ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOQR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7798 Vrijdag 14 Augustus 1925 Oil net tiooge fiooiden. 65" Jaa-i ABONNEMUNTSPRIJS 3IKNEHLAHP. PREDIKBKTTBTEN~ fh Steun voor de geteisterde streken. Zondag 16 Aug. 1925. TER NEUZENSCHE COURANT Vnior binnen Ter Neuzen f 1 40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden - Bij vooruitbetaling .fr per post p6,60 perjaar - Vdol Ned Indifi en Amerika 2,70 per 3 maanden - Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden - Abonnementen voor't bu.tenland alleen bp vooru.tbetabng. CVIII. Ditmaal wil ik mijn lezers iets vertellen over een schoolboekje, dat kortgeleden is verschenen, en dat inderdaad iets nieuws is. Het is van dien aard, dat ik niet alleen wensch, dat een dergelijk boekje, voor het platteland ietwat gewijzigd, op alle schoien zonder uitzondering wordt ingevoerd, maar dat ook volwassenen het zich aanschaften en bestudeeren. Ik zeg: bestudeeren, want het is vol van goeae raadgevingen. Dit is een boekje, dat bepaaldelijK voor de Amsterdamsche schooljeugd is ge- schreven. In andere plaatsen zal de Iezer minder hebben aan het hooldstuk ,,Het Veiligheidsmuseum te Amsterdam, al- hoew'el ook in dit hoofdstuk eenige alge- meen behartigenswaardige wenken voor- komen, en deze biadzijden tevens een aan- beveling zijn voor wie Amsterdam be- zoekt, om dit museum te gaan zien. In- zonderheid is het goed, als op schooi- reisjes naar de hoofdstad ook hierheen de leerlingen worden geleid. Maar alie an dere hoofdstukken zijn even toepasselijk op het leven in iedere andere stad en wat het platteland betreft, heeft de leerling natuurlijk iets minder belang om te lezen over het gevaar van gas. Toch is het voor plattelandsjongens nuttig daarover te lezen, want als zij in de stad terecht- komen, zijn zij door de lectuur reeds op de hoogte. Dit boekje, verzameld door Frits van Raalte (ex-onderwijzer en thans redacteur van het Handels'blad voor de rubriek:| Opvoeding en Onderwijs), is hoofdzake- lijk geschreven door enkele deskundiqen. Het heet: ,,Veiligheid voor alles De wethouder van Onderwijs, E. Polak, schreef het voorwoord. De hoofdinspec- teur der verkeerspolitie, D. Bakker, schreef het hoofdstuk: „Het verkeer en de verkeersgevaren De commandant van de brandweer, C. Gordijn, schreef over ,,Koning Vuur". De directeur der ge- meentelijke electriciteitswerken, Dr. W. Lulofs, behandelde: „Het gevaar van de electriciteit". De directeur der gemeente- lijke gasfabrieken gaf een hoofdstuk over Veiligheid bij gasgebruik" en de arts Dr. I.' van Os beantwoordde de vraag: ,,Hoe kunnen wij bij een ongeval helpen Daarbij komt nog een artikel over: „Zwemmen", terwijl er een drietal opstel- len in voorkomen over: ,,De schildwacht van het leven" (nl. over ons gevoel van pirn als waarschuwing voor gevaar. enz.) ,,Tegenwoordigheid van geest en „Moed". Er zijn dus tevens een aantal biadzijden in opgenomen van iedekundi- gen inhoud. Doordat de uitgevers (U B. Wolters, Groningen, Den Haag) het boekje rijkelijk hebben geillustreerd met speciaal voor deze onderwerpen vervaar- digde cliche's en zelfs met gekleurde pla ten, is dit boekje buitengewoon bevatteliik en tegelijk interessant. Elk hoofdstukje eindigt met een aantal vragen naar aan- leidiiig van wat erin besproken werd. zoo- dat men zichzelf controleeren kan, of men het gelezene goed begrepen heeft, terwiil een lijstje van vreemde woorden aan het slot is afgedrukt. Weldad'- doet het aan, dat Frits van Raalte op de eerste biadz -'de reeds be- wijst, dat de openbare school een anderen geest vertoont dan vroeger. want dit boekje, voor die openbare school bestemd, zent