predikbeuhtenT oedzaqn. Voeten PCIROL 6EMENSDE BERfQHTEN, Er is in enkele bladen op gezinspeeld dat men bij de beoordeeling van het Ver- drag moest bedenken. dat het is opge- maakt in het licht der omstandigheden van het jaar 1919 en ,,met een stok ach- ter de .deur' Zulke beweringen gaan uit van ongenoemden, die beweren in den loop der zaken eenigszins te zijn ingewijd. Zondag 9 Aug. 1925. rijksdaglid IN onmacht. vergiptiging van zijn ouders. Wiiselkoapseii. of Zeeuwsche polders raken, als volkomen j bevoegd moecen worden besciiouwd. Wij zijn ook overtuigd, dai de talrijke bezwaren, die in verschillende bladen door meerdere schrijvers zijn opgesomd, in verschillende aan de Regeering, sinds de verscnijaing van het Voorloopig Ver- slag der 1 weede Kamer, uitgebrachte ad viezen, zijn versterkt. Dat onze Regeering, tOen de Beigische daartoe den wensch te kennen gaf. zich bereid verklaarde tot het treffen van ver schillende regelingen omtrent'bestaande kwesties, is volkomen verklaarbaar en toe te juichen. Zij kon. naar wij meenen, die onderhandelingen voeien als volko men gelijkgerechtigde, en dan behooren toch de nadeelen niet geheel aan den eenen kant te zijn. Ook in Nederland be- staan wenschen en behoeften, die op eene oplossing wachten. Er zijn er wellicht meer. doch een noodzakelijke oplossing is ons in het bijzonder bekend. Door bijzondere omstandigheden ble- ven wij zelf niet onkundig van een ge- deelte van 't verloop dezer zaak. We heb- ben nimmer den indruk kunnen krijgen, als op de eenmaal te verwachten onder- handelingen gezinspeeld werd, dat Neder land daarbij ten opzichte van Belgie zou staan als schuldenaar en dat men niet als volkomen gelijkgerechtigde tegenover van die zijde tot ons te richten verzoeken, wederkeerig eischen zou kunnen stellen, en werden zelfs in die richting besprekin- gen gevoerd. Het is vermoedelijk ook slechts aan een misver^tand of onjuist ad- vies te danken, dat geen resultaat ver- kregen is. TER NEUZEN, 7 Aug. 1925. FRANSCH M. O. Voor het examen Fransch M. O., ge- houden te Utrecht, is geslaand de heer C. Riemens. vroeger onderwijzer te Hoek. LAMSWAARDE. Bij het kort maar hevig onweder, dat Donderdag boven onze plaats heerschte, had er een droevig ongeluk plaats, doordat de werkman v. L. door den bliksem doodelgk getroffen werd, toen hi) schuiling in een graanhoop zocht tegen den regen. Ned. Herv. Kerk. Ter Nsuzen 9j u. ea -2 u.. Ds. A. Timmerman. Deze Zondag zijn nog AL1.E plaatsen in de Kerk bezitbaar. Sluiskil. 9J u. en '2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9j u., leesdienst en 2£ u., Ds. E. Raams, Bediening van den H. Doop. Zaamslag. 9} u., leeskerk en 2k u., dhr. J Korten- hoeve van Heemstede. Axel. 9k o., Ds. E. Raams. Sas van Gent. 9| u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Axel (Kijkuit). 's avonds 6 u. (Zomert.), Ds. Post. Hoek. Gereformeerde Kerk 10 u. en 3 u., Ds. B. Vanhaelen en 6} ti. (offic. tijd), Ds. J. v. d. Berg van Rotterdam (Feijenoord), Propa- gandarede voor de Geref. Jongelings- vereeniging Excelsior Chr, Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 91 u. en 2} u., Ds. Tolsma.. Gereformeerde Gemeente. VI ooswij kst raat Ter Neuzeu. 10 u., 3 u. en u., Ds. Neerbos. Oad-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswtjkstrdat). Ter Neuzen. 10 u., 3 a., en u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). 