TerlTeazensche Couraat buitenlandl DE INDRINGER vriidig 7 Aug. 1928. No. 7798. 8 I N M E N L A N 0. 6EMEN8DE 8ERICHTEN, FEPILLKTOfl. DE NLET-STEMMERS. "^e Minister van Binnenlandsche zaken heeft aan de burgemeesters verzocht omtrent den datum van oproeping van nalatige kiezers over leg te plegen met het kanton- gerecht. Voorts uoodigde de Minister de burge meesters uit obi hem, door tusschenkomst vaii den Gommissaris der Koningiu, een rapport uit te brengen omtrent de uit- voering, door den burgemeester aan art. 149 der Kieswet, omtrent vervolging van na-^ latige kiezers, bij de stemming op 1 Julijl., gegeven. AUDIENTIES. Blijkens meedeeling in de Staatscourant Z3>1 de Minister van 0., K. en W. iederen Donderdag te '2 uur de Minister van A., H. iederen Donderdag te 2 uur de minister van Justitie iederen Zater- dag l1 uur van W. iederen Maandag de Minister te 3 uur; alien ontvangen, die hen over departe- mentzaken wenschen te spreken. HET AFSCHEID VAN MINISTER AALBERSE. Naar de Volkskrant verneemt, zullen de ambtenaren van het departement van Arbeid aan den scheidenden Minister Mr. Aalberse een geschenk aanbieden, be- staande in twee gebonden deelen, waarm alle stukken zijn opgenomen die de Mi nister met de Kamer gewisseld heeft met inbegrip van de redevoeringen, die hp in de Earners gehouden heeft. De deelen zijn: penode 1918—1922 en 1922—1925, welk laatste deel nog met ge- reed is, omdat daarin nog dient te worden opgenomen het proces-verbaal der over- dracht van de ministers-portefeuille. HAVENCONFLICT TE ROTTERDAM. Het conflict in de haven te Rotterdam is qeeindigd. Dinsdagochtend was er aan de Maash'aven nog eenige strubbelmg bp het aan het werk gaan, doch omstreeks tien uur had men overal het werk hervat. de TOESTAND. Het afscbeid tusschen regeering en par- lement dreigt ditmaal in Engeland minder prettig te worden schrijft de N. R. Gt., omdat over de geneugten van het zomer reces de schaduw hangt van de kolenkrisis. Emenlijk niemand, behalve deextremistische elementen onder de arbeiders, is tevreden over de voorloopige oplossing, die hierop neerkomt, dat de belasting etaler negen mainden lang voor de verliezen in den mijnbouw opkomt Als het daarbij bleef zouden zoowel het parlement als het volk er wellicht overDen stappen, omdat er toch oqk een groot algemeen belang gemoeid is bij het gaande houden van een bedrijf dat den onontbeerlijken grondstof voor de geheele nijverheid levert. Maar de houding, door de regeering aangenomen, is weinig geschikt, om tot berusting in het minst erge van twee kwaden te manen. Na zich tot het uiterste nippertje principieel tegen staatssubsidie te hebben verzet, is het kabi- net toeh plotseling over stag gegaan, en het had alien schijn dat zij daarbij de vlag streek v<sor de solidairverklaring van trans portarbeiders en spoorwegpersoneel met de mijnwerkiflfs. Vandaar dat ook de gematigde labour- elementen de regeeringstaktiek in dezen, die koren op den extremistischen molen is, allerminst bewonderen, en dat de liberalen en zeer vele conservatieven ze fel kritiseeret Terecht dunkt ons, want van een voor- uitziend beleid getuigt de gedragslijn der regeering zeker niet. Zij had maanden'ang kunnen zien aankomen, dat de kolenkrisis acuut zou worden, omdat zij een inter- nationaal verschijnsel is. In de Engelsche pers is bovendien vaak genoeg gewaar- schuwd dat het spaak dreigde te loopen. Ware toentertijd een commissie van des- kundigen ingesteld, om over de noodzake- lijke maatregelen tot saneeting van den mijnbouw een onderzoek in