AL6EMEEK NIEUWS- EM ADVERTENTIE3LAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DE INDRINGER No. 7820. Maandag 5 October 1.925. 65e Ja&rgaiifc,. BINNEKLAMO. fgPHltTOH, ~B UITENLAND. Vnnr binnen Ter Neuzen f 1 40 Der 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /«,60 per jaar ABON^EMENTSPRIJS: V™ Ned. Indie en Atnerika /2,70 per 3 rnaanden - Voor 't overig buitenland /3,35 per 3 maanden - Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. DE STOKMRAMP. De schattings commiss e te Neede beeft de stormschade op f 195,959 begroot. Te Oldenzaal beloopt de schade f 26,500. DE STEUN VERLEENING. Naar de correspondent van deN.lt Crt. te Brusse! ineldt, heeft het feest in het C reus te Gent, ten bate van de slacht offers van de stormramp in Gelderland en Noord-Brabant, 13,000 francs opgebracht. Het comite heeft dit b-drag overgemaakt aan den Belgischen g»zant in Den Haag. Bij het plaatselijke steuncomite te Borculo is ongeveer f 200,000 ingekomen. POSTZEGELS VAN 9 CENT. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat in pe- bruik zullen worden gesteld postzegels van 9 cent. Vermoedelijk zullen deze aan het eind van de loopende maand aan de kantoren «der posterijen verkrijgbaar zijn. NATUURSCHOON IN BEBOUWDE KOMMEN. De Minister van Binnenlandsche Za- ken en Landbouw heeft er de aandacht der gemeentebesturen op gevestigd. dat het ter bevordering van de bewaring van natuurschoon binnen de bebouwde kommen hunner gemeenten gewenscht is. dat zij aldaar niet overgaan tot eenigs- zins belangrijke veilinaen, zonder vooraf het Staatsboschbedrijf te hebben qe- hoord. De Minister heeft er voorts nogmaals de aandacht van alle publiekrechtelijke lichamen alsmede van vereenigingen en stichtingen van algemeen nut op geves tigd, dat zij van hun voornemens om hiinne bosschen en andere houtopstan- den te vellen of te dunnen, ten minste een maand voor de dunning of veiling schriftelijk kennis moeten geven aan den directeur van het Staatsboschbedrijf te UtrecWt. en dat bij niet voldoening aan dit voorschrift strafvervolging op grond van art. 16 der Boschwet 1922 zal wor den uitgelokt. De Minister noodigt al deze lichamen uit. van alle vellingen en dunningen. die in het a.s. seizoen moeten plaats hebben, tijdig in eene kennisgeving mededeeling te doen. EMIGRATIE NAAR CANADA. .Voor degenen, welke er over denken het volgend jaar naar Canada te emi- greeren, is thans de tijd aangebroken om voorbereidingen te maken, teneinde in de maand April 1926 daarheen te kunnen vertrekken. Voor emigratie naar dit land komen alleen zij in aanmerking, die op de hoog- te zijn van landbouwwerkzaamheden. in het bijzonder die goed kunnen melken en met paarden en landbouwmachines kun nen omgaan. Zij moeten een goede ge- zondheid genieten en bereid en in staat zijn hard te werken en vaak lange dagen te maken. De Emigratie Centrale Holland te 's Gravenhage, een instelling, welke on- der toezicht staat van de Nederlandsche Regeering, helpt bij alle voorbereidende Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 82) (Vervolg.) ..Zeker geloof ik dat en daarbij uw sympathie en steun heeft meer verschil voor me gemaakt, dan u waarschijnlijk begrijpen kunt." De oude vrouw keek hem strak aan. „Lance," zeide ze, „zoo nu en dan is er in je manier van doen, in je type iets, dat me niet recht duidelijk is. Natuurlijk be- grijp ik wel. dat je uit beleefdheid niet veel anders kon amtwoorden, maar 't vreemdsoortige is, dat 't klonk, alsof je het meende." ,,Ik meende het ook," antwoordde Wi- tham, terwijl zijn glimlach iets stars kreeg. ..Meer kan ik niet zeggen. t Is verstandiger om iemand te weinig dan te veel te vertellen." ,,Wel, laten we dan maar hopen, dat je over een poosje meer vrij-uit zult kunnen 9preken", antwoordde Miss Barrington. ,,En nu een tegenhanger voor jouw theo- rie. Juist