ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7791 Woensdag 29 Juli 1925. 65e Jaargang. DE INDRINGER bITTTYwT"and. HINDERWET. Bij IHuggebeten ABONNEMENTSPRIJS: BINNENLAND. FEUILLETOH. Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post per jaar Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland f 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. DE KAB1NETSCRIS1S. In verband met het feit, dat de Chr. Hist, fractie op haar eerste bijeenkomst verschillende bezwaren had geuit tegen het werkprogram van den heer Coliji?. is Zaterdag te Utrecht een tweede en laatste bijeenkomst gehouden. De ver- schilien zijn nu grootendeels opgelost en verder zullen de laatste besprekingen door de leiding der fractie met den heer Colijn gevoerd worden. Deze schijnt op spoed te hebben aangedrongen. Vooral de voor- steiien van den heer Colijn tot samenvoe- ging van verschillende departementen Iteooeri nogal critiek uitgelokt. Naar de ..Tel." verneemt, heeft de heer Colijn het aantal departementen van tien op acht teruggebracht. Onderwijs wordt bij Binnenlandsche Zaken ondergebracht, Landbouw gaat naar Waterstaat en het departement van Marine wordt opgegeven en gevoegd bij Oorlog, dat dan verandert in departement van defensie. Niet alleen de bezwaren van die samen- voeging, maar ook het inkrimpen van het aantal Ministerzetels van tien op acht, heeft bij de fracties bedenkingen onder- vonden. Immers daardoor is het moeilijker geworden, iedere fractie tevreden te stel- len met haar aanspraken bij de verdeeling der Ministerzetels. Uit de beste bron kan het blad tegen- spreken de officieuze mededeeling van het Haagsche Correspondentiebureau, dat nog geen personen zijn aangezocht voor het Ministerschap. Officieel mogen zij niet gevraagd zijn, onderhands zijn verschil lende personen aangezocht. De toewijzi- ging van het Ministerie van Binnenland sche Zaken is door de toevoeging van het departement van onderwijs zeer moeilijk geworden, omdat het daardoor een van de belangrijkste departementen is geworden en alle drie fracties er aanspraak op ma- ken. Men verwacht, dat de heer Rutgers (a.-r.) het hoofd ervan zal worden. Het schijnt voorts in de bedoeling te liggen, dat de heer Colijn financien houdt en daarbij tevens als premier zal optreden. Voor Buitenlandsche Zaken werd graaf Van Lynden van Sandenburg. oud-com- missaris der Koningin in de provincie Utrecht, aangezocht. doch deze moet om gezondheidsredenen bedankt hebben. Dat Thr. Van Karnebeek weggaat, mede om- Uit het Engelsch van Harold Bindloss. o 53) (Vervolg.) Elk met een man voor het eerste span uit en Dane en Witham in een gespannen houding, om elken schok te kunnen weer- staan, op den hoogen bok, begonnen de beide groote machines zich met een kra- kend en knappend vaneen scheuren van den taaien verdroogden bodem in bewe- ging te stellen. En de man en de leidsels waren noodig, toen de zwarte rook op- eens neersloeg, maar het volgend ooqen- blik joeg de lichte nachtwind hem weer dwarrelend uiteen en schoot een vurige tong lekkend omhoog; na den bedwel- menden rook kwamen de lichtgloed en de piotselinge hitte als een schok; de paarden schrokken terug en ondanks alle pogingen van Witham reed zijn machine met een smak en een gekletter van metaal tegen die van Dane op. W/ld van angst weken de paarden naar terzijde uit, waardoor de scharen uit de drie-voudige voor gerukt werden; het volgend oogenblik vochten de schichtige dieren met den man om de heer- schappij. Half gesmoorde berispingen en verwenschingen. het kletteren van stren- gen en kettingen en een dof radeloos stampen vermengde zich met het beang- stigend aanzwellende loeien van de vlam- dat hij aan het Belgisch tractaat blijft vast- houden, wordt eveneens waarschijnlijk geacht. Jhr. Beelaerts van Blokland wordt thans als zijn opvolger genoemd. Dat voorts Jhr. De Geer, Mr. Koolen en ir. Bongaerts een plaats in het Ministerie zullen