Purol geneest en verfraait de Huid GEMENGDE BERICHTEW. INGEZONDEN MEDEDEELING. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. f OPLICHTER AANGEHOU DEN. De p ilit.e van Vlissingeu heeft iu een cafe alilaar een indmdu a.ngehouden op verzoik van da Rntterdamsshe recherche, wegens alhier gepie-gde oplichting van on- geveer 800. Bij zijn arrestatie is geblekeo, dat hij eveaeens dargelgke praktijken te Middelbarg en Vlissingen heeft uttgehnald, door onder valschan naacn en kwaliteit zich gelden toe te eigenen. VROUWENHANDEL. De politie te Aalten heeft proces-ver- baai opgemaakt tegen iemand aldaar, wegens poging tot vrouwenhandel. De aangehoudene had getracht een te Aalten in betrekking zijnd Duitsch dienstmeisje te huren voor een berucht huis te Amers- foort. EEN PSEUDO BELASTING- AMBTENAAR. Dezer dagen ontving de gemeente- veldwachter van Muiden bezoek van iemand, die voorgaf, Rijksambtenaar te zijn, en hem mededeelde, dat hij een boerderij kon aanwijzen aan den s Gra- velandscheweg, waar zich een geheime branderij moest bevinden. De veldwach- ter van Muiden besloot met den „amb- tenaar" mee te gaan, teneinde, vergezeld van den gemeente-veldwachter van Weespercarspel en voorzien van een be vel van binnentreding, uitgereikt door den burgemeester van Weespercarspel, een onderzoek in te stellen. Het onderzoek gold de boerderij van den veehouder H. S., die over het nach- telijke bezoek hij had zich al ter ruste begeven niet weinig verbaasd was. Het onderzoek scheen zich in hoofdzaak tot de schuur te bepalen. S., die inmiddels den ,,ambtenaar eens goed had opgenomen, meende in hem den helper van den boomsnoeier, die eenige dagen tevoren zijn boomgaard gesnoeid had, te herkennen en ook zijn vrouw herkende het heerschap pertinent. Het onderzoek en het verhoor van den veehouder leverde niet het minste resul- taat op, doch plotseling kwam bij den landbouwer in herinnering, dat hij den boomsnoeier een glaasje jenever had ge- geven. Toen deze zeide: ,,Wat een goede jenever is dat", had S. schertsen- derwijze gezegd: „Ja, maar ik maak ze ook zelf". Deze opmerking had den snoeiersknecht aanleiding gegeven om in de hoop op een premie op eigen rekening met een auto, waarvan later bleek, dat hij die vergeten had te betalen van Am sterdam naar Muiden te gaan om daar een onderzoek in te stellen. Bij den in- specteur der accijnzen bleek, dat geen enkel ambtenaar belast was met een der- gelijk onderzoek. MOTORONGEVAL BIJ LISSE. Bij paal 22 te Lisse had Zondagmor- gen een vrij ernstig ongeval plaats. De rennersvereeniging ..Hollandia te 's Gravenhage verreed haar kampioens- wegwedstrijd. Daaraan had o.m. ook deelgenomen de Haagsche wielrenner A. v. d. Stel. Door pech was deze uit den strijd geraakt en op weg naar zijn woonplaats teruggegaan. Toen hij met twee andere renners de groote bocnt alhier passeerde, kwam plotseling een motor met zijspan uit de richting Lisse eveneens de bocht om. Deze motorrijder reed met groote vaart en zag onver- wachts voor zich een auto, dien men aan het repareeren was. Hij haalde links uit, doch kon niet tijdig genoeg meer naar rechts zwenken, met het gevolg, dat hij tegen de drie wielrenners opreed. Een hunner geraakte in een sloot, doch v. d. Stel sloeg over den motor heen en bleef enkele oogenblikken bewusteloos liggen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp gehaald en de ontboden geneesheer con- stateerde, dat de linkerhand van den Hagenaar zeer ernstig verwond was. De geneesheer betwijfelde of v. d. Stel ooit zijn linkerhand weer goed zal kunnen gebruiken. IN BRAND GERAAKT. Nabjj de Kwaakbrug aan de Haarlemmer- vaart onder Ltiden, vonden voorbijgangers aan dan kant van den wag liggen een man, die in brand ston I. Door onbekend ge- bleven oorzaak waren eenige flesschen ben zine, die hij in den zak droeg, in brand geraakt. In levensg-'vaarlpken toestand is het slachtoffer, de rij vielhandelaar Van H. uit