erfwAchend GHENADINE5AU5 PREDIKBEURTEN. 6EMEN6DE BER1CHTEN, Laatste Benefited. ee/i vederL iPjAmandelhesj: rechtszakenT Zondag 2 Aug. 1925. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. WisMlkoai INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Dorselaer, Axel Orerduif Fr. Fermont, Overslag. Jonge duiven. Aaatal duiven 59, los om 8,55 u. v.m. Aankomst le duif lO, 14,39, snelheid 1647,5 M. per minuut. Aankomst laatste duif 10,23,36, snelheid 1496,2 11. per minuut. Prijswinnaars waren 1, 2, 3 en 4. C. Oattoir, Aloerbeke5. F. Claeys, Zuiddorpe 6 en 13. S Jansens, St. Janstden; 7 A. E. v. Meulande, Zuid- do-pe8. J. Thuy, St. Jansteen9. H Zwartele, Koewaeht10 en 14. C Ver- wilgen, St. Jansteen 11 en 17. Ph. van Damme, Zuiddorpe12. C. Stroowinder, id.15 A Poppe, Sluiskil16. C. Mat- tele. Overslag; 18. Alph. David, Moerbeke 19. Th. Winne, St. Jansteen 20. Alfr de Coninck, Zuiddorpe. Overduif E. Dierick, Koewaeht. Door de duivenmaatsehappy ffElk zijn recht" werd bij A. Hommel, op dien- zelfden Zondag, een prijsvlucht gegeven uit Moescron. Hieraan namen 53 duiven deel, ze werden gelost om 11 02 uur v m. Aankomst van de eerste duif was 11.55,15 uur, snelheid 1349.5 meter per" minuut. Aankomst laatste duif 12.7.58 snelheid 1252 5. Prijswinnaitrs waren 1. Ad. Vervaet te Westdorpe; 2. 3, en 24, Al. Thiron te Zuiddorpe4. J. 31om- maert te Hulst5, en 19, Alph. van Goet- hem te St. Jansteen 6. A. Roels te Zuid dorpe 7, 9, en 11 J. Tbuy te St. Jan steen; 10. J. J. de Kindt te St. Jansteen 12 en 18. A. E. van Nieulande te Zuiddorpe 13 en 26. C. de Wagenaer te St. Jansteen 14. P. Belaert te Zuiddorpe; 15 D. de Schepper te Koewaeht16. J van Goethem te St. Jansteen 17. P. Olieslager te Hulst 20. Aug. Verschelden te St. Jansteen; 21. Alph. de Brauwer te Koewaeht22. Gebr. Verschelden te Zuiddorpe; 23. A. Poppe te St. Jansteen 25. P. Engels te Koewaeht overduif J. Thuy te St. Jansteen. KOEWACHT. Ten overstaan van de notarissen Du- moleijn te Hontenisse en Van Winckel te Stekene, werd hier ten huize van den heer Misseghers en op verzoek van de Erven Aug. v. Goethem-Lemme in het openbaar verkocht een hofsteedje bestaan- de uit woonhuis, schuur, varkenshok. erf en boomgaard, staande in de Kernemelk- polder, te zamen groot 2 gemeten 51 roe- den. Kooper werd de heer G. van Rat- tighem alhier voor de som van f 3650. BRESKENS. Door de Visscherijvereeniging Bres- kens, is d.d. 28 Juli het volgende schrijven gezonden aan Ged. Staten der provincie Zee land; „Volgens de Middelburgsche Courant van 23 J uli j.l. is door het lid van Uw col lege den heer Van Rompu gezegd in de vergadering der Provinciale Staten: ,,dat de praktijk op de Wester-Schelde is, dat de Provincie een lichaam is, dat wel makkelijk en spoedig de schade zal betalen. Daar moet men aan denken. Sommigen zouden zich zelfs daarom wel willen laten aanvaren." Onze vereeniging acht zich verplicht hiertegen ten sterkste te protesteeren, om reden onze schippers er een eer in stellen als goede varensmannen bekend te staan; en ook omdat zij weten, dat van de dui- zenden guldens averij die in de laatste ..jaren met booten van de Provincie Zee- land zijn aangebracht geen gulden door de provincie is betaald. Volgens onderstaand lijstje hebt U een klein overzicht van de geleden schade door aanvaring, en zult U bemerken, dat die aanvaringen gebeurd zijn met booten onder bevel van Uwen kapitein Smit. Geen Uwer andere kapiteins heeft, voor zoover ons bekend, in onze haven, of om- geving, schade of averij toegebracht. ,,Nooit Gedacht", schipper D. Klaas- sen c.a. £1. 