Ter 2T e asensclie Courant DE INDRINGER SINNENLAND. BUITENLAND. BEMENBDE BERICHTEW7 Yrijdag fl Sept. 7925. Ho. 7810. T WBBDB BXjA-P- f SPILLEXOS, HET KONINKL1JK BEZOEK A AN FR1ESLAND. Woensdagmorgen te half tien reeds reed de Kon. familie te Leeuwarden weer uit tot het aanhooren van een kinderaubade van pi m. 1000 schoolkinderen, welke werd uitgevoerd op het Rofplein Gezongen werden WiLielmus van Nas- souwe. Bede voor het Vaderland, Mijn Vaderland en Frjsk Volkslied. Onder luide toejuichingen werd hierna een rijtoer door de stad gemaakt welke ruim drie kwartier duurde. Een tweede huldiging had H.M. in ont- vangst te nemen op het Zaailand, t-'en de Bond van Chr. harmonie- en fanfarekorpsen in N. 0. Friesland, welke bond dezen dag een concours houdt te Zwartewegsoord, onder den rook van Leeuwarden, het „Wilhelmus" en „De Heer zal U steeds gadeslaan" (Ps. 121 4) ten gehoore brachten. Aan deze huldiging werd deel- genomen door 23 korpsen met circa 600 muzikanten. Hierna werd naar de woning van den Commissaris der Koningin teruggekeerd Te plm. 1.15 werd de tocht naar Sneek aanvaard. Na een korte autorit werd het station bereikt. H. M. werd bij het afscheid eveneens weer hartelijk toegejuicht. Te 1.52 uur kwam Hare Majesteit en gevolg te Sneek aan. Op het station had zich een eerewacht van plm. 200 man van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm opge- steld, die H. M. de militaire eerbewijzen brachten. Te 2.40 uur ving in bijzijn der Kon. familie de opvoeriDg van het openluehtspel „Fryske Klanken" aan. Dit zinnebeeldig spel is spedaal vervaardigd ter gelegen- heid van het 400-jarig bestaan van Sneek, als vrije koopstad. door den Frieschen schrijver Y. C. Schuitmaker, voorstellende trouw van Friesland aan Nederland. Voor deze opvoering van dit openluehtspel be- stond, ook aan de zijde van het publiek groote belangste ling, dat de Kon. familie bij het betreden van het terrein een don- derende ovatie bracht. Te 3.45 uur werd nog een rijtoer door de stad gemaakt. waarna nog even de vee- tentoonstelling bezocht werd. waarna H.M. zich aan boord van een gereed liggend vaartuig begafdat daarna afvoer naar het Zomerak, waar het instructievaartuig „Prins Hendrik" van het onderwijsfonds „de Binnenvaart'', de hooge gasten aan boord nam. Onder de tonen van hetoude Wilhelmus voer de „Prins Hendrik" af, weldra gevolgd door eenige volgbooten. In de Houkersloot bij de z.g. Boompjes had een vlootrevue der Sneeker Zeilclub plaat", waarna de verschillende vloten voor de Kon. familie defileerden. Daarna ging het verder naar het Sneeker Meer. waar aan de Roekoe-kolk gemeerd. het admiraal- zeilen der Sneeker-jachtvloot werd gevolgd Na atloop hiervan vertrok de „Prins Hendrik" met de Kon. familie aan boord naar Oudeschouw. vanwaar men zich per auto naar Akkrum begaf, vanwaar per trein de terugreis naar Het Loo werd ondernomen. EERSTE KAMER. De heeren R. Stenhuis en ir. Cramer, die als lid van de Eerste Kamer hebben bedankt, zullen in die Kamer worden op- gevolgd door de. heeren L. M. Hermans te Arnhem en P. Danz te Amsterdam. SLU1T1NG ZITT1NG STATEN- GENERAAL. De tegeuwoordige zitting der Staten Generaal zal worden gesloten op a.s. Zater dag, des namiddags 3 uur. Uit het Engelsch van Harold Bindloss. o 72) (Vervolg). Het smalle gebruinde gezicht van den jongen man werd opeens warmer van tint, maar zonder een oogenblik verlegenheid te toonen. hield hij den scherpen blik van zijn superieur