toen je naar ons toekwam, was mijn broer bezig met ons ervan te over- tuigen, dat je je succes aan je geerfde Courthorne-eigenschappen te danken hebt." Een paar oogenblikken lang gaf Wi- tham geen antwoord. toen begon hij te lachen. ..Volgens mij heeft Colonel Bar rington ongelijk", zeide hij. ,,Elke man heeft eigenschappen. die misschien heel lang, misschien gedurende zijn geheele leven, latent kunnen blijven, terwijl maar een op de honderd een kans krijgt, door maatregelen, regelt de passage tot de plaats van bestemming en zorgt voor de piaatsing op een boerderij, door eigen inspecteurs. Zij werkt samen met de Ne- landsche Vereeniging ..Landverhuizing' die de geschiktheid van hen, die wen- schen te emigrecren, overweegt. Alleen :ij, die door de Nederlandsche Vereeni- ging ..Landverhuizing voor emigratie pic. Holland in aanmerking. ng geschikt zijn bevonden, komen voor laatsing door de Emigratie Centrale Voor de reis met inbegrip van 25. landingsgeld, dat het eigendom van den emigrant blijft, benevens voeding gedu rende de spoorreis in Canada en diverse kleine kosten onderweg, is per volwassen persoon ca. 450,noodig. Bij gehuw- den is het noodig, dat de man eerst eeni- gen tijd, in den regel een jaar, alleen vooruit gaat, teneinde met de werkwijze en toestanden op de hoogte te komen. Is men ingeburgerd en heeft men een goede plaats gekregen, of begint men een eigen bedrijf, dan is het tijd vrouw en kinderen over te laten komen. Het aanvangsloon bedraagt 20. tot 30,per maand. boven kost en in- won ing. Voor alles is het noodig, dat men zoo-, veel mogelijk op de hoogte is van de Engelsche taal. Bij aankomst in het nieuwe land staat men dan niet zoo hul- peloos en de loonen zijn dan tevens hoo- ger, daar men ook voor den patroon meer waard is. Dit geldt in even sterke mate voor de vrouwen en ook voor de kinderen, welke den leeftijd bereikt heb ben, waarop zij meeverdienen. HERSTEL EN HERBOUW VAN DE DORPEN ZEELAND EN LANGENBOOM. Van ambtelijke zijde wordt het volgen- de gemeld: De werkzaamheden tot herstel en her- bouw van de Noord-Brabantsche dor- pen, die door de stormramp van 10 Aug. j.l. geteisterd zijn, vorderen goed. Het provinciale steuncomite heeft thans de beschikking over volledige opgaven betreffende de ontstane schade. De re- geling van de vergoedingen kon dan ook reeds voor een belangrijk deel plaats hebben, naar mate van de beschikbare middelen. In den loop der volgende week zal aan de getroffenen uitkeering worden gedaan voor de schade, geleden aan oogst, meubelen, vee, fruitboomen en bedrijf. Teqelijkertijd wordt hun mede- gedeeld, welke vergoeding zij zullen ont- vangen voor beschadigde en vernielde huizen, schuren en stallen. Ondertusschen is te Zeeland en Lan- genboom reeds zeer veel schade hersteld. De bouwwerkzaamheden staan, gelijk vroeger is meegedeeld, onder toezicht van den architect Danser. Deze krijgt de teekeningen ter keuring en waakt over de deugdelijke uitvoering van de plan- nen. Voor den aanvoer van materialen is, dank zij de medewerking der Regeering en van het bestuur der Nederlandschie Spoorwegen, een losplaats gemaakt bij de halte Zeeland. Het provinciale co mite heeft een smalspoor laten leggen van de halte naar de gehuchten. Hier en daar zijn de wegen versterkt met puin en steenslag, om te voorkomen. dat het gunstige omstandigheden, om ze te ont- wikkelen. En in elk geval is 't niet een veei grooter voldoening, om te kun nen denken dat je goede hoedanigheden jouw prive-eigenaom zijn, dan dat je ze als een bezic van de iamilie moet be- schouwen? Met een ondeugende schitcering in haar oogen schudde Mrs. Barrington heit hoofd. ..Prettiger is t misschien wel, maar heel, heel verkeerd,' zeide ze. „En nu wordt 't onze tijd om te gaan." Een paar minuten later nam Colonel Barrington de teugels weer op en reden ze weg. Toen