AL6EMEEN N1EUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7818 Woensdag 30 September 1925 65e Jaarganfe. B U I T H~CThu 7 ABONNEMENTSPRIJS: 8INNENIAHD. KOHLS 1'OB OE INDRINGER H. Coign. BE*P&S9B TER NEUZENSCHE COURANT Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden - Voor buiten Ter Neuzen fr. per post /1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr per post /«,60 perjaar - Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland /3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. Mr. ZIMMERMAN. De correspondent van het p&rabureau Taz Dla te Weenen tneldf, dat aan mr. Zimmerman het amot van gouverneur- generaal van Ned. Indie is aangeboden. Hp heeft het aanood in beraad gehouden Mr. Zimmerman wilde zich Diet over 'eze kwestie uitlaten, doch de correspondent meent te weten, dat hjj de benoeming zal aanvaarden. la eeu interview met den correspondent van het persbureau Vaz Dias te VVeenen, verkiaarde mr. Zimmerman t volgende ,Yan 1 Januari 1926 af zal mpn werk- zaamheid te Weenen zich beperken tot het beheer over de verpaode inkomsten, voor den reuiedienst der Vo kenbondsleenirg en het beheer over het overbljjvecde gedeelte der credieten. Van het begin van het volgend jaar iaat mijn taak mij een groote' bewegingsvrflheid toe, welke ik benutten zal door maandeljjks naar Nederland te gaan." FOKKER. De vlitgtaigbouwer A. H. G. Fokker heeft het plan nm zich binnenkort vooi goed in Amerika te veetigen en daar als dmcteur op te tredea van een nieuwe vliegtaigfabriok. Het bekende Amerikaanscheluchtvaartblad Aviation geeit in een nummer van eenige weken geitden reeds tal van bijzonderheden bjj do mededeeling dat het den wensch van den heer Fokker is, zoo spo;dig mugelgk Amerikaansch burger te worden. Omtrent de plannen van den heer Fokker deelt het blad o.m. bet volgende rnede Met zijn medewerkers en compagnoi.s de beeren Frank R. Ford, George Davies en Loriilard Spencer is de heer Fokker eigenaar geworden van de Atlantic Aircraft jrpo- ration in New Jersey, welke tot nu toe vliegtd gen e.d. voor den Amerikaanscben lacutdiens faoiiceerde. Genoeinde heerea ecbfer zija van meaning, dat bet hande's- luchtverkeer grootere vooruitzichten biedt, waarom zij besloten hebben een geheel nieuwe fabriek le bouwen in het centrum van de Vereenigie Staten en wel te Kansas City, waartoe een geheTnieuwe maatschappij is opgericht, nl. de Fokker Airiraf, Company, welke haar zetel te Kansas City heeff. De leiding van de organisatie zal in handen komeu van de heeren Fokker c. s.de maatschappp zal in het bezit komen van alle Fokker-patenten en verder als ageDte optreden van de producteu, welke in de Hollandeche Fokkerfabriek worden ver- vaardigd Het voornaamste plan van den heer F\>k- ker is tevens de totstandkoming van lucht- tjjnen te bevord^ren, maatschappijen daar- voor op te richten, koTtom de burger lucbtvaart in Amerika tot voile ontwikkeling te brengeo. Daafnaast zou de fabriek ook nog regeeringsopd'achten kuanen uitvoeren voor zo >ver de maatschappi] daarvan voor- deel zou kunnen ondervinden. De heer Fokxer is van meaning, dat binnen twee of drie jaar de beide fabrieken die te Kansas City en New Jersey, 1000 vliegtuigen per jaar knnnen fabriceeren. Het artikel wijst er ten slotte op, dat Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 80) Vervolg.) Orageloovig-verbaasd staarde Barring- ton hem aan. ,,Maar waarom? Je zoudt er zwaar op verliezen. t Is een moeilijk- heid, die onoverkomelijk is, een quaestie van een zeker bedrag aan geld hoe zou jij een oplossing kunnen vmden, als ik 't niet kan?" ,,Omdat ik een aangeboren flair voor zulke quaesties heb," antwoordde Witham glimlachend. Een paar oogenblikken lang keek Bar- rington