Purol bij Schrijnen en SmettenderHuid urea aan het dij Seen en moest per ziekenauto j naar Gromngen verveerd worden. Voor de batrokken eigenaren eeu leehjk schadepostje, daar geen der paarden ver- zekerd was DOOR DEN SCHRIK. Tijdens een bevig onweer schr kte de kelner N. D. T. te Nyaiegen zoodanig bij een hevigen doaderslag, dat hp het stuur van zijn rijwiel kwijt raakte, met het gevolg, dat hp door een spiegelruit viel. Bloedend verwond aan hoofd ea handen werd hp in een naburige apotheek verbonien. De ruit, ter waavde van f 240 was niet verzekerd. ERNSTIGE MISH AN DELING. In den nacht ran Zondag op Maandag kreeg de handelaar P. S. te Aikmaar op de Uitgeester Kermis van een Heemsker- ker bp een ruzie O'er een rneisje zooveel messteken, dat hij gisternacht aan de ge- volgen is overleden. DE ONBEHEERDE KAMPEERTENT. In het bosch achter de uitspanning De Pan te Zeist, goed verscholen tusschen het dichte bout, is, naar het ,/Vo!k" meldt, een kampeertent gevonden, die waatschijnlpk reeds eenige weken onbewoond bleef. De politie vond in de tent de uniformkleeding van een vaandrig van de genie, benevens allerlei, dat voor een picnic noodig is. Alle tafelgerei, dat van goede kwaliteit bleak, was geroest, wat er mede op wijst, dat het geruimen tjjd niet werd gebrnikt. Behalve nog een koff-r, boeken enz., werden ook een geladen browning, benevens een paar doozen patronen aangetroffen. Gelet op den omvangrjjken en verre van waarde loozen inventaris, baavt het verwondering, dat een en ander zoo lang onbeheerd bleef. Tent en inhoud werden naar het politie- bureau overgebracht. Een onderzoek wordt ingesteld naar den eigenaar. ."""3 INGEZONDEN MEDEDEELING. DOOR EEN ZONNESTEEKGETROFFEN Bij het korenmaaien werdeD te Asten de 20-jange S. en te Someren de 73-jarige H. M. door een zonnesteek getroffen, Laatstgenoemde is in net gasthuis overleden. EEN HAND AFGEZAAGD. Een Ummerman-knecht in de werkplaats van den heer L. te Roermond, geraakte tnsschen de zaagmachine, waardoor hem nagenoeg zijn geheele hand werd afgesneden. VROUW IN BRAND GERAAKT. Te Bleijerberde-Kerkrade geraakte een 19 a 20-jarige gehuwde mijawerkersvrouw bij het aausteken van de kachel met petro leum in vlam. floewel vrij spoedig de vlammen waren gedoofd, werd de ongeluk- kige overdvkt met brandworden naar het hospitaal gebracht, waar ze na hevig lijden is overleden. EEN BANKLOOPER AANGEVALLEN. Aan het greoscommissariaat te Enschede werd de vorige week bericht ontvangen uit de naburige Duitscha textielstad Nordhorn, dat aldaar Donderdagmorgen even voor 12 uur een brutale aanslag heeft olaats gehad.-^i $£aa;i Een banklooper van de groote textiel- fabriek Niehus en Dutting, waar ook tal van Nederlanders werkzaam zijn, werd, terwijl hp op weg was naar de fabriek, door twee mannen aaugevallen, die hem een revolver voorhielden en verrolgens peper in de oogen strooiden. Daarna wier- pen zij zich op den man en trachtten hem zijn "^ortefeuille, welke een zeer groot bedrag in hield, te ontnemen. Dit gelukte na een hevige worsteiing, waarop de aanranders de vlucht namen. Ze wisten te ontkomen, doch een hunner heeft zpn hoed raoeten achterlaten, welke voor de politie weliicht een belaugrijke aaawijdng zal zijn. De poiitie heeft on- middeilijk een uilgebreid onderzoek ingesteld en de Duitsche zoowel a's de Hollandsche politie met het gebeurde in kennis gesteld. De banklooper kon s'ecits mededeelen, dat de aanranders klein van gestalte waren. De