ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7802, Maandag 24 Augustus 1925. 65e Jaar gang. DE INDRINGER Fietsen PUROL BiNNENLANO. FE (JILLETOK. BUITENLAND. A DntJUCUrUTCQDilC- Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post JO,60 per jaar ADUflPt tmtft I or nlJo Voor Ned. Indie en Amerika 2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. H. VAN KOL. Zaterdag kwam het bericht, dat het voormalig lid der Eerste en voordien der Tweede Kamer, de heer H. van Kol, te Aywaille bij Luik overleden is. Eenige dagen geleden was bekend geworden. dat de heer Van Kol door een autoschok in Provence een kwetsuur had opgeloopen, die hem nog wekenlang zou verplichten tot absolute rust-. Dit ongeval waarbij een rib werd gekneusd, heeft voor den 73- jarige ten slotte een noodlottigen afloop gehad. De heer Van Kol, schrijft de N. R. Crt., was een man van een gemakkelijk en dik- wijls fel bewogen gemoed, dat ongetwij- feld steeds door nobele bedoelingen werd gedreven. Overdadig waren van zijn spreektrant zijn geluid, zijn gebaren, zijn beelden, zijn vernietigende oordeelvellin- gen. Voorai in den pariementairen salon der Eerste Kamer kon dit oratorisch on- weer een verbluffenden indruk maken. Dramatisch, romantisch van aanleg als weinigen in ons nuchter, vlakke Holland- je, zag hij de toestanden dikwijls geheel buiten proporties. Maar zich eraan stoo- ten, dit deed wel niemand. Daarvoor kwam altijd een te goedhartig karakter en een te welgemeende verontwaardiging in al die bliksemende protesten naar voren. Men liet dan meestal de rollende zinnen over zijn hoofd gaan en alleen de meer ge- moedelijk gestemden onder onze senato- ren, als b.v. de zachte en gevoeliger geest van den heer Idenburg was, waagden zich wel eens aan een repliek, die als het wee- ke neurien van een viool klonk na het nog in onze ooren na-daveren van een met koper en slaginstrumenten volbezet orkest. Ook in zijn levenswijze was de heer Van Kol een man van impulsen en ruste- looze bewegelijkheid. Zwaar van lichaamsbouw, had hij een sterk gestel. Hij hield van lucht en water. Zoo was hij ook een wereldreiziger, die Australie uit- gezonderd, als wij het wel hebben alle werelddeelen had bezocht en vele landen daarvan ook had beschreven. Menig eiland onzer kolonien in Oost en West, Rusland en Siberie, Japan en Noord-Afri- ka, Amerika, verscheidene landen van Europa hij had ze alle bezocht en er in boeken en in reisbeschrijvingen in dag- bladen of tijdschriften van verhaald. Het is niet te verwonderen, dat een man van dit ontvlambaar temperament, van apostel-roeping en hervormers-intenties, in de jeugd van de socialistische beweging hier te lande indruk heeft gemaakt. Hij was het eerste Nederlandsche lid der In ternationale. Reeds in 1872 maakt hij op haar congres te 's-Gravenhage kennis met Marx, Lafargue en andere bekende socialistische voormannen. Hij verslond alle socialistische lectuur, maar niettegen- staande zijn ongetwijfeld groote propa- gandistische kracht voor het socialisme dier dagen, getuigt zijn partijgenoot Vlie- gen van hem in ,,De Dageraad der Volks- bevrijding", dat het bij niemand opkomt Van Koi te raadplegen als het theoreti- sche zaken geldt. ,,Hij is", schreef de tegenwoordige voorzitter van l^t dage- lijksch bestuur der S. D. A. P. in het begin van deze eeuw, ,,ondanks alle geslikte wetenschappelijke lectuur voorai gevoel- socialist gebleven en het socialisme is voor hem de leer, hoe de lijdende menschheid uit haar lijden geholpen kan worden". Van Kol is in 1852 te Eindhoven ge- Uit het Engelsch van Harold Bindloss. o 64) Vervolg). Als een dunne, lichte sluier hing de nevel, nu zilverig doorschenen door de opkomende maan, achter Maud. Witham had een glimp van een ever} verlichten contour van wang en hals; haar gezicht was in 't halfdonker maar de lijn van de mooi-gevormde schouders, het