Laatste Berichten. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Wiaselko*i*ftttn. Londen 12,05 12,061 Berljjn 59,22 59,26 Parys 11,76 11,79 Brussel 10,80 10,83 Weenen (per 100 sch.) 35,15 VAN P0RT1EKSKIND TOT MILLIONNAIRSDOCHTER. Een lt3-jarig meisje, Marie Opasgenaamd, geboren in Praag, is door den multi-mil- lionnair Brouniug als dochter geadopteerd. l)e nieuwe milliounairsdochter is het kind van een portier, die werkzaam is op Long Island. Zij leeft onder zeer armoedige omstandighed'en en meldde zich met 12000 andere meisje3 op een advertentie waarin genoemde geldkoning een zuster voor zijn eenige dochter vroeg. Zij was zoo arm dat zij de acht kilometer die zij van de woning van Brouniug afwoonde te voet moest afleggen. Haar groote bruine oogen, haar mooie haren, haar zachte stem en haar tyesc leiden optreden namen den mil- lionnair zoo voor haar in dat hij haar uitkoos. Zij zal nu den i aam van Mary Brouniug dragen. Brouning had uit alle deelen der wereld op zijn advertentie schrij ven ontvangen. Er hadden zich gemeld kinderen van drie weken tot dames van 87 jaar. D1AMANTEN RING IN DE MAAG. Drie Irani (Perz sche zigeuners) waren, naar de Engelsch-lndische correspondent van de Daily Herald vertelt, te Calcutta in een juwelierswinkel geweest en daarna miste men een diamanten ring ter waarde van 100 p.st. Zij werden aan den lijve onderzocht, maar vruchteloos. Tot de po litic voorstelde een X straal-foto te nemen van de ingewanden van het drietal en de •sjhaduw van den ring duidelijk te zien kwam in de maag van een van hen. EEN BOERDERI.J DOOR GEMASKERDEN GEPLUNDERD. Te St. Mars la-Brie re is Zaterdag de landbouwer Albert Froger, terwyl hij met zijn gezin aan tafel zat, overvallen door drie gemaskerde mannen, die zijn vrouw en hem vastbonden en het heele huis door- .zockten Toen zij te weinig van hun gading vonden, riepen zij om alcohol om hun slachtoffers de voeteu te roosteren, opdat deze zouden bekennen, waar hun vermeend bezit zich bevond Gelukkig w=s er op de heele hoeve geen alcohol te vinden. Daarop werden de boer en zijn vrouw nog eens aan den lijve onderzocht, waar ijj nog 600 francs te voorschijn kwa- men. Mopperende over de geringheid van h in buit, gingea de roovers heen, nadat zij ook nog de kinderen gebonden hadden. Tegen het aanbreken van den dag was de boer er in geslaagd zich los te werken en kon den burgemeester gaan waarschu- wen Deze liet de politie een onderzoek instellen, waar'oij bleek, dat gemaskerden polen waren geweest, die door een Poolsehe meid. die tot Augustus op de boerderij ge- werkt had, van de eenzame ligging der boerderij en het vermoeden dat Froger er warmpjes inzat op de hoogtwaren ge bracht. De politie heeft het signalement van de kerels en hoopt ze te Parijs in hanlen te krijgen Froger woonde nog slechts een jaar te St. Mars. Verleden jaar toen hij met zijn vader nog een andere boerderij dreef, is zijn heele oogst door brand vernield. Hij is ook in den oorlog geweest en heeft foen een kogel in den strot gekregen, tengevolge waarvan hij zijn stem kwijt is. Een geluksvogel kan men hem dus niet bepaald noemen. OVERVAL OP EEN BANELOOPER TE BERL1JN. Eea 77 jarige looper van de Berljjnsehe bank Theoior Fuhrmann is aan Unterden Linden beroofd van zjjn portefeuille met 25.000 mark, die hij in em zak aan den binnenkant van zijn vest had opgebargen. Op de trap van het bankgsbouw werd hij tegengehouien door twee mannen, terwijl een derde hem van achteren beetgreep. Voor dat hij goed en wel wist wat er gebmrde, had een van hen h8m de porte- feuille ontroofi. De drie