geroofde portsf- uille bevatte ruim 50.000 goudmnrk. BRAND IN EEN BOLLENSCHUUR. Maandagmiddag is te Wijk aan Zee en Duin brand uitgebroken in de hooiberg en de bollenschuur van den heer G. Bakkum. De sehuur bevatte veel kostbare bollen, de hooiberg was ongeveer 15 wagens groot. Beide zijn geheel afgebrand. De schade is aanzienlijk, daar alleen de sehuur en niet de inhoud verzekerd was. STROOPENDE EEKHOORNTJES Boschwachter De Bruin uit Crailo zijn kippetjes deden het goed, maar de eier- opbrengst was niet naar verhouding. Bij lange niet.volgens de rekening kwam de baas elken dag wel tien of twaalf eiereu tekort. Daar moest een bu: zing achter zitten. Om dien roover te verdelgen en aan de schade een einde te maken, daar had de boschwachter wel een nachtje voor over. Gewapend met zijn spuit stelde hij zich verdekt op om den eier .iief op heeter- daad te hetrappen en neer te vellen. Toen de duisternis was ingetreden, verscheen geen bunzing, zatgegeten aan de dure eitjes, maartwee eekhoorntjes kwamen door het kippenpoortje op hun achterpootjes naar buiten trippelen en in hun teere voorpootjes droegen ze elk een zwaar kippenei. ONWEER. Maandagavond ontlastte zich ook boven Eindhoven en omgeving een zwaar onweder, waarbij de bliksem vooral in het naburige Geldrop zeer heeft huisgehouden. Daar werden op een zes-tal plaatsen boomen versplinterd, evenals te Eindhoven in ver schillende deelen der stad. Ook sloeg het hemelvuur in een sehuur van Van den Broek, op den Broeksche weg te Woensel, welk gebouwtje geheel werd vernieldde belen- dende woning kon door het spoedig en krachtig optreden der brandweer met de motorspuit, gsspaard blijven. - Te Elst is djdens een zwaar onweer de bliksem ingeslagen in een hofstede be- woond door F. M. De hoeve is geheel atgebrand. - Te Geldrop werd de schoorsteen van het dak van het huis vap den heer J. Stas gestagen, zoodat de neervallende steenen vlak voor de voeten van een buitenstaande buurvrouw neerkwamen. De 80-jarige J. Stas, zat juist zijn middagdutje te doen, toen de bliksem den schoorsteen vernielde en nagenoeg de gansche woning in een dikke rookwolk hulde. in allerijl werd de bejaarde man op zijn leuningstoel naar buiten in veiligheid gebracht. De woning werd voor brand gespaard. Doordat de bliksem ook de electrische leiding trof, kon op diverse fabrieken te Geldrop niet meer gewerkt worden wegens gebrek aan stroom. DE KNU1STIGE „CHEFFIN". Men schrijft uit Haarlem aau bet Hbl. De verschrikkelijke verhalen over bank- diefstallen en beroovingen met revolver- schoten doen vaak het liart stil staan van wie het leven begluren achter een kopje thee met een koekje. Vrouwen, die alleen thuis zijn, of onschuldige kantoormeisjes, die op de kas moeten passen, zien soms plotseling een revolver voor haar neus gehouden, waartegen flauw vallen in den regel het eenige middel van verweer is. Het zwakke geslacht moest van aanvallen door mannen worden uitgesloten. Want het blijkt toch wel, dat ook het kiesrecht niet bij machte is, de vrouw de kracht van verweer te geven, waardoor zi] ook licha- melijk haar man natuurlijk een anderen man zou kunnen //Staan". Er zijn uitzonderingen. Men leest wel eens van huisvrouwen, die inbrekers den schrik op het lijf jagen, of van een rneisje met page-haa'-, die een bankoverval afslaat, Helaas is het altijd ver weg en onzeker. Gelukkig hebben we in deze stad, waar eens Kenau roem verwierf, ook onze 0vrouw met de biceps". Een