AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Woensdag 26 Augustus 1925 DE INDBINGrER To. 7803 ABONNEMENTSPRIJS: S1NNENLAND. FEUILLETON. BUITENLAND. Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Vnnr hnitpn Ter Neuzen fr per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /T>,60 per jaar - Voor L"e,i7Eenia,,<l 3,35 pro 3 maanden - Atannementen voor't buitenland alleen b„ vooruitbetalmg. KON IN GIN NED AG LIEFDADIG- HEIDSDAG. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Land'bouw heeft tot de commissarissen der Koningin in de verschillende provin- cien den volgenden brief gericht: ,,Nu de ramp van 10 Augustus j.l. voor de slachtoffers zware qeldelijke nadeelen meebrengt en de gansche bevolkinq zich opmaakt om deze gezamenlijk te dragen, heeft H. M. de Koningin den wensch uit- gesproken, dat aan de nemeentebesturen in overweging zal worden gegeven, den aanstaanden verjaardag van H. M. zoo- veel doenlijk zonder kosten te vieren. De bedouin" zou niet zijn den dag onoemeiM te laten voorbijgaan. maar om de uitga- ven te beperken of achterwege te laten, en wat anders voor de viering besteed zou worden, te bestemnien tot leniging van den nood in de geteisterde streken. In verband met dit laatste heeE H- tevens het denkbeeld geopperd den 31 sten Auqustus te maken tot een hefdadigheids- daq voor alle Nederlanders zoowel hier te Jande als in het buitenland. Terwijl ik, wat het tweede punt aan- aaat, mij ook met het Nationaal Steun comite in verbinding stel meen ik deze beide denkbeelden aan U.H.E.G. ter over- weqina te rnogen aanbevelen. U zoudt de aandacht der gemeentebesturen daarop kunnen vestigen, het aan hun beleia over- latende of en in hoeverre zij daaraan uit- voering willen neven. DE 31ste AUGUSTUS ALS WELDADIGHEIDSDAG. Schenkt een bijzondere gave! In verband met den door H. M de Ko ningin geuiten wensch om den 31 sten Auqustus tot een algemeenen weldadig- heidsdag te maken, heeft het dagelijksch bestuur van het Nationaal oteuncomite den volgenden oproep gepubliceerd: LANDGENOOTEN! De 31ste Augustus, de dag waarop H. M. onze geeerbiedigde Koningin haar qeboortedag viert, is een feestdaq voor her Nederlandsche volk. Diep bewogen door de nationaie ramp, die over ons is gekomen, en die enke.e provincies zoo wreed heeft getroffen, vol deernis met de slachtoffers^ heeft H. M. aan onzen Minister van Binnenlandsche Zaken den wensch te kennen gegeven dac juist die dag tot een bijzonderen wel- dadigheidsdag bestempeld zou worden, qetuigende, dat ook onder deze omstan- digheden zij, die zooveel moeten hjden, niet vergeten worden. Aan ons te bewijzen, dat wij de betee- kenis van de hooge gedachte van onze vorstin beseffen, aan ons te toonen, dat hare roepstem niet tevergeefs geweest is. En hoe kunnen wij dat beter doen dan door haar wensch in vervullinq te bren- qen? Zeker het Nationaal Steuncomite is dankbaar, dat zoovelen zich beijveren gel- den te verzamelen. Het begrijpt ook, dat reeds niet weinigen hun penningen. qroot of klem, qeofferd hebben. Maar het zou zoo gaarne tot H. M. willen zeynen: ..Het volk heeft aan uw verzoek voldaan, net volk wil met u, dat de dag van 31 Augus tus 1925 geboekt worde als een ,,wclda- digheidsdag" bij uitnemendheid. Daarom roept het Nationaal Steun comite alien tot samenwerking op. Laten zij, die op dien dag een bijzondere gave wiilen afzonderen die inzenden aan den penningmeester of aan welk comite o°k, met het bijschrift ,,weldadigheidsdag. Moge de opbrengst aanzienlijk wezen dan zal dat ongetwijfeld voor onze lands- vrouwe de meest welkome hulde zijn, die haar gebracht kan worden. Het dagelijksch bestuur van het Nationarl Steuncomite ,,Stormramp": Uit het Engelsch van HAROLD BlNDLOSS. 