Uit verschillende gegevens valt op te maken, dat de wervelstorin zieh heeft be- wogen van West naar Oost, want men lioorde het donderend geraas rier instor- tingen van huizen het eerst aan de west- zijde der stad en toen ijet daar reeds stil was hieid dat geraas in het oosten nog aan. Wehicht heefc het, feu, dat voor de ui zoo veleu in de huizen vluchtten, tatrijke menscheu van den dood gered. Er zijn nu wel vele gewonden van wie verscheidene ernstig getroffen, maar gelukkig weinig dooden. De zolderingen hebben, hoe wel instortend, nog ruimte gelaten voor de arme sewoners, die daar binnen waren ge- vlucht. Jhr. De Muralt verklaarde in zijn woning te zijn geweest, toen de ramp plaats greep. Hij waakte by zijn echtgenoote, die ziek te bed lag. Een oorverdoovend gekraak maakte hem duidelijk wat er gebeurde hij boog zich over zijn vrouw ter bescherming voor haar lichaam, wachtte zoo af hoe het met hen gaan zou. Wie de verwoesting aan en om zijn huis aangericht ziet, begrijpt welk een a gst men ook daar uitstond. Thans is de burgemeester dien angst geheel kwijt en leidt hij het reddingswerk, waarbij zijn wetenschappelijke keunis als ingenieur hem goed te pas zal komen. Hij heeft direct gedaan wat noodig was Hij seinde de regeering om hulp en vroeg 500 militairen aan om van zijn gemeente te redden wat er nog te redden is. Hi) requireerde brood en andere voedingsmid- delen van elders voor zijn van alles be- roofde gemeentenaren. Burgemeesters van omliggende gemeen- ten. n.l. de heer Wittewaal, burgemeester van Lochem, de heer Mulder, locoburge- meester van Zutphen, de dokters uit Laren ten Bokkel, Huinink en Plantenga, de Zut- phensche dokters Franken en Siemecs en een wykverpleegster uit Zutphen snelden toe en gaven hulp aan de arme getroffenen. Gisteren kwam baron van Geen mar Borculo om namens H. M. de Koning n informaties in te winnen en vermoedeljjk zal H. M. zelf ook Borculo bezoeken. Schade 4 miliioen golden2000 Inwo- ners op 5000 dakloos. De burgemeester verklaarde ons, dat hier wat ook gebeure het rijk moet ing'ijpen om hulp te bieden. De materieele schade schatte hij op 4 miliioen gulden. Van de 5000 inwomrs, die het nijvere stadje telde zijn er zeker 2000 volstrekt dakloos, de anderen wonen nog in de puinen. Hier zal, zei hij, het rijk moeten betalen met of zonder een daarnaast werkende steunactie, want de bevolking van Borculo zelfs is financieel weinig krachtig en thans door de ramp geru'ineerd. De bevolking lie dezen nacht grootendeels in de buiten- lucht doorbracht moet, zoo zei ons de burgemeester, in een half jaar een nieuwe stad heoben en dat kan, als de regeering niet talmt met het beschikbaar stellen der noodige middelen. In Borculo is letterlijk geen huis ge- spaard. Gistermorgen 9 uur komt een groep Borcu'oers bijeen in het gemeentehuis of althans in een nog behouden geb'even deel er van om onder leiding van burgemeester De Muralt een comite te stichten tot rege- ling van het reddingswerk. Dan zal men ook de hulp van goede menschen vragen, die de Borculosche kinderen willen opnemen. Spontaan namen veel al kinderen op. De op straat als versuft rondloopenden zeggen niet veelze kunnen het nog niet. Ze zeggen wel later op. straat te zijn ge- vlucht. Van goed weten is weinig sprake, enkelen waren erger dan wezenloos, een man gaf teekenen van krankzinnigheid na het gebeurde en is weggebracht, anderen zijn nog geheel van den kook. De painhoopen. De puinhoopen zijn enorm. Wij baan- den ons een weg door wat eens straten waren. Daar liggen nu de binten en bal- ken dooreen, halve daken kromgewrongen, peren steunpalen