ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7794. Woensdag 5 Augustus 1925. DE INDRINGER 65e Ja&rgttiig. Plaatsingbij den Motordienst, BINNENLAND, FEUILLETON. BUITENLAND. nnu uriirtiTODDIIO- Voor binnen T€r Neuzen f 1,40 per 3 maanden ABO^NEmENTSPnlJo. Voor Ned. Indig en Amerika /2.70 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr per post /«,60 per jaar Voor *t overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor t buitenland alleen bij vooruitbetaling. 1 HET KABINET. De Staatscourant van Maandag bevat het Koninklijk besluit, waarbij ten eerste niet aangenomen wordt het aangeboden ontslaq van de heeren Colijn (Minister van Financien) en Van Karnebeek Mi nister van Buitenlandsche Zaken); ten tweede met inaang van 4 Aug. met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hen aan de Kroon en aan den lande bewezen. eervol ontslag wordt verleend aan de Ministers Ruys. Heems- kerk, De Visser, Westerveld. Van Dijk. Van Swaay, Aalberse en De Graaf; en ten derde benoemd zijn met ingang van 1 Auo. de door ons reeds medege- deelde nieuwe Ministers, onder vermel- ding, dat tijdens de ontstentenis van een Minister van Kolonien het beheer van het departement van Kolonien ad interim is opgedragen aan den Minister van Finan cien Colijn. SALARISSEN RIJKSPERSONEEL. Krachtens het Bezoldigingsbesluit 1925 wordt de bijslag voor de rijksambtenaren, die door de bezuiniging meer dan 10 pCt. in inkomen zouden dalen, alleen over 1925 uitaekeerd. Naar het Hand, verneemt. is Uit het Engelsch van Harold Bindloss. o 56) Vervolg.) „Ik heb u iets te vertellen, zeide hij, ,,iets dat Courthorne nu in geen geval weten mag en dat we ook later best voor hem stil kunnen houden. En wat den Colonel betreft, volgens mij zouden we er goed aan doen, om hem er eveneens buiten te houden. Als 't hem ter oore kwam, zou 't hem verschrikkelijk hinderen t is de eerste keer, dat zoo iets hier op Silverdale gebeurd i$ daarom vonden we t maar het beste. om eerst met u te gaan praten.^ ,,Je zult wat duidelijker moeten zijn,' zeide Miss Barrington rustig. Dane gaf niet dadelijk antwoord; onrustig draaide hij zijn hoed in zijn handen om en om. ,,'t Is iets heel onaangenaams," begon hij toen aarzelend, drie van ons weten het maar, en van die drie ben ik er een. En we hebben maatregelen genomen, dat het onmogelijk verder bekend kan wor den. Ten eerste is Ferris nog aan u ge- parenteerd en ten tweede heeft zijn familie thilis al genoeg verdriet en moeilijkheden gehad." Ferris?" Bij 't hooren van dien naam was het, of 't gezicht van Maud Barring- ton zich opeens verstrakte. ,,Je wilt toch niet zeggen ,,Ja, helaas, wil ik dat wel zeggen,' antwoordde Dane aarzelend. „Er zijn ver scheidene redenenmaar als u even wilt luisteren." In zoo weinig mogelijk woorden ver- telde hij den beiden vrouwen, hoe hij sinds zijn vertrek van de Grange, dien- op de door de departementen ontworpen begrooting voor 1926 op het behoud van dien bijslag gerekend, hetgeen wel niet zonder voorkennis van den Minister van Financien zal geschied zijn. EEN CONFLICT IN DE HAVEN. De Scheepvaartvereeniging „Zuid" te Rotterdam bericht: Een 24tal losse havenarbeiders weiger- den Zaterdag 25 Jyli nog een a anderhalf uur over te werken tegen het vastgestelde loon (niettegenstaande zulks geheel in overeenstemming is met de geldende loon- en arbeidsvoorwaarden)doch eischten een ongeveer drievoudige betaling. Bij de loonbetaling, hier over onderhouden, zagen 18 arbeiders het onjuiste van hun optreden in en aanvaardden alsnog de reglementaire betaling. Tegenover hen is het bij een waarschuwing gebleven. De andere zes werden gestraft met een week schorsing. Hun weekboekjes werden in- getrokken. Maandagmorgen weigerden de losse arbeiders aan de Maashaven zich voor elken arbeid beschikbaar te stellen, naar werd meegedeeld, als protest tegen dezen maatregel. Niettegenstaande elke reeele grond voor een conflict