innemen, wordt ook als vaststaand beschouwd. Wat ten siotte het werkprogram van den heer Colijn betreft, van de Tel. nog, dat hierin belangrijke bezuinigingsplannen op de defensie-uitgaven voorkomen, o.a. door verdere verplaatsing van het zwaar- tepunt van het beroepskader naar het verlofskader. Men verwachtte. dat gister tusschen den heer Colijn en de drie rechtsche frac ties algeheele overeenstemming zal zijn bereikt. HET NEDERLANDSCH-BELGISCHE TRACTAAT. Ce Nederl. bond van fabrieks- en transportarbeiders, gevestigd te s Gra- vennage, heeft naar aanleiding van het ontwerp van wet ter bekrachtiging van het op J April 1925 te s Gravenhage ge- sioten verdrag tusschen Nederland en Beigie in een adres eenige opmerkingen onder de aandacht van de Tweede Kamer gebracht. Voorop mogen wij stellen, aldus de bono, het toe te juichen wanneer door het sluiten van vriendschappelijke verdragen cetracht wordt het verkeer tusschen de volkeren onderling, zoomede om handel en bedrijf te bevorderen. Dit neldt in het bijzonder Beigie, dat door stamverwant- schap van zijn bevolking en de ligging van zijn land zoo nauw met Nederland is verbonden. Onzerzijds willen wij dan ook gaarne hulde brengen aan de regeerino, waar zij gepoogd heeft mogelijk misverstand, dat tusschen beide volken qerezen was over verschillende punten van grensregeling en verkeersbeleid, door een vriendschappc- hjk verdrag uit den weg te ruimen. Juist omdat wij weten, dat deze wensch in den breeden kring der arbeiders leeft en daar beschouwd wordt als een voor- iiaam middel ter bewaring van vrede en vriendschap tusschen de volken, spijt het ons te meer, dat wij dit Verdrag uwe Ka mer niet ter bekrachtiging kunnen aan- bevelen, maar in tegendeel uwe Kamer in- stantelijk moeten verzoeken het niet te aanvaarden. Wij willen heel in het kort uiteenzetten wat onze voornaamste be zwaren zijn tegen het gesloten verdrag. In de eerste plaats zij dan opgemerkt, dat naar onze opvatting dit verdrag on- voldoende rekening houdt met de belan gen van Nederland en daartegenover kunstmatig beoogt den natuurlijken voor- sprong, die Rotterdam door zijn ligging voor het achterland heeft, ten voordeele van Antwerpen te wijzigen. Als zoodanig zien wij de bepalingen in het verdrag. waarbij Nederland moet toe- stemmen tot het graven van een water- weg, uitgaande van het havengebied van Antwerpen en uitkomende in het Hol- landsch Diep, zoomede in het graven van een waterweg Rijn—Maas—Schelde, als- mede de bepalingen, dat de loodsgelden op Antwerpen. ondanks den langeren af- stand, nimmer hooger mogen zijn (wel lager) dan die op Rotterdam. Het wil ons voorkomen. dat hoe groote waarde Nederland ook mag hechten aan een nauweren band A samenwerking met Beigie, het toch moeilijk tot goedkeuring van deze bepalingen kan overgaan. gaan rechtstreeks in teqen vitaie Neder- landsche belangen. Het is onze vaste •overtuiging, dat Rotterdam bij de uitvoe- ring van de hierboven genoemde punten men want, terwijl man en dier, naar adem snakkend, met zweet en schuim bedekt om de overwinning vochten, was het vuur sluipend naderbij gekomen, zoodat de hitte nu bijna ondragelijk was. Maar ein- delijk won de man het. en toen de groote machine zich weer in beweging zette, keerde Maud Barrington, die half be- vreesd, maar nog meer verrukt door het ongewone schouwspel, had staan toekij- ken, zich met opgewonden glinsterende oogen cot de vrouw -naast haar; ,,Ohschitterend," zeide ze, ,,wat cen mannen, wat een pracht-mannen!" Haar metgezellin rilde even. „Ja, mis- schien wel, maar ik wou toch, dat het voorbij was. Je zou wel anders praten, kind, als een van die mannen, daar voor de paarden, je echtgenoot was." Ve^baasd over dit nieuwe gezichtspunt, keek Maud een oogenblik voor zich; maar voordat ze kon antwoorden, zag ze met een schok van schrik door een even ver- ijlen van den rook, den rooden vuurgloed, vlak bij het span. Maar het volgende