der electrische en tele- foonleidingen omgevallen; boomen, stukken huisraad, glas en wat niet al het zijn letterlijk de scherven van een verwoeste 3 tad. De sigarenfabriek van de firma Van Dassen brandde nog toen wij te Borculo waren. De brandweer kan haar niet nade- ren, er is ook geen water, want de water- leiding is defect geraakt. Gelukkig, zoo zei ons de burgemeester. die den gehee'en nacht op het terrein bleef, is de geest der bevolking voortreffelijk. Zij draagt gelaten haar leed. Een schrikkelijk feit moet de iustorting der beide torens zijn geweest. De massieve toren der H^rvormde Kerk is tot op de helft afgebroken en op en naast de om liggende huizen tereeht gekomen. Ook de toren der Roomsche Kerk is afgebroken. De Hervormde Kerk is gedeeltelijk ingestort, de Katholieke Kerk zwaar gehavend. Uit het postkantoorgebouw greep de typhoon een stuk weg van de bovenverdiepinghet nieuwe gebouw der spaarbank is bijna geheel ontredderd. De spoorweg is be- schadigd een trein werd uit de rails gelicht. Eeuwenoude boomen braken af en ver- pletterden wat er onder stond. Een molor- fiets lag op 200 meter afstand van de garage, waar ze was neergezet, de garage zelf werd een puinhoop. Met den burgemeester rood. Na dezen eersten indruk van het geziene, volge er een van een collega, die met ons dezen nacht onder ge'eide van burgemeester De Muralt de gehavende stad bezocht Om 7 uur Maandagavond is de typhoon losgebroken. De toegangswegen tot Ruurlo en Lochem zijn totaal afgesloteu, het stadje ziet er uit of een aardbeving het geteisterd heeft. Alle ruiten zijn uit de woningen geslagen, slechts gedeelten van huizengeraamten zijn overge- bleven, een wonder mag het heeten, dat gelukkig slechts vier dooden te betreuren zijn, zij hebben zich uit de neerstortende huizen niet meer kunnen redden. De slachtoffers. Het zijn: de SOjarige slagersknecht Nijenhuis, het 9jarig zoontje van den tim- merman Grooters, de 60jarige schilder G. Gusthoven, terwijl de naam van het vierde slachtoffer nog onbekend is. Het aantal gewonden onder wie velen zwaar gekwetst zijn, loopt in de 200. Een deel van hen wordt in enkele nog gedeeltelijk gespaard geeleven gebouwen in de gemeente verpleegd. terwijl velen naar elders zijn vervoerd. De doktoren Ten Bokkel, Huinink en Plantenga hebben het gemeentehuis tot ambulance ingericht, ter wijl voorts raedici uit Zutphen en Barchem alsmede de hoofdveiplegers uit het oude en nieuwe gasthuis te Zutphen de eerste geneeskundige hulp verleenden. Het grootste gedeelte van de bevolaing heeft de tegenwoordigheid van geest gehad onmiddellijk de huizen te verlaten. Daaraan is het te danken dat de ontzettende ramp zoo betrekkelijk weinig slachtoffers geeischt heeft. Het verhaal van de ramp. Omtrent hetgeen precies geschied is ver- namen wij, dat even voor 7 uur een angst- wekkende windstilte intrad, terwijl de wol- ken zich in loodzwart kleurden. Het was drukkecd zoel en het werd geheel donker. In het Westen van het stadje stak plot- seling een hevige wervelwind op, die voort- durend in hevigheid toenam. Een vreese- lijk windgehuil en geloei zooals men nog nimmer gehoord had steeg op, onmiddellijk gevolgd door een ontzettend gekraak en oorverdoovend lawaai van instortend ge- steente, vallende dakpannen en neerslaande boomen. De typhoon verspreidde zich door de nauwe hoofdstraat, alles met zich mee sleepend en wegvagend in Oostelijke richting. Toen men reeds in het Westelijk gedeelte van de plaats alleen nog de in 3troomen neergutsende regen en hagel hoorde. vernam men nog steeds in de verte het loeien van den orkaan in het overige