verwaarloosd gekleed man trad in de Groote Houtstraat een winkel binnen, waar corsetten en aangrenzende artikelen worden verkocht. Hij kon verwachten, dat hem daar binnen slechts beminnelijke, maar zwakke vrouwen zouden wachten. En binnen werd hij met schrikoogen aangestaardwant men verwachtte niet, dat deze man een corset behoefde. Met eenige vrijmoedigheid stapte hij dus op een winkelmeisje af en vroeg om brood. De cheffin doorzag een true en trad lang- zaam nader. We hebben geen brood zei ze. En meteen hief de man zijn rechterarm op om een klap uit te deelen. Maar voordat hij iets had kunnen uitrichten, kwam de vuist van de cheffin zoo stevig op zijn neus ueer, dat de man als een dolle vliegtegen den grond sloeg. Hij krabbelde overeind met voornemens van verweer, maar een tweede klap van de cheffin bracht hem op het trottoir van de Groote Houtstraat. Het was vlug en zonder vertoon gebeurd, zoodat de winkelmeisjes haar monden nog niet dicht hadden toen de cheffin al weer op haar plaats zat. Onder deze leiding moeten de corsetten- meisjes zich wel veilig voelen KLOPJACHT OP INBREKERS. In den nacht van Zaterdag op Zondag stonden de gemeente-veldwachter Jordaan en de onbez. gem. veldwachter Paasse op de Kaai te Ooltgensplaat, toen omstreeks een uur twee onbekende mannen het dorp in kwamen, die blijkbaar iets onder dejas vevborgen. De politie hield hen aan en vroeg hun namen. De grootste der twee antwoordde//Daar heb je niets mee te maken", waarop de politie hen wilde op- brengen. Plotseling grepen de beide vreemdelingen toen de politie aan en een hevige worste iing volgde. Paasse werd door eenige slageu buiten gevecht gesteld, zoodat Jordaan nu met twee te doen kreeg. Jor daan vocht wat bij kon, doch moest ten slotte opgeven, daar de aanranders hem door een raam wierpen bij mej. de wed. Buysse. Behalve de hoofdwonde, had Jor dsan een snede in het oor, etteljjke builen op het hoofd, terwijl zijn kleeren in de maagstreek waren doorgesneden. Het mes was afgestuit op een ijzeren plaatje van een bretel. Jordaan is na Zondag door dr. Endts verbonden te zijn, naar het Ziekenhuis te Rotterdam vertrokken, ter observatie wegens vermoedelijke inwendige kwetsuur van zijn arm. Toen Jordaan door de ruit viel en hier door in de macht der aanranders was, kwamen op het hulpgeroep der beide agenten burgers naar buiten. Het tweetal nam toen de vlucht. Intusschen kwamen speeds meer burgers ter been en onder leiding van den burgemeester en den Rijksveldwachter Hendriks werd een ver- volging, met medewerking van tal van burgers, op touw gezet. Met revolvers ge wapend trokken tientalTn de polders in, in den stikdonkeren nacht. De dijken en gorzen werden doorzochtper auto werden alle rijksveldwacbters van het eiland ge waarschuwd, om de veerdiensten te contro- leeren per motorfiets werd een boodschap gezonden naar den eigenaar van een politie- speurhoud te Middelharnis, zoodat het voor de twee gezochten onmogelijk was het eiland te verlaten. Op het terrein van den strijd werden als gemeld gevonden een zakje zand, ver moedelijk bestemd voor het indrukken van ruiten, touwen, een hoed, handschoenen, i wee maskers, een en ander gedrenkt in Eau de cologne, vermoedelijk tegen het speurhondengevaar, alsmede het gestolen rijwiel en een zak. De speurhond wees spoedig een spoor aan naar korenvelden in den polder »Het Oudeland", doch hoewel honderden burgers mee hielpen zoeken, werden de gezochten niet