Handen PUKOL ~~~b¥itenland. SPORT. LANDBOUWBERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Als uw handen door een of andere arbeid ruw en beschadigd zijn,wrijf ze dan dadelijk in met 30-60-90 ct. Zij is tot de conclusie gekomen, dat die vraag bevestige-d moet worden beanuwoord voorzoover gegroud mtzicbt bestaat dat of door dergelijke werken, na hum voltooiing nieuwe levensvoorwaarden voor gewichtige bronnen ran welsaarl in Nederland worden in het leren ger epen of wel tegen een niet onredelijke gel elijke opoffering, een blijvende vermeerdering van cultuurgrond of van de cultuurwaarde van uitgestrekte oppervlakten van den Nedjrlandschenbodem wordt verkregen De Bespoediging van de uitvoering der Zuiderzeeplannen is o.m. daarvoor een bewijs DE STEUNVERLEENING NA DE STORMRAMP. De penningmeester van het Ned. R. K. Huisvestingscomite te 's Hertogenbosch, heeft in de tweede helft van October nog verscheidene giften ontvangen. In totaal is tot dusver bij dit comite ingekomen 336,573. Volgens de aanwijzingen der schenkers is dit bedrag als volgt verdeeld: voor de slachtoffers in het bisdom Den Bosch f 7792. voor Borculo e. o. f 7242, voor speciale doeleinden f 1955, voor alle ge- teisterde streken 83,042, voor 'de slacht offers in Noord-Brabant f 236,541. BEHANDELING VAN DRONKAARDS. Het hoofdbestuur van den Volksbond tegen drankmisbruik heeft aan den Mi nister van Justitie een adres gericht, vragend eene afzonderlijke behandeling van niet onverbeterlijke dronkaards, door aan den reehter de mogelijkheid te openen tot plaatsing niet in een rijks werkinrichting doch in een herstellings- oord voor drankzuchtigen. En anders door de dronkaards, die naar de werkin- richtingen gaan, af te scheiden van bede- laars en landloopers en te plaatsen in een afzonderlijke inrichting, in een rustige om- geving waar de verpleegden veel werk buiten hebben te doen, en niet in gebou- wen. DE TOESTAND. De Parijsche Temps heeft, iets over den inhoui van de verklaring, we:ke Painleve's hervormdc regeering gisteren in het parle- ment zou afleggen, medegedeeld. Ten aan - zien van de brandende kwestie van de gezondmaking der financien, zou zy, volgens deze voorspelling, een nieuwe belasting op het bezit aankondigen, waarvan intusschen alleen nog maar het beginsel schijnt vast te staan. Vermoedelijk heeft Paiuleve als hoofd van zijn nieuwe departement, dat van de financien, nog geen tijd gevonden, haar ait te werken, maar enkel een formule gezocht, die de socialisten zal geruststellen en bevredigen. Dit beteekent dan dat hij den strijd met de rechterzyde in de Earner aanvaaiden wii. Krijgti hij in de Earner niet alleen van de socialis en, maar ook van het verdere kartel geno g stemmen voor een meerderheid, dan dient men nog af te wachten, welke houding de Senaa' zal aan nemeu. Het is niet waarschijniijk, dat dit lichaam zoo onhoffelijk zal wezen, het nieuwe kabinet reeds dadelijk op een a'ge- meene formule voor het hoofd te stooten. Maar hierop mag men nog geen peil trekken voor het verdere lot van de finan- cieele nervorming, wanneer zy in den vorm van een dofinitief ontwerp gegoten is en in het parlement aanbelmdt. De politieke vooruitzichten blijvendaar- om nog volkomen onzeker, ook al loopt alles zonder ongelukken af. Daar de groep van de Repu >1 keinsche Cnie besloten heeft, niet voor het kabinet te stemmen, zal Painleve ook den steun van de socia listen noodig hebben voor de politiek van de regeering in Marokko en Syrie, wat, het finaneieele vraagstuk daargelaten, een bijkomende kwestie van zeer kieschen aard is. De opening van het Turksche parlement