ALGEMEEN NIEUWS- EH ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7804, Vrij itg 28 Augustus 1935 65e Jaargbu Uit het booge Noorden, ABONNEMENTSPRIJS: Hooikoorts i Abdijsiroop TER NEUZENSCHE COURANT Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post /1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post per jaar Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. CVlil. Sinds in 1901 dr. A. Kuyper zijn recht- sche ministerie vormde. is geregeld in ieder rechtsch kabinet een predikant als minister opgenomen: In 1901 dr. Kuyper, binnenlandsche zaken, in 1908 ds. 7 alma, arbeid, in 1918 dr. de Visser, onderwijs en thans mr. J. Schokking, justitie. De twee eersten waren^anti-revolutionnair, de twee laatsten zijn chr. historisch. Wat mr. Schokking betreft,. eigenlijk is hij afkom- scig van een betrekkelijk kleine partij. die slechts in Friesland bestond n.,1. de Friesch Christelijk Historischen, die aanvankelijk niet tot de coalitie behoorden, maar wier invloed in Friesland zeer groot was. Jaren lang was ds. Van Eyck van Hes- linga uit Berlikum, redacteur van de Banier, hun geestelijke leidsman en dc 'partij vond haar steun in een aantal recht- zinnige Hervormde predikanten, die zeer scherp teqenover deGereformeerden stonden. Feitelijk waren zij ruim een kwart eeuw geleden de dragers van de- zelfde beginselen als de tegenwoordige Hervormde Staatspartu, die thans eindelijk in ds. Lingbeek van Reitsum zijn eerste vertegenwoordiger in de Tweede kamer verkrijgt. Oudtijds was hun doel de Ned. Herv. Kerk weder te stellen in een be - voorrechte positie, en stelden zij dan ook herhaaldelijk tegencandidaten tegenover de coaiitie-candidaten. Zoo geschiedde het o.a. in 1897, dat de Fr. Chr. Histo rischen plotseling voor de herstemming de liberale candidaten aanbevalen, met het gevolg, dat in het kiesdistrict Sneek minis ter Heemskerk met een stem meerdeiheid werd verslagen door mr. J. A. van Gilse. Evenwel kwam bij de verkiezinq van 1901 een compromis tot stand, waarbij de antirevolutionnairen de districten Sneek en Tietjerksteradeel kregen en de Friesche chr. historischen de districten Dokkum en Harlingen. Het gevolg van dit samengaan was, dat deze vier liberale districten met groote meerderheden door rechts werden veroverd. En hierdoor trad in 1901 mr. Schokking in de Tweede txamer als af- gevaardigde voor Harlingen. Evenwel was deze groep, ook al steunden zijn twee vertegenwoordigers de coalitie, nog steeds afzonderlijk, zoodat in 1905 bij de nieuwe verkiezing door de groep tegen over de coalitie-candidaat mr. H. Okma in Sneek een tegen-candidaat werd gesteld in ds. Van Eyck van Heslinga, zcodat dit district eerst bij herstemming werd ver overd. Eerst daarna slaagden de onderhande- lingen over fusie tusschen de Chr. Histo rischen, wier leidsman Jhr. de Savornin Lohman was en de Friesch Chr. Histori schen, bij welke samensmelting het pro gram dier partij iets scherper naar den zin der Friezen geformuleerd werd. Sinds die fusie zijn de neigingen der Chr. Historischen eenigszins toegespitst in Hervormde richting. Veelal maken hun leiders den indruk, dat zij eigenlijk niet meer met hart en ziel aanhangers der coalitie zijn, zoodat. hoezeer zij ook in principe tegenover de liberalen staan, het meer- malen blijkt, dat de Chr. Historischen op punten van praktisch staatsbeleid lust tot samenwerking met den Vrijheidsbond- groep vertoonen. Natuurlijk is deze verandering van sympathien gedeeltelijk het gevolg van het beeindigen van den schoolstrijd en van het evenredig kiesrechtstelsel, gedeeltelijk het gevolg van het verdwijnen van sommige sterke persoonlijkheden (als Jhr. Lohman) en van het optreden van jongere leids- lieden. Wie echter ertoe komt om de groote lijnen van staatkundige gedachten van 1900 te vergelijken met die van 1925, zal bij de Chr. Historischen opmerken een verschil (dat in korte woorden moeilijk te omschrijven valt), dat het beste oekarak- teriseerd worden kan in dezen zin: Schok- kings