hem doordringend aan; toen wendde hij zijn hoofd af. ,,Je hebt iets anders -een groote vaardigheid. om an- deren in je te doen gelooven.' zeide hij toen langzaam. ,,Daar gaat het op t oogenblik niet om,' zeide Witham. „U behoeft me niet te ge looven. Als u met het contract maar geeft, of, wat hetzelfde is, als u de hoeveelheid fcarwe, erin vermeid, koopt en weer ver- koopt. wanneer ik't u zeq, alle risico voor mijn rekening, dan zal ik ervoor zorgen, dat t me opbrengt, wat ik me ervan voor- gesteld heb. Mijn zaken zijn vrij gecom- pliceerd, ik zou u onmogelijk zoo even in een vloek en een zucht kunnen vertellen, hoe ik dat denk klaar te spelen. 't Eenige wat u te doen hebt, is me een schuldbeken- de heer Fokker in zjjn werk in Nederland zeer beperkt werd door de geographische en politieke toestaiiden van Nederland en Europa in het algemeec en tijdens zjjn verblijf in Amerika tot de overtuiging is gekomen, dat de ontwikkelingsmogeltjk- heden van het vliegtuig in de Vereenigde Staten onbegrensd zijn. Vandaar dat hjj zich thans voor goed in Amerika wil ves- tigen en zich als Amerikaansch burger wil laten fiaturaliseeren. """"DE NIEUWE MINISTER VAN KOLONIeN. Bjj Kon. besluit van 26 September is met ingang VDn 1 October 1925 de mi nister van FinancieD, de heer H. Coljju, eervol ontheven van het beheer van het departement van kolonien ad interim, onder daukbetuiging voor de den lacde bewezen diensten en is benoemd tot minister van Kolonien, de heer Chr. J. M. Welter, lid van den Raad van Ned. Indie, en Donder- dag zal de heer Welter op het Loo door H.M. de Koningin worden beeedigd, waarna hjj na terugkeer te 's Gravenhage de porte- feuille van Kolonien zal overnomen van den minister van Kolonien ad interim, den heer DE OLYMPISCHE SPELEN. In een Zaterdag te Amsterdam gehouden vergadering van het Olympisch Comite, werd verslag over de financien uitgebracht, waaruit bleek, dat op 1 Januari in kas was f 69.230. Inmiddels zijn in den loop van het jaar aan gift?n binnengekomen f640 000, waaronier een gift van f 100.000 uit In die. Met de 5 ton der gemeente Amster dam is dus in kas (of aan toezeggingen) een bedrag van f 1.140.000 aanwezig. Voor het garantiefonds is door 156 per- sonen ingeteekend tot een bedrag van 981.000 gulden. Van deplaatselijkecomite's wordt een som van ongeveer 40.000 gul den verwacht. De voorzitter wees er op dat deze be- dragen uitarst gunstig zjj.., ms,",r toch bp lange na niet de raming der uitgaven voor de exploitatie der Olympische Spelen dek- k»;n. Temeer dringt dit tot voortzetting van de actie, omdat men moat trachten het garantiefonds slechts ook als een ga- rantie te beschouweD. De begrooting der exploitatie van de Olymp:scbe Spelen 1928 wijst een bedrag aan van 2.500.000 gulden, een bedrag dat aandenljjk boven de alle tot nu toe be- schikbare gelden uitgaat. Op voorstel van het hoofdbestuur weri oud-minister De Vis er wegens de sympa- thieke en talentvolle verdediging van het bekende wetsontwerp benoemd tot eerelid. Gemeld wordt dat de voorloopige plan nen van den heer Wils voor het nieuwe Olympische Stadion thans gereed zjjn ge komen. Vofgens deze p'annen zal het tngenover h^t oude thans in gebruik zijnde Stadion aan den Amstelveenschen weg te Amsterdam worden aangelegd Een grootsch plein, Van Tuyll-plein geheeten, zal toe- gaDg verleenen tot het sportpark, waarvan het hoofdterrein waaromheen een wielerbaan en verder de tribunes zijn geprojecteerd, parellel met deD weg zal komen te liggen. Ter linkerzijde zijn een flink restaurant, tenis te geven, voor het verschil tusschen den prijs, waartegen u verkocht hebt en den marktpfijs van vandaag; we kunnen dat dan als een rent'eloos voorschot be- schouwen; dat u me kunt