I 6EMENBDE BERICHTEN. f 0.75 PER BUS VAN 1 POND. 0.42-F POND. 0.18 De beste Cacao voor den laagsten prijs vrouwen in hun schilderachtige kappen. Op Oom Pauls gral wapperden de kleuren der republiek en reeds vroeg in den morgen was het bedolvea onder de kransen. Een menigte van 20.000 per- sonen woonde de voornaamste gebeurte- nissen van dan dag bij; de onthulling van het Krugerstandbeeld op het Stations- plein. De gouverneur-generaal en prinses Alice woonden deze plechtigheid bij. Er- kentelijkheid voor hun aanwezigheid werd uitgesproken door Smuts namens de Hollandsche bevolking. Generaal Hertzog, die met zijn gehee- le kabinet aanwezig was, verrichtte de onthullingsplechtigheid. ..Kruger". zoo zeide hij, ,,was een heroische figuur, zoo- als wij die kennen uit de Noorsche sa- gen. Hij was bovenal een Transvaalsch patriot, de man van zijn volk. Zijn be> kwaamheid. zijn rechtvaardigheidszin, zijn liefde voor zijn volk, zijn moed en zijn nobele daden zullen in onze harten blijven voortleven. Zijn nagedachtenis zal een heilzamen invloed op het geheele Afrikanerdom uitoefenen". Generaal Smuts bracht daarna hulde aan Kruger, die hij vooral de groote fi guur van de voortrekkersbeweging noemde, welke beweging de glorierijkste is in de geschiedenis. De graaf van Athlone legde uit naam van den koning een krans van palmtak- ken en laurierbladeren aan den voet van het gedenkteeken. TER NEUZEN, 14 October 1925. WIS- EN NATUURKUNDE. Geslaagd voor het candidaats-examen in de wis- en natuurkunde, de heer G. Westerhof te Ter Neuzen. RljKSPOSTSPAARBANK. Gedurende de maand September is aan het postkantoor te Ter Neuzen en zijne bn- of hulpkantoren ingelegd 32.627,18 en terugbetaald 27.654,16, alzoo meer ingelegd dan terugbetaald 4973,02. On der de inlagen waren 3 formulieren a 1 in spaarbankzegels van 5 cent en 79 in spaarbankzegels van 1 cent (school- sparen Er werden 32 nieuwe boekjes uitge- geven. Ter Directie werd op Staatsschuld- boekjes afgeschreven 850. WIELERBAAN SAS VAN GENT. Zomdag waren weer circa 3000 toe- schouwers getuige van een der vier wed- stnjden, waarin vijf Nederlandsche en negen Belgische beroepsrenners deel- namen. De verschillende uitslagen luiden: Achtervolging tusschen het Nederland sche koppel Ranschaertv. d. Bussche eu het Belgische tweetal DewaeleVan Hyfte. Laatstgenoemden wonnen na 10 ronden met pl.m. 250 meter. Sprintmatch tusschen Van Boxsel Degelas en v. d. BogaerdDe Muynck; le rit: 1. v. Boxsel, 2. Degelas op 2 leng- ten, tijd laatste ronde 21 2/5 sec.; 2e rit: iv. d. Bogaerd, 2. De Muynck op 1 lengte, tijd laatste ronde 22 4/5 sec.. Be- slissingsrit: Iv. Boxsel, 2. v. d. Bogaerd op 1 wiel, tijd laatste ronde 21 3/5 sec. Afvallingsrace; elke 2 ronden valt een deelnemer af. Respectievelijk vallen af: Van Hee, van Rijsselberghe, Verbist, Decorte, Meerbach. Overwinnaar: Rene Vermandel, tijd 5 m. 32 2/5 sec. 80 K.M. a l'Americaine met 4 klasse- menten: 1. v. d. BogaerdRene Ver mandel 6 punten; 2. MeerbachVerbist 12 p.; 3. RanschaertDegelas 11 p.; 4. DewaelieVan Hyfte 16 p.; 5. De MuynckVan Hee 17 p.; 6. Decorte v. d. Bussche 19 p.; 7. Van BoxselVan Riisselberghe 19 p. De klassementen werden gewonnen, resp. door; v. d. Bogaerd, Degelas, Ver bist en Vermandel. 80 K.M. in 2 u. 20 min. 45 sec. (M. Crt.). PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Ged. Staten bepaalden de opening dei gewone zitting van de Staten van Zeeland op Dinsdag 1 December a.s., des nam. 7j^ uur en ligt het in bedoeling deze vergadering op Maandag 21 Dec. voort te zetten. STAKING BIJ BRAAKMAN. Onder het varend personeel der expe- diteursfirma H. Braakman, is een staking uitgebroken. Van de 21 booten der fir- ma kon ep Maandagmorgen slechts een, die naar Gent, vertrekken. De staking omvat pl.m. 100 man. ZUIDDORPE. Maandagavond werd alhier