BURGERLIJKEN STAND. Hoogwatergetij teTer Neuzen GEEM OITWES UIT DE i^PASSE INGEZONDEN MEDBDEELINGBN. WAT IEDEREEN BEHOORT TE WETEN. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 16 Jan 2 55 3.18 Zondag 17 3 43 4 06 Maandag 18 4.29 4.55 Dinsdag 19 5.19 5.45 Wcensdag 2° 6 10 6.39 Donderdag 21 7.09 7 39 Yrijdag 22 8.14 8.50 well. Li dc jaren 1923 en 1924 had deze verscheidene ladingen whisky naar Ame rica verscheept, die alle goed overkv/a- men. Zijn grooten slag wilde hij echter in September 1924 slaan, toen hij een zeven- de lading van 5b000 stuks kisten whisky verzond. Dit zou dan tevens zijn laatste coup zijn. Er kwamen weldra veront- rustende ber.'chten over stormachtig weer en groote activiteit van douane-ambte- naren, en ten slotte vernam de baron, dat het schip in de haven van Halifax werd vastgehouden. De kisten whisky waren voor een deel op andere schepen overge- ladem, maar 36000 waren door de douane in beslag genomen. De schade door deze inbeslaqneming geieden wordt op 250.000 pond sterling geraamd. welk bedrag aan 6 a 700 credi- teuren schuldig is, waar, tegenover geen noemenswaardige activa staan. ACHT EN ZEVENTIG DAGEN IN HANDEN VAN CHINEESCHE ROOVERS. doortrokken, woont de familie Lou. Deze heidensche familie is zeer gezien in de streek, niet slechts om haar rijkdom, t.->. vooral om de milddadigheid van haar hootd. Het is een zeer liefdaddq man, die de armen en de bedelaars gaarnt helpt. De roovers kondeg natuurlijk dezen groo- ten rijkaard niet voorbij gaan. Verre van te viuchten, wat zeker de plundering zijner goederen tengevolge zou hebben gehad trachtte mijnheer Lou zich in het onvermijdelijke te schikken: toen de roo- weging aan te bevelen. Maar al die denk- b eel den hebben, behalve het vernuft dat er aan ten grondslag ligt, nog deze al- gerneene fout gemeen, dat langs een on- mogelijk te betreden weg een daarbij nog kunstrnatig gesteld doel bereikt moet worden. Reeds in de formuleering van hetgeen verkregen dient te worden komt een fun- damenteel onjuist begrip naar voren. Natuurlijk, en in het bijzonder voor onze schrijvers, moet de nood in de scheep- vers aankwamen, vonden zij alles gereed j vaart zoo spoedig mogelijk plaats maken De missionaris pater Van Clippele (om- i treat wiens avontuux onder de roovers wij vroeger ai eens iets hadden gemeld) geett j in de zooeven verschenen Annaien van 1 Scheut het vervolg van het verhaal van j zijn Jotgevallen: Nauwelijks was ik een dag in de groote bende, of wij werden door de soidaten achtervc^lgd. In alleriji moesten wij, tusschen de ko- geis door, viuchten en reden tegen den avond Terison binnen. Daar de bandieten zeer opgewonden worden door dezen aan- vai, vreesde ik het ergste voor de schoone kerk en aardige residence dezer christen- herd. I erwiji de bandieten het opge- eischte eten binnenspeelden, kwam een der catechisten mij groeten en den priesterlij- ken zegen vragen; hij stelde mij gerust en vertelde, dat hij reeds den hoofdman was gaan bedanken, omdat deze verbod had ge- geven een voet te zetten in kerk of resi dence. Dit ordewoord werd stipt nage- komen. fk meende dus dezen nacht eens rustig te kunnen slapen, doch te midder- nacht werd alarm geblazen en vierklauws vluchtten wij de velden over naar Si-ing- tze (15 K. M.) ver, rustten daar een wei nig, maar nog voor het kraaien van den haan ging het verder tot bij mijn christen- heid van Che-la-oe-soe-hao, waar wij hoofdman Liou terugvonden. In het voorbijgaan zij gezegd. dat het in Mongolie, in het begin van Februari iederen nacht nog van 20 tot 25 graden kan vriezen; somtijds