oogenblik sloeg de wind den rook weer neer; snakkende naar adem trok ze de vrouw mee, achteruit. De machines ble- ven echter voortgaan en ofschoon de mannen het naderhand niet begrijpen konden, hoe ze de kracht van de angstig- rukkende koppen hadden kunnen weer- staan, kwamen ze na een minuut of vijf met de woeste onhandelbare dieren aan den anderen kant van den rook te voor- schijn. Maar juist toen de machines, met andere mannen voor de paarden. zouden omkeeren, zag Witham Dane als het mid- delpunt van een vechtende en steigerende op gevoelige wijze in zijn bedrijvigheid zal worden getroffen en met de omlir",onde bevolking slechts nadeel van de toepas- sing van dit verdrag zal ondervinden. Daar staat voor zoover w;: het kunnen beoordeelen geen enkel voordeel voor Nederland tegenover. Tegenover de vele tegemoetkomipgen van Nederland vinden wij geen enkele tegenprestatie van Beh Waar zoo de zaken staan en hiermee ,de belangen van duize' Jen arbeiders in de haventransport- en n.. venbedrijven zijn qemoeid, verzoeken wij den Kamer, dit verslag niet te bekrachtigen. Misschien is de mogelijkheid daarna aanwezig, een op deze punten gewijzigd verdrag te ver- krijgen. Wij mogen er nog aan toevoegen, dat niet alleen Rotterdam, maar o.i. ook Ter Neuzen en de Zeeuwsche visschersbevol- king bij aanneming van dit verdrag ernstig nadeelige gevolgen zal onder vinden. Er zouden nog meer bezwaren zijn te noemen. Wij achten het evenwel niet noodig, deze hier verder in den breede uiteen te zetten. Dit is reeds gedaan in een adres, dat Uwe Kamer bereikt heeft van het bestuur der Scheepvaartvereeniging Zuid, zoo mede van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, met welke adres- sen wij in de motiveering van bovenge- noemde punten ons kunnen vereenigen. Bescheidenlijk zij het ons slechts vergund hier de vraag te opperen, of ook wel de financieele verplichtingen. die door dit verdran op het Nederlandsche volk wor den gelegd, geheel billijk zijn in verhou- ding tot hetgeen Beigie moet betalen en verkrijgt, en of ook dit geen ernstig be- zwaar is voor het goedkeuren van het verdrag. WIJZIGING IN HET NEDERT ANDSCH-BELGISCHE VERDRAG. Naar de Residentiebode verneemt, heeft de nieuwe Belgische regeering, naar aan leiding van de ernstige critiek in Neder land op het ontwerp-verdrag tot herzie-- ning van het tractaat vqn 1839, aan de Nederlandsche regeering medegedeeld, dat zii bereid is, in de financieele bepalin gen enkele wijzigingen te brengen, die ten' deele tegemoetkomen aan de bezwaren van Nederlandsche zijde geuit. Een der belangrijkste concessies in deze is een wijziging van de bepalingen in ar- tikei IV van het verdrag. regelende de kwestie van de Schelde. Volgens het ont- werp-verdrag kan Nederland tot nako- ming van de verplichting tot bevaarbaar- making van de Schelde verplicht worden door Beigie tot het doen van vrijwel onge- limiteerde uitgaven. Beigie is nu bereid deze bepaling zoodanig te wijzigen, dat, wanneer Nederland ten bate van Antwer pen verbeteringen in de Schelde moet aanbrengen, de kosten hiervan voor Ne derland niet hooger zullen zijn dan het bedrag, dat beide landen in gemeenschap- pelijk overleg in het verdrag als een maxi mum zullen vastleggen. Mochten kosten van eventueele werkzaamheden boven dit bedrag uitgaan, dan zullen deze door de Belgische regeering worden gedragen. Ook inzake de kosten van de aan te leggen kanalen is de Belgische regeering bereid een andere financieele regeling te overwegen, die voor Nederland financieel minder bezwaarlijk is. Naar aanleiding van bovenstaande schrijft de Tel.: Wij hebben ter bevoegder plaatse te 's Gravenhage naar de juistheid van dit bericht geinformeerd. Men deelde ons mede. dat van een der- gelijke mededeeling van de Belgische re- groep menschen en dieren. Met een wenk aan een paar mannen sprong hij van zijn hooge zitplaats naar beneden. ,,Als je geen haak of ijzers kunt vinden, snijd