SPORT. 6EMEN8DE BERiCHTEN. I I Lesley Hamilton is een bekend aviateur, die met de prius s als passagier, in de race rondom Groot- Brittannie omde King's Cup" heeft deelgenomen. EEN SAMENZWERING TEGEN DEN KONING VAN SPANJE? Uit Hendaye bericht Havas, dat een reiager uit Madrid verhaalde, dat de vorige week te Santander een politiebeambte on- der de menigte een verdacht persoon op- merkte, die, toen de koning voorbij kwam, plotseling de hand in den zak stak. Toen hij zijn hand er uit haalde, greep de po- litieman hem vast en nam een groote ge- laden revolver in beslag. De nationaliteit van den verdachte, die aangehouden werd, is onbekend. De politie gelooft aan het bestaan van een formeel complot tegen den koning. Naar aanleidicg van het bov-nstaande spreekt de Spaans.he gezant te Parijs be- slist tegen, dat er een aanslag op den koning zou zijn gepleegd. en 50 M. schooislag 2e prijs L. Daane Bolier van Ter Neuzen. RIJKSPOSTSPAAR3ANK. Aan het postkantoor te Ter Neuzen en A, .e I zijne hulpkantoren werd gedurende maand Juli ingelegd f 30.021.95 en teruq- oetaald f 34,975,21, alzoo minder inge legd dan terugbetaald f 4953,26. Onder de inlagen waren 4 formulieren ad 1 in spaarbankzegels van 5 cent en 96 in spaarbankzegels van 1 cent (school- sparen.) Er werden 21 nieuwe boekjes uitge- geven. Door tusschenkomst dezer kantoren werd op staatsschuldboekjes ingeschreven f 1550 en afgeschreven f 2500, Er werd 1 nieuw boekje uitgegeven. Er werd 1 order tot aankoop van Natio- nale Schuld uitgevoerd voor een nominaal bedrag van f 450. TER NEUZEN, 24 Augustus 1925. EEN ZILVEREN JUBILEUM. J.l. Zaterdag was ter drukkerij van dit blad weer een jubile te herdenken en wapperde ter eere daarvan de vlag van het gebouw. Ditmaal goidt het den 25jarigen dienst van Jacob Look als let- terzetter bij de Firma P. J. van de Sande. In den loop van den voormiddag werden de werkzaamheden stop gezet en werd in de huiskamer van den patroon de jubilaris met zijne echtgenoote in tegenwoordigheid van het geheele personeel der firma met hunne vrouwen ontvangen en in hartelijke woorden verwelkomd. De heer Van de Sande stipte daarbij aan, dat de jubilaris van dien dag behoort tot eene jongere generacie, met wie hij is opgegroeid, doch die voor wat zijn werk en toewijding betreft de voetsporen der oudere generatie drukt. Hij bracht hulde aan zijn werkzaamheid en sprak de hoop uit dat hij even opgewekt »ls thans en in qoede gezondheid ook nog eenmaal het gouden' jubile zal mogen meemaken. Als bliik van waardeering bood hij hem ook namens zijne familie, een pendule met counes aan. Daarna werd de jubilaris gehuldigd door den chef der drukkerij, den heer D. P. Stoffels, die voor 2 jaren reeds het gou den feest vierde, die hem namens het personeel een fraai zilveren horloge als herinnering aan dezen dag en als blijk van hoogachting en kameraadschap aanbood. De jubilaris, die trouwens steeds ge- woon is voort te varen en weinig woor den te -ebruiken, dankte in korte doch harteli'ke woorden voor de hem te Deurt gevallen ontvangst en de hem qeschonken blijken van waardeering. Onder het gebruiken van de toegedien- de ververschingen en het zingen van inige voor deze gelegenheid vervaar- di-^'e feestliederen, bleef men nog gerui- men tijd bijeen, waarom ook niet, men was in een vriendkring en de werkzaamheden waren voor deze week afgeloopen. Be- grijpelijk werden ook verschillende herin- neringen uit het verloopen tijdperk opge- -haald. O.m. viel er ook de aandacht op. dat dit reeds het zevende zilveren jubile is. dat ter drukkerij gevierd wordt dat van die zilveren jubilarissen