a j i t em i*n. P p.. uloedsflus! ui?e/IcrtQ^ wx de gzarjr.xlnjsJA wwvvAifyieenJLdai de wtderm doort gelmtik. ixi/nf-tiP&tLIo pert. poucL, treed vebert boxAamsd zuu ienom de au/ie weru> aeAUtdhed&ri/,^ n - j DE TOESTAND. Llit Geneve, het voornaamste cent ruin van hooge politick op dit oogenblik, is weinig nicuws tot ons gekomen, schrijlt de N R. Crt. Men werkt er aan twee schikkingen, een over de voorbereiding van de ontwapeningsconterentie en een over Mosoel. Met betrekking tot de eerste kwestie heeft Benesj, de Tsjecho-Slowaak- sche staatsman, die al meer bemiddelend werkzaam geweest is, wanneer er over andere aangelegenheden tegenstellingen tusschen een Engelsch en een Fransch standpunt waren, zich verdienstelijk ge maakt met de uitwerking van een be- middelings-ontwerp, waarin hij datgene samengebracht schijnt te hebben wat de twee partijen niet schfeidde. Dit ontwerp heeft. verzekert men, algemeen instem- ming gevonden. Roesjdi-ibei, de T. urksche minister van buitenlandsche zaken, heeft zijn eerste overleg met Amery gehad en is daarna naar Parijs vertrokken voor een overleg met Fethy^bei, den Turkschen gezant daar en vroeger voorzitter van de Natio- nale Vergadering. Het doel zou zijn, Fethy te hooren over een verklaring door hem in September 1924 als 1 urksch gedelegeerde afgelegd, volgens welke verklaring TL urkije de beslissing van den Volkenbondsraad erkennen zou. Het lijkt eenigszins omslachtig daarvoor al leen een reis naar Parijs te doen en deze oude kwestie doet er al heel weinig toe, als beide partijen er zich. aan gelegen laten liggen de zaak onderling in der minne te regelen. Om hen nog wat tot spoed in die richting aan te sporen, „ver- zekerde men in Engelsche en Fransche kringen, dat de Volkenbondsraad deze week over Mosoel een definitieve bindende beslissing zou geven, indien het niet mocht gelukken het Engelsche en het Turksche standpunt met elkaar te ver- zoenen. Het kan zijn, dat zulk een drei- gement eenig nut zal hebben tegenover de door de Turken toegepaste diploma- tieke treuzel-methoden van Oosterlingen. Maar zonder compromis zal men er niet in slagen, den vrede in het Midden-Oos ten te herstellen. DE KANKERBESTRIJDING. Het is bekend geworden, dat 6 Londen sche doktoren zich, teneinde de juistheid van de theorie over den kanker, door de geleerden Gye en Barnard opgesteld, te onderzoeken, zich met kankerkiemen heb ben laten inenten en daarvan geen kwade gevolgen hebben ondervonden. Zooals men weet komt de nieuw ontwikkelde theorie nierop neer, dat kanker veroor- zaakt wordt door een niet filtreerbaar virus, dat onschadelijk is, indien de ..specifieke factor" ontbreekt. Tevoren waren reeds met goed succes proeven genomen met kuikens, ratten enz., doch op menschen waren nog geen proeven toegepast. Thans zullen de proeven verder wor- den voortgezet en nauwkeurig worden gecontroieerd. Dit is de eerste stap tot het vinden van een vaccine tegen kanker. DE GRENSREGELING TUSSCHEN ULSTER EN DEN VRIJSTAAT. Het Engelsche Lagerhuis heeft de wet tot bekrachtiging van de grensregeling tusschen den Zuid-Ierschen Vrijstaat en het Noord-Iersche Ulster in 2e en 3e lezing zonder stemming aangenomen; een groot succes voor Baldwin, die aan het iersche geharrewar een einde wilde heb ben. Hij wees er nog op, dat noch Cos- grave (Vrijstaat) noch Craig (Ulster), het verslag van de grensregelings-com- missie hebben gezien. Baldwin was de eenige, en zonder gepubliceerd te worden zal het document in de Londensche regee- rings-archieven verdwijnen. Het was ju- ridisch en deskundig een prachtig stuk werk, doch het zou wanhopig veel herrie ten gevolge hebben, als het het daglicht zag. Dus weg ermee In Ieriand zelf zal de Dail Ei.ream de regeling-Baldwin wel aanvaarden. Al- leen de groep van De Valera heeft ver- zet tot het uiterste aangekondigd. En wat dat beduidt, weet men helaas nog van de jaren 1921, '22 en '23. iER NEUZEN, 14 December 1925. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag, des na- middags 2 ure, te houden openbare ver gadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behande- ling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burg, en Weth. om aan de N. V. Bouwmaterialenhan- del „De Hoop" alhier vergunning te verleenen een riool te leggen in gemeentegrond. 3. Idem tot benoeming van een lid van de Schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting, we- gens ontslagname van den heer Van Cadsand. Aanbevolen wor den: 1°. de heer Abr. Dees; 2°. de heer de Bruijne. 4. Idem tot vaststelling van eene regeling met de gemeente Sas van Gent, omtrent de toelating van kinderen uit deze gemeente op de scholen aldaar. 5. Idem om aan M. Loof alhier eene vernoeding toe te kennen van f 25 voor het opruimen van een berg- plaats. 6. Idem tot wijziging der Instructie van den keuringsveearts. 7. Idem tot wijziging der verordening tot heffing van loon voor het keu- ren van vee en vleesch. 8. Idem tot benoeminq van een lid van het Burgerlijk Armbestuur we- gens periodieke aftredinq van den heer L. J. van Driel. Aanbevolen worden: a. de heer L. J. van Driel; b. de heer A. Harte. 9. Idem tot benoeming van een lid van de commissie van toezi het L. O. te SluiskilDriewegen, wegens periodieke aftreding van den heer H. J. Colsen. Aanbevolen worden: a. de heer H. Colsen; b. de heer P. C. Cortvriendt. 10. Idem tot intrekking van het raads- besluit van 12 November j.l., waar- bij aan de vereeniging tot Zieken- verzorging alhier een som geboden wordt van f 8 per M2., voor den onteigenden grond gelegen achter het hekwerk. 11. Idem tot vaststelling van eene overeenkomst met de N. V. P. Z. E. M. te Middelburg inzake de electrificatie der straatverlichtinq van de buurt't Zwaantje. 12. Idem tot vaststelling van het sup- pletoir kohier hondenbelgsting, dienst 1925. 13. Idem tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1925. 14. Idem tot benoeming van raads- commissie. GESLAAGD. Vrijdag slaagde bij het te s Graven- hage gehouden examen als derde stuur- man voor de groote vaart onze stadge- noot, de heer J. C. van der Peijl. leerling van de ,,De Ruijterschool" te Vlissingen. BENOEMING. Tot directeur van het Bijkantoor te Selzaete van de Banque de Gand, is be- noemd onize vroegere stadgenoot, de heer E. Dyselynck, aldaar. DE RIJWIELBELASTINGPLAATJES. In verband met de drukke werkzaam- heden op de postkantoren gedurende de laatste dagen van het jaar zal met den verkoop van rijwielbelastingmerken voor het jaar 1926 op die kantoren eerst wor den aangevangen op 1 Januari. Teneinde het publiek gedurende eenige dagen de gelegenheid te geven zich van een belas- tingjnerk te voorzien, heeft de Minister van Financien den ambtenaren der in- voerrechten en accijnzen opgedragen de controle op de naleving van de rijwielbe- lastingwet op de eerste zes dagen van het jaar 1926 niet uit te oefenen. Met in- gang van 7 Januari zal die controle echter terstond worden hervat. DE BELGISCHE LOODSEN. De Tel. verneemt uit Brussel: Volgens de .Neptune" ligt het niet in