denkbeelden geven de leiding aan. Trouwens sedert Jhr. Lohman Hit het po- litieke leven terugtreden moest wegens zijn hoogen ouderdom, was mr. Schokking voorzitter der Kamerfractie. Ontegenzeggelijk is hij een knap man, anders zou hij niet in staat zijn geweest tegelijkertijd te studeeren zoowel aan de gewone universiteit te Amsterdam als aan de Vrije Universiteit en dat in twee facul- teiten, n.l. in theologie en in rechtsgeleerd- heid. Hij promoveerde aan beide universi- teiten in 1894 op hetzelfde proefschrift tot mr. in de rechten: ,,Over de wet van 1853 tot regeling van het toezicht op de kerkgenootschappen." Wanneer men nu zich herinnert, dat ons vorig ministerie een staatscommissie heeft ingesteid, om deze wet nader onder oogen te zien en dus de positie der kerkqenoot- schappen opnieuw te regelen dan begrijpt men wel, dat er veel kans is, dat in dc volgende .wetgevende periode minister Schokking met een wetsontwerp dienaan- gaande voor den dag komt. En een nieu we regeling is zeker wenscheliik. Immers terwijl in 1853 er slechts zeer enkele kerkgenootschappen waren, is sedert dien tijd het aantal richtingen zeer toegenomen en is er een lange lijst van allerlei sekten, die in ons land gemeenten Ihebben gesticht. Dat het dus tijd wordt om de verhouding tusschen den staat en j al deze kerkeliike gezindten scherp af te bakenen, is begrijpelijk. Schokking, die 10 Mei 1864 werd ge- boren te Amsterdam, was dus bij zijn pro- motie juist dertig jaar oud. Daarbij was hij doctorandus in de theologie. In Sep tember van hetzelfde jaar 1894 werd hij door het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland tot proponent aangesteld, waarop hij kort daarna het predikantsambt te Wezep (Gelderland) aanvaardde. Al spoedig vertrok h" naar Koudum in Fries land. Hier ontpopte hij zich tot een der beste woordvoerders der Friesch Chr. Historischen. Maar zijn staatkundige be- zigheden waren geen beletsel om op waar- dioe wijze het predikantsambt te blijven vervullen. Eerst Dordrecht, daarna Lei den beriep hem tot dienaar des Woords. Er is dan ook over hem een algemeene I roep over de degelijke en serieuze wijze, waarop door hem dit ambt werd waarqe- nomen. Toen de synode der Herv. Kerk de combinatie oredikant-Kamerlid verbood, 'verbrak hij toch niet geheel de banden met dezen kerkelijken arbeid. maar bleef hij te Leiden protestantsch godsdienstleeraar in het rijksopvoedingsgesticht. Wat zijn oratorische gaven betreft staat Schokking natuurlijk verre achter bij minister de Visser, die naar algemeen oor- i deel thans de beste protestantsche kansel- redenaar is. Zijn redevoeringen ziin qoed in elkaar gezet, in eenvoudigen klaren I str'I in zuiver Nederlandsch, doch zonder i de gloedvolle beeldspraak. die dr. De Vis- ser eigen is; alles is even deqelijk bewerkt, eenigszins zwaartillend, wat -lessimistisc'i. j De Kamerverslaggevers zepgen wel eens, dat Schokking op een droevigen toon spreekt, wat T. g. T. niet beoordeelen kan. Want de eenioe maal, dat ik dezen minister hoorde, was bij een feest, waaron hij natuurlijk op blijden toon sprak. Natuurlijk doet iemand van zijn capaci- teiten, die sinds 1901 aan het politieke leven deelneemt, een zeer groote prak tische ervaring op van 1909 tot 1918 was hij geen Kamerlid vooral wanneer zulk een man eenige jaren lang fractie- vi-zitter is. En daarbij heeft hij sinds 1920 een leerschool doorloonen in be- stuurszaken. Want nadat hij in 1918 ook was gekozen tot lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland, werd hij twee jaar later "ekozen tot lid van het college van Gedeputeerde Staten. Schokking weet dus w'1 het beteekent om als oezagvoerencf bestuurder op te treden. tV noodzakelijkheid om over twee Ch- Historischen. twee anti-revolutionnairen en vier R.