is het nog kouder. Toch mag ik zeggen, dat ik, tijdens mijn gevangenschap, niet te veel te lijden heb gehad van de koude, die hier zeer droog is, en waartegen men zich beschut, door het dragen van vellen kleederen, juist ge- lijk de inlanders. Van mijn kleeren had den de bandieten mij miets afgenomen. Hier heb ik weer een korte correspon dence met de paters Kerkhof en Schilders; zij vroegen mij, wat mij het beste middel toescheen om mij te verlossen en stuurden mij terzelfder tijd eenige mondvooxraad. Ik scheurde dan weer een blad uit het eenige notaboekje, dat ik op zak had, en schreef met een jiotloodje, dat het zeer waarschijnlijk was, dat de bandieten mij beschouwden als een pand, teneinde hun inlijving bij het leger van den gouverneur te verkrijgen. Zij wilden dezen laatste in moeilijkheden brengen. De roovers waren van oordeel, dat zij sterk genoeg waren, om de aanvallen van het leger te weerstaan; zoo dus zou de gouverneur, mij willende bevrijden van- wege de eischen der buitenlandsche ge- zantschappen, wel verplicht zijn met de roovers te onderhandelen, en dan zouden dezen amnestie en inlijving eischen. Zoo hadden de bandieten verleden jaar ten opzichte van pater Van Praet gere- deneerd. Gedurende deze laatste jaren is de po- iitie ongeveer overal in China zoo zwak geworden, dat zij bijna niets aantrekt van de slachtoffers der rooverij, indien dit Chdneezen zijn; om dus dxang uit te oefe- nen op de overheden, geven de roovers er de voorkeur aan om vreemdelingen als gijzelaars te nemen. Is het niet treurig, dat het zoover met een land gekomen is? De mandarijnen, on- verschillig voor het algemeen welzijn, laten honderden hunner landgenooten ver- moorden zonder zelfs te trachten hun dood te wreken; en de bedreiging der vreemde mogendheden is noodig om hen te doen besluiten er iets tegen te doen. Het gezond verstand zou eischen, dat zij eens voor aoed besloten, die rooverijen te onder- drukken om hun volk te redden en voor het buitenland de eer op te houden van een volk, dat tijden gekend heeft van grooten voorspoed. Maar helaas! de te- genwoordige mandarijnen geven er de voorkeur aan te laveeren, en, om zich tij- delijk uit de moeilijkheden, te redden, ver- foeilijke middelen te gebruiken, die den omgelukkigen toestand des lands nog ver- ergeren. Ik had juist den tijd gehad om mijn briefje ^an de confraters te schrijven, als de soidaten ons opnieuw begonnen te achtervolgen. Na een onafaebroken rit van nagenoeg twee uur werd mij gezegd, dat wij tegen de stad Tokota waren. Op het onverwachtst botsten wij daar weer op andere soidaten en vluchtten, dan de zamdbergen in, langs den Gelen Stroom, eerst oostwaarts, later noordwaarts, totdat wij, na dien „full speed" te hebben volge- houden, eindelijk een weinig konden ade- men. Ik was uitgeput van vermoeienis en van honger. In een klein huisje vond ik toevallig eenige gekookte, doch ongeschil- de aardappelen; zij waren misschien voor de beesten bestemd. In ieder geval, in den nood, waarin ik verkeerde, meende ik er mij wel eenige te mogen toeeigenen. Het was een voorzienigheid, want eer ik aan het .dessert" was, klonk weer uit alle monden, dat akelige „Kai pa" ofte ,,Voor- waarts!" Onnoodig te zeggen, dat de gansche streek met schrik geslagen was. Zoodra een dorp de komst der roovers kon voor- zien, sloeg de gansche bevolking op de vlucht. In een der dorpen, die wij nu om hen te ontvangen. ,,Weest welkom, heeren" zei Mr. Lou, ,,ik had u gisteren al verwacht." (..Met grooten angst" had hij er bij kunnen voe- gen, maar die woorden zouden zijn mooie toespraak