Moeders! PUAOL INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Als uw Kinderen zich bezeerd hebben, gebruikdan ontniddellijk 30-60-90 ct. maar het stond, aan den anderen leant, van den beginne aan vast, dat Briand de portefeuille van buitenlandsche zaken zou behouden en daarom behoefde de voorbereiding van die uitvoering er toch niet onder te lijden. Nu de fatale termijn van 1 December, den dag waarop het tractaat van Lorcarno te Londen getee- kend moet worden, naderbij is gekomen, is de spanning in den toestand toegeno- men. en daarom is het als een opluchting te beschouwen, dat van verschillende kanten duidelijke teekenen waarneembaar zijn, dat de geallieerden bezig zijn me. wat men in Amerika .delivering the goods'' noemt. Dit zal, naar men mag verwachten, een betere methode zijn, om in den politieken toestand in Duitschland klaarheid te scheppen dan door middel van concialiabula der partijen te Berlijn. De gezantenraad, het lichaam, dat op sterven na dood is, maar nog reden van voortbestaan heeft, zoolang het tractaat niet geteekend is, heeft, volgens een be- richt uit Parijs, een laatste opheldering aan Duitschland gevraagd in verband met de ontwapening en te Londen verluidt, dat men er alles op zetten zal, niet later dan 1 December met de ontruiming van de Keulsche zone, het voor heel Duitsch land zichtbare symbool van den goeden wil der geallieerden, te beginnen. De Duitsche Rijksdag zal, indien het bij die regeling blijft (men weet echter, dat de sociaal-democraten zijn bijeenkomst zou- den willen vervroegen) 19 November zijn beraadslagingen hervatten en tegen dien dag dient de Duitsche regeering in staat te wezen, hem gezaghebbende mededee- lingen te doen over de concessies, die Duitschland krijgt. Het gerucht wil, dat de benoeming van een Duitsch regee- ringscommissaris voor het bezette gebied aan de Rijn reeds verzekerd en dat de Duitschen gezant te Madrid voor dien post bestemd is. Tevens deelt de diplo- matieke medewerker van de Daily Tele graph mede, dat tusschen Londen, Parijs en Brussel onderhandelingen zijn gevoerd over talrijke en belangrijke verlichtingen van het bezettingsregime aan de Rijn- oevers en dat zij dit doen met de bepaal- de bedoeling de Duitsche regeering bij haar pogingen om het nationalistische ve,rzet tegen Locarno te overwinnen, te- geinoet te komen. Beginnen deze bedoelingen zich spoedig te verwezenlijken, dan zal het den Duitsch-nationalen, tegen dat de Rijks dag weer bijeen is, onmogelijk worden, verder met verdachtmaking van de goe- de trouw der geallieerden ten opzichte van de toezeggingen van Locarno te wer ken en zouden zij kleur moeten bekennen v^aanr of 711 het er dan Westen een dolkstoot in den rug toe te brengen. Zij hebben intusschen ook nog tijd een zwenking te volvoeren als die, welke zij verleden jaar ten opzichte van de regeling van Dawes hebben volbracht, en dit zou in het algemeen belang van Eurooa het verkieselijkst zijn, want dan zal het den sociaal-democraten ook ge- makkelijk vallen van hun besluit, wegens het verzet der Duitsch-nationalen tegen te stemmen terug te komen. Hoe grooter de meerderheid in dezen Rijksdag is, die de politiek van Locarno mee onder- schriift. hoe grooter de intrinsieke waarde van het tractaat zelf voor de toekomst zal Z1'n DE BELGISCHE PLANNEN. Minister Janssen heeft voor de Katho- lieke leden van het parlement een uiteen- zetting gegeven in verband met de Bel- gische plannen op financieel gebied. De Minister deed uitkomen, hoezeer 't nood- zakelijk is om over nieuwe middelen de beschikking te hebben, ten einde een be- grooting in evenwicht te brengen, welke voor het loopende jaar een tekort van fr. 500 millioenen voor 1926 n tekort van .600 millioen zal hebben