ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. 7799 Maandag 17 Augustus 1925. 65e Jaargang DIENSTPLICHT - LIGHTING 1910 DE INDRiNGER TTuiLL KTOB ABONNEMENTSPRIJS: vZ SlnM <ta,VoT^Tov'erigliae!.VanPd73g pe'/" maaLT-' Qyergang naar de aanvuilingsreserve en inlevering van rijksgoederen. ESehoudens onvoorziene omstnndigheden, zullen op 1 October 1925, naar de aanvullingsreserve overgaan de gewone dienstplichtigen van de lichting 1910 der landmaclit. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienst plichtigen komen bij het op voet van oorlog brengen van het leger eerst bij nadere oproeping en dan bij de depots in werkelijken dienst. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijks goederen zullen met uitzondering van het zakboekje vermoedelijk in December 1925 moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inle vering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o. a. aan bestraffing bloot. Nader zullen belanghebbenden, zoowel bij openbare als bij persoonlijke kennisgeving, wor den bekend gemaakt met de plaats en het tijd- stip, voor de inlevering vastgesteld. Aan de hierbij betrokken dienstplichtingen wordt in hun eigen belang aanbevolen er intijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inleve ring geheel in orde zijn. Ter Neuzen, 15 Augustus 1925. De Burgemeester van Ter Neuzen, x J. HUIZINGA. SINNENLAflD. AANRIJDING VAN DE AUTO VAN DE KONINGIN. Door t roekelooze rijder van n andere auto werd Donderdagmiddag de auto, waarin de Koningin was gezeten bij het Aardhuis te Apeldoorn zeer licht aange- reden. In de bocht van den \keg trachtte een auto, die snel kwam aanrijden, een stilstaande auto voorbij te rijden op het oogenblik, waarop juist de auto van de Koningin de stilstaande auto passeerde. De chauffeur van de Koningin kon door zeer krachtig remmen nog juist een bot- sing voorkomen. Er is proces-verbaal op- gemaakt. EEN NIEUW BANKBILJET VAN TIEN GULDEN. De „Staatscourant" bevat de voigende mededeeling: De Directie van de Nederlandsche Bank maakt. overeenkomstig art. 17. lid 1 der Bankwet (St.bid. 1918,-no. 553). be kend, dat zij na 15 Augustus a.s. een nieuw model biljet van f 10 in omloop zal bren- gen. De voorzijde wordt omlijst door een in blauwe kleur gedrukten rand van kleine rozetten en is door eene verticale lijn der- zelfde rozetten in 2 vakken verdeeld. Van deze vakken is het linkervak. het- welk iets meer dan 1/4 gedeelte van het biljet beslaat. onbedrukt gelatert. Hierin is hat watermerk qeplaatst. het- welk een zeilend scheepje voorstelt. Het rechtervak is in blauwe kleur qe- drukt en vertoont den volgenden, gegra- veerden tekst: DE NEDERLANDSCHE BANK BETAALT AAN TOONDER TIEN GULDEN. De President. De Secretaris. terwijl in de vier hoeken van dit vak het cijfer 10 voorkomt, naar de binnenzijde afgelijst door randen van dezelfde rozet ten als bovengenoemd. De onderzijde van dit gedeelte van het biljet wordt ingeno- Uit het Engelsch van Harold Bindloss. o 61) (Vervolg.) Witham glimlachte fijntjes. „Ik ge- loof, dat ik beter dan eenig statisticus van den ring weet, hoe t Westersche koren dit jaar gezaaid is maar ondanks dat, geef ik om de haussiers niet de Euro- peesche honger, dat is de basis van mijn opinie. Niet uit New-York of Chicago, maar uit Liverpool moet de grootste stoot komen." ,,Eerlijk gezegd, is dat ook mijn opinie." zei Graham, ,,maar nu zult u me moeten excuseeren, heeren, ging hij opeens za- kelijk door, „alleen voor zaken-doen is er op t oogenblik tijd, 't praten komt later. Bijvoorbeeld na afloop van beurstijd of anders vanavond, als u tenminste niet de Silverdalesche opvatting deelt. dat het niet behoorlijk is om aan een tafel te zitten met een man. die zijn geld niet van zijn familie cadeau gekregen