Terlfeuzensche Courant DE INDRINGER FEUII.I.ETOH. 8EMENK0E BERICHTEN. Yriidag 31 Juli 1925. No. 7792. T W^nHiX3IE] B31lA-X3- 8INNENLAND. DE KABINETSCRISiS. De Minister van Financien, de heer Colijn, heeft gisteren te Soestdijk aan de Koningin meegedeeld, dat hij de opdracht tot vorming van een nieuw ministerie aanvaardt. Het gerucht, dat het departement van onderwijs, kunsten en wetenscliappen zijn zelfstandig bestsan in het nieuw te vormen kabinet zou verlie/en en ondergebracht zou worden by een der andere departementen van algemeen bestuur, is niet juist. DE KAARTEN VAN HET NEDERL ANDSCH BELG1SCH VERDRAG. Zooals men weet vevwijzen sommige ar- tikels betreflende de vaa-geul van de W. Schelde en de Toelichtende Memorie van het Nederl.-Belgisch verdrag naar vaange- hechte kaarten". De N. R. Crt merkt nu op dat, wonder- lijk genoeg, deze kaarten niet bij het ont- werp tot goedkeuring van het tractaat zijn overgelegd. Dit lijkt aan het blad een onbetwistbaar verzuim. De goedkeuring die van de Staten Generaal wordt gevraagd, omvat de genoemde kaarten, en zy kan niet worden verleend, indien de Staten- Generaal de kaarten niet eens zullen heb- ben gezien. Terecht wordt dan ook in het voorloopig verslag der Kamer op overleg- ging van die kaarten aangedrongen. Doch hiermee kan, volgens het blad, niet worden volstaan. De kaarten behoo- ren, gelijk het tractaat zelf, publiek domein te worden, opdat zij door technici kunnen worden nagegaan. Voor leeken en de meeste Kamerleden zijn zulke kaarten vrij- wel raadselen. Zij bevatten een grooten drom cijfertjes, wier beteekenis eerst helder wordt, wanneer men ze met andere kaarten, die in den loop van jaren zijn gemaakt, kan vergelijken. Het blad dringt op openbaarmaking van deze kaarten aan, omdat omtrent die cij- fertjes de meest zonderlinge geruchten de rondte doen. Gelijk men weet is de Schelde eene u terst grillige rivier waarvan op de onderscheidene gedeelten en plaatsen de diepten aan sterke wisseling onderhevig zijn. Nu zouden, raar het gerucht wil, op de kaart door de heele Schelde heen de cijfertjes de grootste diepten aangeven, die de livier in de jaren 1914 tot 1919 gehad heeft, en zou aldus als het waren eene in cijfers „ideale" Schelde zijn ontworpen en zouden dus de kosten van onderhoud, mits naar de diepte welke op de kaart is aangegeven, wat dan de grootste diepte is welke in verloop van de vijf bovengenoemde jaren is geconstateerd, ten laste van Nederland blijven. Of dit zoo is kan slechts, gelijk gezegd, door vergelijking van de aan het tractaat gehechte kaarten met oudere kaarten blij- ken. Dit is een technisch geduldwerk, dat aan vakmannen moet worden overgelaten, en daartoe moet de kaart worden gepubli- ceerd. Het is ook duidelijk dat overlegging van de kaart op zich zelve aan de Kamer van weinig belang is. De beteekenis van de cijfers kan eerst duidelijk worden voor hem. die over de vroegere kaarten beschikt en de honderden cijfers kan nagaan en vergelijken. STAKENDE EXAMINATOREN. De door de regeeriDg benoemde examina- toren voor de wiskunde-exam ens K 1 en K 5 hebben geweigerd hun taak te aan- vaarden. Het Vaderland deelt daarover de volgende bijzonderheden mee De regeering had de vacatiegelden van de examinatoren bij de middelbare examens aanzienlijk moeten verminderen en de heeren. die in de examen-commissies voor wiskunde waren benoemd, meenden nu voor Uit het Engelsch van Harold Bindloss. o 54) (Vervolg.) Maar de mannen moe en bezweet, met verschroeide haren en smeulende kleerqn, stonden klaar om den strijd met het begee- rige vuur aan te binden... met van water druipende