te Angora, die Maandag heeft plaats gehad, was vooral imrkwaardig om den uiterlijken vorm. Fez en tulband, de oude Turksche hoofddeksels, hebben in het nieuwe Turksche rijk afgedaan en dat is van veel dieper beteekenis dan men aan een verandering van mode zou moeten toekennen Het was in zekeren zin een bekrachtiging van Moestafa Semal pasja's verzekering, dat het Turksche volk besloten had, met alle mid- delen te trachten. van de weldaden der hedendaagsche beschaving te genieten. Van de kwestie van Mosoel zeide Remal, dat Turkye verwacht dat zijn recht erkend zal worden en dat de heele Turksche natie belang stelt in haar oplossing. Hieruit zou men moeten opmaken dat Angora nog steeds aan de letter van de plechtig be- zworen Nationale Yerbintenis, waarinheel Mosoel voor Turkye werd opgeeischt, vasthoudt. Een regeling zal echter nauwe- lijks mogelijk zyn, inaien Irak en Engeland dat met het bestuur erover belast is, niet de een of andere voldoening krijgen. De Volkenbond zal het eenmaal begonnen verzoeningswerk niet uit handen kunnen geven, voor het een compromis tusschen de twee partijen tot stand heeft gebracht. BELGIE. In verband met de uitvoering van het koninklijke besluit, waarbij, onder belofte van absolute geheimhouding finaneieele amnestie wordu toegezegd aan alle belasting- plichtigen d e. zich, na den oorlog, aan geheele of g-deeltelijke ontduiking van zekere teiastingen en taksen zouden hebben bezondigd, op voorvmrde, dat zij het ver- schuldigde bearag aan de schatkist over- maken, heeft deze laatste, naar de corres pondent van de N R Crt. te Brussel meldt, voor de overdraehttaks alleen, reeds ruim 48 millioen franc aan „gewetensgeld" ont vangen Verder heeft de administrate van de gelegenheid gebruik gemaakt om, voor 160 m llioen aan achterstall ge belastingen te innen. DUITSCHLAND. Een E b e r t-m o n u m e n t. Het monument voor Friedrich Ebert, de eerste president der republiek, is Zaterdag op het kerkhof te Heidelberg onthuld, in het bijzijn van mevrouw Ebert en tal van autoriteiten. De rijksweerminister Gessler hield een herdenkingsrede. Kransen, ook van rijks- president von Hindenburg, werden by het g denk eeken neergelegd, dat bestaat uit een groote marmeren sarcofaag. Aan den voorkant staat gebeiteld Friedrich Ebert", aan de achterzijde Eberts lijfspreuk „Des Volkes Wohl ist meiner Arbeit Ziel". AMNESTIE IN BELGIe. Naar de Brusselsche „Standaard" meldt, zal de heer Poullet binnenkort klaar zijn met zijn maatregelen op gebied van de bestuurlijke amnestie, en zal het treffen vam die maatregelen samenvallen met de vervulling van een koninklijke traditie, die meebrengt, dat er amnestie verleend wordt, bij gelegenheid van heug- lijke gebeurtenissen in het vorstenhuis. De ,,Standaard" deelt dienaangaande volgende inlichtingen mede: Hoe zal er nadien worden te werk ge- gaan? Onder de gestrafte staatsagenten zijn er, die van alle schuld vrij zijn en niettemin als slachtoffer zijn gevallen van een kliek van haatdragende en wrokvoe- lende anti-Vlaamsche ambtenaren. Deze onschuldig gestraften zullen in eere wor den hersteld. Andere gestrafte ambtena ren bekennen schuld en vragen enkel, dat er hun genade zou geschonken worden. Deze zullen dan ook hier op gelijke wijze worden behandeld. Doch welke zullen de modaliteiten van toepassing van deze in-eer-herstelling zijn? Zullen die gestrafte staatsagenten weder in dienst genomen worden op het oogenblik zelf, dat een groot aantal agen- ten afgedankt wordt? Er zijn ook be- langhebbenden die de ouderdomsgrens overschreden hebben. Er zijn er anderen die niet wenschen hunne werkzaamheden