bedorven hebben.) De roovers namen zonder veel compli- menten al het goede aan, wat mijnheer Lou hun had bereid. De brave man moet naderhand groote leegte hebben geconstateerd in zijn voor- raadkainer, want de roovers "waren uitge- hongerd en niet gewoon zich vele te scha- men. Aanstonds bij hun komst hadden de bandieten er voor gezorgd, een van de voornaamste leden der familie als gijzelaar te grijpen. Men had hem ontdekt dicht bij I het dorp in een sloot, waarin hij zich in I zijn angst verscholen had, en aanstonds i gedwongen mee te gaan het dorp in. Daar hij zeer diklijvig was en er zeer onthutst uit zag, werd hij op algemeen gelach ont- haald. Ik verwachtte hier een plundering op groote schaal; doch, gelukkig voor de familie Lou. ontvimgen de roovers plotse- ling order, haastig op te breken, en zoo groot wa§ de haast, dat zelfs de dikke gijzelaar werd vergeten. EEN AAP IN EEN BELGISCH BOSCH. Te Kapellen en Hoogboom leefde j sedert eenigen tijd in het bosch van den heer Bunge een groote aap, aldus vertelt ,,Het Laatste Nieuws". Het monsterachtig dier, waarvan nie- j rnand de herkomst kon verklaren, was j niet bijzonder kwaadaardig. Wel scheen I de aap vermaak te vinden met denappels te werpen met zulk een kracht, dat hij j naar men althans beweert -een paard j uit de stallen der Antwerpsche poloclub, welke aldaar gelegen zijn, kreupel had gegooid. Overigens toonde het beest zich weinig aanvallend en het had een waar pleizier als het zag dat de menschen voor hem op den loop gingen. Dan lachte het monster op akelige wijze. Daar het invailen van den winter en dikke sneeuwvlagen het monster beletten voldoende voedsel te vinden, werd de aao brutaler. Hij achtervolgde de men schen, stal de broodzakken der werklie- den en maakte 's avonds de wegen on- veilig. Toen werd besloten het dier te vangen. Men loofde een premie uit voor dengene, die het beest levend in handen kreeg. Een groep inwoners besloot het dier te lokken door 's nachts een vuur aan te steken. De „baviaanvangers" kregen echter twist over politieke zaken en lieten het vuur uitgaan, zoodat hun poging geen resultaat opleverde. Den volgenden dag lag heel het woud bedolven onder de sneeuw. Een meisje, dochter van den boschwachter, dat naar school ging, zag den aap zitten, geleund tegen een boomstam. Zij wilde naar huis terugloopen, doch het beest lachte haar toe, en maakte een beweging die beduid- de, dat hij eten wilde hebben. Het kind gaf hem een stuk brood, dat het beest goed scheen te smaken. Althans, de aap klopte zich vergenoegd op den buik, en toen het meisje weer naar huis terug- keerde, volgde het groote beest heel ge- dwee, voortdurend nog de lippen likkend. Thuis gekomen, gaf het meisje, tot grooten schrik harer moeder, het dier meer eten en het gevolg daarvan was, dat de aap niet meer weg wilde van zijn wel- doenster. Men kon het dier heel gemakkelijk ketenen en overbrengen naar den Dieren- tuin te Antwerpen, waar men bevond, dat het dier tot de zeldzaamste aoensoorten behoort. Het meisje kreeg de uitgeloofde premie van 200 frank. De handel is slechts een flauwe weer- schijn van hetgeen men heeft meege- maakt Bladen in binnen- en buitenland heb ben de laatste jaren een vaste rubriek: het getal opgelegde schepen in de natio- nale havens. Zeker, wij kunnen weer spreken en schrijven van havens, die een bosch van masten gelijken, maar het zijn helaas geen schepen die hun beurt af- wachten om gelost en geladen te worden. Ze liggen er werkloos. Natuurlijk wor den van verschillende zijden voorstellen naar voren gebracht om een einde te