ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7806 Woensdag 2 September 1925. 65e Jaargar DE INDRINGER buTie'n'la'n d. BSNjiELHLfeKB. FKUILLKTOS. - Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f6,60 per jaar Voor Ned. Indie en Amerika 2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. B 0 f ft' T S P R 'J 3 ^<>or b'nnen ^"er Neuzen f 1,40 per 3 maanden G ROT lUS-HERLEN KING TE DELFT. Namens het Nationaal Comite tot her denking van do verschijning van Grotius' hoofdwerk is Zater.iagochtend door den heer H. Ch. G. J. van der Mandere seeretaris van het Comite, ten krans gelegd op het voetstuk van het, standbeeld van Hugo cfe Groot op de Markt te Delft. Onder groote belungstelling werd Zater- dagmiddag in het koor der Nieuwe Kerk Grotius herdacht. In tegenweordigheid van H. M de Ko- ningin-Moeder in tai van vooraanstaande personen, ond-. r wie vele afgeva <rd gden van verschillende Internationale oi ganisaties op pacifistisch gebied, heeft prof mr. M. WF. Trenb de beteeker is van Hugo de Groot als grondiegger tan het internationaal recht uitvoerig uiteengezet. Na afloop van dt-ze rede, heeft jhr Van Lvnden van Sandenburg namens de Koningin een krans gehecht aan het grafmonument van De Groot. Vervolgens tverd het woord gevoerd door mr. H. C. Dresselhuys. lid derT weed- Kamer. De afdieling Delft der My. tot Revorde- ring der Toonkunst bracht enkele liederen ten gehoore, terwijl de organist, de heer J H. Storm, op het orgel eenige stukken ten gehoore bracht. Na afloop van de plechtigheid klonk het Wien Neerlandsch Bloed. Het gemeentebestuur bood den genoodig- den een thee aan in'Stads Doelen DE EXPLOIT AT1EREKENING VAN DE POSTERIJEN EN TELEGRAFIE OVER 1924. Naar gemeld wordt, sluit de exploitatie- rekening van de posterijen en telegrafie over 1924 voor het eerst sinds 1916 weer met een voordeelig saldo en wel van rond 5,6 millioen. Het winstcijfer van den postd enst, met inbegrip van den post,-, cheque- en girodienst, bedraagt rond 5,1 millioen dat van de telefonie rond 4,9 millioen. De telegraafdienst wijst een nadeelig- saldo aan van rond f 4,4 millioen Tot dit voorloop g saldo van f 5,6 mil lioen heeft in de eerste plaats bijgedragen de vermeerdering van inkomsten tengevolge van uitbreiding van alle takken van den dienst. (Alleen het binnenlandsch tele- gramverkeer liep eenigszins terag). Daar- naast heeft de bezuiniging op de exploitatie- uitgaven haar invloed doen ge'den. ZEEWATER EN BETON. Aan het verslag betreffende het deskun- dig onderzoek naar den invloed van zee- water op betonconstructies ontleent het ,,Nieuws" de volgende conclusies: le. gewapend betonnen constructies aan of nabij zee moeten regelmatig wor- den onderzocht en onderhouden; 2e. de degradatie-verschijnselen der aan of nabij zee gebouwde gew. beton constructies, zijn behoudens bij die enkele waarbij grove ontwerps- of uitvoerings- fouten zijn gemaakt, in het algemeen niet van dien aard, dat bij een regelmatig (niet kostbaar) onderhoud voor het behoud dier constructies gevreesd behoeft te wor- den. Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 68) (Vervolg.) Meteen boog hij zich iets oVer de toon- bank heen en voordat het meisje wist, wat er gebeurde, voelde ze een arm om haar hals en werd haar hoofd achterover ge- bogen. Maar geen seconde daarna had ze den man van zich afgeslagen en stond ze hem met een vuurroode kleur en trillend van woede aan te kijken; want zooals 't meer met mannen van zijn soort gcbeurt, wist Courthorne niet van ophouden en was hij juist iets te ver gegaan. Toen keerde ze zich om en riep: ,Jake! Bijna onmiddellijk hoorden ze zware voetstap- pen o" het houten bordes en toen de deur opengedaan werd en een groote, zware man met een norsch gezicht naar binnen