ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7788. Woensdag 22 Juli 1925. 65e Jaarg&ti DRAMKWET. DRANKWET. DE INDRiNGER Macantie PUROL EINNEHLANO. FKOILLKTOB. BUITEN LAND. A on W C Ei C &f T Q P R f! Q Voor binnen Ter Neuzen 1,40. per 3 maartden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post *6,6 0 per jaar A y u It tt m <s O r n IJ O Voor Ned. Indie en Amerika 2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland /3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. DE KA 81NETSCR1 SIS- Naar het zich op het oogenblik laat aanzien, is de oplossing van de kabinets- crisis binnen betrekkelijk korten tijd, 1-2 a 14 dagen, te wachten. Hoewel de vergadeung van de R Katb. Kamerfrac ie op jl Zaterdag, in welke bet concept-program Van den formateur is be- handeld, nog niet op alle punten tot een delinitief besluit is gfekorneu, is (C*ar aan de N. R Ort. door iemand, die uit den aard zijner positie zeer goed op de hoogte van den stand van zakeu geacht mag wor den, werd verzekerd) overeenstemming om- trent dit zakelijke gedeelte van de onder- handelingen zooal niet bereikt, dan toch zeer spoedig te verwachten Meer moeilijkheden schijnt vooralsnog de keuze van de personen voor eenige der belangrijkste ministeries op te leveren. ONDERWIJS IN AUTORIJDEN. Op uitnoodiging van de Vereeniging van directies van Nij verheidsscholen in Neder- land zijn Zaterdagmiddag te Utrecht ver- tegenwoordigers van eenige organisaties bijeengekomen ter besp eking van het meer eenbeid brengen in de opleiding bier te lande van chauffeurs. Na bespreking stelde de voorz'tter ten slotte vast, dat alle aanwezigen van mee- ning waren, dat er een opleiding voor den chauffeur in het alg-meen moet zijn. Ook in verband met de nieuwe Motorwet, waarin een examen voorgeschreven wordt, is het Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 50) (Vervolg.) De grijze oogen van den brigadier keken Witham lachend aan. ,,Ik bedoelde er niets mee, Mr. Courthorne, ik kom hier alleen om een paard te requireeren, anders nergens om. Een van de Whitesod jon- gens heeft het illustere denkbeeld gehad, om een oneenigheid met een van zijn kameraden door middel van een bijl te be- slechten ik moet er onmiddellijk naar toe en daar komt me m'n paard met zijn been in een dassenhol terecht." ,,Zeg in den stal, dat ze u kunnen laten uitzoeken," zeide Witham, „en hier brigadier, steek eens op en neem er een paar voor onder weg mee!" Met een beleefden groet ging de grijze marechaussee de deur uit. Witham bleef wachten, tot hij het doffe dreunen van de paardehoeven hoorde wegsterven, toen deed hij de tweede deur open en riep Courthorne weer binnen. ,,Ik heb je niets aangeboden, maar als je wat hebben wilt, dan laat ik 't even halen," zeide hij. Courthorne keek hem met een eigenaar- dige ukdrukking in zijn ooqen aan; voor den eersten keer viel 't Witham op dat het uiterlijk van den man duidelijke ken- teekenen van zijn ongebonden levens- wijze droeg. ,,Als je gast?" vroeg hij. ,,Ja," antwoordde Witham, „ik be- schouw me als je pachter en omdat ik je niets verschuldigd wil zijn, stel ik je het volgende voor. Vandaag betaal ik je dui- wenschelijk, dat in den lande een normaal leerprogram wordt vastgesteld. De inr ch t ng van dit leerprogram kan z.i het host worden opgedragen aan de kleine commissie. Dit normale leerprogram dient niet te veel en niet te wrinig te geven. De veriadering vrrcen gde zich met het voorste van den voorzitter. BELGISCtl-NEDERLANDSCH GRENS- VERKEER VOOR AUTOMOBIELEN. De ,/Telg." verneemt uit Roosendaai, dat al ve-1 Nederland.