"^ENSDT^RICHf^ een coalitie-gebouw dshitsteenen ter recliter eu ter tinker zijde moeten vormen. Staguatie is ook t- voorspellen van de feestdagen by den overgang van het oude in het nieuwe jaar en van het ceces van ruim een maand waarop de Rijksdag half December vertrekt. Opmerkelijk is ten slotte de weinige tegenstand die de veranderiug van besluit van de sociaal-democrat ;sche party, waar van het gevolg is dat deze nu voor het traetaat zal stemmen, orj het gros van hare leden heeft ontmoet. Alleen Loebe heeft een brief moeten schryven aan zijn kiezers in Selezie, om hnn te beduiden dat het oeter is het traetaat nu aftehan- delen en niet met de aanneroing van de rectifieatie wet tot na een nieuwe verkiezing te wachten. Zaterdag heeft de stemming van den Rijksraad, die de Duitsche landen ver- tegeuwoordigt in de wetgeving en het bestuur van het rijk, en samengestald is uit 66 leden van de regeeringen dier landen, een beeld gegeven van de denkwijze van Duitschland over den nieuwen koers. Met 56 tegen 4 stemmen keurde hij toen het tractaa* van Locarno goed, en met 46 tegen 4 stemmen de aansluiting van het rijk bij den Volkenbond De oppositie van de parti] der j inkers heeft daartegenover nauwelijks iets te beteekenen, om van de communisten, die niemand voor vol aanziet, niet eens te spreken. AMERIKANEN W1LLEN CAPRI HUREN Amerikaansche financiers hebben delta- liaansche regeering aangeaoden het eiland Capri voor 50 jaar te huren tegen een jaarlyksche huur van 3 millioen dollars. Zij witlen van het eiland een nieuw Monte Carlo maken. Waarschijnlijk zal de Ita- liaansche regeermg dit aanbod weigeren. EEN NIEUWE ACT IE VAN T3JANG- TSO-LIN IN CHINA. De Daily Mail" meldt uit Peking, dat er een sensationeele verandering is gekomen in den Chineeschen toestand. Maarschalk Tsjang-tso-iin, de dictator van Moekden, verklaart, dat de z.g. Christen-generaa! Feng-yoeh siaug getracht heeft hem te bedriegen door eeu aanval voor te bereiden op drie van de belangrijkste punten Tsjang tso lin coneentreert zijn troepen thans binnen den muur van Hanan Peng was volgens het oordeel van Tsang voornemens, met bolsjewis^sche hulp een Chineesch-bolsjewistiscb regime in te stellen. Tsjang-tso lin is thans voor nemens het huidige regime tegen een bolsjewistische invasie te verdedigen. HET VERGAAN VAN DE DUIKBOOT „M 1". Omtrent de oorzaak van de ramp van de „M I" is gebleken, dat de duikboot door 't Zweedsche vrachtschip „Vidar"ge- rami en dientengevoige gezonken is. De kapitein van het Zweedsche schip heeft dit te Stockholm bekend gemaakt. Volgens het verhaal van den kapitein kreeg het schip op de plek waar de duik boot is gezonken, een hevigen sehok On- derslelt wordt, dat dit de aanvaring was met de juist ondergedompelde duikboot. Na de aanvaring zou de duikboot gebeel ondergeloopen zijn, zoofiat de boot als een baksteen zonk. Aan boord van het Zweedsche schip was niets bekend van duikbootoefeningen. Boven water waren er geen te zien. De Britsche oorlogsschepen die men oDtmoette waa^schuwden niet, dat er een schip ver mist werd. Na nauwkeurig onderzoQk van de „Vidar" werd de reis naar Zweden voortgezet. Toen de kapit°in later de be- richten over de verdwijning van de „MI" las, kwam bij hem de overtuiging op, dat de ,/M I" het voorwerp dat men aan- vankelijk voor een gezonken torpedo of mijn had gehoud'-n moest zijn geweest, waarop de „Vidar" was gestooten. De Zweedsche kapPein zond draalloos een rapport over zijn aanvaring in het Kanaal te Stockholm TER NEUZEN, 25 November 1925. BOUWEN LANDHUISJE TE AXEL. Door den Architect P. A. Galle te Ter