in het lo- kaal van P. Waelput eene vergadering gehouden, ten doel hebbende de herop- richting van het muziekgezelschap ,,Ons Genoegen Eene stampvolle zaal belangstellenden haddan gehoor gegeven aan de oproe- ping. Staande de vergadering gaven er zich 30 manschappen als werkend lid op, terwijl er reeds verschillende personen als eerelid werden genoteerd. De heer R. J. van Waes, voorzitter, meende, dat Zuiddorpe, waar het ner- gens in ten achter staat, ook in de muziek niet ten achter mocht komen, zoo b.v. bestaan er alle mogelijke vereenigingen op het gebied van landbouw, paarden, koeien, geiten en varkens, zelfs de Zuid- dorpsche duiven zijn beroemd. Waarom dan zou er hier in ons dorpje geen mu ziek kunnen bestaan. Waarom Applaus.) De Burgemeester, ter vergadering aan wezig, moedigde de heeren R. J. van Waes, M. A. B. Puylaert en A. L. van Haelst aan, in hun streven tot het her- oprichten der fanfare en dankte de hee ren voor de reeds genomen moeite, tevens verzekerende zijn krachtige steun te zullen verleenen bij een eventueel ver zoek om gemeente subsidie. (Applaus.) Besloten werd een omhaling te doen bij de ingezetenen. (Laat ons van harte I hopen, dat ieder stevig in de beurs zal tasten.) Tot de commissie ter voorloopige sa- menstelling van een reglement, werden i aangezocht de heeren E. Lansu, E. Buyck en Pr. Apers, die zich daartoe be- reid verklaarden. Zuiddorpe lag als het ware jaren lang i in diepen rouw gedompeld, maar eens- daags hooren we weer de vroolijke too- nen der bazuinen onder den grooten koepel van groene bladeren der linde- boomen in ons dorp weerschallen. EnZuiddorpe herleeft. PHILIPPINE. In de gisteren gehouden vergadering van den Stad Philippinepolder, hebben ingelanden besloten gedurende 40 jaar bij te dragen f 5.25 in de kosten voor den door deze gemeente op verzoek van Ged Staten te maken weg van Driekwart naar de kom. De weg zal bestaan uit een keiweg, breed 4 M., van klein plaveisel en een fietspad breed 1 Vz M. Ook werden afgestaan de zijbermen en het plantrecht. WATERLANDKERKJE. Zondag vierde het echtpaar Petrus Bernardus Goole en zijn echtgenoote Amelia Cortvriendt alhier, het 60-jarig huwelijksfeest. Beiden zijn 82 jaar oud en nog zeer kras. Hun huisje was ver- sierd met een prachtige boog. Het echt paar Goole heeft 75 kinderen, klein- en achterkleinkinderen. BRESKENS. Zondagnamiddag vertrok de 21jarige zoon van vrouw Van B. wonende aan den Nolletdijk naar zijn patroon te Zuid- zande. Toen de vrouw Maandagmorgen omstreeks half 10 uur de geit aan den dijk te grazen wilde brengen, bemerkte zij een eindje van de woning het rijwiel van haar zoon, tegen een paaltje staande, terwijl zij vlak bij de haag het lijk van haar zoon vond liggen, vermoedelijk ge- dood door een schot uit den naast hem liggenden revolver. Door de politie is een onderzoek ingesteld, men vermoedt met een geval van zelfmoord te doen te hebben, doch kan de aanleiding daartoe niet gissen. EEN KASSIERSFIRMA FAILLIET. Maaadag is door de rechtbank te Breda op eigen aaarraag uitgesproken het fiilliss s- ment vaD A. J. C. M. en A. F. J. M. van Gastel, kass'ers, handelende onder de firma P. van Gastel Zoon te D.mgen. Di fDma Van Gastel gold, als een zeer soliede firma. De zrken van dese kassiers hadden zich na de bekerde debacle met de Banzebank nog aanzienlijk uifgtbreid. Ofschoon niet op zoo groote schaa', be- teekent den val dezer firma voor wijde kringen een groote ramp. BRAND IN EEN AUTOBUS. Door onbekende oorzaak geraakte Maan dag nabij Mortel een autobus, die vol passagiers zat, in brand De inzittenden wisten met moeite zich te redden. VaD een kind verschroeide het haar, ook de chauffeur kreeg brandwonden. DOOR DEN STROOM GEDOOD Vriidagmiddag is in den Houtrakpolder een 18 jarige jong-m, afkomsiig uit Zwanen- burg, in aanraking gekomen met een electrischen draad, tengevolge waarvan hij dood neerstortte. SPEELHOL ONTDEKT. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de politie van het bureau Singel te Amsterdam een speelhol ontdekt. Het was eenige beambten opgevallen, dat des nachts vrij veel personen een huis in de Reguliers- dwarsstraat binnengingen. Dc politie ging onverwachts kijken en ontdekte vijftien personen, die in het kaartspel verdiept waren. Dit vijftieutal werd, zooals ge- bruikelijk is. naar het bureau geleid, waar proces verbaal werd opgemaakt. Daarna werden zij op vrije voeten gesteld. GEHEIMZ1NNIGE SOHOTEN. Maandagnacht is te Ruinen herhaaldelijk geschoten op de won:ng van D. Hut. Toen deze zich naar buiten begaf om de daders te ontdekken, werd er ook op hem ge schoten. Hij werd op twee plaatsen aan zijn hoofd en aan zjjn been verwond. De politie stelt een onderzoek in. EEN F AMI LIE-DRAM A. In de voorstad Dornheim bij Frankfort heeft een familie-drama plaats g<-had. Het bleek, dat in een woning 5 personen door gasvergiftiging om het leven warengekomen. Bij het verhoor van den man in wiens woning dit heeft plaats gehad, bleek, dat zijn dochter haar moeder geworgd had en daarna zichzelf en haar kinderen door gas vergiftiging om het leven heeft gebracht, De beweegredenen zijn nog onbekend, doch men onderstelt, dat een huiselijke twist daartoe aanleiding heeft gege'en. Het schijnt dat de daad reeds enkele dagen ge- leden is gepleegd. TRETN DOOR EEN SPOORBRUG GESTORT. Een ernstig spoorwegongeluk heeft plaats gebad bij Catanzaro in Calabrie. Een spoor- wegbrug tusschen Bagolato en Guardevalle stortte in, juist toen een trein passeerde. De tre'n viel in het water. 12 Personen worden vermist en talrijke personen werden gewond. Yolgens latere berichten is de brug ingestort doordien de rivier tengevolge van de hevige regens sterk gezwollen was en met ongewone kracht stroomde. Ook 2 andere spoorwegbruggen op hetzelfde traject zijn ingestort, waarvan een weer op het oogenblik, dat er een trein over ging. Hier viel alleen de locomotief in het water, zoodat er geen menschenlevens te betreuren zijn. De onderstaatssecretaris van het verkeers- wezen en talrijke autoriteiten zjjn naar de plaats van 't ongeluk verlrokken. Het reddingswerk was zeer moeilijk. Hetaantal dcoden zou 12, het aantal gewonden ruim 50 bedragen. - ORKAAN BOVEN NEW-YORK. Gedurende 16 uur heeft Zaterdag rond New-York een storm gewoed, waarvan de srelheid zdden daalde bfneden 60 mijl per uur en welke gedurende den namid lag een snelheid oereikte van 78 mijlen. Het was de koudste 10 October, welke ooit is genoteerd. De temperatuur in de 'City daa'de beneden 34 gr., terwijl een laag sneeuw U gevallen in Noord New-York, In geheel Nieuw Engeland waren demesen dicht gevroren en het ijs is dik genoeg om er op te kunnen schaatsen rijden. De storm is oorzaak geweest van den dood van vijf personen, terwijl 19 zijn gewond in de stad, door de aanraking van gebroken electrische dradeD, of door neer- vallende boomen en lorgerukte stukken van huizen. Enkele personen zjjn in de rivier ge- waaid. Honderden kleine booten zijn omgeslagen of vernield Een sleep van 22 zolderschuiten op de Hudson is uiteen gestagen. De golven van de beneden Hudson waren tot 15 voet hoog. Deouds'e menschen kunnen zich een dergeljjken storm niet herinneren. In en rond New-York zjjn duizenden boomen omgewaaid, terwijl het geheele electrische lichtnet er. de telefoon groote schade hebben geleden. Stukken van licht- rec'ame-installaties en vensterglas, zelfs uitstekende gedeelten van gebouwen werden door de straten geblazen, waardoor ver- scheidene menschen werden gewond. In enkele gevallen zjjn zelfs de bovenstukken van de auto's van de chassis gelicht door de kracht van de wind. Op een gewoonlijk druk punt in de Jefferson