SPORT. LANBB0UWBER1CHTEN. 6EMEN8DE BERICHTEN. werd o.m. mededeeling gedaan aan de gemeente-politie, die, nadat de motor was afgevaren, maatregelen nam om ter plaat- se te doen dreggen. Omstreeks 10 uur in den voorniiddag werd het lijk van den vermiste opgehaald, naast een aan het remmingwerk gemeerd schip, waar de ..Luctor' naast gelegen heeft. D. is vermoedelijk tusschen de twee schepen te water geraakt. BIOSCOOP. Het was een afwisselend en uitgebreid programma dat gisteravond in het concert- en bioscoopgebouw vertoond werd. „De race naar het geluk' was zeer interessant vooral de auto-races aan het eind. ,,Zijn wraak" was een drama, dat algemeen de belangstelling trok en de klucht ,,De 2 matrozen" was inderdaad een klucht, en deed hartelijk lachen. Voorts werden nog mooie natuuropnamen gegeven. Woensdag volgt het tweede deel van „Helena" of ,,de val van Troye". Daar in wordt de eigenlijke verwoesting van Troye weergegeven in al de grootschheid van opzet waarover de filmtabrieken te- genwoordig beschikken en waarvan we reeds in het eerste deel van dit werk een indruk konden krijgen. Men heeft bo vendien voor de vertolkers van de hoofd- figuren uitstekende krachten weten te vinden, die aan deze gebeurtenissen, vol- gens de overleveringen uit den klassie- ken tijd leven weten te geven. HET ROODE KRUIS. Het kwantum bedden, dat in den Kring Zeeland van het Ned. Roode Kruis steeds in voorraad moet zijn om bij eventueele rampen te kunnen worden gebruikt, be- draagt 125 en deze zijn toevertrouwd aan het toezicht van de aldeeling Middelburg. Voor het opbergen dezer bedden met toe- behooren is thans een geschikte gelegen heid gevonden op den zolder van het weeshuis aldaar en daar liggen nu de 125 houten ledikanten netjes geordend, tal van pakken bevatten lakens, dekens, kussens enz., terwijl 63 beddetafeltjes voor het ge bruik gereed staan. Al moge zeker van harte gehoopt worden, dat zij daar immer blijven staan, toch zal het voor velen een geruststelling zijn te weten, dat als er on- verhoopt zich iets ergens in onze provin- cie voor doet, direct zulk een voorraad naar de plaats des onheils kan worden vervoerd. HENGSTDIJK. Bijna is weer een jaar verstreken, sinds de weduwe Asselman alhier haar 102den geboortedag vierde. Is een tijdsverloop van een jaar van betrekkelijk weinig be- teekenis, voor iemand van zoo'n ouder- dom beteekent het heel wat. Op 1 No vember hoopt zij haar 103den jaardag te herdenken. Zij is nog steeds kras en vol grappen. KOEWACHT. Tegenwoordig houden de leden van de bijzondere Vrijwillige Landweer iederen Zaterda" onder leiding van den heer J. van Mossevelde schietoefeningen op de speelplaats achter de bijzondere jongens- school op den Ouden Molen. Toen de landbouwersdochter E. H. Vrijdagmorgen bezig was met het koken van het veevoeder, geraakten hare klee- deren in brand, met het noodlottig gevolg, dat z;: zulke deerlijke brandwonden op- liep, dat zij per auto naar het ziekenhuis te Stekene moest vervoerd worden. BRESKENS. J.l. Vrijdag herdacht de N.V. Van Melle's Confectionery Works alhier, haar 25jarig bestaan. Oorspronkelijk eene eenvoudige bak- kerij, is deze inrichting uitgebreid tot eene fabriek van grooten omvang, die haar producten, biscuits en suikerwerken, over de geheele wereld verzendt en een per- soneel heeft van 250 personen. waaruit wel blijkt van welke beteekemis de fabriek voor onze gemeente is. Zij is ook