graanzakken, met spaden, som- migen zelfs met hun eigen doorweekte kleeren. Tegen een plek. waar de vlam- men gesmoord en uitgestampt werden, vloog het lange, droge gras op twee an dere plaatsen opnieuw in brand; maar de hoofdzaak was. dat de vlainmen aan gene zijde van de beschermende strook, die elken nieuwen brand zouden moeten voe- den, steeds lager werden en eindelijk be- gcnnen te dooven. Nu nog enkele minuten en toen opeenseen luide juichkreet. Ze hadden de overwinning behaald; de vlammen binnen den verdedigingscirkel Araren uitgedoofd en die daarbuiten had den zich in tweeen gesplitst en kropen nu verder van de hoeve weg, die ongedeerd was blijven staan. Nu beqon onmiddellijk het zoeken naar hun leider; eerst was alle moeite tever- geefsch, maar na een minuut of tien kwam een van de jongere mannen naar Dane toe. ..Courthorne ligt bij de tweede groep hun cenoeming te moeten bedanken. minister van Onderwijs zat door het n'e- danken, met zijn handen in het, haar en de candidaten, die zich voor het examen hadden opgegeven, vroegen zich angstig af, of zij hun studie nu eenvoudig een jaar zouden moeten verlengen. Kans om een andere examen-commissie te benoemen, bestond er vrij wel niet, want vooral voor de exameus hoogere wiskunde is het aantal dergenen, die voor het ambt van examinator in aanmerking komen, niet groot. De Minister heeft ten slotte toegegeven. Weliswaar stelde hij in het vooruitzicht, dat een andere regeling tegen het volgend jaar in werking zou zijn en betoogde hij dat de Kamer o a. de tijd ontbroken had om de anomalie dat examinatoren voor lagere onder wijsakten beter bezoldigd worden dan die voor de middelbare, uit den weg te ruimen, maar de stakende, examinatoren bleven op hun stuk staan en het gevolg was, een voor hen bevredigende regeling, die intusschen ook voor alle andere examinatoren M. 0. zou gelden en die van de sch.tkist natuurlijk een vrij aanzienlijk offer vergt. TAR]EVEN VOOR POST, TELEGRAFIE EN TELEFONIE- Namens de vereenigingen Nederl. Maat- schappij voor Nijverheid en Handel, Centraal Industrieel Verbond, Algem R.-K. Werk- geversvereeniging, Vereeniging van C hriste- lijke Werkgevers en Groothandelaren in Nederland, Verbond van Nederl. Fabrikanten- vereenigingen, Nederlandsche Middenstands- bond. Nederlandsche Dagbladpers, Neder landsche Periodieke Pers, Centrale Raad van Vakbonden in het grafisch- en boek- bedrijf, waarbij o m. zijn aangesloten de Nederlandsche Uitgeversbond en de Federatie der Werkgeversorganisaties in het Boek- drukkersbedrijf, is in een uitvoerig adres aan den Minister van Waterstaat verzocht, in het algemeen de tarieven, geldende voor post, telegrafie en telefonie, te verlagen of te wijzigen. In het bij zonder wordt daarbij de aandacht gevestigd op de volgende tien punten het tarief voor het buitenland, het tarief voor monsters, het tarief voor- expre8se bestellingen, het tarief voor brief- kaarten, het ontbreken van stadsporto tarieven, het briefporto van 10 cents, het tarief voor drukwerken, de gewichts-ver- schillen van de opklimmende tarieven, het hooge begintarief voor postpakketten en het tarief van de intercommunale telefoon en de hooge kosten van inschrijving voor telegram-adressen MET EEN REVOLVER GESCHOTEN. De metselaarsbaas W. J. L. uit de Her- zogstraat te Den Haag, werd op straat aangesproken door een aantal stakende bouwarbeiders. Naar hij de politie ver- telde, was hij bang, door de arbeiders te worden ingesloten en zoo een pak slaag op te loopen, waarop hij, om schrik aan te jagen, een revolver trok en een paar scho- ten loste. Hij trof echter niemand. De