-Katholieken acht ministerpor- tefeuilles te verdeelen, heeft ten gevolge gehad, dat aan mr. Schokking een depar tement is toevertrouwd, dat eigenlijk bui ten zijn lijn ligt, ook al is hij mr. in de rechten. Ik geloof, dat menmeen liever gewild had, dat hij opvolger van minister De Visser was geworden en dat Mr. Rut aers Heemskerk s opvolqer geworden was. Maar nu aan mr. Schokking het departement van justitie is opge- dragen. valt het dubbel moeilijk te voorspellen, hoe het gaan zal. Is op zich- zelf voorspelling eigenlijk ondoenlijk want hoeveel ministers, van wie veel werd ver- wacht, zijn tegengevallen en ook hoe her haaldelijk zijn ministers van wie men slechts matige verwachtingen koesterde, juist zeer meegevallen, in dit geval meenen wij toch een ding niet te mogen verwacht- ten, n.l. dat thans van dit departement een groote wetgevende kracht uitgaat. Eigen lijk hadden wij noodig, dat een geleerde van naam aan justitie werd geplaatst. zoo- als het geval was. toen in 1897 professor Cort van der Linden minister van justitie werd. Er zijn een aantal wetten, die uit juridisch oogpunt broodnoodig herziening behoeven en het zou dus van groot be- lang zijn, als een onzer hoogleeraars op deze plaats gezet worden zou om allerlei wetten opnieuw te redigeeren en aan te passen aan de huidige behoeften. Van mr. Schokking behoeft zeker niet te worden verwacht, dat hij met moderne denkbeel den voor den dag komen zal en bijv. in ons strafstelsel veranderinqen zal aanbrengen in Amerikaanschen geest. Maar of hij eenige calvinistische wenschen zal bevre- digen als bijv. de invoering van de dood- straf, dat mag worden betwiifeld. Daar- tegenover wie zich zijn houding bij de be- handeling der bioscoop-wet herinnert, kan begrijpen, dat menig bioscoophouder met .angst de toekomst tegemoet ziet, want de kans op verscherping der censuur lijkt ons zeer groot. T. g. T. TER NEUZEN, 28 Aug. 1925. EEN ZILVEREN JUB1LEUM. Naar ,,de Nederlandsche politie" meldt, herdenkt de heer J. Witte op 1 September den dag, dat hij voor 25 jaar werd aange steld als agent van politie in deze gemeen- te. Het zal den jubilaris die al die jaren onafgebroken werkzaam was om voor on- ze veiligheid te zorgen, dien dag wel niet aan belangstelling ontbreken. CONCERT OP DE MARKT. t Het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirris. is voornemens a.s. Maandaqavond te 8 uur concert te geven op de Markt. TENTOONSTELLING VOOR HANDEL EN NIJVERHEID TE TER NEUZEN. Jl. Woensdagnamiddag is de eerste ten- toonstelling voor Handel en Nijverheid, alhier geopend. Door het comite waren daartoe uitgenoodigd de leden van den gemeenteraad en der Kamer van Koop- handel en Fabrieken, benevens de stand- houders. Het comite maakte met zijne gasten ge- bruik van de gastvrijheid van den ver tegenwoordiger der Firma Van Nelle, welke een keurige stand heeft ingericht, die de illusie schept, dat men een zitje ge- niet in den tuin van een theehuis. De voorzitter van het comite, de heer Ph. J. Callenfels riep alien een welkom toe en dankte in de eerste plaats de tegen woordige autoriteiten voor hunne tegen woordigheid en de belangstelling die zij daardoor bct^onden in het werk van het comite, ondernomen tot verhooging van den goeden naam onzer gemeente, in de rei der steden. Hij meende van deze gelegenheid alier- eerst gebruik te moeten maken om te trachten een misverstand weg te nemen, dat, blijkens uitlatingen die het comite be- reikten, bij sommigen bestaat, en welke onjuiste meening schijnbaar wordt ge- bruikt om stemming te maken tegen de tentoonsteiling, als zoude dit een gelegen heid worden die den winkeliers te dezer plaatse concurrence zou aandoen. De ten toonsteiling is geen plaats waar de groot- handel gelegenheid zoekt hare waren en detail te verkoooen. Zij dient wel om consument nadei tot den producent te brengen, omdat de fabrikant in de ten toonsteiling een middel ziet de klanten van de winkeliers ir kennis te brengen met hun fabrikaat, opdat ze dit in de winkels zullen vragen. De tentoonsteiling is voor den handel alzoo het middel tot het maken van reclame. Spreker merkte voorts o" dat dit de eerste tentoonsteiling is van dezen aard. die hier gehouden wordt. Telt het comite