Hoofdpijn Purol bij Stukgeloopen, Pijnlijke Branderige Voeten INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Buisje 60 ct. administratie van onzen grooten stroom zulJen hervatten door een aigemeene uni- ficatie. De Scheldedienst moet onder een departement ressorteeren, hetzij onder Marine, hetzij onder Openbare Werken. Hij moet dan specialisten tellen, vooral hydrografen, en hij moet niet te Brussel gevestigd zijn, maar te Antwerpen aan de Schelde. LLOYD ROYAL BELGE. De Lloyd Royal Beige, die in de oor- logsjaren met steun van de Belgische re- geering was opgericht, en van welks toe- komst men destijds groote verwachtingen heeft gekoesterd, heeft als gevolg van de malaise in de scheepvaart, zooals men weet. zware verliezen geleden. Thans Is besloten, de vloot van 48 schepen. met van 204.000 ton, met meet een dan de helft te reduceercr. Een der leden van den Kaaa van Hesiuii. "Hon uit Antwerpen, heeft acht van de schepen aangekocht; vier worden buiten dienst vjcs-.M. 15 zullen worden gesloopt. Men Berekent. oa. de Staat aan deze onder- neming fr. iOO millioen vernesc. Let b~- venbedoelde be. uursiid 20 millioen en de Societe Generale fr. 10 millioen. EEN THEEPRAATJE VAN EEN GENERAAL. Brigadier-generar.l Preecott-Decie had in een veroedering van de „Loyalty Lea- Z-~", cue een actie voert tegen de vreem- aelingen in Engeland onder hot motto Britannie voor de Britten, en waarven hij voorzitter is, beweerd, dat de bekendr firma Lyons Co., toen zij vernam, dat de toenmalige minister van financien Snowden de rechten op thee met vier pence per pond zou verlagen, haar afne- mers nog gauw teg^en den ouden prijs thee had geleverd. De firma, die juist het te- genovergestelde had gedaan en daardoor een verlies had geleden van 20.0Q0, deed den generaal een proces aan wegens smaad en dezer dagen heeft de jury van het ..High Court of Justice" de firma in het gelijk gesteld en den generaal tot 600 pond schadeloosstelling veroordeeld. welk bedragxloor de firma aan een instel- ling van openbare liefdadigheid zal wor den geschonken. De raadsman der firma stak er den draak mee, dat de beklaagde zich achter de rokken van zijn zuster had verscholen. Hij was namelijk niet zelf verschenen. maar had zijn zuster gezonden. Voorts voerde hij aan, dat de leden der firma alien van Britsche geboorte waren. DE ZOMERTIJD IN ENGELAND, Het geschil over den zomertijd is geein- digd met een compromis, doordien 't La- gerhuis in derde lezing het wetsontwerp heeft aangenomen, waarbij bepaald wordt, dat de zomertijd zal duren van den derden Zondag in April tot den eersten Zondag in October. Oorspronkelijk bepaalde deze wet, dat de zomertijd 14 dagen vroeger zou beginnen, doch het Lagerhuis heeft zonder stemming het amendement aange nomen, dat hij twee weken later zou be ginnen, nadat Baldwin erop gewezen had, dat op deze wijze de belangen van de stad eenigszins met die van het land wor den verzoend. OPROEP TOT GEBED. De aartsbisschoppen van Canterbury en York hebben Engeland opgeroepen met den voigenden oproep: „Zoo ernstig, zoo angstwekkend en zoo gecompliceerd is de toestand in Ghina, dat wij het gevoelen als een last, die dp ons rust om er op aan te dringen, dat in •onze kerken en huizen, gebeden zullen worden opgezonden ten behoeve van de Christenen. aan de zending verbonden, bepaaldelijk ook in opvoedkundig werk, door heel China heen; en eveneens voor onze landslieden die in gevaar kunnen zijn; en evenzoo voor de staatslieden der verschillende volkeren op wie in deze crisis verantwoordelijkheid