kwam, begreep Courthorne. dat het tijd werd om te verdwijnen, zoolang dit nog in veiligheid kon geschieden. Hij wist dat de gelagkamer twee deuren had bliksem- snel greep hij een karaf van dun glas ge- vuld met een roodbruine vloeistof en het volgende oogenblik, toen de flesch met een doffen smak tegen de borst van den grooten man terecht kwam en deZe wan- kelend en druipend van het kleverige. zoete vocht een paar stappen achteruit- ging, verdween Courthorne door de deur aan den zijkant. Alsof er niets gebeurd was liep hij om naar zijn paard qn steeg 3e. de invloed van ongunstige omstan- digheden waaronder gew. beton construc ties aan of nabij zee verkeeren, kan reeds van den aanvang af bestreden worden door bij ontwerp en uitvoering nauwgezet in acht te nemen de voorschriften en wen- ken, welke elders in het verslag door de commissie worden gegeven; 4e. bij inachtneming dier voorschriften en wenken behoeft niet gevreesd te wor den voor een optreden van gevaarlijke degradatie-verschijnselen, zoodat er geen princinieel bezwaar behoeft te bestaan teoen verdere toepassing van gewapend beton aan of nabij zee, waar die toepas- sing vaak voordeelen geeft en in sommige gevallen zelfs uitsluitend de mogeliikhpi biedt voor een praktische uitvoering. DE TOESTAND. De Raad van den Volkenbond zal spoe- dig een beslissing hebben te nemen over het betwiste gebied van Mosoel, op grond van het verslag, dat de commissie voor de grensafbakening hem voor heeft gelegd. De maeilijkheid is, schnjft de N. R. Crt., dat het rapport geen eigenlijke aanbeve- lingen bevat dan deze alleen, dat het in het belang van de bevolking ,,eenig voor- deel" zou hebben het gebied n i e t te ver- dccien. Met andere woorden, acht zij het beter, bet in zijn geheel hetzij aan Irak (Mesopotamia)hetzij aan Turkije toe. te wijzen. De commissie heeft echter de voorwaarden aan waarmee men rekening dient te houden, indien het eene of het an dere geschiedt. Komt het betwiste stuk aan Turkije, dan zou, meent zij, Irak het stroomgebied van de rivLr de Diala moe ten behouden, in het belang van ontwor- pen besproeilngswerken, waarvan de wel- vaart van dit land volstrekt afhangt. Komt het aan Irak, dan zou de voorloopige grenslijn, die te Brussel is af-"»oaa!d, vrij- wel even goed zijn als de noordelijker Iig- gende lijn, die Engeland wenscht; maar dan moeten tevens waarborgen gegeven worden voor Irak's stabiliteit. Deze acht de commissie aan twijfel cnderhevig, in dien het bestuursmandaat waarmee de Volkenbond Engeland heeft belast, niet voor ten minste vijfentwintig jaar wordt bestendmd Het zou niet te verwonderen zijn indien Engeland. ondanks de beloften die aan het parlement zijn gedaan over een spoedige onafhankelijkverklarino van een gebied dat drastisch als bloed en zand" is bestempeld om den Engelschen belastingbetaler van verdere offers ervoor afkeerig te maken, nu de commissie dit eenmaal verklaard heeft, metterda<_: stalten maakte, om het mandaat nog voor een kwart eeuw voor zijn rekening te nemen, want onder het ,,zand van Mo soel zit petroleum, die zeer waarschijnlijk de moeite van het aanboren rijkelijk zal beloonen. De radicale Londensche Star maakt er ronduit melding van. dat Bald win bereid zou zijn, Engeland's bestuurs- verplichtingen ten aanzien van Irak voor vijfentwintig jaar te hernieuwen. Het zelfde blad waarschuwt. dat met de be slissing van den Volkenbond de vraag van vrede of oorlog in het Midden-Oosten gemoeid kan zijn. Dit is eigenlijk zonder meer duidelijk. Te Lausanne hebben de geallieerden met Turkije enkel een vredes-tractaat kunnen sluiten, door de kwestie van Mosoel eruit te lichten. Wordt nu deze kwestie gere- qeld op een wijze, die Turkije als onbil- iijk beschouwt, dan verliest het heele