maken aan dat wan-overschot van ton nage boven de voor de voorloopige be- hoefte vereischte scheepsruimte. Het is een vraagstuk, dat heel wat hoofden in ernstige mate bezig houdt en vele be- kwame handen naar de pen heeft doen grijpen om velerlei plannen in over- voor een meer gezonden toestand, om j nog niet eens gewag te maken van op- j bloei en voorspoed. Maar hoe klein on- j derdeel van de algemeene malaise, waar- onder de geheele wereld gebukt gaat, maakt deze uit, al zij daarnaast onmid- deilijk toegegeven, dat de ervaring door de reeders opgedaan een vrij nauwkeu- j rige barometer is voor de gestelaheid in het algemeen. Niet bij uitstek de sciieepvaart client in het oog gevat om middelen te beramen, welke ons uit het j economisch moeras zullen bevrijden en i zexer is niet het teveel aan scheepsruimte cie groote kwaal, waartegen maatregelen getrotten moeten worden. Wie uitsiui- tend hieraan zijn aandacht wijdt, ziet j mec den juisten omvang van het kwaad en begrijpt niet, dat de ziekte een ande- j ren haard heeft. De bron van alle ellende is te vinden I in de omstandigheid, dat de wereldhan- del niet lamgeslagen is, maar feiteiijk i geneei ontoreekt. Het is een misschien wat brutaie bewering voor de enkelen, die deze maanden en jaren iieuscb nog met zoo heel erg ontevreden kunnen zi]n, maar het geheele wereidbestei in het oog houciende, kan men moeilijk toi een an dere conclusie komen. LJe handel is slechts een Uauwe weerscmjn van net- geen men heett meegemaakt in de jaren voor de ontzetcende ooriog zijn invloed deed gevoeien; de economische toestand van ieder voik op zichzelf en van ailen in het geheei genomen is door-en-door ziek; de mentaliceit zelfs van het individu heeft ztch nog niet ontworsteid aan de be- Kiemming van hetgeen wij alien hebben ondervonden, Er zijn teekenen, dat de mensch zeil weer wat vrijer gaat adem- halen en dat de gedoofde- energie weer Maria Snouwert. 18 Dec. Annie Maria Gerar- da, cl. van Raymondus de Smet en van Maria A.nie Dierikx. 21 D c. Absalon Karel Rudolf, z. van Bartholomeu ohannes Knieriem en van Gerard; na Cornel a van Taterthove. Anna Willemina d. van Jan Faas en van Johanna Cornelia Simons. 22 Dec. Elisabeth d. van Willem Geerardt van Fraaijenhove en van Eli sabeth Ebrina D-'eleman. Overlijden. 7 Dec. Pleuntje Balkenende, oud 50 j., wed. van Jozias de Feijter. 10 Dec. Leentje de Fouw, oud 10 j., d. van Marinus en van Janna Cornelia Meijer. Gilles den Deur- waanler, oud 77 j., weduwn. van Francoise Deij. 12 Dec. Johannes Franciscus du Mez, oud 52 j., z. van Petrus en van Paulina Dierikx. 15 Dec. Josephus Modestus But-m, oud 75 j., z. van Petrus en van Amelia Puijlaert. 18 Dec. Susanna de Jonge, oud 34 j., echtg. van Leen- deif Dees. 26 Dec. Pieternella Andriessen, oud 62 j., echtg. van Anthonij Roose. Johanna Sara de Srnidt, oud 40 j., echtg. van Johannes Anthonie Leunis. 31 Dec. Pieter de Putter, oud 42 j., echtg. van Adriana Dregmans. Ge- lein Jozias Goossen, oud 7 m., z. van Jacob en van Susanna Elisabeth Baak. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 23 Dec. Leon de Schepper (van Koewacht), oud 27 j., jm. en Anna Maria Pieters, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 %c. Rosa Francina, d. van Petrus Augustinus* van der Veeken en van Florentina Maria Lambert. Petrus, z. van Ernestus Everaart en van Maria de Valck. Overlijden. 4 Dec. Irma Louisa de Schep per, oud 4 j., d. van Jan Francies en van Maria Rosalia Johanna de Klerk. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Dec. Petrus Con- stantinus Dewachter, oud 28 j., jm. en Maria Josephina Begijn, oud 26 j., jd. Geboorten. 