Handelsbariohtm. BUR6ERL1JKEN STAMP. ffiHtlkoii'sen. Londen 12,04 12,041/2 Berljjn 59,14 59,17 Pargs 9,96 9,98 Brussel 11,26 11,28 Weenen (per 100 sch.) 35,15 35,20 DE TOEKOMST VAN' EUROPA. DE EERSTVOLGEN L»E 50 JAKEiN A8TROLOGISCH GEZ1EN. Sterrenwichelarij wil er bij de menschen nog steeds in en daarom heeft de bekende Daitsche sterrenwichelaar Grimm de na- volgeade voorspellingen gedaan, waarvan sleehts o.ize kiuderen en kindskinderen kannen nagaan of alles naar waarheid is uitgekomen. Duitsch and. aldus Gr.mm, gaat een scheone en trotsche toekomst tegemoet, als het de geweldige crisis tot en met de jar n 1929 weet te boven te komen. Achter deze crisis zit Rusland. Is Ouitschland ze in 1929 de baas geworden, dan bljjft een oorlog uit, anders zal men tot 1933 moeten wachten alvorens een nieuwe bloeiperiode begint. In 1941 en '42 zal Duitschland zegevierend uit de Europeesche oorlogen te voorschijn komen. In 1955 en '56 zal Duitschland op geeste- ljjk gebied aan de spits gaan en in 1961 zal het de evenknie zijn van Engeland tot dat in 1967 een nieuwe ongeluksperiode begint. Frankrijk maakte in 1926 een totale ommekeer mee, en zal worden verlaten door zijn beste vr enden. In 1931 nieuwe rrieis daarna ontwikkelt zich een vreed- zame, cultureele po'itiek met de jaren 1946 en 1950 als hoogtepunt. In 1968 ecbter breekt een geweldige omwenteling uit, even nog geeft Frankrijk leiding aan de gedachte, dat gansch Europa een staten bond moet vormen, doch 1971 doet een tegenomwe te'.ing Frankryk van de land- kaart verdwijnen, totdat het in 1975 als een klein landje weer opstaat, Sowjet Rusland gaat in 1932 voor goed fen onder. Tsjecho Slowakije heeft een groote toekomst. Zonder oorlogen te voeren zal het van jaar tot jaar ma'chtiger worden. Yoego-Slavie zal zich ontwikkelen tot een Slavische mogendheid van groote beteeke- nis. Oostenryk en Hongarije blijven voort- durend schommelingen en veranderingen meemaken en herwinnen de verloren levens kracht niet weer. Letland en Finland maken in 1928 en '34 zulke zware cata- strofen mede, dat ook zij van de kaart zullen verdwijnen. ltalie valt in 1934 in den afgrond van hetbolsjewisme en Portugal verliest in 1935 zijn zelfstandigheid. Roemenie kan na 1930 iederen dag ver- dwjjnen en na 1950 weet niemand meer - van Roemenie iets af. Bulgarije zal in 1926 en 1927 herhalingen beleven van de dit jaar met moeite onderdrukte bedreigin- gen Albanie en Zwitserland gaan een praAtigen tija tegemoet. Nederland zal zulke zware catastrofes meemaken, dat het na 1934 roemloos in elkaar zakt. Belgie zal goede dagen bele ven. vooral in 1940 Doch tusschen 1970 en '75 zal het een geweldigen doodsstrijd voe ren. die waarsehjjnlijk eindigt met den tota- len ondergang. De koloniale oorlogen van Engeland beginnen in 1928. Deafbrokke- ling van Engeland als wereldmacht ligt echter beschoren voor het tijdvak van 1975 tot 2025. De Vereenigde Sta*en van Neord-Amerika beleven in 1931 een oorlog en binnen- landscbe onlusten, waardoor het aanzien dezer groote republiek verloren gaat. De ure des verderfs ligt voor Washington tus schen 1958 en 1968. DE ZEVEN WONDEREM