BUBBERLIJKEN STAND. HoogwatergetijteTerNeuzen, GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. (Zonnetijd.) D A G E N. Zondag slager P. v. d. G. te Sloten, verdacht.dat hij den laatsten tijd bij verschiilende vee- houders in den omtrek 's nachts schapen, die in de weide liepen, doodde, en dan den volgenden dag naar die veehouders ging, orn het doode schaap te koopen en het vleesch ongekeurd te verkoopen. AUTO IN BRAND GEVLOGEN; TWEE SLACHTOFFERS. Zondagmiddag omstreeks 3 uur kwam de heer J. J. Onnes, uitgever te Amers- foort, met zijn echtgenoote in een auto door de Nude te Wageningen uit de rich- ting Rhenen. De auto reed in een matige vaart, Een voorbijganaer op een rijwiel, de heer G. C. J. de R., onderwijzer te Ochten, zag dat er vlammen uit den auto sloegen, wat de inzittenden niet schenen te merken. Hij keerde onmiddellijk om en trachtte den auto in te halen, wat hem echter niet gelukte. Een 100 meter verder ging de auto plotseling naar links en liep tegen een boom op. Hij stond toen in voi le vlam. De heer de R. trachtte het portier te openen, maar dit bleek gesloten te zijn. Hij sloeg toen een ruit in, doch het vuur - was zoo hevig, dat hij geen verdere po- ging tot redding kon doen. De auto ver- brandde totaal en beide inzittenden kwa- men in de vlammen om. Blusschings- pogingen van de zijde der politie en bur gers mislukten. De lijken zijn per brancard naar de be- graafplaats vervoerd. Gebleken is. dat het benzinereservoir in brand is geraakt en zeer waarschijnlijk zijn de heer O. en zijn vrouw door de uit- stoomende benzinedampen bedwelmd ge raakt en heeft de heer O. daardoor de macht over het stuur verloren. Een familielid heeft verklaard, dat de heer O. de gewoonte had, de portieren van binnen op slot te doen. De houdinq waarin zijn lijk in den auto lag wijst er op, dat hij nog getracht heeft, het portier te openen. De sleutel lag aan dien kant. Het echtpaar O. had cfeen kinderen. ANONIMUS AAN DEN SCHANDPAAL. De ,,Barneveldsche Crt." deelt mee, dat de burgemeester van die plaats de vorige week een ongeteekenden brief ontving, waarin werd meegedeeld. dat de Arbeids- wet daar ter plaatse nog al eens wordt overtreden. Er wordt in den brief een slager genoemd, die zijn personeel 14 a 17 uren per dag zou laten werken. Mocht hierop niet nauwlettend worden toegezien dah zou de briefschrijver het „hooger op zoeken. De burgemeester heeft dit schrijven daarop in het gemeentelijk aanplakkastje bij het gemeentehuis gehangen en de vol- gende aanteekening daarbij gemaakt: „De burgemeester deelt mede. dat hij elken dag ten gemeentehuize te spreken is, doch dat hij trimmer let op ongeteekende brie- ven. afkomstig van menschen, die blijk geven te laf te zijn, om de zaak. waarvoor zij wenschen op te komen, met hun hand- teekening te dekken." EEN GELUKTE OVERPLANTING VAN DE SCHILDKLIER. Vier maanden geleden werd te Rijssel naar de Tel. meldt, een berucht misdadi- ger geexecuteerd. Zoodra het mes van de guillotine gevallen was werd het lijk door den bekenden chirurg prof. Lefort behan- deld, die het de schildklier afnam. De be- doeling was deze over te planten op een achterlijk driejarig meisje, bij wie de schildklier ontbrak. De overplanting ge- schicddc cn schijnt indsrdssd cjclukt te zijn. Het meisje is beginnen te groeien en ook de hersenen blijken zich thans op nor- male wijze te ontwikkelen. HET MYSTERIE VAN DE ..VALKYRIE*' OPGELOST. Zaterdag j.l. kwam in de haven van Londen een Deensch stoomschip aan, met aan boord veertien schipbreukelingen, al ien leden der bemanning of passagiers van de Fransche schoener .Valkyrie die door den Deen in zee waren opgepikt. Vier