TerSeazensclw Coura&t buitenland. Het huis van den zonderling. Vrijdag 8 Januari 1926. No. 7860 3?WTBaS3X3^1 BIjA.33 P STTULITOW. DE EIFELTOREN AAN HET VERROESTEN. Tenzy alsnog eeii middel gevonden wordt, zal de beroemde E feltoren, langzamerhand geheel verroes en. De ingenieurs, die den toren onderzocht heb en, hebben gevonden dat, ondanks vourzo gsmaatregelen, het metaal s eeds in er bezig is te verroesteni STREUVELS ACTIVIST. De correspondent van de N. R. Crt. te Brussei sch ijft: Een medewerker van het nieuw ver- scbenen weekblad Ons Vaderland, officieel orgaan van het Vlaamsche Front (Waamsch- national'stische party),is op een politiek interview uitgeweest by btijn Streuvels, in het Lijsternesc te Ingoyghem. Op de vraag wat hij over het Vlaamsche activisme denkt antw ordde Streuvels: „lk ben volledig accoord m t het activistische principe. Belgisch loyalisme zou me met weerhoufen. Een Vlaming heeft alle reden om extre mistisch te zijn. Als we ons konden vrij maken met buitenlandsche hulp zouden we moeten gek zijn om die hulp te versmadec. Maar de kans moet gunstig zijn en volgens my was het onbehendig onder den oorlog aan activisme te doen omdat ten slotte de afloop van den oorlog over alles zou te- slissen. Het is ten slotte een kwestie van bcrekening, een kwestie van succes. De Tsjechen hebben gelijk gehad ze hebben bet gewomien de activisten hebben mis- rekend, das hadden ze ongalijk", Streuvels zeide ve»der nog van oordeel te zijn, dat het activisme onmiddellijk kwaad stichfte en een wapen te meer aan de franskiljons verstrekte, maar „voor een deel is het te wijten aan de baftgerigheid van de minimalisten dat dit wapen zoo geducht is geweest". Tegenover dit nadeel staat. volgens Streu-els, het voordeel dat het „een crisis heeft verwekt, een hartstocht heeft geschapen, dien we voor den oorlog niet kenden, de kwestie aan de belangsteTing van elkendeen heeft opgedrongen wat nu ten slotte, het voor of het nadeel, zal overwegen, daar kunnen wij nog geen oor deel over vellen, we staan nog :e dicht oij de ge'heurtenissen om onbevangen en ohjectief te oordeelen". Het is bekend dat Streuvels, een jaar geleden, de beginselverklaring ond-rtee- kende van de Roomseh-katholieke Vlaamsch- nationalistische Vsree; iginghoever de staatszelfstandigheid van Vlaanderen in de toekomst dient te reiken moet evenwel, meent hij, door de poli'ici worden bepaald. ,1k heb geen Belgische vlag, verklaarde hij nog: ik vlag eens in het jaar: op 11 Juli (by de herdenking van den Sporen- slag. CorrOver Brabarconne's of driekleuren maak ik me niet warm, maar moest er iemand mijn hoed aCTaan, omdat er een Brabanconne wordt gespeeld, nu, dien meneer zou ik iets anders afslaan dan zyn hoed, R*my De Man, dat is de man naar mijn hart. De Vlamingen declameeren te veel, doen te weinig. Voor onnoozel- heden moeten ze me niet komen roepen, maar als er morgen een beweging loskomt om geen belastingen meer te be'alen zal ik van de eersten zijn om mee te doen." DE RUSSISCHE „HEILSTA AT". Er is weer een tipje opgelicht van den sluier, die nog steeds een groot deel van de werke'ijke Russische toestanden bedekt. In het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt melding gemaakt van een rondschryven, dat de centrale raad van Russische vakvereenigin- gen richtte tot de aangesloten org«nisaties. Enkele uit'atingen geven zoo'u typischen Van ERICH EKENSTEIN. 