ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DE INDRINGER No. 7790. Maandag 27 Juli 19*25 65e Jaargaug GEMEENTE-REKENING. De Warmte ABONNF. MCNTSPRIJS: BINNENIAND. ?KTJILLBTOS. 8 U 1 T EN LAND, Voor binnen Ter Voor Ned. Indie er Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /O^O per jaar ie en Amerika 2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. DE KAB1NETSCRISIS. De correspo- dent van het nHb'd.' meldt De kabinetsformattur is met het eerste deel van de taak, welke hij zich gesteld had, gereed gekomen. Het overleg met de reehtsche fraities over het ontworpen re- geeringsprogram kan als goed geeindigd beschouwd worden. De roomsche fractie der Tweede Kamer heeft in haar laatste vergadering met algemeene stemmen be- sloten aan het nieuw op te treden kahinet op den grondslag van het overgelegde regeeringsprogram steun te verleenen. De christelijk histcrische fractie had schriftelijk reeds Maandag doen wtten tot welke opmer- kingen het regeeringsprogram haar aan leiding had gegeven. Zoo kan de formateur thans aanvangen met het tweede deel van zijn taak, de uitnoodiging der personen voor de porttfeuilles. Ofschoon de besprekingtn met de per sonen over de bezetting der departementen nit den aard der zaak tot wyzi^ingen aan j le'ding knnnen geven, meenen wij, op grond onzer inlichtingen in politieke kringen, de volgende heeren Ce mogen no'emen voor de achter hun namen geplaatste departe menten Colijn, minister-president defensie (met een directeur-generaal voor de l&nd- macht en een directeur generaal voor de marine)jhr. De Geer, financien Koolen, justitieRutgers, binnenlandsche zaken (vereenigd met het departement van onder- wijs)Lovink, landbouw Van Lijnden van Sandenbu' g (de oud Commissaris der Konin- gin in Utrecht), buitenlandsche zaken Bongaerts, waterstaat. Wij herhalen, dat wijzigingen intusschen zeer wel mogelijk zijn. Nu de kabinets formateur eenmaal zoover is, dat omtrent zijn program eensgezindfceid bestaat tus- schen de partijen, mag zijn kabinet niet afspringen op ambities van personen. Wij bedoeRn daarmede, dat de formateur zelf zeer wel een ander depar'ement zou kurnen aanvaarden. ind'en de verdeeling van werk- zaamheden tusschen de uitgenoodigde per sonen dit wenschelijk zou maken. REGELING GEDIST1 LL.-PRODUCTIE. Verschenen is het lijvige rapport (ruim 120 pagina's druks) van de bij Kon. besluit van 6 Maart 1919 ingestelde Staatscom- missie (de zgn. commissie-van den Zande) in zake Gedistilleerd-productie (welke com missie ten onrechte wel eens als //Droog- leggings commissie" werd aangekond'gd). De commissie heeft er naar gestreefd, een bedrijfsregeling te ontwerpen, die de mogelijkheid zou schepren dat industrie en handel automalische compel satie zouden verkrijgen voir de vermindering van Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 52) (Vervolg.) Witham keek den spreker strak aan; toen tot haar geheime voldoening zag het meisje, dat hij even glimlachte. ,,Misschien is het intuitie, maar u zult zien, dat de gebeurtenissen me gelijk zul- len geven," zeide hij. ,.En wat mijn be- wering tegen u en Miss Barrington aan- gaat, dat was de zuivere waarheid." Niemand sprak een woora, ofschoon het meerendeel van de aanwezigen de woorden-schermutseling wel gehoord had. Toen Maud zich afvroeg of er geen en- ke!e manier bestond om de spanning, die iedereen scheen te voelen, iets te verlich- ten, kwam er voor de tweede maal aflei ding door snelle hoefslagen uit de duister- nis en na een minuut of wat van beklem- mend wachten kwam er een wagen met een man op den bok, die zijn beenen wijd- uit tegen de steunplank geplant had, om er niet afaeslingerd te worden. stootend en botsend het erf op tot in 't licht van de ramen. Meteen hoorden ze