500: .Catharina,' schipper P. de Baare, c.a. j 60; ..Gedeon", schipper Iz. Fenijn c.a. f 1300; Maria", schipper J. de Pouw, c.a. f 880. Allen aangevaren door kapitein Smit. Wij vertrouwen, dat U hieruit zal blij- ken, dat de averij steeds door den zelfden kapitein werd toegebracht, en geven U in ernstige overweging met alles door recht, en wel het recht van den sterksten te laten beslissen, maar ook eens te over- wegen of bij meer beleid en zeemanschap, veel van deze averij was voorkomen, en of de schuld niet ergens anders moet gezocht worden, als in de opgaaf van den heer Van Rompu. want van al deze schade is door de provincie niets betaald. Wij vertrouwen dan ook, dat de heer Van Rompu zal willen erkennen, dat hij zich veraist heeft, en verblijven met de meeste Hoogachting, UEd. Dwd. Vis- scherij Vereeniging ,,Ons Belang W. g. D. Mookhoek, voorzitter. Tr. Klaaijsen, secretaris. (M. Crt.) Door de rechtbank te Middelburg is verwezen naar de terechtzitting met bevel tot aevangenhouding A. F. S., oud 33 j., zonder beroep te Middelburg, en thans aldaar gedetineerd, ter zake van ontuch- tige handelingen met een 7jarig kind en poging tot moord daarop gepleegd te Oost- en West-Souburg. op 9 Juni 1925. Door den ambtenaar van het open baar ministerie bij het kantongerecht te Hulst, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Hulst, waarbij A. H., oud 56 j., vodden- koopman te Clinge, ter zake van overtre- ding der Trekhondenwet is ontslagen van rechtsvervolging. SCHEEPVAARTBEWEGING. Gedurende de maand Juni 1925 pas- seerden door de Westsiais te Ter Neuzen Stoomvaart. Geladen op 101 schepen metende 427855 Ms. Ledig ,39 100618 Totaal 140 528473 M«. Waaronder roor Ter Neuzen Geladen op 7 schepen metende 33373 M3. Waaronder voor Ter Neuzen Belgie Geladen op 2 schepen metende 10027 M3. Waaronder voor Sas voor Gent: Geladen op 3 schepen metende 6691 M'. Zeilvaart Geladen op 2 schepen metende 6521 Ms. Stoomvaart Geladen af 83 schepen metende 243881 Ms. Ledig 49 244268 Totaal 132 488149 M'. Waaronder van Ter Neuzen Geladen af 1 schip metende 1325 Ms. Ledig 3 15877 Totaal 4 17202 M». Waaronder van Saa van Gent Geladen af 3 schepen metende 2392 M3. Binnenvaart in opvaart 69 schepen metende 41345 M3. In afvaart 54 33141 Totaal 123 74486 Al3. Ter Neuzen Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Axel. Sasvan Gent. Philippine. Hoek. Ned. Herv. Kerk. u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 9| u. en 2 u., dhr. L. Dek. 9J u. Ds. E. Raams en u., leesdienst. 9j u., leeskerk en 2^ u., Ds. E. Raams. 9i u. en 2 u., Ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren. 9k u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos 2 u„ Ds. H. Akersloot van Houten Roos- Gereformeerde Kerk- 10 u. en 3 u., leeskerk. Cfcr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9k u, en 3k u., leeskerk. Gereformeerde Gemeeote. (Vlooawjjkstr&at) Ter Neuzen. 10 a., 3 u. en 6k u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooewfjkstraat) Ter Neuzen. 10 u., 3 u„ en 6k u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weatatraat). Axel 9k u. en 3k u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkkoflaan.) Ter Neuzen. 