slanke mid- del en het lange donkere rijkleed teeken- den zich met een duidelijkheid van een zwart-en-wit teekening tegen den lichten achtergrond af. Zooais ze daar voor hem zat, fijn, teer, bijna vergeestelijkt door den lichten nevelsluier om haar heen, leek ze hem een wezen, even mysterieus als de nacht zelve. En ook was het veiliger om zoo aan haar te denken dan aan een vrouw, een jonge mooie vrouw, tot wie hij in een oogenblik van overmoed de oogen had durven opheffen,. Bijna ondervond hij het als een verlies, toen haar eerste woorden de illusie verbraken. ,,'t Is al verschrikkelijk laat," zeide ze, „maar dat is de schuld van Pluto. Geen twee minuten nadat ik bij de Macdonalds weggegaan was, werd hij kreupel en ik wist dat Macdonald erop staan zou om me thuis te brengen. als ik teruggegaan was om een.ander paard, en ik was juist weg- qeslipt toen hij in de korenschuur was. Ik kan de brug over?" boren en werd Roomsch-Katholiek ge- doopt en opgevoed. Als student aan de Polytechnische school te Delft verkondig- de hij reeds socialistische stellingen. In 1876 ging hij als ingenieur naar Indie; in 1892 keerde hij in het vaderland terug en werd eenigen tijd daarna als ingenieur Iste klasse gepensioneerd. De Nederland sche socialistische wereld nam hem in zich op. HiLwerd medeoprichter van de S. D. A. P., trad als spreker op, bezocht alle buitenlandsche congressen, schreef bro chures als Christendom en Socialisme", waarvan dezelfde Vliegen, die de boven- aangehaalde woorden neerschreef, heeft getuigd, dat hij zich niet herinnert ,,ooit weer zoo door een geschriftje aangedaan te zijn geweest". Dat het overdadige in zijn natuur nog meerdere kanten had, blijkt uit een charge van een anderen partijge noot Frank van der Goes, die eens op een congres tot Van Kol moet hebben gezegd: ,,den eenen keer geeft gij werk, bestaande uit schier niets dan cijfers, den anderen keer. bestaande uit schier niets dan uit- roepteekens." In 1897 werd Van Kol lid van de Tweede Kamer, wat hij tot 1909 is geble ven. Maar mocht hij in sommige opzich- ten zich zelf het ideaal van den volkstri- buun hebben gesteld Rienzi was het pseudoniem waaronder hij zijn Christen dom en Socialisme deed verschijnen een waar politicus is hij met zijn onstui- mige eigenschappen nooit geworden. In 1913 keerde hij in het parlementaire leven als lid der Eerste Kamer terug, totdat deze koloniale specialiteit der sociaal-democra- ten in 1924 er voor goed afscheid van nam. Werken van zijn hand zijn nog Socia lisme en Vrijheid (1893), Land en volk van Java (1896), Een noodlijdende kolo- nie (1901Naar de Antillen en Venezuela (1903), Uit onze kolonien (1903), De bestuursstelsels der vreemde kolonien (1905), Welke maatregelen nopens de nijverheid op Java zijn in het belang der inlandsche bevolkinq te nemen? (Prae- advies voor de Vereeniging voor de Staathuishoudkunde en de Statistiek (1905), Driemaal dwars door Sumatra en zwerftochten door Bali (1914) en het rapport De ontwikkeling der groot- industrie in Japan (1916). BORCULO. Vrijdagavond heeft de burgemeester de verschillende taxatiecommissien be- eedigd. In de burgemeesterskamer hadden zich de verschillende leden van die com- missien verzameld. (Een twintigtal). De burgemeester hield een toespraak en wees op Het moeilijke werk, dat de leden wachtte. In het bijzonder zegde hij dank aan de leden van buiten de gemeente o.a. de heeren Mr. Maas Geesteranus, sub- stituut-griffier van de rechtbank te Am sterdam en den heer ir. Bosch, ridder van Rosenthal uit Lochem. De heer Maas Geesteranus is de alge- meene voorzitter van alle commissien. Voorai dezen werd door den burgemees ter dank gezegd. Deze vreemdeling is geen vreemde meer in Borculo en de bur- gerij beschouwt hem door zijn optreden reeds als een van de hunnen. Hierop las de burgemeester de eedsfor- mulieren voor. Ook deze