PRIJS iVERLAGING m m m m m m m m m m m m m m SEMENIDE 8ERICHTEN. DAALDERS VAN RENPAARDENHOUDER TOT DIEVENLEIDER. IS THANS DE PRIJS VAN 1 KILO-BUS 75 o. 42 /2o. 18 c. PER BUS VAN 1 POND POND 1 ONS DEZELFDE ONGEEVENAARDE KWALITEIT, DOCH GOEDKOOPER DAN VOOR DEN OORLOG. LANDBOUWTENTOONSTELLING TE AXEL. Naar aanleiding van het besluit der Af~ deeiing Axel van de Z. L. M. om in Let jaat 1926 eene tentoonstelling te houden is door het bestuur der Vereeniging van Zeeuwsche Fokkers van het zware Trek- paarci haar terrein met bijbehoorende ge- bouwen(het z.g. concoursterrein) gratis aangeboden, benevens een som van f 5C0 voor het reservefonds der tentoonstelling Dit aanbod is door het bestuur der Afdee- ling Axel met genoegen ontvangen en on- der dankzeggtng aanvaard, zoodat beslo ten is de tentoonstelling in 1926 op dat ter rein te houden. 25 J A RIG JUBiLl Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubile als officier bij het wapen der Kon. mare chaussee, is Maandag luit. kolonel G. J. P. A. Thomson, commandant der le divisie in de marechaussee-kazerne in Den Bosch gehuld gd door den inspecteur van het wapen, kolonel P van Oort en den pro curenr generaal bij het gerechtshof in Den Bosch, mr. Mathon. Namens de officieren bood kapiteiu jhr. A. D Laman Trip een zilveren vaas, en namens het personeel de brigade-commandant te Oudenbosch opper- vraehtmeester G. Hermans, een zilveren mokkastel aan. Aan mevrouw Thomson werden bloemen aangeboden. KOEWACHT. Maandag a.s. hopen D. van der Goore en zijne echtgenoote M. de Vliegher hun- ne 50jarige echtvereeniging te herdenken. Moge het hun niet aan belangstelling ont- breken. Dit is de vierde gouden bruiloft die dit jaar in deze gemeente gevierd wordt. De grond voor t bouwen van een slachthuis is reeds aangekocht, zoodat men binnenkort tot aanbesteding en bouwen zal overgaan. Zondag a.s. zal hier in onze gemeen te een bloempjesdag gehouden worden ten bate van het Roode Kruis. A.s. Zondag wordt hier de R. K. Vincentiusbibliotheek voor 't publiek ge- opend. Er zijn een zestigtal nieuwe boe- ken bijgekomen, zoodat er in 't geheel een zeshonderd boeken beschikbaar zijn. CADZAND. Zaterdagavond is tijdens een kort onweder de bliksem ges!agen in een wonirig te Cadzand, zonder echter brand te veroor- zaken. De lamp, benevens een Spiegel en andere voorwerpen werden vernield. GERUSTSTELLING. Aan de leden van den JNed. Grafischen Bond is bericht, dat met de verdwijning van den bondspenningmeester C. A. C, een som van f 20.789 wordt vermist. Tot ge- ruststelling van hen, die trekkende zijn of kannen worden, onverschillig uit welk fonds, wordt echter bericht. dat geen cent minder zal worden uitgekeerd. KLACHT TEDEN DE P0L1TIE INGEDIEND. Xa afioop der kermis te Schoonoord (Dr is door enkele politiemannen opgetreden op een manier, die een inzender in de „Ass. Crt." aanleiding geeft tot een woord van ernstig protest. Hjj deelt mede, dat de politie na het sluitingsuur veischillende personen, die zich naar huis begaven, zonder reden met den politieknuppel heeft afgeranseld. Eenjonge man, die als muzikant in 't cafe Trip had gewerkt, is zoo gestagen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen; sen ander jongmensch, dat met zjjn rij- wiel aan de hand iep, kreeg eveoeenseen pak slaag en tenslotte werden een drietal jongemannen uit Sleen, die niet eens op de kermis waren geweest. aangevallen en uit elkaar gejaagd. Versch'llende personen hebben een klacht tegen depolitie ingediend. OPL1CHTING. Tfli-j. fl. R. te Amersfoort, die voorgaf, rerpleegster te zijn, had zich met een eenvoudigen boerenjongen uit Spijk, bij Gorinchem, die als milicien in Amersfoort diende, varloofd. Zjj wist van den milicien en diens stiefvader H. te Spijk herhaaldelijk geld los te krijgen, tot een bedrag van aenige honderden guldens; dit geld had zjj, naar zjj zei, voor verpleging, enz. noodig, Het is nu gebleken, dat m-j. R. geen verpleegster is, gehuwd is en drie kinderen heeftzjj is te Losser (0.), haar vroegere woonplaats, opgespoord en door de rjjks- politie naar Dordrecht, ter beschikking van den officier van justitie, overgegeven. OVERREDEN EN GED00D. Dinsdagmorgen om 5 uur is te Benne- kom het ljjk gevonden van den sergeant D. Geutselaar uit Wageningen, in garni- zoen te Ede. Hij is 's nachts, per rijwiel op weg naar Ede, door een auto overreden «n gedood. EEN KERK IN DE KIST. De Londensche bladen vertellen het vol- gende schoone verhaalEen Araerikaansche millionnair heeft de oude abdy van Warwich, •en gebouw uit de I5e eeuw datferend, voor wat dollars gekocht. Het gebouw wordt thans onder leiding van een architect af- gebroken. Elke steen wordt genummerd en netjes in een kist gepakt, om naar Amerika verscheept te worden. Daar wil de millionair het gebouw n.l. #in een pas- sende omgeving" weer laten oprichten in zjjn ouden vorm. BOTSING. Tusscben Westerbork en Beilen heeft Zondagavond een botsing plaats gevonden tusschen een motorfiets en een dorschma- chine. De motorrijder J. P. en de duo- rijder M. W. kwamen onder de paarden en werden ernstig gewond opgenomen. P. liep een dubbele kaakfractuur op en is in het z:ekenhuis te Assen opgenomen. EEN NIEUWE ROBINSON CRUSOe. De Msb. vertelt: Het hier verhaalde is een ware gebeurtenis, die zich kort gele- den heeft afgespeeld op een der eilanden van onzen Indischen Archipel. Een mis- "sionaris nog pas kort in de Missie, ging op reis om te trachten voor het eerst met een zekere stam in aanraking te komen. Hij begon met een bezoek te brengen bij het hoofd van dien stam. Toen deze den missionaris zag komen ging hij hem te ge- moet. Hij had een groote veerbos op 't hoofd, t lichaam was getatoueerd en evenals de stamleden droeg hij den ,,ti- mak" lendendoek. Samen gingen zij naar den kampong en het hoofd liet het volk bij elkaar tromme- len. De missionaris begon zijn woord te doen en sprak over den godsdienst, maar, daar hij nog niet goed thuis was in de taal, vlotte het niet naar wensch. Opeens zei de hoofdman: ,,Piet, spreek maar Hollandsch, dat versta ik ook." De missionaris dacht bij het hooren daarvan door den grond heen te zakken. Wie was dat hoofd, wien ontmoette hij daar Het bleek te zijn een kennis uit zijn jeugd, met wien hij te zamen op de kostschool geweest was, met wien hij op dezelfde bank gezeten had. De missionaris beproefde hem mee te nemen, maar daar ging hij niet op in, wijl hij volgens zijn zeggen, het erg naar zijn zin had. Een kleine twintig jaar geleden hadden drie jonge kornuiten het plan gevormd een reis om de wereld te maken. Twee hadden er al spoedig genoeg van alleen deze was verder gegaan en sinds zijn vertrek uit Nederland had niemand iets meer van hem vernomen. DE BEDRIEGER BEDROGEN. Een oplichter, die ex zijn werk van maakte lieden te beloven hun het legioen van eer te bezorgen, mits men hem zekere onkosten vergoedde, die nogal in de pa- pieren liepen, is er leelijk ingevlogen. Twee handige politiemannen, die zich voordeden als een kapitein van de groote vaart, en een neef, wien de kapitein een lintje wou bezorgen, stelden zich met Le Golf, of mijnheer ,,John", zooals hij ge- woonlijk genoemd werd, in verbinding. Deze nam de zaak dadelijk ernstig ter hand en ging met de heeren verschillende bureaux bezoeken, waar hij inlichtingen moest inwinnen of men de betrokken amb- tenaren naar hij zeide, een kleinen steek- penning moest geven. Het viel den ge~ waanden slachtoffers daarbij uiterst moei- lijk hun ernst te bev/aren toen de oplich ter de brutaliteit had hen naar de politie te brengen, en dat nog wel naar hun eigen bureau Terwijl hij hen daar liet wachten, ging lij zelf den commissaris de een of andere onbenullige inlichting vragen. Toen ein- delijk de zaak zoover was, dat John vijf- duizend francs voor zijn moeite had ont vangen en het verzekerde welslagen der onderneming met een dinertje gevierd zou worden, vonden de politiemannen het' ge noeg en lieten den oplichter, in stede van naar een* restaurant, naar