gedeelte van Borculo. „Toen wij ik met een kind van een jaar op den arm en een vrouw met een 4 jarig meisje aan de hand uit ons huis vluchtten", vertelde ons een bewoner van het voormalige Borculo, „zagen we reeds den geheelen kerktoren in balken en splin ters op den grond liggen, terwijl dakpannen en steenen van de instortende huizen ons om de ooren vlogen alles moet zich in enkele seconden, den tijd dat wij naar be- neden vlogen, hebben afgespeeld." Vele in wo ers zijn door den schrik be- vangen zij antwoorden wezenloos op ge- stelde vragen, vertellen alleen, dat de straten reeds bezaaid waren met puin en pannen, toen zij hur. woning ontvluchiten. De verwoesting. Zeer vele huizen zijn reeds verlaten, het huisraad is on leheerd achtergelaten. De lange dorpstraat is wel het ergst geteisterd de straat is een ru'ine, huis aan huis zijn de bovenverdiepingen ingestort of de daken afgeslagen, balcons werden afgerukt en liggen tusschen het puin, een wieg lag aan den kant van den weg. De palen der electrische centrale zijn afgeknapt of om- gebogen. In een cafe was de zolder naar beneden gekomen, een meubelwinkel ver- toonde een totale verwoesting, er was blijkbaar niets heel gebleven dan een tweetal luie stoelen, waarop de eigenaar zich op straat had uitgestrekt. Alleen een uithangbord was verder het bewijs, dat hier eans een fietsenwinkel was geweesthet interieur vertoonde slechts eenige ijzergeraamten, waartusschen geheel gaaf eenige fietslantaarns lagen. Flarden van gordijnen wapperden uit de ruitlooze ramen, waarvan kozijnen waren meegesleurd beddengoed hing in wanorde uit de dak- looze zolderverdiepingen. Van een heerenkleedingmagazijn was het bovenste gedeelte totaal vernield, de winkel zelf was herschapen in een chaos alleen hingen er nog onberoerd een rijtje keurige overhemden geprijsd en wel als een tarting aan de woeste elementen. Hoezeer de typhoon heeft huisgehouden b'ijkt wel uit 't feit, dat men in een sloot zilveren trekpotten drij v°nde heeft gevonden, afkomstig uit een 40 meter verder het dorp in gelegen zilverwinkel. Ook het huis van den burgemeester jhr. De Muralt is ge'eisterdvooral daar in de buurt is ernstig huisgehouden. Zware boo men zijn er ontworteld en versperren n dichte rijen den weg. Tuinen en te velde staande gewassen zijn een prooi der ele menten geworden. De spoortrein RuurloBorculo is uit de rails gerukt, persoonlijke ongelukken zijn echter niet voorgekomen. In de buurt van het tramstation is het een ware woestenij. Het hotel //Het wapen van Borculo" levert met zijn kapot geslagen ruiten en vernield dak een triest heeld, terwijl alle boom»n er van hun kruinen beroofd zijn en slechts hun naakte stammen ten hemel str-kken. Geslagen, niet versaagd. Ondanks de vreeselijke ramp, die voor Borculo, zoo er niet uit het geheele land geholpen wordt, den ondergang beteekent, dragen de bewomrs hun lot gelaten. Er zal hard gewerkt moeten worden aan den wederopbouw, de ouderen moeten de handen uit de mouwen kunnen steken. daarom heeft de burgemeester zich met een oproep tot de omliggende gemeenten gericht om de kinderen der zwaarge'roffen Borculoers tot zich te nemen. Eertijds heeft men aan de Belgische vluchtelingen in ruime mate gast- vrijheid verleend, men twijfelt er dan ook niet aan of den kinderen der gansche be- bevolking want alien zijn dakloos zal liefderijke opneming bp particulieren worden aangeboden, teneinde de ramp aan Borculo overkomen, ook in dit opzicht te verlichten. Noord-Brabant. Het dorpje Zeeland is grootendeels ver- woest. Volgens te Cuyck ontvangen be- richten zouden in Graspeet Trent en