Neuzen, werd gisteren aanbesteed het bouwen van een landhuisje, waarvoor weid ingeschreven door de heeren Voor het lste perceel P. J. en J. H. Rijnberg te Ter Neuzen voor 3100, P.' van Alten te Axel voor 3075, J. v. d. Velde te Zaamslag voor 2975, Gebr. Moens te Ter Neuzen Hoek voor 2969, Voor het 2de perceel J P. v. d. Broeke te Axel voor 4500,J. v. d. Bent te Ter Neuzen voor j 3458, D. Galle te Zaamslag voor 3188,C H. A. v. d. Meulen te Sluiskil voor 3135,D. P. Bastink te Zaamslag voor 3085,F. Haak te Axel voor 3037,C. Deij te Axel voor 2808, HET ST. JOZEPHSZIEKENHUIS TE VLISSINGEN. Maandag was het 50 jaar geleden, dat de eerste vier Franciscanessen van de Heilige Harten van Jezus en Maria te Salzkotten (Westfalen) op verzoek van het R. K. Parochiaal Arm- en Wees- bestuur naar yjissingen kwamen om daar de verzorging van weezen op zich te nemen. Later is daarbij gekomen de zie- kenverpleging en nu werkt de orde in het zeer ruime, en geheel modern ingericht St. Josephsziekenihuis. Dit gouden jubi- leum is Maandag feestelijk herdacht. Des middags bood een comite, waarin ook niet-R^Katholieken zitting hadden, een feestgave van ruim f 1200. Voor dit geld zal een nieuw orgel in de kapel worden aangekocht. Voorts werd het woord ge- voerd door den burgemeester van Vlissin- gen en een der dokters, die beiden met groote waardeering over het werk der zusters spraken. Namens de gehuldigden bracht de deken P. van der Aa dank. SAS VAN GENT. Een laat terugkeerende kermisgast. Hij was uitgetrokken medio September bij gelegenheid van de Sassche kermis, in gezelschap van vele andere tochtgenooten. Maar spoedig na huu vertrek hadden zij zich in alle richtingen verspreid en slechts enkele zyn sedert dien gedenkwaardigen exodus op kermismaandag aan hun domicilie weergekeerd. Waar de anderen gebleven zijn, weet niemand, zij zyn het breede pad opgegaan en zullen vermoedelijk na hun bandeloos leven van Bobemien niet meer in het oude nest terugkeeren. waar evenwel menig ver- langend hart hun terugkeer verbeidt en waar hun terugkeer, mochten er nog zijn, die zulks nog deden, reikhalzend tegemoet gezien wordt. Zooajs ons blad bij die geleg-nheid ver meldde, werden er op den Maandag van Sassche kermis een groot aantal ballonnetjes door de kindereu losgeiaten; teder ballon - netje dro g als reiswijzer het a ires van den kleinen deelnemer aan dien ballonwedstrijd. Maar slechts een bescheiden getal dier lichte luchtboden keerden eenige dagen daarna aan het adres van den starter terug. Nu komt na twee maanden lange af wezigheid nog weer een der vermisten terug. Volgens den datum op den poststempel vet meld, is hij den 20 November uit Borculo ten postkautore aldaar bezorgd. Den 19 November om 2 uur werd hij door zekeren J. H. Kulsdom te Borculo gevonden Vermoedelijk is hij, nu de zaken in het geteisterde stedeke weder een normaal ver- loop beginnen te verkrijg-n, ergens op een plaals tusschen vemielde gebouwen of op het land in handen van den vinder gekomen, en brengt. alhoewel laat, een groet uit het plaatsje, dat op 10 Augustus door een cycloon zoo goed als totaal verwoest ge- worden is. PD BOSCHKAPELLE. Door de gladheid der straat kwam het zoontje van den metselaar d. L bij het verlaten der avondschpol zoodanig te vallen, dat hy een breede en diepe wonde aan de knie opliep. De t°lefonisch ontboden ge- neesheer moest de ernstige kwetsuren hechten. De heer P. B. Me!, aftredend lid van het burgerlyk armbestuur, werd als zoodanig door den raad herbenoemd. Meer dan twintig jaren heeft hij als voorzitter van dit college gefungeerd. Van den 12en tot