en twintifj uur later werd de ,,Val-* kyrie" te Harwich binnengesleept met slechts den bewusteloozen kapitein aan boord. Nadat de wond aan zijn hoofd behandeld was, was hij den volgenden dag zooveel opgeknapt, dat hij naar Lon den naar zijn schip, kon terugkeeren. Naar aanleiding van zijn verklaringen is een nader onderzoek ingesteld, dat geleid heeft tot de arrestatie van den bootsman en de drie overige leden der bemanning. De overige opvarenden waren vier koop- lieden, die als passaaier waren medege- varen. Gebleken is, dat de bemanning in voile zee aan het muiten is geslagen, waarbij de kapitein. die een poging on- dernam zijn gezag te doen gelden, ernstig werd getroffen. Vervolgens heeft net viertal het schip verlaten de passagiers dwingend met hen mede te gaan, onder bedreiqing met al wat maar leelijk is, voor het geval zij over het gebeurde mochten kikken. De .Valkyrie" is slechts licht bescha- digd en zal binnenkort, met een nieuwe bemanning weder zee kunnen kiezen. EEN BURGEMEESTER IN HET NAUW. Zaterdagavond ongsveev 10 uur liep de burgemeester van Geertvuidenberg met den gemeenteveldwachter Goossens in de Brande- s'raat waar eenige personen twist badden. Ter ka'meer ng werd hun gezegd geen ruzie te maken en naar buis te gaan. In plaats daaraan geh< or te geven. werd de burgemeester door eenigen bedreiad. Ook werd er naar hem geslagen onder uitroepen die bedreigingen tegen zijn persoon inh eiden. De burgemeester weerde zich in'ussch^n duchtig met zijn gummistok. Toch achtte hij het raadzaam een cafe binnen te gaan. Men vorvolgde hem daar echter, en be- kogelde hem daar echter en hekogelde hem daar met b erflef'chjes, kruiken en glazen enz. Toen niets meer in het bereik van de daders was, liepen ze weg, de gTOote spiegelruit van het cafe ingooiende. De veldwachter was op straat zoodanig in het nauw gebracht, dat hij van zjjn revolver gebvuik moest maken. Nog denzelfden nacht. zijn verschiilende herriemakers van het bed gelicht. DE STEM VAN HET HART. In de eerstkomende dagenzaleenSchotsch- Amerikaanseh millionnair, Arnat, met een 23jarige keukenineisje uit wo h el mi de Schotsche bergt-n in h»i hi* ok el i. Het paar zal vervolgens e«u bu »eipa»reis om de wereld maken. Genoemde millionna r was V'>rig j ar gast in een Sehotsch hotel, «»nu» mi e eenzaam dal visscben, werd daa*- H een onweer overvallen, verdwaalde en w«* d r t den volgenden morgen in volkomen ui a - putten toestand door hotel employe's g - vonden en naar het hotel gebracht. Daar heeft het keukenmeisje hem door zorgvnl- dige verzorging voor een zware ziekte be- waard. De verloving is het gevolg geweest van deze goede verzorging. VLIEGMACH1NE IN BRAND. De lucht-comodore Samson en de vlieg- officier Lowe, bekend rugby voetbalspeier, zijn op bpzoudere wijze aan den dood door verbranding ontsnapt in een viiegmachine boveu Lymphe (Ecgelacd). De machine was een Bristol gevechtsvliegtuig en Lowe was bestuurder. Toen plotseling de motor in brand stond, sneed hij meteen de benzine voorraad af, en daalde snel, ondertusschen behendig bochten makende. om de vlammen te beletten zieb te verspreiden. De landing gelukte voortreffelpk op het Lymphe vlieg- veld, waar de vlammen wo en gedoofd Beide mannen waren onged eid. GEEN REV1S1E IN HETMOORDFROCES" STE1NMAN. Het Hof van beroep van Brussel beeft het revisie-verzoek van den, wegens moord op den Antwerpschen reeder Paul Steinman, tot levenslangen dwangarbeid veroordeelden gewezen officier van den Wouwer afgeweaen op grond, dat de voor deze herziening aan- gevoerde feiten alien grond misaen. Van den Wouwer had o a. beweerd, dat Steinman zelfmoord zqu hebben