ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Uit hot taooge Noorden. No 7810. Vrijdag 11 September 1925 65e Jaargung Kiespijn Sanapirin ABONNEMENTSPRIJS: B-HERiBT-EI BINNENLAND. PREDIKBEURTElf, GEMENGDE BERICHTEN. Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post /1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /O.eo per jaar Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. RECHTSZAKEN. Zondag 13 Sept. 1925. Ned. Herv. Kerk. tRd TER NEUZENSCHE COURANT CIX. In September viert het Witite Kruis in Noord-Holland zijn vijftig jarig be- staan met een tentoonstelling te Alk- maar en vierde op 2 September het Groene Kruis, dat in elk der overige tien provin- cien werkzaam is, zijn 25jarig bestaan met een tweedaagsch congres te Utrecht, waarop o.a. de minister van Arbeid, mr. Koolen, een rede hield, en mededeeide, dat de Koningin drie leiders van het Groene Kruis had geridderd. Deze grootsche onderneming ten bate van de voiksgezondheid, vooral ten piat- teniande van zoo groote zegenrijke werk- zaamheid, is begonnen en uitgebreid door de geweldige werkkracht van ds. Fleischer een man van ongeveer 60jarigen leef- tijd. Toch, dat hij dezen omvangrijken arbeid heett kunnen verrichten, is mogelijk geweest, doordat deze doopsgezinde pre dikant gedurende zijn loopbaan als zoo- danig steeds werkzaam is geweest in zeer kleine gemeenten (Broek op Langendijk in iNoord-Holland, Makkum in Friesiand, Vv mterswijk). Het gevolg daarvan was, dat hij slechts een paar uur catechisatie per week had te geven en weinig tijd moest otteren aan pastoralen arbeid als huis- bezoek, terwijl hij met zijn buitengewone vlugheia weinig tijd van voorbereiding voor zijn preekwerk noodig had. Daardoor kon hij geregeid eenige dagen per week besteden aan de propaganda voor het Groene Kruis. Doch, doordat hij over een groote veerkracbt en werklust beschikte, vond hij gedurende die jaren telkens nog den tijd om te toonen door publicaae van wetenschappeiijke studien, dat hij tegelijk met meer dan gewonen ijver ook de we- tenschap diende. Wederom geldt het als van zoovele andere verdienstelnke mannem hij heeft alles bereikt uit eigen kracht. Zijn vader, die postambtenaar was, liet hem onder- wijzer worden, maar Frederik Gorneiis gevoelde zich onbevredigd en wilde zijn vieugeien breeder uitslaan. In zijn vrijen tijd bekwaamde hij zich voor het staats- examen, dat tot de universiteit toegang verieent en kwam toen te Amsterdam stu- deeren in de theologie bij de Doopsge- zinden. Hij werkte zoo snel, dat hij zijn studie met een jaar kon bekorten. Reeds als student viel hij op te midden van de overige studenten ais iemand, die beschik te over meer dan gewone gaven. Reeds nadat hij slechts een paar jaren predikant was geweest, gaf hij een preekbundei ,,Bloesemknoppen" uit, waarvan de pree- ken naast den bijzonderen inhoud opvielen door zijn dichterlijken stijl en zijn prach- tige, doch ietwat gemanieveerde woord- kcuz€> Alles scheen te voorspellen, dat hij spoedig in een onzer groote steden werk zaam worden zou, toen hij zich daarop vrijwilliq de kans afsneed door zich te wijden aan het Groene Kruis. Het is al- gemeen bekend, dat steeds vele Doops gezinde predikanten zich willen wijden aan maatschappelijken arbeid. Ds. Jan Nieu- wenhuijzen was de stichter der Maatschap- pij tot Nut van 't Algemeen en de Bond/ voor Staatspenioeneering telde steeds Doopsgezinde leeraars onder zijn propa- gandisten. Maar het is ook een feit, dat wanneer een Doopsgezind predikant aan maatschappelijk werk zijn tijd schenkt. of gaat schrijven in de bladen, of aan poiitiek doet, of wetenschappeiijke