ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7789. Vrijdag 24 Juli 1925. 65e Jaargang. abonnementsprijs hhii?,9thi blau I Het Mohammeianisme. V™'r teTlJrn ?neTme/ito°2.TO3pr"ma"anden De BURGEMEESTER van Ter Neuzen BWliiWi MMMi i brengt, ingevolge het bepaalde bij artikel 84 der Onteigeningswet, ter openbare kennis net navolgende raadsbesluit De Gemeenteraad van Ter Neuzen overwegende dat het voor het leggen van rioleering in- en trottoirs langs de Axelsche straat gewenscht is, dat de te gebruiken gronden "SuSrS .eg«n prijs te koopen, doch met de eigenaren geen overeenstemming te krijgen is dat op bedoelde gronden bij raadsbesluit van 16 December 1924, goedgekeurd door Gedepu- teerde Staten bij hun besluit van 9 Januan 1925, no. 194,3e afdeeling een bouwverbod is gevestiga dat deze rioleerings- en trott.?ir?w®rk?" be~ schouwd moeten worden als te zijn in het belang der volkshuisvesting; dat het plan tot onteigening der te n°emen perceelen met daarop rustende zakelijke rechten bij raadsbesluit van 19 Maart 1925 c'p;J, tnru voorloopig is goedgekeurd en opde secretane dezer gemeente van 21 Maart tot en met 19 April j.l. voor een iederterinzage heeft gelegen dat door belanghebbenden geene bezwaren ZI'gezte8nelhetC advies der Gezondheidscommissie wier zetel gevestigd is te Ter Neuzen, d.d. 10 luni 1925, no. 2273 gelet op de bepalingen der Onteigeningswet zooals die zijn gewijzigd bij artikel 24 der Woningwet; gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders besluit: A Ten name der gemeente Ter Neuzen te onteigenen in het belang der volkshuisvesting de navolgende perceeren grond met daarop rustende zakelijke rechten, op de bijbehoorende teekening in roode kleur aangegeven, gelegen in de Axelschestraat en bij het kadaster bekend staand als gemeente Ter Neuzen: le. Sectie D. No. 501, geheel ter oppervlakte van 30 M2., eigenares Sara Scheele, Wed. P. Dekker Anth.zn. (zijkant weg). 2e. Sectie D. No, 502, geheel ter oppervlakte van 85 M2., eigenaar Gerardus Johannes Bai- kenstein Jr. (zijkant weg). 3e. Sectie D. No. 503, geheel ter oppervlakte van 125 M2., eigenaar Jan Willem Lensen (zij- kant wet?) 4e. Sectie D. No. 492, geheel ter oppervlakte van 100 M2., eigenares Maria Sophia de Meijer, met daarop rustende hypotheek op bijbehooren- den staat onder nummer 4 genoemd (zijkant Wfip) 5e. Sectie M. No. 350, geheel ter oppervlakte van 15 M2., eigenares Sara Scheele Wed. P. Dekker Anth.zn. (pad). 6e Sectie M. No. 351, gedeeltelijk ter opper vlakte van 135 M2. (de totale oppervlakte is 1540 M2.), eigenares Vereeniging tot Zieken- verzorging te Ter Neuzen met daarop rustende hypotheek, op bijbehoorenden staat onder num mer 6 genoemd (zijkant weg). 7e. Sectie M. No. 381, geheel ter oppervlakte van 44 M2., eigenares Vereeniging tot Zieken- verzorging te Ter Neuzen met daarop rustende hypotheek, op bijbehoorenden staat onder num mer 7 genoemd (zijkant weg). 8e. Sectie M. No. 430, geheel ter oppervlakte van 35 M2., eigenaar Cornelis Gerardus Meijer (zijkant weg). 9e. Sectie M. No. 431, geheel ter oppervlakte van 49 M2., eigenaar Govert Frederik Pieter van der Peijl (zijkant weg). lOe. Sectie M. No. 432, geheel ter oppervlakte van 34 M2., eigenaar Pieter Willem Crince (zijkant weg). lie. Sectie M. No. 411, geheel ter oppervlakte van 39 M2., eigenares Margaretha Rosalia Maria de Vos, weduwe Franciscus Julianus Cyrillus Plasschaert (zijkant weg). 