inmiddels 3 hun 40jarigen dienst herdachten en reeds 2 een 50jarigen dienst vervulden. In den loop van den dag ontving de ju bilaris ook in zijn huiselijken kring van verschillende zijden blijken van belanq- stelling. Zij zullen ook hem en zijne echt genoote dezen dag onvergetelijk maken. DE TEN TOON STELLING. Er heerschte de laatste weken in ,,De Buiten-oocieteit en omgeving groote be- drijvigheid met de voorbereidingen voor de centoonstelling van Handel en Nijver- heid. Zijn de tijdelijke gebouwen gereed gekomen, nu is de taak aan de exposanten om voor het verdere te zorgen. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, wordt de tentoonsteiling Woens- dagnannddag 3 uur voor het publiek open- gesteld, en wordt zij opgeluisterd door het muziekgezelschap „De vereenigde werk- lieaen dat des avonds ook concert geeft op het attractie-terrein in den tuin. Voorts blijkt, dat voor het attractie-ter rein door het comite is geenqageerd, het Volendammer Harmonica-virtuozen kwartet (jazzband). Wanneer men ver- neemt. dat dit kwartet reeds in verschil lende groote inrichtingen in het binnen- en buitenland optrad, en het ook de eer qenoot te spelen voor H. M. de Komngm en voor den Koning van Denemarken, blijkt, dat deze wel iets bijzonders prestee- ren en inderdaad een attractienummer zullen blijken. Voor de volgende week is ook nog een trio-cabarettisten geengageerd. Voor het attractie-terrein is het te hopen, dat de tentoonsteiling door mooi weer wordt be- qunstiqd, aangezien dat voor welslagen onmisbaar is. hetgeen bovenchen ook luister zou bijzetten aan de alhier eh) tijdiq gehouden wordende winkelweek. EXAMEN FRANSCHE TAAL L. O. Bij het gehouden examen voor de akte Fransche taal L. O., is o.m. qeslaagd onze vroegere stadgenoot de heer C. Koelmans te Boskoop. ONZE PADVINDERS NAAR BUITEN. Door de Ned. Padvindersorganisatie werd dezer dagen een kampement inge- richt in de bosschen van den IJzeren Man, bij Vucht, waaraan ook door Ter Neu- zensche Padvinders werd deelgenomen. J.l. Vrijdag werd door die organisatie een zwemwedstrijd gehouden te Gorin- chem, waar in verband daarmede het kamp werd opgeslagen. Bij de wedstrijden behaalden in de le klasse (deelnemers beneden 15 jaar) o.m. op 50 M. vrije slag de 3e prijs R. Stufkens van Ter Neuzen; 50 M: rug- zwemmen le prijs R. Stufkens voornoemJ A. N. W. B. TOERISTENBOND. Op de tentoonsteiling voor Handel en Nijverheid die 26 dezer in Ter Neuzen zal worden geopend, zal naar men ons schrijft, de gelegenheid opengesteld wor den eens nader kennis te maken met het zoo nuttige en veelomvattende werk van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland. Hieronder mag wel als zeer naar voren- komend worden genoemd bevordering van het Toerisme in den ruimsten zin van het woord en als schier onafscheidelijk daar- aan verbonden de verbetering der wegen. Wat het eerste aangaat zal te zien zijn op welke wijze door reiswijzers en kaarten de schoonste streken van ons eigen land, zijn bosschen en zijn meeren, aan ons Nederlanders zelf werden ontdekt en hoe buitengewoon makkelijk het is aan de hand van deze gidsen daarheen te komen. Niet minder doeltreffend zijn de reis wijzers voor het buitenland, die het moge- lijk maken in de meeste landen van Mid- den-Europa den weg te vinden zonder vragen. Aangaande het streven van den 1 oeris tenbond naar verbetering der wegen, mag zijn bestuur er trots op zijn, dat hij den stoot heeft aegeitan tot pogingen in die richting, reeds van 1889 af en dat het thans wel algemeen bekend gaat worden dat onze wegen niet meer geschikt zijn om het reusachtige verkeer op