aan te wijzen. Voor het overige heeft de heer Janssen nog bevestigd, dat Belgie zich tegenover de buitenlandsche bankiers, die bereid zijn geld te leenen, heeft moeten verbinden om de onontbeerlijke nieuwe belastingen door het parlement te doen aannemen. Daar is dus oeen ontkomen aan, zeide de Minister. Wat het gerucht aangaat, betrettende de z.g. bordereaux coupons zeide hij, dat er van een dergelijken fiscalen maatregel alleen dan sprake zou kuinnen zijn. indien bij door alle landen, welke in gebreke zijn, werd toegepast. Voor een enkel land zou'het noodlottig zijn, tot een dergelijk stelsel zijn toevlucht te nemen. STORM. In het Zuiden en het Oosten van de Engelsche kust hebben er hevige stormen gewoed. waardoor vele schepen moeite hadden om de haven te bereiken Men maakte zich zeer bezorgd over de haring- visschers van Yarmouth en Lowestdft, die door den storm waren overvallen, maar tot dusver zijn er geen verliezen ge meld. De Schotsche bergen zijn bedekt met sneeuw. OVERSTROOMING IN NOORD- WALES. Tengevolge van een groote dijkbreuk is de vallei van Colcarrog in het Noorden van Wales door 'n verschrikkelijke over- stroominig geteisterd, waardoor het dorp Porfih Llwyd onder water is gezet en enor- me schade is aangericht. De lijken van 10 personen zijn gevonden, terwijl 20 andere personen worden vermist, die, naar men aanneemt, eveneens zullen zijn omgekomen. Nader wordt vernomen, dat de ramp eenigds in de geschiedenis van dit district. Aan den bovenkant van de Col carrog-vallei ligt een groote electrici- teitsfabriek, welke electriciteit levert aan Llandudno en andere steden in Noord- W'ales. Deze iabriek produceert haar electriciteit uit een aantal meren in het gebergte van Carnarvonshire. Een daar- van is het Eigranmeer, dat gewoonlijk 180 millioen gallons water bevat. De hoeveelheid water van dit meer is on- langs nog belangrijk opgevoerd. Maan- dagavond scheurde de dijk met donderend geraas en het water stroomde aan de bergzijde naar beneden. De ketels in de electriciteitsfabriek ontptloften en de stuk- ken ijzer vlogen door het dak, toetn het water erbij kwam. Het gevolg was, dat geen electriciteit meer kon worden gele- verd en alle steden, die van deze fabriek afhankelijk zijn, in duisternis werden ge- huld. Men haastte zich naar de vallei om de bewoners van de huizen te waar- schuwen, doch deze hadden de knallen reeds gehoord en de meesten van hen konden zich nog tijdig bergen, voordat het water hun huizen binnendrong. Vele huisgzinnen brachten zich in veiligheid door zich op den berg te begeven, De val lei biedt een beeld van verschrikkelijke verwo'esting. Huizen zijn ingevallen, de parochiekerk van Porth Llwyd is ver- nield. Huisraad en cadavers van vee en schapen drijven rond. AANSLAG OP MUSSOLINI. Het laatst der vorige week werd uit Italie gemeld, dat een met zorg beraamde aanslag op Mussolini ontdekt is enkele uren voor dat die zou worden uitgevoerd. In een hotel tegenover het Ministerie van Buitenlandsche zaken, waar Mussolini op het balcon verschijnen zou voor het aan- schouwen van een optocht, was, onzicht- baar door de gesloten jaloezien, een gela- den geweer opgesteld, dat op voornoemd balcon gericht was. De huurder der ka- mer, Zaniboni, werd in de uniform der Alpenjagers gearresteerd. Italiaansche bladen maken melding van een uitgebreid complot en verschillende arrestaties. Aangezien echter feitelijk in Italie onder het facistisch bewind geen persvrijheid meer bestaat, dient men de berichten met eenige reserve te aanvaar- den. DE FRANSCHEN IN SYRIe. Tegelijk, dat van Fransche zijde, een rapport openbaar gemaakt is over het ge- beurde te Damascus, dat de overdreven voorstellingen, welke in de Europeesche pers de ronde hebben