SEMEKSDE BEB1CHTEN. PREDIKBEURTEN, ring geopend door den heer J. Dhaeze, die er op wees, dat de duiveniieihebbers op net onverwachts door hel besiuit van den gemeenteraad worden getroiien, die aan iiun lieihebberij absoluut een einde zou maken, waarom zij het gewenscht hebben geacht. alsnog een poging te doen om dat gevaar te keeren. Op uitnoodi- ging der besturen heeft de heer H. J. Colsen. lid van den gemeenteraad, zich bereid verklaard hier het woord te voe- len, dat hij hem gaarne verleende. Het"" optreden van den heer Colsen Werd met applaus begroet. Deze beg on met een uiteenzetting van het verloop dezer zaak. Burg, en Weth. hebben te kennen gegeven hun voorstel te hebben gedaan naar aanleiding van een verzoek der Gezondheidscommissie, die te kennen gal, dat 4 klachten zouden in- gekomen zijn over verontreiniging- van daken door duiven en ook naar aanlei ding van een verzoek der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, dat de duiven schade toebrengen aan den landbouw. bpreker verklaarde ten hoogste ver- baasd te zijn geweest, dat dit voorstel van Burg, en Weth. in den gemeenteraad een, meerderheid gevondan heeft. Hij meent, dat er andere bedoelingen, dan die aangevoerd zijn, aan ten grondslag liggen. Hij beschouwt dit ais een aanslag op de vrijheid en voorspelt, dat, als dit doorgaat, er nog meer zai volgen, en men dan ten slotte een verzoek zal moeten richten aan de hoofdetn van schoien om de kinderen niet meer te laten zingen het liedje: „Wij leven vrij, wij leven blij, op Neerlandsch dierb'ren grond! want dan is met met die vrijheid gedaan. Vlieg- machines mogen des Zondags niet boven Ter Neuzen zweven, vermoedelijk in het vervolg de duiven ook niet meer. Men mag dan wel een kabelballon boven Ter Neuzen laten opstijgen en daaraan een bord hangen waarop dat verbod wordt kenbaar gemaakt, terwijl men voorts draden zal moeten spannen, voorzien van electrischen stroom uit de centrale, om de duiven af te schrikken. In verband met die vrijheidsbeperking herinnert hij aan de destijds ingevoerde winkelsluiting op Zondag, welke door aanneming zijner motie niet is doorgegaan. Spreker gaf te kennen, na de vergade- ring omtrent een en ander een onderzoek te hebben ingesteld. Hem is daarbij ge- bleten, dat Ter Neuzen de eenige ge- meente in geheel Nederland is, waar der- gelijk verbod bestaat. Hij deelt ook mede, dat Burg, en Weth. den raad heb ben misleid, waar zij te kennen gaven, dat er 4 klachten waren. Er was maar een klacht en dit betrof niet eens een be- oefenaar der duivensport, doch een jon- gen, nauwelijks der kinderbroek ontwas- sen, die misschien duiven houdt om er voordeel mee te doen, en die, indien hij zijn loop veranderde, de aanleiding tot de klacht geheel zou opheffen. Spreker meent, dat het toch niet aangaat, dat ter wille van dien eenen jongen die honder- aen beoefenaars der duivensport, te Ter Neuzen, Sluiskil en Driewegen moeten gedupeerd worden. Er was maar een raadslid die ten voor- deele van het voorstel sprak en deze gaf blijk van groote onkunde, door te bewe- ren, dat een duif van de Wdstkolk wel eens op Java op de woningen zou ko- men zitten. De duiven gaan niet zoover van huis op het dak zitten. lliterst strijkt een verdwaalde of vermoeide duit eens ergens neer. Hij weersprak ook, dat de schade voor den Jandbouw den maatregel wettigt. in den tijd, dat de erwten gezaaid worden, zullen de duiven van het land wel eens een erwt pikken. Spreker heeft echter verklaringen van bekende