den 21sten Dec. zullen Eerw. Paters Redemptoristen alhier in de parochiekerk een hernieuwing der H. Missie geven. Er blijkt, dat bij de electrificatie der gemeente het stroomverlies belangrijk grooter is dan het verbruik, n.l. pl.m. 60 pet. Ir. De Regt, te Ter Neuzen, wordt op- gedragen hiernaar een onderzoek in te stellen. BOSCHKAPELLE. Dezer dagen hebben verscheidene land- bouwers een proces-verbaal opgeloopen, wegens het rijden met beslijkte wielen op den openbaren weg. KOEWACHT Zondag kwam hier de tijding, dat het Belgisch gedeelte dezer gemeente door Z. D. H. de bisschop van Gent tot een afzonderlijke parochie verheven was. Vroeger werd die bediend door onze geestelijken, na den oorlog door een kape- iaan uit Stekene. Binnen eenige dagen verwacht men de benoeming van een pastoor. Zondag gingen verschillende inge- zetenen uit deze gemeente, St. Jansteen, Clinge, Hulst, Graauw naar St. Nicolaas, waar opgevoerd werd het bekende Chris- telijk Legendenspel van Felix Timmer- mans getiteld: ,,En waar de ster bleef stille staan." De opvoering werd ge geven door 't Vlaamsch Volkstooneel, onder leiding van Joh. de Meester }r. De vertolking van dit kunststuk was schitterend, vooral de hoofdrollen werden goed vertolkt. Een ieder die zich de moeite heeft getroost naar St. Nicolaas te rijden,' keerde hoogst voldaan huis- waarts. CLINGE. Vergadering van den Gemeenteraad ran Clinge op Vrijdag 20 November j.l. A|p- wezig alle leden De Voorzitter zet het speciaal doel dezer vergadering uiteen n.l. de gunning van den bouw der woning ten behoeve der Kon. Marech mssee. Ged. Staten aehten, hoewel eene aanbesteding onder de ingezetenen der gemeente geene onderhandsche kangenoemd worden. het raadsbesluit tot gunning toch aan hunne goedkeuring onderworpen. De ingekomen inschrijvingen luiden als volgt: L. Lansu f 3470,F. de Munter f 3500, D. S. Jouret f 3600,J. W. Bol f3625, F. Bolsens-Grandsard f3644,J A. Duininck f 3847,en C. F. Praet f5360,-. Behalve de werkzaamheden in het bestek omschreven zijn in deze sommen begrepen de bij de aanwijzing op verlangen van den Districts Commandant der Kon. Marechaussee aangebrachte wijzigingen en aanvullingen waarvan de meerdere kosten op it f240,zijn geraamd, terwijl de oorspronkelijke hegrooting f 3112,beliep. Nadat uitvoerig van gedachten is ge- wisseld over de vraag of het werk zal gegund worden en zooja aan wie, wordt eindelyk besloten tot gunning aan den laagsten inscbrijver, evenwel onder voor- behoud der goedkeuring van Gedeputeerde Staten en mits door den Minister de huur- termijn der woning wordt bepaald voor- loopig op teD miu!>te twaalf jaren. Vervolgens wordt op voorstel vanB. en W. besloten na ingewonnen advies der Ge- zondheidscommissie in de Bouwverordening eene bepaling op te nemen, krachtens welke B. en W. de bevoegdheid hebben van de voorschriften dier verordening af- wijking toe te staan. BRESKENS. Aan den heer C. P. Geelhoed, hoofd van school I alhier is met ingang van 1 Jan. a.s. op verzoek eervol ontslag ver- leend. De raad alhier besloot met alge- meene stemmen tot toetreding tot het W erkloosheidbesluit. PROVINOALE STATEN VAN ZEELAND. De P. Z. E. M. Ged. Staten deelen mede, dat zij het gewenscht achten, wijziging te brengen in de statuten van de P. Z. E. M., en wel zoodat in plaats ^an een Raad van Com- missarissen en een Raad van Toezicht, wordt ingesteld een Algemeene Raad van Advies en Raad vqji Bestuur, uit welk laatste lichaam van eventueel een college van Dagelijksch Bestuur kan worden aangewezen. Dlaarnaast en ten gevolge daarvan zijn eenige wijzigingen noodzake- kelijk. Deze