opgewonden praten bij de voordeur en even daarna kwam een jonge man buiten adem de hall in. ,,Een groote brand vlak bij de hoeve van Courthorne." zei hij hijgend. Was al tamelijk dichtbij toen ik wegging." bim enlaodsch debiet en de betrokken ar- beiders eventueel schadeloosstelling voor vermindering van werkgelegenheid, voort- vloeiende uit een wettelijk te iegelen ver- ojir deriug der consumptie van gedistilleerde en niet gedistilleerd bereide dranken. In groote lijnen komt de ontworpen Be drijfsregeling hierop neer dat de totale consumptie van in het binnenland gepro- duceerd of ingevoerd gedistilleerd binnen bepaalde grenzen wordt gehouden, telkens voor een tijdvakvan 5 jaren vast te stellen, waarbij zoo mogelijk elke volgende grens nauwer wordt getrokken dan de voorgaande. Het geheele bedrijf', niet alleen zooals tot dusver de kleinhandel in sterke dranken, moet kunnen worden gecontroleerd. Door ieder der bedrijfsgenooten wordt het quantum bepaald dat door hem mag worden gefabriceeid, resp. ingekocht en verkocht D vaststell ng hiervan geschiedt door een commissie van Toezicht op voor- stel van een Centralen Raad. Een prijsregeling maakt het mogelijk dat de bedrijfsgenooten compensatie kunnen vinden roor de waardevermicdering van hun bedpijf a's gevolg van de inperking der consumptie, terwijl de kosten dezer regeling kunnen worden afgewenteld op het bedrijf zelf. Productie en verkoop voor export vallen niet onder de regeling. De verhouding tusschen drankbandel en drankbestrijding zal naar de meening der commissie door de regeling haar persoonlijk agressieve karakter kunnen verliezen. Daar de rantsoeneering zich ook tot de vergunninghouders zal uitstrekkm, moet het persoonlijk karakter van de vergunningen worden prijsgegeven. Om zekerheid te hebben dat iedere ver- ginninghouder niet meer verkoopt dan zijn wettelijk rantsoen. moet worden vastge legd, zoowel de hoeveelheid die door hem mag worden ingekocht als de bronnen, waarnit hij mag I etrekken. Ook voor iederen distillateur of grossier wordt vast- gelegd, de hoeveelheid welke hij als maxi mum voor de binmnlandsche consumptie mag bereiden, resp. in- of verkoopen. Het lid der Commissie. de heer P. H. van Groningen te Deventer, heeft in een afzocderlijke nota zijn bezwaren tegen het rapport uiteengezet, en wel lo tegen het ontbreken van een mot'veering op grmd van noodzakelijkh' id der voorgestelde maat- regelen, ?o tegen het voorgestelde distri- butiestelsel, 3o tegen de gesloten bedrijfs- organisatie tot tenuitvoerlegging vsn dit distributiestelsel. VRIjHEIDSBOND. Het hoofdbestuur van den Vrijheids- bond heeft in zijn vergadering van Zater- dag onder meer een besiissing genomen naar aanleiding van een verzoek van een comite ter bevordering van de verkiezinc van den heer Henri ter Hall, om uitspraak te doen inzake de biliijkheid van het zit- ting nemen van den heer Abr. Staalman in de Tweede Kamer. Naar aanleiding daarvan heeft het hoofdbestuur in het midden latende, hoever zijn bevoegdheid tot het geven van de gevraagde besiissing zou kun nen gaaii - overwogen, dat de ver- kiezing van den heer Abr. Staalman ge- heel overeenkomstig de regelen der Kies- wet heeft plaats gehad, en dat van diens ziide geenerlei unfaire handeling heeft plaats gehad; voorts, dat de candidaten Een door elkaar praten van stemmen en een beweging naar de deur van alle aanwezige mannen was't gevolg van deze aankondiging. Gewoonhjk namen ze het leven licht op, beschouwden ze hun werk op Silverdale als een vernuftige poging om geid te verdienen en t beoetenen van allerlei soorten van sport te combineeren; maar lafaards waren het daarom niet; wanneer er gevaarlijk werk te doen viel. bleef er niet een achter. Na verloop van vijf minuten was er geen