21) (Vervolq.) O, hoe weet u dat vroeg mevrouw Torwesten verrast, maar niet verschrikt. Een kamerbuurman heeft uw on- derhoud gehoord. O, zoo. Ja- Georq kwam wel met dat plan. Maar zijn oude lief de voor mij was gelukkig nog niet verdwenen. Toen ik hem alles vertelde, hoe ik geleefd had en wat ik gedaan had sinds onze schei- ding, was hij heel ontroerd en stelde me alleen de voorwaarde, dat ik voortaan met hem op Solitudo zou leven, waar ik, geheel gelukkig, op i-nging. Later toen wij vader die heerlijke tijding brachten, was Georg zelfs bereid voor hem te zor- gen. Alleen van de broers wilde hij niets weten. En u kwam immers met uw broers bij uw vader aan. Zeker. We troffen hen onderweg en zij hielden ons aan. Georg stuurde ze echter met een boodschap naar zijn chauf feur, zoodat hij van hen geen last had. En daarna Bleef u lanq bij mijn- heer Lytton -0,« neen. Hoogstens een half uur. Vader wilde dien dag nog naar Londen terug en Georg zei. dat hij nog een paar zaken moest afdoen. Ik geloof. dat hij naar dat meisje wilde, dat hij helaas hoop had gegeven en dat hij nu alles vertellen moest. We gingen samen weg- Hij ging nog een eind met me mee, tot ik een wa- gen nam. Georgs auto zou, geloof ik, er- kijk op de huidige toestanden, dat wij niet kunnen laten het een en ander over te nemen, vooral omdat de bekentems komt van het oppercommando zelf. Men hoore By vele leden verdween de belangstelling voor de organisatie. Niet meer dan 50 pCt. betaalden contributie. V ergaderingen wer- den zeer slecht bezocht. Allerlei misbruiken slopen in. Aanhoudend werden verduiste- rirgen van gelden geconstateerd. Critiek van de leden werd vaak beantwoord met represaille-maatregelen, soms van dien aard, dat werkloosheid het resul'aat was. Be- stuuvsverkiezingen en verkiezingen toor de fabrieksraden waren meestal niet meer dan formaliteiten. Vaak werd die collectieve aansluiting doorgedreven bij organisaties als die voor de bevordering van een lucht- vloot, d:e tot steun van buitenlandsche revolutionnaire partijen e. d., welke soms wel 10 a 12 pCt. van de loonen der leden aan contributie opslorpten. In sommige staatsondernemingen schenen de fabrieks raden. te vergeten, dat zij de arbeiders ver- tegenwoordigden. Met hun hulp werden de loonen gedrukt en voor de directie on- gewenschte elementec verwijdeid. Gevallen deden zich voor, dat de fabrieksraden in. samenwerking met de directies stakende arbeiders met uitsluiting bedreigden". Wie gewaarschuwd is telt voor twee. Wie heeft lust zulke toestanden in Neder- land te importeeren DE OEVER BIN DING TE ANTWERPEN. Een Duitsch brugplan. Een Duitsche onderneming heeft, naar de correspondent der N. R. Crt te Brussei meldt, aan het gemeentebestuur van Ant- werp^n etn plan toegezonden voor het bouwen van ten 1 rug over de Schelde ter hoogte van de Rijnkade. Dit reusachtige werk zou op de rekening van de Duitsche herstelleveringen in natura wordengebracht. Volgei s het Duitsche plan zou de helling van deze brug in het c-ntrum der stad, bij de Italielei, beginnen om, boven de Sehe de, een hoogte van 40 M. te bere ken, waardoor alle belemmer'ng van de scheep- vaart uitgesloten zou zijn. De brug zou 40 meter breed zijn en plaats bieden voor een dubbel treinspoo'een rij weg en trottoirs aan weer>zijden. DE KINDEREN ZONDER TOEZICHT. In den Kerstnacht heeft de Moskousche poHtie in samenwerking met de plaatse- lyke c mmissie tot bestrijdmg van het