VAN AMERIKA. Een Amerikaansch blad heeft zijn lezers verzocht de lijst samen te stellen van de zeven wonderen der Nieuwe Wereld, spe- ciaal der Vereenigde Staten. In de meeste antwoorden werd, hoewel gewoonljjk niet in de ee-ste plaats, de Nia garawaterval genoemd voorts gaf men de wolkenkrabbars te New York op. Een marne-officier prefereerde den Grand Canon van Colorado, een schilder het ver steende woud van Arizona. Een bankier noemde als het grootste wonder der Vereenigde Staten den Amerikaan zelf. ledereen heeft zoowat zijn eigen type uitgezocht. Een rechts- geleerde meende, dat de Monroe leer de ee'Ste plaats toekwam, en voegde hieraan ironisch toe, dat men het achttiende amen - dement hierop niet mag vergeten, nameljjk „de openlijke en brutale schending van de Amerikaansche grondwet door millioenen burgers, die overigens toch wel gewoon zgn, de bes'aande orde te eerbiedigen, hetgeen op zichzelf zulk een werkwaardig verschijnsel vormt, dat men het zonder overdrijving een wondei kan noemen". GEVA ARLIJKE PAKKETTEN. Op het centraal station te Gorzia (Gorz) werd Zaterdag een pakket ontvangen ge adresseerd aan den stationschef, dat, toen het door den chef in bijzijn van zjjn adjunct werd geopend, ontplotte, met het ge- volg dat beiden werden gewond. Later bleek. dan het pakket eigen- lijk voor den chef van het station Goritia Monte Santo was bestemd, die secretaris van de fascistische partjj is en skehts door een vergissing op heteentraal station was tereehtgekomen. Ook te .Bologna is een dergeljjke aanslag uitgevoerd Ook hier werd een pakket ont vangen, dat bjj de opening ontplofte, waar door de ontvanger ernstig aan de hand werd gewond. DOOR EEN TREIN GEDOOD. Dezer dagen is in den Ronheider-tunnel, bjj Aken, een ernstig spoorwegongeluk gebeurd. Arbeiders, die in den tunnel werkzaam waren, begaven zich, toen de van Aken komende sneltrein naar Herbest- hal den tunnel binnenreed, op het linker- in plaats van op het rechter-zijspoor en bemerkten, verblind door het licht der lantaarns, niet dat een goederentrein aan- kwam, die 2 arbeiders doodde en een derde beide beenen afreed. De toestand van dezen iaatste was zeer zorgwekkend. EEN DUUR GLAS LIMONADE. Het is gebeurd in Charleroi. Na lange reis ia d-u vreemde wa3 een artist in de stad zjjner inwoniag teruggekeerd. Doch binnea het uur zat hg al op het politie- bureau en rnocht den vochtigen stroozak en de donkere eel eerst verwisselen tegen zijn iets beter ingerichte woning na betaling van 500 francs. Deze ontvangst was hem een raadsel. Wat was gebeurd? Anatole Holland, zoo heet de hooflpersoon, had in I919,ergens buiten, de begrafenis van een kennis bijge- woond Na aflnop zat hij met eenige vrieaden en bekenden in de eenige herberg van het dorp. En alien bestelden bier en andere dranken van zwaarder alcoholgehalte. S echts onze artift, zanger van beroep, die dus zijn stem moest sparen, ach te het raadzaam een glas limonade t-'1 nemen. Het duurde niet lang, of de veldwachftr kwam binnen en maakte proces-verbaal, tegen den waard en t gen het tafeltje be- grafenisgangers. Belgie is immers ook ongeveer drooggelegd, althans „per glas' Anatole Holland achtte den veldwachter wel in staat, het onderscheid te woten tusschen cognac, brandewjjn en lim nale en was dan ook overtuigd, dat hjj feiteljjk buiten de heele geschiedenis stond. De tijd verliep en de zanger ging op tournee, bleef maanden weg van Charleroi en vergat het geval. Niet alzoo de veld wachter en, na eenigen tjjd de rechter. Kort en goed, hij werd veroordeeld tot een boete van 500 francs. Nimmer heeft het bericht hem bereikt, en zoo kon het ge- beuren, dat hij, terugkomend in zjjn vader- stad, zich onbewust in het hoi van den leeuw waagde. Met dat al kan Anatole Holland zich er op beroemen, de eerste te zjjn in Belgenland, die wegens het drinken van limonade ver oordeeld en vastgezet is. Maar hjj doet al moeite om het geld terug te ktjjgen EEN GLIM-SPIN". Dr. Barnum Brown, directeur van het Amerikaansche Museum voor Nat. His toric vertelt in .Science" hoe hij op zeke- ren dag in mididen Burma op tocht was en te ver van zijn kampement was afge- dwaald, om nog voor het invallen der duistemis thuis te kunnen komen. Hij vond echter een binnenpad waarschijnlijk door wilde dieren gebaand, dat eenige mijlen afsneed. Maar niettemin overviel de nacht hem voor hij bij zijn tenten was aangekomen, met het gevolg, dat hij ter- dege moest uitzien om de richting niet te verliezen. Op een gegeven oogenblik zag hij een lichtbal, zoo groot als iemands duim. Het ding bewoog zich totaal niet en na zijn paard te hebben vastgebonden, liep Dr. Brown voetje voor voetje op het schijn- sel af. Naderbij gekomen zag hij. dat het geheimzinnige licht omgeven was door stekelige struiken; hij boog deze op zij, stak een lucifer aan enzag een groote spin. Het ovaalvormige achterlijf was grijsachtig van kleur met hier en daar donkere teekening. Ondanks dit al les bewoog het dier zich niet en toen de lucifer weer uitgebrand was. verscheen het liohtschijnsel opnieuw! dat bleek uit te gaan van het achterlijf, hetwelk zich dan ook duidelijk in zijn ovalen vorm aftee- kende. Zich de verhalen der inboorlingen her- innerende over vergiftige insecten, wond de onderzoeker snel een zakdoek om zijn hand en greep vlug naar het dier. maar. te laat! Het dier liep weg en al heel gauw was zijn zwak licht onder de steenen en struiken verdwenen. Vele nachten heeft Dr. Brown daarna nog naar een exemplaar dezer diersoort gezocht, maar steeds zonder resultaat. Bij ondervraging van blanke officieren die wel eens door dit district waren getrok- ken en ook van inboorlingen bleek, dat geen van hen ooit zulk een spin had ge- zien. Echter dient men daarbij te beden- ken. dat de Burmeezen hun huizen nooit na het invallen der duistemis verlaten, zulks wegens hun vrees voor geesten. EEN INBREKER OP STRAAT GEWORPEN. Naar het W. B. uit Berlijn meldt, is Vrijdagnacht een inbreker, die van buiten door een raam in een kamer op de eerste verdieping van hotel Kaiserhof trachtte te klimmen, door den daar wonenden gast, den Zwitser Hollinger door 't open raam op straat geworpen. De politie heeft den zwaargewonden inbreker gevangen genomen. DE MOORD UIT MEDELIJDEN. In aan&luiting aan het