mannen zetten het op een loopen achtervolgd door den looper. Men zag dat een der drie dieven een huis binnenviuchtte. De vervolgers drongen dat huis binnen en vonden daar een man, die voordeed of hij daar woonde. Echter werd hij als een der drie dieven herkend. Het geroofde geld werd ook op hem bevonden. De hoofddader bleek te zjjn de Italiaansche handelaar Santacetli, die werd gearresteerd, de 2 anderen ont- snapten. EEN REUZENHAAL Em treiler heeft te Cuxhaven een reuzen- haai aangebracnt van 8.63 meter lengte en een gewicht van ongeveer 10,000 pond. De lever woog 1500 pond. Het was een exemplaar van de Selache maxima Gunn, die zeer zelden gevangen wordt en naar het schjjnt aan het uitsterven is. De haai was in de Noordsee gevangen en hid bij het aan land brengen veel bekjjks. EEN SPOORWEGONGELUK VOORKOMEN. Op den overweg by Milly sur Therain in den spoorweg Parijs-Treport passeerde Donderdag een mallejan met boomstammen. Juist op den overweg brak de ketting, die de stammen bijeenhield en deze rolden over den spoorweg. Even later moesten een sneltrein uit Parijs en een goederentrein naar Parijs passeeren. De man van de baanwachtster, een wegwerker, legde inder- haast het was reeds donker knal- signalen op de beide sporen, die gelukkig door de machinisten van beide treinen ge- boord werden. Dank zjj zjjn vlugge han- delen werd een ernstig spoorwegongeluk voorkomen. SOMBERE VPORSPELLINGEN VAN CONAN DOYLE. Sir Arthur Conan Doyle, de bekende schrijver, die in den laatsten tjjd ook veel aan spiritisme doet, heeft naar hij meedeelt, een waarsehuwing van de gaesten ontvan gen, dat de wereld een groote ramp of een tjjdperk van z livering tegemoet gaat, dat drie jaar zal duren. De wereld wo dt te materialistisch en daarom is zuivering noodig. Reeds verscheidene jaren hebben zoowel de heer als mevr. Doyle waarschuwingen gekregen. Drie jaar geleden ontvingen zjj een waarsehuwing van een zeer hoog geplaatst personnage, welke Doyle mee- deelde, dat de wereld een tijdperk van groot ljjden tegemoet gaat, tenzjj men berouw heeft en van gezindheid veraaderd. Op verschillende tijdstippen zijn deze waar schuwingen herhaili. Doyle beweert ook, dat hjj en zijn vroow reeds van vele rampen tevoren aanzegging heeft gekregen o.a. vao de aardbe'ing in Japan van de onlusten in China en Egypte enz. ZIJN DOCHTERTJE LEVEND BEGRAVEN De veldpolitie van Sleman heeft in sa- menwerking met den regent aldaar licht kunnen brengen in een misdaad, zoo gru- welijk, dat die alle grenzen van de men- schelijke verbeelding overschrijdt, schrijft „Mat." In Karanggedeh woont namelijk een in lander, dien men ervan verdacht eenige dagen geleden zijn tweejarig dochtertje levend begraven te hebben. Nader aan den tand gevoeld door be- stuur en politie, erkende de man zijn gru- weldaad gepleegd te hebben en wees zelfs de plaats aan, waar hij het ongelukkige kind onder den grond gestopt had. Men toog naar de aangeduide plek en vond inderdaad in een plantgeul van een der riettuinen onder een dun laagje aarde het stoffelijk overschot van het meisje. De ontaarde vader deelde op de hem gestelde vraag, welke motieven hem ge- dre.ven zouden kunnen hebben om zich zoo beestachtig te gedragen, mede, dat hij wraak wilde nemen op zijne vrouw, van wie hij gescheiden leefde. Commentaar op een dergelijke mentali- teit behoeft waarlijk niet geleverd te worden. EEN BENDE „JONGEDAMES". De westelijke staten van Amerika wor den sinds verscheidene weken geterrori- seerd door een bende ,,jongedames die niet minder dan 230 bandietendaden op haar geweten hebben. De bende