euvel der toezichtlooze kinderen een „opruimirg" op groote schaal onder dit „socisal ongewenschte element" gehouden in verschillende slaapgelegenhedenopstraat in portieken enz. werden 11.690 zwervende kinderen tusschen 10 en 16 jaar oud aan gehouden. De kinderen zyn voorlcopig ondergehracht in een aantal stopgezette fabrieken. Overwogen wordt thans, op welke wijze men den overgang tot een meer geregeld leven voor deze kinderen mogelijk kan maken. DE HEER DETERD1NG EN RUSLANL). Reuter seint uit Locden De heer Deterding publiceert in de Morning Post een open brief aan de sowjet-regeering, waarin bij alle transacties van de groep van petroleummaatschappijen die hij vertegenwoordigt, met het Russische nafta syndicaat, waarvan Lomoff president is en hetwelk een afdeeling vormt van de Sowjet regeering, veFot: client. De schryver beschuldigt de Sowjets van handel in gesto'en petroleum en stelt vast, dat de Sowjets de prcducten in andere landen onder den algemeen geldenden prijs kunnen verkoopen, daar zij noch tantiemes, noch belastingen, noch hooge loonen be talen, zooals de Britsche mnatschappijen in' Rusland deden, voordat haar eigen- dommen werden geeonfisceerd. De heer Deterding acht het onder de bestaande omstandigheden blykbaar niet meer mogelijk om zaken met Sowjet-Rus land te doen en geeft de regeering den gens in de buurt op hem wachten. Daar na gingen we van elkaar. En sinds dat oogenhlik heb ik niets meer van hem ge hoord tot de directeur me gisteravond dat ontzettende vertelde. •Ze zweeg. Wasmut stond op en liep met groote schreden heen en weer. Hij was overtuigd, dat mevrouw Tor westen de waarheid gesproken had en werkelijk geen vermoeden had van wat er zooal gebeurd was. Even vast was hij er echter van over tuigd, dat haar vader en broers Torwes- tens schuld kenden en hem bij het vluch- ten hadden geholpen. 't Was nu heel goed te verklaren, waarom hij zich met zijn vrouw verzoend had. Maar daarvan behoefde zij niets te weten. -- Nog een vraag, mevrouw zei hij. Hebt u bericht van uw vader en uw broers ontvangen en weet u, waar zij zijn. Bericht heb ik niet gekregen- Waar- toe diende het ook Vader ging naar En- geland terug en de broers wilden naar Rusland, waar ze een contract hadden gesloten. Zonder Chambers Hoe kan dat Ze zag hem angstig aan. Ja. Chambers moet immers dood zijn. Maar weet u dat wel heel zeker Ja. Dan weet ik ook geen opheldering te geven. Ik wel. Torwesten doodde hem uit jalouzie. Mevrouw Torwesten zag hem aan en rilde. Dat zou te erg zijn, als u gelijk had, fluisterde ze en verzonk toen in diep ge- peins. Ook doctor Wasmut zweeg een oogen- blik. Toen vroeg hij: raad haar crediet in eere te herstellen en met Lenin te erkennen dat het bolsjewisme heeft gefaald. De scbrijver verwacht, dat als dan door het geld en het crediet, dat Rusland zal Linnenvloeien, millioenen levens zullen gered worden en dat de ge- legenheid tot arbeid zal terugkeeren. Ten- slotte vcorspelt hy, dat het bolsjewism* in Rusland voorby zal zijn, voordat 1926 achter ons ligt. DE B ANKBILJETTEN VERV ALSCHING. Het Hongaarsche schandaal neemt naar het Hbl. meldt steeds grootere afmetingen aan. Telkens worden nieuwe arrestables n verband met het hier te lande aen het licht gekomeD Hongaarsche complot ter verva'schirg van buitenlandsche bankbi!