6k u., Evangelisatie. R. K. Kerkdienaten te Ter Neuaen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8k en 10 uur. Namiddags om half drie Lof. HEVIGE VECHTPARTIJ OP EEN KERMIS, Op de kermis te Orthen (Brab.) heeft een vrij ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij van het mes gebruik werd gemaakt. Zekere A. v. G. en 0. F. werden bloedend verwond. Eerstgenoemde bekwam ernstige verwondingen aan achterhoofd, nek en rechteroog, terwijl laatstgenoemde, behalve onder het linkeroog en het rechteroor, ernstig aan den neus verwond werd, die bjjna in tweeen werd gespleten. Een der vermoedelijke daders is door de politie gearresteerd en in bewaring gesteld. De recherche stelde een onderzoek in. ONDEUGDELiJK WATER. Te Avereest zijn twee jongens van 7 en 13 jaar, na water uit een veenput gedronken te hebben, on wel geworden en den volgen- den dag overleden, meldt de ,Msb.". De geneesheer acht de ondeugdelijkheid van het water de oorzaak GOUDEN TIENTJES ZIJN ZEER GEZOCHT TEGEN WOORDIG. Toen de koopman L. S. te Reeuwijk van huis was en zijn vrouw zich even naar het aardappelland begaf, hebben dieven uit een kast 650 aan ,gouden tientjes ontvreemd. KWITANTIES ZONDER ZEGEL. Dezer dagen kregen registratie-ambte- naren eenige wis?els van een veehouder uit Giesendam in handen, waarop geen zegel was geplakt. Deze waren afkomstig van boerenbonden, graanhandelaars enz. Tegen hen zijn nu boeten geeischt, resp. f 500, f 600, flOOO, f 1500 en f'1600. DOOR EEN ST1ER DOODGEDRUKT. De 64jarige renteniev Meerten, vroeger landbouwer, is in de stal van een hotelier te Noordbroek door een stier doodgedrukt. EEN REUZENVISCH. In de Rijksvischhal te IJmuiden werd een tonijn aangebracht, welke gevangen was door den stoomtrawler Maria Elisabeth IJm. 37. Deze tonijn, welke vischsoort hoofd- zakelijk in de Middellandsche Zee voorkomt, was bijkans twee meter lang en had een omvang van ruim een meter. Het INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. beest woog naar schatting 300 K.G. en werd gekocbt door den koopman S. Ham burger te IJmuiden. KINDJE DOOD OP DE FIETS. In het ,Rott. Nbl." vertelt iemand, waar- sehuwend voor het medenemen van kinderen in een mandje achter op de Sets (wai Zon- dag> gelijk gemdl, weer een siachtoffertje heeft gemaakt)dat vorige week eeu kennis van hem, te Rotterdam het volgende tra- gische gevai is overkomen, Deze dame zag een moeder met een kindje fietsen, dat schijubaar slapende in een mandje achterop zat. Zij bemerkte echter aan de kieur van het kind, dat het dood was en riep daarop de moeder, dat haar kindje niet goed was. In plaats nu, dat de moeder keek wat er aan de hand was, begon Z9 de dame uit te schelden, en toen deze daarop vroeg of ze wel wist, dat haar kindje dood was, ging ze zoo tegen haar te keer, dat er een po litie aan te pas kwam, die vroeg wat ze tegen de wielrijdster gezegd had. Ik zei, dat haar kind dood was, luidde het antwoord. Maar waarom zei u dat? Omdat het zoo is. Kijk toeh in's hemels- naam zeif. Toen de politieman dat deed, bleek de dame inderdaad geljjk te hebben en een dokter coi stateerde den dood van het ander- half jaar rude kindje ten gevolge van een breuk van de ruggegraat, vermoedeljjk ont- staan door het schokken van de fiets. EEN HOLLEND PAARD MAAKT VERSCHILLENDE SLACHTOFFERS. Woensdagmiddag sloeg in de Jonker Fransstraat te Rotterdam een paard, be- spannen voor een ledigen vrachtwagen, op hoi. De voerman W. C., opzichter van de Rjjksserum inrichting, sprong van den bok en bekwam verwondingen aan de beide knieen en het achterhoofd. Het paard rende door en liep ter hoogte van War- moezierstraat de 52jarige mej. G. Ror. die juist ie straat overstak, omver. De vrouw werd zeer ernstig gewond en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de ge- volgen