uit. „8taat dit en hetgeen u zooeven gezegd hebt met elkaar in ver- band, brigadier?" vroeg hij. Stimson begon zachtjes te lacben. Elangt er van af, jongen, hangt er van af Van mij heb je volhouden en zwijgen geleerd, twee dingen, die je niet kende. Ik heb je niets gevraagd maar ik heb oogen in mijn hoofd en 'tis niet voor niets, dat je die extra streep gekregen hebt. Je bent van de soort. waaruit zoo nu en dan bij hooge uitzondering de officieren van het corps gerecruteerd worden enwatjeop- voeding aangaat, voor gewoon marechaussee hebben de menschen thuis je oorspronkelijk niet bestemd." Wat zou ik moeten doen zoudt u me raad kunnen geken vroeg Payne met inwendig vermaak merkte brigadier Stimson de opgewonden glinstering in de oogen van den jongen man op „Er is maar een weg om promotie te maken en het werk en de plichten van een marechaussee zullen je na anderhalf jaar wel duidelijk zijn," zeide hij droog. „En nu als ik 't wel heb, heb jij Lance De Minister van Binnenlandsche Zak< en Landbouw is bij komnklijk besluit van j 6 dezer gemachtigd, zich op vermeld tijd- stip te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, ten einde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. AANSLAGEN DER LANDBOUWERS IN DE RIJKSINKOMSTENBELASTING. De heer Westerdijk, lid van de Eerste Kamer, heeft aan den Minister van Bin nenlandsche Zaken en Landbouw, de vol- gende vragen gesteld betreffende het gebruik maken van opgaven voor de landbouw- statistiek bij de vaststelling van de aan- slagen der landbouwers in de rijksinkom- stenbelasting 1. Is het den Minister bekend, dat in- speeteurs der directe belastingen, althans een dier inspecteurs. gemeentebesturen, althans een gemeentebestuur, hebbc-n ver zocht inzending van de vanwege het ge- meentebestuur bij de landbouwers hu;s aan huis verzamelde opgaven voor de land- bouwstatistiek, ten einde daarvan gebruik te maken bij de vaststelling van de aan- slagen der landbouwers in de Rijksinkom- stenbelasting 2. Is de Minister niet van oordeel. dat door de mededeeling van deze opgaven aan de fiscale ambtenaren, hoe belangrijk overigens voor het verkrijgen van juiste belastingaanslagen, de betrouwbaarheid der landbouwstatistiek in hooge mate zal worden geschaad en waarschijnlijk voor een groot deel waardeloos zal worden 3. Indien dit het geval is, is de Minister dan bereid. met zijn ambtgenoot voor Financien te overwegen, welke maatregelen behooren te worden genomen, ten einde dit bezwaar op te heffen ONTSTEMMING VAN DE VLAMINGEN OVER DE MOT1E VAN HET ALGEMEEN NEDERL. VERBOND. De correspondent van de N. R Crt. te Brussel meldt Naar aanle ding van de in de jongste vagadering van het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond, te's Gra- venhage, aangenomen motie, waarbij bet hoofdbestuur de meening te kennen geeft „dat het verdrag tusschen Nederland en Belgie van 5 April 1925, door zijn groote eenzijdigheid een zeer groot gevaar vormt voor de eenheid van den Nederlandschen stam" en dat Verdrag. daarom, in zijn tegenwoordigen vorm, onaannemelijk acht, schrijft het Brusselsche Laatste Nieuws het volgende z/Eigenlijk worden hier door het hoofd bestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond de stambelangen ingeroepen, om zich met een politiek verdrag in te laten, dat buiten de bevoegdheid van het A. N. V. valt. Het hoofdbestuur van het A. N. V. had ons stellig aan een dergelijke lichtvaardig- heid niet gewoon