te stellen, an zou thans veel kostbare tijd gewonnen zijn en had de regeering geen gezag ingeboet. Dat de negen subsidie maanden kostbaar zullen zijn, staat vast, al is naar het bedrag van de kosten nog nauwelijks een slag te slaan. Voirloopig schat de regeering het 10 millioen pond, welke som zij bij aanvullingsbegrooting van het parlement vraagt, doch Churchill zal heden deze raming wel niet met steekhoudende argumenten kunnen verdedigen. Blijft de toestand op de kolenmarkt wat hij in Juni was, dan zal 20 millioen dichter bij de waarheid zijn. Over de dekking van het bedrag bestaat al even weimg zekerheid als over deszelfs grootte. Een°tijdelijke verhooging van den bieraccijns, zou de brouwers, die in de conservatieve partij grooten invloed hebben, tegen het kabinet in het harnas jagen, het putten uit het wegenfonds, waarin de opbrengst der automobielbelasting wordt gestort, zou zonder wetswijziging niet gaan, daar het fonds uitsluitend bestemd is voor wegverbetering Tijdelijke ver hooging van de inkomstenbelasting lijkt nog de beste uitweg, daar ze alle belasting- beta'ers gelijkelijk treft. vervaardigd, is door de National-galerie aangekocht J a, wannecr men ook maar rijkspresident is "DREIgENDE OPSTAND IN SYRIE EN DE GEVOLGEN DAARYAN. Met op de een enkel woord zij nog gewezen voor Duitschland blijde mare der aanstaande ontruiming van de Rijnhavens Dusseldorf, Duisburg en Ruhrort, door de Geallieerden bij wijze van sanctie op 7 Maart 1921 bezet Naar verluidt zal die ontruiming nog voor of op 15 Augustus, de dag in het accoord van Londen genoemd, worden voltrokken. TWIST OVER EBERT'S BORSTBEELD. Met de artistieke vereeuwiging van den overleden eersten rijkspresident Friedrich Ebert heeft men voorloopig weinig geluk, schrijit de „Koln. Ztg." Nadat er langdurig in den Berlijnschen gemeenteraad over gedelibereerd werd, is thans een belangrijke straat van Berlijn het deel van de oude Koniggratzerstrasse, dat tusschen Potsdamer Platz en de Bran denburger Tor ligt Friedrich Ebert-strasse genoemd. Maar nu wordt de twist voort- oezet over een borstbeeld van Ebert, dat de beeldhouwer Georg Kolbe van den over ledene gemaakt heeft en dat in het Rijks- daggebouw zal worden opgesteld. Kolbe is een der beste beeldhouwers te Berlijn Het borstbeeld is van brons en stelt Ebert voor in een zekere moderne en realistische styleering, maar moet tochsprekendge ijken. Kolbe heeft ook het doodenmasker van Ebert gemaakt en kreeg opdracht een Ebert- plakette te maken. Ook de familie van den overleden rijkspresident heeft haar tevre denheid met het borstbeeld betuigd. Maar de verfraaiingscommissie van den Rijksdag denkt er anaers over. Zij heeft verklaard he?, borstbeeld zooals het is, niet te aanvaarden En nu is er een politieke- artistieke twist over dit borstbeeld ontstaan, die kenschetsend is voor de tweedracht van deze tijden. Aanvankelijk meende men, dat sommige Rijksdagleden, die het heelemaal niet eens waren met de huldiging van Eoert s nage- dachtenis, de plaatsing van zijn borstbeeld wilden verhinderen. Maar toen verklaarde professor Lederer, de bekende beeldhouwer, die m°n als deskundige had ontboden, dat het bors'beeld als kunstwerk zeer minder- waardig was, over welken steun de bedoelde politici zeer tevreden waren. Wie heeft er gelijk En wie zal het winnen Nu heeft Jack Dempsey, de bokser, die Rerlijn bezocht, het er beter afgebracht. Diens borstbeeld, door Ernesto de Fiori nu D'e wereldheerschappij, welke het over- winnende Europa na den wereldoorlog in het Nabije en in het