gevonden. Bijna de ge heele burgerij hielp zoeken langs den oever, de dijken en de wegen, echter tot Zondag- middag vruchteloos. Toen ging de Rijksveldwachter Hendriks vergezeld van enkele andere politiedienaars, o.w. een agent der Rott. Motorbrigade en en een aantal burgers per motorboot het Volkerak op, ojn de schepen te doorzoeken en den oever te overzien en eindelijk bij de z.g. Galatesche haven werden de twee gesignaleerden gezienbeiden lagen aan den dijk in de zon. Nog een wilde jacht volgde door de graanvelden, doch tegen circa 400 burgers en noodige politie, die den polder omsin- gelden. was geen vechten en Hendriks arresteerde tens'otte het tweetal en geleidde hen in grooten optocht naar het dorp, waar zij nu opgesloten zitten. Uit het verhoor bleek, dat zij werkelijk in de ko renvelden, die de speurhond aanwees, ge- vlucht. warenzij waren echter, terwijl het eene veld werd afgezocht, in het andere gevlucht en hadden dit over een afstand van vijf K.M. volgehouden. Toen bereikten zij het Volkerak en wil- den dit overzwemmen, naar Brabant, doch W. kon dit niet volhouden. Ze gingen toen aan den dijk liggen, in de hoop, dat zij een schip zouden zien passeeren, waar- van de schipper hen als zij er heen zwom- men, zou meenemen. Intusschen ontken- nen ze iedere schuld, terwijl zij ook de maskers, enz. enz. niet als hun eigendom erkennen. Daar verschillende personen in het dorp moeten zijn, die van de tegenwoordigheid van P. en W. afwisten, zulks naar het oordeel der politie, wordt het verhoor van de verdachten en verschillende dorpsbe woners nog steeds voortgezet. ,s- DOOR DE WARMTE. Urk is nu de eenige Zuiderzee-gemeente vanwaar men nog op de Noordzee vischt. DE WARMTE EN DE ZUIGEL1NGEN. Hebben wij, groote menschen, hinder van de warmte, niet minder is dit met de kin- deren en speciaal met de zuigeliogen het Te Beetsterzwaag is een 73jarige inge- zetene door de waraite bevangen, plotseling O'erleden. VERQtRONKEN. Woensdag is bjj het baden in het kar.aal AlmeloNordhorn te Almelo de 22jarige vischventer Bosma, afkomstig uit Umuiden, verdronken. OVERREDEN. Woensdagavond is te Almelo de zeven- jarige Jan Byker door een wagen der expeditie-oudernemirg van Gend en Loos overreden en onmiddellijk gedood. EEN WANTROUWENDE FOTO- GRAAF. Een familie te Vijfbuizen had bg ge- Segenheid van een 50jarige echtvereeniging zich laten fotografeeren door een fotograaf uit Hoofddorp. Na de opname verzocht deze direct het bedrag te ontvangen, wat de foto's moesten kosten. Hiermede ging ds familie niet accoord wel wilde ze de helft betalen of ook bet bedrag stoiten op een bank en als de foto's goed gelukt waren de rest. Maar daar wilde de fotograaf ook niets van weten. Doch na esn tgdje stond het portret geeraLerd bij den fotograaf, met het op- schrift er bij //diet betaald". Door de rijkspo'itie is het portr»t in bcslag genomen, zoodat er veel kans bfst.iat, dat dit muisje voor den wantrouwenden fotograaf wel eens een staartje kon hebben. WEDSTRIJD IN HET HANEN- KRAAIEN. Naar bet Limb. Dagblad meldt, heeft de pluimvee- en konijnenvereeniging te Schaesberg besloten, om in October een hanenkraaiwedstrjjd te bouden. Met stelle zich voor, dat zoo'n wedstrijd werd georganiseerd in de residentie of Baarn. waar immers het kraaien der hanen bij politieverordening verboden is HET LAATSTE ENKHUIZER VIS30IIERSVAARTUIG. Een roemvol verleden afgesloten. Te Enkhuizen is thans het laatste zee- visschersvaartuig in