12e. Sectie M. No. 412, geheel ter oppervlakte van 19 M2., eigenaar Govert Frederik Pieter van der Peijl, met daarop rustende hypotheek, op bijbehoorenden staat onder nummer 12 genoemd (zijkant weg). 13e. Sectie M. No. 418, geheel ter oppervlakte van 79 M2., eigenaar Govert Frederik Pieter van der Peijl (zijkant weg). 14e. Sectie M. No. 419, geheel ter oppervlakte van 58 M2., eigenaar Pieter Buijze Fz. (zijkant weg). 15e. Sectie M. No. 394 geheel ter oppervlakte van .48 M2., eigenaar Johannes Jacobus Lansen (zijkant weg). I6e. Sectie M. No. 395, geheel ter oppervlakte van 48 M2., eigenaar Isaac Pieter Casteleijn, met daarop rustende hypotheek onder nummer 16 genoemd op bijbehoorenden staat (zijkant weg). 17e. Sectie M. No. 374, geheel ter oppervlakte van 37 M2., eigenaar Jacobus Jan Dregmans (zijkant weg). 18e. Sectie M. No. 387, geheel ter oppervlakte van 36 M2., eigenaar Hendrik Mangold, met daarop rustende hypotheek, onder nummer 18, genoemd op bijbehoorenden staat (zijkant weg). 19e. Sectie M. No. 388, geheel ter oppervlakte van 43 M2., eigenaar Cornelis Klaassen (zijkant weg). *i 20e. Sectie M. No. 389, geheel ter oppervlakte van 128 M2., eigenares Emma Maria Anna de Nijs e. c. (zijkant weg). 21e. Sectie M. No. 390, geheel ter oppervlakte van 608 M2., eigenaar Cornelis Zegers Jozszn, met daarop rustende hypotheek op bijbehoorenden staat onder nummer 21 genoemd (zijkant weg). 22e. Sectie M. No. 165, gedeeltelijk ter opper vlakte van 40 M2. (de totale oppervlakte is 6900 M2.) met daarop rustende hypotheek op bijbehoorenden staat onder nummer 22, genoemd (weiland), eigenaar Cornelis Zegers Jozszn. 23e. Sectie M. No. 370, geheel ter oppervlakte van 20 M2., eigenares de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij (weg). (De eigenares vermeld onder nummer 11 is gevestigd te Overslag (Belgie), terwijldeoverigen te Ter Neuzen woonachtig zijn). B. Het raadsbesluit vervalt, wanneer de ont eigening niet binnen ddn jaar na dagteekening van de Koninklijke goedkeuring bij den rechter is aangevraagd. Ter Neuzen, den 22 Juli 1925. De Gemeenteraad voomoemd, J. HUIZ1NGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Ter Neuzen, den 24 Juli 1925. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. VII. Het is niet zoo gemakkelijk orn heel piecies aan te geven wat nu de inhoud is van het ortnoctoxe gelooissysteem, waar- van wij in ons vong artikel alleriei rich- tingen zagen aiwijken. Dit is te moeilijker, omaat, zooals wij reeds hebben gezegd, de overlevering (en met name dan natuurlijk de schrittelijke overlevering) geen afge- rond gelooissysteem aanbiedt, als men tenminste ,,de leer der laatste dingen buiten beschouwing laat. Hoe rijk van in houd de Koran overigens moge zijn, heel wat vragen blijven onbeantwoord. Zoo wordt de kwestie van de praedestinatie daar bijvoorbeeld in t geheel niet uitge- maakt. God wordt beschreven als zonder- meer transcendent, eenig, verheven, eeuwig, almachtig, en als degene, die zich in schepping, openbaring en gericht kennen doet. Wei wordt er over Allah gesproken met "rofeti'sche levendigheid en in beelden, die geheel aan den mensch en het menschelijk leven zijn ontleend, en alles, wat aan zijn eenheid en verheven- heid afbreuk zou kunnen doen, wordt na- drukkelijk verworpen. Daarmede klopt, dat de mensch zich geheel afhankelijk