Verje Oosten voor elkander heeft gezet, schijnt op ditoogm- blik ernstig te Worden bedreigd De vrij heidsbeweging onder de Mahomedaansche volkeren, die de afschudding van de Euro peesche voogdij over de lslamietische wereld en de aaneensluiting van alle Mohame- daansche volkeren besog?, wordt met den dag ernstiger. Onder alle Mahomedaansche volkeren gist het en in goed op de hoogbe zijnde kringen vreesde men reeds geruimen tijd, dat de opstand in Marokko de in- leiding vormde tot veel eunstiger gebeurte nissen" Deze vrees schijnt niet ougegrond te zijn geweest. Te Rome, te Parijs en te Londen doen alarmeerende geruchten de ronde, die melding maken van een op handen zijnde opstand in Syrie. Men doet nog alle moeite om deze geruchten den kop in te drukken, doch toegegeven dient te worden dat zij zeer waarschijnlijk klinken Wat het uitbreken van een opstand in Syrie beteekent weet mm in Europa niet genoeg. Syrie is vrij wel geheel bewoond door Arabieren. Van de oude Syrische bevolking zijn slechts de Christelijke stam- men der Nestorianen overgebleven, wier aantal men op 500 a 700.000 kan schatten. Daarnaast wonen in Syrie nog ongeveer 200.000 Armeniers. Alle andere inwoners Syrie zijn echter Mahomedaansche Arabieren. Een opstand in Syrie zou dus be^eekenen een opstand der Arabieren, agitatie onder het Arabische ras. Het Arabische ras bewoont echter niet alleen Syrie, doch ook Mesopotamia, Iraq en het eigenlijke Arabie alsmede Egypte en een groot deel van Indie. Een opstand der Arabieren zou dus in korten tijk een groo ten omvang aannemen. Frankrijk alleen zou nooit in staat zijn dezen opstand het hoofd te .bieden, terwijl bovendien het Engelsche wereldrijk in een zijner zwakste plekkeu er door zou worden getroffen Doch, zooals in Syrie, gist het in de ge heele Mahomedaansche wereld De droom van de schepping van een nieuw Mah •medaansch wereldrijk, dat zich uitstrekt van Gibraltar tot Suez en van Konstantinopel tot Bagdad, houdt op dit oogenblik alle Mahomedanen bezig en de actie voor de aaneensluit;ng der Turken, Koerden, Arabieren en Berbers, wordt dage- lijks heftiger gevoerd. In Mahomedaansche kringen gelooft men dat het onderling verdeelde Europa thans voldoende verzwakt om dezen reeds eeuwen ouden droom der Mahomedanen te kunnen verwezenlijken. Een opstand van het Arabische ras zou tot een wereldbrand leiden, waarbij de wereldoorlog in het niet verzinkt. Men gelooft dat een opstand in Syrie het teeken zou zijn voor het begin van dezen nieuwen wereldoorlog. De Arabimen toch zouden aan hun zijde krijgen de Turken, de Perzen, de Mahomedaansche Indiers, de Egyptenaren, Tripolitanen de Algerijnen, de Marokkanen en de Barbers Om de hierboven genoemde redenen volgt men te Rome, te Parijs en te Londen met buitengewone belangstelling de gebeurte- nissen in Syrie. WATERPROEVERS. Sedert eenigen tijd heeft de stad Parijs ambtenaren aangesteld, die uitsluitend tot taak hebben, ieder uur het water uit de leidinq te proeven. Dag en nacht zit er een ploeg in het proeflokaal. DE AARDBEVINGEN IN ZUID-ITALIe. Twintigduizend personen hebben deel genomen aan een processie ter eere der H. Maria van Rillata, de beschermvrouwe van Cerignola, waarbij deze heilige werd gebeden. de stad te bewaren voor ver- woesting door aardbevingen, die de streek thans teisteren. De boerenbevolkinq slaapt, uit vrees voor de gevolgen der aardschokken, op het open veld. TER NEUZEN, 7 Aug. 1925. NED. HERY. KERK. De Synode heeft uit haar verschillende fondsen o. a. de volgende toelagen verleend Uit het fonds