reeds gemelde in zake de strafzaak tegen Dr. Blazer te New-York, beschuldigd van moord op zijn idiote dochter, wordt bericht, dat de jury niet tot een eensgezinde beslissing kon komen. Dr. Blazer beschouwde het ten laste ge- legde feit niet als een misidaad, daar hij in verbamd met zijn hoogen ouderdom, vreesde het meisje onbeschermd te moe ten achterlaten. Nadat de aanklager en de verdediger zich tevreden hadden ver- klaard met de onbesliste uitspraak der jury, werd de beklaagde van alle vervol- ging ontslagen. EEN MODERNE ROMEO. Te Lyon heeft zich een liefdesdrama afgespeeld. Een jonge man was de wo ning zijner geliefde, wier ouders zich tegen hun omgang verzetten, binnenge- drongen, was de kamer van het meisje binnengegaan en had haar gekust. Zij was ontwaakt en had alarm gemaakt. Personeel schoot toe en takelde den ver- liefden indringer leelijk met hockey-sticks toe. Alsof dit nog niet genoeg was, schoot de zoon "van den tuinman hem met een karabijn in het hoofd. De deerlijk gewon- de jongeman wordt nu bovendien nog be schuldigd van huisvredebreuk en mishan- deling (bij zijn verzet tegen het perso neel), de zoon van den tuinman eveneens van mishandeling. EEN ERNSTIG SPOORWEG ONGELUK. Naar Reuter uit Treton (New-Yersey) meldt, is de sneltrein uit het Westen naar New-York tijdens mist bij Plaisboro op een trein uit het Zuiden gereden, die eveneens voor New-York bestemd was. Beide treinen, reden, de eene met een snelheid van 16, de andere met een van 80 K.M. per uur. Van den trein uit het Z. werden de beide achterste wagens in elkaar gedrukt. Uit den wrakhoop heeft men reeds 11 lijken te voorschijn gebracht en 35 zwaar gewonden, terwijl men kan zien, dat er noq meer lichamen onder liggen. Uit een Pullmancar zijn van de 19 passagiers er eenige gedood en de overigen gewond. DOLLE OLIFANT. Een jonge, pas geimporteerde olifant, die bij den dierenhandelaar Chapman te Barnet (bij Londen) arriveerde, werd plotseling dol. Het dier was juist tusschen twee oudere en ,,vertrouwde" soortge- nooten in, naar zijn stal gebracht, toen het om de een of andere reden razend van woede werd, zich losrukte van zijn ket- ting, en op zijn oppassers aanviel. Het sloeg een dezer met den slurf neer en reet zijn been open met een der kleine, maar scherpe slagtanden. Drie man snelden daarop hfln collega te huip, doch het woedende dier smeet twee hunner tegen den achtermuur van den stal en drukte den derde met zijn kop tegen een paal, en brak hem een paar ribben. Toen een Europeaan, de an- deren waren Indiers, de ketting trachtte te bevestigen, greep de olifant hem met zijn slurf bij den arm en smeet hem om- ver. Daarop liet hij zich op zijn knieen vallen om den man te vermorzelen, de ka- rakteristieke manier van doen bij deze dieren tegenover vijanden in de jongie, en zeer zeker zou -dat geschied zijn, als het slachtoffer, die op de hoogte was van deze gebruikelijke methode, zich niet bliksemsnel had omgewenteld. Hij kon vervolgens op de been komen, en een reddende schutting bereiken, voor de slurfdrager hem ten tweeden male te pak- ken kreeg. Ten slotte werd de olifant met de ver- eende