vre-destractaat althans voor de normalisa- kalm op: even bleef hij nog wachten, maar toen er niemand naar buiten kwam, begon hij te lachen en schudde de teugels: in korten galop reed hij weg, de nederzetting door en de prairie op. In dien tusschen- tijd had de man in de gelagkamer de deur zorgvuldig achter hem dicht gedaan en zijn kleeren afgeveegd: toen keerde hij zich tot het meisje. ..Wat was er aan de hand?" vroeg hij. Het meisje deed hem het verhaal in geu- ren en kleuren; met zijn handen in zijn zakken dacht de man een paar oogenblik- ken na: toen keek hij op. ,,In elk geval is-ie er nou vandoor en eigenlijk ben ik blij. dat 't hier geen kloppartij geworden is," zeide hij toen wijsaeerig. ..D'r was toch iets in den klantr dat me niet recht beviel. heeft zich ingeschreven als Guy- ler van Minnesota en ik zou er een eed op durven doen, dat ik m tusschen de jon- qens van Silverdale gezien heb. 'k Zal na- vraag doen, als ik er voor dat paard zijn moet en dan zullen we de zaak met zijn tweeen in een stil hoekje eens kalm be- spreken." In dien tusschentijd was de marechaus see, die het pakketje, voor Witham be- stemd. aan Courthorne afgeqeven had, in het posthuis teruggekeerd. Bij zijn binnen- komen keek brigadier Stimson, die aan de kleine, vierkante tafel had zitten schrij- ven, verwonderd op. ..Courthorne vlak bij de boerderij tegen- gekomen en hem daar het pakje gegeven. brigadier," meldde hij. .He, wat?" zeide briqadier Stimson kj^rwonderd. Dat is emenaardig hij moest bij de brug zijn." Ik kan me niet vergist hebben, briga de van de betrekkingen tusschen Enge land en Turkije zijn waarde. Turkije had een sterke troef in handen door te ontken- nen, dat het gebied van Mosoel als door den overwinnaar veroverd gebied te be- schouwen is. Bij den wapenstilstand was de nieuwe staat Irak, die nop1 zoozeer een ,,oorlogsproduct" is, dat hij zichzelf niet regeeren kan, nog niet rechtens erkend en had de veroveraar het betwiste gebied niet metterdaad fc^zet. De commissie is met deze zienswijze meegegaan en heeft er de meening op gegrond, dat Mosoel als een integraal deel van Turkije beschouwd moet worden, zoolang deze mogendheid geen afstand van zijn rechten gedaan heeft. De Turksche troef is daardoor, ob- jeotief beschouwd, veel sterker geworden, want in deze 1 uitspraak ligt opgesloten, dat zoo de Raad van Volkenbond Mosoel aan Irak zou willen toewijzen, Turkije daartoe zijn toestemming zou hebben te geven, goed- of kwaadschiks. Dat Engeland het op een gewapend conflict met Turkije zou laten aankomen, om dit kwaadschiks tot afstand te bewe- gen is vrijwel ondenkbaar. "^oen Lloyd George, in het laatst van zijn bewind, met Turkiie alles op haren en snaren zette over de kwestie van Tsjanak aan de Zee- engten, werd hij door zijn eigen mede- j standers weggevaacd. Het is al erg ge~ noeg, dat Irak in vredestoestand zooveel geld heeft gekost. Het mis-baar, dat de Star over oorlogsgevaar maakt, moet daarom meer een politieke manoeuvre tegen de conservatieve regeering zijn. Deze zelve zal op de een of andere wijze op een compromis met Turkije trachten aan te sturen en kan niet qediend zijn met een beslissing van den Volkenbondsraad, die bij Turkije het qevoel achterlaat, dat men het van een stuk. in oeconomisch op- zicht veelbelovend, gebied berooft. Enge- land heeft bovendien al genoe~ zoroen in Azie. Lukt het echter niet, reeds nu een i schikking tot stand te brengen, dan kan j de kwestie van Mosoel nog heel lanq half opqelapt of hanqende blijven. een factor van voortdurende onzekerheid in een nog geenszins volmaakte wereld. DE PROP AG AN DA OP DE OORLOGSSCHEPEN. Onlangs zijn op de Fransche slagsche- 1 pen ..Courbet" en Paris", deel uitmaken- i de van de Middellandsche Zeevloot, ge