gepleegd. OOIEVA ARS IN MECKLENBURG. In Mecklenburg heeft mec, naar de Frf. Ztg. meldt, weer een telling gehouden van de ooievaars, waarbjj geeonstateeru werd, dat de ooievaars in Mecklenburg dreigeu uit te sterven. In 1901 waren in 1821 plaatsen nog 3094 bewoonde ooievaarsnesten; in 1912 werden er nog slechts 1072 ge- teld, in tien jaren tijds dus een achteruit- gang van 66 pCt. De thans gehouden telling wees op een achteruitgang van weer 50 pCt.; er waren nog slechts 535 bewoonde nesten. Prof. dr. Wachs (Rostock) is van meeoing, dat de verminderde gelegenheid tot het vinden van voedsel oorzaak is van den achteruitgang Volgens prof. Wachs moet de achteruitgang van eenden, zwane'n en andere watervogels in Mecklenburg nog veel grooter zijn dan die der ooievaars. Vergadering van 31 Juli 1925. Alle leden zijn aanwezig. Omtrent de notulen merkt den heer Stal- laert op, dat er niet in vermeld staat, t geen er gezegd is over boer 4 en boer 5 en dat de Voorzitter zich hiervan niets aantrok. Met Idem eischt hij alsnog aanvulling, waarop de Voorzitter aanmerkt, dat de heer Stallaert het erop aanstuurt om weer moeielijldieden te maken; hierop ontspon zich een warm woor- denduel tusschen beide heeren. De agenda vermeldde de volgende punten: I. Ingekomen stukken. a. Kasopname op 27 Juni. De inkomsten bedroegen f 12.240,50%; de uitgaven f 11.942,10 't geen overeenkwam met de aanwezige gel den en bescheiden. b. Verslag der Commissie tot werkverrui- l^ting. De Voorzitter doet hiervan voorlezing, geeft nog verderen uitleg en opheldering en vraagt het gevoelen der leden hie rover. De heer Scheele zegt, dat dit een belang is voor onze gemeente. Wij geveiTeen bijdrage 't is dan ook billijk*dat we mede-zeggingschap hebben en er zijn nog veribeteringen aan te brengen, want spreker acht het meer moreel voor den werklooze zijn brood te kunnen ver- dienen dan uitkeering te ontvangen. Spreker vestigt daarom de aandacht op den draai in den dijk van den Rapenburgschen Tol naar Hulst, ter hoogte van den beer Vereecken. Die bocht zou kunnen recht gemaakt worden, voor- al wat het voorkomen van ongelukken betreft bovendien. De Voorzitter belooft de commissie hierop attent te maken, doch geeft als zijn gevoelen te kennen, dat deze rectificatie van bedoelden bocht op moeilijkheden zal stuiten vanwege de aangrenzende particuliere eigendommen. De heer De Bakker wijst op den gevaarlijken opril bij Vaal aan den Dijk en vraagt verder of de commissie er werk van gemaakt heeft voor de wenkloozen dezer gemeente, waarop de Voorzitter antwoordt, dat de commissie zich de belangen dezer menschen zooveel mogelijk heeft aangetrokken. c. Rekening en verantwoording van ont- vangsten en uitgaven der Gezondheidscommis sie over 1924 en raming hiervan voor 1926. De bijdrage voor Boschkapelle beloopt f 51.01. d. Brief van Mevrouw en Zoon van wijlen den heer Van der Hegge Zijnen, technisch-ad- viseur, waarin wordt medegedeeld, dat het technisch-adviesbureau is overgedragen aan len heer Dij^ker te Nijmegen en bevelen dezen bij de gemeente aan. e. Bericht der landbouwers J. Dekker en Kioster, waarin zij verklaren de voorwaarden van Burg, en Wetih. te aanvaarden tot aan sluiting aan het net voor het dorschen van koolzaad op 't land. f. Tegen de aanvragen tot aansluiting aan 't net van een achttal woningen is geen be- zwaar. De Voorzitter geeft met voldoening te kennen, dat het aantal aansluitingen flink op- schiet. g. Brief van den chef-electricien met -be- merkingen over eenige palen van 't net en stelt veranderingen en verbeteringen voor, welke z noodzakelijk zijn. De Voorzitter wijst er op, dat er isolatoren zijn s+uk