leden die zich reeds in verschillend op- zicht op openbaar terrein l.ebben bewogen, en in dat opzicht hun sporen hebben ver- diend, deze zaak was voor het comite oe- heel nieuw. Geen wonder, dat er fouten gemaakt zijn en wellicht tijdens de ten toonsteiling nog zullen gemaakt worden. Hij verzocht daarom het werk van het co mite niet al te critisch te willen beschou- wen en riep de toe^evendheid in. Wel kan hij verzekeren, dat het comite nauw- keurig alles zal nagaan en trachten voor- '"el op te doen met de ervaring die het thans zal opdoen. nij braqht een woord van hartelijken dank aan den bur -emeester, den heer Hui- zinga, voor de welwillendheid waarmede hij het eere-voorzitterschap van het co mite heeft willen aanvaarden en den steun dien het comite van hem heeft ondervori- den. Hij bracht voorts een woord van hulde aan den heer P. Platteeuw, den bouwer van den tentoonstellingshal, die gezorgd heeft voor een flink onderdak voor al hetgeen hier is saamqebracht, en in het bijzonder bracht hij dank aan de inzenders op de tentoonsteiling, die het monelijk maakten, dat het comite de taak die het zich gesteld had, kon voleinden. Hij uitte de hoop, dat zij succes zullen hebben van hun deelneming aan de ten toonsteiling, dat het aanleidinq moge zijn tot het uitbreiden van de bestaande en aanknoooen van nieuwe reiaties en dat het ook moge medewerken om weg te nemen den indruk die nog bij velen in het publiek bestaat, dat men voor zijn aan- koor-en bij voorkeur moet gaan ien Zui- den onzer landgrens. Fli' noodigde alsnu den burgemeester uit, de tentoonsteiling te willen openen. De Ed. Achtb. heer Huizinga, gaf te kennen, met genoegen de uitnoodiging van het comite om als zijn eere-voorzitter op te treden te hebben aanvaard, en dat hij ook in ander o'pzicht heeft gemeend steun te moeten verleenen aan het werk van het comite, omdat hij het te waardee- ren acht, dat onze stad enkele mannen bezit, die blijk neven iets te willen doen ten bate der samenleving en tot verhoo ging van den naam der gemeente, ook blij- ken iets te durven ondernemen. Indien men de ontwikkeling der ge- schiedenis nanaat. zal men zien, dat men steeds gezocht heeft naar nieuwe midde- len voor oplossing der vraag, hoe men den consument nader in kennis zou brengen met het artikel van den producent. In de laatste jaren meent men dat middel meer en meer gevonden te hebben door op al lerlei wijzen het publiek in directe aanra- kin~ te brengen met het artikel en daar toe is de tentoonsteiling het middel. On- (uist was de gedachte, die bij sommigen alhier is gewekt, dat deze tentoonsteiling zou zijn een bedreiging in hunne wijze van bestaan, dit is door den voorzitter reeds terecht aangetoond. Zij kan ook het middel zijn, dat wordt aangetoond, dat men zich hier op eigen bodem alles van goede kwaliteit kan aanschaffen en daar- voor volstrekt niet naar het Zuiden be hoeft te gaan. De toeleg van de exposanten is, te too- nen wat ze kunnen en ze willen ons hier op de tentoonsteiling niet maken tot kooper, doch tot gebruiker van hun artikel, terwijl de winkelier de tusschenschakel zal ziin, tusschen producent en consument. Spreker stipte aan, dat men zich hier niet bevindt op een grootsche tentoonstei ling, maar meent, dat men zich toch geluk- kig mag rekenen, dat met de middelen waarover het comite beschikte bereikt is geworden wat er thans is verkregen. Een algemeen aanzien in deze zaal heeft een aangenamen indruk en biedt verwachtin gen voor een welsla*jen in het algemeen. Hij is dankbaar voor het door het co mite verrichte werk, omdat hij als hoofd der gemeente overtuigd is, dat dit streven meewerkt tot verhooging van den naam en van den bloei der gemeente, hetgeen ook voor de welvaart eener plaats noodig is. Wellicht zal niet alien het werk van h£t comite geheel kunnen voldoen. doch hij wil diegenen verzoeken te geiooven, dat men toch in alles het goede heeft be- doeld, en dat men er naar gestreefd heeft, met dit werk een poging te doen die de eer