gedaan, trachtte te temperen, een rapport, dat oogenschijn- lijk gegrond was op generaal Sarrail's wel wat laat aangekomen depeches, kwam de Times, schrijft de N. R. Crt. uit met foto's van hargn bijzonderen corres pondent te Damaskus, die laten zien, hoe een marktplein, de bazaar-straat en het paleis van Azm onder het bombardement van de Franschen geleden hebben. Het Fransche rapport had verteld, dat het paleis ongerept was, op een onlangs er- aan gebouwden vleugel na, maar als men de foto in de Times bekijkt, lijkt de ver- woesting veel erger. Een ander Engelsch correspondent, die ter plaatse is geweest, bevestiqt de vroegere lezing^ waarin het Mohammedaansche meuseum met een schat van oudheden gevestigd was, bijna geheel een ruine is, en dat slechts enkele zeldzame mozaieken bij toeval gespaard zijn. Inderdaad zou deze toestand beter in overeenstemming zijn met de foto, en dan volgt hieruit dat de officieele Fransche lezing naar den ande ren kant toe overdrijft. Dit kan dan ook het geval zijn met het aantal gedoode in- boorlingen, dat de Franschen op twee- honderd stellen, de Engelsche berichten daarentegen op „verscheidene honder- den." Het een tegen het ander wegende, staat wel vast, dat generaal Sarrail als hooge- commissaris van het Fransche mandaat- gebied de orde met ruwe krijgsmanshand heeft gehandhaafd en, na zijn terugroe- ping, de regeering met de door hem ge- bakken peren laat zitten, alsof Pain- leve's kabinet reeds niet zwak genoeg was. Het pikante van het geval is, dat juist de socialisten, die ten aanzien van Syrie, gelijk ten aanzien van Marokko, niets van te ver doorgedreven militair geweld moeten hebben, toen de tegenstanders van het kabinet in de Fransche Kamer Painleve uit de gebeurtenissen in Syrie een strop trachtten te draaien, hem te hulp, kwamen om de regeering overeind te houden bij den aanval op ..Sarrail's wanbeheer." Het was pijnlijk voor de socialisten, dat zij de hulptroepen van de regeering moesten vormen in een kwestie, waarin zij in hun hart aan den kant van de aanvallers stonden. Het was de uiting van een neiging tot zwenking in de socialistische gelederen, nadat zij zich bij de eerste verschijning van Painleve, toen het om de kwestie van vertrouwen ging, buiten stemming hadden gehouden. De socialisten gaan inzien, dat zij, zoo zij Painleve in den steek laten, slechts de komst van een nieuwe regeering voorbe- reiden, die meer naar rechts gericht zou zijn. Painleve maakte hun de nieuwe toe- nadering voor het overige mogelijk, door een zoo spoedig mogelijk herstel van den vrede, als doel van den strijd te stellen. Een dooddoener van de eerste grootte, omdat dit het doel van alle krijgsbedrij- ven moet zijn. Het is maar de vraag, of men een vrede wil opleggen of hem door verzoenlijkheid wil bevorderen. Generaal Sarrail heeft met zijn alge meen gelaakt bombardement van Damas cus nochtans bereikt, dat de rebellen zich spoedig op genade of ongenade over- gaven en geen Europeaan een haar ge- krenkt werd. Het had heel anders kun- nen loopen, want bij de eigenlijke rebel len had zich een sterke horde Arabisch, op plundering belust gepeupel aangeslo- ten. Achteraf is het een gebrek aan door- zicht gebleken, de stad tijdelijk zonder militaire besoherming te laten, zoodat de rebellen een gunstige kans kregen, maar misschien kan de militaire overheid hier- tegenover aanvoeren, dat zij een noodige operatie buiten de stad moest ondernemen en zij gebrek aan troepen had. Zoo zijn er twee kanten aan alle dingen en beslist de afloop pas over gelijk en ongelijk. Voor het gevoel der Franschen is er intusschen een onaangename kant aan, dat de En gelsche correspondenten zooveel werk maken van gebeurtenissen, die zij als eigen vuile wasch liever in hun eigen gezin hadden gereinigd. Over hetgeen er nog weinige jaren geleden aan scherpe onderdrukking in Ierland gepraesteerd is, waren de Engelsche correspondenten stel- lig niet zoo uitvoerig. Officieel daaren tegen ontbreekt niet het minste aan de samenwerking tusschen het Engelsche bestuur in Palestina en het Fransche in Syrie over maatregelen, die een uitbrei- ding van de onlusten onder Droezen en Arabieren moeten voorkomen. TER NEUZEN, 9 Nov. 1925. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag, des voor-m. 10 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg, en Weth. tot benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs voor Sluiskil en Driewegen, ter vervulling van de vacature Risseeuw. Aanbevolen iworden: a. de heer J. Kaan, hoofd van School D, en b. mej. S. M. Bijleveld, onderwijzeres school D. 4. Idem tot benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs, we gens periodieke aftreding der heeren C. Wind van Merkesteijn en D. Daane Bolier. Aanbevolen worden in de eerste vacature: a. de heer C. Wind van Merkesteijn; b. de heer P. Thijssen. In de twee- de vacature: a. de heer D. Daane Bolier; b. de heer C. J. Witteveen. 5. Idem om aan den Directeur der Registratie en Domeinen te Mid- delburg vergunning te verleenen tot het aanleggen van rioleerings- en bestratingswerken. 6. Idem tot het voeren van een rechtsgedincj tegen eenige eige- naars van perceelen grond in de Axelsche straat, teneinde in het bezit te komen van hunne ont- eigende perceelen. 7. Idem tot vaststelling van eene overeenkomst met de N. V. P. Z E. M. te Middelburg, inzake de electrificatie der straatverlichting aan den Baandijk. 8. Idem tot wijziging van de over eenkomst met de N. V. P. Z. E. M. te Middelburg, inzake de electri ficatie der straatverlichting in buurt Driewegen. 9. Idem om afwijking te verleenen van artikel 10 der Bouwverorde- ning aan J. Kiel en A. A. Eek- a. Een verzoek van het bestuur van het Wit-Gele Kruis te Sluiskil om een subsidie uit de gemeentekas van 200. b. Idem van het Wit-Gele Kruis in de kom f 300. c. Idem van de Ter Neuzensche Bad- en Zweminrichting f 250, ge- durende vijf jaren. d. Idem van het bestuur der vereeni- ging het ,,Groene Kruis", f 1200. e. Idem van het bestuur der Chr. Bewaarschool, f 1000. f. Idem van de vereeniging Volks- bibliotheek, f 200. g. Idem van het bestuur van het Cen- traal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies. h. idem van het Prov. bestuur „Hulp- betoon door Samenwerking" te Middelburg om een hoogere bij- drage. i. Voorstel van Burg, en Weth. tot aanstelbng van een arbeider- straatmaker. TENTOONSTELLING VAN BOETSEER- EN BEELDHOUW- WERK. Bij verschillende tentoonstellingen op het gebied van huisvlijt, die hier in een reeks van jaren werden gehouden, was telkens beeldhouw- en boetseerwerk te bewonderen, vervaardigd door onzen stadgenoot, den heer Th. Bauwens, die daarbij blijk gaf het als amateur op dat gebied zeer ver te hebben gebracht. Vooral werd de aandacht getrokken door de figuren in gewoue natuurklei geboet- seerd, die bekende personen, die in de omgeving leefden of geleefd hebben weergaven. Daartoe aangespoord door verschillende tot hem gerichte verzoeken, besloot de heer Bauwens de verschillende door hem in den loop der tijden vervaar- digde werkstukken ten toon'te stellen. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal die tentoonstelling worden gehouden in de achterzaal van het loge- ment ,,'s Lands Welvaren", van af a.s. Woensdag tot en met Zaterdag. in den namiddag en avond. We wenschen den heer Bauwens succes met dit pogen en kunnen aanraden naar dit interessante werk eens een kijkje te gaan nemen. ST00M SOOT DIE NST WESTER- SCHELDE. Het roorloopig verslag der Waterstaats- begrooting voor 1926 deelt mede, dat bg het Afdeeliogsonderzoek eenige leden meenden te weten, dat meermalen geklaagd is over de onjuiste verhoiding tusschen de vrachtprgzen eerste en tweede klasse op de provinciale stoombootdiensten op de Westerschelde en over het n;et uitgeven van retourbiljetten. Zij vroegen, of de Minister zijn invloed wil aanwenden, om aan rechtmatige klachten, 07er dezen dienst te gemoet te komen. NEDERLANDSCH-BELGISCH VERDRAG. Door het Bestuur van den Zeeuwschen Polder- en Waterschapsbond is aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres gezonden, luidende als volgt: Geeft eerbiedig te kennen: De Vereeniging Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond, gevestigd te Middelburg, dat de bond reeds d.d. 19 Mei 1925 zich heeft gewend met een adres tot den Minister van Waterstaat, houdende bezwaren tegen het tractaat met BelgiS, onlangs door de regeering getroffen en waarop de ratificatie van de Staten Generaal nog moet komen en welk tractaat is geteekend door Zijne Excellence Jhr. Mr. H. A. van Karnebeek, Minister van Buitenlandsche Zaken en Zijne Excellence Paul Hymans. Minister van Buitenlandsche Zaken van Belgie en o.a. een regeling over het Scihelde-regiem inhoudt; dat de bond na nog meerdere bestudee- ring van den inhoud van gemeld tractaat, in- derdaad ongewijzigde totstandkoming een ramp voor het vaderland zou achten; dat de bond daarin ziet een aantasten van de bepalingen van de grondwet en van de Waterschapswetgeving, in ons land, waarbij de zorg voor, 't dijkwezen en de be- scherming van den bodem, tegen het geweld des waters van buiten en het overtollige water van binnen, is overgelaten in de eerste plaats aan wellicht de oudste autonome in- stelling van de Nederlanden, de Water- schappen zelf, onder toezicht van Gedepu- teerde Staten van de gewesten en opner- toezicht van de Kroon; dat dit met name voor Zeeland van groo te beteekenis is, door haar bijzondere lig- ging en bodemgesteldheid; dat daar dan ook een prachtig water- schapswezen in den loop der eeuwen zich heeft ontwikkeld en met enorme kosten en moeiten de rijke vruchtbare bodem is be- schermd; dat door het ten dezen allerongelukkigste tractaat ons geheele waterschapswezen op den kop wordt gesteld en zelfs de Kroon onder voogdij zou komen feitelijk van een internationale commissie; dat hierdoor de waterschapsbesturen niet vrij zijn en blijven, in de verzorging van hun oevexverdediging en dijkwezen, met het doel waarvoor deze dient, maar andere be- langen, n.l. handels- of sc-heepvaartbelan- gen van een vreemden Staat, den doorslag geven, welke belangen vierkant in strijd kunnen zijn met de bescherming van den bodem; dat een dergelijke voogdij, in strijd met de wetten des lands en de waardigheid van onzen Staat, in hooge mate de souvereini- teitsrechten van Nederland aantast en het blauw-blauw-laten van de Wielingen-kwes- tie toch waarlijk hiertegen niet opweegt; dat inzonderheid de beide oevers van de Wester-Schelde, ernstig bedreigde oever- vakken hebben, waar de groote vaart tot dicht onder de oeverskomt, en deze alzoo een zoo ernstige waterschapszorg voor be- houd van de polders eischen, dat het meer dan onbegrijpelijk is, dat de regeering, on der welken indruk dan ook, tengevolge van heerschende geestelijke woelingen en hoe ook bezield met prijzenswaardige bedoelin gen om zoo vriendelijk en vreedzaam moge- iijk te zijn tegen het naburige en stamver- want land, kon toestemmen in dergelijke, het bestaan van een groot deel van Zeeland bedreigende bepalingen, daargelaten nog de enorme kosten, waartoe deze behartiging van het uitsluitend belang van een ander land aanleiding kan geven; dat de bond dan ook