94 u. en 21 u., leeskerk. Lokaal ..Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen fij u., Evaugelisatie. Axel ft. K. Karkdienaten te Ter Neusen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 94 en 10 our. Namiddags om half drie Lof. ,DE KONINGfN EN HAAR N'AAMGENOOTJE. Te Bunschoten is in den watersnoodnacht van 1916 een kind geSoren, dat aangegeven is als Aartje Vedder, welke voornaam eenige jafen later is veranderd in Wilhelmina". Dit kind heeft de bijzondere aandacht van H. M. de Koningin en ontvang! dan ook nu en dan kleine geschenken van Hare Majesteit. V^erleden week, aldus meldt het Utr. Dbld. kwam H M met de Prinses per auto van Soestdijk naar Bunschoten tot den ingang van het dorp. Reiden be- stegen daarna bun rijwiel en onderweg vroeg H. M. aan een kind waar de wed. Vedder woonde met haar dochtertje „Wil- helmina". 0, dat is mijn moeder juffrouw, antwoordde het kind en zij zeide meteen waar moeder woonde. H M. bracht met Prinses Juliana een bezoek bij de wed. Vedder en informeerde met veel belangstelling naar het gezin en naar Wilhelmina, die thans 9 jaar is. Eenige oogenblikken later kwam het kind thuis en H. M. gaf de kleine een hand, waarna het meisje voor H. M. een school- versje op zeide en een psalm vers. H. M. was zeer met de kleine ingenomen en nam met een handdruk afscheid van moeder, dochter* en Wilhelmina. Wilhelmina oiatving van H. M. een grooten kaatsbal in net, waarbij H. M. haar den raad gaf er m de vacantie maar prettig mede te spelen. VERDRONKEN. Nabij de Moerdgksehebrug is de 19-jarige H. Lips uit Klucd-rt, die lijdende was aan vallende ^iekte, te water geraakt en ver- dronken. EENNOODLOTTlGE A CHTERVOLGING Zondagmiddag liepen de drie gebroeders J H en J. de V. le Z utelaren steeds praa jes verkcop^nd langs den weg, waarom de pobtie het niter oordeelde, ze in bewa ring te stellen. Zij nanu-n de vlueht door over het kanaal te zwemmrn. De Rijks veldwachter. dit ziend* giug per Sets de brug rond, om hen aan de audeie zyde te krijgen, waarop J. de V. zich weer te water begaf en in de diepte zonk en spoedig daarna dood werd opgehaald. ON VOORZICHTIGE F1ETSERS. Op den Velperweg onder Arnhem fietsten Dinsdagavond twee jongens op een rjjwiel. De 17 jarige J. R., die dwars p den stuur- stang zat, greep zich vast aan een voor- hjjrijdende tram. Reiden kwamen te alien. J. R. raakte under de tram en.werd over- reden. Hij werd in de woning van Minister De Geer binnengibracht, waar hij na eenige minuten overleed. BENZINE-RESERVOIR IN BRAND. Te Venlo passeerde langs het postkantoor een motorrjjder, die niet bemerkte, dat uit zijn benzinereservoir de vlam sloeg. Door hem een halt toe te roepen, is erger voor- komen, want bij stilstand sloeg de vlam hoog uit, zette zjja kleeren in brand en bezo'gde hem ernstige brandwonden. Door spoedige hulp werden de vlammengebluscht. OVERLEDEN. De heer J. Gaakeer te Stavenisse, die 1 rijdag met paard en kar in hot-irg kwam met een autobus en uit het rijtu g geslin- gerd werd en daardoor een hersenfractuur kreeg, is zonder tot bewustzg'n te zijn ge- koimn, in den ouderdom van ruim 51 jaar overleden, nalatende een weduwe en 13 kinderen. De overledene was lid van den gemeenteraad, w-Thouder, ouderling der N. H. Gemeente enz. MORPHINE, le Oudeschai s (Gris een Duitscher aangeliouden, die met de vereischte papieren