Laatste Berichten. -V INGEZONDEN STUKKEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN SCHEEPVAARTBEWEGING, Wiiitlko«PMn> EEN SIMULEEREND TOEVAL- LIJDER. Eenigen tijd geleden werd de politie te Utrecht in kennis gesteld met de nieuw- ste methode van geidklopperij: op straat kreeg plotseling een man een toeval. Hij plofte op den grond neer, en bleef liggen. Toen er voldoende menschen om hem heen stonden, kwam hij weer bij. Hij deed den omstanders fantastische verha- len, slaagde erin het medelijden op te wekken, een collecte was spoedig geor- garaiseerd, en na de inzameling ging de man weer kalm zijns weegs. Het toeval was alzoo zuivere simulatie. Priecies hetzelfde geval heeft zich weer voorgedaan in de Pieter de Hooghstraat te Utrecht, waar de politie aan de ver- ooning een eind heeft gemaakt. XOLENDAMPVERGIFTIGING IN EEN KERK. Tijdens de godsdienstoefening in de Ned Herv. kerk te Wenkejidam ont- snapte door een defect aan de buizen- leiding een hoeveelheid steenkolengas. meldt de Tel. De gevolgen bleven met uit. Kort na den aanvang van den dienst werd deze reeds verstoord, doordat en- kele kinderen zich minder wel begonnen tP gevoelen en de kerk moesten verlaten. Feitelijk had niemand het idee wat er aan haperde. Langzamerhand echter begonnen steeds' meer kerkgangers zich onwel te gevoelen en zij die nog konden, verlieten haastiq het kerkgebouw. Voor de deuren ontstond een gedrang om zoo gauw mogelijk in de open lucht te kunnen komen. Eenige kinderen benevens een aantal ouderen zakten ineen, zij moesten huis- waarts worden gebracht. De twee doktoren ter plaatse hadden weidra de handen vol werk. Gelukkig had niemand nadeelige gevolqen onder- votiden. TWEE KINDEREN ONVERZORGD ACHTERGELATEN. In een logement te Arnhem kwam men tot de ontdekking, dat een man en vrouw die daar den nacht hadden doorgebracht, veptrokken waren met achterlating van hit* kinderen, een meisje van twee en eea jongetje van drie jaar. ©e kinderpolitie heeft zich over de kleinen ontfermd en de kinderen voor- loopiq ondergebracht in het Doorgangs- De namen der ontaarde ouders zijn bekend. HET LIJK VAN EEN VERONGE- LIIKTEN LOODS AANGESPOELD. Op het strand van Ameland is aange- spoeld een lijk, dat men heeft herkend ai» van Johannes Lodewijk, een der lood- ses die zich bevonden aan boord van de* verongelukten loodsschoener II, deelt de „Crt" mede. Het lijk is per rijksvaartuig naar 1 er- schelling overgebracht. GEVAARLIJK KINDERSPEL. >Een driejarig meisje uit Rijnsburg heeft haar broertje van \lA jaar met een gloeiende pook in de oogen gestoken. E&b oog moet als verloren worden be- schouwd. voor het behoud van het an- dere wordt gevreesd. y EEN FLUITJE INGESLIKT. Het 7 maanden oud zijnde zoontje van den heer V. te Schalkwijk, had een week of zes geleden, zonder dat de ouders zulks bemerkten, het ongeluk een fluitje in te slikken. De kleine had daar schijn- baar qeen last van, totdat hij vorige week dit fluitje weer uitbraakte. Daar de kleine niet erg in orde was, is hij toen dnect naar het St. Antonius Gasthuis in Utrecht vervoerd, waar de kleine aan de qevolgen is overleden, zoo meldt het ..U D." BLOKHUISWACHTER DOOD- GEBLEVEN. Op den avond van den len Kerstdag siopte de laatste trein van Amsterdam naar Rotterdam bij het blokhuis Leyduin, omdat het signaal op onveilig stond. Het bieek, dat de wachter plotseling was doodgebleven. Een in den trein aan~ wezige geneesheer constateerde den