op het een of het ander departement te hervatten. Wij meenen, dat de in eer her- stelde staatsagenten, na hunne weder-in- diensttreding, meestal op wachtgeld zul len worden gesteld, totdat zij hun recht op pensioen kunnen doen gelden. Ook de vrouw en kinderen zullen dit recht op pensioen mogen uitoefenen. Het is wel verstaan, dat de getroffen maatregelen geen terugwerkende kracht zullen hebben wat de uitbetaling der wed- de betreft. Ook de staatsagenten aan wie genade zal worden geschonken zullen meestal op wachtgeld worden gesteld met recht op pensioen. Wat zal er evenwel gebeuren met de gestraften die in Holland vertoeven? En zijn er onder hen, die rechterlijk niet wer den vervolgd? Wij meenen, dat deze staatsagenten vrij naar hun land mogen terugkeeren, waar zij de voordeelen zul len genieten van de amnestie of de ge- nademaatregelen. Wat nu de Staatsagenten betreft d<<» wel door het Belgisch gerecht werden veroordeeld, op hen zullen maatregelen van rechterlijke amnestie worden toege- past. Deze maatregelen worden op dit oogenblik nog onderzocht door den heer Tschoffen. Doch die maatregelen zullen van dien aard zijn, dat de toepassing van de amnestie of van de genade zal worden mogelijk gemaakt. STRESEMANN OVER LOCARNO. In een toespraak aan het jaarlijksch banket van de Dresdener „Ressouce" heeft Stresemann gezegd, dat de beteeke nis van het werk van Locarno is, dat het de vreedzame ontwikkeling van Europa door politiek overleg voor geruimen tijd moet verzekeren. Het is waar, dat Duitsclhland van het oorlogsmiddel af- stand heeft gedaan en wel om tie rakelijke overweging, dat Duitschland geen ooi logswapen meer bezit. Dientengevolge dient de eerbiediging van Duitschland's grenzen intemrationaal verzekerd te wor den, onder waarborging van de Euro- peesche mogendheden. Op den achter- grond van Locarno staat ten slotte het denkbeeld, dat er in werkelijkheid geen overwinnaars uit den grooten oorlog be- PO Lm EKirM ISD A AID Een ernstige politieke misdaad heeft plaats gehad in West-Macedonie. Op 24 October werd een automobiel, waarin bisschop Nikolaj Vdimirowitsj, een van de hooge Joegoslavisohe geestelijken, van Dibra naar Ochrida (beide plaatsen aan de Albaneesche grens) zou reizen, aan den oever van de Drin (de grensrivier) gevonden, ongeveer 20 K.M. van Stroe- ga (ten Noorden van Ochrida) met het lijk van een gendarme, die een priester en den districts-gouverneur van Ochrida in den auto vergezeld had. De bisschop was op het laatste oogenblik verhinderd geweest, af te reizen. Men neemt aan, dat de priester en de district-gouvermeur levend door de ban- dieten zijn vervoerd. Men is er tot dus ver niet in geslaagd, hun verblijfplaats te ontdekken. Het bericht heeft groote opwinding ver- oorzaakt en de Joegoslavische pers wijdt veel aandacht aan de zaak. Er hebben den laatsten tijd geruchten geloopen over de herleving van het z.g.n. Kossovo- comite, een Albaneesche anti-Joegosla- vische organisatie, welke uit Macedo- nisch Bulgarije steun ontvangt. Men neemt aan, dat de misdaad begaan is met het doel Joegoslavie met de Albaneesche regeering in moeilijkheden te brengen en om den terugkeer van het Fan Noli- regime in Albanie te vergemakkelijken, dat de beste betrekkingen met de Mace- donische revolutionnairen onderhield. De pers, die tot nog toe geneigd was, zich aan de zijde van Bulgarije te scharen in het Grieksch-Bulgaarsche conflict,, is na dit geval veel minder sympathiek tegenover Bulgarije komen te staan. TER NEUZEN, 4 Nov. 1925. HET TER NEUZENS KINDERKOOR. Gisteravond werd in het Concert- en Bioscoopgebouw alhier de eerste