het politiebureau rijden, waar hij henzelf ook eenmaal heen- gebracht had. EEN AUTO IN DE SEINE. Donderdagochtend zag een schippers- knecht, wiens schip aan de Ouai de Clichy ag, uit het water van de Seine vier auto- ?anden omhoog steken. Hij waarschuwde dadelijk de politie en de brandweer, die er spoedig in slaagde een auto uit de rivier op te halen en vervolgens het lijk van den jestuurder. De auto was een vrachtwa- gen, geladen met manden vleesch, de doode, de eigenaar, een slager uit de rue Servandoni. Men vermoedt. dat de man, van den boulevard de Lorraine is geko- men, zich in den weg vergist heeft, het trottoir is opgereden en door't houten hek leen in de Seine is gestort. Omwonenden verklaarden den vorigen avond om half elf de plons van een zwaar voorwerp in ret water gehoord te hebben. Toen is dtis let ongeluk waarschijnlijk gebeurd. MYSTERIE OF GRAP? Hoe meer de wereldoorlog tot geschie- denis wordt, des te zeld^Lmer komt het voor, dat soldaten, die reeds als vermist waren opgegeven, toch nog blijken in het rijk der levenden te verkeeren. In de eer- ste paar jaar na den wapenstilstand ge- beurde dit nog vrij geregeld, Meestal kwa men dergelijke vermiste strijders uit Rus- sische gevangenschap terug en waren dan genoodzaakt geweest, den geweldigen om- weg over Siberie, China en Japan te kie- zen, om naar hun haardsteden in een der Westelijke landen van Europa terug te keeren. Doch deze, zij het trage stroom van nog terugkeerenden heeft langzamer- hand opgehouden te vloeien. Onlangs evenwel heeft een Engelsche dame een briefkaart uit La Rochelle in Frankrijk ontvangen, die volgens de on- derteekening afkomstig zou zijn van haar zoon. Het merkwaardige hierbij echter is, dat deze zoon reeds sedert 1917 als ver mist is besichouwd, kort nadat zijn troep in Frankrijk aan wal was gezet. De inhoud der briefkaart luidt: „Ik bevind mij in Frankrijk en heb het heel goed. Er is thans een onderzoek gaande, of de briefkaart- inderdaad van den vermiste afkomstig is, of dat men hier wellicht met een hoogst misplaatste „grap" heeft te doen. DE WAARHEID DOOR BEDWELMING. Te Windsor in Canada wordt thans een internationaal congres van deskundigen op het gebied van opsporen van misdadi- gers gehcuden. Daar is volgens de ..Daily News een bedwelmend middel gedemon- streerd, hetwelk mannen en vrouwen er toe brengt de waarheid te zeggen. Dit middel heet scopolamine en moet verkre- gen worden uit de Japansche belladonna, lnjecties er mee werden toegepast op drie personen, die zich er toe bereid verklaar den en in bedwelmden toestand een aantal vragen naar waarheid beantwoordden. Na uit hun toestand van bedwelming te zijn ontwaakt, herinnerden zij zich niets meer van hetgeen hun gevraagd was. Geen wonder, dat ten congressie sommige po- litiedeskundigen maar dadelijk dit middel wilden invoeren ter vergemakkelijking van de opsporing van misdadigers. WAT EEN DORPSGEESTELIJKE TE DOEN HEEFT. In een Zuid-Engelsch dorpje is de ziele- herder overleden. Na zijn dood komt de Daily Mail' met de vermelding van de „lijst van werkzaamheden", die hij voor zijn opvolger heeft achtergelaten. Daarop komt o.a. voor, dat de functionnaris de posten vervulde van „inspecteur van goten en waterloozingen. vensteropzichter, gei- tenhoede.r, kinderverwijderaar, onkruid- wieder. kattenjager en paaritjes-verdrij- ver." Aan een redacteur van het blad had voorheen de geestelijke verteld van zijn veelvuldige bezigheden. Hij moest de kin deren verwijderen, die rondom de kerk lawaai maakten. De voetpaden om de kerk moest hij vrijhouden van onkruid, en de kosten van grasmaaien uitsparen door het houden van geiten, waarvan hij de hoeder was. Ook moest hij de liefdespaartjes, die hij bij de kerk aantrof, voor hun zoet be- drijf naar verder gelegen oorden verwij- zen; een bezigheid, die hem avond aan avond druk werk verschafte. En dan had hij nog een oud roestig geweer. waarmee hij op katten placht te schieten, maar hij erkende tegenover den