con- cessionaris voor de levering van electri- sche stroom in deze gemeente. Van vele woningen woei Vrijdag de driekleur. Des middags hidden de direc- teuren en commissarissen receptie ten kantore der vennootschap, welke door de vele bloemstukken in een waren tuin was herschapen. Deze receptie was druk bezocht, ook o.m. door het gemeentebestuur van Breskens en het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen. ZEEUWSCHE BANK TE MIDDELBURG- De buitengewone aandeelhoudersver- gadering heeft vastgesteld dat de vennoot schap in toestand van liquidatie is gekomen door het verloren gaan van meer dan 75 pCt. van her aaodeelenkapitaal. VOETBAL. AM. IV. 3e kl. A. Wedstrijduitslagen van Zondag 11 Oct. 1925. Walcheren—Terneuzen 0—5 StavastM. E. V. O. 01 d i - I doelP" a S A 5 s Zeelandia Terneuzen M. E. V. O. Goes Walcheren Stavast *Zierikzee Bij toelating. De gisteren te Middelburg gespeelde wed- strijd Walcheren—Terneuzen, werd door laatst- genoemde met 50 gewonnen. De rust ging in met 1—0. Terneuzen II speelde gisteren alhier een vriendschappelijke wedstrijd tegen H.V.V. II van Hulst, welke door de thuisclub met 3—0 werd gewonnen. Met de rust was de stand 1—0. Zondag j.l. speelde de voetbalver- eeniging „Axel" tegen ,,Welkom" uit Hulst. De uitslag was 30 in 't voordeel van Axel. Een tegenpunt had ..Welkorn" wel verdiend. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebbeu z eh in deze gemeenfe gevestigd J. J. Kaan, hoofdonderwijzer, Q 27. van Lekkerkerk. F. van Mechelen, zond r, woonwagen, van Bergen op Zoom. J. dmoor, zonder, Tramstr. van Schoon- dijke. C. van Doorn, werkman, Baandijk 31, ambtshalve. Ph. Eij^ackers, d enstbode, Nieuwstr. 13, van Hon'euisse. J C. Klaassen, zonder, Noordstraat 81, van Hoek. L. Brouwer, dienstbode, Blokken 16/17, van Veere. A. C Rombaut, zonder, Steenkamplaan 77, van Koewacht. (J Leunis, kantoorbed. Z. V. T. M., Nieuwediep 82, van Axel. C. A. Wiskerke, zonder, Van Steenber- genlaan 16, van Ginneken en Bavel. C de Wilde, zonder. Scheldekade 4, van Axel. W. F. Bubeck, electricien, P 122e, van Sluis J. S. Oppa, dienstbode, Van Steenbergen- laan 7, van Zaamslag. Vertrokken: H. Herrebout, werkman, Nieuwediep 55, naar Brussel. H. Verkerke onderwijzer, Djjkstraat72, naar Tholen. D. E. G. van Bockstaele, zonder, Nieuw- straat 22, naar Douala (Afrika). A. W. Verschelling, zonder, Grenulaan 5, naar Middelburg. C. A. Lioen, letterBetter, le Verbinding- straat 15. naar 's Gravenhage. L. Heijligers, zonder, Dijkstraat 64, naar Rotterdam. A. M. Belaert, dienstbode, Stationsweg 39, naar Zuiddorpe. P. L. Buitendijk, aannemer, Markt 23, naar Heerlen. I. M. Martens, zonder. P 72, naar Axel. E. Lambert, monteur, Steenkamplaan 10, naar Oolombes (Fr.) M. A. Wairon, monteur, Schuttershofweg 4, naar Co'ombes (Fr.) A. M. Goethals, zonder, 0 119, naar Goes. W. J Wolfert, zonder, P 53a, naar Zaamslag. P. Dane, zonder, Dekkerstraat 23, naar Kampen. A. P. en A S. Oppeneer, zonder, Steen kamplaan 21, naar Amsterdam. J. Verstraten, landbouwersknecht,School- weg 33, naar Hoek. R. M. Vink, dienstbode, 0 185, naar Boschkapelle. LANDBOUW EN VOGEL- BESCHERMING. Algemeen wordt tegenwoordig erkend, dat de meeste der in het wild levende vogels nuttig zijn voor landbouw, tuinbouw en boschbouw en men zou daarom mogen ver- wachten, dat deze dieren zooveel mogelijk door den mensch beschermd worden. In werkelijkheid is het evenwel vaak anders. Ter wille van