landbouwers (men kan de namen bij hem te weten ko men, maar hij noemt hier in het openbaar geen namen, dat is in Ter Neuzen te ge- vaarlijki), dat de duiven aiieen de boven liggende erwten, dus feitelijk de overtol- lige, oppikken, en dit alzoo geen schade berokkent. Indien de erwten rijp worden zullen de duiven ook geen scheulen open- pi si.en, doch zicn bepaien tot het oppik ken van uitgevallen erwten, die de land bouwers op het land toch niet zullen laten opzoeken. De duiven doen integendeel rut aan den landbouw, door het oppikken van onkruid. Spreker heeft daaromtrent een proef genomen. Er is een duit. die zich eerst op het land te goed gedaan had qeslaciht en diens krop onderzocht ioen bleek, deze te bevatten niet minder dan 82 onkruid; het bewijs hiervan is bij spreker ter inzage. In het licht dezer feiten valt bezwaarlijk van schade voor den landbouw te spreken en wettigt dit allerminst de duiven steeds opgesloten te houden. Spreker zet verder uiteen de beteekems die voor den liefhebber de duivensport heeft. Men heeft niet op een of 2 jaren duiven die met kans van succes kunnen deelnemen aan wedstrijden. Er is veel zorq noodig om de goede dieren aan te kweeken. Het is dus een ramp en groote schade voor den duivenhouder indien hem nu zonder vorm van proces wordt aangezegd, dat hij zijn duiven niet mi i mag laten vliegen, want het voorbehoud dat Burg, en Weth. vergunning kunnen geven voor de dagen, dat wedstrijden gehouden worden, beteekent niets. Die wedstrijden zijn practisch niet meer mo- gelijk. Die bepaling verraadt algeheele onkunde met het onderwerp, dat men wilde regelen. Het spreekt van zelf, dat een duif, die niet uitvlieqen mag het orienteeringsvermogen mist om huis- waarts te keeren als ze elders worden opqelaten. Als men duiven die niet uit vlieqen, b.v. maar naar Selzaete zond, kwam er geen enkele terug. De jonge duiven zouden het vliegen niet kunnen leeren en de oude zouden vleugellam en ziek worden. Ook staat toch niet vast, dat alle dui ven op den gestelden tijd terug komen. Er blijven er wel eens achter. Er zouden duiven ziin die slimmer waren dan burg, er, Weth. en er een dag bij zouden ne- men En als zoo'n duif dan neerstreek bij Jansen, Pietersen, Cornelissen of oij Van Kiel, kreeg zijn baas proces- verbaai! Spreker wijst er voorts op, dat de dui vensport ook nog meer beteekent, dan dat zij uitsiuitend nethebberij is. De post- duiven worden beschermd en het Depar- Lement van Oorlog wenscht voortdurend op de hoogte te worden gehouden van de beschikbare duiven, die in tijden van mobilisatie of oorlog ter beschikking van het Departement moeten worden gehou den. Hij doet een beroep op de medewer- king van alien, die een goede vrijheid voorstaan, om op te komen tegen dezen aanslag op de vrijheid. Hij doet ook een beroep op de vrouwen, die hunne mannen dikwijls het eten brengen, wanneer zij zit ten te wachten op de terugkomst der dui ven, en die ook deelen in het succes, dat met de dieren behaald wordt. Er zal een verzoek tot den gemeente raad worden gericht, om dit besiuit als nog ongedaan te maken, of eene regeling te treffen, dat de duivensport niet geheel den hals wordt omgedraaid. Hij doet daarvoor een beroep op aller steun, om te voorkomen, dat de duiven, die zich zoo sierlijk door het luchtruim kunnen be- wegen, in de braadpan terecht zouden moeten komen. Zouden alle pogingen niet baten, dan zou hij den duivenhouders aanraden, hunne dieren alle bijeen te brengen op de Markt en ze als ernstig protest tegen den maatregel daar den hals af te snijden. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Spreker uitte zijn spijt, dat van de raadsleden, die waren uitge- noodigd, geen enkele der voorstemmers was opgekomen, om zijn meening tegen- over de zijne te stellen. De woorden van den spreker, die meermalen gekruid waren met kernach- tige opmerkingen, werden herhaaldelijk door applaus onderbroken. Tegen het voornemen tot het zenden van een verzoek aan den raad werd door geen der aanwezigen bezwaar gemaakt. Door den voorzitter, den heer Dhaeze, die ook nog enkele woorden aan de kwes- tie wijdde, werd aan den spreker dank gebracht voor zijne moeite en de door hem in de duivensport betoonde belang- stelling, terwijl hij die. ook aanbeval in den steun der raadsleden, die deze reeds hebben gesteund, terwijl hij ten slotte dank bracht aan de opgekomenen voor de groote belangstelling. ZAAMSLAG. In de algem ene vergadering van de muziekvereeniging „De Volharding", werd besloten in 1926, bij gelegenheid van het 40jarig bestaan, een festival te houden op 29 Juni 1926. SAS VAN GENT. Vruchtbaar te.rrem Er is een Franseh spreekwoord dat zegt On revient toujours a ses premiers amours, oftewel op z'n Hollandsch uitgedrukt Oude liefde roest niet. Het schijnt dat de waarheid hiervan ook toepasselijk is op inbrekers, want wederom hebben eenige dier gasten onze plaats met een bezoek vereerd En zooals uit de symptomen op te maken ^alt, waren het er twee. Deze beiden scbijnen echter tuimelaars te wezen, te oordeelen naar de manier, waarop zij zich tot een tweetal perceelen hebben toegang rerschaft. Donderdagmo-gen btmerkte n 1. de heer Ch. de M., grossier alhier, dat men.zijn magazijn tot een plaats van exploratie had uitgekozen terwijl de heer F K. in het Hotel Centraal moest constateeren, dat hem eveneens de eer van een bezoek was waardig gekeurd. Of er nu verband bestaat tusschen deze beide inbraken en die 14 dagen geleden bij Dr. Puylaert gepleegd, is op het oogen- blik nog niet te zeggen. Zooiets zou b v. moeten blijken uit over- eenkomst in voet- en vingerafdrukken, uit de werkwijze en wat dus verder bij de eer9te gelegenheid is kunnen geconstateerd worden. Maar voetaf irukken hebben de beruchte individuen niet nagelaten, want een hunner heeft als voorbehoedmiddel een paarhand- doeken over de voeten gebonden, terwgl de ander een paar dameskousen als zoodanig gebruikt heeft. Beide ingredienten zijn 's morgens op het exploratieterrein teruggevonden. In Hotel Centraal heeft het tweetal zich toe- gang verschaft langs het raampje van de W. C., dat evenwel tamelijk hoog boven den beganen grond aangebracht is. Van- daar de veronderstelling, dat het een tweetal echte tuimelaars moet geweest zijn. Na op deze wijze binnen te zijn geraakt, hebben de kerels op hun slofjes alles nagezocht en in wanorde door elkander gesmeten om te zoeken naar geld. Alle laden met papieren van den hotel- houder en van den bij hem gevestigden Zeeuwsch-Vlaamschen Duivenbond, lagen in chaotische verwarriug door de eetzaal verspreid, zoodat het heel wat tijd heeft gekost alles weer behoorlijk van elkander te schiften. In de cafezaal is een buffet geforceerd, waaruit een sommetje geld is ontvreemd. Een biljet van 5 francs wilden zij blijkbaar, om de gemaakte schade te dekken, achter laten. Aannemelijker echter is het, dat zij dit in hun haast om weer verder te gaan, niet gezien hebben. Bij hun vertrek waren de schelmen blijk baar een beetje dorstig geworden en daar