Oventje bijna alle huizen tegen den grond zijn ge- s agen. Door de vallende balken werden een lTjarige jongen en een 12jarig meisje gedood. Vele personen werden gewond. Nadere bijzonderheden ontbreken. Hedge verwo.stingen zijn aangericht in de streek, d e begre sd wordt door de ge meente Oisterwijk, Boxtel, Esch en Vuckt. De bui bereikte haar hoog'epunt tegen omstreeks half zes. In het station Boxtel zijn tal van ruiten stukgeslagen, zoo ook van vele huizen in die gemeente. Langs den spoorweg ziet men een treurig beeld van verwoesten oogst, vernielde daken en boerderijen, omgewaaide vrucht en andere boomen, terwijl groote massa's vruchten van de nog staande gebleven boomen zijn afgeslagen. Het noodweer ging van een inktzwarte du'sternis vergezeld. De schade is allerwegen aanzienlijk. Later wordt cog gemeld Tegen 7 uur Maandagavond was de streek tusschen Grave en Dden bijna in duisternis gehuld. Toen brak een verschrikkelijk onweer los, gevolgd door een geweldigen regen. Tijdens het onweer woedde een cycloon, welke ondanks den korten tijd van den duur ontzettende verwoestingen heeft aangericht. De cycloon is juist langs Grave gegaan, waar men alleen het vree- selijk onweer in angstig afwachten mede- maakte. Zeer ernstig zijn evenwel getroffen Lan- genboom en Escharen. In het eerste dorp is een kerktoren weggeslagen. Het dak van het stevige klooster van de paters, dat bij de kerk staat, werd weggeslingerd. Een school met onderwijzerswoning, n;et lang geleden nieuw gebouwd, werd in elkaar gedrukt. Meer dan 20 huizen van het kleine plaatsje zijn verwoest. In het andere dorp is de ru'ine eveneens groot. In het plaatsje Zeeland bedraagt het aantal verwoeste huizen meer dan 40. Ook stevige nieuw gebouwde huizen zijn weggevaagd. Sommige huizen zijn geheel verdwenen. Daken werden tot op grooten afstand door den storm medegeromen. ge heele lanen zijn verdwenen. Alle boomen zijn afgeknapt of ontworteld. Het staat vast, dat het aantal dooden in deze streek mir.stens 6 bedraagthet aantal gewonden is niet te tellen, omdat de slachtoffers meestal binnenshuis door neervallende balken en gesteenten zijn ge troffen. Velen hebben armen, beenen of pols gebroken. De ru'ine is eenvoudig niet te beschryven. De wegen zijn onbegaanbaar, zelfs ijzeren met cement gevulde telefoon- en telegraafpalen hebben zich niet staande kunnen houden. Militaire hulp is inge- roepen om de gewonden en dakloozen te helpen en de ruines op te ruimen. De windkracht was zoo s'erk, dat een vrachtauto op weg naar Uden werd opge- nomen en neergeslagen. De chauffeur, die de auto bestuurde, is ernstig gewond en stervende. De ramp, die deze streek getrof fen heeft, heeft tot een catastrofe geleid en de schade is buitengewoon groot. In andere plaatsen. In Oldenzaal en Hengelo werden ook verschillende verwoestingen aangericht. Te Oldenzaal werd op het stationsemplacement een goederen waggon dwars over de rails gezet. De straatwegen van Borne naar Hengelo en van Hengelo naar Enschede hebben ernstig geleden. De lanen die deze wegen vormen zyn geheel verwoest. Hier en daar zijn huizen beschadigd door daarop vallende boomen. Een tweetal fabrieksschoorsteenen zijn omgewaaid, terwijl 2 koeltorens zijn verwoest en verschillende huizen zijn in- gewaaid. Van de maatschappy „Hout- handel" werden houtloodsen als kaarten- huisjes opgenomen en een eind verder neergesmakt. Enkele woonwagens zijn omgewaaid. Een 14-jarige jongen geraakte onder een wagen en is aan de gevolgen overleden. Te Hengelo is ook het geheele electrisch net gestoord. Te Oldenzaal wordt de schade op 100.000 geschat. Te