krachten van het geheele personeel onder netten en touwen tot bedaren ge bracht en weder vastgemaakt. EEN ERFENIS. Te Mays Landing, een plaatsje in den staat New-Yersey, heeft een bejaarde neger, John W. Underbill, zijn vermogen van ongeveer 100.000 dollar aan de schoolkin/deren nagelaten. De neger hield een snoepwinkel, die de klandizie genoot van de schooljeugd. welke er trouw haar centen kwam brengen voor wat zoetig- heid. Maar de neger hield de duitjes bij elkaar, belegde ze voorzichtig en bracht een fortuintje bijeen. Nu is hij dood en hij heeft gewild, dat de kinderen. die hem tot kapitaalvormdng hadden in staat ge- stekUvan zijn spaarzaamheid zullen pro fiteered Hij liet dus zijn vermogen na aan de schoolcommissie, met opdracht het fortuintje ten bate van de kinderen te besteden. EEN STADSWIJK VIJF VOET OPGEVIJZELD. Aan het gemeentebestuur van North- wich, Cheshire, is dezer dagen door de bouwinspectie medegedeeld, dat het om- hoogbrengen van het centrum der stad met circa 5 voet, voltooid is. De arbeid heeft drie jaar geduurd. De geheele zakenwijk van dit stadje, tien straten,,drie banken, de graafschaps- rechtbank en tweehonderd huizen en win- kels, is omhoog gebracht. Dit was noo- dig, omdat alles verzakt was tengevolge van het voortdurend wegpompen van het zouthoudende water onder dit gedeelte van de stad. De handel heeft in het geheel geen hin der ondervonden van het werk. De win- kels werden opgevijzeld, terwijl zij vol klanten waren, Sleehts zeven of acht ge- bouwen moesten omvergehaald worden. Ongevallen hebben niet plaats gehad. Eenmaal echter was het op het kantje af. Een vrachtauto liep n.l. op den drager van een der stutten, waarop een winkel rusfcte, doch het contact tusschen pijler en stut bleef bewaard, zij hfet ook sleehts met een inch, zoodat de winkel niet instortte. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redaetie.) Geachte Heer Redacteur, Beleefd verziek ik U nogmaals een klein plaatsje in Uw blad om den geachten vriend van reoht (waarschijnlijk niet anoniem) ge- rust te stellen, dat hij niet met een lid van den raad te doen heeft, wat echter niet bui- tensluit, dat men 5 dagen na de afdeelings- vergadering toch zeker wel weten kan, dat deze geihouden is. Elk meelevend burger kan toch de vergadering zien vanaf de straat en dus ook zien wanneer deze eindigt, daar heeft men geen lid van den raad voor noodig. Tevens is het ook ziahtbaar als de heer Col- sen deze verlaat en zicth elders vertoont, dug niet zoo moeilijk om te weten waar deze be- hoorde te zijn. Of het nu zoo minderwaardig is, als men de waarheid voorstaat, getuigt dit wel van een eigenaardig soort recht. En of het nu recht is, dat de heer Colsen, voor zijn duivenistokpaardje, de afdeelingsvergadering verlaat, bes'list ieder lezer maar eens voor zich zelf. Echter elk weldenkend burger dezer stad zal voor zulk een duivensport nim- mer zich zelf of zijn naam leenen. Bang voor de kiezers van den heer Colsen ben ik niet, maar wilde deze maar even attent maken op de behartiging van hun belangen. Verder zal ik niet meer op dit onderwerp ingaan. U, geachte heer Redacteur, zeg