met verschillende openbare besturen is te rade gegaan en tal- loos vele bestuurders van polders of water- schappen en gemeentelijke autoriteiten, mannen van de praktijk die over den toe stand kunnen oordeelen, vaak veel beter dan technisch geschoolde ambtenaren, wan- neer deze in een bepaalde richting blijven zien, ten dringendste wijziging van het trac taat veriangen, zoodanig, dat ons water schapswezen intact blijft en dat b.v. Belgie, wanneer het in zijn belang werken noodig oordeelt binnen ons gebied, tot het uitvoe- ren op zijn kosten daarvoor aan de regee ring machtiging vrage, waardoor onze re geering in staat blijft, gehoord de belang- hebbenden, de Nederlandsche belangen te beschermen, inzonderheid die voor het be- houd van den Nederlandschen bodem. en ook kan tegenhouden, dat door bepaalde werken de toch reeds zoo hooge kosten van dijksonderhoud en oeververdediging voor de betrokken ingelanden nog zwaarder werden; dat de bond geen oordeel uitspreekt over andere punten in het voormelde tractaat, als niet bevoegd daarover een oordeel te vel- len, tenzij dan over de suatiebepalingen, welke eveneens ernstig bezwaar ontmoeten, omdat Belgie zou kunnen beletten een be- hoorlijke afwatering op de Wester-Schelde, bijaldien daartoe geulen moesten worden opengehouden, als b.v. in den Braakman, terwijl verder kosten veroorzaakt door af- voer van water uit Belgie door dezen Staat moeten worden betaald, welke dan zelf kan verhalen op Belgische waterschappen voor zoover noodig, waarover Nederlandsch ge- zag geen juridictie heeft; dat de bond er van overtuigd is, ^dat de tractaten kort na 1839 tot stand gekomen tusschen Nederland en Belgie, dringend herziening behoeven in het belang van beide landen en de bond dan ook niet gaarne zich daartegen verzet, het integendeel in beider hoog belang achtend, dat goed nabuurschap en vriendschap op allerlei gebied tusschen de beide volken en landen besta, maar het wel zeker is, dat wanneer Zeeland bij Bel- gi§ behoorde ter bescherming van de haven van Antwerpen, niet zulke maatregelen zouden genomen worden, als waartoe Bel gie krachtens het tractaat het recht krijgt; W esiha l ve de voornoemde bond, on der overlegging van tal van handteekenin- gen van Zeeuwsche Polders en Water- schapsautoriteiten, de 2e Kamer dringend verzoekt het tractaat niet te ratificeeren, maar aan de regeering in overweging te geven zich met de bevriende Belgische re- qeering nader over deszelfs inhoud te ver- staan. WRAK IN DE MOND DER WESTER-SCUELDE. Bij het Afd elings Onderzoek der Water- staatshegrooting voor 1926 werd opge- merk-t dat in de vergadering der Tweede Kamer van 18 December 1924aangedrongen werd op opruiming van een wrak in den mond der West-r-Schelde. Detoecmalige Minister van Waterstaat deed de toezegging hierover overleg te zullen plegen met zijn ambtgenoot van Binnenlandsche Zaken en Landbeuw. Men meende te weten, dat dit wrak nog steeds nLt is opgeruimd. Men vroeg derhalve, of bovenbedoeld overleg heeft plaats gehad en, zoo neen, waarom dit niet is gescbied. Mocht dit overleg wel hebben plaats gehad, dan zou men gaarne vernemen wat de resultaten daarvan zijn geweest. Wederom werd op een zeer spoedige opruiming van dit wrak aauge- drongen. Men achtte het onverantwoord daarmede te wachten, tot welbchtmenschen- levens te betreuren zouden zijn. NAAR DE MISSIE. Zaterdagmorgen werd in de fraai ver- sierde kapel van Marienburg te 's Her- togenbosch het plechtig afscheid gevierd van drie Zuster-missionarissen, bestemd voor Britsch-Indie, waaronder ook Sr. Jozefa Vaal, uit Boschkapelle. Onder de plechtige H. Mis hernieuwden de zusters hare geloften en na afloop werden de kerkelijke reisgebeden in koor gezongen. De zusters worden op de reis o.m. ver- gezeld door de Algem. Overste der Con- gregatie, die in Britsch-Indie en later ook in Oost-Indie (eiland Celebes) de visita- tie der huizen zal doen. Het reisgezel- schap vertrok .te 8 uur naar Roosendaal teneinde van daar met de expres naar Marseille te reizen. 