de limonade bjj de hand was, heeft men zich met een fleschje limonade de keel vochtig gemaakt- Door het openen van een raam verkreeg het ongure koppel toen toegang tot de buitenlucht en naar te veronderstellen is, naar de grens, die slechts een paar minu- ten V-. r ier is. Veronde steld mag worden, dat hun eer ste bezoek de grossierderg van den heer De Mul gegolden heeft, waar zij ook op dez-lfde wijze zijn binnengeraakt Behalve een partgtje levensmiddelen, ter waarde van pl.m. 12 a 15 gulden, namen zij ook een zak sigaretten mee. Deze voorraad hebben zij echter in den tuin van het postkantoor geworpen. Blijkbaar hinderde de ballast hen bij hun verdere exploiDn. Ondanks de nabijheid van waaksche honden, die zich dan ook tijdens de mani- pulaties van het tweetal in de buurt niet onbetuigd ge^aten hebben, doch waarop geen acht ges'ag^n werd, heeft het be ruchte koppel zich niet laten verontrusten, om hun voornemen uit te voeren. De groote vraag is nuBestaat er ver band tusschen deze inbraken en de vorige maar nog urgenter blijft de kwestieWie zijn deze beruchte indringers? Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat de ongerustheid bij de Sassdie bevolking thans wel haar hoogtepunt bereikt heeft, De raad der gemeente alhier kwam Woensdagavond bijeen. Onder de inge- komen stukken bevond zich een mededeelmg, betreffende de electricifkatieder wijk Zand straat, dat de borgsrelling was opgevoerd tot f 2008, zoodat thans nog slechts f 120 te kort is aan borg. De begrooting voor het burgerlijk armbestuur voor 1926 werd vastgesteld, met dien verHande, dat de secretaris-penningmeester een honovar;um van f 100 per jaar zal genieten. De, begrooting voor het electrici eits bedrijf voor 1926 we d na langdurige dis- cussie in handen gesteld van B. en W„ die nu in nader overleg met de commissie van onderzoek zullen treden, ten einde nauwkeurig na te gaan, of de aanmerking der commissie, om het hoogtarief met 5 cent per K. W. U. te verlagen, kan worden ingewilligd Het verzoekschrift van C. A. E. van den Hemel om verhooging jaarwedde alsadmi- nistrateur van het gem electriciteitsbedrijf van f300 op f500, lokte eenige discussie uit. De jaarwedde werd gebracht op f 400. Bij het voorloopig vaststellen de' ge~ meentebegrooting voor 1925, werd lang durig stilgestaan. De commissie wilde op verschillende posten bezninigen. Een voor stel om het wieden der straten en stoepen voortaan voor gem^enterekening te doeo geschieden werd in handen gesteld van B. en W. Ook dat aangaande de wijzigir g der cijnspacht werd aangehouden. De heer Dierick vesfigde d> aandacbt op den tweeden ambtenaar der seer- tarie en stelde voor, indien deze kracht voor de gemeente noodig was, zijn sa'aris te verhoogen tot 900,'sjaars. Volgens den Voorzitter was deze ambtenaar noodig, in welke meening de wethouders niet schenen tc deelen. Het voorstel werd ver- worpen met 4 teg n 2 stemmen (van de heeren Dierick en Warrens) De heer Van Hecke had de vergadering inmiddels ver- laten. M, a. s. werd de gemeentebegrooting voorloopig vastgesteld. evenals het sup pletoir kohier der hondenbelasting 1925. Inzake het voorstel tot verleening eer- vol ontslag van een der onderwijzers aan de o 1. school A met ingang van 1 Jan. 1926 wegens overcompleet. was advies aangevraagd, hetwelk nog niet was binnen- gekomen en waarom het voorstel werd aangehouden. Z. h. s. werd het voorstel tot aanvulling besiuit tot eervol ontslag van L Bogaert als keurmeester van het marktvee aangenomen. Na