uitvoe ring gegeven van het „Ter Neuzens Kin- derkoor onder leiding van den heer Adr. B. Holster. Daarvoor bleek zeer groote belangstel ling, want de zaal was geheel bezet. De heer Holster heeft naar onze mee- ning, door de oprichting van een kinder- koor alhier een goed werk verricht en al leen achten wij het jammer, dat de deel- name niet nog grooter is, dan zij blijkt te zijn. Het aanleeren van muziek, het lee- ren zingen, het v6rmen der stemmen bij de kinderen, moet noodwendig leiden tot gevoel voor het schoone, terwijl de kunst om een juist gebruik te maken van de menschelijke stem bij het zingen in latere levensjaren, wordt een bron van genot, zoo voor hen die deze kunst beoefenen als voor hen die ze er door kunnen laten genieten. Het spreekt wel van zelf, dat voor een avond als deze de critiek in het algemeen zwijgt. Dat er vlekjes kleven aan de uit voering door een kinderkoor, dat nog geen jaar bestaat, is duidelijk. Er kan echter gezegd worden, dat, zoowel uit de koornummers, als uit de solo's, duo's enz., die in de eerste afdeeling werden uitge- voerd, bleek, dat de heer Holster zich met toewijding van zijn taak heeft gekweten en hij ook ijverige leerlingen heeft gehad. Onder de solistjes waren heel lieve stem- men, die beloven voor de toekomst. Na de pauze werd opgevoerd de ope- rette ..Reepelsteeltje", een aardige ope- rette. die door de jeugdige dilletanten op loffelijke wijze werd gezongen en ge- speeld. Een dergelijke opvoering eischt veel zorg en toewijding van de leiding, dooh zij is overigens dankbaar, omdat men verzekerd kan zijm van ijverige medewerking der jeugdige krachten, en een toegeeflijk en dankbaar gestemd pu- bliek. De costumeering der operette viel ook te loven, waarom het jammer was, dat de ,,molenaar" met zijn Heeding zoo geheel uit den toon van de anderen viel. O. i. was daarin toch gemakkelijk te voorzien geweest. Het is bijna onnoodig te zeggen, dat herhaaldelijk luid applaus blijk gaf van de ingenomenheid van het publiek met hetgeen ten beste gegeven werd. Door den /heer Holster werd in zijn openingswoord dank gebracht aan mevr. Hasse-Eijke voor de hulp. verleend bi; het instudeeren der operette en aan mej. B. Renier, die welwillend de koornum mers op de piano begeleidde. Beide dames werden aan het slot der eerste afdeeling met bloemen gehuldigd. INBRAAK TE ST. JANSTEEN. Heden voormiddag verspreidde zich alhier het gerucht, dat in den afgeloopen nacht was ingebroken in de grossierderij van den heer J. Vinck te St. Jansteen. Bij informatie bleek ons dit bericht juist. De zoons van den heer Vinck hoorden beneden in het magazijn gerucht en zijn opgestaan, om te onderzoeken wat er gaande was. Zij waren voor even- tualiteiten met een revolver gewapend. In het magazijn komende, bespeurden zij in den kelder 2 mannen, die ook hen be- merkten en daarop de vlucht wilden nemen. Zij hebben de mannen aangevat en er een overmeesterd en gebonden, terwijl de andere met een revolverschot in het been verwond is. In verband met die verwonding ver- zocht de ongenoode gast geneeskumdige hulp te willen inroepen. Dit is geschied. waarop de dokter overbrenging naar het Liefdehuis te Hulst noodig achtte. Door de heeren Vinck zijn de mannen daarop per auto naar Hulst overgebracht, de eene naar het Liefdehuis, de ander naar de marechaussee. De gewonde man heet De Nijs, de an dere (jransard, bijgenaamd ,,de koperen cent" en zij zijn afkomstig uit Stekene. SAS VAN GENT. Vrijdag jl. is door de politie te Sasvan Gent aangehouden en in voorloopige hech- tenis gesteld, zekere v. d. M., dansleeraar te Sas van Gent, die zich