te nemen. Wat hij op dit gebied in samenwerking met de Kon. Ned. Automobielclub vermag, vertolken een lOtal duidelijke teekenin- gen die een overzicht geven van den bouw der wegen volgens de oude en de nieuw- ste werkwijzen. Ook het daarvoor be- noodigde materiaal zal worden getoond. Naar wij vernemen zal de leiding van deze inzending in handen zijn van een der Bondsbestuursleden, die geheel bereid is. alle mogelijke inlichtingen te verschatten. DE STORMRAMP. Een waarschuwing voor bouwvak- arbeiders. In overleg met den burgemeester van Borculo waarschuwt de directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzeke- ring en Arbeidsbemiddeling arbeiders, in het bijzonder bouwvakarbeiders. uit an- dere streken, er tegen om op eigen gele- qenheid te Borculo werk te gaan zoeken. Zoodra voor bouwvak- en andere arbei ders uit andere plaatsen te Borculo vol- doende werkgelegfnheid en mogehjkheid van huisvesting is. zal hieraan met mede- werldng van directeuren van arbeidsbeur- zen en correspondenten van de arbeias- bemiddeling de noodige bekendheid wor den gegeven. VERBOD VEEVERVOER IN ZEELAND. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft: A. met ingang van 24 Augustus 192o het vervoeren of 'doen vervoeren van her- kauwende dieren en varkens uit het ove- riqe qedeelte des Rijks verboden naar een kring, omvattende de provincie Zeeland. Onder dit verbod is niet begrepen: 1 e. de doorvoer van herkauwende die ren en varkens in gesloten, gezegelde spoorwegwagens; 2e de invoer van slachtvee met een openbaar middel van vervoer, mits de dieren van af de lossing onder politietoe zicht worden gesteld en binnen 2 maalZl uur na aankomst op de plaats van be- stemming worden geslacht, een en an er op kosten van belanghebbenden; B. bepaald, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub A bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanine at- wijkinq kan worden toegestaan door den betrokken Commissaris der Koningin onder de door den betrokken inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst aan te qeven voorwaarden. ZAAMSLAG. In onze gemeente, is voor de ramp, die het Oosten van ons land getroffen heeft gecollecteerd ongeveer f 700. HULST. Bij het door de vereeniging ter verede- ling van het ambacht, gehouden examen voor meester en gezel, slaagde voor huis- schilderen als gezel, de heer L. A. P. Ver- straten te Hulst. CLINGE. Toen arbeiders in dienst van den land bouwer S. te Clinge in diens landbouw- schuur bezig waren aan het korendor- schen met een machine, gedreven door een door twee paarden getrokken rosmo- len, kwam genoemde S. daarbij kijken en wilde hij tusschen den rosmolen en de machine doorgaan. Plotseling zag diens zoon, die bij de machine stond te arbeiden, dat zijn vader met kracht tegen den grond werd ge stagen. Onmiddellijk deed hij de paarden stil staan en trachtte hij den rosmolen te stuiten. Het mocht evenwel niet baten om een ernsticj ongeluk te voorkomen. Hij vond zijn vader ernstig aan hoofd en lichaam gewond bewusteloos op den qroncl licoen. diens broek qeklemd tusschen de koooeiing van twee staven van den molen. Vermoedelijk is S. bij het o\erstappen van deze kc~neling bij de broekspijpen gegrepen en door de omwentelingen der machine tegen den grond gestagen. Den volgenden dag is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen overleden. (Midd. Crt.) BRESKENS. Ten kantore der Rijksbelastingen alhier werd heden een valschen gulden in be slag genomen, voorzien van het jaartal 1923. In de omgeving van den Kruisdijk, wordt hier en daar de gevreesde vlek- ziekte bij varkens