staat onder leiding van een jeugdige blondine met blauwe oogen, ge- diplomeerde van een college in het Wes tern De jonge schoone heeft niet uit mis- dadigen aanleg haar rooverspractijken ondernomen, doch slechts uit een avon- tuurlijke aandrift en om zich sterke emo- ties te verschaffen. Onlangs heeft deze op straffe aandoe- ningen beluste avonturierster eigenhandig met een revolver een bankkassier gedood in een kleine stad in Illonois. Zij slaagde er in, na het bedrijven van haar misdaad, aan de handen der in de nabijheid geposteerde politie fe ontkomen en spoorloos te verdwijnen. EEN ONGELUK IN DE BERGEN. De jonge Parijsche architect Benoit, die met zijn verloofde eenige dagen bij zijn oom, die in de Grande-Chartreuse een kasteel bewoont, was gelogeerd, ondernam dezer dagen een wandeling in de bergen zonder in het bijzonder daartoe te zijn uit- gerust. Toen het paar op weg was naar de Col de la Faita werd het door een plotse- ling invallende duisternis verrast en raakte den weg kwijt. De jonge man boog zich, ten einde te trachten zich eenigermate te orienteeren, over een afgrond, waarbij hi) zich aan een boomstam vasthield. Plotse- ling brak deze stam af en de ongelukkige stortte 200 meter naar de diepte. Daar bleef hij aan een boom hangen. Zijn verloofde aarzelde geen oogenblik en kroop omzichtig naar beneden tot zij den boom was genaderd. De man was ernstig gewond, doch leefde nog. Zij bond het lichaam stevig aan den boom vast, daar een nieuwe afgrond zich onder hen bevond, en verbond hem zoo goed en zoo kwaad als het ging. Na lj^ uur ech ter stierf hij. Den geheelen nacht bleef het meisje bij haar doode verloofde waken, om bij het gloren van den dag te trachten om hulp fe roepen. Pas vele uren later vond men haar in uitgeputten toestand. AUTO STORT IN EEN RAVIJN. Op den weg tusschen Nicsic en Cettinje (Montenegro) heeft een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij 20 menschenlevens te betreuren vallen. Een militaire vrachtauto bevond zich namelijk Zondagmiddag op weg van Nicsic naar Cettinje (de vroegere hoofd- stad van Montenegro), waar feestelijk- heden plaats vonden, in verband met het eerste bezoek van den Joego-Slavischen koning. Alexander, in Montenegro en de overbrenging van het stoffelijk overschot van den Montenegrijnschen dichter en vorst Petrovic Njegus. Langs den weg die de met 20 personen bezette auto moest volgen, bevinden zich talrijke ravijnen, terwijl hij zeer bochtig is. Een dezer bochten werd door den chauffeur, die met den weg niet goed be- kend was, te scherp genomen, zoodat de auto in een ravijn stortte. In Cettinje vernam men het ongeluk eerst Maandag. Een reddingsbrigade werd uitgezonden, die echter veel te laat op de plaats des onheils aankwam. Bijzonderheden over de catastrophe ont- breken nog, doch met zekerheid wordt aangenomen, dat alle 20 personen om het leven zijn gekomen. DE DUNSTE PLAKKEN HAM. Op een tentoonstelling van kruideniers, handelaars in vleeschwaren en aanver- wante beroepen, die Zaterdag te Islington (Lohden) geopend werd, zal een wedstrijd op touw gezet worden om uit te maken, wie de dunste plakken ham met de hand kan snijden. Er schijnt veel animo te be- staan voor dezen strijd om den Engelschen kampioenstitel. Anderen zullen zich meten in thee- oengen en -proeven en koffiebrander- NIEUW MATERIAAL VOOR WEGEN. In Zuid-Wales heeft men proeven ge nomen met een nieuw materiaal voor het aanlegoen van wegen. Het bestaat uit een pap van leisteenstof vermengd met glu- tine. Deze pap wordt als mortel uitge- spreid op den weg en daarop komt