Woensdag was de verdachte in zake den moord in de Rosestraat nog niet gepakt. De politie bpeft zoowel te Rotterdam als in alle andere gemeerter, die voor den voortvluchtige als mogelijke verblpfplaats in aanmerking komen, alle noodige maat- regelen genomen om hem vast te houden. Vast staat op dit oogenblik alleen, dat hij het laatst gezien is in de richting IJssel- monde. In den loop van den dag en den avond hebben de politie wel talrpke mel- dingen bereikt. maar de meeste bleken valsch en de pear die een mogelpke nadere aandniding zouden kuncen geven worden met alien spoed en ijver onderzocht. DTEFSTAL AAN HET STATION ROOSENDAAL. Reeds largen tgd gebeurde het, dat aan htt station te Roosendsal goederen werden vermist, welke ter vervoer aan de spoor- wegen waren toevertronwd. Dank zg den opsporingsdienst van de maatschappg te Utrecht, die in samen- werking met den commissaria van politie aihier, een urtgebre'd onderzoek instelde, is het gelnkt, versehillende dezer diefstallen op te helderon. Een vieital besmbten der spoorwegen werd als verdacht van medeplichtigheid aan deze diefstalLn ingerekend. De diefstallen betroffen goederen van allerlei aard, als k'ffers, rjjwielen, mauu- facturen, kinderspeelgoed, suikerwerken enz. Het betreft een zeer uitgebreide diefsta'- affaire, welke vermoedelijk al over jaren loopt. zoodat versehillende gestolen goederen al meerdere malen va r eigenaar verwisseld kunnen zpn. Het onderzoek is nog in vol'en gang in ver band waarmede een ieder, die op eeniger- lei wijze iets omtrent deze zaak meent te weten, drirgend wordt uitgenoodigd. daar- van kenr is te geven aan den commissaris van politie te Roosendaal. Wederom zijn eenige verdachten van de diefstallen op het station Roosendaal, aan- gehouden. De waarde der gestolen goederen loopt in de duizenden. Het onderzoek duurt voort en men verwacht nieuwe arre- staties. BELANGRIJKE SMOKKELPARTIJ. Door de marecbauseee van de brigade Roosendaal werd op den weg van Nsspen naar Roosendaal ten autoaangehoudeD, die na onderzoek bleek epn pak ctgarettenpapier te bevatten en totaal circa 2600 boekjes, waarvoor invoe'recht ad f 600 a f700 had moeten worden betaald. De vetvoerder, zekere M. H., had den niets kwaad ver- moedenden chau&Vur opgedragen, hem van Eeschen naar Roosendaal te rijden. De marechaussees moesfen echter ook hetver- voermiddel in beslag nemeD, dat de chauffeur ienslotte voor f 1500 kon vrgmaken. EEN VREEMDSOORTIGE GELDBERGPLAATS. Dat er door onnauwkeuriqheid heel wat verloren gaat, is overbekend. Het ,,H.D." geeft een paar staaltjes van verregaande onoplettendheid. Uit de Stadsbibliotheek te Haarlem werd een boek uitgeleend. Men vond daarin naderhand eenige bankbiljetten en hoe men ook naspeurde bij de versehil lende lezers van bedoeld boek, niemand vermiste geld. Een ander, zeer eigenaardig, geval was dit: 4 In de Stadsbank van Leening aldaar had een oud moedertje uit de omgeving van Haarlem haar oud zilveren oorijzer voor enkele guldens beleend. Bij het maand-onderzoek van een der commis- sarissen werden, zooals gebruikelijk was, een aantal steekproeven genomen. Onder deze panden viel ook het oorijzer, dat verpakt was in een spanen doos, gewik- keld in een oude courant. Bij het open- maken viel uit deze courant eveneens een bankbiljet van belangrijk hoogere waar de, dan het moedertje bij de beleening ontvangen had. Gelukkig voor het oude mensch, wist men haar adres. Zij werd van een en ander verwittigd en bij het terughalen zei zij, ,,dat iezer heb ik van mien meu eorven zoo as 't daar is": en opgeruimder dan dat zij gekomen was, keerde zij huiswaarts met het oorijzer en nog aardig wat geld. EEN 10.000 STUKS CHOCOLADE- REEPEN VERDUISTERD. Reeds geruimen tijd was het reizigers van de firma Rademaker opgevallen, dat in versehillende kleinere zaken in de resi dence Meco-reepen werden verkocht be- neden den minimumprijs, waardoor het vermoeden rees, dat deze reepen aan de fabriek gestolen of verduisterd waren. Toen naar aanleiding hiervan door de politie een onderzoek werd ingesteld, ont- dekte zij spoedig, dat de reepen afkom- stig waren van zekere mejuffrouw O. uit de 2e Sweelinckstraat. Deze mejuffrouw O. had de reepen op haar beurt gekocht van iemand, wiens naam zij niet kende, doch met wien zij ook vroeger wel zaken had gedaan. Daar de gegevens van me juffrouw O. zeer vaag waren en zij bij het uitgaan der fabriek onder het perso- neel dengene, die haar de reepen leverde, niet herkende, probeerde