terugbetalen wanneer u wilt. Geheel valgens de regels is dat wei niet, maar daarin moet u me nu maar vertrouwen. Barrington liep een paar keer geagi- teerd de kamer op en neer, toen bleef hij opeens voor den jongen man stilstaan. Lancezeide hij heel ernstig, ,,toen je pas hier kwam zou iets als dit een on- mogelijkheid geweest zijn; ik zou je een- voudigweg niet vertrouwd hebben. Daar- om vind ik het niet meer dan billijk nu ik inzie hoe verkeerd ik je beoordeeld heb, dat ik mijn ongelijk beken je hebt ons veel, heel veel te vergeven." Laten we het daar nu maar niet over hebben. zeide Witham glimlachend; ,,dit is volkoanen een zakelijke quaestie; als ik er geen voordeel voor mezelf in gezien had. zou ik niet met het voorstel voor den daq gekomen zijn. Een paar minuten later kwam hij met een dichtgevouwen pepier in zijn hand de kamer uit. Hij liep de hall door naar de groote zitkamer naast de voordeur en leg- de het document voor Maud Barrington die aan een klein tafekje zat te handwer- ken, neer. ,,Denk erom. je mag niets vragen maar als Colonel Barrington ooit onbillijk tegen je is, moet je hem drt laten zien," zeide hij. Het volgende oogenblik was hij de kamer weer uit, maar het meisje deed geen moeite om hem te volgen. Ze begreep wat het was, dat hij haar zoo onceremonieel gegeven had; met vochtige oogen en een een congreszaal en sportzalen, o.m. voor de schermwedstrijoen e.d. ontworpen met daaracbter de lawntennisbanen, terwijl aan de rechterzijde het zwemstudion zou ver- rijzen. Het Olympisch dorp is ten slotte ont worpen op de terreinen achter het tegen- woordige Stadion. DE IJ SSELST ROOM IN NOOD. Het Nederlandsche stoi mschip de Usel- stroom van da Holland-West-Afrika Lijn bevindt zich, blijkens telegram van Dins- dag, ter hoogte van de Westkust van Afrika op 4 gr. 45 mm. N.B. en 8 gr. 44 min. Westerlengte in nood. Het schip is 27 September van Accra naar L beria vertrokken en bevond zich op de thuisreis. DE TOESTAND. Van de Marokkaansche fronten is het eenige nieuy/s, schrijft de N. R. Crt., een nog heelemaal niet bevesiigd gerucht, dat de Spanjaarden Ajdir, het hoofdkwartier van Abd-el-Krim, genomen zouden heb ben. Zulk een wapenfeit zou als het wer- kelijk verricht was, uit Madrid heel anders geventileerd zijn dan in den vagen vorm, waarin het ons thans bereikt, zoodat men veilig zal doen er nog geen waarde aan te hechten. 4 Het Fransche communique van Zater- dag maak-t melding van een dichten mist die het vertrek van verkennings- en bom- bardeerviiegtuigen beiemmerde. Voorts versterkten de troepen de stellingen die zij den vorigen dag ten Oosten van Kiffane vermeesterd hadden en sloegen zij twee tegenaanvallen af met artillerie-vuur, dat den vijand zware verliezen toebracht. Het Fransche succes bij Kiffane kan be- teekenis hebben voor het opdringen in de richiting van het Spaansche vak bij Melilla. Uit Parijs komt de toelichting, dat deze stoot deel uitmaakt van het aangekondig- de algemeene offensief. De vorm dien dit offensief zal aannemen, zoi: geen aanval in menigte op een bepaalS punt zijn, een methode waartegen de vijand zijn maat- regelen kan nemen door het leveren van een slag te ontwijken, maar bestaan in het oefenen van druk door verschillende ge- lijktijdige aanvallen op ver van elkaar af- gelegen punten. Zulke aanvallen zouden voortaan zonder ophouden voortgezet worden. Men acht het spoedige begin van het regenseizoen hierbij geen bezwaar, omdat uit de statistiek blijkt, dat de groot- ste regenval pas in December loskomt. Het versniooerd offensief zou ook het voordeel hebben. dat het de handhaving van de verbindingen met de basis op alle punten gemakkelijker moet maken. De nieuwe methode zou reeds invloed hebben op