gra- -vietmacadam, waa'rna de rol erover heen jaat. Zware regens gevolgd door vijf weken warmte hebben het wegdek geen kwaad kunnen doen. Het nieuwe wegdek is bijzonder veerkrachtig, en doet meer den- ken aan hard rubber dan aan macadam. Lewis Evans, opzichter van de qemeen- te Blaenau Festiniog, is er de uitvinder van. Vergadering van Donderdag 17 September 1925, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, D. van Aken, D. Scheele, P. van Cadsand, L. J. Geelhoeclt, R. Scheele, C. A. Verlinde, E. L. Freriks, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, B. N. van Dijke en J. van Riet. De VOORZITTER opent de vergadering ei> stelt aan de orde (2. Vervolg.) 5. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, kom. Van de commissie tot wening van schoolver zuim is ingekoinen een bericht, dat de heer F. de Bakker, wegenis veranderdng van levensom- standig'hedein geen gelegenheid meer heeft het liidmaatsdhap der commissie waar te nemen en daarom onitslag verzocht. De commissie beveelt ter voorziening in de vacature ter benoeming aan de heeren P. P. de Bakker en A. E. C. Weijnen. De VOORZITTER noodigt den raad uit over te gaan tot stemming en verzoekt de heeren Colsen en Hamelink met hem het stembureau te vormen. Benoemd wordt de heer P. P. de Bakker met 11 stemmen. Op de heer Weijnen zijn 2 stem- men uitgebracht. 6. Aanvaarding als schenking van M. de Putter e. a. een straatje te Driewegen. Burgemeester en wefchouders deelen aan den raad het volgende mede: In de raadsvergadering van den 26 Juni 1924 steklen wij U voor als schenking te aanvaarden van M. de Putter e. a. alhierj een straatje te Driewegen, groot 440 M2. kadastraal bekend in deze gemeemte, sectie E No. 986. Zooals U bekend is, werd dit voorstel toen niet aange nomen. Nu echter in Uwe vergadering van den 13 Augustus j.l. opnieuw de wenschelijkheid werd uitgesproken, dat dit straatje eigendom der ge- meente wordt, hebben wij nogmaals den eige- naar verzocht ons te willen mededeelen of hij nog genegen is, dit straatje om niet aan de ge- meente over te dragen. Hij berichtte ons, dat hjj alle eigendommen, die hij aan grond te Driewegen heeft aan de gemeente wil schenken. Na imgesteld onder zoek is ons gebleken, dat hij ook nog te Drie wegen in eigendom heeft een slootje, groot 45 M2., kadastraal bekend in sectie E No. 987. In verband hiermede stellen wij U voor in Uwe eerstvolgende raadsvergadering het na- volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen: gezieai een op 4 September j.l. ingekomen schrij ven van Maar ten de Putter e.a., koopman, wonende te Ter Neuzen, houdende bericht, dat hij om niet aan de gemeente wil afstaan, een gedeelte straat groot 440 M2., kadastraal be kend in sectie E No. 986 en een sloot groot 15 M2., kadastraal bekend in sectie E No. 987, beide gelegem binmen deze gemeente, buurt Driewegen; overwegende, dat het in verband met het onderhoud van dit straatje en sloot gewenscht is, dat ze eigendom der gemeente zijn; dat de overdracht is te beschouwen als eene schenking gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op artikel 194 letter c der gemeentewet; besluit: als schenking te aanvaarden van Maarten de Putter e.a., koopman te Ter Neuzen, een gedeelte straat. groot 440 M2., kadastraal be kend in sectie E No. 986, en een sloot groot 45 M2., kadastraal bekend in sectie E No. 987, beide gelegen binnen deze gemeente, buurt Driewegen, zulks onder voorwaarde, dat alle kosten van deze overdracht komen voor reke- ning van de gemeente. De heer COLSEN vraagt, of burgemeester en wetihouders al