ampele bespre king werd bet verzoekschrift van de ge meente Philippine om jaarlijksche bijdrage voor vernieuwing van den steenweg naar Philippine, voor kennisgeving aangenomen. Op diens verzoekschrifr werd verkochtaan den hee" G. Goossens. de gemeentewoning in de Stationsstraat voor een bedrag van 3000 en per 1 Jan. a s Aangenomen werd het voorstel tot algeheele aflossing der geldleening van 16 December 1919, groot, 4500. Voorts werd nog gewijzigd de gemeentebegrooting 1925, waarna de bijeenkomst door den Voorzitter werd ge- sloten. (M. Crt KOEWACHT. Woensdagnamiddag reed E. C., knecht van den landbouwer B. de Potter alh'er, met een wagen beetwortelen naar Kijkuit, bij de boerderij van den heer P. Dierick wilde hij uitsDken voor twee andere wagens. Hij geraakte van den steenweg, het wiel kwam in een put terecht, de wagen sloeg om, z mdat de voerman onder de vracht br-dolven raakte. Spoedig kwam er hulp opdagen. De knecht werd per auto naar zijn woning en op aanraden van den ge- n'eesheer naar het ziekenuuis te Sluiskil overgebracht. Naar wij vernemen is de toestand naar omstandigheden heel bevre- digend. BOSCHKAPELLE. Hier heerschen de mazelen in zoo'n hoogen graad, dat de laagste klasse der school bijna geheel ontvolkt is, zoowel als de bewaarschool, - Zondag vergaderde de geiten^ond St. Petrus en Paulas De belangstelling was zeer groot, slechts een paar leden man- keerden. 't Ging dan ook over eene ernstige kwestie n 1. of de Bo-d zou blijven be staan of ontbonden worden. Wegens de laksheid van 't meerendeel der leden in 'tbezoeken der vergaderingen en 'tafdra- <ren der contribute had het bestuur den moed laten zakken. Deze vergadering echter was druk bezocht en het bleek, dat men van ontbinden niet hooren wilde, te- meer de laatste wettelijke verordeningen de melki'erkoopers tot belangrijke onkosten nopen, w-Tke zij op de verbvuikers zullen verha en en de melk dus aanmerkelijk duurder wordt. Met het oog hierop zou men zich beijveren leden aan te winnen om den bond zooveel mogelijk te ver sterken. In den stal van den klein-landbou- wer C. v. d. M. is het mond- en klauw zeer uitgebroken. Twee koebeest.en zijn aangetast. GROEDE. D nsdagmorgen had een van de best afgerichte paarden van het circus Altoff dat te Groede op Zaterdag en Zondag een voorstelling heeft gegeven, het ongeluk op een kap van de electrische veslichticg te trappen, welke kap door de wind van een boom is gebengeld. Het paardje was op slag dood. (M. Crt) BRESKENS. Donderdag schrok op de haven een voor een bietenwagen gespannen paard door het fluiten van de stoomtram en sloeg op hoi De bestuurder, de landbouwersknecht Haart- sen, die het paard trachtte in te houden kreeg hierbij een zoodanigen klap tegen het hoofd en tegen het been, dat hp m-t een verwond been bewusieloos moest worden weggedragen. De ter hulp geroepen ge neesheer kon gelukkig geen ernstig letsel constateeren. Naar we vernemen maakt de patient het thans naar oms'andigbeden vrij goed. Donderdagnamiddag kwam een auto uit de richting van het dorp rijdende een voertuig tegen en geraakte bij het u'twijken met een voorwiel tusschen de rails, waar- door de bestuurder het stuur niet meer kon houden en het voertuig juist midden op den weg kwam en het paard aanreed. Het verschrikte dier kwam daarop met den wagen in den naast den weg gelegen sloot terecht. Paard en bestuurder kwamen er gelukkig met eenige minder beteekenende kwetsuren af. GOES. Vrijdag 23 October j.l. slaagden te Arnhem voor het