Market werd in de 6th Avenue een groot deel van de kroonljjst van een paar gebouwen afgerukt. Gelukkig werd uiemand gewond. De binnen komende oceaanstoomers hadden veel te ljjden van den storm, ter wijl enkele uitgaande booten werden op- gehouden door de vrees, dat er te veel schepen tegelijk in de haven zouden zijn. De „Belgenland" van de Red Star Line werd tegen een dok geslingerd door den wind en kon zich eerst na een uur vrjj- maken. Hierdoor werd het vertrek van het schip vertraagd. E<m ander schip, de ,Camoronia", meldde Zondagnacht, dat het trachtte bijstand te verleenen aan een onbekend schip, 200 mijlen van het licht- scbip „Est Mantucket" verwijderd, dat noodseinen had gegeven. Een schip van de kustwacht met 8 koppen aan boord dreef zonder steenkool, 100 mijl van de kust van Ma-sachuetts. OPERA-ZA&fGERES IN EEN GEPANTSERDE AUTO. Mevrouw Frances A Ida, sopraan zargeres te Newyork, de echtgenoote van Guilio Gatti Casaaza, directeur van de Metropolitan Opera, houdt er een gepantserdv auto op nauit vrees voor aanhouding ea be- rooviog op stvaat. In Newyork is het al herbaaldeljjk voorgtkomen, dat rgke lieden in hun auto's rjjdend, door bandieten werden aangehi uden en beroofd. In haar gepant- serd wagentje zal mevr. Alda met al haar juweelen beladen, naar en van de opsra kunnen rijd-m en de American Armor cor poration, die voor de pants rrplaten zorgt, verklaart, dat de zangeres even veilig in haar auto zal zijn a's in de safe^van de staatsbank. Da auto, geheel van staal en onbreekbaar gias ver/aardigd, ziet er uit als een luxe- auto, maar indien een aanvaller op de tree- plank zou springen, zal het hem oumogeljjk zjjn de portieren te openen of de inzittenden te kwetsen. HOE OUD WORDEN GROOTE MANNEN In het Engelsche tjjdschrlft „Nineteenth Century" stelt de heer Wyott Tilby een onderzoek in naar den gemiddelden leeftjjd van .genieen en dergeljjke groote mannen en komt tot de conclusie, dat de leeftjjd van d zen den gemid lelden leeftijd over- schrijdt. Terwijl deze laatste voor gewone stervelingen met een goeden aanleg 62 jaar is, werden de menschen, die een hoogeren rang bekleedden 671/, iaar en de nog meer begaafden 68l/s jaar, terwijl 264 bjjzonder op den voorgrond tredende menschen ge- middeld 69.1 jaar oud werden. Mannen van de daad, waartoe Tilby o.a. militairen en staatslieden rekent, worden veel ouder dan de mannen, op het geeste- ljjk terrein werkzaam zjjnde, zooals kunste- naars, musici, schrijvers en dergelijken. De gemiddelde ouderdom voor de eerste groep is 73,8 jaar en voor de andere groep 64,3 jaar. Bjj de eerste groep staan de sprekers in het Lagerhuis met 80jaarftan de spits, daarna volgen de Engelsche lord- kanseliers met 79,6 jaar. Staatslieden worden gemiddeld 69.2 jaar. militairen 68.5 en geestelijken 68 4 jaar. Onder de dichters en denkers staat de wetenschap bovenaar. met 74.7 jaar, daarop volgen de philosophen met 66.7, de scbilders met 65.7 jaar en de musici met 59.5 jaar. De meening, dat dichters het vroegst sterven, wordt volgens Tilby niet bevestigdzij worden over het algemeen 59.4 jaar, maar worden toch deor de prozaschrijvers overtroffen, die 61 jaar oud worden. ONTDEKKINGEN IN DE OUDE CHALDEEENSTAD UR. De directeur van de expeditie ondernomen door het Brilsch Museum en de Universiteit IN6EZ08BEN IH E O E O E E L I 8 G E N, i V;;--- \y, WETENSCHAP] (ORGAN ISATIE van Philadelphia, Leonard Woolley, het ft dezer dagen te Londen een rede gehouden over de ontdekkingen gedaan in de oude Chaldeeenstad Ur. De heer Woolley beschreef eerst de opgravingen gedaan te Tell-el-Obeid, vier mijlen van U r, waar ruinen werden gevon- deu van den ouds'.en tempel der wereld gebouwd door een machtigen koning van Ur, die regeerde tusschen 3500 en 3300 v. Chr Er werd o a ten klein marmeren tafeltje gevonden, de