-che automobilisten de dupe zijn geworden van eenige nieuwe be- palingen voor het autoverkeer in Belgie. Sedert kort is n.l- voorgeschreven, dat iedere auto moet voor zien zijn van een sp'egeltje, bevest'gd ter linke zijde van de auto, ten behoeve van den uitkijk op den weg aehter de auto. Voorts moeten de autonummers minstens 3.0 c.M. boven den grond aan de wagens bevestigd zijn. Aan deze nieuwe voorschriften wordt streng de hand gehoudsn, met gevolg, dat vele Neder landsche automobilisten in Belgie boeten opliepen. BELGIE. De beer Van op den Bosch, kamerlid voor Aalst van de frontpartij, en op bet oogenblik waarnemend lurgemeester van Aalst, heeft ter gelegenheid van het Gulden Sporenfeest de Belgische vlag van het stadhu's van Aalst doen weghaleu om er de Vlaamsche leeuwenviag en de banier der stad voor in de plaats te laten wapperen. Hij is daarvoor ter verantwoording ge- roepen door den gouverneur van Oost- Vlaanderen. De conferentie met dezen bewindsman zou Dinsdag te Gent plaats hebben. De heer Van op den Bosch motiveert zijn geste d or de verklaring, dat de Gulden Sporen vier ng een specifiek Ylaamsch feest is en dat de Belgische vlag daarbij heele- maal niet te pas komt. EEN TORPEDOBOOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. Naar uit Danzig wordt gemeld is al- daar waarschijnlijk ten gevolge van explo- sie van oliedampen, de Poolsche torpedo- boot ,/Kaschub" in de lucht gevlogen Het schip werd in tweeen geseheurd en zonk oogenblikkelijk. Er worden 3 machinisten en 2 stokers vermist, terwijl de overige leden der bemanning min of meer z^aar verwond zijn. TER NEUZEN, 22 Juli 1925. FESTIVAL OP 15 AUGUSTUS. Naar we vernemen heeft zich voor deel- nem ng aan het muziek- en zangersfeest alhier ook nog aangemeld de gunstig be- ktnde zangvereeniging ^Oefening Baart Kunst" van Goes Er zullen bij deze gelegenheid inderdaad een groot aantai muziek- en zanggezel- schappen bijeeukomen. zend dollars uit, wanneer de oogst binnen is nog eens hetzelfde bedrag, plus rente over de waarde van de machines be- schreven in de papieren, die ik van Colo nel Barrington gekregen heb en 't geld, dat ik gebruikt heb. Daarvoor krijg ik onbeperkte beschikking over de boerderij tot ik de elevatorceelen voor de tarwe door mij geproduceerd binnen heb of ui terlijk tot drie maanden na den oogst, die mijn eigendom wordt. Als je deze voor- warden niet aanneemt, of als je morgen na zonsondergang nog hier bent, rijd ik naar den dichtstbijzijnden post van de bereden politie en leg een verklaring af." ,,Je pakt niet met handschoenen aan, zeide Courthorne langzaam, ,.maar je be- hoeft niet bang te zijn, ik ga accoord. HOOFDSTUK XV. Prairie-brand. t Was een paar weken na de onver- wachte komst en het overhaaste vertrek van Courthorne, dat Maud Barrington op een morgenrit bij het omrijden van een boschje, piotseling Witham voor zich zag. Hij zat naast zijn maaimachine in de scha- duw van een paar lage boomen. Door het luide geklik-klak en geratel van de machi nes in de naburige vrij diepe inzinking, had hij haar niet hooren aankomen en daar hij bijna met zijn rug naar haar toe- zat, hield Maud haar paard in, om te kijken, hoe lang het zou duren, voordat hij haar aanwezigheid zou bemerken. Met een hamer in zijn hand zat hij bijna onbe- weeglijk voor zich uit te staren, alsof hij in het trillende hittewaas boven het lange prairie-gras visioenen zag. Met een wekenlang aanhoudende droogte en een onbarmhartig schroeiende zon had de zomer zijn intrede gedaan; het korte stugge gras op de onmetelijke vlakte was alweer wit en verschroeid; maar In AXEL. Maandag is alhier op de hofstede van den landbouwer D., het 11 jarig zoontje van v. W. in een z g. koeput bij het zwem men