journalist, dat hij er nog nooit een geraakt had. Woensdag stond in de Old Bailey een een-en-zeventigjarige grijsaard terecht, met name James Roberts, die met het geld van zijn vader, een rijken veeboer in Au stralia, zijn geluk op de renbaan beproef de en aanvankelijk een groot kapitaal ver- gaarde, doch later, toen de fortuin hem den rug had toegekeerd en hij zijn vermo- gen verloren had, op introductie van een bekenden ,,vormer" van misdadigers, als Duncan Brown terechtkwam in de onder- wereld te Glasgow, waar hij een leidende rol vervulde. Te Glasgow echter liep hij ten slotte in de fuik en werd wegens dief- stal tot vijf jaar dwangarbeid veroordeeld. Nadat hij zijn straf had ondergaan sloeg hij zijn tenten te Londen op, waar hij ja- renlang zijn slag sloeg, zonder dat de politie hem op het spoor kon komen. Hij maakte behalve van het vervalschen van bankbiljetten, ook gaarne werk van de hotels, waar hij het gemunt had op de juweelen der gasten. Hij had daartoe minstens drie gauwdieven onder zijn be- velen; een vrouw, die zich als kamermeisje in de hotels verhuurde, en twee mannen, die zich, zoodra 't kamermeisje" de aan- komst van een plukbaar slachtoffer signa- leexde, als gasten in hetzelfde hotel lieten inschrijven om hun slag te slaan. Na ein- deloozie pogingen is Scotland Yard er in geslaagd Brown" en zijn medeplichtigen te knippen. Roberts is thans tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld; zijn drie helpers tot geringer straffen. DE VERLOOFDE VAN ROBESPIERRE. Een vrij goed bewaard gebleven ins- criptie in een granieten zuil op een oud kerkhof te Ofen bij Boedapest heeft, vol gens een Reuter-telegram, geleid tot het vinden van het graf van HUene Gautier, de verloofde van Bobespierre. Na diens arrestatie wist zij te ontsnappen en nadat zij eenigen tijd in Berlijn had vertoefd, kwam zij in 1798 te Weenen aan. Aldaar bereikte haar in 1800 een uitnoodiging van Graaf Umwerth, een rijken kunstbe- schermer en bewonderaar van het tooneel. om in Boedapest te komen. Zij trad er regelmatig bij tooneelvoorstellingen op en oogstte, volgens de critieken van dien tijd, een geweldig succes. Haar geboorteland heeft ze nooit weer- gezien, daar zij in Hongarije ziek werd en overleed. ""10 HDEH MEOEOEEL.1MGEN. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergaclering van Dontierdag 17 September 1925, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Hudzinga, burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, D. van Aken, D. Scheele, P. van Cadsand, L. ,J. Geellioedt, R. Scheele, C. A. Verlinde, E. L. Freriks, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, B. N. van Dijke en J. van Riet. (5. Slot.) 14. Wijziging concessievoorwaarden voor electrische verlichting. Burgemeester en wethouders hebben aan den gemeeriteraad bet volgende schrijven gericht: In de raadsvergadering \'an den 22 Juli j.l. werd aan burgemeester en wethouiders verzocbt nadere gegevens te willen verstxekken om te kunnen beoordeelfen of de meterhuren moeten blijven gelden. Wij bebiben ons ter zake gewend tot de lndustrieele Maatschappij die ons onder overlegging van verschillende facturen het valigemde meedeelde: „Wat betreft de in artdkel 4 van/ het Regle- „ment vermelde meterhuren, hebben wij de eer „U bijgaand een aantal facturen (34 stuks) „met bijbehoorend staatje ter kennisname toe „te zenden, waaruit U zal blijken, welke prijzen ,/loor ons voor de geplaatste meters successie- „velijk zjjn betaaJd. Wij merken daarbij op, dat „gelij'kstroom-meters met groote 'zorg moeten „geconstrueerd worden, gegeven hun commu- „tator- en borstelinrichting, zoodat bij den „aankoop van meters zeker niet alleen op prijs „moet worden gelet, doch ook en wel in de „eerste pla-ats op de constructie, Nemen wij „ails prijs der meters in kleine installaties f 20, „aan, alhoewel de gemiddelde "prijs, welke de geplaatste meters ons volgens vorenbedoelde Cacao* „facturen, hebben gekost, belangrijk hooger is, „dan komt voor