een gering direct voordeel worden nog steeds duizenden vogels ge- dood of gevangen en andere duizenden worden aan de natuur onttrokken, zonder dat er eenig voordeel voortvloeit uit deze vogelverdelging. Met netten wordt jacht gemaakt op sijsjes, kneutjes, vinken, enz.; torenvalken, buizerden en uilen worden nog steeds op klemmen gevangen of geschoten en nog veel te weinig wordt er over nage- dacht, dat voor het bestrijden van insecten- en muizenplagen, de vogels niet gemist kun nen worden. Parijsch groen moet worden aangewend om het land van emelten te zuiveren; de natuurlijke vijanden van dit gedierte, de vogels, worden evenwel nog in grooten getale opgeofferd. Wij meenen een dringend beroep te moe- ten doen op alien, vooral op de landbou- wers, om aan den vogelmoord paal en perk te stellen. Wij hopen, dat de landeigenaars en landgebruikers ernstig zullen willen overwegen, bf het wel raadzaam is, ver- gunningen te verleenen vogels te vangen of te dooden op de hun toebehoorende of bij hen in gebruik zijnde landerijen. Wij twij- felen er niet aan, of hunne beslissing zal onzen vogelstand ten goede komen. De Vogelwet en de Jachtwet laten het vangen of dooden van verschillende vogel- soorten toe; kooivogels mogen met netten gevangen worden, goudplevieren behooren nog steeds tot het ,,waterwilddoch de eindbeslissing over het al of niet uitoefenen, zoowel van de geoorloofde als van de niet- geoorloofde vogelvangst en vogeljacht be- rust bij de landeigenaars en landgebruikers en wij hopen, dat deze van hun recht een oordeelkundig gebruik zullen maken. Het Hoofdbestuur der Nederl. Vereen. tot Bescherming van Vogels, Dr. A. E. H. SWAEN, Voorzitter. J. DRIJVER, Secretaris. Amsterdam, October 1925. Heerengracht 260/266. LIJMBANDEN OM VRUCRTBOOMEN. Bezitters van ooftboomen, die, ofschoon de rupsen van den kleinen wintervlinder in den afgeloopen zomer schade aan hunne boomen hebben gedaan, nog geen lijm- banden hebben aangelegd, worden er aan herinnerd, dat het thans het juiste tijdstip daarvoor is. Zoodra het nl. iicht gevroren heeft, bestaat er kans op het nit den grond voor den dag komen der wintervlinders. De Ipmha- den nu dienen om den vrouwe- lijken wintervlinders. die geen vleugels bezitten en die dus loopende de takken moeten bereiken om daar hare eieren te leggen, het opkruipen tegen den stam te beletten. Uitdrukkelijk zij hier vermeld, dat de* ljjmbanden uitsluitend dienst kuncen doen als bestrijdingsmiddel tegen de winter vlinders. De wormstekigheid van appels en peren wordt door een andere rups ver- oorzaakt en kan niet met lijmbanden be- streden worden. De rupsen, die uit de wintervlindereieren te voorschijn komen, zijn de zgn. trekmaden, die vooral aan kersen- en appelboomen, maar ook aan andere vruchtboomen zeer scbadelijk kunnen worden door het aanvreten der jonge vruch ten en door het vernie'en der bladeren. In mededeeling no. 3 van den Planten- ziektenkundigen Dienst is de wijze van aanleggen der ljjmbanden nauwkeurig beschreven. Daar het resultaat, dat men bereiken zal, zeer afhankeljjk is van de kwaliteit (langen duur van de kleefkracht) der ge- bruikte ljjm, bepale men zich tot de aan- schaffing van een der goede handelssoorten. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dient te Wageningen en door de op ver schillende plaatsen werkzame ambtenaren van dezen Dienst. De Inspecteur, Hoofd van den Planten ziektenkundigen dienst, N. VAN POETEREN. RECHTSZAKEN. Politiereohter te Middelburg. Zitting van 9 October 1925. Heden werd behandeld de zaak tegen P. M., oud 27 jaar, werkman te Graauw, I wegens openbare schennis van de eerbaar- heid te Ossenisse op 24 Augustus j.l. Eisch /25 hoete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak idem. ERNSTIG ONGELUK. Gisteren hadden te Sappemeer motor- rennen plaats. Een der deelnemers ge- raakte op een gegeven oogenblik zijn stuur kwijt en vloog tusschen een groep jongens die buiten de afzetting op verboden terrein zaten. 2 jongens werden terstond gedood en 5 anderen licht gewond. VALSCHE MUNTERS. Den laatsten tjjd werden te Rotterdam geregeld valsche guldens en rgksdaalders in betaling gegeven. De politie kon er niet in slagen, de daders te vatten. Dezer dagen kwam een jongea bij een winkelier in de Spastraat. Hg betaalde met een papieren rijksdaalder, hetgeen de winkelier bemerkte. De jocgen zei het biljet van zgn broer ontvangen te hebben. De winkelier stelde de politie in kennis. Deze nam den broeder van den jongeD, den 26-jarigen haver arbeider J. v. H., in verhoor en deze vertelde, dat hjj het valsche biljet had verbrand. De politie nam hem mede naar het bureau, waar deze door de mand viel en mededeelde, dat hjj den valschen rjjksdaalder had ontvangen van den haven- arbeider A. D. K. Ook deze werd gearre- steerd, ontkende aanvankelijk, doch gaf ten slotte het adres op van zekeren L. F. Daar werd een huiszoekiDg gedaan en men vond in een loodsje onder den grond verborgen, 'n doosje, waarin 119 valsche rgksdaalders waren. Ook L. F. werd gearresteerd. Deze deelde mede, dat de eigenljjke maker een Daitseher, A. de B. zou zgn, die in de Hudsonstraat woonde. De recherche deed een inval en vond een Daitseher bezig met het maken van valsch geld. Op hem werd nog een 10 tal valsche rijksdaalders gevon den. Ook den kostganger A. P. werd gear resteerd, die eveneens in het bezit bleek van valsche rgksdaalders. Achtereenvolgens werden daarna als betrokken bij deze valsche munt«nmakerjj gearresteerd de winkelier A. S., de rjjwielhandelaar A. K. P. en de havenarbeider L. v. S. Bjj den Duitscher werd op den zolder een volledige installatie gevonden voor bet maken van valsche biljetten. Deze is in beslag genomen. Gebleken is. dat 750 valsche mnnten zjjn gemaakt, doch daar can zijn slschts 250 gevonden. De politie gelooft, alle betrokkenen gevat te hebben. VRACBTAUTO GEKANTELD. Een Haagecbe vrachtauto, die uit Leiden een aantal Haagsche feestgangers van de 3 October feesten vervoerde, passeerdeZater- dagnacht omstreeks twee uur het Vaillant- plein. Een aantal passagiers was reeds uitgestapt en een drietal moest nog-jvorden thuisgebracht. Bij het inzwenken van de bocht naar de Vaillantlaan kreeg de vrachtauto plotseling een zoodanige snelheid, dat hij door het snelle zwenken op de twee rechterwielen kwam te rijden. Door de botsing tegen een troittoirband kantelde de wagen. Een der passagiers, zekere J. L. uit de ElaDdstraat, die naast den chauffeur had gezeten. raakte onder den auto en werd op slag gedood. De bestuurder J. N., brak een viertal vingers en kreeg nog meerdere niet ernstige verwondingen. Hij moest nasr het zieken huis worden overgebracht. De derde inzittende, S. D. J. d. K., uit de Sirtemastraat, d:e achterop den auto zat kwam er met enkele lichte verwondingen nog het beste af De auto was totaal vernield. Volgens de verklaringen