plechtigheid te midden van de verwoeste stad maakte die- pen indruk. Zichtbaar aangedaan verlie- ten alien de burgemeesterskamer, diep doordrongen van de moeilijke taak, die hun wacht. ,,Niet te paard," antwoordde Witham. ,.De planken tusschen de balken liggen hier en daar nog los, maar als 't je niet kan schelen om te wachten breng ik eerst je paard naar den anderen kant en dan help ik jou." Hij moest even lachen; wat vielen die woorden uit den toon, wat klonken ze on- beduidend, vergeleken bij de uitwerking, die haar plotseling verschijnen op hem gehad had. Het jonge meisje keek hem echter vra- gend aan. ,,Neen, dat doe ik niet." zeide ze. ,.Ik zou over de oude brug gekomen zijn. als Allardyce me niet verteld had. dat jij hem vanmiddag over deze had laten rijden." ,,Jaeven aarzelde hij,,maar toen was het daglicht. Maud Barrington begon te lachen: zijn gezicht was in het heldere maanlicht zicht baar en door den bezorgden trek in zijn oogen had ze de aarzeling in zijn woorden begrepen. ,.Is dat alles? Nu is het maan- licHt." ..Neen, dat is het niet," zeide Witham nu beslist, ,,maar een volledige uitleg is niet altijd goed, dikwijls zeg je te veel zal ik je even helpen met afstijgen?" Maud stak hem haar beide handen toe; een oogenblik later, toen hij zonder een woord te zeggen het paard bij den teugel na"m en met het dier de brug overging, bleef ze hem met een eigenaardige uit- drukking in haar oogen staan nakijken. Van nietszeggende complimenties hield ze niet, maar met dezen man was het iets anders. Dikwijls was het niet alleen haar nieuwsgierigheid geweest, die re door ziin ijzeren zelfbedwang qeprikkeld geweten had en ofschoon ze wist dat een poging EEN NOODMAATREGEL VOOR OVERHEIDSPERSONEEL. De Haagsche redacteur van het Volk seint aan zijn blad: Naar wij vernemen, heeft het departe- ment van financien van de regeering op- dracht gekregen om te becijferen wat een uitkeering aan alle ambtenaren van 14 dagen of een maand ex- ra-salaris zou kos- ten. Wij herinneren .n verband met dit bericht aan een communique van begin Juni waarin de regeering als haar meening ten opzichte van een noodmaatregel voor de ambtenaren kenbaar maakte, dat zij voor de verkiezingen daartoe niet wil overgaan, doch in September de onder- handelingen met de Centrale commissie van georqaniseerd overleg zou hervatten. DE STORMRAMP. Op initiatief van oud-Minister Franck is op het Provinciaal Gouvernement in Antwerpen een vergaderinq gehouden, waarin besloten is tot vorming van een comite tot steun voor de slachtoffers van de ramp te Borculo. Vooraanstaande per- sonen hebben er dadelijk hun voile in- stemming mee betuigd. WFPK EN WONINGEN VOOR DRENTSCHE WERKLOOZEN. Reeds vroeger is medegedeeld, dat de N. V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven aan tal van werklooze Drent- sche veenarbeiders gelegenheid biedt om in haar fabrieken werk te vinden. Reeds zijn bijna honderd gezinnen naar Eind hoven vertrokken, die daar werk zullen vinden. Aan den rand van de stad verrijst een nieuwe woninastichting van groote gerieflijke woningen, het meerendeel be- rekend op gezinnen van 8 a 10 of nog meer kinderen. Een honderdtal huizen voor Drentsche gezinnen wordt daar gesticht, het meeren deel is al onder de kap. De bouwkosten bedragen gemiddeld f 4000 met 15 subsidie. die de Regeering hierop ver- leent. Deze Regeeringssubsidie is geliik aan 1 jaar ondersteuning in Drente. Wij hebben hier een voorbeeld. hoe in Neder- land een groote industrie. in samenwer- king met de Regeering, armoede en werk- loosheid in sommige provincies kan ver lichten. Binnen enkele maanden zullen ruim 1000 a 1200 Drentenaren verhuisd zijn en een nieuw leven beginnen in Brabant, gehuisvest in ruime. frissche woninqen, met twee kamers beneden, benevens keu- ken. bijkeuken en schuur en boven drie of vier gescheiden slaapkamers. Hiervan