dood. De trein kon na een half uur ver- *raging de reis voortzetten. PAN MET KOKENDE SOEP. Het achtjarig zoontje van den brood- bakker S., te Haarlemmermeer, heeft den inhoud van een pan met kokende soep, yelke op een petroleumkachel in de keu- ken stond, over het lichaam gekregen en is aan de gevolgen daarvan overleden. Het 15jarig dochtertje van S.. dat het joagentje juist wilde grijpen, kreeg ern- stipe brandwonden aan de beenen. DE BRUIGOM ZOEK. Dezer dagen zou te Velseroord, gem. Velsen, een bruidspaar in den echt tre- de* doch de bruigom was des morgens naar Haarlem vertrokken om een trouw- pak te koopen. Blijkbaar was hij den texugweg vergeten want hoe men ook wachtte, hij kwam niet terug. De reeds voor de deur wachtende rij tuigen heeft men toen maar afbesteld. AUTOBUS IN DE SLOOT. JEen groote autobus van den dienst Noord-Haarlem is omgeslagen en in een b»eede sloot langs den weg te Noordwij- kerhout terecht gekomen. in de bus zaten ongeveer twintig passagiers, die evenals de chauffeur, gered werden. Zij kregen alien een nat pak; enkele werden door glasscherven van de gebroken ruiten gewond. De chauffeur kreeg een ernstige wonde aan de pols. NIET PER GLAS. MAAR PER FLESCH. In de gemeente Bunschoten, groot 4500 velen, waar slechts twee vergunninqhou- ders zijn, wordt op Zaterdaqavond en Zondag nogal veel aeofferd aan Bacchus, aoo wordt aan de ,,Crt. gemeld. Tal van kleine winkeliers zijn ruim voorzien van gecapsuleerde flesschen drank, en slijten deze aan de drankiiefhebbers. Dit ge schiedt tot groote-schade der drinkers, die hun borreltje nu niet per glas maar per flesch gebruiken en evenzeer tot schade van de vergunninghouders. Het feit van dezen frauduleuzen drankverkoop is steeds moeilijk te achterhalen, of te con- stateeren. Toch mocht zulks dezer dagen aan de politie gelukken. Er werd een in- val gedaan bij' H. B., waarbij een groot aantal flesschen en fleschjes cognac en brandewijn in beslag werd genomen. NOG STEEDS MIJNEN. Terwijl de stoomtreiler Annie IJm. 104 ter visscherij was, werd in het net een mijn opgehaald. Men wist het ge- vaarlijke ding met veel moeite weer kwijt te raken, waarop men een eind verder ging visschen. ONGELUJC IN EEN CIRCUS. Te Brussel zijn twee acrobaten, die in het Brusselsche circus op een fiets een looping the lop langs twee kabels uitvoe- ren, van een hoogte van 16 meters zijn neergestort. Het zijn twee jonge Duit- schers, van 22 en 26 jaar oud, Beiden zijn in hopeloozen toestand uit het circus ge- dragen. TREINPERSONEEL IN EEN TUNNEL DOOR ROOK BEDWELMD. In den acht kilometer langen Jura- tunnel, op het traject RielBasel, werd het geheele personeel van een goederen- trein door rook bedwelmd. De machinist kon den trein nog bijtijds tot stilstand brengen, waardoor een groot ongeluk werd voorkomen. DOOR EEN POSTDUIF GERED. Aan een postduif heeft de. bemanning van een Fransch watervliegtuig het te danke gehad, dat zij nog juist bijtijds van een wissen dood kon worden gered, na negen en twintig uur zonder proviand op zee te hebben rondgedreven. Het wa tervliegtuig verliet zijn basis te Contan Hourtuis bij Bordeaux, met een bestuur- der en zes waarnemers voor het houden j van oefeningen ongeveer een mijl buiten j de kust. Tijdens deze oefeningen echter j creeg het watervliegtuig een motordefect 1 en een daling in. voile zee was hiervan ret gevolg. Verscheidene oostduiven werden door den bestuurder losgelaten, maar slechts een van