65) (Vervolg.) Het meisje keek hem onderzoekend aan. Ze had dikwijls gehoord hoe buitenge- woon moeilijk de kleine prairie-boeren het soms hadden, hoe primitief en armoedig de bewoners van die kleine huisjes midden in een stuk pas ontgonnen land soms moesten leven. Een oogenblik voelde ze zich geslingerd tusschen verbazing en medelijden. Dat hij een leven van zeli- verloochening in den ruimsten zin des woords achter den rug had, was duidehik te Zjen die verstilde, geduldige uitdruk- king van z'n oogen zooals neen enkele man in Silverdale had. en zijn ongeloof- liike zelfbeheersching waren er de gevol- qen van. Dienzelfden stempel droegen de kleine boeren. die in hun plaggenhutten. jaar in jaar uit. zwoegden en honqer 'ec>en en de mannen uit Ontario, die al hun geld in zaaitarwe staken, en die na bewerking van eigen land zich elders als daglooners verhuurden, om gedurende den tijd tus schen zaaien en oogsten aan den kost te komen. Maar ze wist ook, dat het eerste jaar van Courthorne nooit zoo geweest kon zijn, als't verslag van den zaakwaar- nemer van haar oom waarheid bevat had daarom keek ze hem even onderzoekend aan. Maar geen oogenblik kwam er wer- kelijke twijfel in haar op. Haar vertrou- wen zou een heel wat zwaardere proef hebben kunnen doorstaan. Gelukkia. dat je 't nu anders hebt. Maar waar heb je zooveel verstand van brugqenbouwen gekregen? Alleen het be Heerengracht 312, Amsterdam. Postrekening No. 49414. Mr. A. E. J. Baron VAN VOORST TOT VOORST, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Mr. S. Baron VAN HEEMSTRA, Commissaris der Koningin in Gelderland. H. VAN KOL. f Omtrent het overlijden van den heer H. van Kol, meldt men noq uit Brussel, dat lij Zaterdagmiddag om 2 uur, dood voor zijn schrijf'tafel zittend, gevonden is. De heer Van Kol leed al eenige jaren aan slagadergezwellen. Omtrent het auto-ongeval, dat den heer Van Kol overkomen is en zijn dood ten gevolge had, verneemt de Voorwaarts de volgende bijzonderheden: Door het missen van de treeplank kwam Van Kol te vallen. Het scheen alsof hij zich niet ernstig bezeert had en hij maakte zich dan ook niet bezorgd over de pijn, die hij gevoelde. Erg kleinzeerig is Van Kol nooit geweest. Al spoedig echter bleek een rib ernstig gekneusd en moest de patient naar Luik vervoerd worden, opdat een Rontgen-foto van hem zou kunnen worden gemaakt. Deze foto mislukte, zoodat de reis ten tweede male moest worden ondernomen. Inmiddels vererger- de de toestand en aan de doctoren bleek al spoedig, dat een der aderen van het lichaam door een splinter van de gekneus- de rib was getroffen. Daardoor was een inwendige bloeding ontstaan, die den patient langzaam uitputte en onverbidde- lijk ten doode opschreef. Zaterdagmiddag is dan ook het einde gekomen. dat reeds enkele dagen kon-worden tegemoetgezien. NEDERLAND EN BELGIe. De Rotterdamsche Middenstandsver- eeniging „Handel en Nijverheid" heeft in een adres aan de Tweede Kamer instem- ming betuigd met het adres van de Kamer van Koophandel te Rotterdam inzake het ratificeeren van het verdrag Nederland Belgie en er bij de Kamer ernstig op aan- gedrongen, het verdrag in zijn tegenwoor- dige samenstellin"' niet aan te nemen. WASCHMIDDELEN. Bij Kon. besluit opgenomen in St.bl. 345, zijn bepaald, de nadere bijzonderheden tot toepassing van de artt. 14 en 15 der Wa- renwet op waschmiddelen. Deze betref- fen: zeep, soda, zeep- en waschpoeder, bleekpoeder en waterglas en de methoden van onderzoek omtrent natrium-carbonaat vetzuur, alkalihydroxyde en alkalicarbo- naat, werkzaam chloor. hars, waterglas en bleekmiddelen. DE TOESTAND. Voor de internationale politiek belooft deze week van groote beteekenis te zijn. In de eerste plaats is Maandag de Fran- sche nota, waarop de overige geallieerden hun fiat hebben gegeven, aan de Duitsche regeering overhandigd en men mag hopen, dat zij den weg zal effenen voor mondeling overleg omtrent het veiligheidsvraagstuk. Weliswaar is men in regeeringskringen te