studien schrijft, hij zich daardoor vrijwillig zoo goed als zeker de gelegenheid beneemt om werk zaam te worden gesteld in een groote ge- meente. Vrijwel alle geleerden en mannen van beteekenis zijn bij deze broederschap hun geheele leven op een klein dorpje ge- bleven. En Fleischer, die een bekwaam kerK- historicus is en daarnaast verscheiden talen vloeiend spreekt, bleef door zijn Groene Kruis-arbeid steeds in een kleine gemeente werkzaam, totdat hem langza- merhand de kwaal van doofheid zoo over- meesterde, dat hij zijn emeritaat nam en zich te Utrecht vestigde als leider van het Informatiebureau van het Algemeene Groene Kruis (waarvan hij de voorzitter is), de landelijke vereeniging van alle pro vincial organisaties. Nu 25 jaar yeleden zag hij in zijn eerste standplaats (Broek), hoe zegenrijk het Witte Kruis arbeidde door het verstrek- ken van verplegingsmateriaal aan zieken. Hij betreurde het, dat deze arbeid beperkt bleef tot een provincie en sprak erover met zijn vriend, den geneesheer Poolman in het Zuid-Hollandsch dorpje Lange Ruige Weide. Deze was terstond enthou- siast. Fleischer kwam naar dit dorpje over, sprak en stichtte de eerste Groene Kruisafdeeling in Zuid-Holland met het gevolg, dat hij van dorp tot dorp reisde en in een 25tal plaatsen afdeelingen sticht te. Maar deze nieuwe vereeniging trok al zoo spoedig de aandacht. dat men het voorbeeld in andere provincies ging na- volgen. En zoo reisde Fleischer al spoedig door het geheele land om ook daar de propaganda te voeren. Kort daarop aan- vaarde hij een beroep naar Makkum in Friesiand, alwaar hij eenige jaren bleef. zoodat hij hier stelselmatig de geheele pro vincie intensief organiseerde en eenige jaren lang als voorzitter de provinciale Friesche vereeniging voortreffelijk leidde. En van uit het vredige stadje Winterswijk heeft hij jaren lang na de stichting van de Algemeene vereeniging de geheele orcjani- satie over ons land geleid. Wat het Groe ne Kruis rhans in vele honderden plaatsen in Nederland verricht ten bate van de zie ken, dat is voor een zeer groot deel zijn werk. Het tijdschrift: ,,Het Groene en Witte Kruis" wordt daarbij door hem ge- redigeerd, terwijl hij te Utrecht de ziel is van de opleidingscursus voor wijkver- pleegsters. Onlangs sprak ik de adjunct- directrice van een onzer academische zie- kenhuizen, die Fleischer had hooren exa- mineeren en zij zei: ,,maar dat is bewon- derenswaardig, zooals hij examineert en van alles op de hoogte is' Toch te midden van al die werkzaam- heid toonde hij enkele jaren geleden nog meer te kunnen doen. In het zuiden van Rusland, de Oekraine, wonen eenige tien- duizenden doopsgezinde landbouwers, af- stammelingen van naar Pruisen verhuisde Nederlanders. Deze Duitsch sprekende Russische geloofsgenooten werden door de bolsjewisten zoo hevig verdrukt, dat het noodig werd, dat zij emigreerden naar Amerika, maar tegelijk omtstond zulk een hongersnood, dat zij terstond hulp noodig hadden. Toen werd Fleischer de ziel en het middelpunt van het Nederlandsch steuncomite, waarvoor hij ook naar Rus land reisde. En ook deze zooveel tijd eischende organisatie werd door hem op voortreffelijke wijze geleid. Maar naast Fleischer als ,,de man van het Groene Kruis, mag worden genoemd als ,,de" vrouw: zuster Aafke Gesina van Hulst, als zijn adjudante. Deze ruim vijf- tigjarige verpleegster uit een aanzienlijke Doopsgezinde koopmansfamilie uit Har- iingen, gevoelde op ruim 20jarigen leeftijd zich onbevredigd met het tehuis verrichten van huiselijke bezigheden. Zij besloot zich te bekwamen als verpleegster. waartoe zij opgeleid werd in het ziekenhuis in