Didam is de buurtschap Dijk err.stig geteis'erd. 11 woningen werden vernield, het is daar een ware ru'ine. Te Delden werden vele huizen beschadigd en van ver schillende de daken afgerukt. In LonDeker werden 2 boerderijen door den bliksem getroffen en brandden af. In Hentnen-Maiden bij Nijmegen zijn 6 huizen ingestort. Ook in Uden zijn meerdere daken weggewaaid. Te Doetinchem is de motorenfabriek »De Vyf" totaal ver nield. Lit Apeldoorn, Arnhem en Enschede wordt zeer zwaren regenval gemeld. Uit Groningea. komen ook berichten omtrent zwaar weer. Verschillende boerderijen ;n de omgeving der stad werden door den bliksem getrof fen. In eene werden de boer en zijn kneeht tegen den grond geslingerd. Van letselis niets bekend. _GEHEEL ONDER DEN MODDER. Zondagmiddag reed een 55jarige wiel- rjjdster, die blijk'-aar door het tege'ijk aar.- komen van een tram en een zeer lang- zaam rijdende auto op den Trarasingel te Middelburg de kluts kwijt raakte, plotseling het water in. De fiets geraakte geheel on der dea modder. De wielrijdster t leef recht overemd staan. maar stond ook in den modder. Door tr egesehoten personen op den wal g> holpen, bleek zij behalve zeer bemoddeide kleeren en lichte erwondingen aan de hand, vermoedeiijk van de fiets er goed te zijn afgekomen. BEIDE BEENEN'AFGEREDENT""" Te Soasterberg is Zaterdagavond een meisje van vier jaar onder de electr'sche tram van d- Oosterstoomtram-Mij. gekomen, Beide beenen werden afgereden. Het kind werd per auto naar Utrecht vervoerd en is onderweg overleden. GEMEENTE ONTVANGER VOORTVLUCHTIG Binds Vrjjdag j.l. is uit de gemeente Harmelen de gemeer.te-ontvanger de heer J, v. D. verdwenen. Vrijdagnacht hebben de burgemeester en de politie alle hotels afgezocht om hem te vinden, daar bekend was dat hij zich daa-heen had begeven, Het onderzoek leverde echter geen resul- taat op. Zaterdagmorgen ontving de bur gemeester van den voortvluchtigengemeente- ontmnger een schrijven uit Rotterdam, waarin hij schreef dat hjj zelfmoord zou plegen omdat hij zich in moeilijkheden bevord. Hjj had gespecu'eerd en zich vergrepen aan de gemeentekas. Nadien is gebleken dat hij van het deposito, dat de gemeente by een bank heef<, en waarvan de ontvanger alleen gelden kan afnemen met machtiging van den burgeme/ ster een bedrag van 12000 is opgenomen door middel van een valsche machtiging van den burge meester. Met dit bedrag is hij vermoedeiijk gevlucht, en, in verband met de valsche handteekening, wordt betwijfeld of zyn ver haal van zelfmoord geloofwaardig is. AUTO ONGELUKKEN. Aan den Sloterweg in de Haarlemmer- meer reed een auto waarin twee dames en drie heeren gezeten waren, met een 60 K.M. vaart de bermsloot in. Enkele in- zittenden werdtn zelfs door de kap uit de auto geslingerd. Twee werden vry ernstig gewond, de anderen kwamen met den schrik vry. De auto werd totaal vernield. Een vrachtauto van een Amsterdamsche firma, welke bestuura werd door een leer- ling-chauffeur, die het stuur met meer meester was, kantelde op den Kruisweg te flaarlemmermeer om, waardoor de vier inzittenden min of meer ernstig gewond werden. Zy werden naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht, terwijl de ver nielde vrachtauto later gedemonteerd en naar Amsterdam vervoerd is. IN DE VAL GELOOPEN. Omtrent de inbraak in 't kantoor der Am. Petr. Comp. te Haarlem kunnen we nog het volgende mededeelen Toen in de Bannestefg paaid en wagen gevonden waren, zocht de recherche dirtct den omtrrk zorgvuldig af. De inspecteur der recherche Zwart had het geluk in een schuurtje in den Waarderpolder de gesloten brandkast te vinden. De