de bedoeling der regeering, de geheele Belgische loodsenafdeeling aan Vlissingen te onttrekken. Naar de Belgische kust zouden alleen de loodsstoombooten, die nu te Antwierpen stationneeren, worden verplaatst. Het vast personeel dezer boo- ten zou in haar aanleghaven verblijven. Het station van Belgische loodsen te Vlis singen zou eerst kunnen verplaatst wor den, na een grondige wijziging in den loodsdienst. Een der drie loodsvereenigingen heeft een ontwerp klaar, waarbij is bepaald dat al de Belgische zeeloodsen te Ostende of Zeebrugge zouden worden gehuisvest Vlissingen zou evenals voor de rivier- loodsen een pied aterre blijven. waar zij zouden worden gevoed en een tehuis zou den hebben gedurende de enkele uren, dat zij aldaar moeten zijn. Hun gezin zou in Belgie verblijven. Aldus zou jaarlijks f 25.000 fr. per loods worden bezuinigd en over het geheel 2 millioen francs. Het aantal loodsen zou zoodanig worden ver- hoogd, dat na 10 dagen zeevaart 5 dagen verlof zouden kunnen verleend w'orden. Dit voorstel werd echter door de admini- stratie nog niet in studie genomen. STOOMSCHIP PRESIDENT SERGEANT. Zooals onze lezers zich zullen herinne- ren, beliep het Fransche tankschip Presi dent Sergeant alhier averij tegen het returning werk van de Westsluis en bleek een der reservoris lek geworden. Na los- sing der lading te Ertvelde is het tank schip vertrokken naar Amsterdam voor herstelling der averij, in een der dokke van de Amsterdamsche drooqdokmaat- schappij. Daar ontstond Zaterdagvoor- middag in het schip een ontploffing. waar- omtrent het volgende wordt bericht: De ontploffing werd veroorzaakt door een tank die in de voorpiek van het schip geborgen was en di£ nog niet was ontdekt. Aan de buitenzijde van het schip waren werklieden bezig geweest nagels los te branden, waardoor de huid van het schip verwarmd werd. Hierdoor zetten de gas- sen in de tank zich uit. waardoor de tank tenslotte uit elkaar sloeg. Verschillende brokstukken vlogen over het schip. Een manillatros, die eveneens werd weggeslin- gerd, kwam terecht op een in de nabijheid liggende duikboot. De werkman Meijer, die op dit schip bezig was. werd door den tros getroffen, waardoor zijn rechterarm en rechterdijbeen werd gewond. Hij is door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis overgebracht. Het Fransche tankschip is van binnen ernstig ontzet, voornamelijk het dek aan den voorkant. Even te voren waren 3 man bezig aan de buitenzijde van het schip, op de plaats waar de ontploffing plaats had. Doordat zij juist waren vertrokken, is een ernstigen ramp uitgebleven. Het tankschip lag in dok 3 van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij. OPHEFFING BEPERKING VERVOER. Met ingang van middernacht tusschen Zondag en Maandag is opgeheven de we gens dooiweer afgekondigde beperking van het vervoer op de rijkswegen in Zee- land, en op de niet bij het rijk in beheer zijnde wegen in Zuid-Beveland en in Zeeuwsch-Vlaanderen. INGEZORDEN EDEOEELINGEN. 