onomwonden: ,,God, die ons gescna- pen heeft, en gepiaatst op een aarde, die vol gevaren is, heeft ons evenwel niet hulpbehoevend en weerloos laten staan Veertig jaar geleden zou op de ..neutrale school zulk een zin contrabanda zijn ge- weest. Nil spreekt het van zelf, dat in het hoofdstuk over het verkeer enkele opmer- kingen en een paar plaatjes over de elec- trische tram voor het platteland eenigszins overbodig zijn, maar hoeveel plattelan- ders komen bij hun marktbezoek enz. niet evengoed in hetzelfde groote-stadsgevaar. Een dorp moet tegenwoordig al zeer ach- teraf liggen, als er niet dagelijks eenige auto's en autobussen doorrennen. Voor dorpelingen wordt het steeds meer toe- nemend Snelverkeer ook een gevaar. dat onder oogen gezien worden moet. Nu is het gelukkig wel zoo er mee gelegen, dat men al doende leert en van elkander raad gevingen verneemt of door het zien ervan op de hoogte wordt gebracht. maar het is toch een uitstekend denkbeeld om opzet- telijk een schoolboekje te wijden aan de gevaren, waaraan men tegenwoordig cloor auto's, electriciteit, gas enz. onder- worpen is en waarvan men betrekkelijk kortgeleden nog niets wist. Er is misschien dan ook geen enkel hoofdstuk, dat van zoo groot belang is, als wat hier geschreven wordt over electrici- teit. die teqenwoordig hoe langer hoe meer ten plattelande in gebruik komt. Bijv. ieder heeft wel eens in de krant een bericht gelezen van menschen, die met een electriciteitsdraad in aanraking waren gelcomen en door den electrischen stroom werden gedood. En nu &eeft het boekje o.a. aan: hoe men door voorzorgen te nemen kan voorkomen, dat zulk een stroom door het lichaam gaat, hoe onder bepaalde omstandigheden (bijv. als men juist een warm bad heeft genomen) de lichaamsweerstand zooveel zwakker is, dat een in andere gevallen onschadelijke stroom plotseling levensgevahrlijk wordt. hoe men als iemand aan een electriciteits draad hanot, die zich tengevolge van den sterken stroom niet loslaten kan, zulk een j slachtoffer kan bevrijden, zonder dat men zelf levensgevaar loopt, en ten slotte, wat allicht van groot belang is: de mededee- ling, dat in den regel de getroffene door dien stroom niet wordt gedood, maar zoo geraakt, dat hij schijndood is, en dat er alle kans is om hem weder tot het leven terug te brengen natuurlijk stuurt men dan zoo spoedig mogelijk om een genees- heer als men maar begint met zelf be paalde middelen toe te passen om den be- wustelooze bij te brengen. Zelfs kan het gebeuren. dat een voortgezette hulp van twee uur achtereen iemand weder in het leven terugroept. Wie zoo iets heeft ge lezen en goed bestudeercl, zal niet alleen zichzelf voor allerlei levensgevaar weten te behoeden. maar zal ook in staat zijn, om wanneer hij een ongeluk bijwoont, een menschenleven te redden. Wij lezen welk gevaar of een los contact bij electriciteit opleveren kan, welke na- deelen soms dubbele snoeren hebben, hoe gevaarlijk het is als een steker niet goed sluit in een stopcontact, hoe de schake- laars het veiligste werken of waarvoor men oppassen moet, als men een nieuwe lamp in de fitting inschroeft. Zoo be schrijft Dr. Lulofs eerst wat men doen moet om bij electrische geleidingen brand- gevaar te voorkomen, daarna wat men moet doen om levensgevaar te ontgaan om ten slotte wat hij heeft toegelicht sa- men te vatten in een elftal voorschriften. die goed onthouden dienen te worden. want als men die elf raadgevingen toe- past, heeft men het voornaamste gevaar bezworen. De eerste raad is: Voer nooit eenige reparatie aan een electrische in- stallatie, een lamp of ander electrisch toe- stel uit, voordat de installatie of het toe- stel is uitgeschakeld. Van belang