haar geboortestad. Deze havenplaats met zijn vele steegjes en armelijke huisjes en met zijn bootwerkersbevolking was zeker bij uitstek een jeschikt terrein om er de wijk- verpleging ter hand te nemen. Zuster Van Hulst besloot daartoe ge- heel uit eigen aandrift en zonder salaris. Zoo heeft zij vele jaren lang geheel belan- geloos gezorgd voor het heil der zieken. En toen Fleischer met zijn Groene Kruis- arbeid in Friesiand begon. sloot zuster Van Hulst zich met haar reeds bestaande vereeniging voor wijkverpleging daarbij aan. En ternauwernood was de provin ciale vereeniging gesticht, of <deze flinke zuster werd in het hoofdbestuur gekozen en werd al spoedig de penningmeesteres (wat zij nog is. evenals penningmeesteres der Algemeene Vereeniging). Als een loo- pend vuur ging door Friesiand het ver- haal. hoe er te Harlingen iets mieuws was, dat te plattenlande ook ter hand moest worden genomen; daar ging een wijkver- pleegster rond. Het duurde niet lang of de eene na de andere afdeeling oordeelde, dat men ook hier een wijkverpleegster moest hebben. Dan werd zuster Van Hulst gevraagd om te komen spreken. Dan kwam zij en sprak zoo vol geestdrift en overtuiging, dat zij de harten voor de wijkverpleging won. Maar daarbij bleef het niet. Zij be- speurde, hoe jammerlijk slecht de meeste zuigelingen werden verzorgd door onkun- de van de inoeders en door de onbe- kwaamheid en vuilheid der bakers. Toen hield zij haar eerste moeder- en bakercur- sus. Wederom sloeg dat zoo in. dat zij eenige jaren van dorp tot dorp in Fries- land rondreisde om ook aldaar die cur- sussen te geven. en ten behoeve daarvan schreef zij een ..Handleiding" welk boek thans reeds in elfduizend exemplaren is verkocht geworden. Deze laatste arbeid is natuurlijk ook weder nagevolgd door alle verschillende provinciale vereenigingen, die thans hare speciale docenten voor die cursussen hebben. Naast dit tweetal, die wegens hun bij- zondere propagandistische kracht, welke aan het geheele land ten goede kwam, door ons met name werden genoemd, staan in elke provincie eenige mannen en vrcuwen, die een gedeelte van hun tijd be- langeloos aan het Groene Kruis offeren en daarin een leidende rol spelen. Hun namen zijn te talrijk om in een kort over- zicht te vermelden. Dat is het mooie van de Groene-Kruis beweging, dat hier door de algemeene sa- menwerking mogelijk is, dat men overal de handen aan het werk slaat tot verbete- ring der verpleging van zieken door het verstrekken van materiaal, door verpleeg- sters. door de bijzondere bestrijding van de tuberculose, door het auto-zieken- vervoer, door ontsmetting enzoovoorts. En al dit werk wordt in hoofdzaak geleid door de leeken, zij het dan ook in den regel met medewerking en advies der plaatse- lijke geneesheeren. Maar al die arbeid voor zooverre het van besturenden en lei- denden aard is, wordt door die leeken be- langeloos verricht als een taak, waartoe de liefde tot den naaste hen dringt. En wanneer ik zelf terug denk aan het vele, dat ik gedurende ruim 20 jaar in mijn dorp heb helpen mede verrichten voor het Groene Kruis en de tuberculosebestrij- ding. dan is de voldoening bij dien arbeid ondervonden, voor mij een reden tot een eeresaluut aan Ds. Fleischer en aan zuster Van Hulst. T. g. T. HET KON. BEZOEK AAN FRIESLAND Nadat Woensdag bij het bezoek aan Sneek het Openluchtspel nog door droog weer begunstigd was, begon het zoo hard te regenen dat het waterfeest geheel be- dorven werd. Het defile van meer dan 6'J jachten en motorl'ooten kon nog plaats hebben, maar het admiraalzeilen moest achterwege blijven. TWEEDE KAMER. Het centraal stembureau voor de ver kiezing van leden der Tweede Kamer heeft in zijn zitting van Woensdag benoemd verklaard tot leden der Tweede Kamer: in de vacature-Schokking den heer J. Langman te Groningen in de vacatur Rutgers den beer H. A. Leenstra te Heerenveen in de vacature Bongaerts den heer P. G. Rutten te Wanssum (Limburg) in de vacature-Koolen den heer G. Wr. Kampschoer te Monster (Z.H.); in de vacature-De Geer den heer J. W. H. Rutge's van Rozenburg te Baarn in de vacature-Coljjn den heer C. v. d. Heuvel te Nieuw Vennep (Haarlemmer- meer). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. tandpijn en aangezichtspijn verdrijft men het beste met Buisje 75 ct. (Mijnhardt) TER NEUZEN, 11 Sept. 1925. BESMETTEL1JKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmetielijke ziekten over de week van 30 Aug. tot en met 5 Sept bedroeg in de provincie Zeeland BuiktyphusGoes 1. RoodvonkHoedekenskerke 2. D00DE KOE. Aan de Oosterkade te Rotterdam is per motorboot uit Walsoorden aangevoerd een doode koe. Het cadaver, dat oestemd was voor iemand in de Hugo de GrootTraat, is overgebracht naar het Abattoir en daar voor de consumptie af'gekeurd. AXEL. Verplaatst met ingang van 16 September a.s. de eommies-titulair C. M. A. Stand*ert van Rotterdam (postkantoorj naar het bp post- en telegraafkantoor alhier en is belast met de functie van beh.erder. KOEWACHT. De steenweg KoewachtZand wordt ge- deeltelijk ve nieuwd./ Er zijn al groote hoeveelheden keien en kantsteenen aange voerd. Deze week is men hier begonnen met het r loien van aardappels. De opbrengst valt over het algemeen met mee Door het regenachtig weer der laatste dagen beginnen er overal vele zieke airdappelen te komen De handel in aardappelen is niet vlug, toch is er wel eenige beterschap merkbaar. Van gemeentewege wordt hier een slachthuis gebouwd. Men is in onderhande- ling over den aankoop van den benoodigden grond. GROEDE. De voordracht voor hoofd der o. 1. s. alhier luidtno. 1 A. J. Pauw, onderwjjzer te Rotterdam no. 2 D. Houte, onderwijzer te Schiedam no. 3 P. A. T. Reyer, school- hoofd te Lopik BRESKENS. Reeds gistermiddag liepen alhier ge ruchten, over een cycloon, welke in de omstreken van Yperen zou gewoed hebben Deze geruchten werden be vestigd, toen vanuit Belgie naar hier werd getelegrafeerd dat daar een zware cycloon woedde en den visschers ontraden werd zich op zee te begeven. Deze waren echter reeds ter vangst, doch zij zijn door het zware weer spoedig teruggekeerd. Ongeveer ter hoogte van Westkapelle hebben zij waterhoozen, welke outzettende geluiden voortbrachten, gezien. Zij konden den weg van de hoos volgen tot ongeveer Borssele, waar de hoos schijnt te zijn gevallen. Wij mogen dus van ge- luk spreken, dat de cycloon, wat ons land betreft, zijn weg over het water heeft ge nomen. Volg-ms berichten moeten er echter in Yperen zware verwoestingen zijn aan- gericht. Dit moet des morgens om half negen gebeurd zijn. Des middags nam men te Breskens in het Zuiden een koper- I kleurige lucht waar. Waarschijnlijk door een niet geslaagde manoeuvre vanwege den hevigen storm, geraakte gisteren de zeilbotter van den heer de B. op de plaat vast. Dit werd echter spoedig door een der motorbotters opge- merkt, welke den steven erheen weudde en den zeiler behouden opbracht. Door den rijksadvocaat te Rotterdam en den Officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank te Middelburg van 13Febr. j.l., waarbij E. d T., 61 j., koopman te Ede, wegens het hebben van een verboden nederlage vSu gedistilleerd is veroordeeld tot 100 boete of 1 maand hechtenis, met verbeurdverklaring van de aangehaalde goefieren. Gevangenhouding is bevolen tegen G. D., 28 jaar, werkmau te Ter Neuzen, gedetineerd te Middelburg. ter zake van ontucht. fcr N-.uzen u. en 2 u Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9i u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. u. en 2£ u., Ds. Raams. Zaamslag. 