het register dier ge- meente doorgehaald, waarmede een roem vol verleden wordt afgesloten. Gedur^ nde honderden jaren toch maakte de zee- visscherij een der voornaamste bronnen van bestaan uit. welke visscherij in de 17e eeuw haar hoogtepunt bereikte toen meer dan vijftig schepen ter havingvangst uit- zeilden. Toen echter met den Spaanschen succes- sieoorlog de Franschen in 1702 bij de Shetlandscbe eilanden bijna de geheele Enkhuizer visschersvloot in brand staken, ging ze steeds meer achteruit en leidden ze een kwijnend bestaan, terwijl de, zoo nu en dan ingestelde pogingen, om haar weer op te heffen. faalden. Thans heeft ook het laatste vaartuig dit bedrijf moeten staken. In de warme zomermaanden worden vele zu'gelingen vaak emstig ziek. Deze ziekte treedt soms plotseling op en kenmerkt zich door braken en dunne ontlasting. Uit de volgende wenken van den Ned. Bond tot bescherming van zuigelingen blijkt, hoe men hen het best voor deze z ekte kan vrijwaren, la. Door het kind vooral op warme dageu te doen verbljjven in een frissche karner, die goed wordt gelucht. Het raam of de deur aan de schaduwzjjde flink open zetten (ook 'snacbt). 1 b. Door het kind op warme dagen lucht'g te kleeden. Op heete dagen kan men den gezonden zuigeling slechts met een hemdje en een luier kleeden en hem met een lakentje dekken. Het hoofdje moet men koel houden en niet bedekken. Ook doet men goed. itsdien men den ge zonden zuigeling veel buiten breugtbij groote hitte op een koele, niet-zonnige plek. lc. Door het kind dagelgks geheel te wasschen of liever nog te badeu. 2. Door de melk te koopen bij een be- trouwbare inrichting of melkboer. 't Voed- sel van den zuigeling moet direct ra one- vangst der melk bereid worden, zoo vlug mogelijk afgekoeld en in een gesloten pan op een koele piaats bewaard worden. 3. Door de fleschjes en speentjes direct na ieder gebruik met heet wa'er zorgvul- dig te reinigen en in een gesloten schcone pan met zuiver leidingwater te bewaren. 4. Door het kind op de vastgesteide tijdstippen nauwkeurig het voediel te geven, dat door den dokter aangeraden is. Indien men meer geeft of de flesch te spoedig na de vorige geeft, zoo stelt men het kind aan groot gevaar bloot. Geef uw kind nimmer een zoethouder of dotje, dat kan gevaarijjk zijn. Gebruik geen flesch met een lange slaDg, doch een met een korte speen. Wat moet de moeder doen, indien de zuigeling gaat braken of dunne ontlasting krjjgt le. Geef hem dan direct op de tijdstip pen, wsarop hij anders zijn voedsel krijgt, een fleschje rijstewafer, bereid volgens on- derstaand voorschrift. 2e. Verzuim niet daarna metbetkindje op het eerstvolgend spreekuur van den dokter te komen om verder raad te ont vangen want het kind mag niet langer dan een of twee dagen uitsluitend rgste- water krggen. 3e. Indien de ziekteteekenen niet na eenige uren wijken, roep dan spoedig de hulp van uw huisdokter in. Bereiding van rjjstewater. Brerg 1 eetiepel, vooral gewasschen rgst met 1 liter (kan) water aan de kook in een open pannetje en laat het zoo lang koken tot de helft van het water verkookt is (ongeveer 20 minuten). G'.et het door een schoon zeefje. Wan- neer het te veel verkookt is vul het dan met gekookt water tot 1/2 liter bij. Be- waar het afgekoelde rijstewater in een gesloten of toegedekte pan. (R. N.) VERDACHTE GEVALLEN. Eenige maanden geleden verdronk op de hoogte van Koetille (Fr.) een zekere W., wonende in de Bildtdorpen. Thans blijkt