voor grecsverkeer tad en die tunes mor phine bij zich bleek te hebben, waarvan de invoer verboden is. Hij is ter be chikking van de justutie te Winschoten gesteld, HANDTASCHJE ONTRUKT. Op bet Raamplein te Amsterdam heeft AV oensdagavcnd een man een dame een handtascbje ontrukt. Burgers hebben den •mover gegrepende politie heeft hem daarna opgesloten. Mevrouw Arning, socialistisch Rjjksdag- Ld, viel demr dagen tengevolge van de uitputtende zittiDgen der laatste dagen, in den Rjjksdag in onmacht. Daar het on- mogeljjk bleek haar bij te brengen, ;s zij naar een z:ekenhuve gebracht KERKROOF. In de St. Dominicuskerk te Ravenna hebben dieven zich laten ir sluiten, die tijdens den nacht versch liende kostbare roorwerpen hebben gestolrn. Het is hun echter niet gelukt de kasten in de sacristie, waar zich groote kostbaarheden bevonden, te openen. De daders zjjn tot nu toe onbekend gebleven. De mecanieun Robert Muller uit Essen, die het vorig jaar twee maai ter dood veroordre'd is wegen9 vergiftig'rg van zjjn ouders, (hjj had hun geld witlrn hebben om te kunnen trouweu), welke straf, omdat hij bleef ontkecnen, in levecslange ge- vangenisstraf was veranderd, heeft thans zijn misdaad bekend. EEN 00NSC1ENT1EIISE FAILLIET. Uit Londen wotdt gemeld E-n buitengewoon gunstige oplossing voor de crediteuren heeft Woensdag e n faillissement gevonden, dat nog uit 1894 dateerde. De gefailleerde, wiens naam ni't wordt genoemd, had in 1911, dus na 17 jaar, zijn scbulden tot den laatsten penning be- taald en Woersdag herft hg de rente over die 17 jaar, tegen 4 ®/0 berekend, zijnen crediteuren als bonus" thuisgostuurd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. INGfE ZONDEN IEDEDEEL1NGEN. Stukgeloopen, branderige, door eelt of knellend schoenwerk pijnlijk ge- worden voeten, verzacht en geneest men met 30-60-90 ct. STRENGE WINTER VERWACHT. Dit de mededeeling ven Gabriel aan de Academic der Wetenschappen te Parijs blijkt, dat de winter van 1926 bijzonder streng zal zijn. Dit Didt hij af uit de periodiciteit eerer rr-eks 744 jaren in verband met de zon en de raaan. In deze reeks zjjn 2 perioden van 372 en 4 van 186 jaar te onderscheiden. Deze kringloop was tot nu toe onbekend. Gabriel heeft de beteoi-enis er-an voor astron mie en meteorologie gevonden. De strenge winter 1917 corres- pondeert. hij bijvoorbeeld met dien van 1544. Die op zjjn beurt komt overeen met die van 1539, 988 eo 881. Winter 1740 was buitengewoon streng. Seine en Theems bevroren en bruggen bjj Ronaan werden weggeslagen. Dit zou zich dus aai staanden winter moeten herhalen overeenkomstig die van 955 en 1553, welke met 1740 corres- poideeren VROUW VERBRAND. In haar woning aan de Bnelschelaan te Rotterdam bad een 3ljarige juffrouw de onvoorz chtigheid epn brandend petroleum- stel met olie te vullen. Haar k'eereu vatten vlam en in een oogwenk stor d de vrouw in brand. Gille; d snelde /ij de straat op, waar buren h*ar kleeren met doeker, doufden. Naar het ziekenhuis ver- voerd is zjj aan de bekomen wondec ovcr- iedf n. NA DE KERMISVREUGDE De schilde sknecht v. D., wonerde te Langbroek, die 's avonds ke mis had ge- houden te Wijk bij Duurstede, hetftonder deu invloed van sterken drank zgu weg naar huis toe niet kunneu volbrengen en is op den zaudweg te Wijk bij Duuistede ter hoogte van de boerderjj van den heer van den H. vermoedelijk biijven liggen en