rust. Y oor nen vragen wij om wijsheid en krachtig inzicht, opdat het alles geleid worde tot een sterk, bedachtzaam en edelmoedig behandelen van een toestand, die uiter- mate moejlijk is. Het urgente der quaestie maakt het on- mogelijk om in verbinding te treden me: de andere leiders van religieuze gedach- ten in Engeland, doch wij hebben alle reden om te mogen aannemen, dat alien met dezen ernstigen oproep zullen instem- men." (w. g.) Randall Cantuar. Cosmo Ebor. y MAROKKO. Maarschalk Petain is Donaerdag per vliegtuig naar Rabat vertrokken, om zoo- ais een Fransch biad het uitdrukt; ae over- winning in Marokko te organiseeren. De maarschalk is een der illustre veld- heeren uit den grooten oorlog, de bekende verdediger van Verdun. Zijn vertrek naat Marokko geeft tweeerlei indrukken. ten eerste dat de toestand daar voor de Jrran- schen niet rooskleurig is en voorts, dat er nu kans bestaat op een groot ottensiej van Fransche zijde. In den laatsten tijd poogde Frankrijk met de medewerking van Spanje vrede met Abd-el-Krim te verkrijgen. De onderhandelingen te Ma drid leidden tot een vredes-aanbod aan den Riff-hoofdman, die echter met van vrede weten wil. De toestand is voor Abd-el-Krim gunstig geweest, daar Frank rijk weifelde tusschen vrede en oorlog en probeerde het klaar te spelen zonder al te veel militaire krachtsinspannmg, er op vertrouwend, dat de macht van Aba-el- Krim wel spoedig zou ineenstorten en dat de stammen op Fransch protectoraatsge- bied zich tegen den indringer zouden ver- klaren. Het tegenovergestelde hadolaats. De troepen van Abd-el-Krim nebben steeds meer steun ontvangen en bedreigen nu _de hoofd-verbinaingswegen van Fez en Tazza met de kust en met Algiers. Of- schoon van Fransche zijde aile sansatie- berichten worden tegengesproken en een duidelijk overzicht van den werkelijken toestand in Marokko ontbreekt, kan men er zeker van zijn, dat de zaken voor Frankrijk daar een zeer slechten keer hebben genomen. In de vredes-voorwaarden, welke Abd- el-Krim zijn aangeboden, verklaarden Frankrijk en Spanje zich bereid aan het Riff een zekere bestuurs-autonamie te verleenen. Nu de Mooren-hoofdman wa- penstilstand en vrede weigeren, zit er voor Frankrijk niets anders op dan den oorlog. op grooter schaal dan voorheen, voort te zetten. Het uitzenden van een maar schalk, die bijzonder bedreven is in de vechtkunst, kan geen andere beteekenis hebben dan een groot-opgezette poging om Abd-el-Krim te onderwerpen. Petain, die Woensdagavond te Rabat is aangekomen, zal besprekingen voeren met Lyautey, den gouverneur-generaal van Marokko. De Beslissingen, die zij treffen zullen worden uitgevoerd door generaal Naulin, die Woensdagavond uit Parijs naar het nieuwe oorlogsterrein is vertrokken. NIEUW DROOGDOK. Te Esquimalt in Vancouver is dezer dagen cm nieuw arocdok opgeleverd, dat op een na Het grootste ter wereld ge- -oemd worm en 1een ccilog in dc G. oten Ciceaan ais '>cratiebasis zal moeten Hienen. In vredestija c.ileu er ook koopvaard'jschepen in worden opuc^- men. Het is ongeveer 350 M. lang. 46 M. Breed en 12 M diep. BIER AL,'. VOEDINGSMIDDEL. De Beier; che landBouwersraad heeft met algemerne stemmen 'n motie aange nomen wa-rin nadrukkelijk wordt gepro- testeerd, tegen de voorgenomen verhoo- ging van de bierbelasting, zulk een Belas- ting is voor de Beiersche Bevolking on- dragelijk. Het Bier is in Beieren een voe- dingsmiddel en niet alleen een genot- middel. DE STORMEN TE HONGKONG. De Evening Standard" Bericht uit Hongkong, dat een negental huizen