bij incasseering uit verschillende kwitanties, dat W. een som gelds van on geveer 800 bij zich moet hebben gehad, welke, naar beweerd wordt, niet op het lijk aanwezig was. Men denkt aan be- rooving. Voor eenige weken verdronk bij de Betonbrug tusschen Harlingen en het dorp Kimswerd J. Dijkstra. Vermoed wordt, dat iemand uit Harlingen de hand heeft gehad in dit ongevai. De justitie stelt een onderzoek in. EEN NAAKTLOOPER GEVAT. Het 15-jarig dochtertjet van den rijks veldwachter te Lonneker zag in de nabij- heid van haar ouderlijke woning een manspersoon in Adamscostuum verbor- gen achter een perceel rogge op haar af- komen. Het rneisje zette het verschrikt op een loopen en vluchtte haar huis binnen. Door de politie werd een oogje in het zeil gehouden en zoo wist de rijksveldwachter S., op dezelfde plek ongeveer waar de naaktlooper ook den vorigen keer was aangetroffen, n.l. in de bosschen gelegen over de Kettingbrug aan den Hengelo- schen weg, den man te ontdekken, weder- om geheel naakt. Door de politie zich ont- dekt ziende, trachtte hij te ontkomen. Met behulp van enkele omwonenden werd een klopjacht ondernomen en na drie kwartier zoeken mocht het hun eindelijk gelukken, den man op te sporen. Het bleek te zijn zekere V. uit Enschede. Hij kon niet op geven, waarom hij zoo zonderling handel- de en werd na proces-verbaal en nadat hij zich weer geideed had, op vrije voe ten gesteld. CIRCUS WEE. In 4e nabijheid van Nantes is een circus, dat door pech wordt achtervolgd. Eerst nabij Chafceaubriant werd een clown ver- roorzeld door e*n tractor. Te Nord sur Esdre sprong een leeuwin in den paarden- sta', vrat een der paarden op en doodde de audere. Op weg naar Nantes 7loog een materiaalwagen in brand en werd tot he laatste stukje hout toe vernield. Een eindje verder viei een tractor met volgwagen in eeu afgrond. De bestuurder sprong tjjdens den val naar den weg, tikte den rand nog even aan en viei zelf te pletter. Hjj was vroeger officier gewe^st bij de keizt-rlijke garde. ERNSTIGE OVERVAL. Een emstig misdrijf is dezer dagen te Bordeaux bedreven. VIer gewapende rnau- nen traden de meubelfabriek van den heer Airibe binmn. Twee *an ben gingen naar boven, terwijl de andere twee de waeht hielden. In het kantoor zat de eigenaar met zijn procuratiehouder Cri«OD, diens zc-on en schoonmoeder. Onmiddtlljjk wtrden alle vijf met schoten orschadelijk gemaakt. Maar veel geld vonden de roovers niet, omdat de kassier, die geld van de hank was- gaan halen, nog niet terug was. Op het schieten kwamen twee bedienden aan- Icopen alvorens te vluchten, schoten de bandiet.en een van hen dood. Middelerwijl was van alle kanten hulp komen opdagen en werd er een klopjacht gehouden in de naburige bosschen. Drie der roo'ers werden achtereenvolgens ge- arresteerdde vierde is nog voortyluchtig. Van de vijf pesoDen, die in het kantoor gewond werden, is er een gestorven de anderen zijn min of meer ernstig gewond. MEXICAANSCH BLOED. Met een der Fransche mailbooten uit Amerika is dezer dagen een Mexicaansch jong rneisje, Gretta Lopez genaamd, in Frankrijk aangekomen. Het doel van haar bezoek aan Europa is uitsluitend haar bloed beschiktaar te stellen, ten einde het leven der ex keizerin van Mexico te rekken. Sedert het drama van Queretaro, toen haar echtgenoot, die keizer van Mexico was, door de opstandelingen werd dood- geschoten, is de ex-keizerin niet meer nor- maal en leeft zij onder toezicht in de nabijheid van