heeft, maar het op de beurs verdient." Witham stak lachend zijn bruine, ge- spierde rechterhand in de hoogte: ,,Alles wat ik tot voor ongeveer een jaar geleden bezeten heb, heb ik hiermee verdiend. Dus wat mij betreft, ga ik accoord. Tot van avond dan!" Vergezeld van Alfreton liep hij de trap af en de hall door; aan den overkant van de straat was een groot restaurant, waar men door de gegraveerde afbeelding van eene vrouw in Zeeuwsche kleederdracht. welke geplaatst is tegen een geguillocheer- den, donkeren achtergrond. waarop in regelmatige herhaling het Romeinsche cijfer X zichtbaar is. De ruimte rondom den even genoemden tekst is opgevuld met motieven welke aan de vruchten en bladeren van den oranje- appel zijn ontleend. De keerzijde van het biljet vertoont links eene in een rechthoek geplaatste ro- zet, opgebouwd uit stervormige, bruine en blauwe figuren. In de hoeken van den rechthoek is het cijfer 10 aangebracht in paarse kleur op een meerkleurigen achtergrond. Ter weerszijden van de rozet is in ver ticale richting artikel 232 van het Wet- boek van Strafrecht in kleine, paarse, let ters afgedrukt Een ondergrond van fijne slingerlijnen, die te zamen eene straalsge- wijze, van de rozet uitgaande meerkleurige fiquur vormen, draagt links en rechts de rozet in verticale vormen het woord .Amsterdam en daaronder den datum van het biljet. Boven en onder de rozet ziin op denzelt- den ondergrond de serieletters en het nummer van het biljet aangebracht. Het geheel-is qevat in een met kleine rozetten oogevulden rand, die zich oo het rechtergedeelte voortzet als eene recht- hoekige lijst om het watermerk. De' ruimte voor het watermerk is ook aan de keerzijde onbedrukt gelaten. Bo ven en onder het watermerk is in een klei- ner letter- en ciifertype nogmaals de serie- aanduidina en de nummering van het biljet aangebracht. De bilietten zijn qedrukt op aan alle zij den recht afgesneden papier van onge veer 17 bij 10 centimeter en worden ter voorzijde voorzien van den stempel handteekening van den president en den spcretaris. De bilietten zijn gedateerd van 1 Maan 1924 af. ARBEID. De Ned. Nijverheid, orgaan van het Verbond van Nederl. Fabrikanten-Veree- nigingen, wijdt enkele woorden aan het optreden van den nieuwen Minister van Arbeid. Handel en Nijverheid. ,,Een nieuwe Phase" is het artikel getiteld: Optimisme is een van de factoren, die ons steunen in onzen strijd en wij hebben er de laatste jaren een goede dosis van noodig gehad. Want zeer zwaar zijn de tijden geweest v.oor de Nederlandsche industrie en nog is weinig positiefs aan te wijzen, dat duidt op het "aanbreken van betere tijden. Een zeer heftige conjunctuursslag heeft de nijverheid getroffen en in haar natuur- lijk pogen om den slag af te weren of om. gevallen, weer op te staan, is zij nog ern- stig beleihmerd, door maatregelen van een zijae, waarvan die belemmeringen aller- minst hadden mogen komen, n.l. van die der overheid. Juist op het gebied waar overheid en industrie elkaar raken, waar de aanraking een steun had moeten zijn. is zij een wrijving gebleken. Door goedwillende theoretici, aan wier hoofd zich de Minister van Arbeid stelde. is de industrie belast met eindelooze las- ten, die tijdelijk den arbeiders stoffelijk voordeel brengend, het reeds beschadigde productie-apparaat verder ontwrichtten of het herstel tegenhielden, zoodoende de volkswelvaart in haar wortel aantastend. Zwaar heeft de nijverheid tol betaald aan de leuzen van gisteren. Thans her- ademt zij een oogenblik, niet omdat zij ze besloten te gaan iunchen. Maar oi- schoon het eten uitmuntend was, was t duidelijk te zien, dat de jonge man niet met graagte at. Witham wacntte echter met iets te zeggen, tot de maaltijd aige- loopen was, en toen stak