paard meer in de stallen; in groepjes van twee en drie, zonder aan t aevaar van een ernstigen val door de vele dassenholen te denken, galoppeerden ze over de schemerige prai rie. Maar voor den afrit hadden ze nog tijd gevonden, om een soort van wedstrijd te organiseeren met een twintig-dollarprijs voor wien het eerst op de plaats van den brand was. In dolle vaart stoven ze voort, de lange helling van den heuvel op en aan de an- dere zijde er weer af; het doffe, korte dreunen van de hoeven maakte in de vol- komen silte van de prairie den indruk van een lang-aangehouden fusillade. Achter- aan kwamen de wagens; zonder aan vee- ren of wielen te denken. met mannen op den bok, bijna jongens nog met gloeiende wangen en schitterende oogen, die er niet aan dachten om voor hun in een gunstiger positie verkeerende kameraden onder te doen. vlogen ze hortend en stootend den heuvel op. Maar, zoo onverantwoord als ze waren in alle dingen. die hun trots niet raakten, toch zou de man, die. met Dane vlak achter zich. meer dan een paardlengte voor hen uit reed, bij een on- op de lijsten Staalman-Ter Hall en Ter Hall-Staalman uitdrukkelijk, na langdurig onderling beraad, hebben goedgevonden, dat het stelsel der wet zonder eenige be- perking te dezen aanzien zou worden toegepast, en zij derhalve bepaaldelijk niet een systeem hebben gewild, waarbij de vraag, op wien hunner de meeste stemmen op de verschillende lijsten geza- menlijk zouden worden uitgebracht, ten deze van invloed zou moeten zijn. Het hoofdbestuur kwam mitsdien tot de slot- som. dat er zijnerzijds geenerlei aanleiding kan bestaan tot eenig ingrijpen tegen den vastgestelden uitslaa van de verkiezing, al betreurt het, dat alleen tengevolge van de jongste wijziging van de Kieswet niet naast den heer Staalman ook de heer Ter Hall weer een plaats in de Kamer zal in- nemen. DE MOORD METROOFTECULEMBORG. J. D. Vermmlen te Culemborg heeft een adres getonden aan de Koningin, waarin hij /.namens de bevolking van Culemborg" H. M. met den mecsten aandrang verzoekt, den minister van justitie op te dragen een degelijk onderzoek te doen mstellen naar de bedrijvers van den moord met roof in December '23 en Culemborg te verlossen van een commissaris van politie, wover wien de ingezetenen zich tegenover de geheele wereld schamen (N. R. Crt.) DE SPOORWEGEN HEBBEN HET DRUKKER DAN 001T. Naar de Tel. verneemt is het personen vervoer op de Spoorwegi n in de laatste weken zoo zeer in omvang t-oegenomen, dat vrijwel al het beschikbare materiaal thans in gebruik is Dit laatste vooral vindt zijn oorzaak in het doen loopen uit alle oorden van het land, van de z.g. ple- ziertreinen, de kindertreinen, en goedkoope treinen. Dagen te voren zgn deze treinen reeds uitverkocht en meestal zijn het over de duizend personen, die hiervan gebruik maken. De liefhebberij overal in het land voor deze treinen is zoo groot, dat meestal dadelijk een tweede trein wordt aangevraagd, soms zelfs een derde. DE TOESTAND Dtze week zullen de Engelsche mijn- werkers hun staking beginnen schiijft de N. R. Crt. en c'e vooru tzichten dat er voor dieu tijd iets zal gebeuren, om het conflict af te wenden, zijn niet bemoedigend. De mgneigenaars willen de oucte regeling, waarbij den houwers een muiimumloon wordt gewaarborgd plus 87 pet. van de winst, niet handhaven, omdat zij zeggen dikwijls niet eens zeker te zijn van de 13 petdie er overblijven, daar er nog van allerlei afgnat, en er vevder een gi oot aantal mijnen zijD, die hee emeal geen winst maken, maar verlies lijden bij het peil, waarop de kolenprijzen thans gedaald zijn. Zij w lien dus, aangezien de mijnwerkers niet wen- schen te weten van een verlenging van den werkdag, in elk geval de loonen naar beneden hebben, terwijl de werkliedcn