stakers riepen de hulp der politie in en beweerden, dat L. op hen had aan- gelegd. Proces-verbaal is opgemaakt en de revolver werd in beslag genomen. EEN VLEERMUIZEN-KOLONIE. ,,De mensch is een gezellig dier," heb ben we in een spotliedje eens hooren zin- gen. Zou een vleermuis dan misschien ,,een gezellig mensch" zijn? De heer A. te Oranjewoud, op een avond een wandelingetje makend in de laantjes, hoorde in den eersten singel Oos van ,,Donglust", en daarvan het eerste laantje links, een aanhoudend veelstemmiq gepiep in een hollen boom. Op een vol- genden avond, tegen donker ging hij er weer heen en toen zag hij, dat achtereen- volgens wel 25 vleermuizen door een gaatje den hollen boom ontweken, om te vliegenvangen tot de nieuwe dag verrijst. Hij vond het zoo'n interessant gezicht, dat hij er een anderen avond getuigen bij haalde. De moeite werd ruim beloond, want nu kwamen er wel 93 vleermuizen uit het gaatje en den avond daarop 74. Een vleermuis staat gewis niet onder de woningwet, want een raadsel is het hoe in een boomholte zooveel van deze dieren r voren, maar ik geloof, dat hij ex leelijk aan toe is," zeide hij. ,,Hij heeft een trap tegen zijn hoofd gehad; er was veel bioed en hij herkende me niet." Niemand wist later te vertellen, hoe de jobstijding bekend geworden was, maar toen Dane naast de donkere figuur kniel- de, die zoo stil in het afgeschroeide gras uitgestrekt lag. werd er opeens een hand op zijn schouder gelegd. Hij keek op; boven zich zag hij het gelaat van Maud Barrington. Haar stem was bijna niet her- kenbaar, toen ze vroeg; ,.Hij is toch niet dood?" Een van de mannen had een lantaarn, meeaebracht. Deze schrok toen hij het doodsbleeke gezicht van het meisje zag; bijna bruusk wendde hij zich af. ..Hij is er niet een. die gemakkelijk dood gaat. Houd de lantaarn wat hooger, een van jullie, dan kan ik hem beter zien." De overige bleven in spanning wach- ten. blij, dat een- van hen de leiding op zich genomen had. Na een paar oogen- blikken keek Dane op. ,,Jij naar de nederzetting om den dokter, Stapleton, en rijden zoo hard als je kan. Je brengt hem mee, al zou je hem bij zijn kraag mee moeten sleuren. Maar wacht even. Ik weet nog niet, waar je hem mee naar toe moet nemen." ..Hiernaartoe naar zijn eigen hoeve, na tuurlijk," antwoordde de jonge man, ter- wijl hij in looppas wegliep. ,,Neen stop!" hield Dane hem tegen. ..Dat zou niet goed zijn. Voor een be- hoorlijke verpleging bij een geval als dit hebben we een vrouw noodig." 't Was duidelijk te zien. dat een paar kunnen huizen, Een vleermuis moet wel inschikkelijk beest zijn. FRAUDE. Door de politie te Rotterdam is gearre- steerd een kantoorbediende der le klasse der posterijen. Deze ambtenaar pleegde reeds een maand lang fraude ten nadeele der Rijkspostspaarbank. Wanneer iemand een bedrag op zijn spaarbankboekje kwam storten, schreef hij het juiste bedrag in op het boekje, doch op zijn eigen regis ter boekte hij een lager bedrag. Het ver- schil behield hij voor zichzelf. Zoo had hij een inlage van f 1000 met f 100 in zijn register verantwoord en de resteerende f 900 ten eigen bate aangewend. In totaal heeft hij zoodoende een bedrag van f 2100 verduisterd. Het feit werd ontdekt, door- dat een der inleggers opvroeg, dat hooger was dan de registers der Rijkspostspaar bank aanwezen. Daardoor was argwaan gewekt en werden de boeken van den verdachte ten deze onderzocht. De aan- gehoudene is ter beschikking der justitie gesteld en overgebracht naar het huis van bewaring. ONWEER. Zaterdag is de bliksem geslagen in de boerderij van Kraaienzang, in de Schaak, onder Twello. De