dan de strengen door." schreeuwde hij hem toe. ,,De ploeg verbrandt niet en die duivels zijn nu toch onhandelbaar. Over deze voor komt het vuur heen, we moeten verderop aan den gang." Een oogenblik later renden de vier die ren, gek van angst, met de loshangende einden van hun afgesneden tuig, bonkend tegen pooten en flanken, dwars de prairie over; een van de mannen. die een hevigen trap gekregen had, werd doodsbleek en hijgend naar adem door zijn kameraden een eind achteruit gebracht en het vuur, dat den opgeworpen rand klei bereikt had, wachtte even, alsof 't besluitenloos was, wat te doen en sprong toen, voorafge- gaan door een regen van vonken, op ver- scheidene plaatsen over de beschermende strook heen. ..Ik zal dien jongen daar even aflossen," zeide Dane. ,,De kerel kan die zware scheur-machine onmogelijk recht houden." Geen twee minuten later trok hij den jongen man. die doodmoe van de onge wone inspanning was, van de hooge zit plaats af; het resultaat was een dreigend opgeheven arm en een woedend hoewel amechtiq protest. ,,Ik heb er met Stapleton om gevoch- ten. Kom er af, ellendige kerel die je bent, 't Is mijn recht." Terwijl hij een van de daglooners uit Ontario wenkte, om het bij-de-bandsche paard bij den teugel te nemen. knikte Dane hem goedkeurend-Iachend toe. peering hier niets bekend is. In verband hiermede herinneren wij er aan, dat het wetsontwerp, houdende goed keuring van het verdrag, nog bij het Bel gische parlement moet worden ingediend. Waar de Belgische regeering dus nog alle geiegenheid zal hebben om in de memorie van toelichting tot dit wetsontwerp de interpretatie van zekere bepalingen van 't verdrao nader te definieeren. Iijkt het ons verstandig toe dit staatsstuk af te wachten, alvorens verdere mogelijkheden te opperen. EEN ..RATSKELLER" TE s HERTOGENBOSCH. Onder het oude stadhuis van 's Herto- genbosch strekken zich groote kelders uit, waarvan een deel sedert de opening van het nieuwe museum van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Weten schappen ongebruikt daar ligt. Vroeger bevond zich in een der kelders een aantal voorwerpen uit den ouden tijd, die er een gruwelkamer van maakten. Die martel- werktuigen zijn thans ondergebracht in bedoeld Museum. Om nu de kelders pro- ductief te maken, doen B. en W. thans aan den raad het voorstel een te doen inrich- ten als lokaliteiten voor het verkoopen van niet sterke-dranken, zulks naar het voorbeeld der z.g. ..Ratskeller," welke men wel onder het stadhuis in buitenland sche steden aantreft. ZEPPELIN-DIENST AMSTERDAM- TOKIO? Uit Riga wordt aan de Times gemeld, dat de Duitsche luchtvaarder kapitein Walter Bruns op het oogenblik te Moskou met de sowjet-autoriteiten besprekingen houdt over zijn plan tot instelling van een geregelden dienst met Ze''elins tusschen Amsterdam en Tokio via Kopenhagen, Petersburg. Archangel, Dicksonhafen, Yakoetsk, Ayan en Nikolajew. Hij ver- klaart, dat de afstand in 5 dagen kan worden afgelegd door Zeppelins met 150.000 M3. inhoud, die elk 40 a 50 pas- sagiers en ongeveer 10 ton vracht zouden vervoeren, endat hii de Noordeliike route, vervoeren, en dat hij de Noordeliike route, heeft gekozen, om het Oeral-gebergte te ontwijken. De Poolreiziger Nanseri. die met Bruns samenwerkt. bevindt zich op het oogen blik eveneens in Sowjet-Rusland. Kapitein Bruns zal na zijn besprekingen te Moskou naar Tokio vertrekken om ook met de Japansche autoriteiten te confereeren. DE TOESTAND. Het is nu zoo ver gekomen met het ge- schil in de" Engelsche steenkoolnijverheid schrijft de N. R. Crt., dat men vrij alge- meen alleen nog maar uitkomst verwacht van. een tijdelijk lapmiddel. Baldwin heeft gisterenmiddag met de gemachtigden van de mijneigenaars gesproken en dan, naar men denkt, tijdelijken steun uit de Schat- kist aan het noodlijdende bedrijf aanbie- den, ten einde de twee partijen in staat te stellen te beraadslagen over een oplossing. Daar