ik nog- maals clank voor de verleende plaatsruimte. v. D. Rotterdam, 16 Nov. 1925 VEEMARKT. Aangevoerd werden 596 vette runderon 193 retce- en graskalveren, 2005 schapec en lammeren en 967 varkens. De noteenng was als voigt: Koeien le kw. /1,25 tot/l,30;2ekw. 1,15 tot /1,05; 3ekw. /0,95 tot /0,85. Ossen le kw. 1,20 tot 1,25 2e kw. 1,10 tot I,3e kw. 0,90 tot /0,80; Kaiveren le kw./1,80 tot/l,95: 2e kw. 1,60 tot 1,40 3e kw. 1,25 tot 1,10Schapen le kw. /0,85 tot 0,90; 2e kw. 0,75 tot 0,65; 3e kw. 0,60 tot 0,50 Lammeren 1, tot y 1,10 2e kw. tot 7arkens le kw. 0,97 tot /0,99 2ekw. 0,95 tot 0,9*2 3e kw. /0,90 toi 0,86 exp varkens 0,90 tot 0,94 Yet vee en vette kaiveren met redelijken aanvoer en randel, le kwaliteit redeljjk verhar.deld, 2e en 3e soort matig. Yarkens met redeljjkeu aanvoer en handel, prima •waliteit iets boven noteering. Schapen en lammeren met redelijken aanvoer en handel. BINNENLANDSCHE GRANEN. Ta^we in de puikste kwaliteit vaster ge- stemd f 15,tot 15,50 en f 15,75, overigens 12,50 tot 13,50. Rogge en Haver niet getoond. Gerst chevallier, lager, 12,— tot 12,50. E.wten, kleine gr ene, onveranderd, 13,— tot 18, Schokkers onveranderd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Uw eerste taak's morgens zij zorg te dragon voor goede ontlasting. Tenzij dit gerege.d gs- scliiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijri. ge- druktheid, maagpijn, onzuiver bloed eaz. Foster's Maagpillen genezen verstopping. regelen de lever, maag en ingewanden, en ver- sterken zoodoende uw geheele gestel. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65. Te Ter Neuzen bij de Firm a A. van Overbeeke- Leunis. 1® KLOOSTERZANDE. Aanbesteding van het bouwen van een Landbouwschuur. Rentmeee- ter van het Kroondomein. 30 Nov. MIDDELBURG. Algemeene Vergadering der Z. L. M. 16 Dec. SLUIS. Verpaehting Hofstede. Kerkvoog- den Ned. Herv. Gem. te Sluis. Amsterdam, 16 November 2 uur. Bieden. Laten. Vreemd Bankpapier. Dultsch 59,10 59,15 Fransch 9,95 10, Belgisch 11,25 11,30 Oostenrpksch (per 100 sch.) 35,10 35,17 SCHEEP V AARTBE WEGIN G. F1JNE ZADEN. LgDzaadvoer 18,tot 19,Zaai- lijnzaad f 21,tot 22, Geel Mos- terdzaad tot Blauwmaan- zaad 48,— tot 49,Karwijzaad 22,tot f 23,Koolzaad 26, tot 27,Kanariezaad 19,tot 20,--. Zonnebloempittenzaad 15,75 jot 16,75. Buitenl. Boekweit 12.50. AARDAPFELEN. Zeeuwsche bonte /3,10 tot 3,70 Zeeuwsche blauwe 3,10 tot 3,70; Zeeuwsche eigenhe'mers f 2,60 tot 2,90; Blauwe eigenheimers 2,50 tot 3, Brielsche eigenhnmers 2,80 tot /3,50 Bravo's 3,40 tot 3,80. Poters 1,50 tot 2.20 Red Star /2,75 tot 3,— per H.L. VLAS. Aangevoerd Blauv 7900 K.G. 0,95 tot 1,50. Hollandsch Geel 4600KG./I,—tot/1,50. Wit Zeeuwsch 1000 K.G. 0,90 tot y 1,15. Groningsch 26000 K.G. 1,tot f 1,40. AJUIN. Aanvoer gering. Groote 2,70, kleine 5,per baal van 50 K.G. incl. baal. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 13,50 tot 15,-. Hulsr, 16 Nov. 1925. EIERVE1L1NG V. P. N. Aangevoerd 700 stuksprgs 13,30 per 100 stuks. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 13 Nov. Cornelis Da niel Eive, oud 21 j., jm. en Janna Johanna Verbrugge, oud 21 j., jd. Gelein de Kraker, oud 38 j., weduwn. en Maria Magdalena Diele- man, oud 41 j., jd. Huwelijks-yoltrekkingen. 