schuldig moet hebben gemaakt aan oplichtery. Te Sas van Gent verschijnt sedert eeni- ge maanden een z.g. „Zondagsblad voor Zeeuwsch Vlaanderen", ofrewei een adver- tentieblad, aangevuld met Zondagsleciuur en welk blad gratis over Zeeuwsch Vlaan deren wordt verspreid. De exploitatie van dit blad schijnt in handen van een groep Belgische uitgewekenen. Door deze exploitanten nu is eenigen tijd geleden in dienst genomen (uitsluitend voor het aanbrengen van advertentien be- treffende Belgie) bovengenoemde v. d. M., die daartoe kantoor hield te Gent, vanuit welke stad hij zijne bemoei'ingen betreffende Belgie strekte. Deze bemoei'ingen werden loonend ge maakt door een zekere percentage van het bedrag, dat hij aan advertentien aanbracht. In den loop der vorige week mbldde v. d. M. zich bij den exploitant met een groot aantal advertentiecontracten-, in totaal loopende over een bedrag van frs. 25000. Het zonderlinge van het geval was echter, dat de aanbrenger direct zijn voile provi sie eischte, een provi-ie, die liep over eenige duize den franken Toen de exploi tant hem duidelijk maakte, dat hij niet direct het bedrag hem kon geven, wierp v. d. M. op, dat hij geld moest hebben. Deze eisch en enkele andere bijkomstig heden gaf echter den schiju, dat de zaak niet geheel zui er stond en waarom de exploitant besloo eens iuformaties te gaan inwinnen en daarna ook de politie te gaan waarschuwfen. Het vermoedeu rees nl dat v. d M. wel eenige contracten had afge sloten, doch dat die merkelijk waren op gevoerd wat betreft het aantal regels, b.v. dat een contract van 1000 regels, aange vuld was tot tien duizend regels. Boven- dien werd verinoed, dat eenige formulieren zonder meer, eigenhandig door v. d. M. waren ingevuld en van een valsohe hand- teekening voorzien. In afwachting van een definitief on der zoek en van afdoening der zaak door de politie is v. d. M. bij zijne terugkomst uit Gent en bij het verlaten van bet sta - tion door de politie aangehouden en in voorloopige bewaring gesteld. (M. Crt.) WESTDORPE. Geslaagd te Delft voor het prop, examen van werktuigkundig ingenieur, de heer J. P. M. van Waes te Westdorpe. AXEL. Zaterdagnamiddag kwam een tot nu toe onbekend persoon op een oude ver- sleten fiets uit Axel gereden. Het karretje wilde haast niet vooruit en de man vrees- de, dat het spoedig bij oud ijzer zou terecht komen. Daar zag hij voor de her- berg van den heer A. v. d. Bilt op Drie Schouwen een drietal rijwielen rustig naast elkaar staan. Een efvan blonk in 't najaarszonnetje en was voorzien van een praohtige lantaarn. De drie markt- bezoekers zaten rustig in de herberg bij een potje bier druk te redeneeren over de vlasprijzan. Onze fietser bedacht zich geen oogenbljk. In een wip was zijn oude fiets bij de twee andere gevoegd, terwijl het nieuwe karretje met ons mannetje al lang vendwenen was, toen de eigenaar uit de herberg kwam en tot zijn verbazing de wonderbare gedaaniteverwisseling be- merkte. KOEWACHT. Voor eenige dagen is bij den landbou- wer J., op St. Auhdries, het mond- en klauwzeer uitgebroken. Thans zijn reeds 2 koeien en een rund van de ziekte gestorven, terwijl nog een stier erg aan- getast is. Maandag is het feest van Allerzie- len hier op bijzondere wijze gevierd. Den geheelen dag stond het Allerheiligste ter aanbididing uitgestald; om 3 uur werd een Kruisweg gehouden, waarbij de leerlin gen der openbare en bijzondere scholen tegenwoordig waren. 