overleden. Inmiddels was het paard met den wagen tegen een lantaarnpaal gehold, waardoor het lemoen brak en de wagen stil bleef staan. Het paard rende alleen verder en liep tegen een handwagen met huisraad op. De wagen zoowel als het huisraad werden ernstig beschadigd, terwijl de voerman, de concierge P. D., eenige schaafwonden opliep. Bij de Dirksmitstraat werd het paard eindelijk door burgers tot staan gebracht. EEN WATERTANK VOLGELOOPEN. Bij de reparatie te Amsterdam van een watertank van het stoorosehip »Amersfoort" werd een mangat-deksel vergeten aan te brengen. Toen gisteren te Delfzjjl het schip gelost werd. wilde men de tank laten volloopen, doch door het ontbreken van het mangat-deksel, stroomde het water in het achterruim. Ruim 300 ton chilisalpeter werd waardeloos. De schade loopt tusschen de 30.000 en 40.000 gulden. Vergadering van Woeoisdag 22 Juli 1925, des namiddags 3 uur. Vervolg van Let Tweede Blad.) 13. Wijziging der concessievoorwaarden voor electrische stroomlevering. Hxerna komt in behandeling de door burge- meester en wertihouders voorgestelde redactie van art. 20 der concessievoorwaarden. Dit artikel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. Burgermeester en wethoudere stellen alsnu voor aan de concessievoorwaarden als slot- alinea toe te voegen de volgende bepaling: De wijzigingen in de concessie, voor wat be- treft art. 3 en het bepaalde in het nieuwe arti kel 3a blijven van kracht gedurende den Ver- deren duur der concessie. De wijzigingen in df andere artikelen der concessie en de wijzlgdmgen in de raglementen aangebracht, gelden tot 1 Juli 1930 en worden stilzwijgend weer met gelijk tijdvak verlengd, wanneer niet door een der partijen drie maan- den te voren, bij aangeteekend schrijven, deze overeenkomst wordt opgezegd. Deze clausule wordt aangenomen met alge- meene stemmen. Alsnu komt in behandeling het Reglement van aansluiting volgens metertarief. De laatsite alinea van art. 1 volgens het voorstel van burgemeester en wethouders, be- treffende het stellen van garantie voor stroom- verbruik, wordt teruggenomen. Daardoor is vervallen het amendement van den heer Hamelinik op dit artikel. Het wordt aangenomen met algemeene stemmen. Op artikel 3, tweede lid, waarin wordt H-* paald, dat de aansluitikositen zullen bedragen voor perceelen waarvan de electriciteitsaneter niet verder dan 10 meter van de grenslijn tus schen het perceel en den openbaren weg is geplaatsit f 10, f 20 en f 32, naar gelang van heit aantal aan te sluiten lampen, is door den heer Hamelink een amendement voorgesteld om die kosten te stellen op 7,50, f 15 en f 24. De heer HAMELINK, zijn amendement toe- lichtende, wijst er op, dat de gemeenteraad in 1920, in verband met de duurte der mate- rialen, heeft goedigevonden, dat deze prijzen werden verhoogd van f 5, j 10 en f 16 tot de thans ook weer voorgestelde bedragen. Dat was een maatregel die voor de gebruikers een verhooging met 100 beteekende. Nu zijn inmiddels de prijzen der-materialen weer sterk vsrminderd en is het toch niet meer dan biljjjk de prijzen die met het oog op de groote duurte veiuoogd zijn, nu ook weer wat lager te stel len. indien het amendement van spreker aan genomen wordt, Dhjven ze dan toch nog 50 uuurder. xiu heeft spreker, omdat hij de laatste voor- scniitren voor lnstanateuis met m nanden heeft kunnen krijgen, deze kwestie niet in haar geheel kunnen nagaan, en by de stukken was net ook niet meer, maar hij meent, dat er nog een aanlelding is, die voor aamieming van zij :i