zijn 30 gezinnen reeds in Eindhoven gevestigd, de mannen voor het ruwere werk in de Philipsfabrieken, de meisjes en jongens voor arbeid, waarbii het meer op handig- heid aankomt. Gezinnen. die in Drente qeschikt be- vonden werden voor de Philipsfabrieken, krijgen met hun huisraad vrij vervoer naar Eindhoven. Hier kunnen ze op ge- makkelijke afbetalingsvoorwaarden nog de benoodigde houten ledikanten met stroomatrassen verkrijgen. Een gezin van tien personen in Enrmen, dat moest be- staan van het inkomen van den oudsten zoon ziinde f 4,50 per week, en wonende in een hut van 3\A bij 4 meter. 2.20 hooq en als eenioe lichtbron een venster van 60 bij 80 cM.. zal de volqende maand in ^-dhoven wox>»~ daarvan. de huisvrouw natuurliik uP^e- 7onderd. werk vinden in de 1o-;!ampen- fabricaqe en zii zullen wonen in »en huis totaalinhoud van 319.7 M3. om te ontdekken, wat hij zoo zorgvuldig verborgen hield, ook haar gevaarlijke zijde had, was de verleiding haar zoo nu en dan toch te sterk. Na een minuut of vijf kwam hij met een ernstig, strak gezicht bij haar. ,,Nu is het jouw beurt. Geef me je hand maar," zeide hij. Maud stak haar hand naar hem uit. Als een trilling door al haar zenuwen voelde ze de aanraking van zijn krachtige, eeltige vinners tegen de zachte warme palm van haar hand. In plotselinge ongerustheid, dat hij iets van haar emotie bemerkt mocht hebben, keek ze naar hem op: ze zag een beweging van zijn hoofd. of hij haar aan wilde kijken toen, in een plotseling zich-beheerschen, keek hij recht voor zich uit. Het volnende oogenblik, terwijl het leek, of de berkenboomen aan weerszijden opeens wegvielen, ging het voetje voor voetje over de nog los-liggende planken. die telkens, onverwacht, verontrustend klepperden, vooruit, tot ze aan het oe- deelte kwam, waar de thug de breeds opening tusschen de boomen, een donke- ren gapenden afgrond. welke meer sug- gestief-beangstigend werkte door den ijlen maanverlichten nevel, die er overheen hing, overspande. ,,Houd goed vast," zeide Witham met een stem die even schor klonk. ,,Je bent toch niet angstig of niet duizelig?" ,,Neen, natuurlijk niet." antwoordde Maud luchtig; juist omdat hij zich ter wil- le van haar ongerust maakte vond zij het dubbel noodig om zich goed te houden. Op hetzelfde oogenblik voelde ze. dat zijn vingers zich met een pijnlijk. vasten greep om de hare sloten en ofschoon ze niet gauw bang of zenuwachtig was, voelde ze INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Bij Wiel- en Motorrijden heeft men vaak veel last van schrijnen en door- zitten der huid. Om dit dadelijk te verzachten en spoedig te genezen gebruikt men algemeen 30-60-90 ct. DE TOESTAND. Dc onderlinge schulden der Geallieerden hangen nog steeds schrijft de N R. Crt. als een warnet over Europa, vanwaar de draden om het dicht te halen, naar de Ver. Staten loopen. De financieele lij den s- geschiedanis, die het gevolg is van den grooten oorlog, heeft al tal van stadia doorgemaakt. Men zal zich herinneren dat Engeland indertijd heeft getracht in een forschen greep het net te verschearen, met het voorstel de onderlinge vorderingen eenvoudig te annuleeren. Hadden de Eu- ropeescbe belanghebbenden toen een lijn getrokken, misschien hadden de Ver. Sjtaten zich dan wel in het onvermijdelijke geschikt. Doch de vorming van een front mislukte, voorai omdat Poinca e er destijds niet aan wilde. Thans wreekt zich dat het ergst op Frankrijk, want terwijl Engeland's vor deringen zijn schulden overtreffen, staat Frankrijk niet alleen bij Amerika en Enge land bar in het krijt, maar moet het zijn vorderingen zien binnen te halen van kleine staten die al heel slecht bij kas zijn. Engeland heeft, toen wederzijdsche annu- leering niet te verwjzenlijken was, het standpunt ingenomen, dat het zonder het onderste uit de kan te willen hebben, van zijn debiteuren terug moest ontvangen, wat het aan de Ver. Staten heeft te betalen. Dit bedrag is la'er gefundeerd en beloopt in annu'iteiten uitgedrukt, van 33 tot 38 millioen pond per jaar, waarvan ongeveer 9 millioen binnenkomt uit de schadever- goeding van Duitschland. Van het over- blijvende bedrag vraagt Engeland van Frank rijk het leeuwendeel, n 1. 