gevoelt van de wille- keurige b^slissing van God. waaraan niets en niemand zich kan onttrekken. God leidt dien Hij wil, en Hij doet dwalen, dien Hij wil; deze en dergelijke formules keeren telkens en telkens terug. Toch heeft de profeet de verantwoordelijkheid en zelfs de wilsvrijheid van den mensch niet ge- sooniijke beschouwingen van Ai-Aschari bedoeien, maar die van hun aanhangers, zooals zij in talrijke Mohammedaansche catechismussen en uitvoeriger dogmatische geschriften worden aan den man gebracht. De Mohammedaansche gelootsbelijde- nis omvat eigenlijk slechts zes punten, namelijk: het geloof aan God, aan engelen, aan den heiligen bodem, aan de profeten, aan opstandig en oordeelsdag, en einde- lijk aan de praedestinatie. Het belangrijk- ste daarvan willen wij hier 1 ortelijk mede- deelen. Het Mohammedaai ache Godsbe- grip hebben wij in een vorig artikel reeds in het algemeen gekarakteriseerd en toen ook de zeven ..eeuwige aftributen" ge noemd, die daarbij moeten worden onder- scheiden en die verklaren, dat God nooit ophoudt, zich daardoor een werkzaam God te betoonen. Geringere doqmatische beteekenis is te hechten aan de 99 schoone Godsnamen, die men uit Koran en over levering als het ware heeft opgevischt, en die men met de Mohammedaansche rozen- krans pleegt op te zeggen. Toch doet men goed te bedenken, dat de strakheid van het abstracts Godsbegrip daardoor zeer veel verzacht is, en dat b.v. de barmhar- tigheid van God, zoo niet in de dogmatiek, dan toch voor de praktijk der Godzalig- heid zeer groote beteekenis heeft. en in den Koran meer nadruk krijat dan elke andere eigenschap van God. De absolute eenheid van God sluit het geloof aan an dere hemelsche wezens, en met name aan engelen, niet uit; integendeel dit geloof wordt met nadruk genoemd; alleen zijn de engelen schepselen Gods in denzelfden zin als de menschen op aarde. Nog wordt met nadruk opgemerkt. dat er geen ehkel god- delijk wezen is, dat ?ich ook maar uit de zijde, de ongeloovigen naar links, en de oordeelsdag breekt nu aan. De hemelsche r/eegschaai wordt in werking gesteld, Paradijs en Hel en de Helbrug, (sirat) worden er bij gesleept; de goede en booze handelingen van den mensoh worden tegen eikaar afgewogen, alles wordt na- gegaan, en daarnaar wordt het oordeel Gods dan geveld. Heeft het goede het overwicht, ook al is het maar een heel klein beetje, dan zal de mensch onverlet de hellebrug over en het Paradijs binnen- gaan; maar als het kwade het overwicht heeft, dan zal hem dat niet mogelijk zijn en worden de hellestraffen over hem vol- trokken. Er is dan voor de ongeloovigen geen redding meer, maar de geloovigen zullen nog kunnen hopen op Gods genade en de voorbede van den profeet. De profeten en martelaars behoeven dit alles niet door te maken; zij gaan onmiddellijk na den dood het Paradijs binnen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. de wilsvrijheid van den menscft met ge- God zqu kunnen vergelijken loochend. In zijn profeLen-geschiede - „_j_f anthronomorohe attributen var sen berispt hij zeer scherp en ernstig het ongeloof van diegenen, die de oude bood- schappers verwierpen. en rekent hun dat dus toe als zware schuld, en in zijn pre- diking behandelt hij zijn tijdgenooten als menschen, die tusschen geloof en ongeloof de vrije keus hebben. In het voile leven kunnen dergelijke tegenstellingen onver- zoend naast