is de opmerking, dat vele lampen zoo aangelegd zijn, dat als de schakelaar het licht heeft uitgedraaid, toch onder bepaalde omstandigheden de aanraking van de koperen fitting, waarin de lamp is geschroefd, een schok door het lichaam geven kan, dus dat wij, als het noodig is, omdat koper aan te vatten, be paalde voorzorgen in acht nemen moeten. Het hoofdstuk over Brandgevaar is na tuurlijk overal van belang, want in ieder huis dreigt dit gevaar, ja voor afgelegen boerderijen is het misschien nog van groo- ter belang om te lezen wat men doen moet bij het ontstaan van brand, omdat men daar immers niet zoo spoedig hulp van anderen kan verkrijgen. Zelfs enkele ter- loops neergeschreven opmerkingen zijn van beteekenis, bijv. dat men bij onweder buiten zijnde, niet moet schuilen onder eiken. wilgen of dennen, terwijl het schui len onder een beuk minder gevaarlijk is. Hier beschrijft een deskundige ook het gevaar bij brand door den rook, waardoor men bedwelmd worden kan en hoe men het beste zonder al te veel hinder ervan te hebben door den rook ontsnannen kan, als men dus toepast. wat de heer Gordijn zegt: neus en mond met een doek bedek- ken en als de rook dik is over den grond kruipen, omdat de rook lichter dan de lucht is, dus gewoonlijk niet bij den grond hangt. Of bij zijn beschrijving wat men doen moet, als iemands kleeren in brand ge- raken, wat vooral in de keuken met de vrouwen door haar rokken kan gebeuren. Wie (zooals T. g. T.) in eigen huis zulk een drama heeft meegemaakt en gezien heeft, hoe een slechts korten tijd in brand staande dienstbode vele maanden lang in het ziekenhuis vertoefde, omdat de on- wetendheid dezer vrouw den toestand noodeloos verergerd had. zal speciaal aan deze raadgevingen waarde hechten. Wanneer de rok vlam vat, beproef dan eerst het kleedingstuk los te maken, of het brandend gedeelte eraf te rukken (wat met de veelal lichte japonstoffen gewoon lijk betrekkelijk gemakkelijk gaat). En als dat niet kan, ga dan niet zinneloos de straat op rennen. waardoor de vlammen aanwakkeren. Indien de kleeren branden, ga dan terstond op den grond liggen, de armen en beenen bij elkaar en rol over den vloer heen en weer, want dan worden de vlammen gedoofd en ze zullen van je hoofd afblijven. Rol zoo mogelijk een vloerkleed stijf om je heen. Of gebeurt het in de slaapkamer, spring in je bed en rol de dekens goed om je heen. Dan gaat de brand uit. Gordijn eindigt zijn verhaal met den raad om, als men in een hotel lo- geert, steeds na te gaan, hoe men bij brand ontvluchten kan ,als men op de ge- wone wijze niet naar buiten komen kan. Dr. Van Os beschrijft uitvoerig, hoe men een bewusteloozen drenkeling weer bij- brengen kan, en wat men moet doen als een ader wordt doorgesneden. Zoo krijat men honderdtwintig biadzijden raad gevingen, die voor den tegenwoordiqen tijd nuttig zijn. T. g. T. DE KONINGIN NAAR BORCBLO. De Kouiugin en Fringes .Juliana, met gevolg in auto's uit Apetdoorn gekomen, hebhe i Woensdagmorgen een bezoek ge bracht aau Borcu o en zijn ontvangen door Borculo's gemeentebestuur in het ontredderd gemeentehuis. Zij gingen te voet de bouwvallen der stad en het opruimingswerk door de gen.e troepen bezichtigen. flet aantal toeschou- wers was overgroot. 