ze langs het tarweveld kwamen, zag het meisje dien dag voor de tweede maal het bedrijf in voile werking. Schuin achter elkaar reden de machines weer door den grooten rechthoek van golvend koren, dat voor meer dan een derde al in een geel-bruin stoppelveld herschapen was en weer hoorde ze het knar send snijden van de messen met het dofie stampen van paardehoeven en het kletteren van de houten armen er tus- schen door. Diezelfde geluiden had ze reeds vele malen eerder gehoord, zonder zich van hun beteekenis rekenschap te geven; nu echter kende ze het voorspel, wist ze hoeveel moeite en inspanning vooraf moest gaan, wilde dit alles ge hoord worden; 't was een samenklinken van heterogene geluiden, waarbovenuit ze duidelijk een toon hoorde, den jubelen- den toon van succes na streven. van vol- komen overwinning Langzaam reed het lichte wagentje verder, tegen de helling van een heuvel op. Een paar minuten nadat het uit t ge- zicht verdwenen was kwam een man te paard met een enveloppe in zijn hand op Witham toerijden. „Van mr. Macdonald vanmorgen in de nederzetting heeft de postbeambte 't hem voor u meegegevenzeide hij. ,,Ik vervoer tijdens het natte seizoen zeer moeilijk of onmogelijk worden zou. De personen en gezinnen, wier wonin- gen geheel of grootendeels vernield zijn, hebben de beschikking over noodwonin- gen. Het provinciale comite heeft zich ter plaatse ervan verzekerd, dat die noodwoningen volkomen aan haar doel beantwoorden. Van de betrokkenen werd niet enkel geen klacht vernomen, maar alien waren zeer tevreden over hun tijdelijk verblijf. De waterputten te Zeeland zijn alle gereinigd van gemeentewege; die te Lan- genboom konden door de gebruikers zelf voldoende worden gezuiverd. De lichtvoorziening is zoover mogelijk ge- regeld. Het provinciale comite heeft bij zijn persoonlijke onderzoekingen niets ge hoord of gezien, waaruit kan worden af- geleid, dat er in de geteisterde streek nog iemand is, die tengevolge van de ramp gebrek lijdt. Dank zij de offervaardigheid van het Nederlandsche volk, kan nu reeds wor den gezegd, dat herstel van de geleden schade voor een zeer groot deel verze kerd is. Ook aan eenige getroffenen door de stormramp buiten Zeeland, Langen- hoom en Gassel kon hulp en steun wor^ den toegezegd. DE TOESTAND. Donderdag hebben wij schrijft de N. R. prt., opgemerkc, dat militaire inmen- c/inq in de politiek in Engeland tegen de constitutioneele traditie zou indruischen. De Pruisisch-Duitsche traditie is heel anders en dit is ook de verklaring, waar- om mjlitaire invloeden in 1914 bij de be- slissing over oorlog en vrede zich zoo sterk konden laten gelden. Als wij naar het begin van de vorige eeuw en den tijd van Pruisen's diepste inzinking terug- gaan, zien wij na den vrede van Tilsit van 1807, die Frederik Willem door Na poleon I werd opgelei^i, de groote mi nister Stein en de kanselier Hardenberg nauw samenwerken met Scharnhorst en Gneisenau, de militaire leiders en hervor- mers van het door Napoleon tot 42.000 man verkleinde Pruisische leger. De roem van Bliicher, die de drijvende kracht in de geallieerde legers wordt, verhoogt het prestige der militaire lei ders nog aanzienlijk, wanneer hij het door Scharnhorst en Gneisenau gescha- pen instrument met zooveel veldheers- talent hanteert. Onder Bismarck handhaaft zich de sa- menwerking tusschen politieke en mili taire leiding. De ijzeren kanselier ver- schijnt bij voorkeur, ook in den Rijksdag bij de groote debatten, in s Konings rok. Maar in de uniform van Bismarck steekt voor alles de staatsman. Daarom vecht hij met alle macht in 1866 ervoor om het vredesaanbod van Oostenrijk aan te nemen, dit land te sparen en den oorlog niet voort te zetten. ,,Ik was vastbeslo- tenzegt hij in zijn Gedachten en Her- inneringen, ,,de aanneming van den door Oostenrijk aangeboden vrede tot een