die beraadslagingen dan kunnen geschieden op grond van het inmiddels openbaar gemaakte rapport van het hof van onderzoek (welk (stuk gisteren zou uitkomen), zou er althans een nieuwe basis zijn voor onderhandelen. Maandaq- avond hebben Londensche avondbladen gemeld, dat het hof tot de conclusie is ge komen, dat de mijnnijverheid alleen maar op de been kan blijven met invoering van langere werktijden, en grootere productie. Men zal met belangstelling tegemoetzien. hoe het hof dit toelicht. Intusschen weet men. dat de mijneige- 1 ,,Je bent een flinke kerel en je hebt gedaan wat je kon. zeide hij gemoedelijk. ,,Maar als je begint met volwassen man nen in den weg te loopen. sla ik je een paar blauwe oogen. Meteen reed hij weg, Witham voorbij, die met twee nieuwe spannen bezig was; door e'en uiterste krachtinspanning wist hij heen en terug klaar te krijgen, voordat het vuur, dat de eerste verdedigingslinie gepasseerd was, te dichtbij gekomen was om doorwerken onmogelijk te maken. Maar toen sloeg de grijs-bruine rook weer neer en op hetzeifde oogenblik zakte een van zijn paarden in zijn knieen door. ..Ziezoo, dat heb ik hem geleverd." zeide hij terneergeslagen. ..Maar weer een eind verder naar achteren. Courthorne. Dat span krijg je er nooit doorheen." Witham keerde zijn gezicht strak en vastbesloten in het rossige schijnsel naar hem toe. ,.Ze moeten. Ik ga erdoor!" zeide hij hard. ..Als 't die anderen daar wil gelukken. moeten ze tijd hebben." Meteen dwong hij. geholpen door den man voor de paarden, het opstandige, angstige span door de wervelende kolom- men grauw-bruinen rook, doorstreept met rosse. omhoogschietende vlammen. Groote God!" zeide Dane hardop van zijn gedwongen zitplaats, terwijl hij zijn hoofd afwendde. om de verzengende hitte te ontgaan. Heel zacht zeide hij nog iets geheel anders. Het duurde een paar minuten, voordat er hulp voor hem kwam opdagen. Samen met een van Witham's daglooners maak- te hij het gevallen paard los en bracht het, met zijn makker, achter de laatste verde- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. en Beten van Andere Insecten geeft het in- i wrijven met PUROL dadeiijk verlichting. i mmnxmatam naars al sedert geruimen tijd hebben aan gedrongen op verlenging van de werk tijden en vermeerdering van de productie, waarvan zij een verlaqing van den kos- tenden prijs van de steenkolen verwach- ten. Maar ook is bekend, dat de mijn- werkers niet van een aantasting van hun verlenaden rusttijd wilden hooren en dat, op grond van hun open vijandigheid tegen dat denkbeeld, de mijneigenaars pas aan zijn gekomen met hun andere voorstellen tot verlaging der loonen. De conclusies van het hof kunnen, indien zij werkelijk luiden gelijk voorspeld wordt, nauwelijks populair zijn bij de mijnwerkers, die reeds geweigerd hadden voor dit hof zelf te ver- schijnen, en men moet zich daarom afvra- gen, of er werkelijk wel een nieuwe basis voor onderhandelingen aanwezig zal zijn, wanneer zij zouden beginnen. Als de Engelsche regeering tijdelijk subsidie aan de industrie wil geven, om een onmiddellijk uitbreken van het conflict te verhinderen, keert zij. naar de Bijbel- sche uitdrukking, gelijk een hond tot haar uitbraaksel terug. In het Lagerhuis heeft Steel-Maitland, de minister van arbeid, immers met den grootsten nadruk verze- kerd, dat zij niet kon denken aan subsi- dieering uit de door Churcill naijverig be- waakte Schatkist. De methode is een aan- moediging aan de onderhandelaars. om zich niet te overhaasten. en de belasting- betalers, die het tekort moeten dekken, dat er op de begrooting van 1925/26 door onstaan kan. zijn degenen die het gelag betalen. Dat moeten zij dan voor een rus- tige vacantie over hebben. Want als het verkeer ontredderd wordt omdat de trans portarbeiders en spoorwegbeambten niets te doen willen hebben met buitenlandsche kolen, terwijl de Engelsche mijnen stil- staan. komt heel het land in last. Elke