0m twaalf uur hebben H M. en gevolg in den eetwagen van den trem, die afge- haakt was aan het station te Lochem, den lunch gebruikt. Daarna hebbeD de Koningin en de Prinses een bezoek gebracht aan het zieken'uis te Lochem, en vervolgens ging de Koningin de gewonden, die ondergebracht zijn te Zu'pheu en te Oeventer, bezoeken. Te kwart over een vertrok de Prinses van Zutphen naar Apeldoorn. De Koningin kwam te twee uur in het ziekenhuis te Deventer aan en werd ont vangen door den directeur dr. Feseveur, die haar geleidde naar de drie Horculosche patienten, hier v: rplee.jd, n.l. twee vrouwen en een man. Daarbij is een echtpaar, waarvnu de vrouw wegens een beenfractuur en de man wegens een gebroken arm werd verpleegd. De andere patiente heeft even- eens een beenfractuur De Koningin stelde zich op de hoogte van de omstandigheden, waaronder de patienten hun verwondingen kregen en vroeg naar de familieoms andig- heden der patienten. Zjj scheidde met een handdrub. Dan begaf H. M. zich naar de twee Borculosche patienten in het Sint Joseph gesticht, waarheen zich in der haast de loco burgemeester en de waarnemend com- missiris van politie, inspecteur Wuyster, hadden begeven. Ook hier heeft H. M. de Koningin de patienten bezocht en met hen gesproken. In het gevolg van de Koningin waren baron Van Geen en de Commissaris der Koningin in Gelderland, baron van Heemstra. BUITENL AN DSCHE BELANG- STELLING. De Belgische gezant heeft in opdracht van zijn regeering deelneming betuigd aan de Nederlandsche regeering met de ramp, die verschillende plaatsen in het Oosten van ons land heeft getroffen. MINISTER DE GEER NAAR B0RCUL0. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw jhr. mr De Geer heeft zich Woensdag naar Borculo begeven. EEN NATION A AL STEUNC0M1TE. Door bemiddeling van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw is op- gericht een nationaal steuncomite tot leni ging van den nood in de geteisterde streken. Leden van het eomite zijn de heeren dr. C. J. K. van Aalst, president-directeur van de Nederl. Handel-Maatschappg, te Amster dam S. van den Bergh Jr., lid van de Eer te Kamer. te Wassenaarjhr. S. van Citters, oud-commissaris der Koningin in Gelderland, te Brummenmr D. P. U. Faluns, lid van den Raad van State, te 's-Gravenhagemr. Abr. van der Hoeven, lid van de Eerste Kamer, te Rotterdam dr N. M. Josephus Jitta. vice-voorzitter van het Oranje Kruis, te 's-Gravenhage jhr. H. Loudon, te Wassenaar mr. F. A. 0. graaf van Lynden van Sandenburg, oud- commissaris der Koningin in Utrecht, te 's Gravenhagemr W. A. Mees, te Rot terdam; mgr.dr. W. H. Nolens, Minister van Staat, lid van de Tweede Kamer, te's-Gra venhage F. J. M. van Ogtrop, te Amster dam jhr. J. H. Roell, vice voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, te's Gra venhage en F. M. Wi aut, wethouder van Amsterdam. Er zal nog een eere comite wordeu ge vormd. TER NEUZEN, 14 Aug. 1925. GEM E EN TE R A A D VAN TER NEUZEN. Bij den aanvang der gisteren alh er ge- houden vergadering v«n den gemeenteraad sprak de voorzitter met instemming der leden eenige woorden van deelneming met hen die in den aauvaug dezer week door natuurrampen zijn getroffen. In de eerste plaats gold die deelneming de families in deze gemeente, die betrokken waren bij den plaats gehad hebbenden brand, hoewel de aanleiding tot het uiten dezer woorden is de omvangrijke rampeu waarmede het 0osfen des lands is getroffen, met name de dorpen Borculo en Zeeland in de provincie N.-Brabant die bijna geheel ver- woest zijn. Hij sprak het vertrouwen uit, dat ook dt bevolking dezer gemeente niet zal ackter blii ven in het verleenen van hulp Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil werd in de vaca- ture ontstaan door h-t eervol ontslag van den heer J. Risseeuw benoemd de heer J. J. Kaan. Op voorstel van den In er Van Riet wer der. Burg, en Weth uitgenoodigd te on- derhandelen met den eigenaar van een straatje te Driewegen, over overname door de gemeente (hetgeen de gemeenteraad vroe ger geweigerd heeft omdat dit 4 metere breede straatje niet aan de Bouwverordening vol- doet), ten einde dit na overname van wege de