boerderij is tot den grond toe afqebrand; er" is nagenoeg niets gered. "Te Stoutenburg bij Amersfoort zijn Zaterdag verscheidene koeien door den bliksem aedood. Te Meddo (gem. Winterswijk) is een boerderij door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. Slechts een gedeelte van het vee kon ge red worden. Vrijdagavond is te Epe een vrouw in den tuin bij haar woning door den bliksem getroffen. Zij was da- delijk dood. EEN SENSATIONEELE JACHT. Toen de internationale trein, welke 4 uur 16 van Roosendaal naar Antwerpen vertrekt, dezer dagen aan het station te Roosendaal stond, werd de gerant van de restauratie gewaarschuwd, dat een be- diende met het restauratie-wagentje langs de treinen gaat, den reizigers meer bere- kende dan de tarieven toelaten. De klacht bleek gegrond, de gerant bood den reiziger, wien te veel was afge- nomen, zijn excuus, en zei den bediende na vertrek van den trein, onmiddellijk zich bij hem te vervoegen. Dit schijnt den be diende niet erg naar den zin geweest te zijn, hij reed het restauratiewagentje van het tweede perron over de spoorlijnen, schijnbaar om naar het eerste perron te gaan. In werkelijkheid echter zette hij het wagentje met de ach'terwielen voor de machine van den voor vertrek gereed staanden trein; de machinist echter had dit in de gaten en liet hem het karretje weg- halen. Toen echter de trein in beweginq was, duwde hij het volgeladen wagentje tusschen den tender en den eersten wa- gen. Natuurlijk werd het geheel vernield en kwam de inhoud over de rails te lig- gen. De bediende sprong op de treeplank van een waaen, opende een coupe en reed mede naar Antwerpen. De marechaussee beproefde Antwerpen telefonisch te waar- schuwen, wat echter niet vlug genoeg ge- lukte, zoodat het niet mogelijk was, voor aankomst van den trein de politie aldaar te verzoeken, den vluchteling aan te hou- den. Per auto gingen dadelijk eenige ma- rechaussee's naar Antwerpen en zochten met eenige leden der Belgische recherche heel den nacht naar den vluchteling, die ook nog geld van zijn patroon onder zijn berusting had. Doch vruchteloos. Toen de Hollandsche politie was vertrokken. wisten de Antwerpsche rechercheurs hem evenwel aan te houden. Hij werd naar Roosendaal overgebracht, doch toen de trein binnenstoomde. zag hij kans uit den coupe te springen. Vlug klom hij over het hek. vluchtte, achtervolgd door ma rechaussee en beambten, over de terrei- nen. sprong over slooten en heggen en kwam in een tuin, waar hij zich schuil hield. Hier eindigde de sensationeele jacht, doordat de vluchteling werd gepakt. WENKEN VOOR HEETE DAGEN, Bij warm weer is het geiaden eenige rekening te houden met het feit, dat ons lichaam niet gewend is aan deze tempera- turen en daarop du3 onregelmacig reageerc. Ofschoon het eerst wel wat vreemd lijkt, is toch een dun wollen vest een beste dracht in deze hitte. Wol isoleert naaielijk veel beter dan katoen. Des winters weert het de koude be er af, des zomers de hitte zoodat het lichaam op gelykmatige tempe- van de gehuwde mannen onmiddelliji alaar stonden, om den gewonden man bij zich in huis te nemen; maar zonder hen den tijd te laten, om een behoorlijk aanbod te formuleeren. legde Maud Barrington, haar hand op den schouder van Dane. ,,Laat hem naar de Grange brengen," zeide ze. Dane knikte. Na een kort: ,,zoo hard als je kan." tegen Stapleton. keerde hij zich om naar de mannen achter zich en sprak even fluisterend met hen. Toen wendde hij zich weer tot Maud. ..Rijd vast vooruit en zorg, dat alles klaar is," raadde hij haar. ..Ik zal wel op- passen, dat hem niets overkomt." Dankbaar, dat