geconstateerd, waarbij reeds vijf gevallen met doodelijken afloop zijn. Voor landarbeiders. waarvan het be- zit doorgaans alleen uit een varken be- staat, is dit begrijpelijkerwijze een zware slag, welke alleen door assurantie verhol- pen kan worden. Tragedie der Straatmuzikanten. Het org el op het benoeftige karretje met enkeie touwen vastgebonden, pinqelt, pangelt en herhaald voor de zooveelste maai denzelfden deun. Een joggie. een jaar of zeven, staat aan het mechanisme om dit na afloop van een deun te verstel- len. Het staat met' de handen in de zak- ken, half afgezakte kousen, klompjes aan de voeten, £e n man, de vader van het joggie, haalt aan de deuren centen op. En het joggie in het bloote hoofdje, staat begeeriqe' blikken naar andere kinderen, welke geheel van zorgen vrij ge- nieten van de vacantievreugd. En dan wijdt het weer al zijn aandacht aan net verspringende mechanisme. Plots, nog enkeie tonen en de muziek houdt op. Hei joqqie blijde over de mooie klankenvan het orgel, hetwelk nu pas het eigendom van zijn vader geworden is, neuriet het pas afgespeelde wijsje vroolijk na. Daar komt vader aan. De wijk is afgespeeld. En gezamenlijk trachten vader en zoon het vehikel een hoogte op te duwen. Dat qaat niet gemakkelijk. Het joggie duwde uit al zijn macht aan het neen aan hun orqel zoodat de schelen van zijn klomps- kens haast bersten, toch geeft vader hem noo een tik op de vingers, hij moet harder duwen. Daar gaat het stellaadje. Maar met dat het wagentje een aan de straat qelegen hellingtje zal bestijgen. verliest het orqel zijn evenwicht. Een touw breekt. En het orgel valt van de kar, op het jog- qie Gerommel van het neervallen van het orqel. daarna gehuil van het joggie dat half onder het zware orgel hgt. Vader qrijpt hem met zijn sterke handen, het or- Ll gedeeltelijk oplichtende. En neem hem in bei zijn armen. Het joggie, plots al zijn aandacht voor hun orgel kwijt schreeuwt, „ach, vader, mijn beentje doet zoo'n pijn." Vader vliegt radeloos heen en weer. Toesnellenden wijzen hem de woning van den dokter. Daar blijkt dat een beentje gebroken is, zoodat overbren qinq naar het ziekenhuis noodzakelijk is 9 De vader ziet met leede oogen het knaaoje weqbrengen en keert terug naar zijn orqel. dat inmiddels door behulp- Sme handen. rech. is geze,. He. mecha- niek is ontwricht en werkt niet m,ee'D tusschen het nieuwsgierige volk loopt de man heen en weer. schudt het bleeke hoofd en zeqt: „Mijn kind, mijn orgel. In het ziekenhuis ligt het joagie. Meek van pijn, in een smetteloos bedje. Maa tusschen de hevige pijnen door ienkt het toch aan vader, en aan hun orgel, dat vader pas hedenmorgen gekocht had e waarop ze beiden zoo trots waren. OM HUN ZOONTJE TE SPAREN. De marechaussee te Heerenveen, heeft t»gen een ouderpaar proces verbaal opge- maaUt, wiens Jljarig zoonlje een couvert met mini /lOO-rond en-oor zicbzelf hield. Toen de ouders dit later merkten, namen zjj het nog aanwez'ge geld in ont»angst, zonder daarvan aangifte te doen om hun zooutje te sparen. NOODLOTTIG ONGEVAL. De 50jarige mejuflfrouw S te Born was dezer dagen haar broer behulpzaam bp het efladen van een kar grint. Plotselii g sloeg de opgeslagen kar omlaag met het nood- lottig gevoig, dat een der boomen op het hoofd van rnej. S. terecht kwam. Aan- vankelijk had zij geen hinder van't ongeval, doch spoedig klaagde zij over pijn in het hoofd en is na hevig ljjden overleden. EEN HEEL DORP VERNIELD. Jongens die met lucifers speelden hebben een heel dorp, Kirchweyer, in de buurt van Hannover vernield. Tengevolge van hun gevaarlijk spelletje vatte het rieten dak van een