elkander staan; maar elk, ook maar eenigermate geschoold denken, kan daar op den duur geen vrede mee hebben. Toen dan de Sonnieten zich stevig vastklemden aan Koran en overlevering. bleven zij op veel vragen het antwoord schuldig, en de Mutazilie(en hadden dus vrij spel. Wei voelde deze of gene zich geroepen om de overlevering tegen hun kritische aanmerkingen in bescherming te nemen, en ook wierp men hun, hun on- derlinge verschillen voor de voeten ten bewijze, dat logische redenatie in geloofs- vragen nooit ofte nimmer een beslissing mag geven; maar men voelde toch nog behoefte om tegenover hen het orthodoxe dogma op behoorlijke wijze af te leiden uit de kenbronnen en het in juiste uitdruk- kingen te, formuleeren. Men kon om dat beter te leeren doen zelfs het best bij de overigens zoo geschuwde ketters ter school gaan, ook al liep men dan weer gevaar om zelf voor een ongeloovige of ketter te worden gehouden. Zoo duurde het dan een langen tijd, voor iemand het waagde om de formuleering ter hand te nemen, en deze man was merkwaardiger- wijze zelf vroeger oorspronkelijk een Mu- taziliet geweest. Hij wordt meestal naar zijn familienaam Al-Aschari genoemd, hij leefde 874935, en deze is dan de eerste, die de wetenschap van het Kalam in de orthodoxe scholen heeft ingevoerd. Hij en de filisoof-mysticus Al-Ghazzali (10591111) zijn de grondvesters van het Sonnietische geloofssysteem, dat nu verder mag worden gehouden voor de vrijwel officieele uiteenzetting van het Mohammedaansch geloof. Yooral van den iaatstgenoemde bestaan uitvoerige ge schriften, die tot op den huidigen dag grooten invloed en groot gezag behielden. Wei had aanvankelijk wat Ghazzali schreef groote moeite om aller verzet te overwinnen, maar dit kwam dan doordat Ghazzali de fouten van zijn theologische tijdgenooten, en met name hun hebzucht en eerzucht zoo scherp gispte. Overigens is de filosofie bij den Islam sterker geschei- den van de theologie dan bij het t^hristen- dom. Van Al-Aschari's letterkundige werk- zaamheid is slechts een onbeteekenende rest overgebleven, maar toch kennen wij zijn inzichten tamelijk precies uit de be- richten van zijn leerlingen en aanhangers. Men moet namelijk wel bedenken, dat de leer van Al-Aschari niet ineens ingang vond in de orthodoxe scholen. De ouder- wetsche vromen, die altijd hadden geleerd en geleeraard, dat de Kalam een werk van den duivel was, om de geloovigen te ver- leiden, vertrouwden het zaakje voorloopig nog heelemaal niet, ook zelfs niet, toen het een vrij onschuldig middel was geWor- den, om den Mohammcdaanschen geloofs- inhoud te definieeren. Allah en de Profeet hadden immers ook geen Kalam geschre- ven, waarom zouden dan de geloovigen daar behoefte aan hebben? Anderen von- den in de leer van Al-Aschari toch noq alleriei. dat den vroegeren ketter verried. Eerst langzamerhand heeft de Aschari- tische leer zich baan gebroken. en het spreekt wel vanzelf. dat wij niet die aan- j gaan duiding: Ascharitische leer" niet de per- plaats; V Vi tc. uiv-l zoodat de anthronomorphe attributen van het zien, van het hooren en spreken wel in letterlijken zin moeten worden opgevat. maar. overigens aeen enkele aeh'ikheid zouden hebben met het menschelijke zien, hooren of spreken. Er bestaat bijvoor beeld bij deze dingen geenerlei beoerkinq. zoodat God alles ziet en hoort wat er in de schepping voorvalt, en zoodat