12 Nov. Cornelis Jules van Dnel, oud 25 j., jm. en Anna Cor nelia de Kock, oud 25 j., jd. Geboorten. 7 Nov. Jacobus Johannes Levi- nus, z. van Willem Kasper van Drongelen en van Johanna Leijntje Michielsen. Frans, z. van Cornelis Drabbe en van Aaltje Jansen. Jan Dirk, z. van Cornelis Verpoorten en van Janna Maria de Klerk. Cornelis, z. van Izaak Scheele en van Pietje Florentdna van der Peijl. 8 Nov. Johan, z. van Honore Platjouw en van Anna Miaria de Block. 10 Nov. Aplonia Aber- dina,, d. van Jacobus Johannes Donze en van Rosalie WdlheLmina de Mul. 11 Nov. Petrus, Alpihonsius, z. van Gustaaf de Vrieze en van Maria Catharina van Maele. Overljjden. 8 Nov. Jacobus de Doelder, oud 2 m., z. van Martdnus Comedis en van Suzanna Servaas. 10 Nov. Alphonsius Clemminck, oud 62 j., z. van Charles Louis en van Maria Christina Scholten. VERKOOPINGEN, A ANBESTEDINGEN. UITVOERINGEN. ENZ. 16—17 Nov. MIDDELBURG. Verkoop Confectiegoederen. Notarishuis. 17 Nov. OOSTERLAND. Aanbesteding van Kunst- mest en Mai's. Vereeniging D. 0. S. 19 Nov. AXEL. Veiling Canadaboomen. Notaris Dregmans. 19 en 20 Nov. TER NEUZEN. Concert in de gymnastiek- zaal der Kopschool. Vereeniging Kunstkring Ter Neuzen. 20 Nov. AXEL. Veiling Woonhuis en erf. Notaris Dregmans. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen Slaapkamer. Den heer J. Deij C.Lz. 21 Nov. STOPPELDIJK. Veiling Canadaboomen. Notaris Dumoleyn. KOEWACHT. Veiling afbraak Landbouw schuur en Woonhuis. Notaris Dregmans. 23 Nov. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen 2 Wond ngen. Architect L. de Bruijne. 24 Nov. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen Landhuisje. Architect P. A. Galle. IJZENDI.TKE. Verpaehting van Bouwland, Bestuur van den Clarapolder. 27 Nov. BERGEN OP ZOOM. Algemeene vergade ring der Cooperatieve Beetwortelsuikerfabriek Zeeland. Voor Ter Neuzen: 8 Nov. Eng. s.s. CARL- STON, 1874 M3., kolen, Blyth. 12 Nov. Deensch s.s. N. F. HOFFDING, 4857 MS., hout, Wiborg. Van Ter Neuzen: 7 Nov. Eng. s-s. ROUEN, 5570 M3., ledig, Burnt-Island. 10 Nov. Eng. s.s. CARLSTON, 1874 M3., ledig, Goole. Van GentTer Neuzen: 7 Nov. Eng. s.s. FALCON, 1910 M3., stukgoed, Londen. 11 Nov. Eng. s-s. BLACKCOCK, 1393 MS., stukgoed, Londen. Voor Gent: 6 Nov. Eng. s.s. ORLOCK HEAD, 4422 M3., gemengd, Antwerpen; Eng. s.s. FOCH ROSE, 3211 M3., kolen, Goole; Lett, s.s. KRIMULDA, 5579 M3., gemengd, Windau; Fransch s.s. DEPT. ABEL FERRY, 5701 M3„ ledig, Rouaan; Eng. s.s. STELLING, 6046 M3., kolen, New-Castle; Eng. s.s. DARLINGTON, 3044 M3., stukgoed, Antwerpen. 7 Nov. Deensch s-s. ALFRED HAGE, 5007 M3., hout, Kotka; Belg. s.s. YVONNE, 1891 M3., ledig, Brugge; Zweedsch s.s. FORTUh NATUS, 3952 M3., hout, Axelvik; Eng. s-s. PORTHLEVEN, 968 M3., ledig, Antwerpen; Fransch s.s. PRAIRIAL, 5621 M3., ledig, Egant; Fransch s.s. SURVILLE, 6560 M3., fosfaat, Tunis; Eng. m.s. ZELPHA, 671 M3., ledig, Londen; Grieksch s.s. LEONID AS, 7661 M3., fosfaat, Sfax. 8 Nov. Belg. s.s. MARCEL, 3105 M3., ledig, Brugge; Eng. s.s. GALACUM, 1656 M3., kolen, St. Davids; Eng. s.s. EVELYN MANOR, 1120 M3., kolen, Dysart; Eng. s.s. BLACK COCK, 1393 M3., stukg., Londen; Fransch s.s. DEPT. CHARLES NORTIER, 5695 M3., ledig, Rouaan; Eng. s.s. MERSEY, 2934 M3., stukg., Goole; Zweedsch s.s. VIOLA, 3577 M3., hout, Haparanda. 