g'egooid en dat de aandacht der Rijks- politie 'hierop gevestigd is. h. Brief van Ingenieur Dijcker te Nijmegen, waarin hij te kennen geeft, dat het Advies- Bureau van wijlen de heer Van der Hegge Zijnen door hem is overgenomen en dat de kwestie tusschen deze gemeente en de aanne- mers Alberts-Van der Kleeft over een bedrag van f 500, 't welk deze firma vordert, in zijne lianden berust. De heer Jansen vraagt of de gemeente ver- piiciit is dit bedrag te betalen. <e Voorzitter geeft hieromtrent inlichtingen e.i 0eeft als zijn gevoelen te kennen, dat de - ente zich hiervan niets heeft aan te trek- ken. ->e 'heer De Bakker is het met den Voorzitter n.et eens en stelt uitvoerig in 't licht, dat de gemeente wel degelijk verplicht is het bedrag „e voldoen en stelt voor de 500 aan den heer Dijcker op te zenden. Aldus wordt besloten. 2. Vaststelling,ontwerp wijziging van den ligger der wegen en voetpaden. De Voorzitter geeft te kennen, dat hiertegen geen bedenkingen zijn ingekomen. De heer Jansen wijst erop, dat de leuning der brug bij Burm stuk is. De Voorzitter antwoordt, dat dit voor reke- ning en verantwoording van't polderbestuur is. Hiema wordt tot vaststelling besloten met algemeene stemmen. 3. Vaststelling rekening van het R. K. schoolbestuur. Deze rekening is nagezien door een commis sie bestaande uit de heeren De Bakker, Scheele en Ongenae. De Voorzitter geeft het woord aan tie Com missie, waarop de heer De Bakker als i-appor- teur, verslag uitbrengt. De Commissie in zijn geheel heeft vooteerst aanmerkingen op de posten 20, 21, 22, 23 en 24. In verband hier- mede laakt de heer De Bakker de handelwijze van den Secretaris, die de Commissie de eerste maal een rekening tot onderzoek aanbood, waarvan hij wist, dat verschiilende posten fou- tief waren, Hij had, als in dienst der gemeente, de Commissie de noodige inlichtingen en gege- vens, waarover hii beschikte, moeten verstrek- ken, in plaats van daarmede haar den Voorzit ter van het schoolbestuur te gaan. Hij heeft de Commissie indertijd noodeloos werk laten doen, waartegen spreker nogmaals ernstig pro- testeert. De meerderheid der Commissie (De Bakker en Scheele) hebben verder aanmerking op een bedrag van f 207,50, 't welk zij adviseeren niet ,uit te betalen, als zijnde daartoe niet verplicht, ook niet volgens art. 101. De Voorzitter: De Inspecteur zegt van wel. TV 1De Bakker: Het schoolbestuur heeft toentertijd geweigert Marie den Tenter aan te stellen als onderwijzeres in de nuttige hand, werken, doch naderhand was het wel daartoe genegen, Vnaar aan de door ons gestelde voor- waarde haar voor een jaar te benoemen of haar het salaris van een jaar te verzekeren, wilde het schoolbestuur niet overgaan. De Voorzitter: Er waren geen bevoegden. Dp heer De Bakker leest alsdan de raadsbe- sluiten voor, welke op deze kwestie betrekking hebben en adviseert het bedrag niet uit te be talen De heer Ongenae (mindenheid der commis sie) zegt, dat achter deze zaak nersoonlij_k- heden schuilen, en dat het „ezelen" is de uit keering van het bedrag te weigeren. De heer Stallaert: Acht de heer Ongenae de uitbetaling wettelijk verplicht of is het slechts zijne persoonlijke meening? De heer Ongenae: Ik meen, dat de gemeente ertoe verplicht is. De heer De Bakker: Ik erger mii in hooge mate aan de woorden van den heer Ongenae en daag hem uit aan te wijzen, waar de persoon- lijkheden en de ezelachtigheid in dezen liggen. Gij zijt te onbenullig om te begrijpen, hetgeen ik zooeven uit de notulen heb voorgelezen en verzoek de woorden „persoonlijkheden'' en „ezelen" terug te nemen. De Voorzitter drukt zijn'spijt uit over de gebruikte uitdrukikingen