ka- binetskwestie te maken. De toestand was moeilijk; alle generaals waren er ge- meenschappelijk afkeerig van, den zege- moest t u persoonlijk overhandioen. Witham scheurde de enveloppe open. Met een driftig fronsen van zijn wenk- brauwen las hij den eenen regel schrift op het groote, witte papier: „Stuur me vijfhonderd dollars. Dringend erom ver- leoen." Met een -mar woorden van dank tot den man, die was blijven wachten, stak Witham enveloppe en papier als een slordia ineengefrommelden bundel in zijn zak en ging voort met het maaien van zijn tarwe. Hij werkte gestadig door, tot de schemering zich als een grauwe sluier over de prairie uitbreidde; toen ging hij naar huis en schreef het volgende lako- nieke antwoord: ..Ingezonden zul je vijftig dollars vin- den, een geruststeiling voor mezelf voor 't geval, dat je ziek mocht zijn. Verder krijg je niets alleen herhaal ik hierbij mijn aanbod om, zoo noodig je hotel- of doktersrekening te betalen. Toen hij den man. die het antwoord voor hem naar de nederzetting zou bren- gen, door de schemering zag verdwijnen, kwam er een paar seconden lang een bit- tere trek om zijn mond. ,,Ik zal dank- baar zijn, als 't uit is," zeide hij zachtjes, terwijl hij zich omkeerde. ,,'t Is een span ning, die te veel van iemand eischt." Gelijktijdig met dit gebeuren in Silver- dale hield brigadier Stimson zich onledig om op de prairie in Alberta, meer dan zeshonderd mijlen ten noorden van de Engelsche kolonie, de kennismaking met de boeren en veedrijvers, die hij van vroeger kende, te hernieuwen. Tot hun algemeene verwondering was hij heel wat minder teruggetrokken en stuursch dan vroeger; een paar keer vergat hij zijn vroegere reserve zoo volkomen, dat hij hun toestond om hem whisky voor te zet ten, die zonder eenig voordeel voor de tocht af te breken, en de Konmg was voor militaire invloeden in den loop van die dagen vaker en gereedelijker toe- gankelijk dan voor de mijne Na den oorlog voelt Bismarck, dat al die tegen- stribbelingen (,,de gevechten tijdens den veldtocht met de militairen") zijn ge- zondheid hard aangepakt hebben. In 1870 vinden wij Bismarck op het beslis- sende oogenblik als hij de depeche van Ems in handen heeft, in gezelschap van zijn militaire raadslieden. Als staatsman behoeft hij zich nu niet tegen hen te weer te stellen, want Bismarck acht den oor log met Frankrijk een ..nationale nood- zakelijkheid". Maar de gewichtige be- slissing valt, volgens de Pruisische tra ditie, weer in overleg met de militaire lei ding. Aan Roon, den Pruisisclien minis ter van oorlog, en Moltke, den chef van den Pruisischen generalen staf, leest hij de ,,geconcentreerde redactie voor, die hij van de Emser depeche gemaakt heeft. Moltke merkt op: ,.Zoo klinkt het an ders, eerst klonk het als chamade (het sein van belegerden dat zij willen onder- handelen)nu als een fanfare in ant woord op een uittarting". Bismarck licht toe: Wanneer ik dezen tekst, die geen veranderingen en geen toevoeqsels in het telegram bevat, ingevolge de al- lerhoogste opdracht, dadelijk niet alleen ,aan de kranten (maar ook telegrafisch aan al onze gezantschappen mededeel, zal hij voor middemacht te Parijs bekend zijn en daar niet wegens den inhoud. maar ook wegens de wijze van versprei ding den indruk van den rooden doek op den Gallischen stier maken De uiteenzetting van Bismarck ver- wekt bij de twee generaals de grootste vreugde. Roon zegt: ,,De oude God leeft nog en zal ons niet in schande laten ten ondergaan". Moltke slaat met de hand op de borst en roept: ,,Als ik dat nog eens beleef, in zoo'n oorlog onze legers te mogen aanvoeren, dan moge dadelijk daarna de duivel dit oude karkas halen". (Bismarck's Gedanken und Erinnerun- gen II, 91 en 92.) De twee generaals hadden den oorlog dien zij wenschten! Zoo ongeveer was ook de stemming der militaire