- jetten gemeld. En steeds worden meer hooggeplaatste Hongaren of Hongaren van groot* n naam bij het schandaal betrokken. Naar het heet heeft de thans te'sGraven- hage z'ch in hecbtenis bevindende kolonel Jankowitsj een gedeeltelij k e bekentenis af gelegd, maar ook de te Boedapest gevangen genomen prins Windisch Gratz zoualreeds bekend hebben. Zoo komt er dus lang- zamerhand eenig licht in de geschiedecis, waarby zou blijken, dat een aantal Hon gaarsche „patriotten" zich geld hebben willen verschaffen door I ankbiljettenvir- valsching op groole chaal, ten einde aldus een jjpatrioHsche zaak" tot uitvoer te kun nen brengen. Welke deze „patriotische zaak" is, waar voor men langs dezen weg zich de noodige middelen wilde verschaffen, weigerde prirs Windisch-Giatz, die volgens een telegram van Wolff zou hebben bekend het plan te hebben ontworpen, mcde te deelen. Maar van sommige zijden meent meD, dat het de beloeling was een staatsgreep te onder- nemen, ten behoeve van den troonpreten- dent Aibrecht, den cor current van den oudsten zoon van koningin Zita. Dat de hooggezetelde patriobsche complotenrs nu voorramelijk Fransehe bankbi'jetfen ver- valschten, zou men dan willen verklaren uit vijandscbap tegen Frankryk, dat men voor den vrede van Trianon in zoo hooge mate verantwoordelijk stelt. Waarom men dan echter juist Nederland in de eerste plaats uitkoos om er de valsche biljetten kwijt te raken, zocdaf toch zeker niet de Fransehe vijandrn" de schade zouden hebben te d^agen, is moeilijk te verklaren. Men zal dan ook waarschijnlyk het ver- standigst doen aan al de wilde geruchten en praatjes, die thans rond gaan, niet te veel waarde te hechten. Het is natuurlijk mogelijk, dat werkelijk een troepje ver- dwaasde Horgaarscbe ari-tocrat n tot het zonderlinge en misdadige middel dergeld- vervalsching hebben gegrepen om zich de middelen voor de verwezenlijking van hun politieke bedoelingen te verschaffen. De houding indertijd yau graaf Karolyi, die zijn land den olsjewisten in handen speelde, heeft wel geleerd, dat men te Boedapest bij de „patrioten" op het ongelooflijkste moet rekeren. Maar aan den anderec kant moet men toch ook bedenken, dat deze valsche munte ij den d elnemers by wel slagen een zoet winstje beloofde, zoodat men egoistische beweegredenen bij het com plot volstrekt niet behoeft uit te sluiten. Het„ nader onderzoek. dat de minister- president, graaf Bethlen, thans met kracht schijnt door zelten, zal hieromtrent. licht mo'ten verschaffen. Intnsschen mag echter wel worden ge waarschuwd, dat eenige voorziehtigheid moet worden betracht tegenover de bericbten, die thars uit Weenen en Praag over de Hongaarsche gebeurterissen worden ver- spreid. Als bij v. de „Arbeiter Zeitung", het Weener socialistisch blad, ook den rijksbestuurder Horthy bij de zaak wil be- trckken, omdat deze achter aartshertog Aibrecht zou staan, dan is eenige aarzeling bij het aanvaaTden van deze beweringen gewettigd. Zou Horthy zijn plaats waarlijk willen inruimen Met dat al. is het zeker e^nstig genoeg, dat een zoo intiem vriend van den ryksbestuurder, als de chef der politie. Nadossy, het wenschelijk heeft Zei u zoo even niet, dat u mijn hulp wilde inroepen, mevrouw Wat bedoel- de u daarmee Met drie dagen is. mijn contract bij Olympion" afgeloopen en dan zou ik graag, zooals ik Georg beloofd heb. op zijn villa bij Baden gaan wonen. Hij is hier niet, maar ik ben toch zijn vrouw. Ik behoor bij hem, tenminste nu, nu men hem van zoo'n misdaad verdenkt. Wat wilt u Solitudo bewonen