en verzoekt de heer Ongenae deze terug te nemen, t geen deze evenwel niet doet, waarop de heer De Bakker aanteekening ervan in de notulen verlangf, met de bemerking, dat de heer Ongenae denkeli.i^ uit onwetendheid aidus T-pfe "-eharideld. De Voorzitter sluit dit incident en stelt voor tot stemming over te gaan over het al of niet uitbetalen. De heer Jansen: Het is voor mij een moeic- lijk geval. Ik vermoed, dat de gemeente op den duur toch zal moeten. betalen en om al dat ge- schrijft te voorkomen, hen ik voor uitbetalen. De Voorzitter geeft te kennen. dat als de gemeente niet betaalt, het schoolbestuur zijn weg moet volgen. De heer Mel: 't Is een moeilijke partij. Ik heb evenwel den eed afgelegd om de belangen der gemeente te behartigen. Ik ben tegen uit keering. Tot niet-uitbetaling van genoemde som werd met vier stemmen besloten, n.l. van de heeren De Bakker, Scheele, Mel en Stallaert. Voor stemden de heeren Jansen, Ongenae en de Voorzitter. 4. Aanbieding gemeenterekening over 1924. Deze werd tot onderzoek in handen gesteld eener Commissie, bestaande uit de heeren De Bakker, Ongenae en Scheele. 5. Aanbieding Armenrekening over het dienstjaar 1924. Voornoemde commissie zal deze eveneens onderzoeken. Hiermede was de agenda ten einde. 6. Rondvraag. De heer Jansen geeft te kennen, dat hij voor_ nemens is de vierken van zijn windmolen te vei - wijderen en aan te sluiten aan it electrisch net. Hij vraagt inlichtingen omtrent den stroom- prijs. De heer De Bakker antwoordt, dat deze is vastgesteld. De heer Jansen zou een garantiecontract willen sluiten, hij acht de maximale belasting te hoog. Besloten werd de Commissie te laten oor- d-eelen. De heer Stallaert herinnert er aan, dat de heer Ongenae de vorige vergadering op den slechten toestand van het pad van den heer De Feijter heeft gewezen. De Voorzitter had be- loofd dit te onderzoeken en vraagt of dit ge- beurd is. De Voorzitter ligt den heer Stallaert naar diens genoegen in. De heer De Bakker wijst op t voetpad aan 't oude kerkhof; de hagen daarlangs dienen op. geknapt te worden. De heer Jansen, als eigenaar van een der heggen, zegt, opdracht gehad te hebben van Burgemeester en Wethouders om zijn heg op te knappen. Hij zal dat zoo gauw mogelijk doen, zoodra de drukte van den oogsttijd is af- geloopen. De heer De Bakker informeert hoe t staar met de verzekering tegen ongelukken bij het electrisch net. De Voorzitter antwoordt, dat enkel de chet- electricien en de administrateur verzekeid kunnen worden, anderen niet, de premie be- draagt 9 gulden. De verzekering tegen ongelukken geschie<tt overigens bij afzonderlijk tarief, maar dit is zeer hoog. Den heer Stallaert: De ligger is thans i onde, worden nu de paden verhard, b.v., dat te Schapers'noek. De Voorzitter: De gemeente is thans onder- houdspiichtige, de raad heeft de beslissing daartoe. N De Secretaris geeft in overweging te wachten tot de goedkeuring van de wijzi'gingen van Ged. Stater, is terugontvangen. De heer Stallaert stelt voor het pad te Schapershoek zoo spoedig doenlijk op te knap pen, de menschen. betalen belasting, ze hebben dus ook recht op een goeden weg. De Voorzitter vraagt de heer Stallaert, hoe deze dat pad denkt op te "knappen. De heer Jansen stelt voor, dit te doen met ijzerslakken. De heer Scheele stelt voor het pad door Bur gemeester en Wethouders te laten o^nemen en naar hun bevinden te handelen. De Voorzitter belooft, dat Burgemeester en Wethouders zullen informeeren. De heer Jansen wijst nog op den ellendigen toestand van de straat loopende van het school- tje tot aan Ottjes. Overal liggen putten en gaten, bovendien laat de afwatering alles te wenschen over, om het te veranderen kost niet veel moeite. Alle leden zijn het met spreker eens en de Voorzitter zal er zijn aandacht aan schenken. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 23 Juli. Eduardus Al- phomsus van Kruijssen (van Axel), oud 28 j., jm. en Maria de Klerk, oud 24 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Julietta Louisa, d. van Arthur van Damme en van Elisa Maria van der Walle. 21 Juli. Petrus Johannes, z. van Josephus van den Berg,he en van Augusta Ma thilda Sponselee. 27 Juli. Celina Maria, d. van Petrus Josephus van Damme en van Marie Valent. 29 Juli. Petrus Benedictus, z. van Alphons Emile Mel en van Leonie Susanna .Vermeulen. Overlijden. 7 Juli. Anna Maria Kouijzer, oud 83 j., wed. van Petrus de Rooij. 22 Juli. Ma thilda Dullaart, oud 74 j., wed. van Jan Fran- cies Everaert. HOEK. Huwelijks-jaangiften. 9 Juli. Frangois Plad- det, oud 21 j., jm. en Adriana Levina Kolijn, oud 21 j., jd. 30 Juli. Rene Blondel, oud 26 j., jm. en Jannetje de Koeijer, oud*R0 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Juli. Frangois Pladdet, oud 21 j., jm. en Adriana Levina Kolijn, oud 21 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Jacobus Johannes, z. van Izaak Michiel Risseeuw en van Maria Leijntje Riemens. 20 Juli. Neeltje Maria, d. van Marinus Abraham Reminsen en van Cor nelia Donze. 30 Juli. Helena, d. van Jan Moes en van Pleuntje Kempe. Overlijden. 1 Juli. Jacomina Frangoise Drab- be, oud 46 j., echtg. vpn Adriaan Meertens. 22 Juli. Levina Sara de Blaeij, oud 4 j., d. van Jan en van Johanna Pieternella Beaufort. HONTENISSE. Huwelijks-jaangiften. 23 Juli. Alfred Johan van Giesen, oud 28 j., jm. en Martha Johanna Claessens, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Angelina Louiza Pieter nella, d. v. J. Malcontent en van W. L. d'Hont. 4 Juli. Petrus Johannes, z. van E. van Acker en van P. Ivens. 7 Juli. Benjamin, z. van P. van Jole en van M. van Dommelen. 12 Juli. Elza Augusta, d. van A. Blanckaert en van S. Janisseras. 13 Juli. Camillus Theodorus, z. van J. A. de Rijk en van P. C. Maas. 17 Juli. Albertus Josephus, z. van E. Crombeen en van A. de Roos. 23 Juli. Petrus Franciscus, z. van A. A. Asselman en van A. M. Neve. Maria, Albertina Leonie, d. van J. E. v. d. Widen en van B. H. M. Nijskens. 28 Juli. Paul, z. van Al. Wullems en van M. C. Kakebeeke. 29 Juli. Elza Maria, d. van Fr. Neve en van El. de Dalie. 31 Juli. Theodorus Alouisius, z. van J. Hiel en van L. M. v. d. Veeken. Overlijden. 7 Juli. Charles Franciscus de Theije, oud 80 j., echtg. van Maria van Eerden- burgh. 18 Juli. Gerardus Merk, oud 80 j., weduwn. van R. Asselman. 19 Juli. Alphonsus de Rijcke, oud 48 j., echtg. van Leonie Arent- hals. 23 Juli. Geleijn van Hoeve, oud 84 j., echtg. van Janna Dieleman. Hendrica Baart. oud 98 j., wed. van J. Neve (tevoren van J. Ebert). Rosalia Maas, oud 83 j., wed. van C. de Bakker (tevoren van S. van Gimst. 25 Juli. Petrus Tieleman, oud 68 j., echtg. van Pruden- tia de Loos. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 8 Juli. Theophilus Mor- tier, oud 22 j., jm. en Valentine De Schrijver, oud 21 j., jd. 21 Juli. Josephus Calle, oud 25 j., j,m. en Eulalia Maria Bussens, oud 22 j., jd. 24 Juli. Carolus Ludovicus van Dorsselaer, oud 28 j., jm. en Joanna Maria Stevens, oud 27 j'> Jd- - T Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juli. Rene Jaco bus de Theije, oud 29 j., jm. en Bertha Anthonia Engels, oud 29 j., jd. Petrus Rombaut, oud 27 j., jm. en Elisa van Hoeij,'oud 21 j., jd. 31 Juli. Theophilus Mortier, oud 22 j., jm. en Valentina De Schrijver, oud 21 j., jd. Geboorten. 