van den chauffeur had de gedoode bij het nemen van de bocht uit nieuwsgierigheid aan een handeltje ge- trokken, niet wetende, dat hij daardoor vol gas gaf. De auto kwam hierdoor plotseling op voile snelheid en vloog met ijzingwek- kende vaart op een boom toe. Door het stuur om te gonien. kon de chauffeur een botsing voorkomen, maar hierdoor zwenkte de wagen zoo, dat deze kantelde met het noodlottige gevolg. De auto is in beslag genomen. N00DLAND1NG IN DE HAARLEMMER- MEERPOLDER. Vrijdagmiddag te ongeveer 4 uur heeft het vliegtuig HNAOL op weg van Rotterdam naar Amsterdam in den Haarlemmermeer- polder nabij het fort Koedelstaart een nood- landing gemaakt. Het vliegtuig, een Fok- ker VII, vervoerde vier leden van het personeel van de K. L. M. en bagage van Rotterdam naar Amsterdam. Denoodlanding had plaats wegens het warmloopen van den motor. Het toestel kwam in een weiland terecht en werd ernstig beschadigd. De inzittenden bekwamen geen letsel. Het toestel werd bestunrd door Van der Hoop. Het zal ter plaatse worden gedemonteerd en naar Rotterdam gebracht. VAN EEN AUTO GESPRONGEN EN OVERREDEN. Zaterdagmiddag passeerde een auto van Bus' Stoomboot Mij het kruispunt Schoter- weg-Kennemerstraat te Haarlem. Achterop den wagen zat het zOontje van den heer Bijster. De joogen wilde van den auto springen, maar viel en geraakte met zgn hoofd onder een der wielen. De knaap kreeg een hersenschudding en overleed spoedig daarna in het ziekenhuis ,St. Jo hannes de Deo." BELASTINGONTDUIKING. Naar „Het Volk" verneemt, heeft de inspecteur .der directe belastingen te Maastricht een aanklacht ingediend tegen eenige hoofdambtenaren van de mijn Laura" te Kerkrade, wegens belasting- ontduiking Gedurende een reeks van jaren hebben zij hun tantiemes, die van 6 tot 12 duizend gulden en meer beloopen, op hun belasting- biljet verzwegen, tengevolge waarvan zij steeds te weinig belasting nebben betaald. Bij het door den inspecteur ingestelde onderzoek weigerden de betrokkenen in lichtingen te geven, terwijl de directeur, de heer Schweitzer, te Heerlen, weigerde de boeken ter inzage over te leggen. De Officier van Justitie zal, naar het blad verneemt, tot vervolging wegens belastingontduiking overgaan. IN EEN RIOLEER1NGSPUTJE GEVALLEN. Te Ngmegen is Vrjjdag een knaapje van 20 maanden, terwjjl de moeder een bood- schap deed, voorover in een rioleerings- putje achter de woning gevallen. Toen de moeder thuis kwam was het kind overleden. LIJKJE VAN EEN KIND. Wandelaars hebben Dinsdagavond op het Delftsche Jaagpad te Leiden een oude schooltasch gevonden, welke het lgkje van een pasgeboren kind bleek te bevatten. Het lgkje was verpakt in bruin pakpapier. Om de tasch was een touw gebonden, waaraan een steen bevestigd was. VINGERS AFGEKNELD. Een 17jarige blikslagersknecht kwam met beide handen onder een z.g. blikstamper in de conservenfabriek der firma Wouterloo te Leiden. Drie vingertoppen van de liDker- hand en de rechter-wijsvinger werden den jongen afgekneld. BANKBILJETTEN IN DE KACHEL. De vrouw van den landbouwer W. te Groot Driene, nabij Hengelo, heeft een bedrag van 80 aan bankbiljetten, dib in een oude krant waren gewikkeld, in de kachel geworpen. De biljetten zgn geheel verbrand. ONBEWAAKTE OVERWEG. De trein van 2 uur uit RooRendaal naar Rotterdam, heeft Vrijdagmiddag den voer- man Tak uit Zegge met zgn vrachtauto aangereden. De auto werd vernield, een meerijdend knaapje uit