eens 'hebben gelnformeerd, of dat straatje voor een deel nog aan anderen behoort. Er zijn menschen, die daar een strook- je grond voor hun woning hebben gekocht ter breedte van 2 M. of 1,50 M. Hij vraagt of die menschen gewaarschuwd zijn en of deze met If bedoeling van burgemeester en wethouders in kennis zijn geateld en of zij, als de gemeente dat straatje verbeterd, dien grond ook zullen afstaan. De VOORZITTER deelt mede, dat burge meester en wethouders die zaak hebben onder zocht en dat die menschen van den voor hun woning liggenden grond geen afstand wenschen te doen. Burgemeester en wethouders zijn toen ze die meening kenden, daarop maar niet ver- der ingegaan. De weg blijft naar hun meening nog breed genoeg, om den toestand te verbete- ren. Was het een doorgaande straat die flink opigeknapt moest worden, dan hadden ze er mlssehien nog moeite voor gedaan, maar nu het alleen betreft den bestaanden toestand te venbeteren door er wat vefharding te brengen, kan het er zoo wel blijven, daar de weg dan toch nog 5 M. blijft. De heer COLSEN wijst er op, dat er op het eind aan den eenen kant van het straatje nog voor 3 woningem bouwgrond ligt. Hij zou wil len, dat, indien 'de gemeente dat straatje ver- hard, en die bouwgrond wordt verkocht, voor die perceelen de helft van de kosten der daar- voor Iiggende straat zouden moeten worden ge- restitueerd. Hij begrijpt -niet, dat die men schen het tuintje voor hun woningen niet willen afstaan, daar de toestand nu toch zal verbeteren en hun waning daardoor in waarde stijgt. De heer HAMELINK verklaart, dat het hem spijt, dat hij zijn meening, uitgesproken in de vergadering van 26 Juni 1924 nog niet kan wijzigen. Hij steLt zich --- het standpunt, dat, wanneer de raad hierop ingaat, het eind nog niet is te voorzien, want dat er dan nog ver schillende verzoeken zullen komen tot overne- men van straten die niet in orde zijn en die de gemeente dan voor hare rekening zal moeten opknappen. Nu zou het ook nog iets anders zijn, indien de raad door overnemimg dezer straat een goeden toestand kon sCheppen, maar dat is in geen en ctfeele het geval, omdat het een ingrijpende afwijking van de bouwverordening is, die eene minste straatbreedte van 8 M. voor- schrijft, en, als men die straat wil doortrekken men dus een te smalle straat zal krijgen. Wordt de straat niet doorgetrokken, dan treft het voorstel geen doel, aangezien daarbij voorzit de bedoeling om bouwgrond beschik- baar te krijgen, terwijl er maar grand voor 3 perceeltjes ligt. Er moet wel degelijk met de straatbreedte rekening worden gehouden. Naar gezegd wordt, ligt de uitbreiding van Ter Neu zen aan die zijde. Als het eens 650 jaar be staat, is de kom misschien tot daar aange- bouwd. Zoolang men hem niet overlegt een stratenplan met straten van 8 M- breedte kan hij zich met het voorstel niet vereenigen. In dien dat er zou zijn, krijgt men een beteren toestand. Er is aan verschillende bouwonder- nemers den eisch van 8 M. straatbreedte ge- steLd, daaraan moet men vasthouden. Doet men dat niet, dan komt men op een veiikeerd stand punt. De heer VAN DI.JKE merkt op, dat het nu onmogelijk is, om op Driewegen te bouwen; bij aannemimg van het voorstel komt die gele genheid. Hij kan aanneming van het voorstel zoo bezwaarlijk niet vinden en kan zich voor- loopig wel met een straatbreedte van 5 M. vereenigen. De heer D. SCHEELE wijst er op, dat als men het straatje bij slecht weer of in den don ker beziet, ieder zal moeten toegeven, dat ver- betering dringend noodig is. Hij zou de men schen die er wonen willen ter wille zijn, en