verdronken. Toen zijn kameraadjes bemerkten dat hij zinkende was, sprongen zij hem na, doch het was reeds te laat. HULST. Naar wij vernemen is de Koninkli]ke be- slissing gevallen in het gelling der gemeente Hulst betreffende het onoerhouden van den weg Hulst Belgische grens (Kapellebrug). j Zooals onzej lezers weten, was die weg in onderhoud bij de gemeente Hulst over de geheele lengte, waarvocr dan de gemeente Hulst het recht van tolheffing op dien weg had. v VolgeDS de thans gevallen beslissing zal het onderhoud worden opgedragen aan de gemeenten Hulst, St Jansteen en Clinge, voor z-ioveel die weg in ieder dier gemeenten is gelegen Aangezien de opbrengst van de tolhef fing in de laatste jaren zeer miniem was, en de weg slechts voor een zeer klein ge deelte op het gebied de' gemeente Hulst ligt, zoodat deze gemeente niet veel belang in dien weg stelde, liet het onderhoud van dezen belangrijken verbinJingsweg veel te wenschen over, hetgeen ;iu misschien wel zal verbeteren. (Zel DE ELECTRIFICATIE j?AN ZEELAND. Van den heer lr. W. H. A. G. baron van Ittersum, den electro-echnisch adviseur van de commissie-Welleman zijn nog een tweetal rapporten verschenen en wel een met enkele opmerkingen betreffende het rappor van de heeren Beekman en Lohr en een met opmerkingen betreffende de critiek van commissarissen van de P. Z. E. M. op het rapport-Welleman. Beide rapporten, vooral het laatste, zijn zeer uit- voerig en moeten wij er ons toe bepalen het voornaamste er uit mede te deelen. Betreffende het rappori Beekman-Lohr, merkt baron van Ittersum pp, dat z i ver- geten is het verlies in de twee transfor- matoren voor het omzetten van den stroom van 6000 volt tot de nctsspanning tan 10.000 volt. Volgens zijn berekening komt dit tot een totaal verlies van 105.022 K. W. U. of 402.233 66 K G. steenkolen per jaar Deze beide transformatoren waren z i niet noodig geweest, want bij den bouw der eentrale hadden evengoed dynamo's van 10000 volt spanning geleverd kunnen worden. De heer van Ittersum zou wel eens willen weten in welken streek met weinig industrie en veel landbouw in 5 jaar het debiet 40 tot 70 K.W.U. per hoofd werd bereikt, want zonder groot industrie of althaus veel klein industrie acht hij dit eenvoudig ondenkbaar. Men kan toch Zeeuwsch-Vlaanderen rnoei lijk vergelijken met het industrieele Twente, waar het centraal station 150 K. W. U. per inwoner levert. In Zeeuwsch-Vlaan deren mocht men toch geen rekening hou- den met aansluiten groot-industrie, wat nog alleen zon kunnen als zulke eenindpstrie dicht bij de eentrale lag en geen dure de kommen tusschen de heuvels en de lange, diepe inzinkingen, waar de sneeuw langer was blijven liggen, stond het nu, hard en stug en toch geurig door de milde pepermunt, meer dan een meter hoog, iederen man, dien Witham missen kon, had hij met de machines en wagens de prairie opgestuurd om het te maaien en binnen te halen. Over het afgemaaide land reed al een file van langzaam-huis- waarts-keerende, hoog-opgeladen wa gens, half-onzichtbaar door de wolk van stof, die door de machine naast een groo- ten hooiopper, omhooggeworpen werd. Gewaarschuwd door een onbestemd gevoel, dat hij niet langer alleen was, keek Witham op; zijn geheele gezicht ver- helderde toen hij het meisje zag. Zijn eigen kleeren waren bedekt met een dun- ne laag grijse stof, maar een gunstige wind had haar ervan gevrijwaard; zooals zij daar "zat, koel en forsch in haar dunne witte japon op het glanzig-zwarte paard, dat ze door een voortdurend streelen langs zijn hals tot kalmte dwong, met haar mpoi, door de warmte even blozend ge zicht, zoo overschaduwd door haar groo- ten witten