9J u. en 2} u., Ds. 6. van Dis. Axel u., en 2 u., Ds. Kuijsch van Dugteren. Sasvan Gent. 9$ u., Ds. H. Akersloot van Houten Rods. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereforiueerde Kerk- Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. J, B. Vanhaelen Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9£ u. en 2J u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. (Ylooswfikstraat). Ter Neuzen 10 u., 3 u. en u., Ifeeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). fer Neuzen. 10 u., 3 u., en 6t u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). Axel 9i u., 2i u., en 's avonds 6 u, Ds. B. Neer- bos van Ter Neuzen. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Of u., Evangelisatie. R. K. Kerkdienaten te Ter Neuien. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,8Jen 10 uur. Nainiddags om half drie Lof. AANRANDINO. Een 52jarige man heeft te Amsterdam aangifte gedaan, dat Dinsdagnacht te onge veer 1 nur, terwij hg op de Geldorschekade aldaar iiep, van een of meer onbekende personen, die hem van achteren aarjviel(Fn), een klap op het hoof! gekregen heett, waardoor hg in een kelderopen:tig viel en het bewustzijn verloor. Bggekomen, be- merkte hjj. dat hij zjjn portefeuide in- houdende f272 vermi-t^-. De aangever, die onder deu invio d van s^eiken drank ver- keerde, had eenige wonden aan h ofd en neus. ONDER DEN WAGEN GERAAKT. Zondagmiddag reed op den Zijpendaalschen weg te Arnhem ter hoogte vau de splitsing bg deu Schelmschen weg een groote woon- wagen de stei e hellmg van den Kattenberg af, toen plotseling de achteroroek van het paard brak. waardoor het niet meer in staat was het zware voertuig te houden. De bestuurder sproug daielgk van den bok, doch raakte in de leidsels verward, viel en kreeg twee wielen over hat lich'»am Hij werd per/.iekenauto naar het gemeente- ziekenhuis vervoerd, doch bleek hij aankomst reeds te zjjn overleden. DO D DOOR GASYERSTIKKING Toen Woensdagmorgen de moeder van de 12jarige Francsca van Oers te Eind hoven op da slaapkamer van haar dochter kwam, kwam haar een sterke gaslucht t-gemoet. Op haar roepen kreeg de moeder geen ant woord van haar dochtert je,. waa op zij naar het bed snelde en t..t haar ontsteltenis ontdekte dat het meisje den dood door gasverstikking was gestor- ven. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Dinsdagmiddag om half vgf heeft op den Amersfoortschen weg, ter hoogte van den bekenden Echoput, een luxe auto, bestuurd door iemand uit Aerdenhout. een 12jarig jongefje, wonende te Wilp (trem Voorst) aangereden m l het gevolg, dat dit in hoogst. bedenkelijkcn toestand t aar het Apeldoorn- sche Z.eber.huis werd o»trg' br.-cht. Het had een been- en een armfractuur. bene- vens een groove wonde aan het hoofd en is Dmsdagavond pi. m. 9 uur overleden. Het kind maakte met zijn medescholieren onder geleide van het hoofd der school een tochtje in twee autobussen door Apeldoorn en omstreken en werd aat gereden, toen het met zijn makkers de bussen had verlaten en zich met een spelletje vermaakten. ELECTRISCH LASSCHEN MET DRAA1STR00M. De heer Klinkhamer, ingenieur van het onderzoekingsbureau der N. V. Heemaf te Hengelo, heeft een belangrijke vinding ge daan op het gebied van electrisch lasschen met behulp van draaistroom. Tot nu toe was slechts bekend het lasschen met 1-phase wisselstroom