gemaaktook wenschen wij uitdrukkelijk te verklaren, dat boven- staande motie bij talrijke Vlamingen een gpvoel van onlstemming zal opwekken, omdat zij overtuigd zijn. dat het ontwor- pen verdrag de goede betrekkingen tusschen Nederland en Belgie kan bevorderen wat de Vlamingen steeds als van groot belang beschouwd hebben, ook van hun eigfn kultureel standpunt uit. Het is ons bekend, dat het ontworpen Nederlandsch-Belgisch verdrag allerlei kri tiek heeft uitgelokt, zooals dat noodzakelijk het geval moet zijn met een verdrag, dat zooveel belangen en ingewikkelde vraag stukken omsluit. Wij houden het er echter voor, dat het hoofdbestuur van het A. N. V. glad ver- keerd handelt, wanneer het zich op een dergelijke wijze nitlaat over een vraagstuk, waarvan de behandeling feitelijk buiten zijn bevoegdheid valt Dienen er trouwens wijzigingen aan het ontworpen verdrag toegebracht, of Mjko mende onderhandelingen nopens zijn toe- passing gevoerd. dan is het stelh'g boven- staande motie niet. die er zal toe bijdragen Courthorne in Alberta een paar maalgezien „Ja brigadier - maar nooit van dichtbij. „En hebt je rancher Witham gekend Payne keek nadenkend naar den grond. „Ik heb hem dikwijls genoeg gez'en op de prairie paar altijd te paard met een hoed met breeden rand op maar Witham ie dood dat is te zeggen, ik heb zij' paard door het ijs hooien zakken." Even keken de beide mannen elkaar aan Payne keek verbaasd. maar om den mond van Stimson speelde een eigenaardige glim lach. ,Ondanks dat", zeide hij toen^zijn we toch nog in 't bezit van een bevelschrift voor zijn aanhouding. Maar nu ditje weet het doel van mijn reisin mijn afwezigheid is 'tjou werk om de boerderij van Courthorne en hemzelf te bewaken Als er iets ongewoons gebeurd, stel je je met mij in verbinding. Mijn pl-aatsver- vanger heeft instructies om je dienst zoo te regelen als het voor dit speciale werk noodig is." De jonge man keek zijn superieur een paar oogenblikken onderzoekend aan, toen kwam er opeens een uitdrukking in zijn oogen, alsof hij begon te begrijpen. Met een ernstig gezicht knikte hij een paar maal. „Ja, brigadier. Ik heb me dikwijls afgevraagd, als Shannon dien avond 'iets meer had kunnen zeggen of het bevelschrift dan wel voor Witham geweest zou zijn." Stimson hief waarschuwend zijn hand op. Marechaussee Payne," zeide hij eenigszins streng. „De mannen van het corps mare chaussees die promotie wenschen te maken, zijn degenen, die de bevelen, die hun ge nu de gunstige atmosfeer te scheppen, waarin die gedachtenwisseling kan plaats vinden." PENSIOENEN EN WACHTGELDEN. Het departement van financien deelt mede, dat in het vervolg alle pensioenen en wachtgelden ten laste van de Neder- landsche staatsbegrooting en ook die ten laste van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds per cheque zullen worden betaald. Hieronder zijn begrepen de pensioenen van de onderwijzers, loodsen, de mindere ge- employeerden van zee- en landmacht, de gemeente ambtenaren, de polder en water- schapsambtenaren en aile weduwen- en weezenpensioenen voor zooverdiepensioenen niet op de betrokken giro-rekening van belanghebbenden worden bijgeschreven. Belanghebbenden, die metterwoon hier te lande gevestigd zijn, behoeven geen attestatie de vita meer over te leggen. INTREKKING VAN UITVOER- VERBODEN. Bij Kon. besluit van 24 Augustus is bepaald Alle thans nog van kracht zijnde, op grond der wet van 3 Augustus 1914 (St.bl. no* 344), gelijkdeze