10 Nov. vertrekken zij met de Tabanan van de Rotterdam- sche Lloyd naar Colombo, terwijl de mis- sinonarissen eind dezer maand op hare bestemming hopen te zijn. Op Woensdag 11 dezer vertrekt met den Z.Eerw. Pater Joh. Smits, rector van het Redemptoristenklooster te Rio Janeiro en generaal bestuurder van de Liga Cattolica van Brazilie, met het stoomschip ,,Gelria" van de Kon.sHoll. Lloyd naar Brazilie, o.m. de Weleerw. pater van de Redemptoristenorde, P. Kuijpers, uit Hontenisse. SAS VAN GENT. In de stijfselfabriek Zeelandia te Sas van Gent had Woensdagmiddag een ongeval plaats. Eeoige werklieden waren bezig werkzaamheden te verrichten aan het dak van een der fabrieksgebouwen, toen plotse- ling een ijzeren balk naar beneden viel en een drietal arbeiders kwetste, waarvan eeD van meer ernstigen aard De getroffene, inwoner van Selzaete moest, per rijtuig naar zijn woning worden vervoerd. KOEWACHT. De vorige week is ook de stier van E. I. aan mond- en klauwzeer gestorven. zoodat de jeugdige landbouwer in den tijd van veertien dagen vier zijner beesten in den put heeft moeten stoppen. Intusschen is de ziekte overgegaan op het hof van den landbouwer G., die juist naast J. woont; hier zijn ook al 2 runderen ge storven. De commissie tot viering van het zilveren huwelijksfeest van H. M. de Koningin heeft besloten een omhaling in de gemeente te houden. Eenige dames zullen uitgenoodigd worden in de ver schillende deelen dezer gemeente met een inschrijvingslijst rond te gaan. KOUDEKERKE. Alhier is op 70jarigen leeftijd over- leden, de heer H. J. E. Gerlach van St. Joosland. De overledene was van 19101923 lid van de Provinciale Staten van Zee- land voor de Anti-Revolutionaire partij. In de vergadering van 28 Februari 1913 werd de heer Gerlach van St. Joosland benoemd tot lid van Gedeputeerde Sta ten, doch kon wegens zijn bestuurslid- maatscihap van den polder Walcheren, dit ambt niet aanvaarden voor 20 Juni van dat jaar. Intusschen waren de Provin ciale Staten omgegaan en in de Zomer- zitting werd hij niet herkozen. Toen in 1922 de heer Blum overleed, werd hij opnieuw tot lid van het Gedepu- teerd College gekozen en bleef dit tot 1923. De overledene was van 1908 tot 1913 burgemeester van Koudekerke. LOOP DER BEVOLK1NG VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: Ch. van Belle, zonder beroep, aan boord, van Gent-Brugge. C. H. Balfoort, timmerman, 2e De Feijter- straat 3, van Apeldoorn. E. Hamerlinck, zonder beroep, P 134, van Vlissingen. M. M. Roth, zonder beroep, aan boord, van Rotterdam. M. L. Scheele, chauffeur, Benedenweg 38, van Hulst. A. de Fouw, melkslijter, 6 L, van Hoek. M. J. Robijn, kantoorbediende, Tramstraat 21, van Hoek. Vertrokken M. Wieland, lood- en zinkwerker, 2e Korte st raat 8, naar Hoek. G. C. Schaalje, winkelbediende, Noordstraat 61, naar Middelburg. S. C. Acke, zonder beroep, Nieuwechep 69/71, naar Amsterdam. J. van Meurs, kommies R. D. B., Smidswal 33, naar Amsterdam. M. D. van der Molen, winkeljuffrouw, Vioos- wijkstraat 52, naar Rotterdam. P. J. Gasteels, landbouwersknecht, P 103, naar Axel. M. E. van der Velde, dienstbode, Markt 6, naar St. Gdlles (Waes). W. J. Jenniskens, Pniester Capucijn, Nieuwe Kerkstraat 24, naar Helmond. F. H. Dikkenberg, schildersknecht, Donze- Visserstraat 47, naar Aardenburg. TUT BeffaniMifig gemeenteoegroonnq, dienst 1926, waarbij aan de orde zullen komen: Vit J,1—fr

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2