Berlijn wat ontstemd, omdat de Fransche gezant de nota reeds dagen in zijn bezit heeft, terwijl de rijksregeering van den in- houd nog onkundig is, doch de oorzaak van deze vertraging zal wel gemakkeliik zijn op te helderen. Zij is vermoedelijk te wijten aan door Italie gemaakte opmerkin- gen; het eerste bericht over de vertraagde overhandiging kwam althans uit Rome. Als verdere bejangrijke gebeurtenissen zijn te noemen de onderhandelingen tus schen Calliaux en Churchill omtrent de Fransche schuld aan Engeland en het be gin van het Fransch-Spaansche offensief in Marokko. Alles wijst er op, dat het Parijscbe Journal goed was ingelicht, toen het dezer dagen meldde, dat de Spaansche operatie tegen Alhuoemas en Ajdir Maan dag is begonnen. Zaterdag toch is een groot convooi op het eiland Alhucemas, de Spaansche basis voor deze krijgsverrichting, geland en zijn vliegtuigen begonnen het hoofdkwartier van Abd el Krim te bombardeeren. De Riffijnen schijnen zich voorshands tot ver- dediging te willen bepalen. In het m\dden- vak van het Fransche front (het gebied der Tsoels) hebben zij weinig tegenstand geboden en zijn naar het gebergte terug- getrokken en ook tegen de Spaansche ac- tie verzetten zij zich maar zwak. Ueze taktiek is te verklaren uit het besef. dat zij teoen de vijandelijke. overmacht in 't veld niet op kunnen, maar kostbaren tijd ktrn" nen winnen, als zij defensief blijven en den tegenstander dwingen in het gebergte te vechten. Houden zij hetdaar uit tot mid den October dan komt hft regenseizoen hun te hulp en plaatst de Franscnen en Spanjaarden voor de moeilijkheid om hun troepen van het noodige te voorzien. Uit China komen de laatste dagen tij- dingen over toenemende oneenigheid on der de vakbonden, die naar we dezer daoen hebben uiteengezet Afen er j vormen van de beweging tegen Engeland en Japan. Er zijn ook feiten, die steun qeven cicin dczc bcrichtcrr, zoo dc moord op den minister van financien der Kanton- neesche regeering en de aanval van sta- kers op het hoofdkwartier van den werk- liedenbond te Sjanghai. In beide gevallen schijnt verzet tegen bolsjewistische me thoden drijfveer te zijn geweest. In het laatste nummer van ,,Der Sozialistische Bote" het te Berlijn uitgegeven orgaan van de Russische socialisten. was een brief van een in China wonend partijgenoot op genomen, die een dergelijke botsing voor- spelde Onder erkenning. dat de agenten der bolsjewistische derde Internationale veel moeite en geld hebben besteed voor de stichting van Chineesche vakbonden en voor het wekken van het nationaie be- wustzijn der Chineezen, stipt hij aan. da. zij daarna hun gebruikelijke taktiek heb- hoorlijk leeren gebruiken van een bijl duurt al jaren!" Witham begon te iachen. „Mij heeit het vier jaar gekost, maar bij iemand, die geen geld heeft gaat 't gewoonlijk heel wat vlugger dan bij een ander, ze moeten zelf erachter zien te komen. hoe ze een werktuig gebruiken moeten. En wat deze brug betreft daar ben ik maar niet zoo aan begonnen! Ik heb er heel behoorlijk in Winnipeg teekeninaen van laien ma ken. En dan is 't hier in Silverdale pret- tig werken je vrienden hebben me zoo wel met hun handen als met hun belang- stelling gesteund. Behalve heel in t begin, is hun houding steeds vriendschappelijk en tegemoetkomend geweest en wat dat begin aangaatveel anders had ik toen eigenlijk ook niet kunnen verwach- ten." Maud kleurde even, maar al te goed herinnerde ze zich nog haar eigen houding ten opzichte van hem. Zou je dat alles niet kunnen verqeten?" vroeg ze met een onqewoon zachten klank in haar stem. Nu zouden ze toch alles voor je willen doen je in alles willen steunen?" Ocheen ^oed geheugen mag na deelen hebben maar 't heeft ook veel voordeelen en ik herinner me toch het dui- delijkste van alles, dat ze me daarna ver- trouwd hebben; feitelijk zonder bewhzen, dat zulk