Natuurlijk. Ik voel, dat het nu dub bel, mijn plicht is de plaats in te nemen. die mij toekomt. Ik heb het Georg immers beloofd. Hm... er is intusschen veel veran- derd, mevrouw. Torwesten is hier n^et. Zijn huis en andere eigendommen zijn ge- rechtelijk verzegeld. Dat weet ik. Juist daarom riep ik uw hulp in. Er kan toch geen wet zijn, die de vrouw den toegang tot het huis van haar man verbiedt, als beide partijen het goedvinden. Wasmut voelde zich niet recht op zijn gemak. Zij had immers groot gelijk. Maar die overeenkomst moest toch eerst vast- gesteld worden. Van de verzoening wist men alleen door mevrouw Torwesten. En zij vertelde alles geheel anders, dan Herr- linger gedaan had. Hij probeerde haar dat duidelijk te maken. Maar het scheen, dat mevrouw Torwesten weinig voelde voor juridische gronderi en gerechtelijke formaliteiten. Zij wilde absoluut niet begrijpen, dat men niet de villa tot haar beschikking kon stellen. Wasmut stelde haar echter tevreden door te beloven, dat hij zijn best zou doen. Zij lachte toen, terwijl ze zei: Dan ben ik zeker, dat mijn wensch vervuld wordt. Mijn recht spreekt toch geacht met verlof te gaan. (Volger s andere berichten is hij van zijn ambt ontheven en reeds door de justitie in verhoor genomen. Een bewijs alweer, dat in de berichtgeving omtrent deze zaak nog al wat tegenst ijdig- heden voorkomen.) Voorloopig zal men dus zyn oordeel over het politiek karakter rsn de misdadige onderneming moelen opschorfen. Zeker is alleen dit dat er te Boedapest een bende geldvervalschers is ontdekt, die misschien al sedert geruimen tyd werkt en dat tot deze bende verschillende hooggeplaatste en adelijke Hongaren behooren, die nuterecht of ten onrecbte hun opliclitirg willen be- mantelen met „politieke bedoelingen"... maar die hoe dat dan ook moge zijn toch opl'chters blijven. CHINEESCHE TROEPEN TE KOOP! De Daily Mail" publiceert een corres- pondentie van zijn bijzonderen medewer ker, Sir Percival Phillips, uit Peking, welke een eigenaardig licht werpt op den oorlog door de Chineesche generaals ge- voerd, Ziehier wat hij schrijft: ,,De bur- geroorlog in China heeft een nieuw type van een ,,bewegelijk leger geschapen- De troepen worden gerecruteerd uit de werklooze koelies, die zich al heel weinig om de aspiraties, der studenten bekom- meren, daar hun eenig doel is, in hun le- vensonderhoud te voorzien door hun leven in de waagschaal te stellen. Op dit oogenblik betwisten drie na- ijverige chefs elkander de macht; gisteren waren het er vier, morgen zul len het er misschien zeven of acht zijn. En dat zal eeuwig zoo duren, totdat er een dictator komt, een man met een ijze- ren vuist, die geheel China onder zich zal vereenigen. ,.Het beginsel, dat in dezen burqer- oorlog als stelregel dient, is heel eenvou- dig; men vecht onder de bevelen van een chef net zoolang als de fortuin hem toe- lacht; als die hem verlaat, loopt men naar den tegenstander over." ,,Tsjang-Tso-lin was de machtigste generaal onder de oorlogvoerenden. Op een goeden dag liep generaal Kwo, die een der belangrijkste stellingen innam, naar generaal Feng over. Zijn soldaten waren gaan slapen in de meening, dat zij Tsjang verdedigden, maar toen zij wakker werden, vernamen zij, dat zij hem bestreden. De aankoop en de verkoop van troe pen is in China een zoo gewoon iets, d^£ de bladen er niet meer dan eenige regefs aan wijden. Op die manier gingen er drie weken geleden