door zwaren storm en na wekenlange hevige slagregens, zijn ingestort. Behalve de 150 personen, die tijdens de stormen gedood zijn, zijn nog 180 Chineezen onder de puinhoopen bedolven. Daar in een tijds- verloop van vier uren 20 c.M. regen viel, werden overal hevige overstroomingen veroorzaakt. Een hooge wal in het Wes- ten der stad brak door den druk van het water door, waardoor aarde en rotsen op de nieuwe huizen stortten, die elk vier verdiepingen hoog waren. In totaal wa ren 200 Chineezen onder de puinhoopen bedolven, doch hiervan konden een twin- tigtal door de politie gered worden. De geheele stad is overstroomd, terwijl de schade nog niet kan worden overzien. Daar de staking nog altijd voortduurt, zijn voor het wegruimen der puinhoopen geen arbeiders te krijgen. Het meerendeel der straten is niet te passeeren en de geheele stad vormt dan ook een beeld van troos- telooze verwoesting. Reuter meldt uit Hongkong, dat onder het huis, dat onder aarde werd bedolven, tot nu toe 15 lijken zijn geborgen. Een vijftiental personen werd gewond en moest naar het hospitaal worden overge- bracht. Alle slachtoffers, uitgezonderd twee Indiers, zijn Chineezen. RUSLAND. Naar de Izwestia verzekert, zal de sowjet unie in de naaste toekomst behalve graan ook op groote schaal varkensvleesch en spek kunnen uitvoeren. Speciaal rekent men op de mogelijkheid van uitvoer naar Engeland. waar veel Canadeesch spek ge- bruikt wordt. Maar de sowjet-deskundigen hopen het Canadeesch spek van de Engel sche markt te kunnen verdringen. Gelijktijdig zullen maatregelen genomen worden tot bevordering en verbetering van den varkensteelt, in die streken der sowjet- unie, waar deze tak van veeteelt nog niet den vroegeren bloei weer hepft bereikt. Voor de doorvoering dezer maatregelen zoekt het volkscommissariaat van landbouw samenwerking met de Celjskosojoez, het centrale orgaan der boeren cooperaties. TER NEUZEN, 20 juli 1925. GEMEENTERAAD. In de op Woensdag *a.s. des namid- dag te 3 ure, te houden openbare verga- dering van den gemeenteraad alhier, ko- men de volgende punten in behandeling: 1Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg, en Weth. tot vaststelling van het bedrag der vergoeding bedoeld bij artikei 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1923. 4. Idem om afwijkinate verleenen van artikei 10 der Bouwverorde* ning aan J. de Smidt alhier. 5. Idem om aan J. de Smidt voor- noemd vergunning te verleenen 2 schuifdeuren aan te brengen op aemeentegrond. 6. Alsvoren aan L. M. Steketee al hier. 7. Idem om aan mej. Kr. Kuijk alhier afwijking te verleenen van art. 2 der verordening houdende vast stelling van nadere eischen voor verlofslocaliteiten. 8. Idem om aan de Mij. ,,De Auto- maat" te Den Haag vergunning te verleenen een benzine meetpomp enz. aan te brengen in gemeente- grond. f 9. Idem om aan J. Risseeuw eervol ontslag te verleenen als lid en se- cretaris van de commissie van toe- zicht op het lager onderwiis voor Sluiskil-Driewegen. INGEZONDEN MEDEDEELING. 10. Idem als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te Sluis- kil. 11. Idem tot benoeming van een hoofd der openbare lagere school D te Sluiskil. Op de voordracht zijn ge- plaatst: le. C. C. J. de Pree, on- derwijzer aan de openb. lagere school te Breskens; 2e. J. J. Kaan. onderwijzer aan de openb. U. L. O. school te Lekkerkerk en 3e. H. Th. de Meijer, onderwijzer aan de openbare lagere school te Sas van Gent. 12. Idem tot aanvulling van het raads- besluit d.d. 11 Juni j.l. tot onteige- n:ng van perceelen grond in de Axelschestraat. 