Leiden, naar het Academisch Ziekenhuis aldaar orergebracht, waar hij is 07erleden. EEN ARME PRINS. In een Hongaarsch armhuis is dezer dagen, straatarm, overleden prins Milan Knstitsj, zoon vau wplen koning Milan van Servie. Met zgn dood is de oude Ser- vische djaastie van de Obranovitsjfamilie ten einde gekomen. In een bericht uit Belgrado aan de ^Sunday Express" wordt het verhaal van s prinsen avontuurlijk leven verteld. Zgn vader versp'lde zijn leven en zgn fortuin in de Weensche danshuizen e. d. totdat hem de troon voor goed werd ontnomen. Da prins was reeds vroeg van zijn familie vervreemd; zgn vader zorgde echter voor echter voor hem zoolang hij Ieefde. Nadat koning Milan was gestorven en de moeder van den prins, een beroemde Grieksche sehoonheid, was verdwenen, werd Kristitsj eerst s'alknecht, daarna jockey, toen portier in een nachtclub en ten slotte concertzanger. Hij eindigde zgn loopbaan als jschrij- ver" nadat hjj nog een poosje bediende in de slaapwagens van de Orient Express geweest was. Zgn literaire productie be- paalde zich echter tot een novelle over het leven van zgn vader, waarvan de Servische regeering echter de publicatie verbood. De inhoud zal wel altijd onbekend blijven want het manuscript is verloren gegaan en de schrijver thans dood. wacsa*.- SsaMf GEVANGENEN ONTSNAPT. 11 den nacht van Zondag op Maandag zijn opnieuw 2 gevaugenen uit de Penton- ville gevangenis ontsnapt, ditmaal niet door brutaliteitmaar door geduld. De mannen die naburige cdlen bewonen, hadden ieder een gewone schaar welen machtig te worden, waarmee ze de kalk om de steenen van hun binnenmuur voor- zichtig losgepeuterd hebben. Om 2 uur 's nachts hebben zjj de steenen zelf een voo- een verwijderd, totdat een opening ontstaan was, groot genoeg om door te kruipen. Hun eel lag niet hoog en met hulp van een enkel saamgeoonden laken zgn beiden op de binne plaats beland daar hebben ze leege kisten en tonnen op elkaar ge3fapeld. zijrt op dea buitenmuur gekbmmen en vandaar ruim zes meter naar beneden gesprongen. Pas bij de eerste morgenronde tegen zeveu uur werd de ontsnapping ontiekt De vliegende eolonne van Scotland Yard is hun achter- na gezonden, maar evenals een van hun beide collega's die voor tien dagen ontsnapt zijn, zgn tot nu toe nog niet gevat. DE BEPROEVING VAN EEN BERGBEKLIMMER. Aan het einde van de vorige week beeft een groep gidsen van Kandersteg (Berner Oberland) een lid van de Zwitsersche Alpen- club. Ulmann, gered, die Zondag bij een val zijn been had gebroken, zoo deelt de correspondent van de Times" te Geneve mede. Bjj een bergtocht, welken gij alleen maakte, was hij van een bergtop gestort en h id in zgn val zgn been op vier piaat- sen gebroken. Hij was op een klein uit- stekend stuk rots terachtgekomen, waaraan hij zich had weien vast te klemmen, in welke vreeselgke positie hg vier dagen en vier nachten had doorgabracht, gemarteld door pijrt, kou en honger. Woensdag werd hij gevonden, maa>- ook toen konden de redders htm slechts dekens en voedsel verschaffen, daar hun touwen te kort waren om een afdalen mogelijk te maken. Den volgenden dag kwamen zij terug en wisten hem uit zijn benarde situtie te bevrijden. De heer Ulmann is er ernstig aan toe, maar de doktoren hebben alle hoop, dat hij er boveD op zal komen. DE DOOD VAN EEN TREIN- MACHINIST. Toen de trein MontmareauBordeaux Zaterdag Angouleme was gepasseerd, wilde de machinist kijken of een signaal veilig stond en keek daartoe met zijn hoofd boven de locomotief uit. De trein reeds juist een brug onderdoor en het hoofd van den machinist kreeg een hevi- gen klap, die den man bewusteloos deed neervallen. De stoker kende de machine slechts ten deele en probeerde wanhopig de remmen aan te draaien. Nadat de noodrem was gebruikt, kwam de trein eindelijk langzaam tot stilstand. De ma chinist van een goederentrein in het sta tion van Angouleme bracht den trein verder naar Bordeaux. MINNENIJD. Een 