boerderij vlam en binnen korten tijd stond het geheele dorpje in brand. De primitieve brandweer kon tegen bet vuur niets uitrichten. De schade is zeer groot, daar ook de geheele oogst en alle landbouwmaehines en -werktuigen vernield zgn. EEN HALVE EEUW IN V1JANDSCHAP. Te Azil, niet ver van Foix leefden twee boerenfamilies reeds een halve eeuw in vijandschap. Maandag is de lang smeulende veete uitgebarsten in doodslag. Er was twist ontstaan over het recht, dat de eene familie zou hebben om over den grond van de andere den weg te bereiken. Dol van drift heeft toen de boer van deeenehoeve met een bijl de boerin van de andere hoeve den schedel gekliefd. De moordenaar is zich vervolger.s bjj de politie gaan aangeven. ERNSTIG VLIEGONGEVAL. Een groot watervliegtuig van het vlieg- station Calshot is nabij Southampton ver- gaan. Toen het vliegtuig op het water daalde, vloog de benzinetank in brand. De marconist werd gedood en de luitenant- vlieger Collins, zgn assistent en de mecanicien werden gewond. Zij werden door een boot uit het brandende vliegtuig gehaald. DE KLE1NSTE NAAIMACH1NE TER WERELD. VOETBAL. Gisteren speelde Terneuzen I een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Rotterdamsche voetbalvereeniging Vol- ^In'de eerste helft is Terneuzen het meest in den aanval en weten driemaal te scoren Na de hervatting gaat den strija qelijk op en beide doelen worden om beurten bezocht. Door Terneuzen wordt nog een maal en door de gasten dne maal gedoel- punt, zoodat het einde een 4—3 overwin- ning voor Terneuzen bracht. Zaterdag speelde Volharding te Middelburg een wedstrijd tegen Stavast en behaalden daar een 2 1 zege. Seriewedstrij den te Zaamstaq. Zaterdag had de eindwedstrijd plaats voor de seriewedstrijden die gespeeld werd tusschen Terneuzen II en Axel II. De wedstrijd werd opgeluisterd door het muziekgezelschap ,,De Volharding Uit- slaq 00. Hiermede was de competitie afqeloopen en werd nog een kwartier ge speeld, waarin Terneuzen II tweemaal wist te doelpunten, zoodat Terneuzen 11 den eersten en Axel II den tweeden prijs won. a Terneuzen II 3 Axel II Zaamslag 3 Z. E. C. 3 1" 2 1 2 1 1 1 i doelp. g c .5 p. v. t. o 4 5-3 1,33 4 5-3 1,33 1 3 8-6 1 2 1 4-10 0,33 LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd P. J. van Doeselaar, zonder beroep, Wijk Q, van Brussel (ambtshalve). A. D. 't Gilde, fabr. arbeider, le De Feijterstraat 19, van Brussel (ambtshalve). Yertrokken M. Overdulve, dienst bode, 0 202, naar Axel. D. Kallewaard, landbouwer, 0 1, naar Biervliet. J. F. van der Est, varensgezel, aan boord, naar Rotterdam. P. Dekker, zonder beroep, 16 E. naar Zaamslag. J. de Putter, zonder beroep, 0 104, naar Zaamslag. H. Umlanf, electro techniker, woonschip, naar Tiel. De kleinste naaimachine ter were Id werd onlangs vervaardigd door de bekende fa briek Singer en Co. Dit is een waar wonder op het gebied van techniek. Of- schoon de machine in haar geheel 10 c.M. lang is, is zg toch toegerust met alle onder- deelen van een moderne naaimachine en kan men er evengoed op naaien als op iedere groote machine L03DRAAIEN VAN HOUTSCHROEVEN. Als een houtschroef is vastgeroest, kan men deze bgna onmogelijk losdraaien om dat echter gedaan te ktijgen, heeft men niets anders te doen, dan den kop van de schroef heet te maken. Men maakt daartoe in 't vuur heet een rond stukje ijzer van een dikte iets kleiner dan de middellijn van den kop van de schroef, 'tuiteinde van 't staafje houdt men, tamelijk zwaar druk- kende gedurende twee a drie minuten op de schroef. Door 't warm worden van de schroef laat de roest los en men kan dan met een gewonen