haar bereikte het vliegkamp. Een hulpexpeditie werd on- middellijk uitgerust en na eenigen tijd zoeken mocht men het genoegen smaken de drenkelingen op te sporen en in behou- den haven te brengen. In den loop der negen en twintig uren was het water vliegtuig reeds vijftig mijlen uit dep koers gedreven. DE MISTLETOE. De .Pester Lloyd" brengt het bericht dat 't Amerikaansche Kerst-„misgebruik" om onder de mistletoe meisjes te kussen, linnenkort van ambtswege zal worden stopgezet. Niet omdat Amerika na de ,,droogleg- ging" nu zal worden ,,ontzoend maar omdat de mistletoe in dat land zal gaan omtbreken. Uit Washington komt n.l. het lericht, dat het departement van land- louw een besluit heeft uitgevaardigd, volaens hetwelk de mistletoe, die, niet al- leen door haar functie op Kerstmis, maar ook op zichzelf een schadelijke plant is, moet worden uitgeroeid. Men hoopt, dat binnen tien jaar de mistletoe op de staats- boschterreinen zal zijn verdwenen. Men verwacht echter, dat daarmede het Kerst- gebruik niet van de baan zal zijn en de traditie op een andere plant zal overgaan. ONGELUKKEN BIJ KERST- VIERINGEN. Uit New-York wordt gemeld, dat de viering van het Kerstfeest verscheidene kinderlevens heeft geeischt. Te Erie in Pennsylvania brak in een bijeenkomst, waar geschenken werden rondgedeeld plotseling een paniek uit. 3 kinderen werden gedood, terwijl 7 kinde ren verwondingen opliepen. Te Buffalo staken drie kinderen een Kerstboom in brand tijdens afwezigheid van de ouders. Bij de thuiskomst vond men de kinderen geheel verbrand. D0RST1GE TOESCHOUWERS. De bierhandelaar H. uit Do^tiachem, had het ongeluk te Gaanderen met zgn expe- ditie-auto tegen een boom te rjjde H. liet de auto in den steek om te Terborg hulp te halen. Bij zjjn terugkomst blekm de belangstellende omstanders zijn voorraad te hebben opgedronken. STORM EN HOOG WATER IN DLTTS0HL4ND. In alle rivieren van Duitscbland s^jjgt het water onrustbarend. De Moesel, die Maaiidag nog een s'and van 0,93 M. had, steeg tot 2.25 meter en bereikte 's avonds den bijzonder hoogen stand van 4.03 meter. Bij Trier wees de peilschaal Woensdag 3 85 meter aan. Ook van de Main, den Rjjn en de opper Beiersche rivieren wordt boog wa'er gemeld. Donderdagnacht woedde in heel Duitsch- land eea hevige storm, die vooral in het Maingebied groote verwoestingen heeft aangericht. Uit Hanan wordt gemeld, dat de storm de kracht van een tornado had. In de Mainhaven werd van een loods de helft van het dak, ter lengte van 60 en ter breedte van 15 meter in de lucht ge sliDgerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ten gevolge van den storm is Woensdag bjj Bimmen op den Rjjn in de nabijheid van de Duitsch-Nederlandsche g^ens een kolenboot gezonken. Het schip zonk zoo snel, dat de bemanning zich ternauwernood kon redden. Een kind van 5 maanden, dat zich in de kajuit bevond, kon niet meer in veiligheid worden gebracht In de nabjjheid van Halle (Saale) is, naar uit die plaats wordt gemeld, het stoom- schip „J. K- IT' met 9000 centenaars graan aan boord, gestrand. Het schip kon door den storm ge -n koers houden. Alle pogingen om het schip voor zinken te vrijwaren, zijn mislukt, zuodat wordt gevreesd, dat een groot d el van de lading verloren gait. Tot op heden konden s'echts 1000 centenaa<s graan overgeladen worden. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. Vergadering van 22 December 1925. Alle leden zijn aanwezig, onder Voorzitter- schap van den Burgemeester. De notulen worden ongewijzigd goedgekeurd. De agenda vermeldde: 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Burg, en Weth. van Goes, bevattende de begrooting Keuringsdienst van Waren voor 1926. b. Schrijven van het bestuur de Ambachts- school te Hulst, dat de netto kosten dezer in- richmg beliepen f 20.601,47V2, en dat de bij - drage per leerlmg voor Boschkapelle nader is vastgesteld op 6,82. c. Een scnrijven van 't Techmsch Advies- bureau Van der Hegge Zynen, waarin woidt medegedeeld in de Axelsohe Courant, gelezen te hebben, dat alhier in't electrisch bedrijf een stroomverlies van omstreeks 80 (/o wordt ge leden; dat dit abnormaal hoog is, enbijgevolg de exploitatie herziening eischt, voor welke herziening zicli genoemd Bureau aanbeveelt. De heer De Bakker zegt, dat de raad van de aangeiboden voorlichting, heeft afgezien van- wege de hooge kosten door dit Bureau in leke- ning gebracht. Spreker en ook de heer Scheele zijn er evenwel voor, dit schrijven te beant- woorden, in dier voege echter, dat er duidelijk in doorschemert, dat de raad niet tevreden is over het door dit Bureau aangelegde net ai- hier, omdat het geenszins in orde is; wij moe- ten in het antwoord laten voelen, dat de at- werking geen bevredigend beloop heeft gehad. Aldus wordt besloten. d. Een schrijven van het bestuur der Pro vinciate geitenfokvereeniging, waarin het nut der plaatselijke geitenbonden wordt uiteenge- zet, en beveelt deze bonden aan in de welwil- lendheid van 't gemeentehestuur door t ver leenen van subsidie, indien daarvoor wordt aamreklopt. Voor kennisgevmg aangenomen, omdat de geitenbond alhier reeds eene tege- moetkoming geniet van 50. e. Een schrijven van Burg, en Weth. va Axel met instructie voor keunngsveearts en hulpkeurmeester. De heer Scheele informeert of dit ook slaat op de verhooging* van salaris, welke aan beide functionarissen is toegekend. Spreker heeft ge lezen, dat die verhooging in Axel is geschied. De Voorzitter antwoordt, dat dit schrijven enkel de instructie bevat en van verhooging niet wordt gerept. f. Een schrijven van Ir. De Regt te Zaam- slag, waarin deze om inlichtingen vraagt om- trent de hem door den raad verstrekte op- dracht om verbeteringen aan te brengen in 't electrisch net. De Voorzitter licht dit schrijven toe. De heer De Regt vraagt, of hij ook het noordelijk deel van 't net moet onderzoeken; er is slechts op- dracht gegeven voor het zuidelijk deel. De heer Scheele: Hij heeft het volledig bestek hiervan niet, want er heeft daar uitbrei- ding plaats gehad. De heer Stallaert: Wij mogen de heer De Regt dus geen verwijt maken, dat de herstel- lingen nog niet zijn uitgevoerd. Wij zijn in gebreke gebleven hem niet alle stukken te heb ben geleverd. De heer De Bakker verzoekt de geheimhou- ding in de vorige vergadering dit punt betref- fende opgelegd, thans op te heffen, opdat dit onderwerp terdege kan behandeld worden. Dit wordt aangenomen. Spreker zegt dan verder, dat de heer De Regt, geen verwijt treft. Hem was opgedragen de moeielijikheden in den Catharinapolder op te lossen met de mondelinge mededeeling, dat de heer Jac. Dekker, Joh. Scheele en Corn, de Feijter, kost wat kost, moesten geholpen wor den. De Voorzitter: Alle stukken en bescheiden, alles wat hier daarover berust en alles wat er op betrekking had is onmiddellijk aan de heer De Regt toegezonden. 