13. Idem tot wijziging der concessie- voorwaarden waarop door de In- dust' ieele Mij. te Amsterdam elec- trici'eit wordt geleverd in de ge- mernte Ter Neuzen. 14. Id m tot wijziging der gemeente- ^egrooting, dienst 1925. 15. Idem cm eene commissie te benoe- men voor het nazien der gemeente- rekening dienst 1924. 16. Aanbieding gemeente-rekening. dienst 1924. OPENING VAN EEN SPEEL- TERRtuN. in Let uitbreidingspian dezer gemeentc, in verbacd met het slechten der wallen rondom de buurt Java, uitgevoerd van wege de administratie der Domeinen, was ook opgenomc het maken van een speelterrein. Waar in de kom der gc- meente van lieverlede verschillende ter- reinen die door de jeugd voor Lun spei gebruikt konden worden zijn bebouwa of voor andere doeleinden in beslagge- nomen, kan dit, vooral ook in verband met de uitbreiding der jeugdige bevol king, niet als een overbodige weelde worden beschouwd. Het speelterrein, ingericht bij de N. J. Hartestraat was reeds geruimen tijd ge- reed, doch kon niet in gebruik genomen worden, omdat dit moest wachten op het in eigendom overgaan aan de gemeente. Dank zij de bemoeii'ngen van het be- stuur der Woningbouwvereeniging wier complexen in die omgeving zijn gesticht en dat voor het plaatsen van eenige ban- ken en tafels waaraan de kinderen op dit terrein, dat zand te over bergt, zullen kunnen spelen, kon de voorloopige inge- bruikneming worden bespoedigd, hetgeen met het oog op het jaargetijde en de schoolvacantie door de ouders zeker zal worden toegejuicht. Jl. Vrijdagavond had die voorloopige in gebruikneming plaats. De leden van het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden" die in de woningen der ver- eeniging wonen, en dat zijn er blijkbaar een mooi aantal, meenden, dat de in ge bruikneming van dit eerste speelterrein in deze gemeente op eene feestelijke wijze behoorde plaats te hebben. Zij staken de hoofden bijeen en arriveerden op het be paalde tijdstip met hunne respectieve in- strumenten op het terrein, waar zij onder groote belangstelling van de saamge- stroomde jeugd zoowel als van de oude- ren concerteerden. Het werd hierdoor in deze buurt een inderdaad vroolijke avond. Het speelterrein is thans ter beschik- king voor de kinderen. Het bestuur ver- trouwt naar we vernemen op een doel- matig gebruik en heeft een beroep gedaan op de ouders om op een en ander een oog- je te houden en vernieling van gewas oF meubilair te voorkomen. Het ongestoord bestaan der in die nieuwe buurt aange- legde rozenperken enz. geven in dit op- zicht goeden moed. Het zal dan vermoe- delijk ook alleen afhangen van de wijze waarop er gespeeld wordt, of het vrije qebruik zal kunnen worden bestendigd. ONDERSCHEIDING. Ter gelegenheid van het lOOjarig be staan van de Zuid-Hollandsche Reddings- maatschappij is dezer dagen door haar aan M. van der Klooster de groote zil- veren medaille voor menschlievend hulp- betoon uitgereikt, wegens de redding van 5 schipbreukelingen van een Engelsch zeilschip, dat 19 Januari 1875 nabij Burg- sluis in nood verkeerde, voor welke daad de Engelsche Regeering hem in 1875 de gouden reddingmedaille verleende. SCHIP OMHOOG. Zondagavond is het Fransche stoom- schip Captain Augustin" bij het op de haven komen omhoog gevaren op den Oosthavendam. Bij wassend water is het zonder assistentie vlot gekomen. CONCERTEN. Door het muziekgezelschap ,,De ver eenigde werklieden directeur de heer A. bchirris, werd jl. Woensdagavond concert gegeven op de Markt. Het werd door zeer mooi weer begunstigd