staande houden dat het tegenwoorcige loon (aangezien de 87 pet. die hun van de w nst toekomen, in zoovele gevallen nihil is) reeds niet vol doecde is om te leven. Als voorbeeld hoe de nieuwe loonregeling van de eigmaars zou werken, is voor het hof van onderzoek, deineming als deze geen betere bondge- nooten verlangd hebben. Langzamerhand kwam er verandering in de opstelling; de eerst vrij nauw aan- eengesloten groep begon uit te dijen, de beste paarden schoten vooruit; maar de achterblijvers gaven het daarom nog niet op; ze kenden de gevaren, die op de lei- ders lagen te wachten; ze wisten, dat hun kans om als eerste op het terrein van den brand aan te komen door hun ach- terblijven nog niet verkeken was. Er was niet een onder hen, die niet ter wille van die eer, zonder eenig gewetensbezwaar zijn beste paard doodgereden zou hebben en als extra-prikkel op hun eerzucht zagen ze de slankere, donkere figuur van Maud Barrington steeds voor hen uit. Ze had de paar minuten tijdsverlies, veroorzaakt door het eerst moeten zadelen van haar paard. op het vrij sterk stijgende terrein gemakke- lijk weer goed kunnen maken de stoe- terij van Barrington was beroemd en het dier, dat zij bereed. was een afstammeling van een van de beste Engelsche renpaar- den. Na een dollen rit van een kwartier zagen ze. als een zwarte vlek in al 't grauw, een berkenboschje, dat hun den weg versperde; niemand dacht echter aan uitwijken of omrijden. Gebogen over den hals van hun paarden, om de laaghangen- de takken zooveel mogelijk te ontgaan, ging het dwars er doorheen; het droge hout kraakte onder de hoeven der paar den; verscheidene van de miters hadden bloeddruppels op voorhoofd of wangen, waar de dunne, striemende takken. weg- itoen dit zijn hatste zitting hield, gezegd dat een houwer in Zuid-Wales, die nu 9 sh. 6 st. per dag verdiende, het voortaan met 8 sh. 21/, st. zou moeten stellen. De staking kan de eigenaars betrekkelijk onverfchillig laten, omdat de industrie zulke slechte inkomsten oplevert. Maar deze moet uitloopen op gedwongen stilstand in alle andere takken van industrie en openbare diensten, die kolen gebruiken, indien de transportarbfiders en spoorweg- beambten e:bij blijven. geen kolen van buiten af aan te raken en te behandelen. Geld om de industrie te subfidii eren kan de Schatkist niet beschikbaar stellen, nu de bfgrooting al met moeite sluitend ge- ma> kt is. (Toch noemt de Daily Chro nicle zulk een subsidieering weer als een mogelijkheid) Maar daar de verantwoor- delijkheid r p haar rust, om het openbare leven niet tot stil taLd te laten komen, zal zij irts moeten verzinnen, om zich althans diligent te toonen. Er is veel geschreven over deze crisis, maar een oplossing die de twee partijen kan bevred'gen is ver te zoeken. Het kolenverbruik is werkelijk afgenomen door verandering in de energie-bronnen. Elec- trificatie maakt het gebruik van kleinere kwantiteiten en mindere kwaliteiten van steenkool mogelijk, de benzine motor verovert nog elken dag terrein, en de werkloosheid bij veleindustrieen isnatuurlijk ook een factor Dan kan er met moderne methoden veel op het oude kolenverbruik bespaavd worden, zoodat de Duitsche Indu strie nu naar verbouding m'nder kolen gebruikt dan voor den oorlog De hooge stand van het pond sterling maakt de Engelsche kolen voor het buitenland minder goedkoop dan zij in Engeland lijken Eindelijk verbruikt de seheepvaart wegens gebrek aan tierigheid (voor een deel natuur; lijk ok weer bet g< volg van minder vraag naar scheepsruimte voor kolenvervoer) veel minder kolen. In een Zaterdag gehouden vergadering van Furness, Withy Co. heeft Sir Fre deric Lewis er o.a. op gewezen, dat de reeders op 't oogei blik grootendeels op hun le- serves teren. De wt reldtonuage