ze iets kon doen, reed het jonge meisje met haar metgezellin in qalop weg. Dane boog zich over Witham heen en, geholpen door een paar van de jongere mannen, legde hij hem behoed- zaam in een van de beste wagens. Toen het voertuig langzaam wegreed, ging hij naar twee mannen toe. die samen stonden te praten. beiden rustige. bezadigde man nen en nam ze iets terzijde. ..Nu hebben we nog iets anders in orde te maken. Is 't jullie niet opgevallen, dat zich bij deze quaestie ongewone factoren voorqedaan hebben?" ,Nu je 't zegt, jaantwoordde de een. ..Ik heb nog geen tijd gehad, om er verder over te denken. maar hoe is't vuur binnen de omheining gekomen? De voorgeschre- ven afweerstrook was breed genoeg; zon der onze hulp zou die het vuur hebben kunnen stuiten." ..Precies, dat is het 'm," zeide Dane lakoniek." En hoe eerder we er achter ratuur blijft. De al te snelle afkoeling is het gevaar van deze abnormale hitte. Natuurlijk moet het wollen kleedingstuk dun zijn. Men vermijde, wanneer men verhit is, al te #koele" plaatsen te zoeken, waar veel luchtstrooming is, tusschen venster en deur, Overigens kan men de kamer het best koel houden door de vensters aan de zonzijde zoo vroeg mogeljjk af te sluiten met jaloezieen enz. Het beste dek voor den nacht is een licht linnen laken. Alcohol gebruike men zeer spaarzaam. De beste drank tegen dorst is koude thee. Veel rooken maakt den mond droog en de keel rauw en vermeer- dert het dorstgevoel. GEWEI VAN EEN ELAND OPGEGRAVEN. Het valt den bewoners van de boscharme landstreek nabij Oldeberkoop, die slechts sporadisch een bangen haas en een al even schuw konijntje en eenige peinzende oude kraaien aantreffen, moeilijk, om in te denken, dat eeuwen geleden daar zulk een rijke verecheidenheid aan wilde dieren heeft geleefd. Waar nu benzinewagens de lucht doen trillen van hun getuf en getoeter, maaimachines de landen seheren en de (ook al vervaariijk hoog gehielde) schoentjeB van landelyke schoonen onzen beminden grond drukken, trilde weleer de lucht van het gebrul der wolven, renden de elanden en zetten de voorzichtige beren hun sokkige pooten op den met mos en bladerea bedekten grond van het onmetelijke oerwoud.^ Het klinkt bijna als een sprookje en toch weten wij allemaal, dat het zoo geweet-t moet zijn. De bewjjzen daarvan worden steeds duide- lijker. Dezer dagen weer is bij de uitgravingen van de Linde een volledig en nog volko- men gaaf gewei van een eland gevonden. Vele honderden jaren zal dit gewei daar diep in het veen hebben gerust, om nu in een of andere gang het mntsje of petje van een modern menschenkind tot kapstok te dienen WEL WARM, MAAR ZOO Het volgende speelde zich af in een school in Noord-Holland. Alle leerkrachten waren ijverig aan het les geven. De temperatuur was wel wat hoog, maar het ging nog best. De kinderen waren er ook nog goed bij. Daar komt onverwachts zulke men- schen komen altijd onverhoeds een inspecteur binnen. Z E Gestr. heeft het ook warm. Hij ziet het lokaal rond. Dan ziet hij een thermo meter hangen. Hij er heen Het komt hem wat verdacht voor dat bij deze hitte nog les gegeven kan worden. Wat was dat? 103 Graden Fhr.Dat kan niet langer. Daar moest direct een einde aan gemaakt worden. Hoe konden ze het nog uithouden Dadelijk klonk het bevel„Zuster. gauw de kinderen naar huis. 