voorstel pieit. Lit de bewooidingen van het artikel blijkt, dat de aansiuiitkosten worden ioi aau meter. Daarvoor worden de aansluitkosten aan den verbruiker in rekening gebracht, doch die Leidiing biijft het eigendom der centrale. Die kosten zijn alzoo verdisconteerd in het ge- noemde bedi-ag. Nu heeft spreker echter ver- nomen, dat de centrale de kosten der leiding binnenahuis tor aan den meter, het hakken der gaten voor de isalatoren enz. nog eens afzon- derlijk voor rekening der gebruikers brengt. Het is wel vreemd, dat men dat gedeeite der binnenleiding, dat eigendom der maatschappij biijft, door den klant iaat betalen, maai tuj ziet daarin nog te meer aamleiding de aan sluitkosten iets te verminderen. De heer D. SCHEELE meent, dat er voor deze redeneering van den heer Hamelink wel iets te zeggen valt, doch vraagt, of deze ook cijfers kan aangeven, met betrekking tot de kosten van de buizen en geleidingsdraad in het jaar 1920 en tihans. De heer HAMELINK heeft die cijfers juist niet. Hij heeft echter destijds ook reserves gemaakt tegen de verhooging van die aan sluitkosten. Spreker ging uat van de veronder- stelling, dat de kosten van het geleidingsnet, en daartoe behooren toch ook de huisaanslui- tingen, in den stroomprijs moeten zijn verdis- conteert. Hij kan evenwel aannemen, dat men er, vooral bij den aanvang der exploitatie, re kening miee gehouden heeft, dat men den stroomprijs niet te hoog kon maken, omdat men dan weindg aansluitingen zou heb ben gekregen en dat men daarom ook op an dere wijze heeft getracht de kosten van het net te dekken. In 1920 stond men echter niet meer voor het begin der exploitatie en toen de stroomprijs verhoogd werd, had hij ook be- zwaar tegen de verhooging der aansluitkosten, waarbij hij zich ten slotte lieeft neergelegd. -den moet nu toch echter wel voelen, dat het billijk is, de kosten, die toen wegens de zeer hooge prijzen der materialen met 100 moes- ten worden verhoogd, thans, nu de prijzen weer gedaald zijn, die van het koper b.v. tot de voor-ooriogsche prijzen, weer wat te verlagen, te meer, waar nog bovendiep een deel van die kosten langs anderen weg, zooals hij heeft aangetoond, op de verbrurkers wordt afge- wenteld. Hij is van meening, dat daarmede wel degelijk rekening behoort te worden ge houden. De heer VAN RIET vraagt zich, wanneer hij de voorgestelde cijfers beziet, af, of het nu op het oogeriblik de tijd is, om daarover te spre- ken en te beoordeelen of daar wat af kan. Hij meent, dat die prijzen niet zoo buitengewoon zijn. Hij is er nog niet zeker van, of die wel omlaag kunnen en moet de raad zich dan hier udtspreken over iets waarvan hij niets weet, al zouden ook aile leden graag willen, dat het goedlkooper kon? Moet de raad zich nu gaan bezig houden met de interne zaken der onder- neming. Wat zouden we er mede vooruitzijn, als het amendement wordt aangenomen en de directie zegt, dat het niet kan. Men moet ook wel in het oog houden, dat er verschillende aansluitingen gemaakt worden, die aanleiding geven tot een zeer gering stroomverbruik. Dan krijgt men de kosten van meteropname, geld inmen enz., hij vindt het zeer moeilijk voor den raad zich hierover uit te spreken. De heer VAN DUKE merkt op, dat het on- derhoud van het net en de isolatoren ook voor rekening van de maatschappij is; dat heeft in 1924 ook nog f 112 gekost en als men dan weet, dat daarvoor geregeld 2 werkmenschen ook bezig zijn, dan loopen die kosten nogal op. Hij zou er niets af doen. De heer HAMELINK wfjst er op, dat de