het moreel van de Rif-kabylen, die bo- vendien aan gebrek aan voedsel lijden. De aankomst van Tsjitsjerin, den Sow- jet-Russischen volkscommissaris van bui- tenlandsche zaken te Warschau. za! in Duitschland en West-Europa de aandacht gespannen houden. Tsjitsjerin komt daar op een psychologisch oogenblik. Over een week immers zullen de ministers van de allieerden en Duitschland bijeenkomen, om het tractaat tot waarborging van de grenzen in het Westen in een vasten vorm te gieten. Polen weet, dat een dergelijke uitgebreide waarborg voor zijn nieuwe plotseling warmen bios bleef ze naar het simpele blaadje piapier zitten kijken. HOOFDSTUK XXII. Brigadier Stimson vindt zijn vermoedens bewaarheid. 't Was al laat op den middag toen Co lonel Barrington, van zijn zuster en zijn nichtje vergezeld. het erf van Witham's boerderij opreed. Het was heel warm; toen hij zijn span vlak voor de deur in- hield, voelden ze alle drie den zachten koe- len wind, die uit het Noorden over een onafzienbaar veld van golvend, wit-ge- bleekt prairie-gras kwam aanstrijken, als een verademing. Wel had hij op zijn lange reis van de pool, over de groote verlaten- beid aan gene zijde van de pijnbosschen van Saskatcheman en mijl op mijl van heete. door de zon geblakerde prairie, veel van zijn oorspronkelijke pittige kracht in- geboet, maar in de warme middaglucht werkte zijn streeling als een teug koel wa ter na een vermoeienden tocht. Donkerblauw en strak, zonder een on- derbreking van een enkele wolk. die mis- schien de hitte van de onbarmhartig alles verschroeiende zonnestralen had kunnen temperen. strekte het hemelgewelf zich als een koepel boven de onafzienbare gol- ving van zilver-grijs uit. Terzijde van de groote boerderij werd deze symphonie van louter koele tinten echter onderbro- ken door het groote haverveld, waar op de okerkleurige stoppels de gouden scho- ven in groepen stonden, eer&t in een rij van groep naast groep, regelmatig ge- scheiden door een steeds kleiner wordende tusschenruimte, maar verderop als een Westelijke grens vooreerst niet te berei- ken zal zijn en dat de strooming in Frank- rijk er niet voor is, de garantie ten aan- zien van de Fransche Oostgrens in de waagschaal te stellen voor al te ver strek- kende verbintenissen jegens Polen. Nu het dus on de Westersche mogendheden geen al te groote verwachtimgen kan stellen, zou het begrijpelijk zijn. dat het naar steun in Oostelijke richting ging uitzien en dat het ontvankelijk zou zijn voor zekere voor- stellen van Tsjitsjerin. Te Berlijn hebben de menschen die de buitenlandsche staat- kunde naar het Oosten wilden orienteeren geruimen tijd een andere groep bestreden, die de aandacht op het Westen wil con- centreeren. Komt echter het waarborg- tractaat voor het Westen tot stand en wordt Duitschland lid van den Volken- bond, dan zegeviert de Westelijke stroo ming. Dat Po'en door de corridor heen de warme zee" heeft bereikt, kan men ook beschouwen als een Slavisch belana. met het oog op zijn Russische achterland. Een feit is het in elk geval. dat het bezoek van Tsj itsjerin een nieuwe phase aangeeft in de betrekkingen tusschen Sowjet-Rus- land en Polen, die langen tijd van elkaar vervreemd zijn geweest na den laatsten, voor Sowjet-Rusland onfortuinlijk geein- digden oorlog. Aan den anderen kant dient geconstateerd te worden, dat Mos- kou totdusver de bepalingen van zijn vre- des.tractaat met Warschau stipt heeft na- qeleefd. terwijl de Duitschers nooit afge- laten hebben van hun rustelooze propa ganda tegen de bepalingen in het tractaat van Versailles, waarbij hun oostelijke grenzen tegenover Polen herzien zijn. WATERSNOOD IN SJANGTOENG. Volgens mededeelingen van Mullory, leider van de internationale