is nu 16 millioen ton grooter dan voor den ^orlog, al is er daarorider veel minder goed bruik- baar materiaal. Een groote hoeveelheid seheepsrnimte is opgelegd, in Engeland alleen 420 schepen met 1.150,000 brufo ton, ziji de vrijwel 100 pet. meer dan drie maanden geleden. //De toestand op de viachtenmarkt is slechter dan sedert menschenheugenis. De vrachten zijn nauwelijks 25 pet. van bet gemiddelde van 1920 en in vele gevallen lager dan het gemiddelde van 1913, ter wijl de exploitaLe-kosten waarschijniijk wel 90 pet hooger zijn dan voor den oor log. Verlaging van de kosten is ran ook een allereerste eisch". Als men de gevolgen van al dergelijke oeconomische factoren wii trachten weg te nemen, vecht men tegen de Bietkaai. Het proces moet zijn loop hebben, tot men weer een toestand van eenigszins stabiel even- wicht bereikt. Zonder offers van weers- kanten zal het niet gaan. Als het tus schen de mijneigenaars en mijnw. rkers nog voor den fatalen termijn tot onderhandelen komi, zal men daarbij toch tot de erken- ning van harde oeconomische feiten moeten komen. gedrongen door de schouders van den man voor hen, terugspringend, hen vinnig geraakt hadden. Over het jonge onder- nout heen, dwars tusschen schaduwige boomen door, en ze waren weer op de prairie; achter hen krakend en botsend, als veldkanonnen, die op een zeker punt van het front noodig zijn, reden de wa gens. Steeds duideiijker werd de rosse gioed van het vuur met donderenden hoefslag vlogen ze tegen de helling op en den heuvelrug over. Niets dan een paar honderd meter prairie, door holen en gangen ondermijnde prairie, scheiden hen nog van het terrein van den brand; nu ging het om de eer, wie het eerste ter plaatse zou zijn en om de twintig dollar: Zonder aan gevaren te denken, gaven ze hun paarden de sporen en renden in een laatste spurt" de helling af. Een gordijn van rook de brand was bereikt. Meteen kwam er een jonge, jolige stem, wel wat buiten adem, met de aankondiging: ..Stapleton numero een. Kleuren oranje en zwart, tenminste, toen-ie nog thuis was." Een kruisvuur van schorre geestig- heden, een lachsalvo, een amechtig hoera. driemaal herhaald en toen opeens stil- te! 't Spel was uit. nu ging de ernst be ginnen. Met een plotselinge strakke be- heerschtheid, welke men bij mannen van hun slag, wanneer er opeens iets ernstiqs van hen geeischt wordt, wel meer ziet, gaven ze hun aandacht aan het schouw- spel voor hen en hielden ze zich nereed om te helpen. 't Feist brandde het buiten de omgeploegde strook. Een muur van lekkende. vurige vlammen. die langzaam INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. veroorzaakt Siapeloosheid, maakt Benauwd en Onrustig. Mijnhardt's Zenuwtabletten maken Kalm en geven U een Verkwikkenden slaap. Buisje 75 c. Bij Apoth. en Drogisten. Met het weinig troostrijk vooruitzicht in de kolenindustrie is het bericht in over- lenstemming dat er nu ook een staking van 200.000 mannen en vrouwen in de weefnijverheid in Lancashire dreigt in ver- band meteen aangekendigde loonsverlaging. In Marokko heeft de toestand, schrijft de N. R. Crt., een aanmerkelijke verandering ten gunste van de Franschen ondergaan. Hun versterkingen aan manschappen en materieel zijn nog op het goede oogenbiik aan het front aangekomen en gebruikt, en mobiele kolonnes hebben op vfrschdlende punten den vijand gevoelige verliezen toe- gebracht. Een gerucht uit Melilla ves zekert dat Abd el Krim bovendien gebrek beeft aan n unitie. In elk geval is van een druk in de richting fan Fes en Taza weinig of niets meer te bespeuren fn meh'en de Fransche berichten dat de Rif kabylen in aftocht zijn naar het Noorden, terwijl zij de stammen, die zij ee^st overgehaald of gedwongen hadden hun partij te l.i< zen aan bun