30jarig Algerijn heeft Zondag- middag te Alfortville, een voorstad van Parij's, een 15jarig meisje vermoord, en een voorbijganger doodgeschoten. Het meisje Marie Lenoir, kwam met een vriendinnetje uit de bioscoop, toen de Algerijn, die haar al meer had lastig ge- vallen, haar achterna liep onder het uiten van bedreigingen, De beide meisjes lie- pen een balzaal in en verzochten een paar vriendjes haar thuis te brengen. Toen het gezelschap op straat kwam, trok de Algerijn zijn revolver en schoot op Marie, die door zes kogels getroffen werd en dadelijk dood was. Een voor bijganger werd aan het hoofd gewond en is later in het ziekenhuis overleden. De moordenaar is gevlucht, doch zijn naam is bekend. Hij had het meisje al herhaaldelijk met den dood bedreigd als zij niet met hem trouwen wilde. BIEFSTUK VOOR VEGETARIeRS. In dezen tijd van toenadering tusschen de volken doet het goed te lezen van de mogelijkheid, dat vleescheters en vegeta- riers eveneens tot elkaar gebracht wor den. Er is namelijk sprake van het ma ken van biefstuk uitkatoenzaad, zoodat zij die vleesch hebben afgezwo- ren, ook voortaan zonder gewetensbe- zwaren een halve biefstuk met zullen kunnen bestellen. De heer David Wessen, oud-voorzitter van het Ameri- kaansche (natuurlijk) Instituut van scheikundige ingenieurs, heeft te Otta wa verklaard, dat uit onderzoekingen van het departement van landbouw der Vereenigde Staten gebleken is van een groote gelijkenis tusschen het proteine van katoenzaad en dat van vleesch. Hij verklaarde, dat het slechts een quaestie van tijd was, dat scheikundige zouden ontdekken hoe men uit het zaad iets kon maken, dat in de plaats kwam van vleesch. GEMERKTE WALVISSCHEN. Het Britsche zuidpoolschip Discove ry" is met een wonderlijke opdracht ver- trokken: de bemanning moet trachten zooveel mogelijk walvisschen te enteren en ze van een duidelijk merkteeken, voorzien. Zoodra het dier behandeld is, herkrijgt het z'n vrijheid. Voor het we- tenschappelijke onderzoek van walvisch- bijzonderheden op alle gebied verwacht men veel van de toekomst, als men dan in de Zuidpoolzeeen over duizenden ge- merkte walvisschen beschikt. Vergadering van Vrijidag 23 October 1925, des namiddags 1.30 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge meester. Tegen.woordig de heeren A. de Feijter, S. van Hoeve, C. A. Wisse, D. G. Koopman, A. de Koeijer, W. van Petegem, D. Dees, C. H. H. Wisse, M. Dekker, A. Haak en A. Dees, benevens de Secretaris J. Stolk. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. 2. Notulen. De notulen der vergadering van 1 Septem ber 1.1. worden met algemeene stemmen on- veranderd vastgesteld. 3. Mededeelingen. a. Proces-verbaal van opname van boeken en kas van den gemeente-ontvanger, waaruit blijikt, dat is ontvangen 63.938,79 en uitge- gerven 48.205,10, zoodat in kas moest zijn 15.733,69 overeenkomende met de vertoonde gelden. Aangenomen voor kennisgeving. b, Proces-verbaal van opname van boeken en kas van den admi nistrateur van het gem. electrisch bedrijf, waaruit blijikt dat is ontvan gen f 7633,59% en uitgegeven 7322,44, zoo dat in kas moest zijn 311,15% overeenko- mende met de vertoonde gelden. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedeputeerde Staten houdende bericht, dat hunne beslissing op het besluit van den raad van 1 September, ram mer 8 tot afscheiding van den keuringskring Axel, nader zal worden medegedeeld, aange- zien daaromtrent het gevoelen van den Vete- rinair Inspecteur wordt gevraagd. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijven van C. de Ruijscher, hou dende bericht van aanneming zijner benoe- ming tot klokkenist. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van Gedeputeerde Staten daarbij toezendende een uittreksel uit het K. B. van 10 September 1925, nummer 21, waarbij is bepaald, dat het maximum -aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein voor deze gemeente met inganig van 1 Januari 1926 wordt terugge- bracht op 5. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het besluit van den raad dezer ge meente d.d. 1 September 1.1., tot verkoop van een stukje grond aan C. H. H. Wisse, voorzien van bewijs van goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een adres luidende als volgt: Ondergeteekende A. P. Wisse, secretaris der vrijwillige brandweer te Zaamslag, ver- zoekt uw college beleefd om het tractement, dat thans 20 per jaar bedraagt, te willen verhoogen en wel tot f 50. De vele werkzaamheden, zooals vergade- ringen, notulen schrijven en administratie, noodzaken mii om verhooging te vragen. Wordt besloten dit adres te behandelen bij de vaststelling der gemeenteflbegrooting voor 1926. f. Een adres luidende als volgt: Ondergeteekende, C. de Vos, neemt de vrij heid zich tot U E.A. heeren te wenden, met een ibeleefd verzoek om zijn salaris van f 25 als oppasser van de brandspuit en materieel te willen verhoogen; redenen zijin, dat er aan deze spuit meer werkzaamheden zijn verbonden dan aan de vorige; de vorige werd maar een keer per jaar oefening mede gehouden en met dezen vijf of zes keer per jaar, zoodat U wel zullen begrij- pen, dat er meer werkzaamheden aan verbon den zijn. Wordt besloten ddt adres te behanflelen bij de vaststelling der gemeentebegrooting voor 1926. g. Een adres luidende: Ondergeteekenden, J. Kaijser, J. de Koeijer, A. de Footer en Wed. J. Hamelink, bewoners ,van Hoek van den Dijk, Wijk B, verzoeken beleefd doch dringend om eene waterpomp van de gemeente te plaatsen op het land van den heer J. de Mul Azn., waar wij ook toe- stemming van gekregen hebben om die te plaatsen op de waterput van voornoemde Jan de Miul Azn. Ter toelichting ten eerste: dat die put niet schepbaar is voor ieder die er behoefte aan heeft; ten tweede: voor mogelijke ongevallen te voorkomen en wegens gevaar voor inglijden enz. enz.; ten derde: zagen wij gaarne ons verzoek in- gewiOigt. Mocht het blijken, dat deze inlich- tingen niet voldoende zijn, verzoeken wij be leefd om het eens te onderaoeken. Waar de ondervinding met het plaatsen van pompen op andere plaatsen in de gemeente op- gedaan niet bepaald gunstig is te noemen en we thans een gedeelte van het jaar tegemoet gaan, waarin over het algemeen geen gebrek aan water wordt ondervonden, stellen Burge meester en Wethouders voor, mede in aan- merking genomen het eventueel tot stand- komen der waterleding ook in deze gemeente, dit verzoek aan te honden. De VOORZITTER geeft nog te kennen, dat Burgemeester en Wethouders den toesitand eens hebben onderzocht, doch dat hunne be- sprekingen hebben geleid tot de conclusie voor te stellen het plaatsen van een pomp nog maar eens aan te houden. De ervaring bij bet plaatsen van pompen op andere plaatsen op- gedaan, lokt niet erg uit daarmede voort te gaan. Bij vriezend weer zijn die vrijstaande pompen dadelijk stuk, terwijl ook overlast wordt ondervonden, dat er van alles in ge- worpen wordt. Dan komen, als de pomp on- bruikbaar is, de klachten en men heeft er niets mee dan onaangenaamheden. Aangezien de waterleiding tocb op komst is en er in dezen tijd geen gebrek is aan water, zouden Burgemeester en Wethouders het nog maar eens willen afzien. De heer VAN PETEGEM meent, dat er met hulp van de gemeente aan de Kwakkel toch een waterput gemaakt is. Wordt die ook ge bruikt De VOORZITTER antwoordt ontkennend. De bewoners hehben destijds den waterput niet op de goede plaats willen graven, zooals Burgemeester en Wethouders dat wenschten. Ze willen er niets voor opofferen, en dachten alleen aan hun gemak. Waar ze nu den put gegraven hebben was te voorzien, dat er geen goed water zou zijn, doch aan den anderen Kant van den dijk was er reeds een putje dat goed water gat. Daar hebben Burgemeester en Wethouders geadviseerd den welput te maken. Dit is met geschied en later bleek het water van den gegraven welput, niet