hoed, dat alleen de ronde kin het felle zonlicht onbeschut te verduren kreeq, bood ze een schouwspel, dat door zijn frisschen eenvoud kalmeerend op zijn vermoeide zenuwen inwerkte. Jaar-in, jaar-uit, had Witham gewillig niets dan lasten en zorgen gedragen en juist daardoor was nu de behoefte om een keer zijn verlangen naar een leven in een beschaafde, luxueuse omgeving met een zekere mate van vrijen tijd om genoegens uit te leven, des te grooter. Het leek hem toe. dat deze vrouw, die dat alles als haar geboorterecht meegekregen had, den man van wien ze hield en dien ze vertrouwde, zeker bij de zorgen en moeilijkheden van alledag zou kunnen opheffen. Maar on- danks dien chaos van geyoelens zat hij kabels voor lo t aansluiten noodig waren. De eentrale te Westdorpe is geprojecteerd op een basis van een nuttig verbruik van 8 tot 9 millioen K. W. U. Als men voor de 90 000 inwoners 18000 gezinnen raamt en na vijf jaar een debiet van 100 K. W. U. per gezin wordt bereikt is dit totaal 1.8 millioen K. W. U. De heer van Ittersum toont aan dat z.i begonnen had kunnen worden met twee aggregaten van 750 K. W. inplaats van twee van 1600 K. W. U. wat economischer zou zijn geweestvoor de maximumcapaciteit had men later resp. nog twee kunnen bij plaatsen. Inzake hetgeen g zegd is over het beleid van de directie, zegt baron van Ittersum, dat de heer Lohr, zelf in Gelderland niet met adviseurs van gemeenten wilde samen- werken, dat de gemeentelijke bedrijven door de Prov adviezen ingericht. voor een groot deel niet rendabel war<m en de netten te duur, waarom de gemeenten blijde waren als d^ provincie de strop overnam. De wijze waarop de heer L gewerkt heeft om de gemeenten en de adviseurs uit te schakelen, is verre an fraaidaarvan kunnen andereu en ook de heer v. 1. zelf menig staaltje vertellen. Afgescheiden hiervan acht de ingenieur stroomlevering direct aan huis door het eentrale bedrijf in veel gevallen juist, al zijn er ook be zwaren aan verbonden. Om die bezwaren te ontkomen. heeft de heer v. I. het idee van cooperatie der gemeenten ontworpen. Het komt den heer v. I. zonderling voor, dat men Zeeuwsch-Vlaanderen als lokmiddel aan de andere deelen der provincie voorboudt. Hij gelooft, wel, dat dit district rendabel kan worden gemaakt, mits het 'op handige wijze wordt aangevat, maar, gezien het feit, dat de eentrale wel degelijk als te groot geprojecteerd is te beschouwen, zoo is die rentabiliteit toch minstens genomen problemaiiek. Het lokaas is dus weinig aanlokke ijk De drie groepen moeten be- slist gescheiden worden gehouden, want dan heeft men de grootste waarborg voor locale samenwerking, die zeer noodig is. Het is spr. een raadsel dat men kan aan- bevelen Zeeuwsch-Vlaanderen met de middengroep te koppelen door middel van eenwaterkabel Ten eerste moet de be weeglijkheid van den Scheldebodem een groot bezwaar zijn, daar storingen veelvuldig zullen moeten voorkomen, maar bovendien schijnt die kabel uit een defensie oogpunt outoelaatbaar. Of wil men deze alleen als reserve doen dienen Dan zou die reserve wel eens tamelijk kostbaar kunnen zijn. Het rapport be vat voorts een critiek op de critiek van het rapport-Welleman, van den directeur der P. Z E. M. Na een weerlegging van hetgeen de heer Streefkerk omtrent de door den heer Van I. voor de middengroep aangegeven cijfers is in het middengebracht, betoogt de heer Van 1. aan het slot van zijn rappori Een tauef boven 45 cent voor licht en boven gemiddeld 15 cent voor kracht wordt gevaarlijk. Men moet de plaatselijke netten niet verder uitbreiden dan noodzakelijk is en ieder kan niet direct bereikbaar zijn, dat is ook in groote steden het geval. Een ren<abiliteitsherekening is altijd een haar rustig aan te kijken; alleen een strak- ke, verbeten trek om zijn mond was het bewijs, dat hij mwendig verre van Kaim was. ,,Dat is voor t eerst, dat ik je iui zie zeide ze lachend, „zat je te droomen?" Witham keek haar met ieis troosteloos in zijn oogen aan. ,,Ja, droomen, die voor mij nooit in vervuiling zullen gaan. 