transformatoren, welke niet alleen het nadeel hadden van eenzijdige belasting van het draaistroomnet, maar bovendien een z;er slechte arbeids- factor. Waar deze nadeelen s'echts ge- deeltelijk ondervangen konden worden door gebruik te maken van extra voorschakel- transformatoren, waardoor het. rendement natuurlijk achteruitgaat en waardoor nooit meer bereikt kan worden dan eeu verdeeling over de phasen onderling dan 57.5, 57.5 en 115 pet., zoo is deze verdeeling bij de vinding van den heer Klinkhamer over de drie phasen practisch gelijk, bij een rendement van 94 pet. en een arbeidsfactor van 70 85 pet. Er schijnt hiermede in de richting van het wisselstroomlasscben- dus een zeer be langrijke schrede voorwaarts te zijn gedaan en dit systeem zal daar toepassing kunnen vinden, waar tot nu toe andere systemen faalden, of nog niet voordeelig genoeg bleken te zijn om op groote schaal te worden toegepast. Voor deze vinding is zoowel in het binnen- als buitenland oetrooi eangevraagd. VROUW DOOR EEN KOE AANGE VALLEN. Te Heerde wilie de wed. J. v, d. Beld een bezoek brengen bg een barer buren en nam den weg als gewoor.Jijk door een weide, waar;n eenige koeien graasden. On- verhoeds werd zij door een dezer koeien aangevailen en omver geworpen. Haar buurvronw Wensink zag dit en kwam haar direct ontzetten. De koe bad haar even- wel al zoo toegetakeld, dat oomiddellijk geneeskur.dige hulp moest worden ingeroe- pen. Per auto werd de vrouw naar haar woning vervoerd. TWEE OUDE VROUWEN'DOOK EEN MELKAUTO GEDOOD. Woensdagmorgen omstreeks haiftien zijn door een melkauto, bestuurd door M., uit Stolwijk, op den Goudscheweg te Stolwijker- sluis, bg Gouda, twee vrouwen, respectieve- lijk 74 en 76 jaar, van wie de eene te Gouda, de ander te Stolwijk woorachtig is, o erreden en op slag gedood. Naar vevnomen wordt, kwam deze ante van het hellende gedeelte van den weg, terwijl van de andere zijde een paard en wagen naderde. te welker hoogte z ch de beide vrouwen bevonden De htstuurder schijnt wel s gnalen te hebben gegeven, doch vermoedt wordt, dat de vrouwen hard- hoorend zijn geweest. De lijken zijn naar hpt Iterson-ziekenhuis te Gouda overge bracht. Nader is gebleken, dat de namen tier vrouwen zijn: ds weduwe Van Loon uit Gouda en de weduwe Alsenaar uit Haastrecht. HIJ GING TOCH MEE NAAR ZEE1 Woensdagmorgi n vertrok van Umuiden de stoonnreiler Westland" i.aar zee. Eea der matrozen. die wat veel aan baccbusge- offerd had. kreeg bfijkbaar berouw en sprong in den mond der visschershaven o er boord. Hij zwom naar den kant eu ook de stootn- treiler keerde terug, om in de ledige plaats te voorzien. Toen het schip weer aan den kant lag, kwam ook de matroos weer aan- gestapt en zeide, dat hij toch wel meewilde. Daarnp is de man weer aan boord genomen en vertrpk het schip naar zee OP HEETERDAAD BETR.4PT. Een 26jarige man, die een bewoner van een perceel aan de Heerongracht te Am sterdam bij diecs thuiskomst its zijn haia aantrof en die zich ijlings uit de voeten maakte, achterv olgi dror den bewoner en ervolgens deor een surveil!ee enden agent aangehouder, blcek i ij fouilUeriig in het bezit van f 15 66 aan specie, f 50 aan bankbiljetteu van f 10, twee zilvert-n En- gelsche munten, 6 biljetten van 1000 mark, 98 van 100 mark en 75 stuks diverse geuden en ziUeren voorwerp«n, als horloges, kettingen, colliers en andere sieraden, zoomede twee spaarbankboekjes en een groot aantal loopers en slentels De be woner van genoemd perceel heeft verschil lende voorwerpen als zijn eigendom of als bet eigendom van bij hem inwonenden herkend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3