te deugen. De heer VAN PETEGEM kreeg ook den indruk, dat die put niet te veel gebruikt werd. Het andere putje is indeAdaad beter. Met zulke zaken die in gemeenscihappelijk gebruik zijn gaat bet echter meestal aldus, dat ieder de rnoeite ontziet om er iets aan te doen. De heer C. A. WISSE wijst er op, dat adres- santen er op neerkomen, dat het scheppen van water uit een put zoo gevaarlijk is. Men zou hun een pomp kunnen geven en het onder- houd voor de betrokkenen laten. Dan moeten ze er zelf op toezien. De VOORZITTER zegt, dat Burgemeester en Wethouders zooiets ook hebben overwogen, maar als ze dan zien naar de ervaring op het Veer en te Othene, moeten ze toch zeggen, dat er veel bezwaar aan verbonden is. De pompen staan op zichzelf en er is niet voordurend toezicht op. Die te Othene lag op zeker oogenblik vol met macadam en verschillende prutsen. Daar de •waterleiding toch wel tot stand zal komen, kan het beter nog eens wor den afgezien. Met het oog op het gevaar zou spreker het nog beter vinden in de helft van den put een heining te bouwen, waar zij die er water scheppen zich dan aan vast kunnen houden. De heer C. A. WISSE meent, dat het dan toch nog gevaarlijk is voor kinderen. De VOORZITTER antwoordt, dat Burge meester en Wethouders met verschillende vrouwen uit die buurt hebben gesproken, en dat juist dezp bang bleken te zijn. Als ze weten, dat er iemand om water is en wat lang wegblijft, gaat men wel eens kijken of deze een ongeluk overkomen is. Die put is ook flink diep. De heer C. A. WISSE meent, dat er daar niet zooveel baldadigheid met de pomp zal ge- beuren, vooral als ze zelf het onderhoud heb ben. De Voorzitter spreekt nu wel van het komen der waterleiding, maar het staat toch lang niet vast, dat de raad aansluiting daar aan zal goedkeuren. Hij zou ter wille van de bewoners dier buurtschap ook iets willen doen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders de menschen ook wel ter wille willen zijn. Hij vestigt daarom de aandacht op het plaatsen van een hek, waar ze zich bij het scheppen aan kunnen vasthouden. Waterscheppen is nog beter dan waterpompen, temeer wijl men dan ook nim- mer ongemak heeft van een defecte pomp. De heer KOOPMAN kan niet aannemen, dat met het zetten van een pomp zou klaar zijn; als men daaraan begint, zullen er meer verzoeken komen. Op het Veer hebben de be woners zelf een pomp geplaatst, maar ze wa ren o, zoo blij, dat ze die aan de gemeente in beheer en onderhoud konden overgeven. Men heeft er veel verdriet van; den geheelen dag hangen de kinderen uit de buurt er aan te bengelen. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt aangenomen met algemeene stemmen. h. Een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeelamd luidende als volgt: Ten vervolge op ons schrijven van 11 Sep tember, geven wij U thans het volgende te kennen Het zal U uit den aard der zaak bekend zijn, dat naast het besluit van den raad Uwer ge meente tot afscheiding van den kring Axel d.d. 1 September j.l., thans nog in wezen is eene gemeenschappelijke verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch, die blijkens de onderteekening, wat Dwe gemeente betreft is vastgesteld bij raadsbesluit van 16 Januari 1925. Bij het raadsbesluit van 1 September jl. had derhalve het zooeven genoemde besluit van -16 Januari te voren uitdrukkelijk behoo- ren te zijn 'ingetrokken; alleen op deze wijze zou Uwe gemeente zich aan de werking der gemeenschappelijke verordening geheel heb ben onttrokken, wat thans niet bet geval is. Daarenboven is het uit een staatsrechterlijk oogpunt alleszins twijfelachtig, of Gedepu teerde Staten gerechtigd zijn, eene beslissing te niemen ten aanzien van het raadsbesluit van 1 September j.l., gelijk 'het thans luidt. Im- mers de Vleeschkeuringswet kent alleen be- sluiten tot vaststelling, aanvuUing, wijziging of intrekking van verordeningen (en instruc- ties) en onderwerpt deze aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Wij zijn op grond van een en ander alleen dan bereid, een raadsbesluit tot afscheiding van den kring Axel in behandeling te nemen, wanneer daarbij het hierboven vermeld raads besluit van 16 Januari 1925 uitdrukkelijk wordt ingetrokken. Ten slotte mogen wij nog onder Uwe aan dacht brengen, dat de eerste overweging in het raadsbesluit van 1 September jl. ons ge bleken is, niet juist te zijn, wij mogen U daar- voor verwjjzen naar het hierbij in afschrift gevoegd schrijven van Burgemeester en Wet houders van Boscbkapelle van 29 September j.l., no. 190. Naar aanleiding hiervan Ieggen Burgemees ter en Wethouders hiernevens ter vaststelling over het n a volgende besluit: De raad der gemeente Zaamslag, Gelet op een tweetal missive's van heeren Gedeputeerde Staten van Z eel and, d.d. 17 April 1925, No. 149, 3de afdeeling en 9 Octo ber 1925, nummer 150, 3de afdeeling, inzake uitvoering vleeschkeuringswet; overwegende, dat de gemeenteraad van Boschkapelle bij besluit van 23 October 1924, in beginsel besloot tot het afscheiden van den kring Axel en het vormen van een nieuwen kring Zaamslag-Boschkapelle, doch in zijne vergadering van den 25sten November d.a.v. besloot zich niet van den kring Axel af te scheiden; dat daardoor zijn besluit van 4 November 1924 tot het vormen van een vleeschkeurings- dienst Zaamslag-Boschkapelle is komen te vervalilen; dat eveniwel het vormen van een afzonder- lijken vleeschkeuringsdienst met het oog op het aanwezig zijn in deze gemeente van een rijksveearts, alleszins wenschelijk is; gelet op de Vleeschkeuringswet; besluit: met ingang van 1 Januari 1926: a. in te trekken zijn besluit van 16 Januari 1925, waarbij werd vastgesteld eene verorde ning op den Vleeschkeuringsdienst kring Axel; b. zich af te scheiden van den keurings kring Axel en te vormen een afzonderlijken vleeschkeuringsdienst voor deze gemeente. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 5. Vaststelling eerste suppletoir kotiier Hondenbelasting dienst 1925. Burgemeester en Wethouders leggen ter vaststelling over het eerste suppletoir kohier Hondenbelasting dienst 1925 ten bedrage van /36, Het wordt aldus vastgesteld met algemeene stemmen. 6. Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1926. Burgemeester en Wethouders bieden aan: a. de gemeentebegrooting dienst 1926, slui- tende in ontvang en uitgaaf op een bedrag van 46.124,54; b. de begrooting van het gemeentelijk electrisch bedrijf sluitende in ontvang en uit gaaf op een bedrag van 18.119,44% afdee ling I; een bedrag van .f3500,afdeeling II; voorts zijn ingekomen: a. de begrooting van het Algemeem Bur- gerlijk Armbestuur, sluitende in ontvang en uitgaaf op 3250terwijl op eene gemeente- lijke subsidie wordt gerekend van 1500; b. de begrooting van de Vrijwillige Brand weer, sluitende in ontvang en uitgaaf op 600; terwijl op eene gemeentelijke subsidie wordt gerekend van /600; c. de begrooting van de Burgerwacht slui tende in ontvang en uitgaaf op /250, terwijl op eene gemeentelijke subsidie wordt gerekend van 250; d. de begrooting van de Geitenvereeniging „Ons Belang", sluitende in ontvang en uitgaaf op 208,15; terwijl op eene gemeentelijke subsidie wordt gerekend van 50. De begrootingen zullen gesteld worden in handen van de daarvoor benoemde commissie, voor het uitbrengen van rapport. 