't Is maar goed, dat een mensch, die te hoog wil vliegen, met een naar verhouding even harden schok weer op de aarde terugkomt." ,,Was het zoo iets overmvedigs?" poi- ste Maud hem plagend. ,,Je weet, wij vrouwen zijn nieuwsgierig." Gedwongen door een onweerstaanbare behoefte, om haar iets te laten weten van hetgeen er in hem omging. begon Witham te vertellen. ,,Ik zat te fantaseeren; voor Silverdale een oogst die de Winnipegsche graan- elevators tot boven toe met een ongekend mooie qualiteit tarwe zou vullen. Voor de wagens, die half-geladen door het ravijn naar de doorwaadbare plaats van de ri- vier moeten, een brug, die hun reis een half uur zou verkorten: een dam die de vallei in een meer zou herscheppen en groote watermolens om ons eigen graan te malen. Dan kudden vee, welvarend door de graan-resten, die door verkwis- tende of domme menschen verbrasd wor den en een wereldvermaardheid voor on- ze producten; Engeland in 't Oosten, Britsch-Columbia in 't Westen en de achtergrond.voorspoed en macht, al zou 't ons de helft van de Silverdalesche tradities kosten. Ziedaar 't effect van een kwartier lui in de zon zitten je ver- diende loon als je niet werkt." Zonder iets van haar plaagzucht van een paar minuten geleden in haar ooqen. keek Maud Barrington hem aan. Maar zoo iets fantastisch is dat toch niet," zel- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen der huid en zonnebrand, is het nood zakelijk op reis altijd voorzien te zijn van een Doos 30-60-90 ct. sprong in het duister en ahes hangt af van hoe de zaak ten slotte wo'dt aange- pakt in de praktijk. Tact om met even- tueele verbrnikers om te gaan speelt daarbij 'n hoofdrol Dhr. v. 1. zet in den breede uiteen dat 't door hem gedacht systeem van deelnaiue door de gemeenten voor deze niet te bezwarend is, terwijl er geenenkel bezwaar is deelen ,Tan eene gemeente bij een naburige gemeente te trekken. In Walcheren moet wel garantie van ge meente of provincie worden gevras>gd, omdat Middelburg zeer terecht alleen met zeker- heid geen verlies te leiden wil helpen. Voor dS Bet ela- den ?s dit iets anders, omdat dan de gemeenten de kat uit den boom Zullen gaan kijken en als men dan op alle moest wachten de electrificatie op de lange baan zou worden gesehoven Volgens het systeem der commissie- Welleman wordt aan de gemeentebesturen eenvoudig gevraagd of zij zich willen aansluiten aan een net dat gratis langs hun kommen wordt getrokken. Zeggen zij neen, zoo kost dit net later geld. Er is dus een lokmiddel. Bijna alle ge meenten in ons land zijn aangesloten aan een net, Zeeland alleen is zeer achterlijk op dat gebied. Het wordt tijd, dat achter die electrificatie stoom wordt gezet. Als de heer S. er toe overgaat zijn eigen voorstellen te bespreken en zegt deze te vergelijken met zijn project, geeft hij ook geen detailcfifers, zoodat het den heer' v. I. alleen mogelijk is enkele ver- zamelcijfers te bespreken. Hij acht de cijfers van den heer S. onbelronwbaar en zeg' ten slotte Het is inderdaad ongelooflijk, hoe de heer S. het aandurft een kritiek uit te oefenen, zooals hij deed en zelf zulke ab- soluut onbetrouwbare cijfers te leveren. Precies hetzelfde deed hij met Schouwen en Duiveland, waarvan hij, niettegenstaande zijn commissarissen hem opdroegen de eij- fers