wijzigingen houden o.a. in, dat de vennootschap is aangegaan voor den tijd wan ongeveer 50 achtereenvol- gende jaren, aangevangen op den derden Mei 1919 en eindigende 31 December 1968. Een belangrijke wtijziging is, dat het kapitaal der vennootsdiap wordt teruggebracht van twee millioen gulden op een millioen, verdeeld in 995 aandeelen van 1000 en 5 aandeelen gesplitst in twee onderdeelen, elk groot f 500. De provincie Zeeland neemt deel voor 995 aandeelen van f 1000 en twee onder-aan- deelen van f 500, de gemeenten Middel- burg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Ter Neuzen, Hulst, Oostburg en Sas van Gent, elk voor een onder-aandeel van 500. A1 deze aandeelen zijn geplaatst en bepaald is, dat alleen publiekrechte- lijke lichamen aandeelhouders kunnen zijn. Vastgelegd wordt, dat er een Raad van Bestuur zal zijn die bevoegd is 'n col lege van Dag. bestuur uit zijn midden te benoemen en aan de alg. vergadering van aandeelhouders wordt de bevoegdheid verleend tot het insteilen van een alge- meenen raad van advies. Ook wordt de mogelijkheid geopend, dat een technisch adviseur door de algemeene vergadering wordt benoemd. Veerdam en steiger te Kamperland. Ged. Staten herinneren aan de vroeger geuite klachten over den toestand bij het veer van Veere op Kamperland en zeg- gen, dat het bij vaarbaar weer in de maand September 5 maa! is voorgekomen, dat de reizigers aan de Kamperlandsche zijde de veerboot en den zeedijk slechts door het wfciter wadende konden bereiken, ter wijl het boveirdien drie malen zelfs on- mogelijk was op deze wijze in de boot of op den dijk te komen. Het is, indien men bovendien in aan- merking neemt, dat in dergelijke gevallen het in- en uitstappen der boot met groote bezwaren gepaard gaat, duidelijk, dat onder zoodanige omstandigheden dit pro- vinciale veer voor vrouwen, kinderen en mannen op meer gevorderden leeftijd minder bruikbaar is. Deze bezwaren zijn blijkens den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat een gevolg van onvoldoende kruinhoogte van den veerdam en van het ontbreken van een hoogwatersteiger, zij doen zich in den laatsten tijd sterker ge- Voelen door het afnemen van het schot ter weerszijde van den dam, waardoor de golfslag daartrfgen heviger is gewiorden en de golven eerder over de kruin slaan; dit heeft reeds genoopt tot landwaartsche verlenging van de basaltglooiing op de flanken. Om de bezwaren weg te nemen stellen Ged. Staten voor den veerdam te verhoogen en een hoogwatersteiger te bouwen, waarvan de kosten worden ge raamd op f15000. Hulploon. Op 7 November heeft de Provinciale boot ,,Noord-Beveland" het op de Oos- ter-Schelde in nood verkeerende klipper- schip ..Watergeus", schipper H. Hoef- nagel te Hooge en Lage Zwaluwe, dat verzekerd w!as voor f 14000, en een lading eierbriketten ter waarde van f 2400 aan boord had. behouden in de haven van Zierikzee gebracht. Het door de Provin cie gevorderde hulploon van f 1000 is nog niet betaald en nu vragen Ged. Staten machtiging zoo noodig in deze zaak een rechtsgeding te voeren, zoo noodig ook in hooger beroep en in cassatie. Nog een rechtsgeding. Ged. Staten zijn door den burgemees ter van Aardenburg gedagvaard om op 21 Oct. j.l., des voormiddags half elf te zamen met de instelling van weldadigheid ,,Het Burger-Gasthuis aldaar gevestigd, vertegenwoordigd door een procureur, te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg, zulks in ver- band met het feit, dat hun college blijkens besluit van 17 April j.l., geweigerd heeft, goedkeuring te verleenen aan het besluit van Burg, en Weth. van 