voor noodlijdende kerken, aanCadzand 3000 voor herstel van het muurwerk der kerk. Uit het fonds ter voorziening in de geestelijke behoeften van gemeeiden, waar eigen middelen ontbreken aan Ter Neazen 100 voor lokaalhuur tot het houden van godsdienstoefeningen te Sluiskil. Uit het fonds tot verbetering der schraalste predikantstraktementen Hansweert J 250, Hoofdplaat 500, Waterlandkerkje 650, Retranchement 258, Sas van Gent 160. Uit de generate kas Ter Neuzen, voor den godsdienstonderwijzer te Sluiskil 200. BOSCHKAPELLE. Onze dorpsgenoot, de Weleerw. heer Jos. Mangnus, priester uit 't seminarie te Hoeven, is door Ziine Em. den Kardinaal Mercier te Mechelen als rinderpastoor be- noemd te Capellen bij Antwerpen. Door Zijne Doorl. Hoogw. den Bis- schop van Breda is in de plaats van wijlen den heer Aug. Mangnus als kerkmeester benoemd, diens zoon Petrus Mangnus. De uitgaven aan de werkloozenkas bedroegen bij den bouwvakarbeidersbond in Januari f 122,40, in Februari f 7, totaal f 129,40; bij den Landarbeidersbond in Januari f 399,20, in Februari f 661in Maart f 261,20, in April f 48,80, totaal f 1370,20. KLOOSTERZANDE. Maandagnamiddag had alhier een droe- vig ongeluk plaats. Het 7jarig zoontje van den landbouwer P. Stallaert, mocht van zijn vader meerijden op een wagen vlas, die bestuurd werd door een der knechts. Vlak bij 't ouderlijk huis kantel- de de wagen en kwam 't kleine kereltje in een moddersloot terecht, waar hij een deel van 't vlas op zich kreeg. Voordat t vlas verwijderd was, was t knaapje reeds gestikt. Kunstmatige ademhaling toegepast door een ontboden dokter, mocht niet meer baten. (Zel.) RECHTSZAKEN. OPZETTELIJK NIET UITWI1KEN. Op 3 Aug. 1925 heeft voor het Kan- tongerecht te Goes terechtgestaan P. M., 37 j., landbouwersknecht te Nisse wegens het als bestuurder van een met een paard bespannen voertuig opzettelijk niet uitwij- ken bij het ingehaald worden van een auto. Bekl. beweerde onder andere, dat hij de signalen dat uitgehaald moest wor den niet' had gehoord. Hetgeen niet voor waarheid kon worden aangenomen, daar door een in de auto gezeten veldwachter was gezien, dat bekl. zelfs op de signalen heeft omgekeken maar geen aanstalten maakte om uit te wijken. De Ambtenaar O. M. eischte tegen deze bekl. f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. De kanton- rechter onmiddellijk uitspraak doende veroordeelde bekl. overeenkomstig deze eisch. Veroordeelde heeft direct tegen deze uitspraak appel aangeteekend. Het O. M. evenzoo. EEN STRAATROOVER DOOR BURGERS GEPAKT. Toen een dame te Amsterdam van de Marnixstraat via het Raamplein naar de Leidschegracht wandelde, werd zij op ge noemd plein plotseling aangegrepen door een haar oiibekend en in een lichtgrijs costuum gekleed persoon, die haar hand- taschje uit de hand rukte, en zich daarmee ijlings uit de voeten maakte. De juffrouw riep direct uit alle macht: Houdt den diefop welk geroep de aandacnt van eenige burgers getrokken werd, die on middellijk een "klopjacht organiseerden, welke tot resultaat had. dat de brutale straatroover op een der bruggen van de Leidsche gracbt gegrepen werd. Een der achtervolgers, die dicht in de buurt woonde, nam den dief voorloopin mee naar huis, alwaar hij in afwachting van de komst der inmiddels gewaar- schuwde politie werd opgesloten. Na af- loop van dit „voorarrest" werd hij op bureau Leidsche-plein in verzekerde be waring gesteld. AUTOBUS AANGEREDEN. Het kerkelijk zangkoor te Spekholzer- heide zou, vertelt het Limb. Dagblad, een uitstapje maken naar Spa. Hiervoor was de groote bus van Sch. uit Kerkrade ge- engageerd. Tot Dolhain (B.) ging alles goed. 