gemeente te verharden en te rioleeren, en de gelegenheid te openen dat dit straatje wordt doorgetrokken en in die buurtschap bouwgrond beschikbaar zal komeu, waaraan groote beboefte bes aat. Aangenomen werd een voorstel vau Burg en Weth. tot het bestraten en ri leeren van een gedeelte der Scheldekade en om in verband met de voorgenomen verbetsring van de bestr ting der Dijkstraat voor het door den raad beschikbaar gestelde bedrag van f3000 te beginnen met het leggen van trottoirs van basalttinetegels, hetgeen opruimen der particuliere stoepen tenge volge zal moeten hebben. Nog werd in beginsel besloten tot het verbouwen van de voormalige openbare school A tot gymnastieklokaa! en over eene breedte van 2 tegenwoordige school- lokalen tot politiebureau. Ten slotte is aan Burg, en Weth. een crediet van f 6000 toegestaan voor het aan- koopen eener auto-motorbrandspuit. EEN ONGEVAL. Woensdagnamiddag is de schoonhoud- ster der kopschool, vrouw Van der Snep- pen, terwijl zij op de bovenverdieping bezig was met het schoonmaken der ramen, door het wankelen van de trapladder waarop zij stond door het openstaande raam ge vallen en op het plein voor de school terecht gekomen. Zij beliep daardoor ver sehillende wonden aan het gelaat, en bleek voorts ook hare beide beenen bo ven den enkel gebroken te hebben. Zij is ter be- handeling en verpleging in het ziekenhuis alhier opgenomen. DE BUITEN-S0C1ETE1T. Het is geruimen tijd geleden, datin,,De Buitensociteit" een concert werd gegeven door een gezelschap van elders. A. s. Zondagavond zal dit, blijkens achterstaande advertentie het geval zijn. Naar men ons mededeelt heeft het muziekgezelschap van Wachtebeke een gunstigen naam en zal men van een goed concert kunnen genieten, waarom bezoek wordt aanbevolen. AVONDFEEST IN „DE BUITEN S0CITE1T". Het gisteravond door het muziekgezel schap //De vereenigde Werklieden" en de zangvereeniging ,/Geduld Overwinf in de Buiten-Sociteit gegeven avondfeest was matig bezocht. Dit was jammer voor de concerteerende vereenigingen, die een mooi programme uitvoer.ien zoowel ais voo.- het doel dat zij nastreefden. Zij die er waren hebben, met de leden der gezelschappen ten zeerste genoten, zoowel van de uit voering der p ogramma's als van een aan- genaam zitje i u den mooion tuin in dezen bij uitstek aangenamen zomerasou'. EEN GRIEZELIGE V0ND3T. Te Middelburg is men in bezit ran een ouden dijk, die thans geen diet st meer doet af te geven en den grond te gebruiken bij den aanleg van een nieuwen dam over de vest Bij dit graat'werk is men gestooten op een aantal geraamten, althans gedeelten van geraamtin, vooral ook hoofden en ron 1 deze doodshoofden zitten meestal zware ijzeren kettingen met schakels van ver schillende afmetingen. Uit dit laatste zou kunnen worden vastgesteld dat d - ketungen dateeren uit den tijd dat ze nog met de hand werden gemaakt. De nog ruooie witte tanden in verschillende doodshoofden doet aannemeu, dat het hier veel al jonge mens n betreft. De kettingen vertoonen veelal aan het einde een pin, die ver- moedelijk in een paal ol een muu is bevestigd geweest. Het deel van de ge meente, waar de dijk ligt, staat bekend, als ga'genveld. Mea kan dan ook aan- nemen met het massagraf van terecht gestelden te doen te hebben De geraamten liggen dwavs door elkander b.feen, een geheel geraamte is intusschen nog niet gevonden en wordt daarom het onderzoek voortgezet. De rampen waardoor een deel van ons vaderland en 2 dorpen in het bij zonder zijn getroffen, wekaen allerwege deelneming, en iederee voelt, dat het noodzakelijk is hulp te bieden Wij vertrouwen, dat de traditie van ons volk, om nood te lenigen, Ook ditmaal in eere zal worden gehoudei