brandkast was Dog ongeopend. De recherche vermoedde dat de inbrekers in den nacht van Zaterdag op Zondag wel zouden komen om de kast open te breken. Rechercheurs stelden zich in het schuurtje verdekt op. Tegen ha'f een 's nachts naderden inder- daad met de grootste behotdzaamheid twee personen. Zoodra zij dicht genoeg genaderd waren, werden zij door de politiemannen overvallen. Een verwoede worsteliDg volgde. Een der verdachten, J. K., wonende iD de Nassaustraat te Haarlem, had een revolver in de hand, maar toen hij ook van achteren gegrrpen werd, viel het wapen uit zijn hand in een sloot bij deschuur. Hij werd na hevig verzet gearresteerd en naar het bureau overgebracht. De andere verdachte maakte van de verwarring gebruik om te vluchten, dadelijk werd hij door de re cherche achtervolgd. Het werd een jacht door en overslooten. Rechercheurs gingen soms tot de kin door het water. Hoewel de man wist te ontsnappen, weet de politie wie bij is. Evenals K. is hij een oude be- kende der politie. De brandkast was nog geheel onbescha- d:gd en het geld, pi m. f 1000, zoowel als de geheele administratie zijn dus behouden. De Haarlemsche recherche heeft prachtig werk geleverd en een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats. BOSCHJ UTTERS. Het Volk schryft Wij hebben bezoek gehad van 6en party- genoot, die ons het volgende verhaal deed Onlaogs maakte ik op een Zocdag een wande'ing in het Haagsche bosch, toen een jongmensch naar mij toefietste hjj zag eruit, alsof hij heel hard gefietst had en mij zeide dat in het bosch een auto- ongeluk had plaats gehad, waaraan hij de vraag verbond, of ik wist, waar dat was geschied. Na een ontkennend antwrord van mij te hebben ontvangen, stapte bij weer op de fiets en reed hij weg, blykbaar verder zoekende. Koiten tijd daarna zag ik een auto van den Eerste Hu'plienst. gevolgd door het fietsende jongmensch. Weldra had ook ik de plaats van het ongeval ontd-kt. Er stond een autn. defect, en een heer had verwo: d ngen opge'oopen. Terwijl hem de eerste hulp werd verleend, arrivee.de eeae auto, waaruit twee heeren stapten, die met het joDgmersch eenige woorden wiseelden en vervolgens den gewonden hear aanboden, hem in hun auto mede te nemen en cok voor het vervoer en de repaiatie van zijn defecte auto zorg te dragen. De heer, die niet e stig gewond was, ant- woordde, dat hij zich wel op andere wijze de hulp zou verschaffen, die hij noodig had. Ik vond het vooral eenigszir s zonderl ng, en kon niet nalaten, den heeren te vi ageu of zij vaD hulpverleening in dergplyke ge- vallen een beroep maakten. Uit hun ant- woord bleek mij, dat dit inderdaad het geval was. Zij veiteid n mij, dat zij te Wassenaar gevestigd waren en zich erop toelegden om zoo spoedig mogelijk te ver- nemen de eventneele autoorgelukken, die 's Zondags in het Haagscne bosch of de nabijheid daarvan plaats hebben. Hoorden zij van een ongeval, dan spoeden zij zich nanr de plaats van het gebeurde om hun diensten aan de menschen, die voor zich en hun wagen hulp noodig hebben, aan te b'eden. De heeren voegden erbij, dat zij zich altijd moesten haasten, omdat zij een concurrent hadden, eveneens te Wasse naar gevestigd en die op dezelfde wijze proheerde, zich een inkomste te verzekeren. HEVIGE OnTPLO^FING IN DE KUNSTZIJDEFABR1EK TE EDE V rijdagmiddag om kwart oor twee heeft in de kunstzijdefabriek te Ede een ercst'ge ontpioffing plaats gehad, welke tot op een uur afs'ands duidelijk gehoord werd. Men was bezig met het lasschen en te- diende zich daarbij van een grooten zwaren zuurst fcylinder. Door tot nu toe onbe- kende oorzaak is