de huurprijs de volgende bere- „kening in aanmerking: rente, afsclhirijving, re- „paratie en ijken, kosten meteropname en in- „nimg meterhuur, stroomverlies, welk een en „ander bij berekening van 5V2 voor rente en „10 voor afschrjjvinig kan geraamd worden ,*op /5,52 en blijven de te betalen huren voor „meters in kleine installaties ad 0,30 per „maand (/3,60 per jaar) en f 0,45 per maand 5,40 per jaar), dus nog beneden het als „voren berekend bedrag. Er bestaat dus zeker „voor ons geen aanleidiing tot ve/rlaging van „het thans geldende tarief voor meterhuur, „waarbij wij nog opmerken, dat dit tarief bij ,/len aanvang der exploitatie der centrale Ter „Neuzen was vastgesteld voor 15 Iampen 0,60 per maand, 15 0,75 enz. „Men zou er een tegenstrijdigdheid in kun- „nen zien, dat niettegenstaan<ie de omstandig- „heid de meterprijzen godaald zijn, wij de in ,,1920 vastgestelde meterhuurprijzen moe „handhaven, doch uit het vorenstaande volgt, „dat in 1920 bij de toen geldende meterprijzen, „de verbooging van de meterhuurprijzen niet „v/ldoende is geweest. Verder kunnen wij er „nog op wijzen, dat de stroomsterkte in het net „gemeten wordt door middel van amperemeters „en de kleine meters van 3 amp. in de laatste „jaren gebezigxl, dan ook geen kilowatt-meters „zijn, doch amperemeters. De tarieven moeten ,,dus berekend worden naar amperes aans'luit- ,,waarde in tegenistelling met draaistroom." In verband met de gegeven inliehtimgen staat bij ons geen reden am te komen met verlagirtg der meterhuren. Het voorstel van den heer Verlinde om aan het reglement van aansluiting nog toe te voe- gen een nieuw arhkel 20 is ook door ons be- sproken met de maatschappij, die ons eene re- dactie voorstelt, als in art. 19 is wastgelegd. Wij hebben geen bezwaar in dien zin een ar- tikel over te nemen, doch wij kunnen ons ook best vereenigen met het voorstel van den heer Verlinde mits' daaraan wordt toegevoegd een tweede rinsnede zoodat het geheele artikel zou luiden: ,,Gesehillen tusschen den verbruiker en dei ,,concessionaris worden in hoogste ressort be- ,gsJist door burgemeester en wethouders op ver- ,,zoek van de partij, welke die behlissing in- „roept. De te dier zake door burgemeester en „wethouders te maken onkosten voor deskundig „advies als anderszins komen ten laste van de ,,in het ongelijk gestelde partij. Burgemeester ,,en wethouders hebben het recht te eischen, dat „partijen tevoren bij de gemeente een bedrag „zullen storten, waaruit de te maken kosten ..betaald zullen worden." Tenslotte herhalen wij hierbij nog ons voor stel betreffemde het tijd'stip, dat deze regeling zal gelden en wel de volgende bewoordinigen „De wijziging in de eoncessie voor wat be- „treft de artikels 3 en 3a blijven van kracht „gedurende den verderen duur der concessde. „De wij'zigingen in de andere artikels der oon- „cessie en de wijzigingen in de reglementen „aangebracht gelden tot 1 Januari 1931 en „worden stilzwijgend weer met een gelijk tijd- „vak verlengd, wanneer niet door een der par- „tijen drie maanden tevoren bij aangeteekend ..schrijven deze overeenkomst wordt opgezegd." De heer HAMELINK herinmert, dat hij bij de vorige behandeling dezer kwestie door zijn betoog, dat thans ook verlaging van meterhuur moest vol genenkele leden aan het wankelen bracht. Toen is daarop aan burgemeester en wethouders opgedragen nadere inlichtingen in te winnen. Spreker heeft zich toen niet de illusie gescha- pen, dat die inlichtingen zijn voorstel tot ver laging meer aanneembaar zouden maken. Die inlichtingen zijn n.l. alleen gevraagd bij de betrokken partij, waarbij het vooraf als van- zelfsprekend vaststaat, dat getracht wordt het betooig van spreker af te breken. Toch moet spreker den heer D. Scheele dankbaar zijn voor zijn desbetreffend voorstel, omdat hij nu voor de zooveelste maal kan aantoonen, dat burge meester en wethouders er in deze zaak geen eigen meening op na houden, doch alleen op- disschen hetgeen hun door de lndustrieele Maatschappij