13 Maart te voe ren inzake wijziging in de rangschikking van bedoelde instelling van weldadig heid op de lijst inoevolge art. 2 der Ar- menwet. Ged. Staten droegen aan den heer Mr. J. F. van Deinse, op, hun college als pro cureur te vertegenwoordigen op bedoelde terechtzitting. Ofschoon het h. i. aan twij- fel onderhevig is, of in casu aanwezig is en rechtsgeding in den zin van art. 135 der Prov. wet, waarvoor derhalve ver- eischt wordt de machtiging van de Sta ten, verdient het naar het oordeel van Ged. Staten aanbeveling, dat deze mach tiging (zij het dan ook voor zooveel noo dig) worde verleend, ten einde mogelijke, uit het niet-verleenen voortspruitende moeilijkheden te vermijden. Zij stellen daarom voor hen ook voor deze proce dure een machtiging te verleenen tot in hoogste instantie. W egsverbetering. In verband met het vroeger vermelde schrijven van Mr. J. Adriaanse, lid der Staten, inzake het voorstel om subsidie te verleenen, voor het door den polder Walcheren wegwerken van twee bochten in den Noordwieg bij 't Huis-Om, hebben Ged. Staten de meenjng gevraagd van het bestuur van den polder Walcheren, en van den hoofdingenieur van den Ptov. Waterstaat in Zeeland; beiden zijn van meening, dat de thans door den polder Walcheren beoogde wegsverbetering geen sta-in-den-weg behoeft te zijn vo- de overigens als doeltreffend erkende plannen van den heer Adriaanse, integen- deel, men zou die verbetering kunnen op- vatten als een eerste stap op den weg, om te komen tot het grootere plan. Aan de hand van een kaartje wijzen Ged. Staten er verder op, dat de polder twee* bochten wil afsnijden, de heer Adriaanse daarentegen vijf; door dit laatste zal men een weg met een S-bocht krijgen; het zou dan nog meer aanbevelenswaardig zijn een w'eg aan te leggen van de even voorbij den heul over den Domburgschen watergang langs het Huis-Om zelf en zoo recht naar den V/ilgenhoekweg, wat echter f 47.500 zou kosten tegen f 8700 die de polder nu voteerde, en er is bij dat lichaam geenerlei neiging daartoe over te gaan. De plannen van den heer Adriaan se zouden f 35000 vordereii, doch de polder acht het niet op zijn weg te liggen, daartoe stappen te doen, Voorloopig wil- len Ged. Staten dan ook blijven bij het verleenen van f 500 subsidie voor het plan door den polder ontworpen. L^ter zou dan te overwegen zijof de weg van het cafe Westdorp naar den Wilgen- hoekweg en verharding van dien weg ook vanwege de provincie moet worden be- vorderd. KIND VERBRAND. Toen Zaterdagmorgen mej. v. B. te Zwolle een boodschap deed, kwam haar D/j-jarig dochterfje in aanrakmg met de brandende kachel. Het kind bekwam zeer ernstige brandwonden en moest dadelyk naar het ziekenhuis worden orergebracht. Kort na aankomst is de arme kleine aan de bekomen verwondingen orerleden. ONDER EEN TREIN. Vrijdag werd naar het, ziekenhuis te Assen vervoerd de 50 jarige landbouwer Krabben, woonachtig te Balloerreld. Deze fietste des mo.'gens te Eext, by den overweg van het spoor, bemerkte den aldaar pas- seererden trein niet en werd overreden. In het ziekenhuis aangekomen bleek de man reeds overleden te zyn. TUSSCHEN LOMPEN EN VUIL GESTORVEN. In de buurt Akeroord is een vrouw, J. G., dood in hare woning gevonden. Zij verkeetde in een ergerlyken toestand van verwaarloozing. Het had de aandacht ge- trokken van de buren, dat de vrouw, die als zeer zonderling bekend stond, zich in eenige dagen niet had vertoond. Het onderzoek wees uit, dat zij gestorven is tusschen lompen en vuil. In haar kamer bevond zich ook een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een hond. Dat