ontbreekt, blijkt, dat de zeshonderd a achthonderd losse ar beiders zich door het drijven van enkele laten beinvloeden. Het eenige gevolg er- van zal zijn, dat wederom eenige gezinnen de dupe worden van het onverantwoorde- lijk optreden van eenige opruiers. Om zeven uur verliep de aanneming van ha venarbeiders op de Rechter Maasoever zonder stoornis. Om tien uur stelde ook daar slechts een gedeelte zich beschik baar. DUBBELE BELASTING AAN DEGRENS. De correspondent der VN. R. Crt." te Brussel meldt In antwoord aan het Kamerlid V erachter, die er de aandacht der Belgische regeering op gevestigd had, dat landbouwers, die op Belgisch gebied wonen, maar land op Neder'andsch gebied bebouwden, dubbele belasting moeten betalen, heeft de Belgische regeering medegedeeld, dat er reeds offi- cieuse besprekingen met Nederland plaats gevonden hadden over deze dubbele be- lastingen evenals over ontduikin£ van belasting en dat deze besprekingen weldra hervat zouden worden DE TOESTAND. De Temps heeft dezer dagen, vermoe- delijk op grond van officieuse inlichtingen gemeld, dat de Franschen, voor zij met hun groot offensief in Marokko begon- nen, den aanval zouden afwachten, dien de Riffijnen tegen Wezzan voorbereid den. Die aanval is tot dusver schrijft de N. R. Crt. uitgebleven; wel gewagen En gelsche bladen uit Tandzjer van groote bedrijvigheid der Rif-troeoen, doch deze beperkt zich tot strooptochten van kleine benden en tot een defensieve actie op beide oevers van de Werga, waar Abd el Krim, die wel niet onkundig zal zijn van het Fransche aanvalsplan, loopgraven laat aanleggen. Aan weerszijden neemt men dus een af- wachtende houding aan en dit is te ver- zelfden morgen, door de hulp van de beide andere mannen, van de eene ont- dekking tot de andere gekomen was. Hij deed het verHaal zoo eenvoudig en zoo verschoonend mogelijk, maar toen hij zweeg zat Maud Barrington kaarsrecht, met een bleek gezicht en een geteekenden gloeienden bios van drift. Even keek ze naar haar tante; het gewoonlijk zoo vrien- delijke, zachte gezicht stond nu strak van verontwaardiging. ..Na dit kan Ferris niet langer hier blij- ven," oordeelde ze toen met koude beslist- heid. ..Maar eerst moet hij een behoor- lijke straf hebben. ,,Met t eerste ben ik het eens, ant woordde Dane. ,,Voor iemand met een karakter zooals dat van hem is er hier op Silverdale geen plaats. Maar wat 't twee de betreftdaar zijn heel wat bezwa- ren tegen. Dat gaat alleen, als 't je niets kan schelen, of je de algemeene aandacht trektenwe moeten hierin ook rekening met zijn moeder houden. Ze heeft haar anderen zoon al verloren - misschien herinnert u zich wel de manier waarop. Daarom ben ik met dit verhaal ook niet naar Colonel Barrington gegaan. Hij is wat kort aangebonden en' in zijn handelingen weleens wat overhaast. Miss Barrington keek hem dankbaar aan. ,,Je hebt heel verstandig gedaan. Dane," zeide ze. ..Ethel Ferris heeft al genoeg moeten dragen en na dien avond van het thuis brengen van Frank is ze nooit meer de oude geworden. Want al noemde de coroner het een ongeval. zii wist op welke manier hij aan zijn einde gekomen was. En mijn broer zou in deze quaestie onvermurwbaar zijn. dat weet ik zeker. ofschoon ik aan den anderen kant weer niet weet of ik eigenlijk t recht^heb om de feiten voor hem te verzwijgen." Dane knikte ernstir Daarin kan ik u geen raad geven. Maar denkt aan wat vroeger oebeurd is. Zoo iets kunnen we klaren uit den wensch om zoo mogeliik zonder een strijd tot het uiterste tot een schikking te komen. De kaftsen daarop zijn gestegen, nu Abd el Krim, die allengs wel tot de overtuiging moet komen. dat hij het tegen de gezamenlijke Fransch-Spaan- sche strijdkrachten zal moeten afleggen, vooral nu de blokkade hem de aanvulling van zijn militaire benoodigdheden belet, afgezanten naar Tetoean heeft gezonden om er de vredesvoorw .arden van zijn tegenstanders in ontvangst te nemen. Hij heeft bijgevolg