steuncommis- sie voor de hongerlijdenden in China, die van een inspectie-reis is teruggekeerd, heeft de tweede dijkbreuk van de Gele ri- vier in het Sjantoeng-district de ernstig- ste overstrooming sinds 1887 veroorzaakt. De overstrooming naar het Zuiden duurt voort. Waarschijnlijk zijn twee dui- zend steden en dorpen met ongeveer twee millioen inwoners door de overstrooming getroffen. Vele honderden personen zijn verdronken. De geheele oogst is verwoest. DE BELGISCHE FRANC. De Belgische minister van financien had een onderhoud met verschillende bankiers van de hoofdstad, waarbij de monetaire politiek van Belgie werd besproken en de maatregelen. die eventueel moeten getrof fen worden om den financieelen toestand des land te verbeteren. Er w.erd geen mededeeling aan de pers verstrekt over het resultant dezer conference, vermoede- lijk, omdat de minister over de conferentie eerst verslag wil uitbrengen aan den mi- nisterraad, die heden zal bijeenkomen. On der reserve deelen wij mede, dat het in de bedoeling zou liggen der regeering een leenimg in het buitenland te lanceeren, om den toestand van den Belgischen franc te consolideeren." TER NEUZEN, 30 Sept. 1925. VOLKSB1BLIOTHEEK. De aandacht der lezers wordt gevestigd op de in dit nummer voorkomende adver- tentie betreffenue de hen-opening van de Volksbibliotheek op Zaterdag aanstaande. fel-kleurige sireep met de rijne toppen als een netwerK van gespionnen goua tegen het transparante hemelblauw. 1 egeiijk met de tarwe was ook de haver in waarde ge- stegen en de rijke grond had zijn belofte van het voorjaar overvloedig in vervulbng doen gaan. Met een miscroostiqe uitdruk- king in zijn oogen keek Colonel Barring ton om zicli heen; wat meer doorzicht en durf en hij zou een oogst als dezen den zijnen hebben mogen noemen. Laten we uitstappen en een kijkje bij de tarwe gaan nemen". stelde hij voor. ,,'t Graan staat prachtig. Lance is te be- nijden. ,,Dank zij zijn eigen type, antwoordde Miss Barrington, ,,die schooven daar zijn het symbocxl van meer dan alleen van hard werken en geluk hebben. „Ja". antwoordde Barrington met een eigenaardigen glimlach. ..van overijling, dacht ik, toen de halmen boven den grond kwamen uitkijken, maar nu ben ik daar niet zoo zeker van. Dezen kant op. Kijk, de tarwb staat nog rnooier. Een van de knechts nam de paarden j van den Colonel over; zwijgend liepeti ze j cm de boerderij heen tot ze het voile ge- zicht op de tarwe hadden. Als een reus- achtig parallellogram strekte t zich voor hen uit en in tegenstelling met het fijne. bleeke goud van de haver had de tarwe een dieper. warmer tint. Rank, maar toch statig stonden de krachtige, volgroeide halmen zacht-murmelend te wiegen. tot een iets sterker wind hen in goudokeren golven. waardoor hier en daar een bron- zen tint schemerde, neerstreek en het zachte murmelen tot een geheimzinnig rui- schen aanzwol. De combinatie van teere muziek en for- DEMONSTRATIE VAN DE i HAAGSCHE MODEVAKSCHOOL. Zooals uit de in dit nummer voorkoinen- j de advertentie blijkt, zal op morgen 1 Oc- tober, in het lokaal ,,Ons Huis' van wege de Haagsche modevakschool een gratis demonstratie worden gehouden in maat- j knippen. Dit nieuwe knipsysteem, waar- mede naar men ons mededeelt in ons land in korten tijd reeds vele gunstige resulta- ten werden verkregen, is van groote waar- I de voor de vrouwen en meisjes van elken leeftijd en maatschappelijken stand. Het doel der demonstratie is, ook alhier een vakschool te openen, zooals die elders, o.m. te Vlissingen, reeds bestaan. HOLLENDE PAARDEN. Gisterenmorgen reed de landbouwer J. de Putter met een span paarden voor een ledigen wagen naar Ter Neuzen, terwijl op den weg voor hem reed een knecht eveneens met