een vertrouwen gerechtvaardiga was. Dat heeft toen een groot verschil ge maakt, en dat zal't blijven maken." Maud keek op. ,,Vindt je dat werke- lijk?" vroeg ze nadenkend. ,,Ik dacht niet, dat 't zooveel verschil gemaakt had. Vol- gens mij zou je gebleven zijn. ondanks al- ies, zelfs als ze je hadden willen weg- jagen." ,,Ja", antwoordde Witham rustia. Dat zou ik zeker: maar wat ik bedoel is dit: het feit dat ze een totaal vreemd iemand die daarbij nog een slechter. naam had, in hun midden opgenomen hebben en hem de ben toegepast om zoowel in de vakbonden als in de burgerlijk-radicale nationalis- tische partij Koeomintang „communis- tische cellen" te vormen. De propaganda van die cellen heeft geleid tot onmin op nroote schaal, die naar de overtuiging van den schrijver, moet uitloopen op een ver- lamming van de huidige beweging tot emancipatie van China, tenzij de tweede (socialistische) Internationale ingriipt, de vakbonden opnieuw organiseert en de bur- gerlijke nationalistische partij Koeomin tang in de gelegenheid stelt, haar taak: de bevrijding van de buitenlandsche over- s heersching, te vervullen. Het oogenblik is daarvoor thans gunstig, want het Chi neesche volk, dat eenige maanden geleden nog met vertrouwen tot de bolsjewiki en Sowjet-Rusland opzag, is thans van haat tegen hen vervuld. Deze beschouwing men inoge het mjt de socialistische strekking al dan niet eens zijn verklaart de felle tweespalt, die thans onder de Chineezen merkbaar is en bewijst voor de zooveelste maal. dat het bolsjewisme voor exportartikel niet deugt. DE CRISIS IN DE ENGELSCHE STEENKOOLNIJVERHEID. De leider van de mijnwerkers, Cook, heeft Zondag een rede gehouden. waarin hij zijn kaarten vrijwel ooenlijk liet zien. Cook zeide, dat men tot hem het verwijt had gericht, dat hij den mijnwerkersvak- bond te gronde richt; en toch is het aantal leden van den bond in enkele maanden met 150.000 vermeerderd, hoewel er zoo- vele werkloozen zi;n. Krijgen de leiders van de gematigde partijen hun zin dan zullen overal in de wereld de mijnwerkers het aflegrren. In dian de arbeiders niet zelf strijden. zullen de leiders maken, dat zij toch strijden. De internationale moet geleidelijk worden op- gebouwd en geen enkele industrie heeft het recht individueele regelingen te tref- fen, zonder daarbij overleg te plegen met andere industrieen. Wanneer de arbei ders voor zichzelf streden. net als de her- tog van Northumberland strijdt voor zijn ..royalties", dan zou alles beter zijn. De royalties van den hertog bedragen 80.000 per jaar. Volgend jaar Mei zullen wij de qrootste crisis en den grootsten strijd hebben. die wij nog ooit gehad hebben. Wij zijn thans aan de voorbereiding. en als men mij het geld verstrekt. zal ik levensmiddelen koo- pen om te maken, dat er geen honger ge leden wordt door de strijders. als het tot een staking komt. Ik wensch geen geweld. doch ik gelool. dat binnen t'waalf maanden nieuwe ver- kiezingen zullen plaats vinden. en dan zul len. terwijl een arbeiderskabinet terug- keert, leger en vloot aan onzen kant zijn. De 'huidige regeering zou goed doen de trouw van le^er en vloot niet zoo op de proef te stellen. kans gegeven hebben om te toonen wie hij was, heeft me een groote verplichtinq opgelegd. Dat en de houdina van je .ante hebben heel wat dingen mogeliik gemaakt. die me anders misschien te sterk neweest -waren." De meest voor de hand lio^ende qe- volgtrekking was. dat de verloren zoon in het rechte spoor gehouden was. door op zijn eernevoel te werken. maar geen oogenblik kwam het bij Maud Barrington op. om aan zijn woorden die uitlepqing te eeven. Ze had haar wantrouwende hou ding dikwi'ls genoe" betreurd, daarom be- sloot ze om van deze gelegenheid om haar gevoelens onder woorden te brengen, qe- bruik te maken. ..Lance," zeide ze. terwijl ze hem open en eerlijk aankeek, „in