wet nader is gewijzigd, uitgevaardigde uitvoerverboden, zijn inge- trokken, met uitzondering van a. het verbod van uitvoer van kaas, uitgevaardigd bp Kon besluit van 26 October 1914 (St.bl. no. 508) b. het verbod van uitvoer van boter, uitgevaardigd bij Kon. besluit van 29 October 1914 (St.bl. no. 510). DE STEUNVERLEENING IN BELGIE. Uit Brussel meldt men, dat een in de Nederlandsch Hervormde kerk aldaar ge- houden collecte voor de slachtoffers van de stormramp in Nederland ongeveer 1000 francs heeft opgebracht. Het Verbond van Vlaamsche Maatschap- pijen in Brussel houdt op 18 September in den Kon. Vlaamschen Schouwburg een weldadigheids-kur stfeest ten bate van ge- noemde slachtoffers. Emiel Hullebroeck. mevr. Wybauw Detilleux en mevr. Ferguson hebben reeds hun medewerking toegezegd DE WEELDEBELASTING. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken heeft aan den minister van financien geschreven, dat zij de kostbare en voor sommige bedrijven haars inziens absoluut onuitvoerbare controle een onoverkomenlijk bezwaar tegen't ontwerp- Weeldebelasting blijft achten. NATIONALITEITSBEWIJZEN VOOR MOTORRIJTU1GEN Onder de aandacht van belanghebbenden wordt gebracht, dat nog slechts gedurende de maand September van dit jaar de ge- legenheid bestaat om voor de voor 1 Juli j.l. afgegeven nationaliteitsbewijzen voor hun motorrjjtuigeu ten kantore van den ontvanger der invoerrechten c.q. der ac- cijnzen over hun woonplaats nieuwe na tionaliteitsbewijzen aan te vragen. Aange- zien de voor genoemden datum afgegeven bewijzen met ingang van 1 October a s. niet meer geldig zullen zijn en bij gebreke van een geldig nationaliteitsbewijs bij weder binnenkomst, uit het buitenland, zekerheid moet worden gesteld om voor de motor- rijtu'gen, ten bedrage van 12 pet. der waarde welke zekerheid slechts wordt opgeheven indien binnen een jaar na den invoer wordt aangetoond dat het invoerreclD voor de motorrijtuigen is voldaan. of dat daarvoor geen invoerrecht was verschuldigd, wordt den" houders van motorrijtuigen in hun eigen belang aangeraden voor tijdige om- wisseling van de oude bewijzen zorg te dragen. DE TOESTAND. Het belang voor het veiligheidsvraagstuk dat allerwegen werd toegekend aan de gelijktijdige aanwezigheid van Engelsche en Fransche ministers te Geneve voor de geven worden, prompt uitvoeren en die pas aan critiek ueginnen te denk-en als ze door bewijzen fouten kunnen aantoonen. Fas wanneer ze zoo handelen. zijn ze voor grootere veraniwoordeiijkheid rijp. Je weet dus. wat je te doen staat?" „Ja, brigadier", an woordde Payne, ter- wijl hij zich stram oprichtte. Stimson schudde even de teugels en reed na een korten groet in galop over de prairie weg. Dadelijk na het vertrek van zijn superieur wendde de jonge man, zonder tijd te ver- liezen, den teugel en reed naar de boerderij van Courthorne. Op het erf vond hii den eigenaar zelf, druk bezig met het demon- teeren van een maaimachine. Verspreid om hem heen, op den grond, lagen de ver schillende onderdeelen, en te oordeelen naar de wijze, waarop hij ze hanteerde, was 't duidelijk te zien, dat hij in staat was om zelf het werk te doen, dat de overige Sii- verdalesche kolonisten aan den monteurin de nederzetting overgelaten zouden hebben. Verwonderd vroeg Payne zich af, wie Court horne, losbol en speler, het gebruik van Engelschen sleutel en vijl geleerd zou hebben. „Ik korri om de papieren van het bureau van landbouwkunde. mr. Courthorne," be