vallen van muiterij voornekomen, welke thans zijn berecht. Aanvankelijk heette het, dat een deel der bemanninq ontevreden was over het eten aan boord, doch het bleek dat het een nauwkeurig op touw gezet comolot betrof. Vier matrozen van de Courbet zijn voor den krijgsraad verschenen. De voornaamste schuldige, de matroos Du- moulin, bekende het hem ten laste geleqde. De krijgsraad was van oordeel, dat een cbmolot tegen het gezag van den comman dant was gesmeed teneinde te beletten. dat het schip (dat te Napels lag) voor vertrek zou worden gereed gemaakt. On danks een welsprekend pleidooi van het communistisch Kamerlid Lazare Gimelli, die als verdediger optrad. werd Dumoulin tot vier jaar. zijn drie medeplichtigen resp. tot drie en een jaar gevangenisstraf met deqradatie veroordeeld. Den volgenden dag hield de kriipsraad zitting aan boord van de ..Paris Hier zich slechts een beklaagde te verantwoor- den, de matroos Vigue. die een beweqinq op touw had gezet met het doel een revo- lutie als destijds op de Zwarte Zeevloot uit te lokken. Hij werd tot drie jaar ge vangenisstraf en degradatie veroordeeld. Naar aanleidinq van deze processen dier," antwoordde de man, ,,het was Courthorne" hij heeft het pakje aange- nomen en ervoor t^teekend. ,,Op een grooten vos? ,,Neen, brigadier, een bronco en een ouwe knol, als ik zoo vrij mag zijn.'' ,.Hm! Geef je boek maar hier,' ant woordde Stimson nadenkend. .,Als Payne terugkomt. zeg hem dan, dat ik hem heb ben moet." De marechaussee ging de kamer uit. Een poosje bleef het stil in het warme, kleine vertrekje; toen ging de deur ooen en kwam Payne binnen. Stimson nam het boek en legde het open voor den jongen man neer. Jij kent het schrift van Courthorne, zeide hij. „Is dit het of lijkt het er op? ..Neen, brigadier. Geen van tweeen was het antwoord. Stimson knikte. „Neem een versch paard en rijd met een omweg naar de brug. Als Courthorne daar is. wat waarschijn lijk wel het geval zal zijn, rijd dan door naar de nederzetting en zie of je daar iemand vinden kan. die veel op hem lijkt. Als je niet slaagt, doe dan navraag naar zoo iemand. maar zorg. dat je de men- schen voorzichtig polst niemand mag een vermoeden krijgen van t doel van die vragen: daarna kom je terug en alleen bij mij je verslag uitbrengen. Na een minuut of tien reed Payne weq. Het duurde drie dagen, voordat hij terug- kwam en wat hij toen te vertellen had, leek brigadier Stimson zoo belangrijk toe, dat hij nog dienzelfden avond op reis qinq om de zaak zijn onmiddellijken superieur voor te leqgen. Het was een nog jonge man, die den hoogen ram, welken. hij nu schrijft admir«al Degouy in de ,,Gauiois, i dat 1 reeds vaker gelegenheid had de aandacht van den minister van marine t j vestigen op de communistische prooapan - da aan boord der Fransche oorlogssche pen. Het is hem gebleken, dat het aantal communistische ,,cellen" op de oorlogs- schepen op verontrustende wijze toeneemt. Zonder overdrijvinq en pessimisme kan men beweren, dat het meer dan tijd is met de grootste energie op te treden, indien men een ware catastrofe wil vermijden. DE BELEEDIGING VAN DE VLAG EN HET VOLKSLIED. De Etoile Beige heeft een interview gehad met baron Rollin Jacquemyns, den minister van binnenlandsche zaken, over de incidenten, welke onlangs te Aalst en Nieuwpoort hebben plaats gehad. waarbij door Vlaamsche extremisten de Belgische vlag werd neergehaald en de Brabon^onne werd uitgefioten. De minister wees er op. dat de openbare meening weiiswaar heeft gereageerd, doch dat het schandaal intus- schen is geschied. Men kan er zich niet indenken, zeide hij dat in Frankrijk de Marseillaise en de Fransche vlag zouden worden uitgefioten zonder dat het bliek reageerde en er zich incidenten zouden voordoen. Hetzelfde