zijn eisch, dat Frankrijk en Spanje de v'olkomen onafhankelijkheid van het Rif te erkennen hadden, voor hij tot onderhandelingen wilde overgaan, laten vallen. Dat is al veel gewonnen, want die voorwaarde vormde een onover- komelijk beletsel voor toenadering. In dien de Fransch-Spaansche eischen neer- komen op hetgeen onlangs een Fransch blad vernam: piaatsing van het Rif onder Spaansch protectoraat, met toekenning van plaatselijk zelfbestuur, dan loopen zij zoover uiteen met hetgeen de Riffijnen zich ten doel hebben gesteld, dat het toch nog heel wat voeten in de aarde zal heb ben om het eens te worden. Niettemin is de zending van Riffijnsche afgezanten naar Tetoean een belangrijke gebeurtenis, die een stap tot den vrede kan zijn. BOND VAN ZIGEUNERS. Het volkscommissariaat van binnen- landsche zaken heeft dezer dagen de sta- tuten van een pas opgerichten ..bond van zigeuners" goedn,ekeurd. Deze organisa- tie beoogt de behartiging van de belangen (in den meest ruimen zin) van de in de sovjet-unie verblijf houdende zigeuners en de voorlichting der centrale en plaatse- lijke autoriteiten bij maatregelen, welke de belangen der Zigeuners raken. Verder streeft de bond er naar een einde te ma ken aan het zwervend leven der meesfe zigeunerfamilies en bedelarij. waarzeqge- rij, enz. tegen te gaan. STRIJD OM EEN KERK. De Orthodoxe kathedraal van Saint Nicholas te New-York is Donderdag door verscheidene honderden personen bestormd onder aanvoeiiug van geesie- lijken, die met bijlen gewapend waren. De kerkdeuren werden ingeslagen, doch ver- dere ongeregeldheden werden voorkomen door de politie. Verscheidene maanden geleden deed de oppositiepartij een poging om het be heer te verkrijgn over de kathedraal en andere kerkeigendommen, welke 30 mil- lioen dollar -waard zijn. Op 1 Juli jl. nam de partij van bisschop Adam bezit van de kerk, doch het Hof veroordeelde Donder dag deze partij tot 250 dollar boete en ge- lastte tevens de onmiddellijke ontruiming van de kerk op straffe van 30 dagen ge- vangenisstraf. Deze uitspraak werd niet nageleefd. Derhalve besloot de tegen- partij, onder aanvoering van bisschip Pla- ton, het huis van bisschop Adam, dat een deel van de kerk vormt, te bestormen. De aanhangers van Adam zijn nog in het be zit van de kerk. Zij weigeren ieder ander toe te laten. GAAT RUSLAND BETALEN Een belangrijke vooruitgang is te con- stateeren, zegt de Chicago Tribune in de besprekingen, te Parijs gevoerd over de erkenning door Rusland van de Russi- sche schulden aan Frankrijk. Zaterdag- middag heeft Krassin, de sovjet-gezant te Parijs, geruimen tijd geconfereerd met Briand, den Franschen Minister van bui tenlandsche zaken, over de stappen, wel ke in de naaste toekomst moeten worden gedaan overeenkomstig de overeenkomst, welke practisch is tot stand gekomen met de Fransche financien-deskundigen, die de laatste drie maanden het vraagstuk hebben bestudeerd. Nu Moskou feitelijk zich bereid heeft verklaard te beginnen met de betaling van de rente aan de klei ne Fransche houders van stukken door de tsaren-regeering uitgegeven, poogt Kras sin handelsverdragen met Frankrijk te sluiten, teneinde het mogelijk te maken, dat de betrekkingen tusschen Frankrijk en sovjet-Rusland verbeteren. Hij heeft in verband daarmede reeds belangrijke aanbiedingen gedaan in den vorm van orders en contracten aan de Fransche in- dustrie. De leider der bolsjewistische finan- cieele-deskundigen, Rheingold, die juist uit Moskou naar Parijs is teruggekeerd, heeft opdracht gekregen een zoo voor- deelig mogelijke overeenkomst met Frank rijk te sluiten ten aanzien van het schuld- probleem en de bolsjewistische commissa- ris voor financien, is thans doende een speciaal hoofdstuk in de Russische be grooting voor te bereiden, bestemd tot dekking van de aan Frankrijk te betalen rente, zoodra de beide regeeringen het eens zullen zijn geworden. In Fransche politieke kringen is men