gon de jonge marechaussee „Als u 't te druk heeft, kom ik een anderen keer wel terug maar 't zou me natuurlijk heel wat tpd schelen, als u me ze nu even geven kon." „'t Zal moeilijk gaan," antwoordde Wit- bam schertsend. „Ik kan geen papieren geven die ik zelf niet heb." -Marechaussee Bacon heeft me verteld Volkenbondsbijeenkomsten, is thans, schrijft de N. R. Crt., duidelijk gedemonstreerd door het bezoek van Painleve, Briand en Chamberlain aan Baldwin. Woensdag heb ben zij dezen te Aix-les Bains, waar de Engelsche eerste minister de wateren ge- bruikt, een niet van te voren aan het publiek aangekondigd bezoek gebracht en een uur lang met hem gesproken. Het is een aanwijzing dat daaraan te Geneve een overleg voorafgegaan was, waarin zij het hoofd vun de Engelsche regeering meenden te moeten kennen en het bezoek verleent kleur aan de berichten, dat men met de moeilijke materie vordert op weg naar de conferentie der ministers van de contracteerende partijen bij het waarborg- traetaat. N'en deplaise au Da ly Telegraph, wier diplomatieke medewerker voortgaat met als een booze fee bjj de wieg van het teere wicht te fungeeren Dat deed hij bijvoorbeeld gisteren weer door ongeloof te uiten aan het bericht dat de conferentie reeds spoedig plaats zal vinden, met tirades ertusschen door gelij k ffZelfs indien een uitnoodiging aan Stresemann wordt gezon- den '-Zulk een voorbehoud als ,zelfs indien" stelt nauwelijks iemand meer, want dan behoefde Duitschland ook niet met zijn aanbod gekomen te zijn. Er zullen nog wel moeiliikheden overgebleven zijn, maar voor chronische zwartgalligheid bestaat geen reden. De sub-commissie die de Volkenbonds- raad met het uitbrengen van een verslag over de grensregeling voor Mosoel belast heeft, volgt de beproefde procedure om de twee partijen in geschil in haar beraad- slagingen te betrekken. Een bericht uit Geneve rept van onderhandelingen van haren Zweedschen voorzitter Unden met de Engelschen en de Turken ter voorbe- reiding van een compromis, en een ander roemt den Spanjaard en den Uruguayaan, die in de subcommissie zitten, als meesters in de diplomatieke schipperkunst. voor welke de bootsman die in de fabel de kool en de geit over moest zetten, het klassieke voorbeeld heeft geleverd. Men spreekt veel van de onverzoenlijkheid der Turken, maar het psychologische kenmerk van hun on- derhandelaars is meer de zucht naar over- vragen, die alle Oostersche volken met elkaar gemeen hebben. Verschillende organen van de Engelsche openbare meening gaan voort met de con- servatieve regeering op ODvriendelijke wpze te herinneren aan haar beloften tot spoedige outruiming van het lraksche mandaatgebied. lets waardoor men zich nochtans niet van de wjjs moet laten brengen. omdat de regeering zelve met haar conservatieve meerderheid gezind hlijkt het mandaat des- noods met een kwart eeuw te verlengen, het eenige wat in dezen den doorslag geeft. Het is de fout van vele buitenlanders, dat zij aan zulke perstemmen te veel gewicht hechten. Dit is o.m. in den Boeren-oorlog duidelijk geweest, en de openbare meening in Duitschland heeft er ook dikwijls mis- rekeningen door gemaakt, omdat de Duitsche bladen een voorkeur toonden voor het aanhalen van Engelsche persstemmen, die in hun kraam te pas kwamen. Volgens berichten uit Geneve, zouden de Turken terug zijn gekomen op hun al vroeger vaak bepleitte denkbeeld om m Mosoel een volksstemming te houden. Zjj