1)0 CACAO 0 v 1 iLt/irt.Ljyrrsmon u&ue.. BOND VAN T. B. C. HUISBEZOEKSTERS. Naar men ons mededeelt is te Middel burg opgericht de Zeeuwsche Bond van T. B. C. huisbezoeksters. Het doel is de leden gelegenheid te geven zich verder te ontwikkelen en den onderlingen band te versterken. DE VL. 120 ..MARTINA." Zooals indertijd gemeld. werd bij den laatsten storm het zeevisschersvaartuig VL 120 Martina", schipper G. v. Noort. van de reederij D. v. d. Valk, te Vlaardin- gen, zoo ernstig beschadigd, dat het hulpe- ioos bij het vuurschip ,,Noord-Hinder" ronddreef. Door een Belgischen stoom- trawler werd het schip naar Ostende ge- bracht. Dondendagmiddag halftwee is de VL 120 in de haven te Vlaardingen binnen- gekomen. Het visschersvaartuig was door een sleepboot uit Ostende over Brugge, Gent, Ter Neuzen, Hansweert, Dordrecht, Rotterdam naar Vlaardingen gesleept. Het schip heeft het hard te verantwoor den gehad. Zoowel aan stuur- als bak- boordzijde is een gedeelte van de ver- schansing vernield, terwijl de achtermast en de scheepsboot werden weggeslagen. Ook gingen verscheidene luiken verloren. Een der matrozen werd gewond en is in het ziekenhuis te Ostende verpleegd. Door een enorme grondzee werd het brandende kacheltje, staande in het ach- teronder in de kooi van den stuurman ge- worpen, waardoor brand ontstond. Door dat in het achteronder ook veel water stond, kon het vuur gelukkig spoedig worden gebluscht. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 29 Nov. tot en met 5 Dec. in de provincie Zeeland be- droeg: Roodvonk: Kruiningen 1. Diphtheritis: St. Jansteen 1, Kattendijke 2, Middelburg 1, Oud-Vossemeer 1. BOEK. Zaterdagavond werd er aan de openbare scboo alhier, wederom een oaderavond gehouden. Zooals steeds waren weder vele ouders opgakomen om deze gezellige bijeen- komst bij te wonen. Ook waren ditmaal meer moeders van schoolgaande kinderen aanwezig, die reeds eenigen tijd voor het aanvan*'suur ter plaatse waren om zich meer speciaal met de door de meisjes vervaar- digde naai en breiwerken op de hoogte te stellen en zich voor hare vordering n I op dat gebied te .overtuigen. Tot' veler verrassing was ook wederom de inspecteur bij het lager onderwijs u'"t Ter Neuzen aanwezig. De oudjr commissie, die aan het eind van hare zittingsperiode was, werd met groote meerderheid herkozen, behalve den secretaris, de heer Van Pe'egem, die wegens het n et meer hebben van schoo'gaande kinderen, vervangen werd door den heer J. Meertens. Voor afwis seling werd den ouders ee i kleine ver- snapering aai'geboden, terwijl door het hoofd der school den heer Van Doeselaar, wederom eene z er leerzame lezing werd gehouden, die door de aanwezigen met belangstelling werd gevolgd. Toen dan ook het tijdstip van vertrek aanbrak was op aller gelaat te lezen. dat het eiode van deze bijeenkomst' te vroeg was gekomen, doch is ieder heengegaan in de wetenschap dat de tijd, dien hij in het schoobokaal hid doorgebracht, niet was misbruikt, doch tot heil van school en kinderen gebruikt. De inspecteur voor noemd, wekte aan het einde de aanwezigen op tot geregeld bezoek aan den ouderavond en wij twijfelen niet of vele ouders zullen de war me tiegenegenheid, die deze auto riteit de ouderavond toed*aagt,, in den vorm van een trouw bezoek naar waarde weten te schatten. SAS VAN GENT. Past and Present. ,,En wat zijin dit voor twee rare snij- boonen, mijnheer Bauwens" vraaq ik na geruimen tijd een vreemdsoortig tec getakeld koppel te hebben gadegeslagen. Wel, dat zijn Scheelen Dries den Regenmaker met zijn vrouw Aaltje. Bekijk hem eens g'oed, mijnheer. en ge zult kunnen constateeren, dat z'n oogen in z'n hoofd staan. als keken zij naar D - Klundert of de Willemstad in brand staat. Inderdaad als de man. door dit type voorgesteld, zoo gekeken heeft, moet Id niet zonder reden Scheelen Dries" ge- heeten hebben. Maar waar kwam hij aan dien gekken naam van ..Regenmaker". Dat moet daarvan daan komen, dat hij in vroeger jaren velen dikwijls bii den neus genomen heeft, met de belofte het te