Roosendaal, de Bruyn gedood. De aanrijding geschiedde op den bernchten onbewaakten overweg onder Oudenbosch. ALS KINDEREN MET LUCIFERS SPELEN Bij den landbouwer H. op Kernhem, even buiten Ele, was brand ontstaan, doordat een ojarige jongen van den buurman van H., een lucifer had aangestoken en tegen den hooiberg gehouden, met gevolg, dat deze onmiddelljjk in lichte laaie stond en twee daarnaast staande bergen eveneens spoedig vlara vatten. De brandweer was spoedig in actie. Zjj had ongeveer 700 meter slang te leggen van het dorp naar Kernhem, doch de druk van het water werd door den autosproeiwagen verhoogd. Evenwel kon men met dat eene straaltje water niet beletten, dat 150al60 vim ongedorste rogge en haver, alsmede 50.000 pond hooi een prooi der vlammen zijn geworden. Door het belendende perceel nat te houden, zooveel mogelijk was, is dit behouden gebleven. De bergen met hun inboud waren ver- zekerd, doch zeer laag. EEN SCHIETPART1J TE BEVERWIJK. Zondagnamiddag ontmoette een surveil- leerend agent van politie in de Bloksteeg te Beverwijk een platten wagen, bestuurd door M. J., die bij de politie niet al te gunstig bekend staat. Op den wagen zat J.'s vrouw en nog een drietal personen, alien min of meer onder den invloed van sterken drank. De wagen reed in de richting van den Polderweg'en werd door den agent gevolgd. Bij de woning van J. aangekomen, ont- stond hevige twist tusschen J. en twee van de mannen, die met hem waren meegereden. J. weigerde de twee mannen binnen te laten, waarop dezen met steenen de ruiten J van diens woning ingooiden. Opeens kwam J. naar buiten, gewapend met een buksen schoot op ongeveer 15 a 20 meter op hen en trof den 24jarigen J. Ch. met 'n schamp- schot in het rechter been. De buks bleek met hagelpatronen geladen. De politieagent sommeerde J. de buks over te geven en het wapen te ontladen, maar daar J. hieraan niet voldeed en daar de agent alleen en machteloos was, ging deze naar buiten. De twee personen ston- den toen nog op den weg. J. kwam wederom naar buiten en richtte de buks in de rich- ting van den politieagent, waarachter de andere persoon, de 28 jarige H. F. Sch. zich trachtte te verschuilen Toen de agent hem gelastte van achter hem weg te gaan, voldeed Sch. hieraan, uitroepende „Niet schieten maar voor deze een paar passen gedaan had, viel een tweede schot. Sch. werd getroffen in zgn linkerwang, terwijl zijn oog bloedend ver- wond werd. De agent trok nu zijn revolver en dreigde te zullen schieten, als J. niet naar binnen zou gaan. Aan dit bevel werd eindeljjk voldaan. lnmiddels was hulp der politie komen opdagen en werd J., zonder verzet in zijn woning gearresteerd. De buks, be- nevens 20 hagelpatronen, werden in beslag genomen. Bij fouilleering bleek J. nog 3 patronen in zijn jaszak te hebben. KINDEREN AANGEREDEN. Vrjjdag zijn eenige kicderen, die zich op het trottoir in de Prins Hendrikstraat te Eicdkoven bevondeD, door den automobiel van den heer Bayens aangereden. Het zoon- tje van den heer J, Rleerekoper werd ernstig inwendig verwond. Men vreest voor zgn leven. Het zoontje van den heer S. de Jong werd een been zwaar gekneusd. Min of meer lichte kwetsuren liepen de teide zoontjes van den heer J. Wertheim en het zoontje van den heer Grunfeld op. EEN TIJGER DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN. Dezer dsgen reed een autobus niet ver buiten Bombay toen een groote, volwassen tgger haar weg