's Avonds had een plechtig Lof plaats, waarna het Te Deum Laudamus gezongen werd. Zondag en Maandag was het kerkhof voor't publiek opengesteld, om de geloovigen in staat te stellen, de graven hunner afgestoryen familieleden en vrienden te bezoeken. BRESKENS. In de Dinsdagavond gehouden verga- dering werd een plaatselijk Oranje- comite opgericht met als voorzitter de heer D. H. van Zuijen, burgemeester, penningmeesteresse mevr. Van der Wol- de en secretaris de heer C. P. Geelhoedt, Vanwege het comite zal deze week een collecte worden gehouden ten bate van het fonds tot aanbieding van een hulde- blijk ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van ons Vorstelijk echt- paar. OOSTBURG. In het belang van de leerlingen der R. H. B. S. te Oostburg, die hun verdere loopbaan wenschen te zoeken op kantoor is aan genoemde inrichting verbonden een cursus in machineschrijven, waarvoor de lessen worden gegeven" door den heer M. Aalbregtse aldaar. ZEEUWSCH VLAAMSCHE VOETBAL- BOND. Na het opriehtiogsproces, dat thans achter den rug is, zijn de bemoeiingen inzake verdere doorvoering van den bond ijverig voortgezet. Het voorloopig bestuur is, na voorafgaande besprekingen, er al- dus in mogen slagen, ook eenige ver- eenigingen in West Zeeuwsch Vlaanderen tot overtuiging te brengen, dat het behoud van de voetbalsport in Zeeuwsch Vlaanderen grootendeels afhangt van een organisme dat leiding geeft en een competitie regelt. Als eerste resultaat is als gevolg dier bemoeiingen geboekthet definitief toe- treden der vereeniging „Juliana" van IJzendijke tot den bond, terwijl de onder- handelingen in een ver gevorderd stadium verkeeren wat betreft de vereeniging Breskens. De bond telt nu als vereeni gingen Kapellebrug, Hu'st. Axel, Sasvan Gent, Ter NeuzeD, Philippine en IJzen dijke terwijl nog los van den bond staan Breskens, Oostburg, Sluis en Kloosterzande. Het is dus zeer duidelijk dat een klinken- de competitie kan worden verkregen en het bestaansrecht van den bond thans vrijwel is verzekerd. (M. Crt.) PRO VIN CI ALE STATEN VAN ZEELAND. Voor de op 1 December te openen zitting van de Provinciale Staten van Zeeland zijn thans de volgende voorstellen verschenen Snbsldie Handelsonderwijs. Betreffende de in de Zomervergadering aangehouden verzoeken van de Vereeni- gingen voor Handelsonderwijs te Ali Idelburg en te Goes en van de Katholieke MiddeL bare Schoolvereeniging te Hulst, om ver- lenging van het tot 31 Dec. a s. verleende Prov. subsidie, deelen Ged. Staten mede, dat zij ook thans nog niet in staat zijn mede te deelen, of en zoo ja in welke mate, de nieuwe regeling voor Rijkcsubsidie aan scho'en als deze, in 't bijzonder in verband met het verhenen van subsidies door de Earners van Koophandel, toepassing zal* kunnen vinden Waar evenwel inmiddels, werd het Prov. subsidie niet bestendigd, de mogelijkheid niet schijnt uitgesloten, dat de in den aanhef genoemde vereeni- gicgan voortaan ook elk Rijkssubsidie zouden moeten ontberen en zulks voor de instandhouding van die vereenigingen en hunne i richtingen van onderwijs nood lottig zou kunnen wo den, stellen Ged. Staten voor de subsidies nog voor een jaar tot hetzelfde bedrag te bestendigen. Geen bijdragen voor boow Koloniehuizen In verband met het in de zomervergade ring aangehouden verzoek van het Centraal Genoolschap van kiuderherstelling- en vacantiekolonies om een kapitaalbijdrage voor den bouw en inrichting van het nieuwe koloniehuis „Het Boschhuis" te Nunspeet en het sedert dien ingekomen verzoek van de R K. Ver. voor kinder- vacantie en herstellingsoorden, om zulk een bijdrage voor een dubbel koloniehuis te Egmond aan Zee, herinneren Ged. Staten aan een afwyzen van het verzoek in 1923 om borg te zijn voor een kapitaal voor een sanatorium. Waar het daar gold een