dag dien men hiervoor verloren heeft laten gaan door niet te onderhandelen, zal hoe dan ock. een heel kostbare dag blijken. DE ONTRUIMING VAN DUSSEL- DORP BEGONNEN. De Franschen zijn begonnen Dussel- dorf te ontruimen. Zij'hebben het regee- ringsgebouw, eenige barakken en groote kwartieren reeds verlaten. Ook een deel hunner artillerie is a! weggevoerd. De voorraden der toepen zijn aan de gemeen- ter overhandigd. FRANKRIJK'S SCHULD AAN ENGELAND. De Parijsche correspondent der N. R. Crt. meldt: De Fransche en Britsche financieele deskundigen die te Londen hun overleg omtrent de Fransche schuld begonnen zijn, laten officieel niets lo's, maar het is al uit- gelekt, dat het eerste netelige punt van Frankrijk's schuld betaalkracht te berde gebracht is. De Engelschen schijnen zich daarvan een overdreven beeld te maken, op grond van de richtige uitvoering van de Dawes-regeling door de Duitschers. Daar bij de opstelling ''hiervan met Duitschland's draagkracht fekening is ge houden, kunnen aan Frankrijk naar de meening der Engelsche gedelegeerden op zijn minst gelijke voorwaarden opgelegd worden. De Fransche regeering kan ech ter geen toezicht op haar eigen financien dulden. De Britten schijnen daartegenover hun werkloosheid uit te spelen, die door betaling in natura zou worden verergerd, terwijl die in specie den franc zou dreigen digingslinie, een breede strook land, om- geploegd door de rest van de Silverda- lesche mannen gedurende het korte respijt, dat hun door de beide eerste, met levens- gevaar geploegde, voren geschonken was. De eerste. dien hij daar ontmoette, was de man die Witham geholpen had. k Weet niet waar Courthorne is," ant- woordde de man op de vraag van Dane. ..Juist toen we door 't allerergste heen wa ren, gingen die stomme dieren er vandoor en natuurlijk moest de ploeg mee. In elk geval heb ik niet gezien wat er met ze ge- beurd is. en al was 't allergste gebeurd. dan had t me niets kunnen schelen. Als je een trap van een paard in je lendenstreek gehad hebt, heb je gewoonlijk je be- komst." De man zag doodsbleek; met moeite hield hij zich overeind. Toen Dane dat zag, onthield hij zich van verder vragen. Waarschijnlijk bevond Courthorne zich. waar hij het meest noodig was. en in elk geval was het beter om de mannen te hel- pen die nog steeds voor naast voor aan de reeds vrij breede strook omgeploegden grond toevoegden, dan zich in nuttelooze fantasieen te verdiepen. Het vuur begon nu ook deze laatste verdedigingslinie te naderen. Loeiend kroop het op zijn proof af. maar opeens kwam het met een regen van brandende vezels tot staanont- moedigd zakten de vlammen meer en meer, maar juist toen het leek, alsof de gloed langzaam zou dooven. schoten ze, vergezeld van een sproeii'ng van hoog- vormig-neervallende vonken, met her- nieuwde energie omh^oa. (Wordt vervolgd.) Burgemeester en Wethouders van IER NEIZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente- seere'tarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de SOCIETE LAITIERE I10LLANDIA, fabriek van inelkprodiicten te Laeken—Brussel om rERGTjy XING tot bet oprichten van een fabriek van meikproducten. in het pereeel kadastraal bekend in sectie K, No 234. Op Maandag den 10 Aug. a.s., aes namiddags te dne uui zal in het gemeentehuis geiegenheid bektaan om lieivvaren tegen de insrilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrif- telijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zy, die bezwaren nebben, kunnen gedurende d r i e d a g e n, voor het boven- gernelde tijdstip, ter Secretarie dergerneente ken nis n e m e n van de ter zake ingekomer. schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gereebtigd zijn, zij, die niet overeen- kornstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 27 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretary Oe Burgemeester, B. I. ZONNEVIJLLE. J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1