ook alles. ook de goede en verkeerde handelingen van de menschen, aan Zijn almacht zijn onderworpen; daar Hij de sdaepper is van j alles wat bestaat, zonder eenige uitzonde- i ring. Wat nu de openbaring aanqaat. zoo staat het vast, dat God van eeuwigheid i aan een sprekende is qeweest; dat wil zeggen: God heeft krachtens zijn eeuwig attribuut van „kunnen spreken" zich van eeuwigheid aan geopenbaard, en (wat de menschenwereld betreft) door middel van engelen, profeten en gezanten. De profe ten (nabi) en gezanten (rasoel) zijn heel talrijk neweest, zoodat overleveringen het getal 124000. andere 224000 noemen. Het komt blijkbaar op een ton meer of minder niet aan! De gezanten nemen i onder hen een hoogere plaats in, omdat die met een speciale zending waren belast. en van deze waren Adam, Noach, Abra ham, Mozes, Jezus en Mohammed de j overbrengers van een geschreven open- baring. De voorrechten van het profetisch ambt zijn ongeveer de volgende: het ver- mogen om wonderen te verrichten, zon- deloosheid, het God-zien reeds in dit j aardsche leven, het recht om voorbede te verrichten en te doen gelden bij den dag des gerichts; toch moet men er wel oplet- ten, dat zij niet daarom profeten zijn, doch juist, omdat zij van God het profetisch TER NEUZEN, 24 Juli 1925. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. In de Woensdag gehouden raadszitting werd voor kennisgeving aangenomen een adres van bewoners der buurtsehap Sluiskil, om, in verband met het houden der z.g. jaarlijksche kermis aldaar op 15 en 17 Aug. geen vergunning te geven voor het houden van een festival in de kom op 15 Aug., aangez en dit van nadeeligen invlPed zal zijn op het bezoek aan Sluiskil. De neer Colsen betreurde de houding van den bur gemeester, dat deze niet voldaan heeft aan het verzoek om voor het festival geen ver gunning te verleenen. De voorzitter merkte op, dat het verzoek op regelmntige wijze is gedaan en er geen wettige motHven zijn om dat niet in te willigen. Bij de vaststelling der vergoeding voor het Lager Onder wij s betreurde de heer D. Scheele het, dat, als een gevolg van de sterke daling der kosten voor het Lager Onderwijs, de bijzondere schoolbesturen die 80 0 o hebnen ontvangen rerekend op de vroeger hoogere kosten nu zoo n groot bedrag zullen moeten terugstorten, waardoor ze in moeilijkheden komen Aan mej. Kr. Kuijk werd afwijking toe gestaan van de bepalingen der verordening houdende nadere eischen voor ^erloflokalen. Tot hoofd der openbare school te Sluiskil is benoemd de heer J.J. Kaan, onderwijzer aan de U. L. 0. school te Lekkerkerk, met 11 stemmen, no. 1 der voordracht, de heer C. C J. de Pree had 2 stemmen. De behaudeling van de wijziging der concessievoorwaarden voor de levering van elect rischen stroom in de kom der gemeente door de Industrieele Maatschappij te Amster dam werd beeindigd Het voorstel van Burg, en Weth. om den prijs op 40 eent per K. W. U. te bepalen en de kolenclausule te laten vervallen is aangenomen. Ver- schillende amendementen van den heer i Hamelink werden door Burg, en Weth. overgenomen en meerdere werden ver worpen. Aan Burg en Weth. werd nader opgedragen nog eens te confereeren met de Industrieele Maatschappij over verlaging van de meterhuur en ovm- een voorstel van den heer Verlinde om te bepalen dat bij luist, omdat zij van vjoa net protetiscn aeu ueei muc —v ambt hebben