specifiek Zeeuwsch gesticht, is het uitgesloten te achten, dat de Prov. in nog sterker mate, namelijk door het geven van een subsidie a fonds perdu, gelden zou beschikbaar stellen voor den bouw van in- richtingen buiten de Prov., vooral waar tot nog toe slechts zeer weinig kinderen uit Zeeland door beide organisaties ver- pleegd werden. Eerstgenoemd genootschap krijgt 0,25 per kind en per dag subsidie en de andere vereeniging kan daarom ook vragen. Op de begrooting is daarvoor een post van 1500 uitgetrokken. Wegsverbeteriog. Ged. Staten stellen voor 500 toe te kennen aan den Polder Walcheren in de kosten van oeververbetering van den Noord- weg bij „'t Huis Om", waardoor twee ge- vaarlijke bochten in dien weg komen te vervallen. De K. N. A. C. en de A. N. W. B. hebben voor dit doel ieder 300 toegezegd. Pensioenskwesties. Verder zijn er een drietal voorstellen alle betrekking hebbend op de pension- neering van ambtenaren. Het eerste betreft alle ambtenaren en bedienden, die op 1 Juli in dienst waren bij de provincie, met uitzondering van den Griffier der Staten en de ambtenaren ter 'Prov. GrifEe, en bepaald dat van kracht blijven de bepalingen voor het berekenen van hun pensioen, zooals die door de Provincie waren vastgesteld, voor zoover die hooger pensioen zouden bezorgen dan de Pensioenwet 1922 ge- wijzigd 28 Mei j.lmet uitzondering van die bepalingen, welke betrekking hebben op pensioensaanspraken, uitheofde van ont- slag wegens opheffing der betrekking of nieuwe organisatie van het dienstvak. Verder aan hen, die vroeger op 55jarigen leeftijd pensioensgerechtigd waren. een tijdelijk pens oen te verleenen uit de Prov. kas tot het bereiken van den 65jarigen leeftijd. Ten slotte wordt voorgesteld de bepalingen betreffende pensioensaanspraken van wedu- wen en weezen van op wachtgeld gestelde ambtenaren in te trekken. Het tweede voorstel behelst af te wijzen het verzoek van F. A. Kloppert, ingenieur van den Prov. Waterstaat te Zierikzee om voor rekening der provincie te nemen de door hem verschuldigde bijdrage ter zake inkoop van den tijd, voor 1 Juli 1922 doorgebracht in 's Rijksdienst Ged Staten wijzen er op, dat de provincie reeds geheel onverplicbt afstand van de haar bij de wet toegekende bevoegdheid deed om een vierde (thans de helft) der verschuldigde inkoopsommen op de betrok- kenen te verhalen. Het derde voorstel betreft het verleenen van machtiging aan den commissaris der Koningin om ook in de toekomst namens de provincie geding te voeren en verkla- ringen af te leggen, welke worden gevor derd nopens alle gelden, geldswaarden en goederen, welke de provincie verschuldigd mocht zyn of worden aan of onder hare berusting mocht hebben of verkrijgen van J. Pleijte, gepensioneerd besteller van den Prov Stoombootdienst te Breskens en voorts al datgene te doen of te laten doen hetgeen te dezer zake in rechten noodig mocht blijken. STAMBOEK NEDERL. 1REKPAARD. (Afdeeling Zeeland). In ie te Goes in het Schuttershof ge houden algemeene vergadering, onder leiding van den heer Hanken, werd in principe aangenomen, om wanneer de regelings- commissie daartoe finantieel niet bij machte zou zyn vanwege het Stamboek een centrale hengstenkeuring te houden. De vergadering sprak zich met 51 tegen 49 st. en 4 bianco uit voor een voorjaars- keuring en tegen een najaarskeuring. Het voorstel van het bestuur om in- g^ande 1926 de contribute te brengen van f3.50 op f5.werd z. h. st. aangenomen. De juryleden, arbiter en plaatsvervangende leden werden benoemd volgens de aan- beveling van het bestuur.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 6