Blijkens mededeelmgen van den burge meester van Borculo is thans in de oogen- blikkelijke behoefte aan levensmiddelen e. d. voorzieu, zoodat het zenden van giften in natura niet noodig is. Er is echter voor herst*-l vau het overige geld noodig, veel geld. De burgemeester, de heer Jhr. De Muralt. hier uit de jaren van zijn lidmaatschap der Tweede Kamer welbekend om zijn hulp- vaardigheid voor iedereen, heeft na de ver- woesting met de van hem te verwachten energie en voortvarendheid het werk voor herstel aangevat. Zooals gemeld is, wendde hij zich aanstonds tot de Regeering cm militaire hulp voor het opruimingswerk, welke aanstonds werd verleend. Nadatdit werk was aangevangen heeft hij zich naar Den Haag begeven om te spreken met verschillende Ministers. Bij heeft daar zijn standpunt bepleit, dat de Regeering den wederopvouw ter hand zou nemen. terwijl de verdere tinancieele hulp zou moeten komen van particul ere bijdragen, die zek^r mogen verwacht wordm. Als resultaat van zijn onderhoud met verschillende Ministers deelde hij tnede, dat de meest mogelijke hulp en medewerking is toegezegd. Er zal te Borculo vanwege het Rijk een bouwbureau worden ingericht, met de noodige opzichters en personeel, om den wederopbouw onmiddellijk ter hand te nemen. Om echter ook te herstellen of vervangen hetgeen buiten de woningen is verloien gegaan of verwoest, zal een zeer groot bedrag noodig zijn. Verschillende centrale vereenigingen die werk/aam zijn op het gebied van het leenigen van nood. zijn aan het werk ge toogen. Allerwege worden commissies gevormd voor het inzamelen van geldon. Op een andere plaats in dit nummer wordt melding gemaakt van de vorming van een Nationaal-Comite. Blijkens eene advertentie in dit blad doet ook het Zeeuwsch Watersnoodcomite een oproep tot het verleenen van financieelen steun. Ten slotte wjjzen wjj er op, dat in dit nummer ook een oproep voorkomt van den burgemeester dezer gemeente, waarbij belangstellenden ter vergadering worden genoodigd op Dinsaag a.s teneinde eene commissie te vormen voor het inzamelen van gelden in deze gemeente Deze ver gadering en de eventueel te houden in- zameling van gelden bevelen wij bij voor- baat driugend in de aandacht onzer inge- gezetene aan. De nationale Backvereeniging en de Rotturdamsche Bankvereeniging hebben op al hun hantoren hun ka-sen opengesteld voor de storting van bedragen tot leniging van de stormschade in Borculo Deze be- diagen worden gratis gegireerd naar het kantoor van de Nationale Bankvereeniging te Borculo en zullen in onze krant ver- antwoord worden De hoofddirectie van de Nationale Bank vereeniging heeft de lijst geopei d met een gift vau 1000. Ned. Herv. Kerk. Ter S-uizei. 'J1 u., Ds. A. Timmerrnan en 2 u its. A. Timmerrnan, Bediening van den H. Doop. Sluiskil. 9i u. en 2 u., dhr. L,- Dek. Hoek. 9p n., Ds J. A. Raams van Kijswijk en 2f u., Ds. E. Raams Zaarnslag. 9} u. en 2p u., Ds. G van Dis. Sasvan Gent. 9j n., Ds. H. Akersloot van Houten Rous. Philippine. 2 u., Ds. H Akersloot van Honten Rons. Hoek. Gereformeertle Berk 10 u. en 3 u., Ds. i. B. Vanhaelen Chr, Gereformeerde Kerb., Zaamsiag. 91 u. en 21 u.. leeskerk. Gereformeerde Gemeente, (Vlooswilkstraat). Ter Seuzen. 10 u., 3 u. en 61 n., leeskerk. Oud-Gerefonneerde Gemeente. (V looswfj kst ras t Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 61 u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). Axel 9i u. en 21 u., leeskerk. Lokaal ..Eben-Haezer". (Kerkhoflaan Ter Neuzen 6f u., EvaDgelisatie. B. K. Kerkdieneten te Ter Nearest. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,8* en 10 imr. Namiddags om half drie

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1