schroevendraaier de hout schroef gemakkelijk los krijgen. EEN BABY IN DEN VUILN1SBAK. Een vnilnisman in Glasgow deed dezer dagen een verrassende vondst. Toen hij 's morgens een vuiluisbak wilde ledigen, hoorde hg een gedempten kreet uit het vuil opklinken. Hg schudde den inhoud van den bak eens door elkaar en vond tot zgn verbazing een pasgeboren knaapje, gewik- keld in een oud huisboudschort. Het ventje was pas een unr oud, toen het door den vuilnisman werd gevonden. In een in- richting zal baby thans worden opgevoed. AFSCHUWELIJKE 0NTDEKK1NG. George Elliott te Middle-brough had Dii.slagavond met drie kenn ssen een tochtje met zijn auto gemaakt. Toen men den auto in de garage had geborgen zag een van de kennissen een lapje stof op den auto zitten en toen men onder den auto keek deed men de afsehuwelijke ontdekking dat in het achterstuk van de auto het ljjk van een jongetje hing. Het jongetje is nader gebleken een elfjarig Italiaansch knaapje te zgn, dat te Stockton onder de auto moet zgn geraakt en elf mijl ver moet zgn meegesleurd. Elliott heeft verklaard niet te kunnen begrgpen hoe de jongen onder de auto is gekomen. Noch hg, noch zijn metgezellen hebben er iets van gemerkt, dat zij hem hebben overredeD. (N. R. Crt.) HITTEGOLF. Gedurende de bittegolf, die de laatste weken over Centraal-Rusland en St. Peters burg is gegaau, zijn, volgens de Russische bladen, talrijke gevallen van hondsdolheid voorgekomen. Te St. Petersburg en te Mcskou zijn honderden personen. die door dolle honden waren gebeten, met het serum van Pastaur ingeent, over het algemeen met uitstekend resultaat. In de provincie zijn waarscbgnlijk verschillende persomn tengevolge van den beet van een dollen hond overleden. ONTPLOFFING. De 25jarige D. te Bergen (B-Igie) wilde een potlood gebruiken. dat zich in een patroonhu's 'bevond. Daar hij het potlood moeilijk te voorschgn kor. haRn, hield hg de huls bov.-n de vlam tener kaars. On middellijk haa een ontploffing plaa's, die Uen origelukkige het linkeroog uitrukte en ernstig verwondde aan boist, aunen en aangezicht. Het cnderzoek heeft uitge wezen, dat het aniline van het potlood de ontploffing had Vcroorzaakt. ROMANTISCHE ONTVLUCHTING. Een der dad-rs van den brutaien brand- kastdiefxla! bg de Americain Petroleum Company op het Phosnixterrein te Haarlim is nog steeds vooi'ivluchtig. Wij vernemen, dat de man, cadat bij des nachts aan de recherche wist te ontkomen, den volgenden dag nog in een cafe alhier is gezieri. Hij zou daar het verhaal gedaan hebben van zgn or tsnapping. Toen de rechercheurs hem en K. wilden arresteeren, liep bij op een koppel koeien in een wei- land in de nabijheid toe, in de hoop, dat die beesten door het leven, dat hij maakte. zenuwachtig zouden worden. Deze tceleg gelukte, zoodat de rechercheurs die hem volgden, hem niet dadelijk achterna girgen. De vluchteling kon toen in het dorker in een moddersloot springen, waarin bg bleef staan, alleen met het hoofd fcoven water. De rechercheurs dachten niet anders of de gezoehte was over de sloot ontkomen en gaven de vervolging op. EEN GENIE. De Manchester Guardian qebruikt de stille zomerdagen tot het maken van een grappige opmerking over een „genie", dat zich in de vestiaire van een der Londen- sche Clubs bevindt. Daaeliiks komen er ongeveer zeven- tot achthonderd heeren lunchen, die hun hoed aan de vestiaire af- geven. Zij krijgen geen nummer en hun hoofddeksel wordt ook niet op een bepaald nummer gehangen. De man in de vestiaire weet precies ,,op het gezicht". wien de hoed toebehoort. Hij bezigt geen true noch volgt eenig systeem, daar de bezoekers