vele opzichten is tante verstandiger geweest dan ik. maar toch heeft zij evenals ik een fout beaaan. Wat zij je uit goedheid en edelmoedioheid gegeven heeft. was iets. waar je door ie persoonlijkheid recht op had Door die woordeil maakte ze haar over- gave volkomen. want daardoor gaf ze Witham te verstaan. dat ze hem niet al leen nu haar vertrouwen waardig keurde. maar dat ze hem, ook wat het verleden betrof, van alle schuld vrijsprak. Haar vertrouwen trof hem als een zweepslag: het was hem onmooelijk iets te antwoor- den, en toen hij zich, om zijn beheersching te herwinnen, van haar afkeerde, ont- snapte hem even een gekreun van wan- hoop. Vervuld van een eigenaardig ge- voel van verwachting. bleef Maud onbe- weeglijk staan. maar juist op dat oogen blik kwam er een onderbreking een naderbij komende hoefslan in het berken- boschje en even daarna een hooge man nen stem, die een Fransch liedie zona Met een verwonderden blik keek Maud haar metgezel aan. ..Hoor je dat, Lance?" zeide ze. ,.Hoe lang is 't geleden. dat jij dat Jiedje gezon- TER NEUZEN, 26 Aug. 1925. EEN HAAI AAN DEN HENGEL. De heer Jacob de Bree. die gisteren aan den oever der Wester-Schelde zat de hertgelen naar zeebaars. kreeg oo zoo- danige wijze ,,beet dat het hem duide- lijk werd. dat hij iets bijzonders aan den haak had geslagen. Zijn stok boog als een hoewel, doch zoowel stok als tuig gen hebt?" ,,Dat?" antwoordde Witham, strak door 't beset van wat hij deed. ..dat ken ik niet nooit van mijn leven gehoord. Met groote oogen staarde het meisje hem aan. „Denk eens na." zeide ze. ,,'t is heel lang geleden, maar je kunt 't onmo- gelijk vergeten zijn. Je herinnert je ma- dame Aubert, mijn Fransche gouvernante toch wel. en dien dag in de schoolkamer, toen ze mij dat liedje probeerde te leeren en dat jij t toen stil bent komen afluiste- ren Ik kon de melodie maar niet te pak- ken krijgen en toen naderhand wat heb ik toen gehuild in de biljartkamer uit voile borst dat liedje aan t zingen en oom Geoffrey, die jou de vijf gulden gat. die hij mij beloofd had!" ,,Ik weet er niets van, antwoordde Witham heesch, terwijl hij zich afkeerde. Zoo, met zijn rug naar haar toe. keek h het pad af, dat van 't berkenboschje naar de brug liep. D delijk zichtbaaf in 't heldere maan- licht zag W4tham een man te paard aan- komen.Hij was gekleed in de gewone met kralen versierde tuniek van een prai- rie-bewoner en ofschoon hij nu niet meer zong en de aroote breede rand van zijn hoed zijn gezicht overschaduwde, was er iets in zijn houding. iets aanfnatigends en toch sierlijk.s. dat Witham van het eerste oogenblik af bekend voorkwam. Het was niet de rrewone brutale, onbeschaamde houding van de Amerikaansche cow-boys, die dikwijls de ^rens overkwamen. maar iets. dat oneindio meer verfijnd en ge- distingeerd was. iets dat aan de galante ridders van vervlogen dagen denken deed. En naar haar woorden te oordeelen, was dat 't ook, wat Maud Barrinqton het eer ste opviel. .Precies de manier van rijden van Geoffrey Courthorne. herinner je je wel?" zeide ze. „Ik weet no- heel goed, dat mijn moeder hem eens gezegd heeft, dat hij hielden het en het gelukte den visscher zijn vangst, een haai van 1,25 M. lengte en ongeveer 10 KG zwaar op den kant t£ halen. Vermoedelijk is het dier bij zijn aazen op zeebaars aan den haak gekomen. ZWEMMEN. Bij den te Gorichem voortgezetten zwemwedstriid van de Ned. Padvinders is in de eerste afdeeiing over 100 M.. vrije slag, de derde prijs gewonnen door L. Daane Bolier van Ter Neuzen en in de tweede afdeeiing door A. Feij van Ter Neuzen. DE WINKELWEEK bracht reeds gisteren op straat een onge- wone drukte te weeg. Verschillende win- keliers waren reeds gereed gekomen en hunne etalage te kijk gesteld, terwijl die bij anderen nog achter luiken of qordijnen verborgen waren. Hetgeen reeds te zien was, trok al veel