deze cylinder uit eikander gesprongen. De ontph fifing werd tot ver in d<-n onitrek gehoord. In het vertrek, waar de ontplofifirg plaats had, werkte ean groot aantal arbeiders van de morgenpioeg die omstreeks 2 uur naar huis zouden gaan. De ontplofifirg had een verschrikkelijke uitwerk ng. Drie arbeiders werden totaal vermi; kt onder de ru'ine van glas en steen te voorschijn gehaald. De slachtoffers zyn Mos uit Ede, g< huwd en vader van een kind, Mulder uit Wageningen, gehuwd en vader "an zes kinderen en de Oostenryker Soykar, die oDgehuwd was. Naar verondersteld wordt, is deze laatste waarschijnlyk op minder oordeelkundige wijze tewerk gegaan. Aleermalen gewaar- scbuwd voor de gevo'gen, sehijnt ny hieraan echter geen gehoor te hebben geschonken. De man was tusechen twee machines bezig, waardoor het ongelak eenigszins is ge- localiseerd. De twaalf anderen zyn min of meer ernstig gewond. doch geen van alien levens- gevaarlijk. Verschillerde hunner hadden lichte kwetsuren opgeloopen. Enkelen hadden een arm of been gebroken. Vier werk ieden waren zeer enstig gewond. Drie zwaargewonden, de werklieden Wijren a'hier, v. d. Leur uit Wageningen en Korteman uit Arnhem, zyD naar het St. Elisabethgesticht te Arnhem vervoerd. In de betrokken afteeling zijn alle ruiten verbryzeld. De schade is echter van dien aard. dac het bedrijf geen stagnatie ondervindt en er doorgewerkt kan worden. f^tfHeFkF7TELB1KKEN GEStTkT? Te Boxtel werd bij het ketelbikken in de exportfabriek van N. V. v. Wjjnbergen, een der werkers dood uit den ketel gehaald, gestikt door de gassen. EEN BRUTALE DIEFSTAL MET BRAAK TE HAARLEM. Zaterdagnacht is ingebroken in het kantoor van de American Petroleum Cy. aan de Friesche Varkensmarkt op de terreinen van de Phoenix te Haarlem. Omstreeks half 7 Zondagmorgen antdekte een terreinknecht de inbraak. Voor de deur van het kantoor lag gereedschapeen der vensters was uit den gevel genomen de brandkast was ver dwenen uit een stal had men een paard gehaald en dit vermoedeiijk gespannen voor een platten wagen, die op het terrein had gestaan en ook verdwenen was. Daar er ook een party hooi wordt vcrmist, wordt verondersteld, dat men de brandkast be- dolven heeft onder hooi op den wagen. De politie stelde dadelyk een uitgebreid onderzoek in. Ontdekt werJ, dat e«n automobielketelwagen was opengebrokea. Daaruit en van het terrein, waar juist gebouwd wordt, hebben de inkrekeis zich alle benoodigde geretdschappen verschaft In de brandkast was een kleine 1000. De vertegenwoordiger van de A. P. C. te Haarlem had juist afgerrkend anders zou de I uit grooter zijn geweest. Voorts was in de brandkast de geheele administratie. geborgen. Van de daders is nog geen spoor gevcnden. Verzekerirg dekt de schade. Er is cog gebruik gemaakt van de diensten van een politithond van een particulier, maar het onderzork leverde geen resultaat op. Het is wel haast zrker, dat de dieven met har.dschoenen hebben gewerkt, want vingeiafdrukken zyn niet gevonden. In den loop van den dag zijn het paard en de wagen, waarmede do gestolen brand kast vervoerd is, in de Bannesteeg terug- gevonden. Het or.derzoek naar de daders duurt voort. ERNSTIG MIJNONGELUK. Vrijdagmiddag tegen 7 uur heeft in de mijn Maurits een ernstig ongeluk plaats gehad. Terwijl mijnwerkers bezig waren met het laden van steenkool, lieten steenen los. De mijnwerkers M. J. Markos uit Berg, vader van vier kinderen en J. W. Kramers, ong- huwd, uitGrevenbicht, werden door het afvallend ge-tsente getr ffen en onmiddellijk gedood. |M r l IHMHH Ullfc

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2