stichtingsteen van het gebouw. Uit 't opsohrift daarop bljjkt, dat de tempel was gebouwd ter eere van de godia Nin- Karrag. Hat was reeds bekend, dat deze volgens het gelcof van dit volk in verband stond met de schepping van de wereld. Het bleek nu, dat ze ook de goiin was van het vee en den landbouw. Vlak bij den tempel vond de beer Wooll-y een kerkhof u't denzelfden tijd. Om de Ijjken waren de voorwerpen geplaatst, die de menschen in hun leven roodig hadden ge had voedsel. wapens en gereedschappen bij de mannen, kralen, rouge en toilet- artikelen bjj de vrouwen Het was duide- ljjk, dat deze menschen geloofden in een hiercamaals, waar de godin die hen in deze wereld had gescbnpen eD in 'tleven ge- houdeD, hen opnieuw zou doen geboren worden. Wat de stad Ur zelf betreft zei dehetr Woolley, dat het belangrijkste van die plaats was de Ziggurat de hoogte wasr- op de groote tempel stond, gewjjd aan den Maangod. Deze werd gebouwd ongeveer 2300 jaar v. Crh., drie eeuwen voor Abra ham. Hij was 200 voet laag, 150 voet breed en 70 voet hoog. TE PLETTER GEVALLEN. Een 5-jarig meisje, Ida WeismaD, en haar 7-jarig broertje Frank, te New-York hadden een iilm gezien, waarin clowrs allerlei kunsttoeren uithaalden. Toen nu de moeder van de kinderen beneden was, en zij alleen bleven, wilden zij de clowns nivolgen. Een matras werd opengespreid op den grondde kleine Ida klom zou hoog mogeljjk en sprong dan met zoo'n kracht dat zij door het verster vloog en van vjjf verdiepingen hoog op de straatsteenen te plelter viel. EEN PRINS IN DE 0AY1AAR. Te Weenen is dezer dagen prins Ed ward Lubocviz teruggekeerd uit Amerika waar hij fortuin maakte en tevens een rjjke erfgename huwde. Vo6r den oorlog behoorde de prins tot de aristocratisehe „high life", daarna verarmde de priuseljjke fa mi lie en hij besloot in April 1924, na een laatste fuif te Napels, in de nieuwe wereld fortuin te zoeken. Toen bij te New-York aau wal stapte, had hij nog 80 dollars op zak. Dagen lang, zco ver- haalde hp aan de nieuwsgierige reporters, zwalkte hij door de straten, zoekende naar een //baas". Hij belandde tenslotte in een kleeding m igazjjn van Wansmaker, waar hij klerk werd met 25 dollar per week. De Weensche kringen, waar de prins vroeger a's schit lerend en geldverspillend cavalier bekend was, stcnden een poosje verbaasd toen zij dit hoorden. Met den zoon van den vroe- geren minister Iswolski begon de prinse- lijke klerk een caviaar-handel en hiermede werd de grondslag van zijn fortuin gelegd. Het werd mode van de rijke Amerikanen, die te Palmbeach hun dollars verteren, alleen caviaar te eten van den Weenschen prins, die zjjn titel handig wist te exploi teeren en zjjn succes was volmaakt, toen hij de dochter van een rijken fabrikant tot gemalin kreeg. „Het geld ligt in Amerika niet opgeschept", verzekerde Lobocviz, „het is hard werken en succes is niets anders dan een kwestie van geluk". Nu zijn de teruggekeerde prins en zjjn Amerikaansche vrouw gaarne geziene gasten op de kasteelen van den ouden adel in Oostenrijk. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergiadering van Dinsdag 6 October 1925, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer E. lilok, burgemeeeter. Tegenwoordig de leden; J. M. Oggel, M. W. Aoster, A. E. c. Kruysse, Hi. J. van Dixhoorn, J. W'eijns, J. M. Baert, A. Th. 't Gilde, Ed. van de Cast eel, F. Dieleman, J. de Feijter en P. de Feyter. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. Hij vestigt vervolgens de aandacht op het gewijzigde mtenieur der raadszaai, door aan- schaffing van nieuw meubilair en gewijMgde plaats der raadsieden in hoefijzervorm in plaats van in een kring rond de tafel. Hij teoopt dat aan dezen tafel meerdere gewichtige be- sluiten zullen worden genomen in het belting van de gemeente en dat deze gewijzigde ptaat- sing der leden aanleiding zal gvven tot ver- gemakkelijldng der besprekangen. Aan de orde Vomt. 1. Notulen. De notulen der vergadering van 21 Juli jl. warden met aLgemeene stem/men vastgesteid. Omtrent de notulen der vergadering van 27 Aug. 1.1. merkt de heer DIELEMAN op, dait hij niet heeft gezegd, dat aan het kerkbestuur der Geref. kerk een briefje behoorde gestuurd te worden, doch aan den kerkeraad, aangez.ien de Geref. kerk wordt bestuurd door den kerke raad, doch niet door een kerkbestuur. De VOORZITTER noemt dat juist en zegt toe, dat deze wijzdging zal worden aangebracht, waarna de notulen met algemeene sternanen worden vastgesteid. 2. Ingekomen stukken en mededeelingeu. a. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 11 September 1925, waarbij over- eenkomstig art. 167 der Gemeentewet de ont- vangst wordt bericht van een afschrift van de door den raad op 21 Juli/27 Augustus vast- gestelde verordening, houdende voorschriften voor motorrijtaiigen, bestemd voor het vervoer van reizigers tegen vergoeding. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het raadsbesluit van 27 Augustus 1926, betreffende verkoop van de woning gemerkt F no. 9, kadastraal bekend sectie G no. 1192, in de Oude Wijk, voorzien van het bewij-s der goedkeuring door Ged. Staten. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van burgemeester en wet- houders van Ter Neuzen, naar aanleiding van een verzoek om inlichtingen betreffende de aanvraag om concessie voor gasJevering, lui- dende als volgt: Naar aanleiding van uw nevenvermeld schrijven deelen wij U mede, dat wij Uw Col lege tot onzen spijt nog geen afdoend antwoord kunnen geven over bovengenoemde zaak. Toen wij U bij schrijven van 12 Maart 1925 mede- deelden dat wij binnen eene maand wel de ge- gevens der firma waarmede wij in ondeijhan- deling waren, zouden hebben onitvangen, kon- den wij dit doen-, daar men dit ons had toege- zegd. Nu is evenwel de directeurder ondeme- rnitiig ernstig ziek geweest, hij is nog steeds niet geheel hersteld en dit is de reden der vertraging. Van onze zijde is eenige malen en mondeling en schriftelijk aangedrongen op afdoening der zaken, doch steeds vroeg men uitstel in verband met ibovengernelde omstan- digheid. Wanneer nu de gegevens in ons bezit zullen zjjn weten wij nog niet. Uw College zal dan ook nog wat geduld moeten hebben. In elk geval heeft Uw voorstel nog steeds onze voile aandacht en als alle voorstellen binnen zijn, zullen wij ernstig overwegen, welk plan voor onze gemeente het meest is aan te bevelen. Ten slotte moeten wij U opmerken, dat wij het betreuren, dat Uw voorzitter in de open- bare Raadsvergadering enkele scherpe opmer- kingen aan ons adres gemaakt heeft, zonder eerst eens bij orns te informeeren naar de reden van uitstel. Dergelijke uitlatingen lij- ken ons niet bevorderlijk voor eene goede sa- menwerking. Wij twijfelen er niet aan of U zult thans ons uitstel hillijken en dit aan Uwen Raad mededeelen. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een adres van P. Huijssen en 8 anderen, alien bewoners van het gedeelte Ouden weg, loopende vanaf de gebroeders Den Hamer tot de Beoostemblijsche straat, die daarin te ken nen geven: dat zij veel ongerief ondervinden van het onbestrate gedeelte naast bet voetpad en tus schen den straatweg voor hunne woningen ge- legen, temeer daar de rioleering daar ter plaatse onvoldoende fimctioneert; dat hierdoor voortdurend een ware siijkboe' wordt igevormd waaraan het natte seizoen niet weinig bijdraagt; redenen waarom zij den Raad beleefd ver- zoeken maatregelen te treffen tot verba rding van dit gedeelte van den weg waardoor deze toestand zal zijn verholpen. ■BH mm IS THANS DE PRIJS VAN 1 KILO-BUS BLOOKER'S DAALDERS CACAO. M II IS 1 ONS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2