belangstelling. Er waren inderdaad al zeer mooie etalages te be- zichtigen en door de attracties die de deelnemers voor het wekken der belang stelling hebben uitgedacht, worden ze ook ter deer> bezichtigd. Toen van morgen de zon vroolijk scheen en de regen schijnt te hebben weg- gevaagd, het weerglas is ook veelbe- lovend en de een na de ander der deel- nemers ook de vlag liet wapperen, kreeg onze stad een recht gezellig en feestelijk aanzien. Als het weer zoo blijft meewer- ken, zal succes zeker niet uitblijven. OP DE TENTOONSTELLING die hedennamiddag, met een toespraak van den burgemeester. den Ed. Achtb. heer J. Huizinga, geopend werd. was het hedenvoormiddag nog zooals het op alle tentoonstellingen gaat, er werd nog druk gearbeid om aan een en ander de laatste hand te leggen. In de zaal kwam echter al de rechte stemming en het bleek, dat er zeer mooie stands zijn. We hopen nader op een en ander terug te komen daar we voor het afdrukken van dit nummer met een en ander niet gereed konden komen. We willen echter wel zeqgen reeds te heb ben ervaren. dat in de Japansche salon van de Firma Van OverbeekeLeunis een bijzonder geurig en smakelijk kopje koffie wordt geschonken. NITVERHEIDSONDERWIJS. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen is voor de akte N. E. geslaagd, de heer C. Wisse te Zaamslag. VERKEERS1NSPECTIE. Men meldt aan de N. R. Crt.: De vrijwillige verkeersinspectie in Zeeland kan nu terug zien op verscheide- ne maanden werkzaamheid. En de resul- taten, die bereikt zijn op verkeersgebied op Walcheren en Zuid-Beveland zijn zoo prachtig, dat het bestuur nu den tijd ge komen acht, de organisatie uit te breiden over de geheele provincie. Door de eigenaardige gesteldheid van onze provincie, is het beter voor elk der afzonderlijke deelen een aparte organisa tie op te richten. zoo mogelijk met eigen bestuur. Dit regelt de interne zaken in iedere afdeeiing, en in overleg met den districts-commandant der Rijksveldwaeht te Middelburg de ritten. -■ Opdat de verschillende afdeelingen eenigen band onderling zullen hebben. L- het gewenscht, dat elke afdeeiing een lid afvaardigt naar het centrale bestuur. dat dus bestaat uit een afqevaardigde van elke afdeeiing en het tegenwoordige bestuur der V. V. I. Z. feitelijk te laat geboren was, want dat hij wat smaak en eioenaardigheden betrof. best een volgeling van Prince Rupert had kunnen zijn Witham gaf geen antwoord; nog steeds half van haar atgekeerd bleef hij naar den ruiter staan kijken, die, recht op de brug aan, voorcreed; eerst leek t, of hij hen voorbij zou rijden, maar toen, op een paar meter afstand van de plek waar zij beiden stonden, hield hij opeens de teugels in. Met een hoofdschen armzwaai nam hit z;;n hoed af en zoo, blootshoofds met het maanlicht vol op zijn gezicht. keek hij met een licht-ironischen trek om zijn mond op de beide jonge menschen neer W itham kneep zijn handen krampachtig ineen. maar meteen rechtte zijn figuur zich in plotselir.g zelfbedwang; al zijn krachten zou hij de volgende paar minuten noodig hebben. want hij ha'd den blik gezien, waarmee het meisje eerst hem en daarna Lance Courthorne aanqekeken had. Een tiental seconden lang bleef deze zwijgen, een onkieschheid. waarover Witham zijn bloed voelde koken; maar ondanks de groote spanning en zijn drift, welke hem een oogenblik door haar hef- tigheid verwarde. viel het hem toch op, dat Courthorne er nog vermoeider en slechter uitzag dan den vorigen keer. Zelfs zijn gewone. sarcastische qlimlach kreeg iets gemaakts, als men die uitiny van een aanmatigenden geest verqeleek met ziin rustelooze handen op de teuqels. ,,Is die brug al begaanbaar pachterr vroeq hij. ,.Ja," antwoordde Witham rustig. ..Maar niet te oaard u zult t paard bij den teugel moeten nemen (Wordt vervolgd.) O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1