zou in Engeland en Nederland gebeuren, waar de politie trou- wens geen oogenblik zou dralen om tus- scherbeide te komen. De minister' zeide, dat er zoo spoedig mogelijk aan het Parlement een wetsont- werp dient te worden voorgelegd, waarb beleedioing van de vlag of het volkslied wordt gestraft. Hij zeide, dat alles reeds daarvoor gereed is. De Etoile betreurt het, dat het zoo ver is gekomen, dat men wettelijke bepalinqen moet invoeren om de nationale vlag te doen eerbiedigen. TER NEUZEN, 2 September 1925. DE TENTOONSTELLING. alhier was j.l. Maandag weer druk be- zocht. Voor net eerst trad dien avond op het attractierrein op het Trio Busch, die met hunne liederen en voordrachten goed succes hadden. Gisteren was het minder getroffen, wegens den regen. Dit weerhield echter niet, dat een bevredigend aantal bezoekers opkwam. Op het attractieterrein in den tuin kwam er begrijpelijkerwijze niet veel van terecht, al deden De Volendammers het hunne om er den moed in te houden. Met betrekking tot de rondwandeling, waarvan wij in ons vorig nummer verslag gaven moeten wij nog een verzuim her- stellen, daar we daarbij over het hoofd zagen de inzending van onzen stadgenoot, den heer Smaliegange, en dit is niet geschied, omdat deze niet de belangstelling waard zoude zijn. Deze heer zorgt voortdurend voor een verschen voorraad snijbloemen uit dit jaargetijde, terwijl onder de potbloemen ook een fraaie orchidee de aandacht trekt, en er ook enkele bloeiende exemplaren van de mooie hydrungea panuculata grandiflora geeta- leerd zijn. Hedenvoqrmiddag werden bekend ge maakt de bekroningen voor de inzendin- gen. De le pr.. gouden medaille, werd toegekend aan ..Het Woonhuis" van den heer IJssel, 2e pr., zilveren medaille, aan de Firma Van OverbeekeLeunis, en aan Albers Creameries, 3e prijzen bronzen bekleedde, in een betrekkelijk klein aantal jaren bereikt had. Zonder hem met een woord in de rede te vallen liet hij Stimson uitvertellen. Toen de grijze brigadier zweeg, drukte hij op het scheiknopje naast zijn bureau. Een kort bevel aan den dienst- doenden marechaussee en een oogenblik later had hij een bundeltje papieren voor zich. dat hij vlug begon door te bladeren. Na een minuut of tien keek hij op. ..Ik heb hier het verslag van het geval Shannon", zeide hij. ..Welken indruk heb je toentertijd van de zaak gekregen? Stimson wachtte even, voordat hij ant woord gaf. ..Dat er eigenaardige factoren bij waren, sir," zeide hij toen voorzichtig. ,,\Ve hebben overal daar in de buurt in- lichtir.gen naar Witham genomen - ieder- een icende hem, en op een punt stemden ze alien overeen: hij was niet het type man. om zoo iets te doen. En daarbij waren er een of twee dingen van ondergeschikt be lang. die mijns inziens ook niet klopten. ,,En Witham is bij die gelegenheid ver- dronken? vroeg de inspecteur. ,,Wel", antwoordde Stimson aarzelend, ,,de marechaussee, die hem achterna zat, heeft hem door 't ijs hooren zakken, maar hij is niet gevonden. zijn paard wel, maan den daarna. een eind verder stroom- afwaarts." De inspecteur knikte. ..Dan geloof ik. dat je gelijk hebt dus dan wordt het geval zoo: er zijn twee mannen. die eenigs zins op elkaar lijken en die allebei bij de- zelfde onderneming, whiskv-smokkelen. betrokken zijn: de een begaat 6en misdaad, waartoe niemand hem in staat geacht zou hebben die,- de wijze waarop de ander medailles, aan de Firma N. V. v./h. wed. C. J. Becht Zonen. R. Kerckhaert te Hulst vertegenwoordiqer de heer Man- naert—Geers te Ter Neuzen), ,,Wohl- muth te Amsterdam en mej. Mannaert Geers te Ter Neuzen. Eervolle vermeldingen zijn toegekend aan den heer D. But te Ter Neuzen, A. van Wijck te Spui, Joh. de Haas te Ter Neuzen, ..Nutricia" te Zoetermeer, en Zwolsche Biscuitfabriek