de recherche langs 'n anderen weg haar doel te berei- ken. Zij vergeleek de merkteekens, die zich op de ontvreemde doozen bevonden met die, welke door de expediteurs in de fabriek geplaatst werden en zoo kwam zij tot de conclusie, dat P. J. W., uit de Kok- straat. de merkteekens geschreven had. Spoedig viel deze door de mand en ver klaarde, de doozen reepen tusschen de orders door uit de fabriek te krijgen met behulp van een chauffeur der expeditie, zekeren S., uit de Van Breughelstraat. Deze gaf het verduisterde goed door aan 'n vroegeren knecht der expeditie, J. H. W., die de reepen afleverde aan mejuf frouw O. Op deze wijze zijn van einde 1925 af ongeveer acht maal tien doozen van 100 reepen ontvreemd; in totaal dus een klei- ne 10.000 stuks. P. J. W„ J. H. W. en S. zijn in hechtenis genomen. Van me juffrouw O. staat nog niet vast, dat zij zich schuldig heeft gemaakt aan heling. Wel zijn de bij haar gevonden tien doo zen met reepen in beslag genomen. ONTPLOFFING. Een arbeider, Johannson genaamd, te Avesta (Zweden) heeft dynamiet ge- legd in de bedden van zijn vrouw en zijn vier "kinderen en deze vervolgens in brand gestoken. Door de ontploffing werd het dak van het huis gelicht en alle leden van het gezin, met inbegrip van den vader, kwamen op de binnenolaats van het huis terecbt. De vrouw en een der kinderen werden op slag gedood. De andere kinderen zijn buiten gevaar. jo hannson zelf werd slechts licht gewond. Hij poogde zich toen op te hangen, maar buren, die infusschen waren toegesneld. konden dit verhinderen. DE BRAZILIAANSCHE GEZANT ALHIER OVER NEDERLAND IN DEN STRIJD TEGEN HET WATER. Het te Rio de Janeiro verschijnend blad O Pair, bevat den laatsten tijd, Nederlandsche brieven van den Brazi- liaanschen schrijver Luis Guimaraes. Een van de eerste correspondences van den heer Guimaraes, verschenen ge ruimen tijd voor den jongsten water- snood, is gewijd geweest aan den indruk, dien het water en de waterstaat in Ne derland op hem gemaakt hebben, het feit vooral, dat de waterspiegel zich op zoo vele plaatsen boven het peil van het land bevindt en de buitengewoon belangrijke rol, die de dijken en de waterstaat voor het leven van Nederland spelen. Wij ontleenen aan die correspondence hier het volgende: Want deze Noordzee heeft niet het lieftallige uiterlijk onzer Braziliaansche zee. Wanneer ik haar aanschouw bij het Scheveningsche strand, de mooie Aveni- da Atlantica van den Haag en haar wilde ruwheid en sluipen.de bewegingen gade- sla, dan is het niet zonder reden, dat ik huiverig wordt voor de kracht harer nukken De Noordzee zingt niet, zooals de on- ze, in de eerste stralen van de dageraad en sterft ook niet weg, zooals de onze op het praalbed van het weelderige zand... Zij ontplooit zich ook niet in mantels van schuim en aan haar oppervlakte spreidt gij ook niet ten toon die wiegende bewe- zing harer golven, welke aan onze zee een uiterlijk geeft van pracht en geluk. Zij schijnt het strand, dat haar opneemt te minachten Zij schijnt onbarmhartig. Nauwelijks wordt haar woede getart, of zij springt op, hervormt zich in een mythologisch monster, wordt razend. krirnpt ineen, ^ekt zich uit en verslindt De onze aan de Avenida Atlantica, is een trouwe makker, die zijn stem buigt, gedu- rende den nacht, naar het zilveren licht der maan en die glimlacht, bij het och- tendgloren, tegen de gouden pijlen der zonDe Noordzee trilt niet voor de teederheid der natuur: dat Apollo schittert of dat Phaebus straalt, zij zal altijd wreedaardig ongevoelig blijven, alsof ze op den loer lag naar mensche- liike slachoffers Het is een zee, welke slechts den hartstocht der wraak kent Zoo heeft sinds eeuwen dit lcloeke Hollandsche ras den vreeselijken vijand tartende, hem dijken in de ingewanden gestooten, en, in een strijd van man tegen man, onmetelijke polders op hem uitge- stort, met dien heldhaftigen durf, welke voor altijd de hydraulische wetenschap van Holland heeft groot gemaakt. En, strevend naar heersdiappij, viel het ook INGEZONDEN MEDEDEELINGBM SLACHTOFFERS VAN RUGPIJN Duizenden voelen zich rampzalig door mg~ pijn. Kruipen de dagen voor u zonder dat wr rugpijn ooit ophoudt? Wordt gij gekweld door ontstoken en rheumatische ledematen, pijn m het hoofd en de schouders, waterzuchtige zwellingen en urinestoornissen Geen Tvonder, dat gij u overdag zenuwachtig, zwak an »iek voelt en's nachts te naar om te slapen of ze'fs te rusten. Waarom zoudt gij het slachtoffer blpven. van dergelijke ongemakken en pijn? Die af- mattende rugpijn, weet gij, is dikwijls de eer ste waarschuwing van verzwakkende nieren. Andere zullen spoedig volgen: hoofdpijn, dui« zeligheid, zenuwachtigheid, graveel, Waas- zvrakte en waterzuchtige zwellingen. Wacht niet, tot het te laat is! Iedere minuut uitstel kan gevaar voor ontrwikkeling tot erns.. tige nierkwalen beteekenen. Herstel uw gezond- heid tijdig en gebruik Foster's Rugpijja Nieren Pillen. Foster's Pillen hebben duizenden ge- holpen en kunnen ook u helpen. Let op de verpakking in glazen flaeons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs f 1,75 per flacon. 