leiders in Pruisen-Duitsch- land, in 1914, wier inmenging wij toege- licht hebben. De staf had elken dag van den vrede gebruikt vcor de voorberei- ding van den oorlog. Men had gespot over de vierde-klas-rijtuigen op de Duit- sche spoorwegen. Het bleken uitsteken- de wagons voor het vervoer van gewon- den in den oorlog. Men had zich afge- vraagd, waarom steeds keukens bij nieu we scholen gebouwd werden. In den oorlog werden de troepen in die scholen onde.rgebracht. De Berlijners hadden gespot, toen van Jagow, de Berlijnsche politie-president, gelastte dat de auto s niet meer vuurrood of hemelsblauw of kanarie-geel mochten geschilderd wor den, maar in rustiger tinten van grijs en bruin, „om het aesthetische gevoel niet te kwetsen". In die kalme kleuren waren zij. na requisitie, geschikter voor oorlogs- gebruik. Er viel geen muschje van het dak in vredestijd zonder goedvinden van den almachtigen staf, zetelend in het „Roode Huis" te Berlijn, waar de tradi- ties van den ouden Moltke door een jon- geren naamgeaoot hoog gehouden wer den. Zouden de ..generaals' zich dan n-g- i - r«MnnrtTwimn 11 Canadeesche ^^natkisi in t iand geko- men was. Nu zijn de prairie-boeren. door hun afgezonderd wonen, weinig in de gelegenheid toe vriendschappelijke ge- aa^ntenwisseling met hun buren waar schijnlijk was dat de reden, waardoor hij op die lange zomeravonden heel wat te hooren kreeg, wat anders stellig voor hem verborgen zou gebleven zijn, feiten, die voor het grootste gedeelte een beves- tiging van zijn vage vermoedens waren, maar ook feiten, zoo onbegrijpelijk bru- taal, dat hij niet wist, of hij zijn ooren gelooven moest. En als gevolg van een van de laatste categorie reed hij op een avond, vergezeld van een paar mare- chaussee's, de prairie op. Op het eerste gezicht was de aanlei- ding tot dezen tocht iets heel gewoons. In plaats van vredig binnen de hem voorgeschreven grenzen te blijven. was Musquashcacique van de Zwartvoet-In- dianen. in een overmoedige bui. veroor- zaakc door te veel whisky, het oorlogs- pad op gegaan, een excursie die als glo- rieus einde een bezoek bij zijn blanke na- buren gehad had, waarvan hij teruqge- keerd was met als buit een tiental ponies en ,een vetten os, waarop hij zijn stam- genooten getracteerd had. De eigenaar van den os. die zich met zulke methodes niet vereenigen kon. had t geluk de huid te vinden en toen Musquash zag. dat het te laat was om het merk uit te snijden, betuigde hij zijn spijt over 't gebeurde met als excuus, dat hij zich nooit aan het eigendom eens anders vergrepen zou hebben. als een van zijn blanke broeders hem geen slechte whisky verkocht had. En daar het een blanke onder geen en- kele voorwaarde geoorloofd is, om aan de Indianen alcohol, in welken vorm ook, te verkoooen, waren de wachters van de prairie het dezen keer bij hoooe uit- zondering met hun bruinen boeder eens. niet met de politiek bemoeien. wanneer het over vrede of oorlog ging Ook nu moet er nog iets onder de ge neraals" van de oude traditie voortleven, want de Berlijnsche bladen hebben.ons, een tijd geleden, verteld dat onder de op- per-officieren op het departement van rijksweerbaarheid druk geredekaveld werd over de Westelijke en Oostelijke orienteering van de Duitsche politiek. Op dit departement bestaat, volgens de geallieerden, de generale staf dien het tractaat van Versailles naar de letter af- geschaft heeft, gecamoufleerd voort. wat ter sprake is gebracht bij hun eischen no- pens de Duitsche ontwapeninq. Nu is er een garantietractaat tot waar- borging van de Westelijke grens van Duitschland en de Oostelijke grens van Frankrijk in de maak. De Westminster Gazette kenschetste het doel ervan als niets minder dan ,,bijlegging van den twist in het hart van Europa. die den vrede eeuwen lang gestoord heeft en hem ongetwijfeld weer zal storen, als hij