optimistisch gestemd ten aanzien van het herstel der oude betrekkingen met sovjet- Rusland, welke sinds de revolutie in Rus land zijn afgebroken. Men ziet er een be- langrijk tegenwicht in tegen het tot nieuw leven komende Duitsche rijk en tevens een waarborg wat betreft het Oosten, een ruggesteun voor Polen en Tsjecho-Slo- wakije. NEDERL. MACHIN1STEN OP BELG. VAARTU1GEN. In antwoord aan een Kamerlid van Oostende, die geprotesteerd had tegen het ffcit, dat de Belgische regeering Nederland- sche en Engelsche maehinisten aanoam op Belgische stoom- en motorsloepeD, heeft de regeering geantwoord, dat dit noodzakelijk was wegens het tekort aan gediplomeerde Belgische maehinisten. Een 550-tal buiten landsche maehinisten is in dienst. NA DE RUHR-0NTRUIM1NG. Nu Mvilheim (Ruhr) en Essen ontruimd zijn, is het Ruhigebied weer vrij. Het terugtrekken der Fransche troepen ging zonder incidenten. De bevolking te Essen nam zoo goed als geen notitie van de ver trekkende troepen. Om half 9 Vrijdagmorgen werd de Fransche vlag van het honfdkwartier te Essen neergelaten. Dts nachts om 12 uur eindigde de Fransche controle over het ontruimde gebied. Met de ontruiming van Dusseldorf en Duisburg is ook een aan vang gemaakt. DE TSARISTISCHE GARDEROBE ONDER DEN HAMER. De garderobe van wjjlen tsaar Nicolaas en zpn familie, die de boLjewisten te Petro- grad in bewaring hieldeD, komt, volgens bericht aan de „Morningpost", dezer dagen hier niet voor den tweeden keer hebben. De woorden van Dane riepen Dij Miss Barrington weer de herinnering op aan den krijgsraad, die een paar jaar geleden in de hall van de Grange gehoudep was. Alle Silverdalesche kolonisten waren daarbij tegenwoordig geweest, want ook toen waren er dingen gebeurd, die kolonel Barrington, met zijn strenge principes, on- vergeeflijk geacht had. fin toen het von- nis gevallen was. het vonnis waar de schuldige veroordeeld werd om binnen twee maal vier en twintig uur de kolonie te verlaten, was er, en dit had de oude vrouw wel het allerergste gevonden. een volledig verslag van alles wat er gebeurd was aan de familie in Engeland die zoo- veel goeds van hem verwacht had. ge zonden. ..Neen, daarin heb je gelijk, zeide zij. ..Ter wille van de vrouw. die hem hier- heen gezonden heeft moeten we dat zien te verhinderen." Maud Barrington hief het hoofd op en keek van den een naar de a'nder. .Maar ondertusschen vergeten jullie beiden om met den hoofdpersoon, den man. die daar g.ewond en bewusteloos ligt. rekening te houden." zeide ze koud. .Ziin v/e hem niets verschuldigd?" Dane keek haar in de helder-bruine oogen die met een ernstige. bijna be- str'affende uitdrukking op hem gericht waren; met een verontschuldiaend gebaar keerde hij zich naar de oudere vrouw. ..Hijzelf zou de eerste zijn. als hij wist, wat we deden, om op minder straffe maatrege len aan te dringen. Maar't beste lijkt mij, als u beiden eens kalm over de quaestie nadenkt. Als u dan tot een besluit geko men bent, laat 't me dan wetendan kunnen we meteen handelen. Onder 't spreken was hij al opgestaan. vergezeld door de oudere vrouw ging hij j nu naar de deur. Toen deze teruokwam vond re haar nichtje voor de schrijftafel zitten. ,,Ik zr.: Ferris schrijven, om mor gen even hier te komen. tante,' zeide het meisje beslist. •Den volgenden morgen vroeg, was Ferris er ai. Het was duidelijk te zien. dat hij zich niet op zijn .gemak voeldc, maar hij hield zich groot. Met de gewone overdreven hoffelijkheid hem eigen, boog hij zich over de hand van Miss Barring ton heen. maar toen hij haar nichtje op dezelfde wijze wilde begroeten. keerde het jonge meisje zich, met een minachtenden trek op haar gezicht, af. ..Ga zitten. Ferris. zeide ze koel. ..Zooals je misschien wel weet is Colonel Barrington op reis; maar zijn zuster is er om hem te vervangen en na hem ben ik degeen. hier op Silverdale. die het meeste profijt heeft bij een goeden en ordelijken gang van zaken. Nu