7. Vaststelling gemeenterekening dienst 1924. a. Burgemeester en Wethouders stellen voor goed te keuren de rekening van het alge meen burgerlijk armbestuur over het dienst- jaar 1924 op een bedrag van 4166,22 en 2348,08 in ontvang en uitgaaf, sluitende met een batig saldo ad f 1618,14. De commissie belast geweest met het onder zoek rapporteert: De commissie stelt voor onder dankzegging voor het zuinig beheer de rekening zooals ze werd aangeboden goed te keuren. b. de rekening van de vrijwillige brand weer over het dienstjaar 1924 op een bedrag van 918,95 in ontvang en uitgaaf. De commissie belast geweest met het onder zoek rapporteert: Deze rekening heeft tot geene bijzondere opmerkingen aanleiding gegeven. c. voorloopig vast te stellen: de rekening van het gemeentelijk electriech bedrijf dienstjaar 1924, sluitende in ontvang en uitgaaf op een bedrag van den gewonen dienst op f 13.774,24 en 13.712,29% met een batig saldo van f 61,94 en den kapitaal- dienst op f 2500 in ontvang en uitgaaf. De commissie belast geweest met het onder zoek rapporteert: a. Aan C. de Ruijscher is uitbetaald 6 voor het controleeren van diverse meters. De commissie is van oordeel, dat dit bedrag niet dient te worden uitbetaald, daar dit tot de werkzaamheden van den electricien behoort. b. Het komt de commissie vreemd voor, dat onderhoud electrische geleidingen in de Axel- sche straat zooveel kost. c. De nota van H. P. Lemsen voor diverse metselverrichtingen ten bedrage van 28,58 geeft aanleiding tot de vraag of die kosten wel ten laste van het bedrijf dienen te worden gebracht. Naar aanleiding waarvan Burgemeester en Wethouders opmerken: a. dat zij met de commissie van oordeel zijn, dat aan C. de Ruijscher geene vergoe- ding dient te worden toegekend voor het controleeren van meters en zij reeds order hebben gegeven, dat in den vervolge zulks niet meer mag plaats hebben; b. dat de post electrische geleidingen in de Axelsche straat eenigsizins hoog is opge- loopen omdat door den bouw van eene wo- ning door C. Haak een tweetal bokpalen moesten worden verplaatst; c. dat de nota van H. P. Lensen terecht ten laste van het bedrijf is gebracht, omdat dit alle kosten zijn voor nieuwe aansluitin- gen, welke successievelijk zijn bijgekomen; voorloopig vast te stellen de rekening der gemeente, dienst 1924, sluitende in ontvang en uitgaaf van den gewonen dienst op f 49.040.50 en f 44.184.88%, m^t een batig saldo van 4855.61% en in ontvang en uit gaaf van den kapitaaldienst op 34.648.54% en 34.906.06%, met een nadeelig slot van 257.52. De Commissie belast geweest met het on derzoek, merkt op: Ad volgn. 5, Rechten imgevolge het Vuur- wapenreglement. Ofschbon deze post een be- trekkelijk goede opbrengst is ten bate der ge- meentekas, zou de Commissie liever zien, dat in het vervolg hiervoor geen gelden meer worden gevorderd. Ad volgn. 35. Het komt de Commissie voor, dat de prijs van 27.50 voor 2 paar schoenen aan den gemeenteveldwachter veel te hoog is te noemen, terwijl de vraag wordt gesteld, nu in de gemeente geen naohtwaker meer is, waar de uitrusting van den gewezen nachtwaker berust. Ad volgn. 38. De Commissie is van oor deel, dat de kosten van den hier bedoelden zwerveling niet uit de gemeentekas dienen te worden gekweten, indien een particulier een zwerveling uit eigen beweging huisvest. Naar aanleiding waarvan Burgemeester en Wethouders opmerken: Ad volgn. 5, dat het al of niet heffen van rechten ingevolge het Vuurwapenreglement een punt van bespreking kan uitmaken bij de gemeente-begrooting en deze opmerking bij de rekening niet op haar plaats is. Ad volgn. 35, dat 27.50 voor 2 paar schoe nen voor den veldwachter niet hoog is te noemen en dit op het tijdstip van aankoop dier schoenen den normalen prijs was. Ad volgn. 35a, dat de aan den nachtwacht verstrekte goede rep nog in diens bezit zijn, vermits hij deze than® weer noodig heeft. Ad volgn. 38, dat deze zwerveling op ver zoek van het hoofd der politie door een par ticulier werd opgenomen en het dus redelijk is, dat de kosten door de germeente warden gedragen De heer KOOPMAN geeft te kennen, ook eens geihformeerd te hebben naar den prijs van de schoenen in den tijd, dat die voor den veldwachter aangekocht zijn en dat die toen ,f]0 of /II bedroeg, zoodat de prijs van 27,50 voor 2 paar toch werkelijk nogal hoog mag genoemd worden. De VOORZITTER merkt op. dat er eenisr verschil kan zijn in 't schoeisel. lit elk geval,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 6