Brussel. Het eigenaardige van het geval is, dat Gretta Lopez de kleindochter is van een der Mexicaansche leiders, die verantwoordelijk voor den dood van-den keizer zijn geweest. Haar grootvader was degeen, die er op stond en zijn wil ook doorzette, dat de ongelukkige keizerin zou worden gedwongen bij de executie van haar gemaal aanwezig te zijn. Van een vrouw, die onder de ex-keizerin heeft gediend, hoorde Gretta Lopez, dat transfusie van haar bloed in dat van de ex-keizerin weliicht het leven der thans 85jarige zou kunnen verl°ngen. Het ver- haal, dat deze vrouw haar deed omtrent het leven en den gemoedstoestand der voormalige keizerin, die nog vast er van overtuigd is, dat haar echtgenoot leeft en nog eens bij haar zal terugkeeren, maakte een zoo diepen indruk op de Mexicaansche, dat zij besloot, al wat in haar macht lag, te doen, ten einde het onrecht, dat haar grootvader heeft verricht, weder goed -te maken. Derhalve richtte zij zich tot de Belgische regeering, die de zorg over de ex-keizerin, die een Belgische prinses van geboorte is, op zich heeft genomen en ontving ten antwoord, dat de doctoren bereid zijn haar aanbod te aanvaarden, als haar bloed na onderzoek geschikt blijkt te zijn om de transfusie te wagen. Mejuffrouw Gretta Lopez heeft de reis voor eigen rekening ondernomen en is reeds naar Brussel doorgereisd, om haar zelf- opofferende taak te verrichten. GEMASKERDE ROOVERS. In Februari 1921 is te Straussbe»g bij Berlijn een autobus door drie gemaskerde roovers aaugevallen. De reizigers moesten hun portefeuillee, geldbeurzen, horloges en sieraden werpen in eeD koffer. die de roovers bij zich hadden. Te verget fs zocht de politie de daders. Vier jaar later lag de vrouw van fen der roovers op s^erveo. Daar haar huwelijk zeer ougelukkig was geweest, decide zij aan de politie nog per brief mede wie brj den aanval te Straussbeig de hand in het spel hadden gehad. Daarop konden de daders spoedig worden grairesteerd. Een hunner bleek agent van de schupo te zjjn geweest. Het drietal had zich dezer dagen voor de rechtbank van Ber'jjn te verant- woorden. Daar het zich nog aan andere misdrijven had schuldig gemaakt, werd het tot 9, 6 en 5 jaar dwangarbeid veroordeeld, EEN HITTE GOLF TE BERLIJN. Maandag was het de warmste dag van dezeu zomer voor Berlijn. Reeds in den vroegen morgen was de temperatuur hoog, terwijl deze tegen den middag tot 93 gra- den Fahrenheit in de schaduw steeg. Een dergelgke temperatuur werd dezen zomer nog niet geregistreerd. Volgens mededee- ling van het meteorologisch instituut zal nog geen verandering ten goede treden integendeel de temperatuur zal nog aanmer- kelijk stijgen, daar zich fcocen het Euro- pet'scbe vasteland een gebied van hoogen druk bevindt. Ten gevolge van de hitte hadden de vrgbaden bjj Berljjn eeu record- bezoek. Wannsee alleen werd door meer dan 50.000 personen bezocht en het verderaf liggende vrjjbad Miiggelsee door niet minder dan 29 000. BERGONGELUK. Bij het bestjjgen van de Haeusl-Herna is een zood van den geneesheer Kassier uit Berchtes-gaden door eeu groot rotsblok, dat plotseling loslic-t, getroffen en in de diepte geslingerd. Zijn begeleider, de student Ma- tuschka uit Munchen, hield hem echter aan het touw vast en kon hem, na 6 uur lang allerlei vergeefsche pogirgen in het werk te hebben gesteld, tenslotte. hoewel erustig gekneusd en bewusteloos, weer boven nren- gen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 6