't Spijt me zeer, dat deze zaak nog niet tot oplossing is gekomen. De heer Sallaert: Wij dienen hem dan dade- lijk de noodige inlichtingen te verstrekken, op dat een einde aan dezen noodtoestand komt. De heer Jansen: De heer De Regt treft toch het verwijt, dat hij niet eerder inlichtingen heeft gevraagd. De heer Scheele spijt het, dat de heer De Regt niet aanwezig is. De Voorzitter: Wij zullen hem vandaag nog berichten. .De heer De Bakker: Er is morgen markt in Ter Neuzen, ik vindt het meer afdoende met hem persoonlijk te spreken, dan te schrijven. De heer Ongenae zou wensChen, dat hij in de commissie verscheen; dit wordt door de heer De Bakker afgeraden, vanwege de kosten. De Voorzitter stelt alsdan voor een paar leden, die de markt in Ter Neuzen bezoeken, naar de heer De Regt af te vaardigen tot een mondeling onderhoud. Dit wordt goedgevon- den. De heeren Mel en Stallaert nemen de op- dracht aan. 2. Vaststelling suppletoir kohier op de honden. In de 2e klas worden twee nieuwe opgeno- men voor't weede half jaar. 3. Wijziging begrooting, dienst 1926. Deze begrooting is van Ged. Staten terug- ontvangen met eenige opmerkingen op enkele posten met het verzoek tot wijziging. Goed- gevonden. 4. Nadere vaststelling begrooting gemeen- telijk electriciteitsbedrijf dienst 1925. Deze begrooting was teruggestuurd naar den administrateur ter aanvulling en verbetering. Er was geen melding gemaakt van 140 aan- sluitingen a f 7,50 voor een grfttis pit. De uitgaven beliepen 6082 en de baten f 3126. 5. Wijziging begrooting, dienst 1925. Daar er een tekort is, stelt de Secretaris voor, om dit te dekken, een leening te sluiten. De heer De Bakker is hier tegen; hij stelt voor de leening niet te Sluiten op 't electrisch bedrijf maar op de gemeente, anders hebben we twee leeningen. Er is een tekort van f 2321,25. De diensten van 't electrisch bedrijf en de gemeente moeten los van elkaar worden gehouden, anders loopt het in de war en de administratie wordt te veel omvattend, De gemeente leent voor 't bedrijf. Aldus wordt goedgevonden. 6. Bespreking finantieelen toestand der gemeente en sluiten geldleening. Blijkens de gedetailleerde opgaven is er op 31 December benoodigd een bedrag van 12.407,79. Er dient derhalve een kasgeldlee- ning aangegaan te worden van 12.500 en bo- vendien een leening voor 't electrisch bedrijf, omdat daarop in Februari dienen afgelost te worden bij Alberts-Van der Kluft f 2500. De heer Scheele: Wij zijn, zooals blijkt, dus f 5500 achteruitgeboerd, waar moet dat heen De heer De Bakker: Het percentage was te laag genomen, hoev 1 ik tegen hooge belastin- gen ben. Na Hoel: is Boschkapelle het hoogst belast. Ik zou hie liever niet meer willen zit- ten, als nog dergelijke hooge uitgaven te doen. De heer Stallaert beaamt dit laatste ten voi le, maar vraagt aan de heer De Bakker of deze kans ziet, het zuiniger aan te leggen, dan moet hij daartoe de middelen aanwijzen. Met algemeene stemmen werd alsnu goedge vonden ten behoeve van 't electrisch bedrijf eene gemeenteleening aan te gaan ten bedrage van f 5000, renfende hoogstens 5 voor 15 jaar, onder voorwaarde, dat de aflossing ten alien tijde vroeger kan gesohieden. De heer De Bakker geeft als zijn overtui- ging te kennen, dat't electrisch bedrijf tot bloei zal geraken en rentegevend zal worden, indien de storende factoren van heden zijn op- geruimd. De beer Mel evenwel is op dit punt niet zoo optimistisch gestemd. 