door de tram, die om 11 uur's avonds uit Wijk bjj Duurstede vertrekt, overreden, waarbij een zijner beenen even onder de knie werd afgereden. Omstreeks 2 uur s nachts werden de bewoners van genoemde boerd' rij door zjjn gekerm gewekt, waarna men onmiddellijk den geneesheer uit Wijk bij D' urstede en de politie heeft gcwaar- schuwd. Nadat een cerate verband was gelegd, werd v. D. onmiddellgk door eet: g re- quireerde auto door de politie naar de Rijksklinieken te Lftrecht overgebracht. KOE EN VEULEN. Op de te Ass-n gehouden locale keuring, uitgaande van de Prov. Regelirgscommissie van de paardenfokkerij in Drenfhe, was verschenen een veulen, dat gezoogd werd dooreen koe. Het dier toonde zoo'n groote aanhankelijkheid voor zjjn vreemde moeder, dat zjj maar te zamen waren ge- komen. Hot wonderljjke duo, dat in het bezit is van den heer Levie te Assen, had zeer veel bekijks. EEN GEVAARLIJK BEGIN. De burgemeester van Doetinchem dagen een auto. Op een avond zat de burgemeester voor het eerst zelf achter het stuurrad en naast hem de gemeente-secretaris van Doetinchem. Na een poosje Verlangde de burgemeester, dat ook de secretaris eens zou sturen. Deze maakte aanvankelijk bezwaren, maar zwichtte ten slotte. Uit de richting van Zeddam kwam een wielrijder, de heer K.. uit Zeddam, met zijn zoontje achterop. De fietser, de zig-zag bewegingen van den auto ziende, trachtte zich ter zijde van den weg in veiligheid te brengen. Door verkeerd uit te wijken, n.l. naar links werden niettemin vader en zoon aange- reden en tegen een winkelhuis gekneld. Beiden werden in zeer ernstigen toestand in het ziekenhuis opgenomen. De ma- rechaussee heeft een uitgebreid onder- zoek ingesteld. TE LAGE AANGIFTE. Bij de inspectie van de belastingen te Amsterdam bestond het vermoeden, dat de directie van een bouwmaatschappij een bedrag van vier ton te laag als haar in- komsten had opgegeven. In verband hier- mede vervoegden zich Donderdagmiddag de substituut-officier. Mr. Van Lier, de rechter-commissaris, Mr. Dons, een grif- fier, een inspecteur van politie, benevens twee rechercheurs aan het kantoor van bedoelde maatschappij. De boeken, als- mede de daarop correspondeerende be- scheiden werden in tegenwoordigheid van de firmanten in beslag genomen en vervolgens naar het Oost-Indisch huis vervoerd. Het onderzoek is daar reeds begonnen. De firmanten handhaven hun opgave. ONDER DEN WAGEN. Zondagavond omstreeks 11 uur stond op den Geldropschen weg onder de ge meente Geldrop nabij de grens van Eind hoven A. de Lepper uit Eindhoven zijn motor te repareeren, toen van weerskan- ten auto's kwamen aanrijden en wel een autobus van den kant van Geldrop en een luxe-auto uit de richjing Eindhoven. Ver moedelijk ten gevolge van de verblinden- de verlichting van de luxe-auto bemerkte de autobus-chauffeur den motorrijder niet. Deze werd aangereden en kwam onder den wagen terecht. Bewusteloos werd hij eronder vandaan gehaald. Hij bleek ver- wondingen te hebben aekregen aan hoofd en beenen. Een der beenen was gebro- ken. De toestand van den man, die ver moedelijk ook een lichte hersenschudding heeft gekregen. wordt ernstig geacht. De motor is geheel vernield. EEN ENGELSCH JOURNALIST OVER ONS LAND. Een medewerker van de .Daily He rald" vertelt in zijn blad van een uitstapje dat hij naar onze lage landen maakte. Wat hem op zijn reis het meest trof, wa