'Bij het afdalen van den steilen berg bemerkte de chauffeur te laat, dat de siag- boomen van den spoorweg waren neerge- laten. Ondanks het krachtig refeimen, bot- ste de bus met flinke vaart tegen den slag- boom, die als een lucifer afknapte eh kwam op het eerste spoor terecht. juist op het oogenblik, dat op het volgende spoor de sneltrein passeerde. De waaen werd deerlijk gehavend. Geen enkele ruit bleef hee' De veeren sprongen stuk. tefwi'l de voorste spatborden afgerukt werden. De inzittenden werden door elkander geschud en bekwamen door de glasscher- ven niet ernstige verwondingen. Het gehavend voertuig werd van de lijn afgetrokken. De zangers zetten de reis per trein voort. ERNSTIG GEWOND DOOR BENZINE. Toen de heer Abbenhuis te Velp bezig was om een soldeerbout gloeiend te ma ken voor het stoppen van een lek in een benzinebus, geraakte de benzine in brand en sloeg de vlam hem in het gelaat. De ongelukkige liep ernstige brand- wonden op en kreeg gloeiend soldeersel in de oogen. Men vreest voor het be- houd van zijn gezicht. TEGEN EEN TELEFOONPAAL GEREDEN. Maandagmiddag is de rijwielhcrsteller H. Jansen uit Kootwijkerbroek, drurdat hij even omkeek, op den weg tusschen Eede en Harskamp met zijn motor tegen een telefoonpaal gereden. Zwaar aan het hoofd gewond, is hij per auto naar Arn- hem vervoerd. BRANDWONDEN. Zondagmiddag zijn de kleertjes van het 5jarig zoontje van S. te Heerlen in aanra- king gekomen met het vuur van een gey ser. Het kind heeft hevige brandwonden gekregen en is's avonds overleden. OVERREDEN EN GEDOOT Maandagavond is bij Marssum .en 6jarig jongetje, dat plotseling achter een melkwagen vandaan kwam, door een auto overreden en gedood. HET DRAMA IN DE CORVER- STRAAT TE ROTTERDAM. Sedert de tragische gebeurtenis in de Corverstraat, waar een arbeider zijn vijf- jarig dochtertje zoo mishandelde, dat het aan de gevolgen overleed, wordt 't huis waar nog de grootouders en een bejaarde tante van het meisje wonen, avond aan avond als het ware belegerd. De politie- bewaking in de Corverstraat en omgeving is versterkt. Telkens moeten harde Hap pen worden uitgedeeld om het publiek tot doorloopen te dwingen. Vooral de va- cantievierende jeugd is de oorzaak van de ongeregeldheden, doch ook de ouderen en niet alleen uit de omgeving van de Corverstraat, maar uit heel Rotterdam en zelfs daarbuiten, drijven hun nieuwsgie- righeid zoover. dat de politie verschillen de malen tot afzetting van de Corver straat heeft moeten overgaan. Niemand mag 's avonds in die straat aan de deur staan of de ramen geopend hebben, ter wijl men zonder noodzaak de straat niet door mag. Ook op andere wijze wordt den be- woners van het beruchte huis het leven pndragelijk gemaakt. De winkeliers uit de buurt weigeren eenparig hun levensmiddelen te verschaf- fen, zoodat de politie het gezin^ van het noodige moet voorzien. Zondaoavond is het rustig geweest in de Corverstraat. Uit het Engelsch van HAROLD BlNDLOSS. 