4 Juli. George Alphons, z. van Camillus Ferket en van Leonie Marie Verschel- den. Leontina Maria, d. van Leopoldus Sta nislaus Vlierberghe en van Julia Coleta de Letter. 12 Juli. Petrus Joseph, z. van Petrus Johannes Bolssens en van Margaretha Paulina Poppe. 15 Juli. Maria Valentina, d. van Emi- lianus Petrus de Beule en van Lucia Martens. 27 Juli. Georgius Leonardus, z. van Alouisius Rottier en van Philomena Stevens. Overlijden. 15 Juli. Hubertus Aloijsius Stroecken, oud 1 j., z. van Constantinus Gre- gorius en Van Carolina Sophia van Driessche. 21 Juli. Leontina Maria van Vlierberghe, oud 2 w., d.-van Leopoldus Stanislaus en van Julia Coleta de Letter. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 11 Juli. Vitalis de Block, oud 24 j., jm. en Amelia 'Catharina de Gronckel, oud 20 j., jd. Theophiel Adolph Tammerman, oud 24 j., jrn.l en Celestina Pru- dentia De Oaluwe, oud 22 jl. jd. 31 Juli. Jo sephus v. d. Broecke, oud 53'j., jm. en Maria Carolina de Vleeschouwer, oud 49 j., jd. Ci - rille van Doosselaer, oud 51 j., jm. en Mathilde v. d. Broecke, oud 46 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Juli. Clementius Augustinus Eduardus van den Hemel, oud 36 j., jm. en Anna Maria Bonte, oud 26 j., jd. 29 Juli. Theophiel Adolph Temmerman, oud 24 j., jm. en Celestina Prudentia De Caluwe, oud 22 j., jd. Vitalis de Block, oud 24 i., jm. en Amelia Catharina de Gronckel, oud 20 j., jd. Geboorten. 7 Juli. Emelda Maria Augusta, d. van Camillus Joseph de Block, en van Bertha Maria van Poucke. 13 Juli. Maria Helena, d. van Jacobus Augustus Baert en van Seraphina Maria Martens. 22 Juli. Margaretha Eduarda, d. van Belli gnus de Meester en van Maria Jo- sephina Raes. 26 Juli. Gerardus Jacobus Sijl- vie, z. van Cornells de Ruiter en van Johanna Liza de Schepper. 27 Juli. Joseph Cijrillus, z. van Theophilus Josephus Martens en van Maria Johanna Otjes. Overlijden. 1 Juli. Maria Margaretha Jo- sephina van Hove, oud 3 j., d. van Joseph en van Irma Maria Aerens. Constantinus de Guchteneire, oud 90 j., weduwn. van Coleta Kesrels. 11 Juli. Seranbien Seghers, oud 26 i. echtg. van Bertha de Block. 28 Juli. Augusta Benedicta van Hove, oud 85 j., d. van Josephus en van Stephanie Valent. MAAK EEN EINDE AAN DIE NOODELOOZE PIJN. Pijn, pijn, pijn heel den dag die ellendige rugpijn! Van dat gij opstaat, tot gij naar bed gaat, steeds die afmattende pijn. En morgen precies hetzelfde. Zoo kunt gij niet voortgaan! Waafom niet een einde gemaakt aan die ellen- de? Waarom niet de oorzaak aangetast? Hoogst waarschijnlijk zijn het uw nieren. Die doffe, onophoudelijke rugpijn is vaak de eerste waarschuwing der natuur van een nier- kwaal. Meerdere waarschuwingen volgen spoe dig, als duizeligheid, hoofdpijn, urinekwalen, stekende pijnen bij bukken of overeind komen, zenuwachtigheid, rheumatische pijnen, graveel en waterzuehtige zwellingen. De nieren worden van kwaad tot erger bij verwaarloozing. Laat zich geen chronische nierzielcte ontwikkelen, doch kom uw nieren zonder uitstel te hulp. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voor het te laat is. Foster's Pillen hebben duizen- den blijvend baat verschaft. Gij kunt dit overal om u heen hooren. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs f 1,75 per flacon. 28 OVERSLAG. Overlijden. 3 Juli. Octavia Maria Aude- naert, oud 66 j., echtg. van Leopoldus David. PHILIPPINE. Geboorten. 2 Juli. Hilair Charles, z. van Petrus Camillus de Greve en van Clemencia Sophia Sutin. 17 Juli. Paula Maria, d. van Achillus Josephus Roegiers en van Clarisse Marie de Krijger. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juli. Hendricus Ludovicus Dijsselink, 20 j., jm. en Josephina Melanie De Leux, oud 19 j., jd. Geboorten. 