deen regenen, als de akkers al te zeer werden uitgedroogd door de gloeien- de zonnehitte. In Canada leeft naar ik meen nog een professor, die beweert dezelfde kunst te verstaan. Maar Scheele Dries was schippers- knecht enik geloof hij is het nog. Want hij behoort nog tot de levende generatie als ik het niet mis heb. Die vrouw in Zaamslagsch costuum was zijn wederhelft Aaltje. Zij is evenwel al lang gestorven. Scheele Dries was haar derde wettige .husband maar desniettemin althans Scheele Dries bezag haar lang niet, met wat men in de wandeling noemt een scheel oog, al stor den de z'ijne allebei zoo schuin, dat men er bijna niets anders dan het wit van zag. Kijk, zoo als hij nu ziet, was hij precies. Ik heb u immers al verteld, dat ik mijn typen precies naar lijf en leden weergeef. Ziet u het verschil in den vorm dier klompen. Dries draagt het Terneuzensche model, terwijl Aaltje v. d. Kraag met het Zaamslagsche model geschoeid is. Verbazend, wat die heer Bauwens toch een fijn opmerkend artist is. Als een oningewijde niet opmerkzaam gemaakt werd op deze omstandigheid, zou hij het verschil right away over het hoofd zien. Maar niet iedereen beschikt over zulke fijne waarnemingsgaven als dezen mees- ter, die met zijn kunstenaarsgaven het klei in den vereischten vorm weet te kneden. Ik meen te moeten opmerken, dat hij, die toch zoo fijn en kunstig met de han- den is. ook een uitgelezen vakman op elk ander gebied zou kunnen zijn, waarbij vaardigheid van oog en hand de hoofdrol vervullen. Maar de heer Bauwens bestrijdt mij deze bewering pertinent. Geloof mij, mijnheer, in andere dingen ben ik een kruk, een onbeholpen mensch. Ik kan geen eens een fatsoenlijk kip- penhok in elkaar timmeren, het zou schotsch en scheef onder mijn handen vandaan komen. Wat een eigenaardige grilligheid van de natuur toch. Daar hebt ge nu een man, die als t ware spelenderwijs de moeilijkste vormen in een handomdraaien weet weer te geven en hij mist de gave een stom ding van een kippenho.k in el kaar te zetten. Zoo zijn nu eenmaal de artisten. Het zijn genien in hun genre, maar tegenover datgene, wat daar buiten valt, de onhandigste wezens op aarde. Het pleit echter voor het eerlijke karak- ter van onzen Zeeuwsch-Vlaamschen landgenoot, eene eerlijke verklaring als de bovenstaande te durven afleggen en is slechts het bewijs van de lijfspreuk der Zeeuwen: Goed Zeeuwsch goed rond. Doch bier staan wij voor een ander tweetal: Piet van Koeveren met zijn vrouw Sophie. Het paar stelt voor twee bekende straattypen uit het oude Ter Neuzen. Piet van Koeveren was de orgelman in de stad en den lande van Ter Neuzen. Hij had een doorloopende vergunning om met zijn gebrekkig straatorgel twee malen 's weeks de bevolking op muziek te vergasten en zijn vrouw Sophie, die van Sasschen oorsprong was. ging rammelend met haar busje langs de huizen om in hun beider bestaan te voorzien. Ook dat tweetal behoort tot het past, het verleden. maar de Sassenaren, die het kunstwerk van den heer Bauwens komen bewonderen, herkennen bij den eersten aanblik dit prachtig getypeerde tweetal. Zij gelijken op een haar de levende exem- plaren uit een reeds tamelijk ver achter ons liggend verleden. En Tip, het hondje, staat er bij. Tot zelfs de muts van het vrouwtje is in alle onderdeelen trouw weergegeven. Alweer een bewijs, dat de kunstenaar ziin modellen met scherpen kennersblik heeft gadegeslagen. Hoe zou het hem anders dan ook mogelijk geweest zijn tot zelfs de klein- ste details zoo in natura voor te