ren de venijnige beten van de Amster- damsche muskieten en de groote ver- scheidenheid van versche bloemen, zoo- wel in de winkels als op straat. En ver- der uit hij zijn verwondering over de zonderlinge gewoonte, die in Amsterdam bestaat, waar de klokken iedere dertig minuten het heele uur doen hooren, zoo- dat men nooit kan weten. of men op moet staan dan wel zich de weelde van nog een half uurtje luieren mag veroorloven. De Engelschman prijst voorts de bos- schen in de buurt van Haarlem en bewon- deft de natuuriijke gratie van onze boe- rinnen. wien men het aanziet, dat ze nooit nauwe rokken of hooggehakte schoentjes droegen. Hij vindt de prijzen in de restau rants hoog, die van de sSehoenen laag en ten slotte raakt hij niet uitgepraat, over de nieuwe architectuur. zoowel van de open- bare als van de particuliere gebouwen. Holland schrijft hij, ..cultiveert een stijl, die zich volkomen aansluit bij onzen tijd. en er een der merkwaardigste uitin- gen van is." TAAIE KOST. De paardenkoopman Andre Fraysse, woonachtig in een Fransch provincie- stadje, was weduwnaar geworden. En zijn verdriet was groot. Want het geld, waar- mee hij zaken deed, was eigendom ge- weest van zijn vrouw en deze had haar bezittingen grootendeels aan een familie- lid vermaakt. Fraysse en zijn moeder werden het er over eens, dat het testament verdwijnen moest. Zij begaven zich naar den notaris, die hun het testament zou voorlezen. Maar nauwelijks had dze achtenswaardige man diep adem gehaald en de voorlezing inge- zet. of de weduwnaar ontrukte hem het geschrift, stak het in zijn mond en at het op. Het is een feit, dat Fraysse voor dezen maaltijd moest boeten, maar het testament was verdwenen. MET ZIJN GELD VERLEGEN. De 85-jarige Amerikaansche filantroop Leopold Schett weet niet, hoe hij voor zijn dood van zijn geld moet afkomen. De meeste menschen gelooven, dat 't niet zoo moeilijk is, aan geld, ook al heeft men veel daarvan, een bestemming te geven. Schett weet dit, en heeft zich dan ook tot de bladen gewend, opdat die den lezers vragen, hem bij zijn menschlievende plan- nen behulpzaam te zijn. Voor eenigen tijd stichtte Schett een fonds van 2V7 millioen dollar voor arme knapen, maar er zouden nog wel dozijnen zulke fondsen moeten komen om Schett van zijn geld te verlos- sen. Wat zal het publiek nu voorstellen? EEN GOEDE NEUS IS GOUD WAARD. Op het kasteel van den prins Von Fuerstenberg bij Salzburg waren 's nachts juweelen van groote waarde gestolen. Verscheidene dagen was van de dieven fjeen spoor te ontdekken. totdat eindelijk de verdenking viel op een bediende van den prins. Een politiehond moest maar eens gaan ruiken. Dit geschiedde, en de bond rende onmiddellijk naar een afge- legen deel van het park, waar men in een oude vervallen put onder planken de ledige juweelendoos vond, die daar door den bediende verborgen was. Deze kon thans niet meer ontkennen en werd ge- arresteerd. DE HOTELROOF TE CHICAGO. Omtrent den hotelroof te Chicago wordt het volgende uit New-York aan de .Times' gemeld: Vijf bandieten, die alien onder den in vloed van sterken drank verkeerden, drongen op klaarlichten dag een der def- tigste hotels aan de Michigan Avenue, aan den oever van het Michiganmeer ge- egen, binnen. Overdag wemelt dit hotel van bezoekers, terwijl op straat door tal- rijke agenten het verkeer wordt geregeld. De bandieten