en de hoorders konden genieten van de goede uitvoering van een welgekozen, afwisse- lend programma. In het bijzonder vie! grooten bijval ten deel aan de Serenade van Tosselli, doch ook het solo-nummer voor piston en dat voor kleine fluit voi- deden goed. Zondagavond werd in ,,De Buiten-So- cieteit" een herhaling gegeven van dit programma, met hetzelfde resultaat. Hoe- wel eenigen tijd een opkomende zware bui het concert dreigde te verstoren, Jiep alles zonder stoornis af, en kon het* tot slot van den avond gegeven bal-cham- petre onder gunstige weersomstandiq- heden verloopen. A.s. Zondag neemt het muziekgezel schap deel aan "het internationaal festival te Ostende. R. H. B. S. TER NEUZEN. Toegelaten tot de le klasse: a. Op verklaring van 't hoofd der Nelly A. Buthfer. L. E. Cornelissen, H. F. van Enst, J. G. van der Peijl, J. H. van der Valk en Geertruida G. Zonne- vijlle, alien te Ter Neuzen: P. M. Heij- boer en Cornelia Wisse te Zaamslag; Meina D. J. de Bel te Sas van Gent; Janna Dekker te Borssele. b. Na gehouden examen; H. H. S. de Caluwe te Westdorpe en A. Will te Ter Neuzen. Her-examen: 1 candidaat. Afgewezen: 1 candidaat. Voor de 2e klasse werd een candidaat afgewezen. (Reeds in een gedeelte van ons vorig nummer opgenomen.) R. H. B. S. OOSTBURG. Geexamineerd 20 candidaten, afgewe zen 2, geslaagd de dames M. C. de Hondt te Groede; Joh. J. de Hullu te Oostburg en C. M. Neeteson te Cadzand; en de hetren P. M. Dikkenberg te Zuidzande; I. P. Schippers te IJzendijke; W. J. van Zuicuande; P. J. Hoi te Aardenburg; J. J. Risseeuw te Zuidzande; J. van de Putte te St. Anna ter Muiden (Sluis); Joh. P. de Sr let te IJzendijke; A. I. de Hulster te Oostburg; I. A. de Jonge te IJzendijke; A. P. jollaert te Oostburg; LI. A. r'ias er schaert te Hoofdplaat; J. C. le Grand te Do^tburg; D. J. D. du Fosse te Breskens r. I. P. Leenhouts te Groede. BEROEPEN. Voor de tweede maal is bij de Division Ave Neth. Ger. Gemeente te Grand Ra pids (Michigan) Noord-AmeriJca beroe- pen Ds. B. Neerbos. Tweetal te Werkendam: Ds. B. Neer bos te Ter Neuzen, Ds. De Blois te Vlaardingen. EEN BEZOEK VAN ENGELSCHE LANDBOUWERS AAN ZEELAND. Zaterdagavond kwamen met den trein van kwart voor 7 te Middelburg aan 27 leden van de British Farmers Union. Deze heeren hadden eerst de Zuid- Hollandsche eilanden bezocht en namen nu hun intrek in het hotel „de Abdij", waar zij na den maaltijd officieel werden ontvangen door het dagelijksch bestuur der Z. L. M., de heeren Mr. P. Dieleman, voorziter, W. Kakebeeke, vice-voorzitter, Boerendonck, loco-secretaris, en de hee ren C. Stevens, rijkslandbouwleeraar en C. Zwagerman, rijkslandbouwconsulent. De aanwezige muziek deed allereerst het door alien medegezongen Engelsche Volkslied hooren en daarna op verzoek van een der gasten het Wilhelmus, dat door de aanwezige Nederlanders werd medegezongen. Vervolgens nam de heer Dieleman het woord en heette de Engelschen namens de Z. L. M. welkom in Zeelands hoofd- stad en ook namens alle Zeeuwsche land- bouwers als medestrijders en bewakers van den voorspoed der naties. Na den grooten oorlog hadden de Engelsche moeilijkheden met de groote vraagstuk- ken o.a. ten opzichte van den landbouw, evenals de Nederlanders. Het is dus hun taak de productiviteit van hun land te vergrooten. Een der moeilijkheden is het achteruit- gaan van het aantal menschen die het land bewerken, waarvoor volgens spreker verschillende oorzaken zijn, als het ver- kiezen van het stadsleven boven het leven op het platteland, al is volgens spreker het