28 de binnenzeeen aan, beteugelde ze, ver- minkte ze, legde ze droog en herschiep ze tenslotte in vruchtbare landstreken. Millioenen kubieke meters water maak- ten plaats voor duizenden kilometers land; en daar, waar eens de schepen voeren, begonnen de ploegen te werken, daar, waar eens de parelmoer sliep, ont- luikte het groen, daar, ■Waar eens de vis- schen schitterden, rijpte en glom nu de oogst... Weg waren de schepen, weg waren de visschen, weg waren de schel- pen... De bodem der zee werd droog gelegd en nieuwe provincies doken op tot meerdere glorie en tot grooteren rifkdom van Holland. Hier een groep dorpen, daar een stad bevolkt met hardnekkige en werkzame mensehen. Ginds, vruchtbare en bemeste velden, waar de kool bloeif en de chico- rei ontkiemt, waar het mosterdzaad wemelt en de boon barst, waar het koren golft, waar de karbonkel kruipt, waar de erwt' klimt, waar de rogge uitspriet. waar de aardappel zwelt, waar, tenslotte, alle veldgewassen groeien, in welker teelt zeven honderdduizend landbouwers hun bestaan hebben gevonden. De waarheid dus, is, dat de Hollanders leven met het water boven het hoofd... ONVRIJWILLIGE BLOEDTRANS - FUSIE. De ..Frankfurter Zeitung" maakt mel ding van het volgende geval van flagel- lantisme, dat zich in het dorp Wieliszolf in de buurt van Warschau, heeft afge- speeld. Een boerin, Appolonia Stasznik ge naamd, was ziek geworden en werd door een wonderdokter, die in dat qebied een groote beroemdheid geniet, behandeld. Deze wonderdokter heet Orzanofski. Toen de zieke onder gunstig resultaat een soort ,,buillon" had gedronken, be- reid uit de hersenen van een kat en een aftreksel van verroeste spijkfers, uit oude schoenen van grootvader gehaald, werd. er besloten haar 't bloed, van een bloed- verwante te laten drinken. De keuze van den wonderdokter viel op een nicht van de zieke, de weduwe Soltys. Deze weduwe schijnt een mannetjes- pucter te zijn. De wonderdokter stuurde in elk geval een dozijn mannen op haar af, die vergezeld werden door de moeder van mevrouw Stasznik. Zij drongen het huis van de weduwe binnen, boeiden haar, geeselden haar en brachten haar zoodoende een diepe wonde in den rug toe. Een beker vol bloed werd oogenblik- kelijk door de moeder naar haar dochter gebracht. Den volgenden dag arresteerde de politie de twaalf dappere geeselaars. HET WASSEN BEELD EN DE DIEFSTAL. Een wassen beeld van een glimlacfaea- de vrouw heeft, dezer dagen een juwee- lendieistal in een goudsmidswinkel te Londen verhinderd. Van dit biina boven- natuurlijk voorval geeft de Daily Mai! de volgende beschrijving: Kort na donker kwam een kletne, ste- vig gebouwde man bij den ingang van. den juwelierswinkel en gooide een zak met een zwaar voorwerp er in door de spiegelruit. Toen het glas in duizead stukken viel, stak de man zijn hand uit naar een armband van een waarde van f 15.000. Hij had even wel geen aandacht geschonken aan de buste van een vrouw, die glimlachend van een hoogen stan- daard op hem neerkeek. Het zware voor werp in den zak was tegen den standaard geslagen, waarop de buste rustte en toen de dief den armband gegrepen had. viel ,,de vrouw" en kwam op zijn hand neer. De man rende naar Orington-gardens, 100 M. verder en sprong in 'n auto, die er oogenblikkelijk n-'ilsnel vandoor qing. Toen den woud-be dief den armband greep, rende een bediende uit den winkel naar buiten en volgde den man tot Oring- ton-Gardens. De armband werd onder het versplinterde glas in het etalageraam van den winkel teruggevonden. Op die manier voorkwam, zooals het Engelsche blad het uitdrukte. de smiling woman' van was een belangrijke diefstal. Zaterdag Zondag Maandag Oinsdag Wcensdag Donderdag 28 Vrijdag GEN. Voorm. Nam. 23 Jan. 9.26 10.03 24 1T39 11.18 25 11.43 26 0 10 12 35 27 0.57 1 16 28 1.36 1.54 29 2,12 2.28

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 6