begaven zich rec'htstreeks naar de deur van het administratiekantoor jedekten hun gelaat met maskers en tra- den met revolvers in de hand het kantoor binnen. Terwijl vier hunner den kassier met revolvers in bedwang hielden, dreef hun aanvoerder, een Indiaan, Texas Court genaamd, het overige personeel het kan toor uit en beroofde daarop den kassier van een bedrag van tienduizend dollar. Door een jonge vrouw werd (nadat zij zelf door den Indiaan was aangevallen en gewoijd) tenslotte de huisdetective ge- waarschuwd, die met een revolverschot den Indiaan verwondde, Deze wist zich echter op de been te houden en rende met drie der bandieten het hotel uit. Zij liepen naar den oever van het meer, waar drie van hen in gereedstaande auto's sprongen. De Indiaan spronn evenwel in een ver keerden auto, waarin hij door twee agen ten werd beschoten. aewond en ten slotte gearresteerd. Op den hoek van een straat kreeg de wagen .der bandieten een panne. Zij sprongen uit den auto en een hunner eischte een huurauto op, waarin een dame zat. Zij dwongen den chauffeur met de revolver in de hand met de grootste snel- heid weg te rijden. De auto van de politie achtervolgde hen. Bij het rijden vuurden beide partijen ettelijke schoten op elkaar af. De bandietenauto vloog ten slotte tegen een tramwagen op. Een der ban dieten sprong er uit, vluchtte in een zii- straat en verborg zich in een kelder. waar de politie hem vond en neerschoot. Hij was een voormalig kellner van het beroof de hotel. De zware doos, waarin zich het gestolen geld bevond. had hij bij zijn vlueht laten vallen. De twee anderen, die met hem gevlucht waren, wisten temidden van het drukke verkeer op straat te ontkomen. Een hunner werd evenwel kort daarop gevangen ~enomen, na een heviq qevecht met- de nolitie. De v'ifde. die zich in het '""^d ureter! te verberoen. trachtte nit epn achterdeur te ontsnaooen. doch vond twee oolitieaoenten teqenover zich. die hem na een heviqe worsteling teqen den orond «;1r,eqen F)e j-ndiaan Keznreek aaq ziin verwnndinnen zoodat het oenicht- rn lr <>r* o nro-rr-tl KUDDEN IN ZEE. Bii de Chafarinas-eilanden aan de Ma- rokkaansche kusc in de Middellandsche Zee. toeven groote kudden zee-leeuwen. Deze zee-zoogdieren maken het visscheri in die wateren lastig, ja onmogelijk. Soms vallen zij aan op booten waarin visschers hun bedrijf uitoeferten. DOOD AAN HET STUUR. Op een weg van Chemnitz naar Praag, is dezer dagen een chauffeur aan het stuur van zijn wagen plotseling overleden. De man schijnt zich nog even onwel ge- voeld hebben, want hij reed plotseling zijn auto aan den kant van den weg en stopte. Toeschouwers, verwonderd dat niemand uit de auto stapte, gingen kijken en ontdekten, dat de chauffeur overleden was. KOKEN OP IJS. Een Amerikaan uit Chicago, een zekere Andrew, heeft uitgevonden. dat men kan koken op ijs. Hij heeft ketels laten maken met een dubbelen bodem. Tusschen de beide bodems bevindt zich vloeibare zuur- stof, die een temperatuur van 344 graden beneden het nulpunt heeft. IJs werkt dus ten opzichte van de vloeibare zuurstof als hitte verwekkend en tengevolge daarvan gaat het water koken. DE GROOTSTE UICHTRECLAME TER WERELD. De Parijzenaars kunnen thans elken avond van een fantastisch schouwspel ge- nieten. In strakke lichtlijnen. gevormd door guirlandes van duizenden gloeilampen, teekent zich plotseling het machtige