drie brigades van Sjantoeng in andere handen over. Tegen hoogen prijs. De soldaten klagen daar niet over- Zij strijden loyaal voor den leider, die hen onderhoudt; wie het is, doet er minder toe. ONTPLOFFING VAN EEN VUUR- WERKFABRIEK. Naar de Daily Mail uit Honkong ver- neemt, heeft een ontploffing plaats gehad in een Chineesche vuurwerkfabriek te Macao. Er zijn 40 Chineezen gedood, en 50 gewond, terwijl nog 200 personen ver- mist worden- Het grootste gedeelte der slachtoffers zijn vrouwen. EEN NIEUWE JAARSVOOR- SPELLING. Nu het nieuwe jaar is ingetreden, is de tijd voor de profetieen en voorspel- lingen daar. Vele ervan zullen niet uit- komen, een enkele misschien wel en deze enkele voorspeliing zal de overtuiging, dat profetieen mogelijk zijn, in stand houden. Ditmaal nemen wij de voorspeliing over van een Fransehe dame, mejuffrouw Lalle- mand, die, volgens den journalist die haar interviewde, voor 1925 drie voorspellin- gen "heeft gedaan, welke in vervulling zijn gegaan. Zij voorspelde n.l. het offensief van Abd-el-Krirn in Marokko, het slagen van den luchtraid Tokio-Parijs en den terugkeer van Briand aan het bewind ,,voor het nieuwe jaar Deze dame voorspelt nu voor 1926 een jaar van bemoediging, voorspoed en natio- n'alen trots, dit, wat Frankrijk betreft na tuurlijk. heel duidelijk. U behoeft die heeren mijn trouwacte maar voor te leggen, die ik u zal geven en niemand zal er tegen zijn, dat ik in Georg's huis ga wonen. Toen was hij weer alleen en dacht nog eens na over alle bijzonderheden van dit onverwacht gesprek. Titz stoorde hem. Een expresse bestellinq van Scot land Yard, zei hij, binnentredend, terwijl hij een pakje op de schrijftafel lei. Van Scotland Yard? In orde. Vlug maakte hij het pakje los en onder zocht nieuwsgierig den inhoud. die be- stond uit acten en fotografieen van vin- gerafdrukken. Vreemd, zei hij toen. Waar heb ik dien afdruk onlangs gezien Hij trok een la open en nam daaruit een foto. Daarna pakte hij alles samen in een apart vak en belde. Titz, roep oogenblikkelijk inspecteur Molnar hier en-telephoneer dan naar den detective Kobler. Heel goed, mijnheer- HOOFDSTUK X. Den volgenden dag verzocht de rechter dr. Herrlinger op zijn bureau te komen. Hij deelcle hem in 't kort het verzoek van mevrouw Torwesten mee. Ik heb, zoo eindigde hij, de meening van een bekend jurist daarover ingewon- nen, die denkt, dat het verzoek van de dame ingewilligd moet worden. Er is geen twijfel aan, of ze is zijn rechtmatige vrouw en daarom kan ze eischen in het huis van haar man te wonen. Voordat ik haar dit meedeelde, wilde ik er u even in kennen. Heel mooi van u. Maar ik moet zeggen, dat ik bij voorbaat protesteer. Ik ,,Ik zie," zei zij, „den val van het pond sterling. Het daalt, het daaltHet komt steeds meer onderaan te staan. steeds meer onderaan Komt het pond heelemaal onderaan te staan bij alle geldsoorten, vroeg de Fransehe journalist haar. ,,Neen, dat niet, maar in elk geval onder de 80Onze staatsfondsen zullen een sprong omhoog doen. Het zal de slag aan de Marne zijn op economisch gebied!" En Briand, blijft hij voortdurend minister-president? ,,Neend.w.zhij zal het niet meer zijn, maar hij zal terugkomen. Merkwaardig! Mejuffrouw Lallemand werkt dan weer met haar trek-kaarten en vervolgt: ,,Maar wat ik allereerst zie, dat is het geluk en de rust, die langzaam maar zeker zullen terugkeeren, De zorgen van het dure leven zullen