lot overlaten Een deel hunner trekt, educht voor wedervergelding, ook Noordwaarts, andere stammen geven den Franschen de verzekering van hun welwil- lende onzijdigheid. De verwaehtingen van Abd el-Kr'm, om door de verovering van een groote stad a's Fes een succes van heteekenis te behalen, dat hem onder de stammen het prestige zou verschtffen, zich als een soort van tegensulfan op te worpen, lijken thans verijdeld. Men weet dat de Franschen nog twee maanden tijd hebben voor krijgsverrich- tingen en de vraag wordt nu, of zij die zullen gebruiken voor oflfensieve operaties De reorganisatie van het zoo lang be- stookte Wergafront zal nog wH eenigen tijd vereischen en verder naar het Noorden toe is gebrek aan goede militaire wegen. Dp aftrekkende Rif-kabylen. die vevmoede- lijk aan rog meer gebrek hebben dan al leen aan muiitie. zullen in de verleiding komen hun fortuin weer te beproeven te gen de Spaansche concentratielinie. Indien zij dit doen, is het stellig een gunstig oogenbiik voor de Frt-nschen cm hen in den rug aan te tasten, hen tusschen de vaste Spaansche linie en hun oprukkende kolonnes in het nauw te brei gen, en Abd- el-Krim de gevoelige les 'e geven. die hij noodig heeft,, voor hij naar vredesvoor- waarden zal luisteren. DRANKVERBOD EN DRONKENSCHAP. In Kopenhagen met 700.000 inwoners, bedroeg in 1921 hit aantal bekei rirgen wegens openbare dronkenschap 4274, te Stockholm (420.000 inwoners) 6843, te Oslo (258000 inwoners! 13.750 en te Helsingfors (189000 inwoners) 13.550. Het eigenaardige is, dat in Noorwegm en Finland, waar de eijfers verreweg het hoogst zijn, drankverbod bestaat, dat in Zweden beperkende maatregelen tegen drankver bruik gelden, en in Denemarken de drank- verkoop vrij is. maar zeker nun Kant uitkwamen, een qor- dijii van rook, dat de paarden onrlisiig en aiigstig maaKte. iViaar al naa cue roooe vuurgloed iets onheiispeilends en beang- sugeuds, door de oeschermende omge ploegde strook was hij van geen belang. Erger was t dat het gras ook binnen den verdedigings-cirkel viam gevat had. Als het den mannen niet mocht lukken om dezen brand te stuiten, zou het een onmo- gelijkheid zijn om het huis met staiien en graanschuren, met rij naast rij van kost- bare machines en zijn drie, groote hooi- bergen, te redden, juist toen hun enthou- siasme door gebrek aan een flinke leiding dreigde te verloopen, hoorden ze de stem van \Vitham, rustig en duidelijk boven het knetteren van het vuur uit. ,,Een paar van jullie met de rijpaarden naar het wiigenboschje en ze daar vast- binden. De rest naar de stallen en de werkpaarden eruit halen. De ploegen staan bij de omheining; het eerste span aan den eersten ploeg en zoo voortgaan. Dan naast elkaar op tweehonderd meter van den brand beginnen te ploegen." Alles ging nu ordeliik, zonder eenige verwarring; op een wenk van Witham ging Dane met hem mee naar de omhei ning. waar de daalooners al met dr twee grootste machines bezig waren. ,,Hoe het in Godsnaam mogelijk ge- weest is, dat dat vuur binnen den cirkel heeft kunnen komen maar dat is van later zorg. Neem jij de groote scheur- machine. er is kracht voor noodig. om die nlocoscbaar erin te houden. err kom -oo dicht mogelijk achter me aan." (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE COURANT Burgemcester en Wethouders van TERXEIZEN, Grelet op ait. 219 dor Gemeentewet, brengen ter openbare kennis, dat de rekening van de inkumsten en uitgaven dezer gemeente, over 1921, aari den Raad is overgetegd en die rekei ing van 23 JULI tol den 6 AUGUSTUS a. s. op dt getneente- seeretarie voor een ieder ter inzage iigt en tegen beiaiing der kosten in afschrift verkrijgbaar is. Ter Neuzen, den 23 Juli 1925. Burgenieester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1