20 millioen, welke som trouwens nog 10 millioen blijft beneden de rente, die het zelf betaalt van de tijdens den oorlog aan Frankrijk verstrekte voorschotten 600 millioen tegen 5 pet. interest) Over dien eisch hebben Fransche deskundigen eenige weken geleden reeds te Londen onderhandeld toen zijn de besprekingen op niets uitge- loopen, omdat Frankrijk slechts 7 a 8 mil lioen pond per jaar bood en daarvan de helft nog wilde betalen in Dawes obligaties, welke Engeland weigerde, in d<- eerste plaats omdat het de regeling der onderlinge schul den gescheiden wil houden van de scbade- vergoeding en ten tweede omdat het niet overtuigd is van de waardevastheid dier obligaties. Het heet nu dat Callaix, als hij straks Churchill te Londen ontmoet. een gunstiger voorstel zal doen en wel om 13 millioen pond per jaar, plus een nader overeen te komen bedrag in Dawes-obligaties te be talen. Dit aanbod zou niet al te veel afwijken van den Engelschen eisch en dus wel kans van aanneming hebben. In be- ginsel a'thans. want het zal nog nader zijn krachtigen steun als iets heerlijk ge- ruststellends gedurende den tocht boven het ravijn, met niets dan twee balken en wat vastgetimmerde planken tus schen hen en de gapende diepte onder hun voeten. Het was verwonderlijk, hoeveel rust er van den man voor haar uitging, met hem naast zich zou ze iederen tocht durven wagen. de grootste gevaren durven trotseeren. Maar hij! Deelde hij haar ge- voeiens, was hij op dit oogenblik even ge- lukkig als zij? Teqelijk met de vraag kwam er een verlangen in haar op. om het ant- woord te weten. En toen ze na een paar gevaarlijke minuten weer op een hechtqe- timmerd gedeelte gekomen waren. werd dit verlangen zoo hevig, dat ze besloot tot een list haar toevlucht te nemen. Op een plek. waar het maanlicht tusschen twee hooge boomtoppen door als een zilveren driehoek op de brug lag. liet ze een van haar handschoenen vallen. Witham bukte zich en toen hij zich oprichtte, kon ze zijn gezicht in het witte licht duidelijk zien. Ze zag de verlichting in zijn oogen en zonder zich rekenschap te geven van wat ze deed, bleef ze stilstaan en keek hem met haar groote. donkere oogen vol aan. Voor beiden was dat oogenblik een openbaring: maar, al gaf die veelzegnende blik van haar den man een schok van geluk, hij wist, dat hij niet toe mocht geven: met in- spanning van alle krachten wist hij zich te beheerschen. ,,Ja," zeide hij zoo gewoon mogelijk. ,,Ik ben blij, dat je veilig aan den over- kant bent." Het meisje beqon te lachen. Kom ik geloof "iet. dat het qevaar zoo groot qe- weest is zeide ze met eer schcderon- halen. ..Maar vertel me nu eens wat van moeten worden uitgewerkt en tot dat doel worden later weer Fransche financieele deskundigen te Londen verwacht. Bij die regeling in bijzonderheden zal stellig een vraag, welke ook de eerste expertsconferentie heeft bezig gehouden, weer aan de orde komen Die vraagin hoeverre Frankrijk in geld of in goederen zal betalen doet weer twee andere rijzen le. Is betaling in geld zonder schade voor de Fransche valuta mogelijK 2e. Is be taling in waren zonder nadeel voor den BrLschen handel mogelijk? Vermotdelijk past op beide een ontkennend antwoord en dit kan een aansporing zijn om een middenweg te kiezen, voorai nu Frankrijk binnenkort ook zijn schuld aan de Ver. Staten zal hebben te fundeeren en de frank van deze dubbele aderlating al te bloedeloos dreigt te worden. Volgens de berekeningen van de Natio nal Industrial Conference Board bedraagt de Fransche