diploma machineschrij- ven (tienvinger-systeem), uitgereikt door de Fed. van Ned. Steno-leeraren, systeem Pittman, de heeren; J. G. Damen, Goes, J. Goetheer, Wolphaartsdijk en H. de Bree te Ter Neuzen, alien leerlingen van mej. N. Crucq, Directrice der Pitman- school te Goes. Zondag 1 Nov. 1925. ONGELBK. Woens lagmiddag omstreeks 5 uur is de 19 jarige J. G. stoker der Zuider-Stoom- trarn, op den Oosrerhoutschen weg, door- dat hp het hoof t te ver buiten de locomotief stak, daar mede tegen een boom terecht gekomen. Zwaar gewond en bewusteloos is hij naar het ziekenhuis te Breda over gebracht. Zijn toestand is levensgevaarlijk. OVERREDEN. Te Bladel (N.B.) is een vpfjarig jongetje onder een boerenkar terecht gekomen. Een der wielen ging hel ventje over het lichaam. Het was dadelijk dood. OP EEN AUTO GESPRONGEN. Te Cuyk sprong het negenjarig zoontje van den heer Hendriks, op weg naar school, op een vrachtaufo door het achter- uitrijden van de auto kwam de jnngen te vallen en raakte onder de wielen. Toen het knaapje onder den wagen werd weg- gehaald, was het reeds overleden. VERBLINDENDE LICHTEN. De 27-jarige schipper Dekker tePapen- drecht is Dinsiagavond met zijn fiets door de verblindende iichlen nndtr ten autobus uit Sliecirecht getaakt en overreden. Hp in naar het ziekenhuis te Dordrecht over gebracht waar bp 's avonds is overleden. BEHOUDEN AAN WAL GEBRACHT. Eeu Enkhuizer visscher, die Maandag- morgen tusschen Enkhmzen en Medemblik aan het visschen was, ho :rde plotseliug uit de verte hu'pgeropp Spoedig bemerkte hp, dat vier heeren ea een dame zich aan het eind g^waagd hadden van een daa<- ver in zee loopenden leidam, die met den snel opkome ;den vloed onder water liep en waardoor hun de pas naar de landzjjde geheel werd afgesneden. Gelukkig slaagde hij er in, alle personen te redden en be- houden aan wal te brengen. DEERLIJK GERNEUSD. De gehuwde werkman G. D. te Hardings- veld, werkzaam aan de suikerfab iek„Hol- landia'", bevord zich Zaterdag in een trog machine om deze schoon te maken." De man werd niet opgemerkt en men zette de machine in beweging. Bp het hooren der angstkreten werd de machine spoedig stopgezetniettemin werd de ongelukkige deerlijk in- en u'twendig geknensd, zoomede aan een been en 'c lichaam ontveld. AARDAPPELEN ALS PROJECTIELEN. De sleeper J. A. uit de Tweeboschstraat te Rotterdam kreeg ruzie met een groenten- verkoopster, wie bij verweet, te hooge prijsen te vragen. De juifrouw bleef het antwoord niet schnldig en wond zich der- mate op, dat zp, nadat de man zpn woning weer was binnengegaan, baar eigen kostbare aardappelen als projectlelen gebruikt,e en met groote behe digbeid zes vecsterruiten der woning van den beleediger vsn haar beroepseer inmikte. Daarna trok zij, op- golucht, me" haar kvr verder. INBRAAK. Te Boskoop is in den nacht van Maandag op Dhiidag ingebroken bp burgemeester P. A. Colpn. De di^f kreeg toegang door het raom. Het slot van de brandkast werd geforceerd en di ze leegg r.aald. A1 het tafelzilver is ook me genomen. DE ONDERWIJZERES ALS... DAGD1ENST80DE Het Christe'pk Schiolbiad #0nze Vaca- tures" vertelt: E goes in ons lieve vaderland woonde een onderwpz -res, die voigens alle regelen van de kunst aan een onzev kweekscholen een alierprachtigst en geperfectionneerde opleiding genoten had, maar er niet in slaagde, een betrekking te vicden bij het g.oote aautal akte-bezitt?rs zonder werk. Vss'beraden nam ze een bes'uit. En ge- hoed en gemateld staat ze weldra op de step van