een span paarden en ledigen wagen, waar hij naast liep. Beoosten Othene moest de knecht even stoppen en bond de leidsels aan den wagen. Weer verder willende rijden begon een der paar den, toen hij de leidsels los maakte te slaan en geraakte met het andere paard en den wagen op hoi, terwijl de knecht ze niet meer kon houden. De landbouwer kon, ofschoon hij daarvoor moeite deed met zijn span de hoilende dieren ook niet inhalen. Zoo holden zij langs den Otheenschen dijk, de brug over langs den Koe- en Mo- lendijk tot de Axelsche straat, juist toen daar de tram van 7,40 in de richting Zaamslag aankwam. De machinist, die van hetgeen plaats greep vooraf niets had kunnen zien, kon niet tijdig meer remmen om een ongeluk te voorkomen. De wagen werd door de locomotief gegrepen en daardoor ook de dieren meegesleurd, waardoor het eene paard een poot brak en het andere verwond werd. De wagen was totaal vernield en het paard dat een gebroken poot had is afgemaakt moeten worden, zoodat het een groote schadepost is voor den landbouwer, die juist na de catastrophe ter plaatse kwam. De loco motief van de tram is licht beschadigd. GOED AFGELOOPEN. Naar men ons meedeelde kwam van morgen een dochter van Iman Pladdet te Hoek per rijwiel naar Ter Neuzen, toen haar nabij de rolbrug 2 jongens eveneens per rijwiel, tegemoet reden. Het meisje i hield rechts, de jongens links, en drongen haar op die wijze dicht bij den waterkant. j Het schijnt, dat een hunner haar rijwiel j nog geraakt heeft, althans door een schok i viel zij met haar rijwiel. Dit laatste bleef op den kant liggen, doch zij viei! van den steilen leant te water. Het gebeurde werd i gelukkig opgemerkt door een paar jongens en een daar passeerend inwoner van Hoek, zekere Jurrij. Deze trok zijn jas uit en wist daarmede het meisje te bereiken. Zij was reeds met het hoofd onder water, doch had nog hdt besef den jas te grijpen. Daaraan kon zij door den heer Jac. jurrij, met behuip der jongens gelukkig op den wai worden getrokken. Na zich bij familie van droge kleeren te hebben voorzien kon zij huiswaarts keeren. GEREF. GEM. Tweetal te Aagtekerke (alphab.)ds. J. Fraanje te Barneveld en ds. B. van Neerbos te Ter Neuzen. sche laai'ing van kleuren was een feest voor de zinnen. maar tegelijk wekte- het gedachten aan iets hoogers, maakte het gevoeiens wakker, die de menschen in vroeger tijden, toen de wereld nog jong was, brachten tot het houden van eere- diensten, waarbij priesters in lange, wijde gewaden hen voorgingen in het plengen van offers, opdat de aarde hun genadig zoude zijn. Als iets vaags voelde Maud Barrington dit alles wel, maar als echte vrouw van haar tijd gold bij haar het vertrouwen en de durf van dengeen. die deze velden ge- zaaid had, voor meer. Voorzeker, de aar de was in haar vruchtbaarheki genadig, maar ten slotte kwam die uitgestrektheid tarwe daar niet van zelf. Zij kende den man, die de weelde van kleuren voor haar te voorschijn geroepen had, zij wist, hoe trouw hij zich aan de ongeschreven wet. die in Silverdale altijd zooveel mogdijk ontdoken werd: ,,in het zweet uws aan- schijns zult gij uw brood eter qehouden had. Toen succes onbereikbaar leek, toen iedere^n kleinmoedig werd, was hij degeen geweest, die rustig en vol vertrouwen ge- bleven was en zijn moed en krach; en de forsche opzet van zijn plannen. die zij van 't begin af tegen wil en dank had moeten bewonderen. telden nu nog bij haar meer dan 't feit, dat 't resultaat hem in 't gelijk gesteld had. Met een gevoel van trots keek ze het veld van golvend graan langs plotseling zag ze hem. zooals altijd daar. waar *t hardst gewerkt, waar de qrootste krachtinspanning geeischt werd. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1