de vrouw een zonderlinge was, blijkt uit het feit, dat in hare woning meer dan 100 brooden en vele andere levensmiddelen werden gevondeD. DE BARNEVELDSCHE KIP. Het landbouwbedryf ,Hoeve den Akker" (gem. Nykerk) heefs twee hetinen en een haan naar Eugeland verkocht voor fl20. BIJ HET SCHAATSRIJ DEN VERDRONKEN. Vrijdagnamiddag is te Boxtel het 14-j »rige zoontje va<> den heer Th. v. d Eerden by het schaatsryden door het ijs gezakt en verdronken. EEN ST UK WORTEL IN DE LUC HT PIJP. Vrydagaamiddag liep het 5 jarige zoontje van den spoorwachter te M. te Eindhoven op straat een wortel te eten. Een hond schoot voorbij, waardoor het kind schrok, met het gevolg, dat het een stuk wortel in de luchipyp kreeg. Aanvankelijk had het jongetje er geen last van, maar na enkele uren klaagde het over pjjn in de ingewanden. Het ventje werd naar het ziekenhuis overgebracht. OperatiefiDgrijpen mocht echter niet meer batenhet kind is spoedig overleden. DE BER00V1NG OP KATENDRECHT. De heer A. S., van den Katendrechtschen Lagedijk, die, zooals we gemeld habben, in zijn woning aldaar overvalleu en ge bonden was eg door een broodbezorger pas drie kwirtier later bevryd kon worden, is Vrijdjgavond overleden, hoofdzakeiijk als gevolg van den schrik. Lit een nader door de politie ingesteld onderzoek is nog het volgende gebleken. De verslagene was 74 jaar, en niet 64 zooals in het eerste bericht stond. Hjj heeft nog kunnen meedeelen, dat zijn aan- rander een forsch gebouwde kerel van omstreeks 30 jaar geweest is, die hem onmiddellijk na zijn binnendringen bij de keel gegrepen en op den grond geworpen heeft. De oude man heeft toen zelf nog aangeboden de plaats aan te wijzen waar geld bewaard werd, als de indringer hem verder met rust wilde laten, en de aanrander is in zoover in dit aanbod getreden, dat hij zijn aanvankelijk geuit voornemen om S. ook nog een prop in den mond te duwen heeft laten varen, en het bij het binden van handen en voeten met tamelijk ver- sleten bindtonw, dat hij meegebracht en achtergelaten heeft, heeft gelaten. Het was een publitk geheim in de buurt dat de gebroeders S de jongste broer was tijdens den overval naar de markt op den Goudschensingel om eenige inkoopen te doen er warmpjes inzaten en het vorige jaar ook nog een erfenis gekregen hadden. De broers hielden er de gewoonte op na, zilvergeld in groote kommen te bewaren, een voor de guldens en ryks- daalders, een voor de kwartjes en edn voor de dubbeltjes Na de aanwijzing door het slachtoffer van de kast waar deze kommen stonden heeft de inbreker ze op zyn gemak gHedigd, zoodat het gestolen bedrag in elk geval veel hooger is dan de eerstgemelde 60. Hoeveel het preeies was, kon de uitgeputte oude man bij zijn verhoor niet meer meedeelen en de andere broer was na zijn terugkomst zoo onder den indrnk, dat hij het zich ook niet herinnert. DOOR EEN GRANIETEN PILAAR GEDOOD. Vrijdagmorgen omstreeks kwart tver negen is bij het werk van de uitbreiding van de Nederlandsche Bankgebouw op den hoek van Noordeinde en HeuUtraat in Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd. De vo ,rma!ige Wilhelmina-galery aldaar wordt afgebroken ten behoeve van de uit breiding van het gebouw van de Neder landsche Bankgebouw. Deze aforaak ge- schiedt door de gebroeders De Groot, aan- nemers in Den Haag. Vrydag maakte men een begin met het om- trekken van de zware granieten boogpilaren. Dit werk geschiedde onder leiding van den voorman W. Vermeer uit de Van Foreeet- straat. Een der granieten pilaren is toen in een andere richting gevallen, dan men verwachtte. De bedoeling was, de pilaren naar