sil- houet van den Eiffeltoren tegen den don- keren nachth^mel af, om dan een oogen- blik later in een luchtig kleed van fonke- lende sterren gehuld te worden. Dan schiet een reusachtige, roode vlam om- hoog, waarna zich schitterend witte ster ren vertoonen, gevolgd door kometen met breeden gouden staart, welke in de woor- den ..Citroen" overgaan. De geleidelijke overgang van sterre- beelden en kometen tot letters van enor- me afmetingen (21 M. hoogte) is orqe- twufeld een buitenoewoon gelukkige oo- lossing van het zoo moeilijke probleem en kunst en letter-reclame op lampen worden voor deze lichtreclame ge- bruikt. Voor de electrische leidingen wa ren 34 K.M. kabel en 16 K M. draad noodig. De technische moeilijkheden, welke men overv/innen moest, waren niet gering temeer, waar het werk voor het grootste gedeelte op duizelingwekkende hoogte ge- schieden moest. De werklieden, die vo$t de montage op de spits van den toren zorgden, verdienden dan ook een uurloon van niet minder dan 250 francs. POLITIE. Op het bureau van politie alhier. zijn als gevonden gedeponeerd: een koperen gewicht, een kindersokje en een huis- sleutel. Rechthebbenden vervoegen zich aldaatr. Amsterdam, 7 Augustus 2 uur. Bieden. i_at en. Londeu 12,083/4 12,09i/2 Berlin 59,22 59,26 Paqjs 11,67 ll,691/2 Brussel 11,23 11,25 Weenen (per 100 sch.) 35,10 35,15 Vreemd Baukpapier. Duitsch 59,30 Fransch 11,65 11,70 Belglsch 11,221/211.27i/2 Oostenr(jksch (per 100 sch.) 35,12i/2 SCHEEP V AARTBE VVEGIN G. 4 Augustus. Eng. s.s. Charlwood, 3417 M3., ledig, van Newport voor Gent. Fransch s.s. Argonne, 5980 M3., ledig, van St. Nazaire voor Gent. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stuk- goed, van Antwerpen voor Gent. Noorsch s.s. Belfast, 5990 M3., hout, van Hermosand voor Gent. Eng. s.s. Glen Head, 4528 M3„ ge- mengd, van Gent naar Antwerpen. Belg. s.s. Alberta, 1044 M3., cement, van Gent naar Londen. Belg. s.s. Raymond, 627 M3., ledig. van Gent naar Ostende. Zweedsch s.s. Gusten, 1906 M3., ben zine. van Gent naar Stockholm. 5 Augustus. Fransch s.s. Astee, 3025 M3., ledig, van IJmuiden voor Gent. Zweedsch s.s. Trelleborg, 1889 M3., van Havre voor Gent. Zweedsch s.s. Forshut, 1861 M3., ledig, van Brussel voor Gent. Enq. s.s. Teeswood, 2446 M3., ledig, van Cover voor Gent. Duitsch s.s. Helene, 6119 M3.„ hout, van Uleaborg voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Wharf, 2585 M3„ stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Darlington. 3044 M3., stuk goed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stuk goed, van Gent-Ter Neuzen naar Londen. Fransch s.s. Radium, 4529 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux. Duitsch s.s. Dietrich Bohnekamp, 2769 M3., fosfaat, van Gent naar Antwerpen. Zweedsch s.s. Amity, 2061 M3., fos faat. van Gent naar Explia. Eng. s.s. Greatend, 4234 M3., ijzer, van Gent naar Middlesborough. Deensch s.s. Danery, 4232 M3., ledig. van Ter Neuzen naar Wiborg. Eng. s.s. Motto, 7622 M3.t ijzer. van Gent naar Granstone. Fransch s.s. Jumieges, 4832 M3., ge- mengd, van Gent naar Antwerpen. A. C LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA van Miramichi naar Li merick vertrok 6 dezer van Syd ney. s.s. MAGDALENA vertrok 5 dezer van Rosario naar St. Vincent voor orders. s.s. TERNELIZEN in lossinq te Ant werpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2