8 Juli. Leonardus, z. van Gerar dus A. Bruinings en van Helena J. Lammens. Johannes, z. van Albert F. Kalfsvel en van Louisa Rammeloo. 11 Juli. Julien Remi, z. van Cijrillus F. Notschaele en van Celestina P. A. Mattheeuws. 12 Juli. Susanna Martha, d. van Henri Vincent en van Elodie van de Velde. 17 Juli. Aime Antoin, z. van Aloijsius Coone en van Jeannette H. de Maesschalk. 27 Juli. Pieter, z. van Angelus Hemelsoet en van Go- zanna H. de Vriend. 30 Juli. Germaine Marie, d. van Victor van der Zalm en van Maria N. Arens. Overlijden. 3 Juli. Willempje Kanters oud 6 m., (overleden te Amsterdam), z. van Jan C. Kanters en van Jacoba Putters. 7 Juli. Anna Katharina Gertrudis Pontenagel, oud 65 j., (overleden te Ter Neuzen), echtg. van Leonar dus W. G. Hoefnagels, 25 Juli. Rayhiond Alexander de Causemaecker, oud 12 j., z. van Edemondus en van Louisa M. Bosman. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 15 Juli. Josephus Na- talis van Daele, oud 30 j., jm. en Irma Marie van Haelst, oud 22 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 16 Juli. Maurice •Fruijtier, oud 28 j., jm. en Augusta Maria van Hecke, oud 22 j., jd. Geboorten. 18 Juli. Wilhelmus Emilius Ma thilde, d. van Leon Engelbertus Maria David en van Lina Rosalia van Hecke. ZUIDDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Juli. Alphonsus van de Vijver, oud 33 j., jm. en Anna Bertha Marie Waelput, oud 26 j., jd. Geboorten. 17 Juli. Firmin Antonius, z. van Prudent Joseph Marie Apers en van Martha Julia Angeline Verbrugge. Overlijden. 22 Juli. Vitalis Verschelden, oud 94 j., weduwn. van Christina van Acker. SCHEEPVAART3EWEG1NG. 1 Aug. Deensch s.s. Ulf, 3715 M3., gemengd, van Reval voor Gent. Belg. s.s. Alberta, 1044 M3„ ledig, van Shoreham voor Gent. Ned. s.s. Rozenburg, 5858 M3., hout, van Ijokoitta voor Ter Neuzen. Eng. z.s. Saxon, 288 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Antwerpen. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. The Emperor, 1771 M3„ fos- faat, van Gent naar Baryhead. Ital. s.s. Guistizia, 5731 M3., ledig, van Sas van Gent naar Cardiff. Belg. s.s. Marcel, 3105 M3., ijzer, van Gent naar Boness. x Eng. s.s. Newminster, 2736 M3., stuk goed, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Selby, 2940 stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Hebble, 2944 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. 2 Augustus. Eng. s.s. Errington Dunford, 3385 M3., -ledig, van Havre voor Gent. Zweedsch s.s. Amety, 2661 M3., ledig, van Grevelines voor Gent. Eng. s.s. Glen Head, 4528 M3., ge mengd, van Belfast voor Gent. Eng. s.s. Wharfe, 2585 M3., stukgoed, van Goole voor Gent, Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stuk goed, van Londen voor Gent. Zweedsch s.s. Hafste, 3373 M3., steen, van Lysekil voor Gent. Duitsch s.s. Wilhelm, 4412 M3., fos- faat, van Gent naar Riga. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent-Ter Neuzen naar Londen. 3 Augustus. Fransch s.s. Cacnnaise, 5325 M3., ledig, van Dieppe voor Gent. Fransch s.s. Jumieges, 4832 M3., ledig. van Havre voor Gent. Eng. s.s. Tringa, 5401 M3., stukgoed, van Manchester voor Gent. Belg. s.s. Emmanuel, 568 M3.. ledig, van Ostende voor Gent. Deensch s.s. Ulf, 3715 M3., gemengd, van Gent naar Duinkerken. Noorsch s.s. Thorunn, 2304 M3., kunst- mest, van Gent-Ter Neuzen naar Stettin. Voorm. Nam Zaterdag VUiHudaK Dinsdag Woensdag Donderdag Vr)jdag 8 Aug. 9 10 11 12 IB 14 4.14 4.59 5 43 6.32 7.30 8.38 9.54 4.36 5 21 6.07 6.59 8.02 9 15 10.32

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 6