hen niet de dupe laten van vroeger verkeerd in- zioht. De toestand zooals die nu eenmaal be staat, is niet meer te verhelpen; hij hoopt, dat de raad het voorstel zal aannemen. De heer DE JAGER geeft te kennen, dat het straatje, voor zoover het er nu ligt, niet kan verandend worden, doch dat burgemeester en wethouders zich op het standpunt stellen, dat, indien het wordt doorgetrokken, dit zal ge- scihieden op de breedte geeischt door de Bouw verordening. Indien die dan wordt doorgetrok ken tot aan den weg van Ferleman, krijgt men althans aan die zijde een straat op de voile breedte. Hij betreurt, dat de toestand vroeger geschapen is zooals heft er nu ligt. De heer HAMELINK is het niet met den heer D. Scheple eens, dat de bewoners de dupe zouden zijn van vroeger gebrek aan inzicht, want daar de verkooper van bouwgrond geen straat heeft moeten aanieggen, zal hij de bouw grond ook wel goedkooper verkocht hebben en uaarvan hebben dan dus de bouwers van de woningen geprofiteerd. Indien het voorstel van burgemeester en wethouders wordt aange nomen, geeft de raad die mienschen rondweg een cadeau. Hij vraagt, of er ook niet een an dere oplossing is. Er wordt toch schouwing gehouden van wegen en voetpaden, Kunnen burgemeester en wethouders den eigenaar niet gelasten de straat in orde te brengen en te Louden De heer DE JAGER merkt op, dat zulks voor dit straatje niet helper zou, aangezien dit niet voorkomt op den ligger van wegen en voet paden. De heer HAMELINK constateert, dat dan dus de gemeenschap maar moet opdraaien voor het feit, dat daar vroeger voor een koopje bouwgrond is gekocht en gebouwd, terwijl de eigenaar van den aamgrenzenden bouwgrond, die nog aan de straat ligt, de meer-waarde die zijn grond daardoor verkrijgen zal, in zijn zak steekt. Hij meent, dat burgemeester en wet houders toch met dien eigenaar hadden kunnen onderhandelenof hij bereid zou zijn een deel der kosten te dragen, voor zoover betreft de verharding voor dien bouwgrond. Het gaat hier over het principe. Spreker ei'kent, dat de gevolgen van het voorstel wel iets zijn verzacht, omdat de heer De Jager heeft meeigedeeld, dat burgemeester en wetihouders voor de doortrekking zullen vasthouden aan den eisch van 8 M. breedte. Hij acht het niettemin een verkeerd voorstel dat tot allerlei inconsequences kan leiden. Als gevolg van aanneming van het voorstel zullen de bestaande perceelen in waarde stijgen. Wordt de straat doorgetrokken en zou het in de toekomsf eens een drukken verkeersweg wor den, dan zou men er natuurlijk op bedacht zijn om de straat over de gdheele lengte op voldoen.de breedte te krijgen. Dan zou men moeten overgaan tot onteigening en zou de ge meente de meer-waarde moeten betalen, die als gevolg van haar cadeau aan de bewoners ont- staan is. De heer DE JAGER noemt de meerwaarde van den bouwgrond. die er nog ligt denkbeel- dig. Als die verkocht wordt, zal, naar Hij meent, het bouwen todh nog duur genoeg zijn. Hij zou zich daar niet te veel in verdiepen. Men moet wel met de toekomst rekening houden, maar men is er daar nog niet toe am een 1000 woningen te stichten en ook nog niet in de eer ste 3 maanden. Hij beveelt aanneming van het voorstel aan. De heer HAMELINK wijst er op, dat de menschen blijkens de mededeeling van den voorzitter er zelf niets voor over hebben, dat de straat in hun belang verbeterd wordt. Hij zal er daarom met gerust geweten tegen stemmen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat het voorstel is ontstaan uit medelijden en vriende- lijkheid. Burgemeester en wethouders hebben iets willen