gekregen, werden hun ook j kwesties belanghebbenden zich kunnen be deze voorrechten verleend. Onder de heilige boeken heeft eigenlijk de Koran slechts beteekenis voor de men schen, omdat de vroegere heilige schriften daardoor zijn vervangen en afgeschaft, en door de goddeloosheid der schriftbezitters bovendien verkeerd verstaan, ja zelfs ver- valscht zijn. De Koran daarentegen is het ongeschapen woord van God. dat sedert alle eeuwigheid bij God op goedbewaarde tafelen bestond en bij het leven van Mo hammed door den engel Gabriel in de maand Ramadhan werd neergezonden, om toen later stuksgewijze gedurende 23 jaren door den profeet te worden geopen baard. De voorschriften zijn alle van god- delijke afkomst, maar daarom nog niet alle van even sterke verbintenis.^omdat eenige daarvan uitdrukkelijk dooi God zijn afge schaft, en andere door de overlevering buiten werking zijn geplaatst. Ofschoon de handelingen der menschen absoluut Gods werk zijn, zoo worden zij toch den menschen toegerekend; de mensch bepaalt zelf het zedelijk karakter daarvan en zal daarom in het volgend leven, aan gene zijde van het graf. worden beloond of gestraft. Onmiddellijk na den dood zal hij derhalve door de engelen Monkar en Nakir worden gepijnigd en in verhoor genomen. maar dit is nog slechts het voorspel van datgene, wat hem op den oordeelsdag te wachten staat. Wanneer deze dag komen zal. weet God alleen: zekere teekenen zullen er aan voorafgaan. bijvoorbeeld: de verschijning van den antichrist, de aankomst van Jezus. en van den Mahdi, ja, de heele natuur zal worden omgekeerd. de zon zal in het Westen op- paan. alles wat leeft, zal sterven, de heme- Ien zullen neerstorten en de bergen ver- enz. Dan heeft de opstanding de geloovigen gaan te rechter Met gratis A JPi BC5SEN5AU3 een Heer/yh rospen op Burg, en Weth. en dat de ver- liezende partij eventueel de kosten van i deskundigen enz. moet dragen. j Aftngeboden werd de gemeenterekening over 1924. Voor den gewonen dienst hebben de ontvangstenbedragen f 435.504, en de uitgaven f411,989,—het hatig slot f 23,603,en voor den kapitaaldienst j de ontvangsten f 107.913,en de uit- gaven f 106 875,hatig slot f 103 De heeren Geelhoedt Freriks en Tan Riet j werden benoemd tot leden der commissie van onderzoek. EEN ZILVEREN JUBILEUM. He' was j.l. Woensdag een bijzondere dag voor den heer 0. de Eleijn, ambtenaar bjj de electrische verlichting alhier. Hii herdacht n.l. het feit, dat hij alhier voor 25 jaar 1 ij die inrichtini van de Industrieele Maatschappij te Amsterdam in dienst is getreden. Hij werd in den voormiddag genocdigd in een lokaliteit der Centrale welke keurig versierd was en waar ook de administrateur de heer Van der Lubbe en het personeel der centrale bij een waren De juhilaris werd daar in hartelijke be- woording n door den administrateur ge complimenteerd met dezen heugelijken dag, en hulde gebracht aan den ijver en p'ichts betrachting door den heer De Kleijn ge durende zijn diensttijd nopens de onder- neming aan den dag gelegd. Als blijk van waardeering bood hij den jobilaris persoonlijk een fraaie fauteuil aan, en overhandigde hem namens de Directie der Maatschappij een enveloppe met inhoud, waarvan we alleen noemen een zeer vleiend schrijven. Vervolgens werd de jubilaris toegesproken door den chef-machinist den heer Lok, die hem namens het personeel als blijk van hoogachting