7. Rondvraag. De heer De Bakker, informeert of er geen schrijven van de P. Z. E. M. is ingekomen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat er een uittreksel gevraagd is van de notulen der ver gadering van 16 Oc. De heer De Bakker verklaart, zelf een biie van de P. Z, E. M. te hebben ontvangen, en doet hiervan voorlezing. Het behelst de viaag, of de heer De Bakker zich op gelijke wijze heeft uitgedrukt over het tramsformatorge- bouw, als in het verslag dier vergadering m de Ter Neuzensche Courant'is vermeld. Het ant woord van de heer De Bakker hierop was kort en bondig, een verwijzing naar de ofncieele notulen. Spreker persisteert evenwel bij zijn nieening", dat de P. Z. E. M. eene gespecificeerde reke- ning diende o-Ver te leggen van de kosten van dat gebouw, immers meerdere gemeenten heb ben daanom gevraagd, doch de P. Z. E. M. maakt er zich van af, door verwijzing naar de boekthouding hieromtrent. De heer Stallaert vraagt, waarom er geen uitvoering is gegeven aan de afspraak in t Dagelijksch Bestuur om tijdens de aan- weziglieid der Eerw. Paters in deze parochie 's morgens de lantaarns te laten branden. De Voorzitter antwoordt hierop, dat het naar zijn mee.ning van wege de gevallen sneeuw voldoende licht was. Spreker geeft echter toe, dat het een paar dagen wel noodig was, maar tot zijn spijt is er met meer aan ged acht en stelt verder voor met de Rerst- dagen de lantaarns te laten branden s mor gens van 6 tot 7 uur. De heer Stallaert: Wat gebeurt er met de wegen nu de ligger terug is? Hoe denkt de Voorzitter hierover? Wordt er eerstdaags werk van geroaakt De Voorzitter: Laat ons dat eerst bespreken in een vergadering van Burg. en. Weth. endan met een voorstel bij den raad komen. Wordt goedgevonden. De heer Jansen heeft hooren klagen over de straatverlichting, vooral in de omgeving van de woning van den heer Claeijs, het is daar te donker. Hij stelt voor een lamp van 50 kaar- sen te plaatsen aan het huis van P. v. Leu- ven, »welk voorstel wordt gesteund door den heer Stallaert. De heer Mel bestrijdt het echter, want de thans geplaatste lichten sluiten volkomen aan. De heer De Bakker is van't zelfde gevoelen en verklaart tevens, dat de aan de school aange- brachte lantaam erg tegenrvalt. De heer Stallaert vraagt naar een middel om het slik op de wegen in het dorp op te ruimen. 't Is treurig, de modder springt i em and in de schoenen. De Voorzitter en de heer Jansen verklaren, dat die opruiming reeds gebeurd is. De heer De Bakker zou een verzoek willen richten aan 't polderbestuur van Stoppeldijk om aan de polderwegen, indien noodig, door werkloozen te laten werken. De heer Scheele verklaart, dat in zijn omgeving de wegen worden sahoongemaakt, zoodra wagens en beesten er niet meer opkomen. De heer Jansen zou de wegen rond de kom door werkloozen willen doen in orde brengen. De heer Stallaert beaamt dit, want die wegen zien er allertreurigst uit, doch acht het nu den tijd niet, hieraan te beginnen, ook de kei- weg heeft dringend verbetering noodig. Hiema sluiting. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Hooggeachte Heer, Onlangs verscheen in Uw blad een artikel over Christian Science, waarin de schrijver een korte uiteenzetting geeft van enkele hoofd- beginselen van die leer, en daarop, bij wijze van stilzwijgende veroordeeling, zijn eigen op- vatting over sommige leerstukken laat volgen. Het is duidelijk, dat een dagblad niet de plaats is voor discussie over zulk een diep- gaand onderwerp, maar toch verzoek ik U be- leefd, ter wille van de billijkheid, met enkele woorden te mogen aangeven, welke opiatting Christian Science over die leerstukken huldigt. Christian Science erkent slechts eene ware schapping, nl. die van Genesis I, van den mensch naar Gods beeld en gelijkenis, welke schepping „volbracht" heet en waarvan God alles „zeer goed'' noemde. Dit verhaal is vol komen logiseh en bevredigend. Gen. II is geen voortzetting van Gen. I, maar begint met te zeggen: „De Heere God had den mensch geformeerd uit het stof der aarde". Dit is in lijnrechte tegenspraak met Gen. I, dus een pertinente ontkenning daarvan. Er schijnt nooit op gelet te zijn, dat het vreem- de verhaal van Gen. II wordt ingeleid met vers 6: „Maar een damp was opgegahn uit de aarde". Het is niet te verwaohten, dat in een verhaal van zoo diepen zin een praatje over het weer is bedoeld. Christian Science leest in dezen damp (Engelsche bijbelvertaling „mist het symbool van dwaling of begoocheling, in. haar wezen onverklaarbaar, omdat zij on- wezenlijk is. Het is de droom van gesoheiden- heid van God, dien Christian Science den „AdamsHdroom" noemt. En het is tegen de droomers, dat Jezus zeide: „Ontwaakt, gij die slaapt!" (Eph. 5 14). T De leer, dat de meoisch van Gen. I gevallen is, kan Christian Science niet aanvaarden, om dat Gods beeld en gelijkenis niet kan verande- ren zoolang God niet verandert. Wie kan zon- digen, heeft den aanleg tot zonde reeds van den beginne af in zich en is dus nooit Gods beeld en gelijkenis geweest. De mensch van Gen. I is de eeuwige, God-gelykende menscn, door Jezus broeder genoemd, die te voorschijn zal komen, naai-mate de begoocheling van Gen. II wordt doorzien en de droomer, door te ontwaken, verdwijnt. Hoe kon Jezus anders zeggen: „Weest dan gijlieden volmaakt! (Matt. 5 48). De voorstelling, dat het bij den zedelijk vrijen mensch zou behooren, te kunnen zondi- gen, aanvaardt Christian Science niet. Vol- maaktheid kan slechts zichzelve zijn. Een vol komen liefdevol mensch kan geen wreedheid willen, een volkomen eerlijk man geen leugen. Dit is geen kwestie van onvrijheid, maar van onmogelijkheid, zelfs voor .God. Volmaaktheid is zichzelve tot absolute wet. Aambeien zijn een bij vrouwen zeer vaak voorkomende kwaal, die ondraaglijke onge- makken met zich brengt. Foster's Zalf geeft baat vanaf de eerste toepassing. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos f 1.75; per tube 1. Wanneer de mensch het kwade moet aan- schouwen om het goede te leeren waardeeren, kan dit slechts een les zijn die geleerd moet worden. Daama blijft alleen het goede over. Maar waar blijft, in het laatste geval, de nood- zakelijkheid der keerzijde? Christian Science kent geen „betrekkelijke" waarheid. Er is omtrent alles slechts een ab solute waarheid. De betrekkelijkheid beteekent, dat men min of meer van de waarheid verwij- derd is (daglicht bij dichte bewolking geeft een betrekkelijk, dus onjuist beeld van het zon- licht). Jezus maande: „Gij zult de waarheid verstaan, en de waarheid zal u vrijmaken". Wat is die waarheid De kennis van God, waarnaar wij moeten streven. Christian Science kan in de aanvaarding van een „betrekkelijke'' wereld niets anders zien dan het et-en van den boom der kennis (des erkennens) des goeds en des kwaads. Hoe kan God dan blijven willen, wat Hij in den beginne reeds verbood Wanneer de Christian Scientist strijd voelt tusschen den menschelijken en den