in commiss e te bespreken, weigerde de detailleering te geven. Blijkens mijn brief aan den Raad van Beheer der P. Z. E M., moet voor de Noord- groep een verlies geboekt worden van bijna 69 000, terwijl de heer Streefkerk een winst groot 4100 becijferde. Mijns in- zieos zijn al de cijfers van den heer S met wantrouwen t" beschouwen. Ik kan mij begrijpen. dat de heer S.. die zijn positie. althans in de Midden en Noordgroep, be dreigd voelt, geen zuiver obj^ciieve kritiek kan leveren. Maar hij drijft het te ver. Of ik ben al te voorzichtig met mijn ra miugen, n 1. dat ik mijn uitgaven t- hoog neem. of de heer S. is to onvoorz'chtig. Een ook maar eenigszins loyale vergelijking der projecten is door hem niet geleverd de ze iangzaam. ,,Zou je er geen kans toe zien om het te verwezeniijken? Door haar manier van spreken gat ze, misschien zonder het te weten, biijk van den hoogen dunk, dien ze van zijn kun- digheid had. Met glanzende oogen en een warme kleur zat ze hem aan te kijicen, op- gewonden door eigen eerzucht en het on- Dewuste verlangen, om den man te veriok- ken tot een onbeperkt geven van de kracht en energie, die ze in hem verbor- gen waande. Een oogenblik liet Witham zich gaan. ,,Ja, daar zou ik zeker kans toe zien," zeide hij, met een gevoel van voldoe- ning zag Maud Barrington zijn plotselin- ge verandering van houding, zijn schou- ders flink naar achteren, zijn rustig opge- heven hoofd dit was de ware aard van den man; maar toen juist, toen ze wat wil de zeggen, ging hij opeens verbitterd voort: ,,maar ik zal nooit in de gelegen heid zijn." .Waarom niet?" vroeg ze. ,,Heb je genoeg van Silverdale. of voel je ten slotte voor je eigen droom niets?" Met een gebaar, alsof hij lichamelijk moe was, leunde Witham tegen het wiel van de machine. ,,Heb jij er eenig idee van hoe mijn leven vroeger geweest is? Het fnuikende gebrek aan geld, dat elke poging van begin af tot mislukken doemt, de extra krachtsinspanning, noodig, om 't ondoelmatige van de gereedschappen goed te maken; de doffe moedeloosheid, die op het voortdurend mislukken van al les volgt. Op zichzelf zijn al die dinqen al moeilijk genoeg te dragen en als daarbij dan nog een onvoldoende gevoed lichaam komt... En in tegenstelling met dat alles, dit... een paradijs, maar voor mij ontoe- gankelijk. De poorten worden goed be- waakt en buiten wachten de hyena's!" (Wordt vervolgd.) ik TER NEUZENSCHE COURANT liurgeineester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kenniS, ingevolge artikel 12, eerste lid der Drank wet, dat bij hen is ingekomen een verzoek om vergunning voor den verkoop van sterken drank in bet klein voor gebruik ter plaatse van ve' koop van VVILLEM VERLINDE, verlofhouder. wonende te Ter Neuzen, voor het benedenlokaa! van het perceel Nieuwstraat No 40. Binnen twee weken nadat deze bekendtnaking is geschied, kan iedei tegen bet verleenen an deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Ter Neuzen. den 22 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Secretaris, Burgemeester, B. I. ZONNEV1JLLE. J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis ingevolge artikel 12, eerste lid der Drank wet, dat bij hen is ingekomen een verzoek orn vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop van JACOBUS ALOUISIUS VAN OPDORP, verlofhouder, wonende te Ter Neuzen, voor het benedenlokaal van het perceel Nieuwstraat No. 3. Binnen twed weken nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en 'Wethouders inbrengen. Ter Neuz,en, den 22 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Secretaris, Burgemeester, B. I. ZONNEVIJLLE. J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1