hij een sigaar op en keek zijn metgezel door den ijlen rook giimiachend aan. ,,Als ik jou was, zou ik mijn hart maar eens uitstorten.raadde hij hem gemoede- lijk. ,,Ja, ik zou den hemel danken, als ik er eens met iemand over kon praten." zeide de jonge man verlicht, ,,en daarbij ik weet, dat ik u vertrouwen kan. Maar al denk ik er nu zoo over in 't begin was dat anders; 't is niet meer dan billijk, dat u dat vooraf weet. Ik dacht dat ik alleen de wijsheid in pacht had. Witham begon te lachen. „Op jouw leeftijd denken we dat allemaal. en nu vooruit steek van wal." ,,De.zaak zit zoo," begon de jonne man, ,,een poosje geleden zat ik er erg krap bij en daarbij had ik een hoop verbeelding van mezelf en toen de tarwe maar aldoor bleef zakken en iedereen beweerde. dat zij zou blijven zakken, dacht ik. dat het een goede gelegenheid was om m n slag te slaan. En* nu ik hoopen en hoopen graan moet afleveren, heb ik de markt tegen. Als-je nog vaster wordt. ga ik er- aan en dat is niet alles. De toestand thuis is niet bepaald rooskleurig en toen ik naar Silverdale ging. hebben ze mii 't geld dat m'n zuster eigenlijk toekwam, meeqe- geven't was de eenige kans. die_ ik had en later zou ik alles terugbetalen." „Hm." zeide Witham. ,.Je vertellen. dat je dom en onverantwoordelijk gehan- deld hebt, geeft geen zier; ten eerste ko- thans minder schatplichtig is dan voor kort, niet omdat eenige last van haar is afgenomen, het is het optimisme, de hoop op verbetering, ons alien eigen, dat ons even den rug doet strekken, want wij ver- welkomen >een nieuwen Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. Mr. Koolen heeft het ambt van Minister op zich genomen en daarmede een zeer zware taak. Hij zal toch een omkeer moe ten brengen in den eest van een gansch departement, van een aantal ambtenaren, die, wonend in een huis, dat zij zelf mede- gesticht en ingericht hebben, daaraan niet gaarne zijn sfeer zien ontnemen. Hier zal Mr. Koolen's eerste strijd moeten zijn. Er moet in dit nog slechts zeven jaar oude departement een nieuwe geest worden ge- bracht. Er moet het besef binnen dringen, dat de nijverheid niet meer belast kan worden. Integendeel, dat de lasten en kluisters haar te onzaliger ure in beminne- lijke luchthartigheid op- en aangelegd. haar moeten worden afgenomen. Men moet daar zien, dat onze industrie de concurrence met en in het buitenland. niet kan blijven voeren en reeds van tal- rijke markten verdreven is, dat zij niet langer gedwongen mag worden in het binnenland prijzen te vragen die den nor- malen kooper afschrikken. Men moet be- qrijpen, dat in een reeds dicht bevolkte land, met een reeds intensieve bodemcul- fuur en eeri toenemende bevolking, s.echts een middel bestaat om aan de steeds stij- qende levenseischen te voldoen, n.l. m- dustrieele productie Dit begrip tot uit- voering te brengen. ..iin departement op te voederi tot zijn natuurlijke taak. de steun te zijn van arbeid. handel en nijverheid. dat zal de zware taak zijn van Mr. Koolen. Het optimisme. flat ons deze regelen deed schrijven, eindigt het blad doet ons vertrouwen, dat de nieuwe Minister van Arbeid Handel en Nijverheid den strpd zal aanvaarden tot heil van onze Industrie en van allenk die daarbij zijn betrokken. DE MALAISE IN DE LTMBURGSCHE MIJNEN. Zooals reeds bekend heeft de directie van de Staatsmijnen te Heerlen, het loo- pende arbeidscontract tegen 1 October a.s. opgezegd. Thans gaan de directies van de particuliere mijnen over tot het geven van ontslag aan arbeiders. Op de !.Oranje-Nassau mijn I" zijn 167 en op de mijn „Loura" der Vereeniging Eijgen- hoeve, een 40-tal arbeiders ontslagen. In welingelichte kringen gelooft men, dat nog meer ontslagaanzeggingen zul'en volgen. Op de Staatsmijnen zijn geen