't Is veel te heet" Dat hooge bevel mocht de zuster niet weerstaan. Dadelijk werden de lessen gestaakt. De meisjes gingen buiswaarts, ook de inspec teur vertrok spoedig. Hij ging eens een bezoek brengen aan een jongensschool- Daar werden de lessen nog voortgezet tot verwondering van Z. E. Gestr. Niet te verwonderen dus, dat hy dadelijk op den thermometer keek. Deze wees geen 103 gr., maar 78 graden aan. Deze temperatuur was niet te hoog. Het onderwijs kon dus worden voortgezet. Wat was nu het geval Een der kin deren had den thermometer in de zon ge- hangen zonder eenige bedoeling. En nu moest de inspecteur juist op dien thermo meter kijken. SIMSON'S WRAAK. Al meer dan een jaar geleden hadden in de Venezolaansche hoofdstad Caracas gene raal Hidalgo, gouverneur van die stad, en kolonel Dalaris een van zijn ondergeschik- ten, een ernstig meeuiugsveisehil in zake het al of niet veroorloofde bij een revolutie. Of het hier betrof het maken van een re volutie dan wel het underdrukken van een revolutie vait voor een buit-nstaander niet komen, hoe beter. Volgens jnij is t echter met de vraag, hoe t vuur daar gekomen is. maar wie t aangestoken heeft." Een paar oogenblikken keken de beide mannen elkaar zwijgend aan; toen meng- de de derde zich in t gesprek. ,.Ja, al is 't ellendig, om te bekennen tenslotte is het dit, waar t op neer komt." HOOFDSTUK XVI. Maud Barrington toont zich onvermurw- baar. Vlak bij het wilgenboschje achter Sil- verdale haalde Dane den wagen in. Het was diep in den nacht, maar ondanks het late uur schemerden de heldere verlichte ramen van het groote huis door het dichte loof van de boomen heen, en toen ze het erf op reden, zagen ze Colonel Barrington die hen met een paar van zijn knechts voor de deur stond op te wachten. Onge- lukken komen op de prairie tamelijk veel- vuldig voor, en niet altijd is er onmiddel lijk geneeskundige hulp bij de hand; daar- om had de Colonel, die verscheidene ma- len een veldhospitaal in actie gezien had, bij het bekend worden van het ongeluk. dadelijk voor een draagbaar gezorgd. ..Maak de haken van de achterplank los." zeide hij bevelend-kort. ..Twee van jullie hier met de draagbaar. En de vier anderen daar. Nu zoo, jullie armen onder zijn schouders. heupen en knieen. Oplich- ten. nu voorzichtig neerleggen de voor- ste drager met zijn rechtervoet, die ach- teraan met zijn linkervoet beginnen te loopen." meer direct na te gaan. Een feit is, dat de twist zou hoog i ep. dat de generaal den kolonel liet arresteeren. Meer nog, hij liet hem millimeteren. De kolonel beschikte tot dusver over lange lokken en woeste wenkbrauwen. De ge neraal woedde er in als een tweede Dalila, En zelfs de ravenzwarte snorren van den ongelukkigen Dalaris, die snorren, eens de glorie van het Venezolaansche leger, zij werden gekapt. Slechts een tanden- borsteltje op de bovenlip werd den kolo nel gelaten om er aan te trekken. N auwelijks was Dalaris vrij of hij scheepte zich in naar het vreedzamer Frankrijk. Maar hij zwoer dat hij nimmer zijn snor zou laten groeien alvorens hij den generaal zou hebben afgestraft. Blijkbaar leek het hem veiliger dit niet in Venezuela te doen. Althans, hij zond zijn vroegeren superieur een snorkend tele - gram, waarin hij hem uitnoodigde ffeven" naar Parijs te komen, ten einde aldaar te duelleeren. Generaal Hidalgo gaf er de voorkeur aan, rustig te Caracas te blijven. De beleedigde Dalaris beidde evenwel zijn tijd. En hij beidde niet tevergeefs, De verkenningsdienst van den kolonel was in orde, zoodat hy nauwkeurig wist, hoe laat generaal Hidalgo, thans op vacantie- reis naar Europa, aan het station St. Lazare te Parijs zou arriveeren. Hij verwelkomde zijn ex chef aldaar op het perron met een dikken wandelstok, en de generaal was nog niet goed en wel uit- gestapt. of hij had al een dracht stokslagen beet. Na den eersten schrik pareerde hij den aanval met zijn paraplu, maar