doen voor Driewegen. Het betreft hier feitelijk niets anders dan de verbetering van een pad en de mogelijkheid is, dat tenge volge daarvan bouwgrond1 beschikbaar komt. Hij meent, dat burgemeester en wethouders, toem zij het vorig jaar het voorstel tot over- neming van dat straatje deden, een juist stand punt hebben ingenomen. De raad is er toen niet op ingegaan. Een verzoek van bewoners van Driewegen heeft er toe geleid, dat er in den raad stemmen zijn opgegaan om burge meester en wethouders uit te noodigen deze zaak nog eens aanhangig te maken en burge meester en wethouders hebben dit met voile instemming gedaan. Zij meenen, dat er een gelegenheid is om hier de helpende hand te bie- den en dat dit ook als een incidenteele hulp is te beschouwen, die nog niet tot verdere conse- quenties behoeft te leiden. Het ampele feit. dat burgemeester en wethouders thans maar voor- stellen het straatje over te nemen, zonder dat daaraan vastgekoppeld is de aanvraag om een bedrag tot het in orde brengen daarvan kon ai een vinigerwijzing zijn, dat burgerqeester en wethouders niet voomemens zijn er veel geld aan te besiteden, de kosten zijn wel te dragen. Het is de kwestie de menschen te helpen uit hun moeilijkheden, door vroegere daden ont staan. Hoe het verder zal gaan, is niet te zeggen, Als de straat wordt doorgetrokken, zullen de woningen verderop 3 M. achteruit moeten. Doch als er iemand een schuur zet, en de straat af- slu.it, dan heeft deze alleen een goedkoope uit- weg van zijn schuur naar den weg. Er wordt geklaagd, dat daar moeilijk bouwterrein te ver krijgen is. Door dit voorstel wordt de moge- lijkheid geopend het daar in exploitatie te bren- ge.n Men is dan enkele menschen die wenschen te beuwen ter wille. De heer VAN CADSAND meent, dat er ook wel wat te zeggen is voor het bezwaar, dat de menschen in dat straatje den grond voor hunne woning niet willen afstaan, daar zij blinden aan hun woning hebben die daarover draaien. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Een zittende leefwijze is vaak oorzaak van aambeien. Zorg voor geregeide stoelgang, de noodige reinheid en pas Foster's Zalf toe. In derdaad een probaat geneesmiddel. Per doos f 1,75; per tube f 1,5 Staan zij den grond af, dan vreezeu zij ook nun biiniden te moeten opruimen. De heer COLSEN vraagt of die achteriig- gende grond ook van den Leer De Putter is en of burgemeester en wethouders gelnformeerd hebben, of die grond als bouwgrond zal wor den te koop gesteld. De VOOKZiTTER antwooixlf, dat die grond van den heer De Bakker is en alleen in zijn geheel te koop. Er is een oppervlakte van 24U0 tot 2800 M2., waarop een straat zou kunnen worden aangelegd met ter weerszijden 10 wo ningen. Oim afdoende te 'helpen zou de ge meente die grond kunnen aarukoopen om ze als bouwgrond beschikbaar te stellen, zooals spre ker in de vorige vergadering reeds aanstipte, doch dat zou een kwestie #orden van grond- politiek; ook zou de wonimgbouwvereemging er zich, met beschikbaarstelung van de noo dige gelden voor kunnen spannen, doch.er werd blijkbaar noeh voor het eene noch voor het andere veel gevoeld. Burgemeester en wethouders zijn daarom teruggekeerd tot het uitganigspunt: overneming van het straatje; een volgende maal kan dnn het benoodigde geld aan de orde gesteld worden. De heer COLSEN zou wenschen, dat burge meester en wethouders indien verzoeken in- komen om de perceeltjes grond die nog aan de straat liggen te be bouwen, zij geen bouwver- gunning zullen geven, dan indien voor die per ceeltjes de helft van de kosten der voorliggende straat