schuld aan Amerika ongeveer 4 milliard dollars. Bij omrekening in annu'iteiten zullen deze in de eerste ja-en 145 millioen Tieloopen en naderhand tot 170 millioen stijgen. Daarop zal Caillaux, als hij in Sept. te Washington gaat onder- handelen, nog wel wat kunnen afdingen. maar in elk geval zal hij flink over de brug moeten komen. Een beroep op Frankrijk's armoede zal in de Ver. Staten weinig weerklank vindenmen is er te goed op de hoogte van de improductieve uitgaven voor militaire uitrusting van het land zelf en van zijn oostelijke bondge- nooten, om daar veel gehoor aan teschenken. Bovendien heeft Amerika, als stok achter de deur, reeds de waarschuwing geuit. dat Frankrijk en ook Italie voortaan alleen leeningen kunnen krijgen, als zij hun schulden consolideeren. ONRUST IN DEN BELGISCTIEN CONGO. Berichten uit Elizabethville melden een poging van een bende inboorlingen, die door godsdienstig fanatisme waren bevangen om in de buurt van Sakania (Belg. Congo) een opstandige beweging te beginnen. Vijftig inboorlingen werden door hen vermoord. Een afdeeling inheemsche politie die was afgezonden, om den opstand te onderdrukken, werd met verliezen terug- geslagen. De Belgische autoriteitenhebben troepen uit Elizabethville gezonden. EEN VLIEGTU1G VERMIST. Er wordt te Londen een vliegtuig veTmist, dat in particulier eigendom is. Vrijdag- middag om 4 uur 20 verliet het Lympne met bestemming naar Parijs. De bestuurder, tevens eigenaar, is mr. Lesley Hamilton. Hij heeft een passagier aan boord, n.l. de prinses Lowens;ein-Wertheim, geboren Lady Anne Saville, die sedert jaren bekend is door haar enthousiasme voor de lucht.- vaart. Het vliegtuig is echter door een Fiansch vliegkamp gesignaleera, zoodat het in elk geval zonder ongelukken over het Kanaal is gekomen. doch men weet niet, wat er verder mede is gebeurd. De passagier prinses Lo wenstein- Wertheim huwde in 1897 met prins Ludwig Karef von Lo wenstein Wertheim Deze sneuvelde twee jaar later in den bpsansch-Ameri- kaanschenoorlog, waarin hij aan Spaansche zijde streed De prinses kocht in 1917 een vliegtuig en heeft daarmrde vele lucht- reizen gemaakt. je brug. Ben je dag en nacht erbij?" „Ja, antwoordde Witham, „ik kam- peer dan aan den overkant in een tent tusschen de boomen. Je begrijpt, zij moet klaar zijn voor den oogst." Het meisje begreep waarom hij dit wen- schelijk oordeeide. maar daar de oogst een onderwerp was, dat door bespreking bij verschillende gelegenheden, niet veel meer geheimen voor haar bezat, besloot ze zich niet zoo gemakkelijk van de wijs te laten brenqen. ,,In een tent!" herhaalde ze, terwijl ze langzaam verder liep. ,,Om er dag en nacht in te leven lijkt me dat niet een ideale woongelegenheid. is 't wel? En wie kookt er voor je?" Witham glimlachte licht-ironisch. ,,Aan de ongeriefelijkheid ben ik gewend en wat t koken betreft dat kan ik zelf," zeide hij. ,,Je moet niet vergeten, dat voor een be ginner hier in Canada een tent de gewone huisvestinq istoen ik pas hier kwam heb ik zes maanden achtereen erin ge- woond op een dieet van roggebrood, een soort van gekleurde suiker, jij zult 't wel niet kennen die drups genoemd wordt en ranzig spek; ik was toen dag- looner bij een man op een ..salaris" van tien dollars in de maand. Op den duur wordt elken dag hetzelfde eten wel wat vervelend, maar als je twaalf uren achter een prairie gebroken hebt, ben je zoo uit- gehongerd. dat je wel steenen zou kunnen eten naderhand, toen ik voor mezelf begonnen was. toen was de toestand soms nog minder gunstig; dikwiils heb ik toen zelfs geen qeld gehad om *t spek te koo- pen." (Wo?dt vervolgd.) .ra—■.Mnw^rs»!U'3Ma»^,r-iiianRii.-yt,.-.^« IIMMI Mil i»BJIIBJIJJ«yirWH»«mil1—II ■■■I1WIIIIII 'I l« IUtoJiMi™—1^— TER NEUZENSCHE CO U RANT. - i ■■■in in tti i -mrn nm inwiimn mum i im

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1