laatste juist te prefereeren. Maar hoe het ook zij, zeker is, dat kenniu van den landbouw noodig is voor de Engelschen en dat de gasten, om dit te kunnen bevor- deren, verder willen kijken dan in hun eigen omgeving. Dan zal de oude energie worden opgewekt tot voordeel van het land. Men kan op dit gebied veel van elkaar leeren. Een 60 tot 70 jaar geleden, leer- j den de Nederlanders veel van de Engel schen op landbouwgebied en nu kan men elkaar veel leeren op het gebied van de suikerbietenteelt en de suikerindustrie. Daarom is spreker blijde, dat de gasten gekomen zijn om de toestanden hier te leeren kennen. Zeeland wenscht met de Engelschen een tuin te zijn door den enormen metropolis Londen en deel te nemen aan de voedselvoorziening aldaar. Maar dan moet het trachten de beste pro- ducten te geven. En daarvoor is goede samenwerking en vriendschap noodig. Een oude geschiedenis meldt, dat de zie- len der gestorvenen overgebracht werden van Walcheren naar de verre ongekende Britsche eilanden. Spreker geeft er de voorkeur aan de producten uit te voeren naar Engeland en aan beide zijden van de zee te zien de gezonden ziel en de wils- kracht en het werkzame lichaam. Daar- om moet men samen werken aan het ge- I luk van de wereld en aan het behoud van rechtvaardigheid en vrijheid. Spreker hoopt, dat de gasten aangename dagen in het vrije lage land aan de zee zullen doorbrengen en daarna naar huis zullen terugkeeren met de beste en vriendschap- pelijkste gevoelens voor ons kleine volk. Ten slotte wijdde spreker een dronk aan het mooie Engeland, aan het energieke Engelsche volk en aan de Nationale maatschappij „The Britsh farmers Union." Namens de gasten dankte Lord Mastalr Graham in wel gekozen woorden voor de vriendelijke ontvangst. Spreker wees er op, dat er in de geschiedenis tijden zijn geweest, dat Nederland en Engeland vijandig tegenover elkaar stonden, maar meertijds hebben zij samengewerkt en spreker hoopt, dat dit nog jaren zoo mag blijven. Hetgeen de Engelschen tot nu toe reeds in Nederland zagen. deed hun overtuigd raken, dat de akkers zindelijk worden gehouden, dat de vruchten goed staan en dat er voor de Engelschen hier veel te leeren en na te volgen valt. Het geen op deze reis gezien is, doet de wensch naar voren komen, terug te komen en dan een grooter deel van het land te bezoeken. Na deze officieele ontvangst bleven gastheeren en gasten nog geruimen tijd bijeen. Gisteren hebben de Engelschen Middelburg en Walcheren beter leeren kennen, terwijl zij heden onder leiding van den heer Stevens een bezoek brach- ten aan verschillende groote boerderijen op Zuid-Beveland. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 5 tot en met 11 Juli in de prov. Zeeland bedroeg; Diphteritis: Ter Neuzen 1, Sluis I. HET WRAK VAN DE „JONGE CATHARINA Door den Commissaris der Koningin in Zeeland is aan de firma F. V. de Groof te Hansweert vergunning verleend voor jvr: oe. van zodu K.w. aynamiet van Belgie naar Rammekens. Het dynamiec worden gebruikt bij de opruimina hetuWriaw "^on9e Catharina". Lc'twelk in de Wielingen is gezonKen. De oprui- mmj zui geschieden door de N.V. Van der Tak's Bergingsbedrijf te Rotterdam De onlangs te Vlissingen, Middelburg en Rotterdam in beslag genomen partifen rubber, waarvan afzender-eigenaar bleek te zijn de heer P. J. Daalhuizen, handels- agent te Vlissingen, werden Zaterdag aan den heer D. door de justitie terugge- geven en de vervolging gestaakt, omdat geen bewijs is geleverd geworden, dat deze rubber afkomstig is van het gezon- ken