v./h. E. Helder Co. Hedenavond wordt deze eerste tentoon- stellir«" die reeds van af den voormiddag bezoek trok. definitief gesloten. DE WINKELWEEK. brengt nog steeds een gezellige drukte in de straten en het laat zich aanzien, dat ook de laatste avond van deze reclameweek bijzondere belangstelling zal wekken en velen hiervan nog zullen profiteeren. Wij vernemen, dat de deelnemers be- sloten hebben Donderdagpvond 5 uur den uitslag bekencFte maken en de prijzen ten- toon te stellen, zoodat ook dit weer de straYen een vroolijken aanblik zaj geven, daar er wel zeer weinigen zullen zijn die niet aan deze reclameweek hebben mede- gedaan. Reeds nu kan worden medegedeeld, dat deze eerste winkelweek een succes is ge- weest. ZWEMWEDSTRIJD. De aandacht der-lezers wordt gevestigd op de in dit nummer voorkomende adver- tentie van den zwemwedstrijd, uitgaande van een drietal organisaties alhier. CHR. ONDERWIJS. Tot onderwijzer aan de Chr. School te Bergen op Zoom is benoemd de heer J. Lobbezoo van i er Neuzen. onderwijzer aan de bijzondere school in de Jozina- straat, in wiens plaats is benoemd. de heer A. Florussen van Driewegen. CHR. KWEEKSCHOOL TE MIDDELBURG. Tot de Chr. Kweekschool te Middel- burg is o.m. toeqelaten Mar. lansen van Hontenisse. POLITIEHONDEN. Op 3 September a.s. zal de Kon. Nederl. Politiehonden-Vereenigina te Sluiskil bij Ter Neuzen, haar eerste keuring in Zee- land houden. Aan deze keuring zullen 5 honden deelnemen. HOEK. Naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld, zijn er ernstige plannen in voorbereiding om het volgend jaar op den 2en Pinksterdag een festival te organisee- ren, bij gelegenheid van het 25jarig be staan der muziekvereeniging ..Elk naar zijn krachten" alhier. SAS VAN GENT. De wedstrijden op de wielerbaan alhier, hadden Zondag weer eenige duizenden toeschouwers getrokken, De officieele uitslag is als volgt: le wedstrijd: spnntmatch tusschen Dae- mers en Van Boxsel. le rit. No. 1 Van Boxsel, 2. Daemers. Daemers beweert door zijn tegenstan- der gehinderd te Sijn. 2e rit. No. 1 Daemers, 2. Van Boxsel. De beslissingsrit werd niet of slechts ten halve gehouden, waarvan als oorzaak moet aangemerkt worden het incident, Waarvan reeds sprake was. 2e Wedstrijd Achtervolging tusschen bekend staat, in aanmerking genomen, beter door dien bedreven had kunnen zijn; dan krijgt nummero twee met den slechten naam een erfenis en die leidt in zijn nieuwe bestaan een leven, zoo voor- beeldig, dat iedereen. die hem kent, er versteld over staat. En nu dit heb je die twee mannen wel eens bijeen gezien, zoodat je ze zoudt kunnen vergelijken?' ,.Neen, sir, antwoordde Stimson. Courthorne liep ons in Alberta zooveel mogelijk uit den weg; ik geloof niet, dat ik of een van de jongens fiem ooit lanqer dan een paar minuten achtereen gezien hebben uitgezonderd Shannon natuur- lijk. En wat Witham betreft ja, in 't voorb"rijden wel op de prairie of anders in de nederzetting als hij daar om voor- raden was.maar ik ben de eenige die ooit met hem gesproken heeft." ,VVelantwoordde de inspecteur, ,,'t beste lijkt mij, dat ik zorg voor teruqzen- ding naar je vorige standplaats als deze quaestie weer o --^rakeld moet worden, lijkt het me van daar uit het qemakkelijk- ste. En wat de marechaussee betreft, over wien je het zooeven had: zou die geschikt zijn om ondertusschen in Silverdale een oogje in -t zeil te houden? ..Uitstekend u zoudt geen betere kun nen vinden", antwoordde de grijze briqa- dier. ..Goed. dan zal ik t zoo zien te schik- ken antwoordde de inspecteur. ..En hoe meer onder de roos de zaak bin ft; hoe beter." (Wordt vervolgd. 4-^rs TER NEUZENSCHE COURANT I HI,IIIumm <1,11 I -M—n—ITT- naii FtiYTiir* jmmhmo

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1