voren te doen vallen, en dit was reeds tweemaa! goed gegaan. De derde pilaar echter, waarin vermoedelyk tenge- volge van het vele geklop en gehamer een inwendige wringing is ontslaan, viel niet op dezelfde wijze als de vorige, maar kwam zijwaarts op het terrein terecht. Een groot aantal weiklieden stood in de onmiddellijke cabyheid, maar zy hadden n-g gelegenheid, zich in veiligheid te stellen, toen het zware granieten blok naar beneden kwam. De voorman van de ploeg echter kon zich niet zoo spoedig uit de voeten maken, met hat gevolg, dat de pilaar hem op het hoofd viel. De schedel van den man werd verpletterd, zoodat de dood onmiddellijk in- trad. Het slachtoffer was 48 jaar oud en hoofd van een talrijk gezin. Twee zoons van hem werkten ook aan de afbraak en zagen het ongelnk dat aan hun vader het leven kostte, voor hun oogen gebeuren Het lyk van V. is door den gemeente- lijken geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis overgebracht. De bouwpolitie stelde dadelyk na het on- geval een onderzok ter plaatse in. Volgens ir. Dees was er van nalatigheid in het nemen van voldoende voorzorgen geeD spiake. 1NBREKERS. Het was al eenige weken bij de politie te Rotterdam bekend, dat enkele bekende inbrekers het voornemen hadden, in te breken ten huize van den heer A. van Driel, een bejaard, stil levend heer, woonachtig aan de Gedempte Botersloot aldaar. Hierbij was vermoedelijk een verklikker in het apel. Men wist ook, dat de inbraak op een Zon- dagavond zou geschieden en wel, als de heer Van Driel naar de kerk was. Eenige Zondagavonden hadden speurders al op de loer gestaan, maar de inbrekers kwamen nog niet opdagen. Men had den heer Van Driel weten te bewegen eergisteravond naar de kerk te gaan. Kwart voor zes verliet hij zyn we ning om naar de Koninginnekerk te gaan, en nog geen kwartier later zaten er al twee inbrekers in zyn huis, waartoe zij zich met een valschen slentel toegang hadden verschaft. Een derde man, Witte Gys ge- naamd, had aan de overzjjde van de straat in een gang post gevat om nit te kyken en zou seinen met een electrische lantsarn geven, indien er onraad was. Drie weken geleden hadden de inbrekers al een afdruk van het slentelgat genomenzy waren toen gestoord, doordat men geritsel aan de deur boorde en ging kyken. De heer Van Driel had sedert dien tyd al zijn geld en voorwerpen van waarde in veiligheid ge bracht. De beide inbrekers hadden Zon- dagavond, zoodra zij binnenshuis waren, de gordijnen dicht gedaan en het licht ont- stoken. Heel het huis hebben zij ocderst- boven gehaald op zoek naar geld en kost- baarheden, maar zy hebben enkel een dertig gulden en eenige gaspenningen gevonden. Terwyl zij binnenshuis bezig waren hielden recbercbeurs der politie buiten de wacht, en toen de inbrekers, zich volmaakt veilig voelende, op een lichtsein van Witte Gyz het huis verlieten, werden zij by deD krasg gegrepen en ingerekend. Andere recher- cheurs maakten zich van Witte Gys meester. Alle drie zyn thans in handen der politie. die een zeer goede vangst heeft gedaan. EEN NIEUW SOORT PRIKKELDRAAD. Een nieuw soort prikkeldraad bestaat uit een stevig bandyzer, dat op bijzondere wijze is ingesneden en zich door nit elkaar trekken vormt tot een op draad gelijkenden met scherpe stekels bezetten band. Het prikkeldraad of in dit geval beter gezegd, de prikkelband wordt in kleine vaste en gladde rollen geleverd. Eerst op de plaats waar het gebruikt wordt, wordt de band uit elkaar getrokken, waarbij de stekels op afstanden van 3,5 c.M. naar voren komen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 6