menigmaal zelf hun hoed ophangen als hij met een ander bezig is. Onlangs gaf deze hoeden-export aan een vertrekkend club-lid diens hoed terug. Deze lachte en zeide: ,,Neen, mannetje, dat is de verkeerde." Waarop het genie antwoordde: Pardon Sir. U hebt van- daag uw ouden hoed op. Het wordt tijd, dat u hem afdankt, want het bezit van twee hoeden is te lastig" STERVENDE VROUW GEVONDEN. Te Wittinqau bij Berlijn werd Zondaq- ochtend op den straatweg een stervende vrouw gevonden die weinige oogenblik- ken later overleed. De vrouw had talrijke wonden over het geheele lichaam. Vlak bij haar tag een groote hond wiens rugqe- graat gebroken was. Het dier dat veel pijn ieed werd door een agent met een revoi- verschot afaemaakt. Het staat nog niet vast of er misdaad in het spel is dan wel of de vrouw het slachtoffer is -worden van een automobiel-ongeluk. De indenti- teit van de overledene is nog niet vast- gesteld. EEN LUCHTPOST GEROOFD. Uit New-York wordt gemeld, dat ban- dieten een auto, die de luchtpost uit San Francisco naar het hoofdpostkantoor bracht, hebben overvallen. Zij verdween in een auto met acht postzakken, die waarschijnlijk een kostbaren inhoud had- den, daar de luchtpost gebruikt pleegt te worden voor de spoedverzendingen van geld en effecten. MEVROUW BEDFORD BESTOLEN. Inbrekers hebben in Cabourg (Nor- mandie) een rijken buit veroverd. Toen namelijk mevrouw Henry E. Bedford, de vrouw van het bestuurslid der Standard Oil. van een reis naar Caen terugkeerde, moest zij tot de onaangename ontdekkinq komen. dat een bedrag van tienduizend francs, dat in de lade van haar toillettafel had qeleqen, benevens al haar juweelen, ter waarde van honderdduizend fr., waren verdwenen. Tot nu toe heeft de politie nog geen houvast ten aanzien van de bedrijvers van dit misdrijf. DEN DANS ONTSPRONGEN. Jacob Reinitz, die in Hongarije wegens moord in niet minder dan zeven gevallen. ter dood was veroordeeld, is erin geslaaga, iuist den avond voor zijn terechtstelling te ontsnappen. Men gelooft dat hi) zich thans in Rumenie of Rusland bevindt. Reinitz maakte er zijn werk van, om kooplieden die de invoerrechten wensch- ten te ontduiken. aan te bieden, hen langs boschpaden over de grens te brengen. Op een eenzame plek werden zij dan door hem vermoord en beroofd. Op deze wqze ver- qaarde hij een flink vermogen. Toen hij in voorarrest zat, trachtte zijn vrouw den rechter met een bedraq van twaalf duizend gulden om te koopen. EEN VLOEDGOLF VERSLINDT BADENDE KINDEREN. 35 kinderen van een Fransche school- vereen. te Hardelot waren in de buurt van Roubaix aan het baden. Plotseling vloog een vloedgolf door de branding en wierp de kleinen van de been. Tien kinderen konden worden gered. de overigen spoel- den met tusschenpoozen langs net geheele strand aan. Van de 10 geredde kinderen moesten er 8 direct naar het ziekenhuis worden gebracht, omdat hun zenuwen totaal overstuur waren van net onver- wachte drama, dat zich voor hun oogen had afgespeeld. Hun kamp te Condette verkeert in rouw. VAN INGENIEUR TOT KELLNER. De Nation Belqe vertelt als staaltje van den tegenwoordigen maatschappelijken strijd der qestudeerden, dat een Brusse- iaar. die de tentoonsteiling van decoratie- ve kunst te Parijs bezocht, in een der restaurants aldaar een vroegeren kennis aantrof, die kellner was geworden. Deze ..kellner" echter was werktuigkundig in- inqenieur geweest, doch had als nauyqe- zet wiskundige opgemerkt, dat zijn salar.s van ingenieur veel minder bedroeg cia.i het totaal van de door een kellner opc- haalde fooien.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2