zaak zoo staat, dat in 1920 aan de burgerij een hoogeren stroomprijs is opgelegd, in ver band met de algemeene exploitatiekosten der centrale, waarin ook begrepen is de kosten van onderhoud aan het net en de administratiekos- ten, terwijl bovendian ook werden opgelegd hoogere aansluitkosten in verband met de sta ging der materialenprjjzan. Thans is die hoogere stroomprije voor 5 jaar vastgelegd en daarmede ook de onderhouds- kosten aan het net enz. Nu rest evenwel nog de vaststelling van de aansluitkosten en aan- gezien de kosten van het koper weer zijn terug- gevallen tot voor-oorlogsche prijzen, meent spreker, dat er alle aanleiding is de toenmaals met 100 verhoogd e kosten weer met 50 te verminderen. Spreker acht zich verplicht hiervoor op te komen, in het belang van de burgerij, die den raad daarvoor heeft afgervaardigd, maar be- schouwt het niet, dat men hier uitsluitend zit om op te komen voor de belangen van de In- dustrieele Maatschappij. En wat de opmerking betreft van den heer Van Riet, dat hij zich niet in staat acht over dit voorstel een oordeel uit te spreken, dan is deze aan zijn verplichtingen te kort gekomen, want dan had hij, dit voorstel kemlende, een en ander kunnen onderzoeken. Hij heeft de kans gehad dat te doen. De heer VAN RIET meent, dat hij, uit het- geen door hem is te berde gebracht, wel blijk heeft gegeven een en ander te hebben uitge- zocht. De heer HAMELINK: Maar zeer eenzydig, als men iets onderzoeken wil moet men het van beide kanten bezien! De heer COLSEN: U had eens naar ons moeten komen! De heer VAN RIET merkt nog op, dat er van, wege de centrale zeer veel onderhouds- kosten aan het net moeten worden besteed, daaraan is veel werk. De heer VAN DUKE moet naar aanleiding der woorden van den heer Colsen nog opmerken van iemand te Sluisfcil vemomen te hebben, dat het daar zoo lang duurde eer men werd aangesloten, die vond het bij de P. Z. E. M. een snertzoo. Eerst als men in het nauw zat of de moeder een been brak kwamen ze aansluiten. De heer COLSEN meent, dat de installatie van de P. Z. E. M. te Sluislcil den toets wel kan doonstaan. Daar zijn in 6 weken tfjds 84 aan sluitingen gemaakt. Als er menschen zijn, die niet vlug aangesloten zijn, moet men daarvoor ook de omstandigheden in aanmerking nemen. Hij begrijpt wel, op welk gevai de heer Van Dijke spreekt. Als de menschen echter geen hi irk geven er priis op te stellen of ze ontzien de moeite om te komen teekenen, spreekt heT van zelf, dat ze later geholpen worden. Ook kan zulks voorkomen met wat verafwonenden. Het amendement-Hamelink, in stemming gebracht, wordt verworpen met 9 tegen a stemmen. Voor stemmen de heeren Van Cadsand, Goi- sen, Hamelink en Van Driel; tegen stemmen de heeren Van Dijke, Van Riet, De Jager, Van Aiken, D. Scheele, Geelhoedt, R. Seheele, Ver- iinde en Ereriks. De VOORZITTER deelt mede, dat burgemees ter en wethouders het amendement-Hamelini dat voor hetzelfde perceel slechts eenmaal aan sluitkosten worden berekend ovememen. (Wordt vervolgd.) s GRAVENHAGE. Behoudens heel onverwachte verandering is het nieuwe kabinet aldus: Cdijn, Minister-President en Minister Y-aif ^cien, en ad interim Minister van Kolonien, daar de aangezochte voor de laatste portefeuille buitenslands vertoeft. Van Karnebeek, Minister van Buiten- landsche Zaken. Kamerlid Schokking, Minister van Justitie. Oud-Minister De Geer, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Kamerlid Rutgers. Minister van On- derwijs. Majoor van den Generalen Staf Lam- booy, Minister van