2 Dec. Maria Theresia Christina, d. van Alphonsus Maas en van Margaretha Rosalia Peeters. 18 Dec. Madalaine Maria Isabella, d. van Alphonsus Scheers en van Louisa Maria van Hove. 22 Dec. Maria Louisa, d. van Jozef van den Hende en van Maria Louisa de Burg-er. 27 Dec. Alphons Cerillus I Marie, z. van Benignus Joseph Marie Plas- schaert en van Celina Leonie Melanie de Clerck. HOEK. Huwelijks-aangiften. 12 Dec. Leendert Ma rinus Witte, oud 25 j., jm. en Maria Neeltje I Moes, oud 21 j., jd. f Huwelijks-voltrekkingen. 12 Dec. Leendert 1 Marinus Witte, oud 25 j., jm. en Maria Neel- tje Moes, oud 21 j., jd. j Geboorten. 3 Dec. Maria Ebrina, d. van I Petrus de Jonge en van Pieternella Paulina van Driel. 5 Dec. Anthonie, z. van Adriaan Tanneke, d. van Jacobus Rouw en van Eliza- l beth van Wijck. 13 Dec. Karel, z. van Cor- nelis Buijze en van Hebrina Sol. i Overlijden. 10 Dec. Jan Marinus Meertens, oud 17 j., z. van Job en van Adriana Verhelst. 18 Dec. Martinus Maarten Rouw, oud 3 w., z. v. Johannes en van Marina Neels. 30 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Francois Pladdet en van Adriana Levina Kolfjn. krachtig gloort om tot een levenwekken- Herrebout en van Anna Pijpelink. 7 Dec. Krina de vlam uit te slaan, maaj; het algemeene juiste beset van innige samenwerking ook, en vooral, internationaal wordt nog niet voldoende doorvoeld. In dit stadium van het zakenleven moet het verlossend woord gesproken worden door de kringen, welke door hun finan- tieele en politieke relaties in staat zijn het flikkerende vlammetje te doen oplaaien: door de groote finantieele centra met an dere woorden, waar men nog ruimte van beweging en voorraad van middelen heeft. De politici, de regeeringen en staatslieden, kunnen in eigen kring een krachtigen steun geven door het weg- nemen van allerlei belemmerinqen, welke een vrije ontplooii'ng van de industrieele en commercieele Icrachten in den weg staan. Waar de monetaire toestand weer gezond is, een juist inzicht bestaat over de gouden vrijheid, waarin alleen een weder-opbloei is mogelijk te achten, de ■druk van belastingen en rechten niet het laatste restje krachten uitdooft, daar ligt de oplossing van het probleem dat ons thans bezig houdt. Zien wij dus den oorspronq van alle kwaad op een geheei ander punt dan de schrijvers, die de openbare meening trachten wakker te schudden voor de nooden van de scheepvaart, ook de ge- neesmiddelen, die zij voor hun geval wil- len voorschrijven kunnen ons niet be- koren. Zij bepleiten, ieder op zijn wijze, een vrijwillige besnoeii'ng van tonnage door de gemeenschappelijke reeders van HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 17 Dec. Henricus Jo hannes van de Velde, oud 30 j., jm. en Martha Krieckaart, oud 26 j., jd. 30 Dec. Jacobus Franciscus Buijl, oud 35 j., jm. en Maria Ca- tharina van Leemput, oud 31 j., jd. Geboorten. 1 Dec. Wilhelmina Louise, d. van P. J. d'Hont en van C. M. Maas. 2 Dec. Maria, d. van J. Neve en van C. M. de Roos. 3 Dec. Jan Petrus Theophile, z. van J. C. P. Vereecken en van M. Th. van Haelst. 4 Dec. Anny Corne lia Maria, d. van P. Valckx en van S. H. de Burger. 12 Dec. Richard Lodewijk, z. van E. de Wilde en van A. P. E. van Leuven. 13 Dec. Rijk, z. van J. C. Kanters en van J. Put ters (uit Sas van Gent). 16 Dec. Remy Jaco bus, z. van. D. J. Steijaert en van L. P. de Waal. 19 Dec. Anna Mathilda, d. van J. F. Borm en van L. M. Asselman. 24 Dec. Roza, d. van J. B. van Geersdaele en van R. I. de Vulder. 25 Dec. Maria Anna, d. van E. J. As selman en van P. C. Stoele. 