betaald wordt. Ook zou hij wenschen dat burgemeester en wetihouders met Bakker in onderhandeling traden over het koopen van den achterliggenden grond. Er is gebrek aan bouwgrond te Driewegen en als iemand er een boerenschuur neerzet schiet men met geheel dit voorstel niets op. Als het niet al te hoog zou moeten gaan en de gemeente kocht het, dan was zij ook baas. Ten slotte verklaart hij het, hoe men het ook uitleggen wil, van de men schen die daar wonen niet meegaand, dat zij hun stoepjes niet willen afstaan. Als de ge meente daar nu een straat gaat maken loopt men kans, dat die voorliggende gronden bij regen onder water komen. De VOORZITTER stelt in het licht, dat het verharden van het straatje een paar honderd gulden zal kosten. De heer HAMELINK: Het is eerst op f 600 begroot. De VOORZITTER stemt di.t toe, maar toen was er rioleering onder begrepen, die niet noo dig is. De bestrating zal kosten 1 per M2. Het bedrag dat dus van de nog open zijnde per ceeltjes volgens het denkbeeld van den heer Colsen zou moeten gevraagd worden, zal al zeer gering zijn; dan zou er ook nog een acte met al den aankleve van -dien moeten gemaakt wordenhij acht het beter om het zoo maar te laten. Het bedrag dat 't op zou leveren is niet beduidend. De heer COLSEN is van oordeel, dat de straat, met het oog op het door ,te trekken ge deelte goed moet gelegd worden, en zou voor die perceeltjes uit principieele reden willen laten betalen in de aaniegkosten. De heer VAN DIJKE deelt mede, dat de menschen die daar willen bouwen te kennen gegeven hebben, dat ze graag de helft der kos ten van de straat voor hunne te bouwen woning zullen betalen. Hij is ook van meening, dat de gemeente er niet aan moet beginnen om dat geheele bouwterrein, waar 20 woningen kunnen staan, te nemen. Als nu dit voorstel aangeno men is, moet maar eens worden afgezien. Het voorstel wordt aanigenomen met 11 tegen 2 stemmen. Voor stemfnen de heeren D. Scheele, Van Cadsand, Geelhoedt, R. Scheele, Verlinde, Fre riks, Colsen, Van Dijke, Van Riet, De Jager en Van Aken; tegen stemmen de heeren Hame link en Van Driel. (Wordt vervolgd.) HOOGERE BURGERSCHOOL. Bij Kon. Besluit is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks H. B. S. te Goes, den heer J. D. Bruggink te Ter Neuzen. Amsterdam, 23 September 2 uur, Bieden. i-aten. Vreemd Bankpapier. Dultsch 59,27 Fransch 11,75 11,80 Belgiseh 10,80 10,85 Oostenrgksch (per lOOsch.) 35,17^2 SCHEEPVAARTBEWEGING. 18 September. Eng. s.s. Tringa, 5461 M3., stukgoed, van Manchester voor Gent. Eng. s.s. Kadua, 2043 M3., kolen, van Blyth voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Orlock Head, 4422 M3., ge- mengd, van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. Andre Thome, 5695 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Noorsch s.s. Bonn, 2719 M3., papier- pap, van Arendal voor-Gent. Eng. s.s. Egret, 3945 M3,. stukgoed, van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. Otto, 2367 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Equity, 2635 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. The Duchess, 2256 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Dept. J. Rohan. 5768 M3., kolen, van Gent naar Rouaan. Eng. s.s. Hepney, 2385 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Greenawn, 2202 M3., ledig, van Gent naar Goole. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA vertrok 22 Sept. van Cardiff naar Teneriffe. s.s. MAGDALENA in. het droogdok te Rotterdam, s.s. TERNEUZEN in lading te Onega voor Amsterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3