onbeslecht overgaat aan een volgend ge- slacht van Duitschers en Franschen." Een garantie is iets waarvan men be- denken moet, als men haar geeft. dat zij pas haar waarde krijgt, wanneer zij moet gaan werken en de eene partij de gega- randeerde rechten van de andere zou willen aantasten. Het politieke Duitsch land moet zich in dit tractaat neerleggen bij het prijsgeven van Elzas-Lotharin- gen, oorlogsbuit van 1870/71. In dien zin is het dus een garantie van het trac taat van Versailles zelf, waartegen de Duitsche nationalisten, geestverwanten van het Duitsche militairisme, pas een extra krijgsdans hebben uitgevoerd. Bij het uitbreken van den oorlog van 1914 beslisten de militairen, dat de niet minder plechtige garantie, die Pruisen ten aan- zien van de onschendbaarheid van Bel- gie's gebied gegeven had, ,,uit militaire noodzaak" opzij geschoven moest wor den. ,,Not kennt kein Gebot en de staf had vooraf besloten, dat hij zich niet zou storen aan wat de politieke leiders als verplichting aanvaard hadden. Dit leg- de op Duitschland echter een odium, dat het met smaadheid belaadde. De garan tie, die het nu zelf aangeboden heeft, moet echter niet later weer door in het nauw gedreven Duitsche staatslieden als een Stuck Papier" betiteld worden, wanneer men er een beroep op zou wil len doen. Een volk dat men in zijn ge- schiedenis twee ,,vodjes papier zou kunnen nageven, zou weten waar het aan toe was in de oog^n van de wereld. Het gerekte loven en bieden tusschen Caillaux en de Amerikaansche onder- handelaars te Washington over de rege- ling van de Fransche schuld moet, vol gens een Reuter-bericht, geleid hebben tot een voorloopige overeenstemming, die nog door de Fransche regeering be- krachtigd dient te worden. Men kan dit een overeenkomst noemen (al is zij'dan voorloopig, aangezien er te Parijs noq het fiat onder gezet moet worden), maar dan is het noq geen overeenkomst tot fundeering van de Fransche schuld. Zij geeft slechts de modaliteiten van be- taling voor de eerste vijf jaar aan, waar- in jaarlijksche termijnen van 40 millioen dollars zullen gestort worden. De Ver itas begon de jaciit op den smokkelaar, een koitje naar de hand van Stimson, die om prive-redenen buitengewoon verlan- gend was, om de hand op den ontduiker van de wet te leggen. t Was nieuwe maan en daardoor bui ten opvallend donker toen ze uitreden; net grootste gedeelte van den nacht brachten ze in een berkenboschje door, zonder iets t'e zien en met een volkomen stilte om hen heen, die alleen nu en dan door het naargeestig gehuil van een jak- hals verbroken werd. Na een uur of zes van wachten in volslagen duiscernis, kwam de veronderstelling bij Stimson op, dat de informatie omtrent een lading smokkel-whisky, die door het genoemde berkenboschje heen vervoerd zou wor den, waarschijnlijk niet bona fide ge- weest was, daarom reed hij naar den jon- gen, pas benoemden luitenant toe, die t bevel over de marechaussee's had. ,,De man, die vanmorgen informatie kwam geven, heeft ons of op de gewone manier bij den neus gehad, door ons hier- heen te sturen, waardoor zijn makkers ergens anders vrij spel hebben, of hij heeft ons zien uitrijden en uit een soort van laat berouw zijn kornuiten gewaar- schuwdzeide de grijze brigadier. ..Daarom dacht ik, misschien vindt u het noodig, dat ik met een van de mare chaussee's een kijkje bij de doorwaad- bare plaats bij Willow Hollow ga nemen." ..Jaantwoordde de jonge man, die er volkomen van overtuigd was, dat er in de praktijk nog heel wat voor hem te lee- ren viel, ,,nu ik erover denk, is dat zeker noodig. brigadier. Ik zal je twee uur geven ben je dan niet terug, en is hier ook niets gebeurd, dan komen wij je ach- terna: dat wachten op niets is buitenge woon onaangenaam." (Wordt vervolgd.) -'} f ge

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1