27 Dec. Maria Paulina, d. van A. J. Tieleman en. van P. P. Jonkheijm. 31 Dec. Robert Johan, z. van P. D. Aarssen en van L. P. M. Lambert.' Fran ciscus Eduardus, z. van P. J. v. d. Bergen en van M. L. van Deursen. Josephus Alouisius, z. van A. J. van Waterschoot en van. M. R. Bogaert. Overlijden, 1 Dec. Paulina Hermans, oud alle landen, die als schadeloosstelling dan j 54 j.; echtg. van Eduardus Kuijpers. 20 Dec. geholpen zouden kunnen worden uit een gemeenschappelijk te vormen ootje voor de schepen, die nog in de vaart blijven. Maar kunnen zij in ernst verwachten, dat zoo iets uniform aanvaard zou worden; zouden de scheepsbouwers lijdelijk de dan ook noodzakelijke reglementeering van den nieuwbouw ondergaan; zouden producenten en consumenten, welke laat ste trouwens ook de uitkeeringen voor de opgelegde schepen zouden moeten beta- len, maar goedig de verhooging van de vrachten slikken Zoo kan een blijvende saineering nooit bereikt worden; het is een harde waar- heid. voor den een misschien nog wat moeilijker te erkennen dan voor den an der, dat nu de sterken het moeten uit- vechten met de zwakken.'en ook onder- ling. Wie niet voldoende kaDitaalkrach- tig is, den juisten koopmansblik mist die hoort niet meer thuis in het strijdoerk moet het veld ruimen. Wii hebben en minder concurrence noodig zoolang de ecnomische qrondslaoen voor de wereld nog niet volkomen gezond zijn. The sur vival of the fittest, niet vertraaad door de werking van onnutte lapmiddelties van hooaer- of laqerhand toebedeeld kan. met de saineerinq van het eicren bedriif, het herstel van den wereld handel en dus voorsnoed sooediger doen bereiken. AXEL. Huwelijks-aangiften. 6 Dec. Jan Pieter van Driel, oud 23 j., jm. en Kommerina Carolina Oostdijk, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Dec. Hermanus de Regt, oud 57 j., weduwn. en Neeltje Cornelia de Putter, oud 46 j., jd. 10 Dec. Bernardus Petrus van den Burg, oud 22 j., jm. en Francina Geertruida Vercouteren, oud 22 j., jd. 17 Dec. Jan Pieter van Driel, oud 23 j., jm. en Komme rina Carolina Oostdijk, oud 26 j., jd. Geboorten. 9 Dec. Joseph Ernile, z. van Aloijsius Lambert en van Philomena Antonia Martens. 14 Dec. Neeltje Tanneke Janneke, d. van Levinus Marinus de Groote en van Geertrui Catharina Overdulve. Pieternella, d. van Jan Riemens en van Aaltje Koster. 15 Dec. Neeltje, d. van Francois Haak en van Pieter nella Jacoba Rijmberg. Jose Emilius, z. van Alphonse Joseph Stockman er. van Augusta Madeleine de Brouwer, oud 16 j., d. van P. de Brouwer en van Ph. de Poorter. 23 Dec. Petrus Augustinus van Mieghem, oud 50 j., echtg. van M. E. Weemaes. 29 Dec. Johannes Franciscus Onghenae, oud 87 j., weduwn. van Lucia van Mele. KOEWACHT. Geboorten. 4 '"ac. Johannes, z. van Pieter Buijs en van P eternella van Sparrentak. 8 Dec. Andre Joht :ia en Leon Marie, zonen van Hubertus Wezep- si en van Augusta Maria van Waesberghe. 11 Dec. Andre August Clemence, z. van Vitalis de oek en van Amelia Cathari na de Gronckel. 25 Dec. Gabriella Maria Mag- dalena, d. van Ei nondus Coone en van Clemen tina Maria de R< ver. 29 Dec. Alfons August, z. van Cerillus Martens en van Ida Josephina Gijsel. Gustaaf. z. van' Achiel Karel Jan den Haerijnck en van Juliana Albina Matthijs. 31 Dec. Anna Mathrda Antoinette, d. van Victo- rius Aloijsius Poppe en. van Honorina Maria van Regenmortel. I Overlijden. 16 Dec. Johannes Buijs, oud 11 d., z. van Pieteiren van Pieternella van Spar- j rentak. 19 Dec. Charles Louis Drubbel, oud 71 i j., echtg. van Clementina de Canne. 