Oorlog, en ad interim van Marine. Kamerlid Bongaerts, Minister van Waterstaat. Kamer-President Koolen, Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. s GRAVENHAGE. De directies van de Staats- en particuliere mijnen hebben, naar ons wordt medegedeeld, in een schrijven van 30 Juli aan de contact-com- missie medegedeeld, dat zij zich, wegens de heerschende moeilijkheden in de mijn- industrie, genoodzaakt zien de collectieve arbeidsovereenkomst van 17 October 1921 tegen 1 November a.s. op te zeggen. De directies stellen zich voor tijdig met de vakbonden in overleg te treden over het afsluiten van een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst. LONDEN. Officieel wordt gemeld, dat de mijneigenaren hun kennisgeving be- treffende de beeindiging van de huidige contracten met de mijnwerkers voor den tijd van 14 dagen hebben teruggetrokken, teneinde in dien tijd gelegenheid te heb ben den toestand nader onder de oogen te zien en besprekingen te voeren over de toegezegde subsidies der regeering. Amsterdam, 31 Juli 2 uur. Bimien. uaten. Louden 12,09»/412,10 Berlgn 59,30 Pargs 11,70 11,75 Brussel 11,44 11,49 Weenen (per 100 sch 35,25 Vreemd Bankpapier. Duitach 50,30 Fransch 11,70 11,75 Belglsch 11,44 11,49 Oostenrgksch (per 100 sch.) 35,25 SCHEEPVAARTBEWEGING. 28 Juli. Belg. s.s. Charbomine, 480 M3., ledig, van Ramsgate voor Gent. Fransch s.s. Capt. Augudtin, 8307 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux. Nedejl. s.s. Hillegom, 6096 M3., ledig, van Gent naar R'dam. Fransch s.s. Dept. Ch. Nortier, 5695 M3., kolen, van Gent naar Brest. Belg. s.s. Prince Charles, 640 M3., ledig, van Gent naar Oostende. Letl. s.s. Krimulda, 5579 M3., ledig, van Gent naar R'dam. Noorsch s.s. Lijsland, 3779 M3., ledig, van Gent naar R'dam. Deensch s.s. Astrid, 4910 M3.. ledig, van Ter Neuzen naar R'dam. Fransch s.s. Marquise de Lubersac, 2327 M3., kunstmest, v. Gent n. Rouaan. Fransch s.s. Capt. Brieur, 8735 M3., kolen. van Gent naar Bordeaux. Belg. s.s. Isa, 598 M3.. ledig, van Gent naar Oostende. Eng. s.s. Abington, 1164 M3., fosfaat, van Gent naar Palnacky. Eng. s.s. Wharfe, 2585 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Alacrity, 6745 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Belg. s.s. Marcel, 3105 M3.. kolen. van Leith voor Gent. Belg. s.s. Edmond v. Beveren, 730 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Eng. s.s. Avocet, 3985 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. 29 Juli. Ned. s.s. Noordkaap. 952 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Zweedsch s.s. Oddevold, 3287 M3., steenen, van Stromstad voor Gent. Noorsch s.s. Thorunn, 2403 M3., ledig, van R'dam voor Gent. Eng. s.s. Ptarmigan. 1412 M3., wol, van Londen voor Gent. Belq. s.s. Alfred Edith, 740 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Duitsch s.s. Wilhelm, 4412 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Deensch s.s. Danerv. 4293 M3., hout, van Uleaborg voor Ter Neuzen. Fransch s.s. Thorium, 7237 M3., kolen. van Gent naar Rouaan. Ena. s.s. Ptarmigan, 1412 M3., ledig. van Gent naar Antwerpen Zweedsch s.s. Juno. 2919 M3., fosfaat, van Gent naar Norkopping. Ena. s.s. Blackcock. 1393 M3., stukq., van Gent naar Londen. A. C. LENSEN'S STOOMVAART MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN s.s. HELENA in lading te Miramichi voor Limerick. s.s. MAGDALENA in lading te Ro- sario. s.s. TERNEUZEN van Sfax naar Ant werpen passeerde 30 dezer Fini- sterre.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2