is ons een verhaal ter oore gekomen, dat we kortweg als on mogelijk zouden wraken. als het niet door verschilendle getuigen bevestigd kon wor den. Is het hoodig dat Miss Barrington het voor jou herhaalt?" Eerst kreeg Ferris een kleur. maar toen werd hij bleek tot zijn lippen toe. Hij was een over-slanke, teer gebouwde jonpen van twintig of een en twintig jaar met een uiterlijk dat niet beoaald aantrekkelijk te noemen was; want het is nu eenmaal een feit, dat een goede dosis boosaardioheid en een zwak. armbloedig lichaant elkan- der van kwaad tot erger helpen. Tot over- maat van ramp was hij daarbij nog onge- looflijk aanmatigend. een eigenschap, die door hem zelf voor beslistheid versleten werd. ,.Heel graag. als't tenminste niet te las- tig voor Miss Barrington is." zeide hij met zijn hooge laatdunkende stem. Allicht begrijp ik dan een heeleboel dingen. die me op het oogenblik nog volkomen duis- ter zijn." Bij die woorden werd het zachte ge zicht van de oude vrouw heel streng; onder den hamer. Vetzamelaars van curio- sitkiten en antiquairs uit Denemarken, Zweden, Duitschland, Engeland en Amerika toonen groote belangstelling voor deze klee- dingstukken, terwijl verschillende hoogge- plaatste buitenlandsche ambtenaren, naar men gelooft nameDS regeerende huizen, aan de Sovjet autoriteiten veilof hebben ge- vraagd om bipaalde voorwerpen, als een persoonlijke herinnering aan de keizerljjke familie te mogen aankoopen. Meer dan honderd avond- en baljaponnen van wijlen keizerin Alexandra Feodorovna en twee- dnizend complete livreicostuums, die door de keizerlijkd lakeien werden gedragen, komen ter veiling. Ook de rijkgeborduurde, van goud en kostbare edelsteenen voorziene misgewaden, die de geestelgken van de keizerljjke Kapel in het W:nterpaleis droe- hen, komen onder den hamer, waarvoor de Staatsbank der Sovjets heeft ingeschreven, die het volgens de ffIzwestija" voorzien heeft op het goud en ziver van de bor- duursels. DE EX-KEIZER, P01NCAIRE EN N1TT1 OVER ONTWAPENING. Ter gelegenheid van den jaardag van het uitbreken van den oorlog had de United Press een telegram naar Doorn gezonden, waaiin dit Amerikaacsch persagentscbap den ex keizer verzoeht zgn meening te zeggen over de toenemende bewapening. De ex-keizer heeft door bemiddeling van admiraal Rebeur-Paschwitz, tpdeljjk chef van het #Keizerlgke Huis" per telegram geantwoord, dat „Z.M de Duitsche keizer" niet voornemens was de verklaring af te leggen, welke men van hem vraagt, monde- ling, noch schrifteljjk. Zjjn antwoord is duidelgk, daar Z M. als souverein van Duitschland en chef van zijn leger gedurende dertig jaren den vrede in Europa vermocht te handhaven. Het misdadige en onmoge- lijke Verdrag van Versailles heeft Duitsch land ontwapend en Europa en de wereld van den grootsten factor des vredes bercofd. Ge zult toestemmen, dat het grootste ge- vaar voor Europa en de Ver. Staten ligt in het feit, dat Centraal-Europa ontwapend is en door verscheidene tot de tanden ge- wapende naties is omringd, die haar be wapening gestadig vermeerderen. Uw vraag geeft Z M. de verzekering, dat zijn o?er- tu'g:ng dageljjks meer wordt gedeeld. Het Verdrag van Versailles dient te worden verscheurd." Aan twee bekende figuren in de Europee- sche staatkunde werd daarop verzocbt, hun oordeel over dit ex-keizerlijk telegram te geven aan Poiccare en den Italiaansehen pacifist Nitti. De oud-president der Fransche republiek zij in zijn telegram, dat de ex keizer open- lijk de geheime gedachten heeft uitgesproken vanalleimperialistischeDuitscheis. Duifseh- laod weigert te ontwapenen, omdat het zjjn Oost-grenzen wil wijzigtn en Europa in den chaos wil werpen. Het wil dat de pacifistische mogendheden ontwapenen om ze aldus te verhinderen tegen Duitsch land te intervenieeren. Dit is het doel van de imperialisten en van hun eisch tot rustig, maar zonder een poging om nem te sparen, herhaalde ze het verhaal van Dane; zoo