verdwijnen; de arbeids- conflicten zullen minder ernstig worden. Het spreekt vanzelf, dat dit geluk niet zoomaar zonder meer verkregen zal wor den. En mejuffrouw Lallemand deelt ons dan ook mede, dat er in 1926 drie beroem de grijsaards, van uiteenloopende profes- sie, heen zullen gaan- Zonder hen zal dus de wereld in 1926 het geluk en den voor spoed deelachtig moeten worden. Het is treurig, maar is het ook waar? vraaqt de Tel. LOOP DER BEVOLKING OVER 1925 TER NEUZEN. De loop der bevolking in deze gemeente over 1925 was als volgt Gevestigd 268 310 Geboorten 98 98 366 408 Vertrokken 316 348 Overleden 53 45 369 393 Op 31 Dec. 1924 5025 5012 10037 Op 31 Dec. 1925 5022 5027 10049 Alzoo zermeerderd met 12 person-n. In de gemeente geborenen, die elders hun woonplaats hebben 8 m. 4 vr. tctaal 12 In de gemeente overleden, die elders hun woonplaats hadden 4 m. 7 vr. totaal 11 Levecloos aaDgegeven kinderen 8 m. 2 vr. totaal 10 Volt.rokktn huwelyken 93. Echtscheidingen 5. SAS VAN GENT. De loop der bevolking in deze gemeente over 1925 was als volgt Vermeeiderd door: Geboorten in de gemeente 33 m 28 vr., totaal 61. Geboorten buiten de gemeente 2 m. Gevestigd 103 m., 102 vr.. totaal 205. Verminderd door Overleden in de g* meente 7 m., 8 r., totaal 15. Overleden buiten de gemeente 3 m., 4 vr., totaal 7. Vertrokken 106 m., 99 vr., totaal 205. Bevolk. op 31 Dec. 1924 1451 1404 2855 31 Dec. 1925 1473 1423 2896 alz>: o vermeerderd met 41 personen. Levenloos aangegeven 1. Voltrokken knwelijken 22. Geboren niet beboorende tot de werke- lijke bevolking 1. ZUIDDORPE. De loop der bevolking in deze gemeente over 1925 was als volgt: Geboren 9 m,, 6 vr., totaal 15. Gevestigd 24 m 26 vr. totaal 50. Overleden 2 m 2 vr. totaal 4. Vertrokken 31 m., 27 vr totaal 58. Bevolk. op 31 Dec J924 519 481 tf)00 1925 519 484 1003 alzoo vermeerderd met 3 personen. ben even goed jurist en ik denk geheel anders over het verzoek. Het hangt per slot van rekening af van de geloofwaar- digheid van mevrouw Torwestens bewe- ring omtrent de verzoening met haar man. Ik vertrouw. dat niet. Voor mij is er geen twijfel aan, dat Torwesten er absoluut niet aan denkt, ooit weer met zijn vrouw samen te leven. Als zijn zaakwaarnemer ben ik verplicht zijn eigendom tegen in- grijpen van vreemden te verdedigen en als een dergelijk ingrijpen vat ik het verzoek van ,,la belle Adisane" op. Dat wil dus zeggen, dat u van plan is, in naam van uw client uw toestemminq te weigeren Ja zeker met alle gerechtelijke mid delen, die mij ten dienste staan- Dat zou alleen de zaak langer doen duren. Uw client zal niet veel gelegen- heid hebben, weer op zijn villa terug te komen. Misschien. Elk uitstel is echter winst voor ons, want in dden tijd kan Tor westen zelf weer te voorschijn komen en dan zal alles weer in orde zijn. De ander lachte. Eerlijk gezegd gelooft u dat zelf werkelijk Ja. Uw bewijzen voor de misdaad, die hij zou hebben begaan moaen juridisch nog zoo sterk staan, ik ben niet alleen ju rist, maar ook mensch en... Torwestens vriend. Ik ben vast overtuigd van zijn on- schuld en blijf er bij, dat hij zich niet vrij- willig verborgen houdt, maar gevangen gehouden wordt. Het spijt me, dat we iaardoor als tegenstanders tegenover el kaar staan. maar ik kan niet van meening veranderen. (Wordt vervolgd.) VAN o m. vr. m. vr. totaal m. vr. totaal rii. vr. totaal

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 5