9 Nov. Noorsch ss.. BONN, 2719 M3., papier- pap, Arendal. 10 Nov. Eng. s.s. PANSY, 1582 M3., ledig, Kwembory; Eng. s-s. RABY CASTLE, 14138 M3., gemengd, Rotterdam; Eng. s.s. OAK- TOWN, 1234 M3., ledig, Rochester; Duitsch s.s. VEGESACK, 4436 M3., vlas, Le'nningrad; Eng. s.s. FORESTASH, 4246 M3„ ledig, Rouaan; Eng. s.s. E. ROSE, 751 M3., ledig, Lowestoft. 11 Nov. Duitsch s.s. WILHELM RUSS. 2825 M3., hout, Kotka; Eng. s.s. ABARIS, 8184 M3., ledig, Bordeaux; Eng. s.s. WILD ROSE, 2470 M3., kolen, New-Castle; Deensch s.s. ERIK BOYE, 6335 M3., hout, Kotka; Eng. s.s. AVOCET, 3985 M3., stukg., Antwerpen; Letl. s.s. VELTA, 6650 M3., gemengd, Riga. 12 Nov. Eng. s-s. TRINGA, 5461 M3„ stukg., Manchester; Duitsch s.s. H. BOHNE- KAMP, 2769 M3., hout, Stettin; Beig. s-s. CHARLES, 2775 M3., ledig, Brugge; Eng. s.s. NEW LAMBTON, 76666 M3., kolen. New- Castle; Eng. s.s. BEATTY ROSE, 3166 M3., kolen, Boston; Eng. s-s. CORNISH MER CHANT, 1330 M3., pekkolen, Goole; Fransch s.s. CAPT. HENRI RALLIER. 8987 M3., leddg, Rouaan. Van Gent: 6 Nov. Nederl. m.s. JANTJE, 327 M3., ledig, Antwerpen; Eng. s.s. BRIER ROSE, 1322 M3., cement, Goole; Eng. s.s. CORMORANT, 4993 M3., stukg., Belfast; Eng. s.s. CRICHTOUN, 3184 M3., stukgoed, Ant werpen. 7 Nov. Eng. s.s. DARLINGTON, 3044 M.3., stukg., Hull; Eng. s.s. HODDER, 2877 M3., stukg., Goole. 8 Nov. Eng. s.s. ALGOL, 4431 M3., ijzer, New-Port; Eng. s.s. ARDGLASS. 2391 M3„ ledig, Antwerpen; Nederl. s.s. KATWIJK, 4501 M3., kolen, Caen; Letl. s.s. KANDAVA, 5394 M8., ledig, Danzig; Eng. s.s. ORLOCK HEAD, 4422 M3., gemengd, Dublin; Fransch s-s. ORNAIS, 3050 MS., ijzer. Port Talbot; Eng. s.s. PORTHLEVEN, 968 M3., aardappe- len, Porthmouth. 9 Nov. Eng. s.s. EVELYN MANOR, 1120 M3.,'ledig, Antwerpen; Eng. s.s. FOCH ROSE, 3211 M3., ledig, Sunderland; Eng. s.s. GALA CUM, 1656 M3., ledig, Blyth; Eng. s.s. JEL- LICOE ROSE, 3163 M3., ledig, New-Castle. 10 Nov. Eng. m.s. MARTHA, 351 MS,, ledig, Antwerpen; Fransch s.s. NICOLAS JEAN, 5695 M3., gemengd, Rouaan; Eng. s.s. STELLING, 6046 M3„ ledig, New-Castle; Eng. s.s. MERSEY, 2934 M3., stukg., Goole; Belg. s.s. MARCEL, 3105 M3., ijzer, Boness. 11 Nov. Fransch s.s. DEPT. ABEL FERRY, 5701 M3., kolen, Rouaan; Fransch s.s. DEPT. CHARLES NORTIER, 5695 M3„ kolen, Rouaan; Eng. s.s. THE MONARCH, 1818 macadam, Grangemouth; Deensch s.s. VENUS. 6950 MS., leddg, Hull. 12 Nov. Noorsch s.s. BONN, 2719 M3., ledig, Rotterdam; Fransch s.s. PRAIRIAL, 5621 M3., ijzer, New-Port; Eng. s.s. WILD ROSE, 247# M3., ledig, New-Castle; Duitsch s.s. VEGE SACK, 4436 M3., ledig, Hamburg; Eng. s.s. PANSY, 1582 M3., macadam, Londen. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIT—TER NEUZEN. s.s. HELENA in lading te Gulfport voor Buenos-Ayres. s.s. MAGDALENA in lossing te Villa Constitution, s.s. TERNEUZEN in lossing te Am sterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3