stel len. Maar bekijk nu eens dezen visch- venter. Het is Piet Bakker met zijn visch- mand, waarin allerlei soorten van visch te vinden zijn. Boven op den voorraad ligt een glimmenden schelvisch en ook het vischmes is niet vergeten. Daar staat hij in optima forma voor de- genen, die hem vroeger gekend hebben op zijn klompen met doorgezakte knieen, glunder glimlachend tot degenen, die hem komen bezichtigen. Als Piet Bakker, zijn assche ruste in vrede, zich zelven nog eens in miniatuur- vorm en in klei gegoten, mocht kunnen terugzien, zou hij de volmondige bekente- nis moeten afleggen, dat de kunstenaar, die hem gemaakt heeft, hem geschapen had naar beeld en gelijkenis en dat niet alleen van voren, maar ook van achteren. En ons, die hem thans aanschouwden, zou hij misschien vermanend kunnen toe- voegen: Uit deze stof zijt ook gij gemaakt, en tot deze stof zult gij wederkeeren, zoo als ik u zelf reeds ben voorgegaan. Maar ik ben nog niet aan 't einde van den arbeid, doch noodig den lezer voor een volgende maal nogmaals tot een kijkje uit. Vrijdagavond kwam de raad der ge meente Sas van Gent in een openbare ver gadering bijeen. Afwezig waren de heeren Warrens en-Van Hecke. De voorstellen omtrent verlenging van erfpachten en uitgifte van grond in erf- pacht werden met algemeene stemmen aangenomen. De heer Dierick kon zijn stem niet geven aan de laatste vier erf pachten en waarover een stemming werd gehouden, welke met 41 stem (van den iieer Dierick) werden aangenomen. Ook het voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1925 werd aangenomen, waarna bij de rondvraag de heer Dierick de aandacht vestigde op het einde der campagne aan beide suikerfabrieken en de daardoor ontstaande werkeloosheid. De voorzitter deelde het lid Dierick mede, dat deze kwestie reeds de voile aandacht van Burg, en Weth. had, doch dat zooveel mogelijk moet worden getracht productief werk te doen. De heer Dierick besprak daarna den toestand aan den Oostdam en brandspuithuis. (M. Crt.) ZAAMSLAG. Bij de door Burg, en Weth. dezer ge meente gehouden aanbesteding van het uitbreiden van het electrisch net der ge meente naar de buurtschappen Otheae. Griete en Val, werd ingeschreven als volgt. J. C. van der Lof te Coevorden f 15579.50, N. V. Electrotechnisch in- stallatiebureau v/h firma W. van Box- tel Zoon te Tilburg f 13541,25, H. W. Houg te Zaamslag f i 3279,65, Gebr. Ver- meeren te Dongen f 13234,75, D. W. Gerritsen te Biervliet f 13111,05 en J. de Zeeuw te Oostburg f 13013,96. Dezer dagen waagde zich onder deze gemeente een paard op het ijs. Het ging goed. tot het dier uitgleed en viel, daar het toen door het ijs sloeg. Het avontuur zou toen voor den rosinant een minder goed verloop hebben gehad. in- dien men het dier niet met touwen en door stuk slaain van het ijs was te hulp gekomen om het weer aan land te krijgen. BOSCHKAPELLE. Woensdagavond, terwijl een deskun- dige der P. Z. E. M. een defect aan de electrische geleiding herstelde in 't trans- formatorengebouwtje alhier, 't welk voor de veiligheid door harmonikadraad is afgerasterd, trachtte een jongentje van een jaar of tien daarlangs omhoog te klimmen, om te zien, wat er daarbinnen gebeurde. Hij schoot daarbij uit en een der scherpe draadpunten doorboorde zijn bovenlip. Om hem uit zijn netelige positie te verlossen, moest de electricien het eindje draad afknippen, 't welk na- derhand door den ontboden geneesheer De Gier werd verwijderd. De ophaler der contributie bij de leden van den Werkliedenbond