23 Dec. Margaretha Nathalia van Hooije, oud 8 j., d. I van Edmondus Ludovicus en van Clementina I Wuijtock. Leonia Vermeire, oud 47 j., echtg. van Aloijsius Buijs. OSSENISSE. j Huwelijks-aangiften. 31 Dec. Judocus Fran- ciscus de Bruijn, oud 25 j., jm. en Bertha van j der Velpen, oud 25 j., jd. j Geboorten. 23 Dec. Leonardus Aloijsius, z. van Alphonsus de Roos en van Louisa Apolonia van Ombergen. I Overlijden. 18 Dec. Dorothea van Bellen, oud j 57 j., d. van Anthonij en van Judoca de Vijlder. PHILIPPINE. Geboorten. 19 Dec. Robert Hijpolitus, z. van Albert Everaert en van Celina Maria Bogaard. SAS VAN GENT, j Huwelijks-aangiften. 1 Dec. Bernhard Artur Kasper, oud 22 j., jm. en Pieterdina Jantina Kruidhof, oud 23 j., jd. 18 Dec. Dieudonne Alois Sidonia De Cremer, oud 34 j., jm. en Jo- s sephina Octavia Lanimens, oud 26 j., jd. 29 Dec. Hermanus Raymond Vergauwen, oud 22 j., jm. en Henrietta Maria Ranschaert, oud 27 j:, jd. 31 Dec. Edmond Camiel Buijsse, oud 26 j., jm. en Irena Christina Pelegie de Caluwe, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 Dec. Leuntje Susanna, d. van Arie Walbroek en van Francina Johanna van Hese. Wim Angelus, z. van Oscar E. Vervaet en van Clementina J. Brijssens. 10 Dec. Mag- da'ena Louisa Maria, d. van Joseph Vereecken en van Sophia Cools. 22 Dec. Marie Jean- Nierkwalen worden vaak verkeerd begrepen, en bijgevolg worden onnoodig veel last en piju geieden. Het is de taak der nieren om het bloed te filtreeren, en alg zij hierin falen, kunnen urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden in het lichaam achterblijven en uw gestel van streek brengen. Daarom is het zoo gevaarlfjk om de eerste verschijnselen te verwaarloozen, zooals urinekwalen, blaaszwakte (vooral bij kinderen), voortdurende of nu en clan voor- komende rug- en lendepijn, rheumatische aan- doeningen, hoofdpijn, duizeligheid en zenuw- achtigheid. Deze verschijnselen komen gewoonlijk niet alle tesamen voor, doch als gij twijfelt, ge- briukt dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Riskeer niet de ontwikkeling van rheumatiek, iscliias, spit, waterzueht, nierzand of -steen, en andere ernstige nierkwalen. De bestand deelen, waaruit Foster's Pillen zijn samenge- steld, verschaffen aan de nieren juist die hulp, welke zij noodig hebben om haar gezondheid te herstellen en om ze gezond te houden. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs fl. 1.75 per flacon. 30 nette, d. van Samuel F. Woltering en van Su zanne Vis. 24 Dec. Robert Petrus, z. van Petrus de Maesschalck en van Irma N. Kaas. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangften. 4 Dec. Franciescus P ranchaert, oud 28 j., jm. en Geertruida Theo dora Hooijdonk, oud 28 j., jd. 10 Dec. Hijpolitus Mannens, oud 26 j., jm. en Leontina Maria Anna Levina Verdurmen, oud 19 j., jd. 11 Dec. Henricus Kegels, oud 31 weduwn. en Leonie Marie de Smet, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Dec. Augaistinus Josephus Inghels, oud 25 j., jm. en Maria Em ma De Vos, oud 23 j., jd. Edmond Henri Haeck, oud 22 j., jm. en Irma Maria Baert, oud 19 j., jd. 18 Dec. Franciescus Franchaert, oud 28 j., jm. en Geertruida Theodora Hooijdonk, oud 28 j., jd. 23 Dec. Henricus Kegels, oud 31 j., weduwn. en Leonie Marie de Smet, oud 28 j.! jd. 31 Dec. Hijpolitus Mannens, oud 26 j., jm. en Leontina Maria Anna Levina Verdurmen oud 19 j., jd. Geboorten. 11 Dec. Alphonsus Edanis, z. van Josephus Janssens en van Maria Seraphina Cor nelia van Bunder. 