ontslagaanzeggingen geschied. daar wor den nog nieuwe arbeidskrachten aange- nomen. ZIJ BLEVEN OP HUN POST. Bij dienstorder 479 der Posterijen en Telegrafie is de voigende eervolle vermel- ding gepubliceerd: De adjunct-commies bij het post en- telegraafbedrijf R. G. B. J. Timmer te Arnhem eri de kantoorbe- diende eerste klasse W. Raayen te Does- burg, beiden tijdelijk werkzaam te Borcu- lo, zijn er, ondanks bijzondere moeilijk- heden in geslaagd om in den nacht van den elfden Augustus elders gevestigde autoriteiten omtrent den omvang en be- teekenis van de ernstige ramp, welke voor enkele uren die gemeenten had getroffen, in te lichten, Zij hebben daardoor in be- langrijke mate bijgedragen tot bespoedi- ging van de maatregelen tot hulpverlee- ninq en zich derhalve tegenover de ge- meenschap zeer verdienstehjk qemaskt. men we daar niet verder inee en ten twee^le kan de eerste de beste dat doen. Wat de man in den put weten wilde is de snelste manier om eruit te komen. Diep neerslachtig haalde Alfreton zijn schouders op. ,,Ik zit er te diep in dan dat eruit komen nog mogelijk zou zijn. Als ik mijn oogst verkoop, zou ik op de prijzen van den dag juist kunnen dekken, maar dan zou alles ook schoon-op zijn ik zou niets hebben om mee door te gaan en de voigende stij- ging zou de boerderij opslokken. ,,En nu wil je mijn raad?" vroeg Wit ham. ,,Vandaag niet k o o p e n. Eerst krijgen we een stijging, waar we met ons alien van zullen staan te kijken, maar die toestand blijft niet. Je zult zien, dat de prijzen morgen of overmorgen weer zullen terugvallen en dan is 't de tijd. om je ver- koopen tot den laatsten schepel te dek ken." ..Bent u daar zeker. heel zeker van?" rroeg de jonge man, met een stem, schor van onrust en angst. ,,U moet er aan den ken. als t niet zoo loopt, ben ik geru'i- neerd." Witham legde hem. kalmeerend de hand op den schouder. ,,Als ik t bij het ver- keerde eind heb, zal ik alles wat je ver- liest voor je betalen." Dat was het laatste, wat er over het onderwerp gezegd werd, maar naarmate de middag meer vorderde, werd Alfreton's gezicht hoe langer hoe bleeker en nerveu- ser. En geen wonder; ze konden nie- mand ontmoeten, of hij sprak over tarwe en nog eens tarwe. hetgeen feiteliik heel normaal was, als men bedenkt, dat de stad zelve en de beide provincies ten Westen ervan van den handel in en't produceeren BUITENLAND. DE TOESTAND. Painleve, de Fransche minister- president, heeft bet schrijft de hiR. Crt voor hij Pari]s een paar dagen den rug toekeerde, dienstig geacht de wereld te herinneren. dat Frankrijk en Spanje geen gelegenheid ongebruikt hebtien gelaten om met Abd el Krim tot een vreedzame scbikking te komen. He mislukking van die pogingen is, naar de Fransche opvatting, geheel te wijten aan den heerscher van het Rif, die zijn niet te vervullen voorwaarde van vol komen onaf hankelijkheid handhaaf't en wiens taktiek voor 't overige gericht is op het winnen van tijd. Men mag nit Painleve's verklaring wel afleiden dat Frankrpk hem geen tpd meer zal laten en dat het groo'e offensief elk oogenblik kan beginnen. in het I\ estelijke vak, waar Franschen en Spanjaarden samen- werken, n 1. aan de Loekos, is de groote aanval al voorbereid door een geslaagde actie tegen den stam der Dzjeballa's. die naar de Times eenige dagen geleden uit Tandzjer meldde, ziqb daar geconcentreerd hadden en de Fransche en Spaansche linies in h^t district Arbewa. be^iiden Alkasar bedreigden. Deze bedreiging heeft de ge- combineerde actie der Fransche en Spaansche truepen, welke tevens als voorbereiding van het groote offensief moest dienen, verijdeld. De vraag is nu, of de bondgenooten in staat -zullen zijn in de twee maanden die hun nog resten, voor het regenseizoen in- valt en verdere operaties