weldra lieten de twee ijzervreters deze onwaardige wapens vallen en vlogen elkaar naar de keel. Tientallen politieagenten waren noodig om de op het perron om en om rollende hooge officieren te scheiden en, althans voorloopig. een eind te maken aan de vijandelijkheden. DE ONGEWENSCHTE „DIAMANTEN OOGEN". Dezer dagen werd voor den Londenschen rechter de zaak behandeld tegen een dertig- jarige vrouw, bescbuldigd van diefstal van een valies met geld. Deze vrouw is de dochter van welvarende Zuid Afrikaansche ouders en naar de rechter opmerkte, is zij verleden jaar reeds voor- waardelijk veroordeeld, met de bepalmg, n.l. dat zjj zoo spoedig mogelijk naar Zuid- Afrika zou terugkeeren, waartoe zij echter niet de minste aa> stalten heeft gemaaki. Ook vroeger was zij reed" eenmaal veioordeeld wegens dief-tal van vyftigduizend gulden aan juweelen. By de behandeiing van de thans tegen haar dienende aanklacht zeide de rechter, dat hij deze dame, die n haar kringen als „De zigeunerin" of als wDe vrouw met de dia- manten oogen" een twyfelachtige vermaard- heid geniet, niet in Londen wenscht te dulden. By het hooren dezer woorden, trad een man, Maurice Lazarus genaatnd, uit het publiek naar voren en verklaarde be- reid te zyn, haar hand en hart aan te bieden en met haar naar Zuid-Afrika te vertrekken. De rechter schortte hierop het vonnis op, z ;odat zy nog een klein kansje krijgt aan de wrekende gerechtigheid teontsnappen. Mits zij maar Zuid Afrika met haar tegen- woord-gheid vereert. Totdat zij de boot zal hebben betreden, moet zij in elk geval in het huis van bewaring blyven. TE VEEL IJVER. De rechtbank te Washington heeft eenige vroiiwelijke politie-agenten met overplaatsing gestraft, omdat zij zich bij een onderzoek naar klachten van vrou- wen, die verklaarden op straat door man nen te zijn lastig gevallen, als demi-mon- daines gekleed hadden en zich ook als zoodanig hadden gedragen tegenover vdorbijgangers, die, zoodra zij haar aan- spraken. werden gearresteerd. De rechter bleek echter van oordeel, dat een derge- lijke handelwijze geen pas gaf en heeft de aangehoudenen vrijgesproken. PROJECTIEL IN DEN LOOP VAN HET STUK ONTPLOFT. Zaterdagochtend is op het Polyqoon- hen oogenblik daarna was het gebeurd droegen ze hun last voetje voor voetje naar de deur; Maud Barrington, die met haar tante in een van de slaapkamers zat te wachten, rilde, toen ze die schuifelende voetstappen door de hall hoorde aanko- men. Die manier van loopen, dat lanq- zame. had iets sterk supnestiefs en zij had nooit een werkelijk ernstige verwonding gezien. Toen ging de deur open'en kwa men de dragers, hijgend onder hun last, de kamer binnen; meteen voelde Maud die bij t zien van dat stille gezicht, grauw- zwart van den rook met hier en daar een veeg van een geheel andere tint, onwille- keurig een beweging van angst gemaakt had, de hand van haar tante kalmeerend op haar arm. ..Neerzetten, commandeerde Colonel Barrington. ,,Nu hier op t bed leggen op dezelfde manier van zooeven." Het volgende oogenblik lag het siappe. krach- telooze lichaam op 't bed. Toen werd het even stil. maar na een paar minuten richt- te Barrington zich op. ..Misschien wil .jij even de kamer uit- gaan Maud. Dane, we moeten beginnen met hem die halfverbrande kleeren uit te trekken." Het jonge meisje ging zonder een woord van protest de deur uit; in de andere kamer bleef ze bij de tafel staan, te be- sluiteloos om iets te gaan doen. Ondertusschen had Barrington met be- hulp van Dane den man op het bed uit- gekleed. IWordt vervolgd.l VAN - rfnfriniiiM

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5