aanbood een bloemenmand en wandelstok met z:lveren knop. Door tusschenkomst der Directie ontving de beer De Kleijn van de Maatschappij van Nijverheid de zilvere medaille metinscriptie en een fraaie oorkonde. Geheel overstelpt door de hem gebrachte hulde trachtte de jubilaris zijn gevoelens van dank te vertolken, doch, zooals in die omstandigheden meestal het geval is, als het gevoel iemand overwe'digd, moest men wel eenigermate de wil voor de daad te- schouwen. Onder het gebruiken van eenige ver verschingen bleef men eenigen tijd in het versierde feestlokaal bjjeen, waarbij vele herinneringen uit de vevloopen 25 jaar werden opgehaald. Des namidlags werd het personeel door den jubilaris ten zijnent genoodigd, waar een en ander weer werd voortgezet. In den loop van den dag ontving de jubilaris, die tijdens zijn diensttijd alhier veler achting heeft weten te verwerven, ook van particuliere zijde vele en waar- deerende blijken van belangstelling KAN ALISAT1E. In Zeeuwsch-Vlaanderens Westelijk Deel heeft z ch eeu commissie geconstitueerd ter bevordering der kanalisatie van die streek. Daarin hebben zitting de burgemeesters van Br, skens, Biervliet, Schoondijke. IJzendijke, Waterlandkerkje, Oostburg, Cadzand, Aar- denburg en St. Kruis de notarissen Beuning te Gr, ede en Van Ma-ijk te Sluis, de heer Wallien. geneesheer te Breskens, de heeren A. Leenhouts te Retranchement I de Hullu te Schoondijke en A. H. de Milliano te Waterlandkerkje. Voorzitter is de heer P. Erasmus, Secretaris de heer A. Leenhouts leden van het dagelijksch bestuur de heeren Van Ma ijk, de Hullu. A Hendrikse en A. H. Miiliano. Moge het Comite succes hebben in zijne wevkzaamheden en pogingen om ook in Zeeuwsch-Vlaanderen. Westelijk Deel. een behoorlijk scheepvaartkanaal tot stand te helpen brengen. (M-) R. K. MULO-EXAMEN. Geslaagd te Breda voor het R. K. Mulo- examen S. E Seydlitz, E. M. ereecken en G. P. de Waal, alien te Hulst. BESMETTEL1JKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van besraettelijke ziekten over de week van 12 tot en met 18 Juli in de prov Zeela d bedroeg: Buiktyphus Koewacht 1, R odvonk Neuzen 1, DiphteritisSt Jansteen 1. OVERGANG DER R1JKSKWEEK- SCHOOL TE OOSTBURG. Bevorderd van de le naar de 2e kl.A. J. vau Baal te SchoendijkeC. 1. Oolijn te Biervliet; 1. J. vau Cruijningen te St. Anna ter Muiden A. J. Dieleman te Axel; J. M. van Dixhoorn te Hoek C. de Doelder te Ter Neuzen; C. Guiran te Zuidzande. M. J. van Houte te Oostburg J de Klerck te ZuidzandeT. de Kok te OostburgA. Oosterling te Groede; en S. Versprille te Aardenburg Niet evorderd vijf leerlingen Bevorderd van de 2e naar de 3e kl. A. Bleijenberg te ClingeS. Dhont te Schoondijke; M. Geene te Terhole; P. van Hooye te St. JansteenJ. Kense te Oostburg; R A. J. Lafarre te Boschka- pelle 1 van Male te Groede P. Millenaar te Hulst: M. N ijssen te Sluiskil A. Jansen van Rosendaal te Nieuwvliet; C. Vercauteren te Koewacht; M. Visser te St Anna ter Muiden F. de Waal te Hontenisse Job. Wage te Aardenburg. Niet bevorderd een leerling. Bevoiderd van de 3e naar de 4e kl. J. J. Aarnoutse te Groede S. Bosschaart te Groede; L. Cauwels te Sluis; A. A. Contant te Gro de C. G, Drijver te Oost burg A. J- W. Klaaijsen te Aardenburg; M. N. Risseeuw te Nieuwvliet; en M. R. Verbrugge te Westdorpe. Niet bevorderd een leerling.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1