onzer gemeente als grootste der Zeeuwsch-Vlaamsche steden zal hoo, houden. Na ook de exposanten goede resultaten op hun onderneming te hebben toege wenscht, verklaarde hij de tentoonsteiling voor geopend en noodigde het gezelschap uit. met de bezichtiging een aanvang te maken. Alvorens daartoe werd overgegaan werd noa volgaarne gebruik gemaakt van de uitnoodiging van den heer De Bruin, vertegenwoordioer der Firma Van Nelle. om te genieten van een kopje geurigc Van Nelle's thee. Ondertusschen was het tijdstip aanoe- broken, dat de tentoonsteiling ook voor het publiek kon worden opengesteld en bleek al terstond van groote belangstel- ling. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN [kunt gij bestrijden met AKKER's I TER NEUZEN IN ACTIE. Er heerscht hier thans een ongekende levendige stemming. Woensdag was het zeer druk in de straten, waartoe het mooie weer ook goed meewerkte, doch ook gis- teren, toen tegen den avond het weer op- klaarde, werd het in de straten weer druk en ziet men overal voor dfe etalages der deelnemers aan de WINKELWEEK een groot aantal toeschouwers, groepjes in druk gesprek of eenzame toeschouwers in voile aandacht. Het is nog niet lang geleden, dat er een kruisraadsel-epidemie ontstond, die, naar we meenen te bemer- ken, wel al wat geluwd is. doch we zijn overtuigd, dat thans heel de bevolking van Ter Neuzen en ook nog wel velen daar- buiten zich bezig houdt met schatten, tel- len, berekenen, bedenken en wat meer noodiq is om in de vele winkels in aanmer- king te kunnen komen voor de uitgeloofde mooie prijzen. Sommige etaleurs zijn in- derdaad vindingrijk geweest, om de aan dacht van het publiek bezig te houden en naar we vernamen heeft het aantal uitge- geven bons (om aan de wedstrijden te kunnen meedoen. moet men over een of meer bons beschikken) aanleidinq tot de veronderstelling. dat in het algemeen veel zaken gedaan worden. en de winkelweek ook in dit opzicht een succes i^. W;~ zeker geen reden tot klaaen heb ben zijn de leden van het comite der TENTOONSTELLING. Reeds van af de opening op jl. Woens dag, was er een buitenverwachting druk bezoek, en heerschte er in de tentoonstel lingshal, die ons als het ware terstond in een andere omgeving brengt. een aange- name gezeilige stemming. De exposanten zijn over de resultaten van de eerste dagen zeer tevreden. Op het attractieterrein, was het Woens dagavond reeds druk. Het concert, dat gegeven werd door het muziekqezelschap ,,De vereenigde werklieden had veler belangstelling, evenals het bal-champetre dat op keurige wijze werd geleid door een orkest uit het muziekgezelschap. Velen amuseerden zich in de amuse- mentscent van Vale, terwijl ook de schiet- tent een attractie bleek. Was het Woensdag zeer mooi weer, gisteren beloofae het aanvankelijk niet veel, tot de lucht tegen den avond op klaarde. Toch was er reeds in den namid- daq op de tentoonsteiling een bevredigend bezoek. Maar des avonds 1'iep het zeer druk. Op het attractieterrein bleken de Volendammer harmonica-virtuozen voor de talrijke bezoekers een ware attractie. Bij de lauweren die dit kwartet reeds al- lerwege oogstte kunnen zij zeker voegen die alhier behaald. Alle bezoekers zijn vol lof over hetgeen dit viertal presteert en ook over de wijze waarop zij hun muziek voordienen. De ..zingende zaaq" is een heel bijzonder muzieknummer. Het bal was zeer geanimeerd en gezien de stemming die er heerscht is het te ver- wachten, dat bij blijvend mooi weer, het succes in stijgende lijn gaat. De exploi- ianteu van het buffet, de heeren Teitsma en Suijling hebben door aanwending van de beschikbare middelen de tuin een ge- zellig aanzien gegeven en zorgen voor goede consumptie en bediening. TER WAARSCHUWING van de passagiers voor de tram in het al gemeen, en voor die welke te Ter Neuzen in of uitstappen kan dienen de vermelding van hetgeen hier jl. Woensdag voorkwam. Omstreeks half 8 uur des avonds stonden vele passagiers op het perron op den tram te wachten, terwijl men met een