het huis van een onzer Christelijke schoolhoof ien, die ergens tu-s hen Dollart en Sehelde woont. Ze belt aan en da collega die baar open doet meent, dat ze voor bem komL Maar dezen keer heeft bij 't mis, want onze joffrouw komt niet voor hem, maar voor zpn vrouw. Die had n 1. een advertentie geplaatst voor een #dagdienstbode" en daarvoor wilde b'doelde onderwjjzeres in aanmerkmg komen. EEN VREEMDE WERKGEVER. Te Wuiterswjjk kwam eeu zekere Huisman uit Zwolle, die van een adverlentie gebruik maakte om kamers te huren Hij nam zijn intrek en zocht naar arbei- ders, die een lading steenen voor h->m te Groenloo zouden lossen tegen 70 c^nts per uur. De arbeiders gingen met Huisman naar Gro"nlo, doch toen zij aan het werk wilden gaan, was er van een steen'ading niets te bespeuren. De werkgever was verdwenen zonder zijn kostge'd te hebben fcetaald, ter- wpl de arbeiders, zonder eenig werk te heb ben verricht, weer terugkwamen. VERKEERSONGEVALL. Woensdagmiddag is de 8-jarige W. v.d. P. bij zpn woning aan den Naatdwpkschenweg te 's Gravenzande door een autobus van de Westlandsehe Stoomtrammp. overreden. Het kind was onmiddellpk dood. TRAG1SCHE VADERMOORD TE SELL1NGERBEETSE. Te Sellirgerbeeste, is de arbeider Jan Wolters, in wiens gezin altpd oneenigheid heerschte en die ocgunstig bekend zou staat, door zjjn beide zoons van 16 en 17 jaar met een geweer en een mestvork geaood. Omtrent dezen vadermoord meldt de Tel. dat het slachtoffer Wolters een bekend smokkelaar en dronkaard was. Kort geleden was hp uit de gevangenis ontslBgen. Zpn vrouw had met aardappelenrooien eenig geld verdiend. Wolters verteerde dit geld. Zjjn zoons waren daarover woedend. Toen hun vader beschonken terugkeerde, schoot een der zoons op hem, doch miste. Daarop werd de vader met den geweer- kolf op het hoofd geslagen en met een mestvork mishandeld, waarbjj zpn hoofd werd verbrpzeld Hij was bijna onmiddellijk dood. Het parket uit Winschoten stelde heden een onderzoek in. HET GEROOFDE KIND. Te Boppard aan de Rijn is onder om standigheden, die het publiek in groote opwinding brengen, bet verdwijnen van eeu kind opgehelderd. Vpf jaren geleden verdween op raadselachtige wijze een jon gen van ruim vpf jaren, Peter Bauerle, Alle nasporingen bleven vruchteloos en de ouders dachten niet anders of hun kind was omgekomen. Nu heeft zich echter dezer dagen in het Weeshuis te Katzenel- enbogen een jongen aaugemeld, die zeide Ter Neuzen Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Axel Sasvan Gent. Philippine. Hoek. Ned. HerT. Kerk, 9J u. en 2 u Ds. A. Timmerman, Gedenkdag der Kerkhervorming. 9J n. en 2 u., dhr. L. Dek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. 9 u. en 2 u., Ds G. van Dis. 9 u., en 2 u., Ds. R. van Dugteren. 9J u., Ds. H. Akersloot van Houten Rons. 2 u., Ds. H. Akersloot van Honten Roos. Gereformeerde Kerfc 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 a. en 2 u., Ds. Totsma. Gereformeerde Gemeente. Vlooewykstraat) Ter Neuieii. 9i u., 2 u. en 5i u., Ds. Neerbos. Ond-Gereformeerde Gemeente. VIoosw(j kotraa t) Ter Neuxen. u., 2 a., en 5i u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). Axel 9 u., en 2 u., leeskerk. Maandag 2 Nov., 'savonds om half seven, dhr. A. I .amain van Voorschoten. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neaaen. 6^ u., Evangelisatie. it, K. Kerkdienaten te Ter Neuaen. Zondag xijn de H. H. Diensten om 7, 8J en 10 uur. Namiddags om half dri'e Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2