onmogelijk maakt, de Riffijnen onder de knie te krijgen. De Westminster Gazette verzekerde dezer da gen in een opmerkelijk hoofdartikel, dat zulks vrijwel onmogelijk was, tenzij de Franschen „alle verdelgingsmetln den van wetenschappelijke oorlogvoering" gingen toepassen. Het blad voegde daaraan toe. dat geen ^eschaafde mogendheid, vooral in een strijd tegen een toch al veel zwakke - ren tegenstander, dergelijke methoden kon aanwenden en gaf te kennen dat de ge- allieerden van Frankrijk alsnog hopen op em beslissenden stap ten gunst6 van vrede. Of het in hoofdzaak redenen van mensch- lievendheid zijn, die Engeland en ook Italie huiverig maken voor den te wachten loop van zaken in Marokko, kan men in het midden laten. Dat beide landen de ge- beurtenissen met eenigen argwaan volgen staat echter vast en is nog onlangs ge bleken bij de publicatie door de Matin van de Fransch Spaansche vredesvoorwaarden, die te Londen en Rome zooveel misnoegen wekten dat de Fransche regeering het be- richt dadelijk tegensprak. Te Washington zijn de ondeihandebngen over de delging der Belgisch schuld aan de Ver. Staten op een dood punt gekomen. De Amerikaansche delegatie heeft de Bel- gische voorsteben. die neerkwamen op een moratorium gedurende 10 jaar, verlaging van de hoofdsom en vermindering tot 31/,, pet. van de achterstallige rente en tot 2 pet. voor de van nu af ve-schuldigde rente, verworpen. De Amerikaansche eischen zijn veM be- zwarender. Zij behelzen le. terugbetaling van de Belgische oorlogsschuld binnen 62 jaar met jaarlijksche rent.ebetaling van 1 pCt.2e. de schulden na den oorlog aan- gegaan, worden gerege d op geiijken grond- slag, als voor de E; gelsche schulden aan Amerika geldt en met een jaarlijksche rentebetaling van 3 pCt. Hoewel als uiterste concessie bovendien een moratorium in uitzicbt werd gesteld, heeft de Belgische delegatie gemeend in deze voorstellen niet te mogen treden, omdat zij het onbillijk acht, Belgie en Engeland in dezen over een kam te scheren. In afwachting van de nieuwe instructies, die zij te Brussel heeft gevraagd, zijn de onderhandelingen voorloopig tot 17 dezer uitgesteld. HOE STANLEY BALDWIN DE OPLOSSLNG VAN HET KOLEN- CONFLICT AANPAKT. Stanley Baldwin's houding moge dan voor 14 dagen scherp zijn becritiseerd, toen hij ten koste van een staatssubsidie een geweldige staking in de kolenindustrie w>st te voorkomen, thans wint hij waarschijn- lijk de sympathie van het publiek terug door de houding, welke hij aanneemt bij de v.rdere afwikkeling van het conflict. Hij gaat van de redeneering uit, dat de mijneigenaars en de mijnwerkers het toch nimmer met elkaar eeds kunnen worden en dat helaas het publiek goed genoeg is om dit eeuwige conflict met geld goed te maken daarom wil Baldwin uit het pu bliek dat »goed genoeg is om subsidies te leveren" de commissie benoemen die het mijnconflict aan alle kanten zal aansnijden. Daarover zijn de mijnwerkers bij Bald win wezen opspelenzij eisch'en, dat er minstens een vertegenwoordiger van de mijnwerkers in de gevolmachtigde rijks- onderzoekingscommissie zou worden be noemd Maar Baldwin dacht er niet aan en hij gaf aan als zijn motieven zoodra ik een van de belanghebbende partijeneen plaats en een stem geef in de commissie, dan is de onpartij.digheid naar de maan. Dan worden hier belangetjes naar voren geschoven en ginds worden belangen van een ander verduisterdbovendien komt men dan telkens tot eindelooze discussies, die toch niets uithalen en men gaat van de onderzoekingscommissie een strijdlichaam maken in plaats van een college, dat een onderzoek voert naar welks bekendmakiug Jan Belastingbetaler snakt. Dus noch van de mijneigenaars. noeh van de mijnwerkenf komt er iemand in. Het zal een strifet onpartijdige