alhier heeft de door hem gei'nde gelden over de maand November niet aan den penning- meester afgedragen. Op de verleden Zondag belegde vergadering was hij niet verscherien en werd hij ontslagen. Naar we vernemen, heeft hij de wijk genomen naar Belgie en beloopt het bedrag om trent f 100. HENGSTDIJK. Donderdagavond omstreeks zes uur brak er een felle brand uit in de schuur van den landbouwer Van Hijfte alhier. In een oogwenk stond het heele gebouw in lichte laaie, zoodat van redding van vee, materialen enz. geen sprake meer was. Zeventien paarden en 25 stuks rund- vee kwamen in de vlammen om. Een paard, dat uit den vuurpoel ontsnapte. maar erge brandwonden aan den, kop had opgeloopen, was razend van pijn en angst, waarom de rijkspolitie het raad- zaam achtte het dier een kogel door den kop te jagen, om onheilen te voorkomen. De schade is zeer aanzienlijk, maar wordt naar we vernemen door as- surantie gedekt. KOEWACHT. Zaterdagnamiddag werd de 16jarige A. P. uit OversJag, die werkzaam was in de vlasfabriek van den heer A. Naessens alhier, door de machine gegrepen. Door dat onmiddellijk hulp opdaagde, kon hij spoedig verlost worden. Zijn kleeren wa ren van het lichaam gerukt en hij had ver schillende verwondingen aan rug, hoofd en armen. Nadat dokter Bom van Axel de wonden verbonden had, werd de ge- kwetste per rijtuig naar zijne woning ver- voerd. Vrijdagavond werd hier door den heer De Laat uit Tilburg, in de zaal van den heer Th. Misseghers, de bekende film „Credo" vertoond. Velen uit deze gemeente hadden over die beroemde film hooren spreken, doch weinigen waren in de gelegenheid geweest die te zien. Geen wonder dan ook, dat de groote zaal van den heer Misseghers te klein was om al de bezoekers een goede plaats te geven. Alien waren opgetogen over de schoon- heden die in 7 acten te aanschouwen wer den gegeven. De eerste 5 speelden te Pa rijs, waar wij kennis maakten met een katholiek gezin en dat van 'n godlooche- naar, een beroemd geneesheer. De laatste 2 brachten ons naar de bekende bede- vaartplaats Lourdes, waar wij genoten van de prachtige natuurtafereelen uit de Pyreneen en van de godsvrucht der dui- zenden pelgrims, die dit genadeoord be- zoeken. Daar wordt op wonderbare wijze de docnter van den godloochenaar ge- nezen, die door de bekwaamste genees- heeren van Europa voor ongeneeslijk was verklaard. Zaterdagavond werd weer voor een voile zaal afgedraaid de film ,,Geheim der Biecht". Deze film in 6 bedrijven en een voorspel viel bij velen nog meer in den smaak dan Credo. Er kwamen dan ook treffende tooneelen in voor. Het spel van den ka- pelaan Cosgrove, die zich liever ter dood liet veroordeelen dan het geheim der biecht te schenden en dat zijner moeder, wiens eenige zoon en trots hij was, was buitengewoon treffend en menigeen pink- te een traan weg. Als toegift werden iederen avond nog een paar humoristische scenes vertoond. De ingezetenen van Koewacht hebben die 2 avonden echt genoten en het deed hen genoegen te vernemen, dat de heer De Laet nog eens zou wederkeeren met ge heel nieuwe stukken. MIDDELBURG. Tusschen Serooskerke en Middelburg reed een heer met zijn auto, door uitglij den, in een sloot. Niettegenstaande de ia- gang van de auto geheel onder water lag, wist te bestuurder er uit op het droge te komen, en kwam hij er met een lichte ver- wonding en een nat en bemodderd pak af De auto werd later deerlijk gehavend uit de sloot gehaald. KWATTA 3BEDA (HOLLANDS

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2