stoomschip de .Jonge Catharina" DOUANE FORMALITEITEN AAN DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE GRENS. Bij het bestuur van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelin'genver- keer te Middelburg is van den Minister van Financien dd. 18 dezer het volgende schrijven ingekomen: „Naar aanleiding van Uw brief van 2 Juli 1925, heb ik de eer U mede te deeien, da; het denkbeeld om voor automobielen, welke toeristen overbrengen naar Zeeuwsch-Vlaanderen, invoervergunnin- gen te doen afgeven door Nederlandsche consuiaire ambtenaren in Belgie, niet voor verwezenlijking vatbaar is. Naar de geopperde bezwaren heb ik intusschen een onderzoek doen instellen. Daarbij is gebleken, dat de passencon- trole geen groot oponthoud veroorzaakt, doch dat de meeste moeilijkheden worden ondervonden ten gevolge van de ver- eischte douaneformaliteiten. Ik heb thans den inspecteur der directe belastingen enz. te Oostburg gemachtigd, om bij wijze van proef eene regeling te treffen, waardoor op drukke dagen aan de kantoren Eede en Sluis de douaneformaliteiten, voor de door U bedoelde automobielen zooveel mogelijk worden vereenvoudigd." ZAAMSLAG. Zaterdag 18 Juli hield de schietvereeni- ging Willem Tell alhier haar huishoude- lijken wedstrijd met de concoursbuks, op schijf Z. S. B., maximum-aantal punten 120. lste prijs J. F. Kaijser 116 punten; 2e prijs W. Galle 114 punten; 3e prijs A. J. de Visser 110 punten; 4e prijs J. P. van Fraeijenhove 104 punten; 5e prijs C. A. de Visser 104 punten; 6e prijs K. Hamelink 102 punten; 7e prijs J. de Putter 100 pun ten; 8e prijs J. Lensen 95 punten; 9e prijs H. Colijn 87 punten; lOe prijs J. S. Buijze. 76 punten. BRESKENS. Hedenmorgen te ongeveer 1 ure woed- de boven Breskens een hevig onweder, hetwelk circa half twee insloeg in een der schuren van den landbouwer A. Bou- wens te Nieuwersluis bij Breskens. Aan- gewakkerd door een flinke zeewind, wak- kerde het vuur spoedig op, zoodat aldaar de geheele schuur in brand stond. Geluk- kig begon het juist hard te regenen op het moment, dat het vuur naar de andere, dichtsbijstaande schuur dreigde over te slaan. De brandklok begon te luiden, ter wijl brandsignalen werden gegeven, waar- na de brandweer zich naar de plaats des onheils spoedde. Er viel echter niets meer te redden. Gelukkig was er geen vee in de schuur, alleen enkele stapels hooi, be- nevens eenige landbouwwerktuigen, zijn in de vlammen opgegaan. De schade wordt door verzekering gedekt. Gedurende het zomerseizoen wordt Breskens bezocht door een stroom van automobielen, niet alleen Hollandsche, maar vele Belgische, Fransche, Engel sche, Duitsche en Spaansche wagens. Het is alie dagen der week, maar vooral Don- derdags met de Markt te Middelburg, zeer druk, zoo zelfs, dat er wel 250 auto's per dag aankomen. Velen zijn er, die het prachtig gezicht op de Schelde en de mooie Hgging van Vlissingen bewonde- ren. Dat de politie het druk heeft, spreekt vanzelf. Vooral moet gelet worden op de handhaving van de snelheidsvoorschrirten. Enkele marechaussee's staan b.v. in bur- gerkleeren in de lange Dorpsstraat. hebben dan een stop-walch bij zich er. controleeren de hardrijdenden. Gaat er eentje de maximumsnelheid van 20 K.M. te boven, dan neemt de eene „burger den hoed af. en de andere verbaliseerd. Zoo werden er dan daQelijks de dupe van hun overtreding. Wat ook niet dan goed is. Laat ons met den Engelsch- mar/zeggen ..Safely first. Ivy school: v - - - wit lc. wvjocOuAy, z i. j. r.2 .t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2