commissie worden van 7 of 9 leden, gekozen uit een voordrachtslijst, waar er 20 op staan. Die 7 of 9 leden krijgen een geweldige volmaeht en deze commissie zal werken a's een gerechtshofzij zal alle belang hebbenden, dus zoowel mijneigenaars als mijnwerkers voor zich doen verschijnen en aan verhooren en kruisverhooren ander werpenook economen en de-kundigen. practici en theoretici zullen worden opge- roepen om hun licht over de gansche kwestie te ontsteken, zoodat het conflict niet langer wordt bekeken uit den be- nauwden hoek van loon- en werktijdge- schillen alleen. In den loop dezer week kan men varnemen hoe de commissie is samengesteld Basta Mopperende trokken de mijnwerkers af. Zij vonden het verschrikkelijk, dat er geen mijnwerker in de neutrale commissie vaii Korea moesten leveren. eg en he. einae van aen middag Kregen ze op t kan- tooi van Ljianam, waar ze zien om mtor- matie vervoegden, te hooren, dat er een aanhoudende stijging geweest was. On- danKs het vertrouwen, dat Alfreton in den man naast hem stelde, werden zijn on rust en spanning nu zoo groot, dat hij ze slechts met moeite bedwingen kon. Wit ham merkte de stemming van den jongen man wel. en toen ze na een korte wande- ling door de stad tegen etenstijd in t hotel terugkwamen, keek hij hem giimiachend aan. ,,Zit je in de benauwdheid?" vroeg hij. „Maak je maar niet ongerust. je zult zien, dat het goed komt." Juist kwam Graham de vestibule binnen. Op zijn eenigszins luidruch- tige manier nam ftij Witham in beslag en pas den volgenden morgen zag deze Al freton weer terug. Hij zat te ontbijten met Barrington en Dane en dadelijk bij den eersten oogopslag zag Witham dat de Sil verdalesche leider in een ™edrukte stem ming was. Na afloop van den maaltijd nam hij hem even terzijde. ,,Hebt u uw verkoopen gedekt, sir? vroeg hij. ,.Neen, dat heb ik niet gedaan, ant- woordde de oude man kortaf. ,.Dan zou ik u graag wat willen vragen. Als u 't tenminste niet vrijpostig van me vindt." Barrington keek hern strak aan. ,,Als ik jou was, zou ik t niet doen," zeide hij droog. ,,Ik weet, dat de toestand. waarin ik me op 't oogenblik bevind. mijn eigen schuld is; ik had niet moeten denken det ik jouw aangeboren aanleg voor het pre- caire amusement, dat ze speculeeren noe- memmm men, iets, waar ik aitijd uit principe op tegen geweest ben, had kunnen evenaren, Maar ik had geld noodig en verbhnd door jouw succes', ben ik toen voor de verlei- ding bezweken. Nu wil ik daarmee niet beweren, dat jij de verantwoordeiijkheid van hetoeen er gebeurd is, draagt, maar alleen, dat ik niet van plan ben, om naar meer soortgelijke suggesties te luisteren." Zonder een spoor van verlegenheid hieid Witham den strakken blik van den ouden man uit. t Spijt me, dat u met ge- lukkig geweest bent, sir." was t eenige, dat hij zeide. Op dat oogenblik voegde Dane zich bfj hen. ,,lk ben gisteravond laat op blijven zitten in de hoop je nog te pakken te krij gen," zeide hij. ..Ik moet eerlijk zeggen, van de markt benrijp ik geen lor meer, dus daarover zal ik t niet hebben maar gisteren heb ik een paar aanbiedingen gehad van lui. die me m'n oogst willen af- koopen tegen een prijs, die juist de be- drijfsonkosten 'gedekt zou hebben. En daarbij heb ik ais extra narigheia nog dr zaken te behartigen van twee of drie thuis die niet wisten dat jij ook zou gaan." ..Niets verkoopen. zeide Witham. rns- tig maar nadrukkelijk. Ongeveer een uur later, toen ze met hun drieeri in de rookkamer zaten. kwam een bediende van Graham door het doolho* van stoelen heen naar Colonel Barrington toe en overhandigde hem een enveloppe. Met een eigenaardige glimlach om zfln lippen scheurde Barrington den omslaq open. (Wordt vervolqd.J

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1