overtuigend waren de bewij- zen, dat niemand, die ze hoorde, aan de wijze, waarop de brand ontstaan was zou hebben kunnen twijfelen. ,,Het zou mij heel wat prettiger aange- daan hebben/' zeide ze ten slotte, ,.als je alles bekend, en van goeden wil om je mis- stap te herstellen blijk gegeven had, toen je merkte, dat we alles wisten..." Met een spottend lachje haalde Ferris zijn schouders op. ,,'t Is te hopen, dat u het me niet kwalijk neemt, maar ik ben absoluut niet van plan iets te bekennen. trouwens, ik heb niets te bekennen. Het is niet plezierig, dat er maar zoo weinig voor noodig is om u tegen me in te nemen maar, ten eerste kan mij zonder behoor- lijke bewijzen niets gebcuren en dan - mijn woord heeft waarsch'"nli'!: toch wel evenveel waarde als dat van dien indrin- ger. die u dit mooie verhaal verteld heeft." Bij die laatste minachtende woorden hief Maud Barrington plotseling het hoofd op en keek hem met een eiaenaardigen qloed in haar oogen aan. Ze stond op 't punt iets te zeggen, maar nog juist bij- tijds wist haar tante door een snelle, waar- schuwende handbeweging een uitbarsting te voorkomen. ..Mr. Courthorne heeft ons niets ver teld." zeide ze. ..Maar dit kan ik je wel zeqgen. drie mannen hier uit Silverdale, alle drie oudere mannen. wier waarheids- liefde boven eenigen twijfel verheven is. hebben zich bereid verklaard. om de juist- heid van elk punt onder eede te bevesti- gen. 't Allerbeste is dus. om deze quaestie ter kennis van Colonel Barrinqtou te brenqen. dan ben je in de gelegenheid om hun bewerinqen te weerleqgen." (Wordt vervolgd.) NEUZENSCHE COURANT De liurgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ingesehrevenen voor de lichting 1920, die totgewoon dienstplichtige worden bestemd en niet ffTliet bezit zijn van een bewijs van voorgeoefendheid, kunnen worden ingedeeld bij de Schoolcompagnie van den Motord enst. Zlj, die er prijs op stellen voor zoodanige indeelmg in aanmerkirg te komen. rnoeten hunverlangen daartoe schiifielijk mededeelen aan den Commandant lie r Sclioolcompagnie van den Motordienst te Haar lem dadelijk na ontvang-t van de kennisgeving van hun bestemming tot gewoon dienstplichtige. Het schrijven behoefi niet gezegeld te zijn, doch moet wel gefrankeerd toegezonden worden Zij behooren daarbij op te geven a. hun geslachtsnaam en voornamen b. den datum van geboorte c. de gemeente, waar zij voor den dienstplicht zijn ingeschreven en d. hun lotingsnnmmer; e. het genoten onderwijs f. of zij genegen zijn aan de ofticiersopleiding deel te nemen, indien zij daarvoor in de ter- men mochten vallen. Het is noodig, bij het schrijven verklaringen over te leggen, waaruit hun bekwaamheid in het chaul- feursvak of als motorrijder of monteur blijkt. Een rijbewijs kan niet als zulk een verklaring worden aangemerkt De gelegenheid tot aanmeldmg staat ook open voor gewone dienstplichtigen van vorige lichtingen, die wegens uitstel, vrijstelling of om een andere reden hun eerste oeferiing nog niet vervulden. De aanmelding van laatstbedoelde personen moet ge- schieden voor 1 September a.s. Behalve het hier- boven onder a tot en met f vermelde moeten bij deze aanmelding tevens worden opgegeven de lich ting, het korps en bet korpsonderdeel, waarbij de dienstplichtige is ingelijfd. Ook inoetbelanghebbende bij deze aanmelding schriftelijk verklaren, dat bij met voornemens is verder uitstel van eerste oefening of vrijstelling te vragen. De Commandant van de Schoolcompagme roept degenen, die daarvoor het meest in aanmerking komen, op, tot het alleggen van een proef. Vergoe- ding voor te maken kosten overeenkomstig de laagste klasse var. het Reisbesluit kan door dezen Comman dant voor rekening van het Rijk worden gegeven. De Chef van den Generalen Staf bepaalt wie voor bovenbedoelde indeeling in aanmerking kornen. Ter Neuzen, 3 Aug. 1925. De Burgemeester voornoeind, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1