wordt voorgezet, zonder dat ze er zelf van hehben geproefd. Met deze nadere toelichting voor zich heeft spreker zich afgevraagd, hoe hij zoo dom kon zijn en wat dit toch voor een bijzondere cen trale is. Ze Keeft, zooals reeds vroeger van wege haar is beweerd, bijzondere dure kolen noodig, maar nu blgkt, dat ook bijzondere dure meters moeten worden aangeschaft. Spreker begrijpt edgenlijk niet, dat burge meester en wethouders enkel en alleen »nt- woord van de lndustrieele Maatschappij vast- leggen, zonder te omderzoeken of dit juifst Is en het is in elk geval gemakkelijk aan te too- nen, dat onijuiste cijfers in het gedirtg zijn ge- bracht. Om het betoog van spreker aangaande den meterprijs te weerleggen, wordt overgelegd een lijstje van de kosten der aamgeschafte meters, met overlegging der facturen. Hij vindt de daarop gegronde en aan den raad overgelegde toelichting echter in-gemeen. De gemeente- raad moet er op kunnen vertrouwen, dat bur- gemeaster en wethouders de zaken nauwkeurig onderzoeken en volledige inlichtingen zullen verstrekken. Als men nu de cijfers in de toe lichting leest, dan zal men in het algemeen zeggen: burgemeester en wethouders, of Iiever de lndustrieele Maatschappij heeft gelijk, en de atukken die over deze zaak ter inzage heb ben gelegen, komen niet in het vprslag. Uit die stukken blijkt evenwel, dat de bere kening van de lndustrieele Maatschappij om tot den huurprijs van een meter te geraken zich alleen baseert op den koopprijs van de meters aangekocht van af Januari 1917 tot en met Mei 1922. Hebben burgemeester en wethouders nu bij het samenstellen van hun toelichting, of bij het ontvangen van de hun toegezonden toelichting van wege de lndu strieele Maatschappij over het hoofd geaa'en, dat die berekening van den prijs der meters, en waarvan de facturen zijn overgelegd, juist ge- baseerd is op het tijdperk der duurste meters? Volgens de aangegeven lijst hebben in Mei 1922 de meters nog f 17,25 gekost. Maar hebben burgemeester en wethouders zich dan geen oogenblik afgevraagd, of die kostprijs sinds niet verder is verlaagd Men moet zich nu. in 1925 toch niet meer baseeren op den prijs ran een jaar of 3 terug? W anneer nu niet door het naaden cter stukken door spreker was geconstateerd, dat de fac turen en gegevens niet verder Loopen daa Mei 1922, was, op grond der door burgemeester en wethouders overgelegde toelichting zonder meer aangenomen, dat de meterprijs thans op 20 moet gestekl worden. Spreker moet ook nog op een onjuistheid in den toegeiichtan staat wjjzen. Daarin komen ook duurdere meters voor, nl. tot 120 toe. De bespreking heeft hier echter geloopen over de lichtmeters en die dure meters zijn kracht- meters, die hierbij niet in aanmerking komen, doch er blijkhaar zijn bijgehaakl om aan te toonen, dat de thans voorgestelde hooge meter prijs gewettigd is door de aan schai'fingskosten Het loopt hier over de meters van 2 en 3 am pere en spreker heeft de bewijzen bij zich, dat de maatschappij, waarvan de lndustrieele Maatschappij vroeger hare gelijkstToommeters ook betrok die thans levert voor minder dan 15, het bedrag dat spreker in de vorige ver- gadering als basis had aangenomen, nl. voor f 13,50. Spreker betoogf voorts, dat ook in ander op- zicht de door burgemeester en wethouders over gelegde cijfers mank gaan, en veronderstelt, dat dit komt, omdat ze die van de lndustrieele Maatsdhappij hebben gekregen en zonder ver der nadenken hebben overgelegd, want indien ze hadden niagegaan de besprekingen over de wij ziging der eoncessie in het jaar 1920 waren ze tot de conclusie gekomen, dat er nu voor den meterprijs eene andere berekening gemaakt wordt dan destijds, aangezien er toen geen sprake van was de kosten van meteropname en ophalen der huur in den prijs der meters te berekenen, doch die administratiekosten toen geconverteerd zijn in den hoogeren stroomprijs, gebaseerd op de kolenclausule die werd toe-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2