57) (Vervolg.) Bij dat vooruitzicht onderging de hou ding van den jongen man een algeheele ver'aftdering; hij liet zijn superieure pose vallen; hij toonde zich nu, wat hij in wer- kelijkheid was, een zwakke jongen, die voor niets ter wereld de beschuldigde in een tweeden krijgsraad wilde zijn. Hij boog zich iets naar Miss Barrington toe: zijn handen voor hem op tafel sidderden van servositeit. „En als ik alles beken, mevrouw? vroeg hij heesch, ..wat doet u dan? Niets," mengde Maud Barrington zich in het qesprek. ..op conditie, dat je binnen een maand uit Silverdale weg bent. Ferris staarde haar ongeloovig aam Dat kunt u niet meenen. Ten eerste houd ik van dit soort werk en dan... niemand zou me op t oogenblik voor de boerderij willen geven, wat ze qekost heeft. En tus schen gewone boeren zou ik 't niet uit- houden." Het meisje keek hem koud aan. ,.Z,eker meen ik wat ik gezegd heb. En als je zoq verstandig bent, de boeren niet omtrent de reden van je wenqaan hier in te lichten, zullen zii het misschien we! met iou v.it- houden. En wat je boerderij betreft die wordt overgenomen voor den prijs. dien je ervoor qegeven hebt. Ferris sprong van zijn stoel op. ,,Laat me zoo niet weggaan. luister naar me. Sil verdale is de eenige plaats in Canada waar je werken kunt en toch ook als heer ]even als er iets van me terecht wil komen, moet ik hier blijven. U weet niet, wat't me kosten zou, om hier weg te gaan alles wil ik doen om 't goed te maken een cheque naar t gasthuis in Winne- peg sturen en zelf hongerlijden om 't be- draq op te sparen als u daarmee dan maar tevreden bent. Alles wat u wilt.^J weg^egaan maar stuur me in Godsnaam niet weg! Hij bad en smeekte: door zijn volkomen gemis aan zelfbeheersching was hij op dat oogenblik tot alles in staat geweest. Maar terwijl Miss Barrington met een mede- lijdende uitdrukking in haar oogen op zijn wanhopigen toon reageerde, had hij op Maud juist een tegenovergestelde uitwer king. Ze voelde zich nog harder en kou- der worden bij de gedachte, dat een ver- achtelijk wezen als dit het gewaagd had om een krachtigen man als YVitham iets aan te doen. waardoor hij nu machteloos was. ,,Neen", zeide ze beslist, ..als we dat goedvinden zouden we niet jou. maar ie moeder en zusters, van wie je het geld af- bedelen zou. treffen. Je hebt te kiezen tus schen weggaan hier of het verhaal en de bewijzen ter kennis van Colonel Barring ton." Ze zat voor het open venster; haar qe- zicht had ze naar hem toegekeerd. haar bruine oogen keken hem koud, minach- tend aan. Het felle ochtendlicht deed haar haar warm glanzen. en gaf de zacht- gezonde wang en mooien slanken hals de creme-tint van oud ivoor. Zooals ze daar zat. biina onbeweeqliik. met die strenpe uitdrukking op haar gezicht, was ze noq mooier dan anders. In zijn radeloosheid en teleurstelling sloeg zijn jongensachtige verliefdheid, die zijn ondergang geworden was, in zinnelooze woede om. Zijn ge zicht zag vlekkig rood en toen hij begon te spreken klonk zijn stem heesch. ,,Je hebt geen medelijden met mij, om dat hij 't is dien ik geraakt heb. barstte hij uitHet eenige wat mij spijt, is, dat 't me mislukt is; als dat paard hem doodgetrapt had. zou ik met genoegen weggegaan zijn. Er is een tijd geweest. dat ik je aanbad, dat je alles met me had kunnen doen, wat je wou... nu ga ik weg... tenminste nog een troost, dat ik het niet zal behoeven aan te zien, dat die sme- rige bedrieger jou neertrekt in de mod- der, waar hij zelf in thuishoort. Maud Barrington was heel bleek ge worden; zonder een woord te zeggen bleef ze hem met haar groote oogen strak aan- kijken; haar tante daarentegen stond on middellijk op en ging naar het buffet, waarop een kleine gong stond; met het metalen staafje in haar hand keerde ze zich om. ,,Wil je uit eigen beweging gaan, Fer ris?" vroeg ze. ,,of moeten we je door een van de knechts eruit laten zetten?' De jongen begon te lachen op een ma- nier, die de oude vrouw even het hoofd deed afwenden. ,,Ik zal wel gaan maar laten we voor een keer eerlijk zijn. Ik heb het om haar gedaan was 't een andere man geweest. dan zou ze me vergeven hebben." Na een overdreven diepe buiging keer de hij zich om en ging tartend-lanqzaam de kamer uit. Toen de deur achter hem dichtsloeg, keken de beide vrouwen el- kaar aan. Het zachte gezicht van de oude was verhit van drift, Maud daaren- f vrouw tegen was mstig, alleen heel bleek. ,,Dat er zuiKe mannen zijn, was t eenige wat ze zeide. Ter wille van het verdriet, dat ze onder dat kalme uiterlijk vermoedde, bedwong Miss Barrington toe.