machine aan het rangeeren was. Plotseling kwa- men van achter de passagiers 2 jonge dames over de lijn, juist toen de locomotief aanreed. De machinist remde aanstonds met man en macht, maar kon niet voor- komen, dat de meisjes toch nog geraakt werden. De eene werd terziide -eduwd en de andere die voor de locomotief kwam. werd door haar ri'wiel dat ze aan de hand meevoerde eenigszins beveiligd om onder de tram te geraken. De jonge dames kwamen behoudens enkele schrammen gelukkig met den schrik vrij. We willen maar zeggen: als men zich op de emplacementen van de trams be vindt is uitkijken de boodschap, alvorens de rails over te steken. EEN LOTUSMAAND. De Jurgens's Margarinefabrieken orga- niseeren voor September a.s. een Lotus- maand. Deze biedt voor de qebruikers van het product, zoowel als voor de ver- koopers de kans tot het behalen van zeer flinke premies. De wedstrijd is ook weer berekend op het scherpen van het vernuff van het publiek en het bezichtigen van etalages. £r wordt aan alle verkoopers van Lotus een etalage toeoezonden, waar- in een fout verborgen licht, die echter bij aandachtige beschouwing wel te inden is. Ook in het tijdschrift Lotus" komen drukfouten voor, die men kan opsporen en evenals die in de etalages opgeven op bons die zich in de kartonnen doosjes waarin het product verpakt wordt bevinden. Voor de winkeliers die Lotus" verkoo- is een afzonderlijke wedstrijd uitge- schreven ook berustende op het opsporen van fouten in hun toegezonden circulaires. HOEK. De vlekziekte heerscht in hevige mate in deze gemeente, zoodat er rerscheidene dieren reeds aan deze ziekte zjjn bezwekeo, waaronder zeer zware. Voorzeker zou dit voor de kas der betrokken vereeniging een ware ramp beteekenen, doch in de laatste dagen worden de zieke dieren voor Belgie tegen hooge prijzen opgekocht, waarbij er zelfs zijn die 70 ct per K.G. opbrengen. Op die manier wordt het verlDs voor de kas belangrijk gereduceerd, daar de op- brengst der onteigende dieren aan de ver eeniging ten goede komt. H. H. Burgemeekter en Wethouders dezer gemeente. vereenigd metdeHH.be- stuursleden van de afdeeling „Het Greene Kruis" vormden zich tot een comite om eene collecte te houden in de gemeente, ten bate van hen, die leden onber de 9tormramp. Zij vonden het Damescomitc bereid met lijsten la' gs de huizen te gaan. De opbrengst. der collecte was f 950,70 Terens werd door de dames gecollecteerd voor het huldeblijk, zilv'ren huwelijksfeesi van H M. de Koningin en Z K H den Prins. Deze collecte bedroeg f 87.71. ZAAM8LAG. In onze gemeente doen zich verschillende gevallen voor van vermoed-lijke vlekziekte onder de varkens, terwijl enkele dieren daa'aan zijn doolgegaan. BRESKENS. Gisterenmorgen vond alhier een ernstig ongelnk plaats. Een grossierskneoht reed met een handwageu met bussen door de dorpsstraat Op de bussen zaten twee jongens van 4 jaar, waarvan een de zoom van den grossier Bij het wegrijden wuitde de moeder de kleinen nog na Van tegen- overgestelde richting kwam toen een molenaarswagen. beladen met 2500 K.G. tarwe. Het ongeluk wilde dat de grossiers- knecht niet ver genoeg voor dezen wagen uitweek en de bussen van de as van de handwagen in aanraking kwam met een uitstekend gedeelte van den mo'enaarswagen. Hierdoor geraakte de grossiersknecht dew dissel van zijn wagen kwijt, deze maakte ean kwartdraai, waardoor de bussen op den handwagen omvielen. en een van de jongens, het zoontje van den grossier, onder het achterwiel van de zware molenaarswagez terecht kwam Het andere jongetj* vie! juist terzijde van de wielen en bekwam geen letsel. Het grossierszoontje echter kreeg het achterwiel geheel over den onder buik. Hevig schreiend werd het knaapje opgenomen, en nadat geneeskundige hulp ingeroepen was, bleek dat geen b'enen gebroken waren, doch men moest met het oog op de ingewanden omtrent de verdere levensmogelijkheid van het knaapje geheel in het onzekere verkeeren. Overbrenging

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1