vinden, blijkens de toelichting die zij hier vroeger van hebben opgegeven, het feit, dat zooveie bewoners van het wilajet no- maden zpn, geen overwegend bezwaar, omdat er wel een tijd zou te bepalen zijn waarop de zwervende stammer) in rust zijn en, wat hun onwetendbeid betreft in lezen en schrijven. die ware te omzeilen door hen naar keus een van twee biljetten in de bus te laten doen, een met een Turk- sche of een met een Engelsche vlag. Een Westersch kicer, die een stipje kleurt, heeft z<*ker ook niet meer intellectueele vermogens noodig dan een onnoozel kind, hoewel hij daarmee het wel en wee van zijn land helpt bepalen. Maar de com- missie van deskundigen heeft het denk eeld van een volksstemming reeds voorgoed gewraakt en de subcommissie uit den Ba«i kan moeilijk aanbe"eien, wat de tommissie die op last van den Raad een plaatselijk onderzoek heeft ingesteld, ongewenschfe acht. Dit legt natuurlijk voor de Turksche onderhardelaars echter geen al te groot gewicht in de schaal. PADVINDERS BIJ DEN PAUS. Een particulier telegram uit Rome meldt aan „De Msb." dat drieduizend padvindero, afkomstig uit Engeland, Frankrijk, Belgie, Spanje, lerland, Schotland, Oostenrijk. Zwitserland, Amerika, Denemarken, Polen en zevenduizend, afkomstig uit alle strekeo van ltalie, in de basiliek van St. Pieter da Mis bijwoonden, welke door den paus werd opgedi-agen. De padvinders bereidden den paus een groote hulde. In den namiddag ontving de paus in den Belvedere-hof de padvinders, die elk een lauwer- of olijftak droegen. Depaussprak een rede uit, waarin bij de padvinders noemde de hoop der groote katholieke familie, der Kerk en der maatschappij en verklaarde, dat een onontbeerlijke eigen- schap der padvinders moet zijn, aan God en Zijn wetten met heel hun hart gehecht te zijn. Het bezit van materieele kracht is niet voldoende men moet ook den geest verheffen, omdat daar, waar de stof heerscht, er ongebondenheid is en daar waar de geest heerscht, zachtheid, bescheidenheid en zuiverheid van leven zijn. De padvinders moeten steeds Gods wetten levendig voor oogen houden. DE GAZETTE VAN GENT. Door de redactie van de Gazette van Gent het in 1667 opgerichte blad dat zich, onder de Fransche bezetting. met groote hardnekkigheid tegen de verfran- schingspogingen verzette en ten slotte weer in het Vlaamsch mocht verschijnen, zag het dan ook met een Fransche vertaling er naast is nu onder de lezers van deze krant gen referendum uitgeschreven over de vraag of zp Ret ongewenscht en kwet- send voor hun taalgevoel zouden achten, indien af en toe, in dit blad, een roman- feuilleton in de Fransche taal mocht ver schijnen. De redactie verklaart trouwens van oordeel te zijn, „dat ieder vooruitziend burger of werkman de Fransche taaldient aan te ieeren" en zegt eveneens ervan over tuigd te zijn dat hare lezers als alle goed geleerde en verstandige Vlamingen" de Fransche taal machtig zijn, zoodat het af- drukken van feuilletons' in deze taal dan ook geen bezwaren kan opleveren. Blijk- baar ligt het in de bedoeling van de huidige anti-Vlaamschgezinde eigenaars, het oude Vlaamsche Had, binnen afzienbaren tijd, tweetallig te maken of zelfs geheel te ver franschen. RECHTSZAKEN. DE BRUSSELSCHE BANK. Naar gemeldt wordt is thans de instructie in de strafzaak tegen Bridee en de Jong, de beide directeuren der Brusselsche Bank, te Amsterdam gesloten. De zaak zal waarschijnlijk begin Novem ber door de rechtbank behandeld worden Als verdedigers zullen optreden mrs. Kokosky en Muller Massis. BRAND IN EEN GARAGE DOOR HET ACHTELOOS WEG WE R PEN VAN EEN SIGARET. In de garage-Brirkma;-, iD de Smedf- straai te Haarh-m, D de er dagen b and u tg> broken. Het b eek, da' een geeeHte- ipk ge ulde b nzineb s in brar.d wa< ge- raakt ep ook e»-r •-uto en et-p motorrijwiel war>-n re^ds dp or h-t vi ur aai g tast. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Ais U HO EST oos60-90ct.Bij ApolH.en dro^isten dat hij ze aan u gegeven had." ,'tSpijt me maar ik berinmr me er niets van," antwoordde Witham nog op denzelfden toon. Payne begon te lacben. „Ja. als je 'tdruk bebt, vergeet je zulke kieinigheden. Maar u heeft ze gekregen want u heeft ervoor geteekend." 't Was of Witham een schok kreeg. Ongeloovig verbaasd keek hjj op het volgende oogenblik lachte hij verontschul- digd, maar ondanks zijn snelle zelfbeheer- - sching was hij een stconde t - la t geweest. Payne had zijn verbazing gezien hij was gewaarsrhuwd dat niet alles in orde was en daarom dubb-1 op zijn hoede. „In elk geval heb ik ze nu niet meer", antwoordde Witham luchtig. „Als't kan, zend me dan duplicaten, allicht hebben ze in 'tposthuis wat extra formulieren." Payne begreep, dat de man voor hem de documenten niet ontvangen had, maar te verstandig was, om door onvoorzichtige vragen of onnoodige verklaringen zich zelf te verraden En daaruit bleek weer, dat hij, waarschijnlijk wijs door onder^inding, van 't bestaan van iemand, die zich voor hem uitgaf afwist. Bij die conclusie door- trilde hem plotseling een gevoel van op- opwinding hij was op het goede spoor. „Goed, dan krijgt u duplicaten den volgenden keer als ik hier in de buurt kom, zal ik er om denken," zeide hij, meteen deed hij zijn paard keeren, bracht zijn hand in militair saluut aan zijn pet en reed het erf af. Onbeweeglijk, met den Engelschen sleutel nog in zjjn hand, bleef Witham voor zich uit zitten kijken. Hij begreep, dat Courthorne Me papieren in ontvangst genomen had en hoe lange* hp erover nadacht hoe minder hem die bandelwijze beviel. Het oogsten was uk op handen nog een paar weken, n ze zafceit volop in het werk Daarna zou zijn taal. afgeloopen zijn. maar al sinds een paav dagen voelde hij een b>jklemmend en angst, dat er vo r die tijd iets geb uren zoa, waardoor de voltooiing een o mogelijkheid zou worden. Maar na een paar o genblikkeu schudde hij die neerdrukkende gedachten ongedu'dig van zich af en ging met ver- nieuwden ijver met het demonteeren va» zijn machine voort. Een paar uur later kreeg hij bezoek van Dane. Op zijn gewone manier. zonder zich te haasten, kwam de groote Silverdah r Ret erf oprgden tot vlak voor de plek waar Witham nog steeds te midden van alfcr machine onderdeelen zat daar hield bij} zijn paard in en keek glimlachend op de» anderen man neer. „lk kom juist van de r ederzetting, waar op 't oogenblik een merkwaardig <-erhaaltje He ronde doet," zeide bij. ..Natuurlijk lueft 'took zijn humoristische zijde. maar d:e zie je alleen. als je er niets mee te makes hebt zooals de zaak nu staat, is 't niet. verstand'g om het te laten doorgaan. E» dit t« meer, omdat Barri> gton vroeger meet dan eens op zeer drastische manier aanje speelschheid van dat sooTt onder dejongere lui hier een einde heeft gemaakt en omdat jij hier in Sil'erdale een vooraanstaamle persoonlijkheid bent." (Wordt vemolgd). VAN bonbons

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1