- haar drift; ze stond op en legde even licht ,,Ssaar haar hand op den schouder van het jonge meisje. ..Gelukkig zijn er niet veel zoo.' zeide ze. Toen, na een oogenblik van stil- zwijgen, ging ze voort: ,,Maar t is nu zaak om Dane te laten weten, wat er ge- beurd is. Als we niet snel handelen loop je de kans. dat dit verhaal verspreid wordt. Dat wil je toch zeker niet?' Een oogenblik steeg Maud het bloed in een brandenden bios naar t gezicht: toen stond ze op en liep de kamer door, bij de deur keerde ze zich om. ,,Neen"," zeide ze toen; even aaarna sloot ze de deur zacht achter zich dicht In gedachten verzonken bleef de oudere vrouw een poosje bij t buffet staan; t*oen, alsof ze opeens tot een besluit gekomen was, ging ze aan de schrijftafel zitten. Het was maar kort, het briefje dat ze schreef. niet meer dan twee of drie regels, maar 't gevolg ervan was, dat Dane, vergezeld van Ma'cdonald een uur na 't ontvangen van het korte episteltje, met een wagen voor de boerderij van Ferris stilbield. Zonder leveru te maken gingen de beide mannen naar binnen: in de groote kamer naast de deur vonden ze den eigenaar van de hoeve druk bezig met het sorte&- ren van stapels brieven en documenten. ,,Kom morgen liever terug," zeide hij zonder op te kijken. „Zien jullie niet. dat ik 't op 't oogenblik te druk heb. We! verduiveld, waarom trekken jullie niet op." Dane legde hem een hand op den 1 HET DOODEN VAN SCHAPEN. De marechaussee te Sloten (Fr.) heeft aldaar aangehouden en gevankelijk naar I Leeuwarden vervoerd en ter beschikking van den officier van justitie gesteld den schouder. „We wachten op jou. Jij gaat met ons mee." Ferris draaide zich om en keek hem ongeloovig-verbaasd aan. ,,Waar naar t station in de nederzetting," antwoordde Dane droogjes. ..En van daar uit mag je 't zelf zeggen. Maak nu geen drukte dat geeft je toch niets en wat je boerderij betreft, kan ik je de verzeke- ring geven, dat er behoorlijk zorg voor gedraqen zal worden tot je hern^ verkocht hebt. Zou je je maar niet klaar gaan maken?" lets in de langzame, rustige stem qaf Ferris de overtuiging, dat tegenwerpin- gen maken nutteloos zou zijn; hij begreep. dat de beide mannen geen oogenblik zou den aarzelen om kracht te gebruiken, wanneer dat noodig mocht zijn en op hulp van zijn knechts behoefde hij niet te rekenen. it ..Dat had ik kunnen verwachten zeide hij hoonend. ,,'t Is natuurlijk niet geoor- loofd om het .nichtje van onzen geachten leider de waarheid te zeggen. Weten jul lie, wat ik gedaan heb?" ,.We weten. wat je dien avonc van den brand gedaan hebt," antwoordde Dane koel. ..Ik zou gedacht hebben, dat ie daarmee tevreden geweest was. Wel. ik heb me nu aan nog iets ern- stigers schuldig gemaakt," zeide Ferris. Als je't graag weten wil, wil ik het je met genoegen vertellen. De vingers van Dane sloten zich als een schroef om zijn arm ..Als je t waaqt, dreigde hij hem. ..sla ik je bont en blauw. (Wordt vervolqd.) TAN iutfjua tfMMMUNMf- jsMeEaac;mgnwawnn—

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5