kruiste. De chauffeur deed, wat een chauffeur doet, wanneer iemand op den rjjweg loopt: hij toeterde en gaf daarna, met open knalpot, vol gas. Het beest bleef waar het was. Pas op het allerlaaste oogenblik sprong het op zjj, doch joist te laateen der voorwielen ging hem over het lichaam en de tgger was op slag dood. ONVRIJWILLIGE MOORDENAAR. Uit Dyon (Fr.) melds men, dat te Coal- mier-Ia-See een hoeveknecht, die voor de eerste maal op jacht was gegaan, gekomen in een sparrenbcsch, gerucht hoorde als van naderend wild, zag weldra iets bewegen en schoot. De jager hoorde een smattkreet. Verschrikt naderde bij en zag een van zgn geburen, Charles Perrichot, 53 jaar ond, vader van vijf kinderen, dood te gronde liggen. De onvrjjwillige moordenaar heeft zich gevangen gemeld. EEN ZONDERLINGE GESCHIEDENIS. De bladen houden zich sinds eenigen tjjd met een vrij geheimzinnige aangelegenheid bezig. Een paar wektn geleden werd .ge meld, dat „Regierungsrat" graaf Ludwig von Bothmer uit Potsdam bij een tweegevecht zwaar gekwetst was en in het ziekenhuis aldaar werd verpleegd. Dit laatste was juist, maar het was niet bij een duel dat graaf Bothmer zoo ernstig werd gewond. In Augustus ging een 82jarige „Geheimer Oberjustizrat", Rieck genaamd, die te Potsdam woonde, met vacantie. Hij ver- zocht gravin Bothmer, met wie hij goed bevriend was, tjjdens zijn afwez gheid nu en dan naar zijn huis te gaan kijken. Nauwelijks was de heer Rieck vertrokken, of de schoonmaakster merkte, dat er kost- bare tapijten uit zijn woning verdwenen waren. Toen een paar familieleden van den heer Rieck eens een kijkje in de woning kwamen nemen, ontbraken daar alle zilveren voorwerpen. Kort daarop keerde de heer Rieck raar Potsdam terug. Alle moge)ijke personen werden van den diefstal verdacht, behalve gravin Bothmer. Toen er echter op een mooien dag weer twaalf zilveren lepels ontbreken, begon men te vermoeden, dat de gravin de hand in het spel had, daar er bovendien bekend was geworden, dat zij steeds in financieele moeilijkheden verkeerde. Weer een paar dagen later werd graaf Bothmer zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Hij had zelfmoOTd pogen te plegen. Uit een brief aan zijn vrouw bleek voldoende, dat hij aan haar schuld geloofde, Intusschen zijn er te Berlijn in een winkel twee Per- zische tapijtjes in beslag genomen. die daar door gravin Bothmer waren verkocht De gravin werd ook betrapt, toen zij een paar kristallen vazen in een plantsoen bij de Katholieke kerk te Potsdam poogde te stelen. Onverwachts ontbood de gravin een Katholiek priester en overhandigde hem een brief, waarin een onbekende vrouw aan de gravin schreef, dat zij op haar sterfbed lag en bekende, met haar man alle diefstallen te hebben gepleegd; Zij wilde voor haar dood de gravin van elke verdenking be- vrijden. In tegenwoordigheid van de gravin heeft de politie toen in den Nenen Garten bij het zoogenaamde Marmor Paleis op enkele plaatsen, die in den brief waren aangeduid, gegraven. Men vond nu spoedig een pak vol zilveren voorwerpen. De Potsdamer Tageszeitnng waaraan deze bijzonderheden ontleend worden, verzekert, dat in de stad niemand een woord gelooft van het verhaal van de stervende vrouw. Enkele Berlijnsche bladen verwachten de spoedige arrestatie van de gravin. -* O v. t. 1 3 2 2 2 4 1 1 1 1 4 3-0 10-4 2-1 5-2 2-6 3-12 2.— 1.66 1.50 1 0.50

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2