goddelijken wil, zegt ook hij: „Uw wil geschiede", maar hij erkent zonde, ziekte en dood niet als den wil van een God van Leven, Waarheid en Liefde, zooals het Nieuwe Testament Hem ontvouwt. Hij noemt hen de wrange vruchten van het van God gesoheiden denken, dat zichzelf moet leeren verloochenen om in den waren mensch te ontwaken. Onder dankzegging voor de plaatsing, Hoogachtend, Christian Science Pers-Gomite .voor Nederland, Mr. D. A. GIEL, Onderschrift. Gaame maakt de schrijver van het hier op een enkel punt bestreden hoofdartikel gebruik van de hem geboden gelegenheid om allereerst hulde te brengen aan het Pers-Comite, na- mens hetwelk de heer Giel hier spreekt, voor deze bewonderenswaardige activiteit en voor de keurige wijze, waarop in zoo'n heuschen vorm tegenbedenkingen worden aangevoerd. De hier geboden uiteenzetting, die tevens uitnemend als aanvulling dienst kan doen, 6telt de lezers in de gelegenheid om nu zelf een keuze te doen tusschen een logiseh schij- nend stelsel en een de moeilijkheden niet op- lossend, doch aanvaardend Christendom. ONGEVAL MET AUTOBUS. BERGEN OP ZOOM. Gisteravond is de autobus van de firma Krijger uit Goe»' van den dienst Bergen op ZoomTholen, na het verlaten van de pont over den endracht, achteruit in het water gere- den. Behalve den chauffeur zaten er 6 of 7 passagiers in de autobus. De inzitten- den drongen in hun angst naar voren en duwden den chauffeur van zijn zitplaats. Deze wist het portier open te rukken en uit de bus te springen. Een der passa giers wist zich langs den achterkant van den wagen in veiligheid te brengen. De andere zijn verdronken. De lijken zijn reeds opgehaald en geborgen. Tot de overledenen behooren mevrouw Van Dijk-Krijger, echtgenoote van den hoofdonderwijzer te Lopik, mejuffrouw Kroner, dochter van wethouder Krijger uit Poortvliet, mevrouw Hageman uit Poortvliet en haar dochtertje, mevrouw Franken en haar dochtertje. Men is nog bezig met het dremen naar de autobus. Bijzonderheden, omtrent de oorzaak van het ongeluk, ontbreken. Het parket uit Breda zal heden aankomen. De Commissaris der Koningin in Zee- land heeft zich hedenmorgen per auto naar Tholen begeven, teneinde de familie van de slachtoffers zijn deelneming te be- tuigen, en tevens zich ter plaatse te laten inlichten omtrent de oorzaak van de ramp. CORRESPONDENTIE. Aan H. te Othene. Uw gedicht is, wegens daarin voorkomende persoonlijk- heden, niet voor plaatsing geschikt. Red. Voor Sas van Gent: 29 Dec. Deensch s.s. ROSENBORG, 5652 M3., fosfaat, Sfax. Voor Gent: 28 Dec. Enig. s.s. HACCERS- CATE, 15123 M3., gemengd, Rotterdam; Eng. s.s. EDENWOOD, 2277 M3., kolen, Goole. 29 Dec. Belg. s.s. ESTELLA. 2143 M3., kolen, St. Davids; Letl. s.s. SIGULDA, 5647 M3., gemengd, Windau. Van Gent: 28 Dec. Eng. s.s. CAIRNIE, 708 M3., dakpannen, Dundee. 29 Dec. Eng. s.s. ARDGARVEL, 2360 M3., ijzer, MiddlesboroughEng. s.s. SPAN KER, 5307 M3., ledig, New-Castle. A. C. LENSEN'S STOOMVAAR'l - MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in lossing te. Rosario. s.s. MAGDALENA in lossing te Se- villa. s.s. TERNEUZEN in lossing teCivita Vechia. Amsterdam, 30 December 2 uur. Bieder Laten, 12,051/212,06 59,19 9,20 9,24 11,27 11,29 35,25 London Berljjn Pargs Brussel Weenen (per 100 seh.) Vreemd Bankpapler. Dultsch 59,15 59,16!/2 Fransch 9,1 U/2 9,21 Belgisch 11,26 11.28 Oostenrgksch (per 100 sch.) 35,05 35,10

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3