13 Dec. Maria Philomena, van Petrus Franciscus de Caluwe en van Emelia Agnes De Nijs. 20 Dec. Ivornie Marie, d. van Joannes Albert Thuije en van Florentina Mels. 21 Dec. Alice Marie, d. van Augusta Maas. Paula Berendina Petronella, d. van Johannes van Lent en van Anna Cornelia Burm. 24 Dec. Cijrillus, z. van. Aloijs van Isterdael en van Maria Nathalia Poppe. Overlijden. 8 Dec. Lucia Rosa van de Wiele, oud 8 m., d. v. Eugenius en v. Maria Constancia van Dorsselaer. Johannes Cornelis Comelis- sens, oud 80 j., weduwn. van Anna Catharina Bogaert. 12 Dec. Alphonsius Johannes de Dauw, oud 1 m., z. van Cijrillus Ludovicus en van Blondina Maria Vernimmen. 15 Dec. Ju liana Maria v. Goethem, oud 6 m., d. van Rene en van Martha Maria van Goethem. 16 Dec. Angelina Thielens, oud 81 j., wed. van Josephus van Himste. 18 Dec. Silphia van Goethem, oud 76 j., wed. van Josepihus Col,man. 23 Dec. Stephanie Strobbe, oud 64 j., echtg. van Petrus Franciescus Sinack. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 30 Dec. Aime Emiel De Meester, oud 21 j., jm. en Elisabeth Maria Carolina Ceulenaere, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Dec. Rene Al phonse van Acker, oud 23 j., jm. en Emma Beijens, oud 26 j., jd. Geboorten. 1 Dec. Oswald Machiel Maria, z. van Franciscus Leonardus Lafort en van Irma Sophia Laurijs. 2 Dec. Gerarda Henrietta Mathilda, d. van Joseph Francies van Haelst en van Maria Mathilda Serrarens. 3 Dec. Annie Maria en Paulina Maria Mathilda, dochters van Alfred Kamoen en v. Florentina Maria Seghers. 8 Dec. Johannes Arnoldus, z. van Louis Au gust Bracke en van Maria Louisa Wullems. 13 Dec. Mariette Louisa, d. van Gustaaf Francis cus D'hert en van Martha Hortentia Leontina de Cooker. 25 Dec. Edith Juliana Maria, d. van Richard Leo Janssens en van Bertha Cle mentina de Coninck. 27 Dec. August, z. van Irena Melanie Verbrugge. Overlijden. 9 Dec. Maria Melanie Heijman, oud 56 j., d. van Norbertus en van Viergenie Steppe. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 3 Dec. Egbert Reinier de Bruijne (van Hoek), oud 20 j., jm. en Maria Hamelink, oud 24 j., jd. 24 Dec. Mattheus Adriaan de Blaeij, oud 26 j., weduwn. en Janna Clazina Scheele (van Boschkapelle), oud 21 j-, jd- Huwe 1 ijks-voltrekking. 10 Dec. Jan Kempe, oud 24 j., jm. en Anna Catharina van Over dulve, oud 22 j., jd. 17 Dec. Egbert Reinier de Bruijne (van Hoek), oud 20 j., jm. en Maria Hamelink, oud 24 j., jd. Geboorten. 6 Dec. Aplonia, d. van Arie Pieter van Esch en van Aplonia van Weelden. 7 Dec. Catharina, d. van Cornelis Donze en van Catharina Fran^oise Oppeneer. 8 Dec. Licia en Pieternella, dochters van Nicolaas Buijze en van Suzanna Hamelink. 10 Dec. Augustus Augustinus, z. van Camille Eduardus Aerens en van Aaltje Elizabeth de Feijter. 15 Dec. Janneke, d. van Izaac de Jonge en van Catharina Hamelink. 20 Dec. Johannes Mat thias, z. van Cornelis Maarten Stoffels en van Sijke Antonia van Grondel. 29 Dee. Adriaan, z. van Jacobus de Putter en van Adriana de Pooter. 31 Dec. Jozef Augustinus AnthoniuS, z. van Jacobus Franciscus Michielsen en van Maria Louisa Mangnus. Overlijden. 6 Dec. Jozias Haak, oud 66 j., echtg. van Janneke van Vessem. 13 Dec. Neel tje Dieleman, oud 47 j., echtg. van Marinus Scheele. 23 Dec. Jacomina van Oosten, oud 85 j., wed. van Fran$ois Bakker. 25 Dec. Tan neke Wisse, oud 79 j., wed. van Jacob Lensen. ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 16 Dec. Johannes Anthonius van de Veiden, oud 25 j., jm. en Seremina Maria Pieters, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Dec. Johannes Anthonius van der Velden, oud 25 j., jm. en Seremina Maria Pieters, oud 26 j., jd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 7