TerUeazensche Courant Fietsen PUROL einnenland. DE iNDRINGER BUI TENLAND, 6EMEN6DE BERICHTEN. Yrijdag i 1 Juli 1925. No. 7786, T WTEI.KIID3I1 BT i A 33 FEUILLBTGH. Koa. Besluiten van 30 December 1921, zullen mitsdien in werking treden op 2 Juli 1925. W1JZ1GING LOTERIJWET. In het Staatsblad is opgenomen de wet van den 23sten Juni 1925, houdende wij ziging en aanvnlling der Loterijwet 1905. De voornaamste wijzigingen en aanvul- lingen laten wij hier volgen Art. 1, waarbij wordt omschreven, wat niet onder een loterij wordt verstaan, is ten aanzien van het tweede lid sub 3, handelende over geldleeningen, aldus ge- wijzigd, dat ontduiking al moeilijker wordt. Niet onder deze wet dan zal vallen de tegen een en niet hoogeren dan parikoers door een publiekrechtelijk lichaam voor het publiek opengestelde werkHijke geld- leecing, die een jaarlijksche en jaarlijks ter beschikking te stellen rente geeft van ten minste drie ten honderd, terwijl aan de schuld bewijzen van die leening bijkom stig een kans op bet winnen van premien is verbonden. Art. 2, sub 2 wordt voortaan gelezen als volgt Het is verboden aandeeien in een aude- re loterij dan de zoodanige, tot het aan- leggen en houden waarvan, de bij deze wet vereischte toestemming is verleend, te verkoopen, te koop aan te bieden, af te ieveren, uit te deelen of ten verkoop of ter uitdeeling in voorraad te hebben of op eenige andere wijze de deelneming in zoodanige loterij open te stellen of opeD lijk te bevorderen. Een hieuw artikel 2bis wordt ingelast, luidende Door ons kau op voordracht van onzen Minister van Justitie aan een naamlooze vennootschap, een cooperatieve of andere rechtpersoonlijkheid bezittende vereeniging of een stichting toestemming worden ver leend tot het open stellen van een tegen eenen niet hoogeren dan den parikoers uit te geven werkelijke geldleening, welke een jaarlijksche en jaarlijks ter beschikking te stellen rente geeft van ten minste drie ten honderd, terwijl aan de schuldbewjjzen van die leening bijkomstig een kans op het winnen van premien is verbonden. Als //ovevgangsbepaling" is vastgesteld Op den dag van het in werking treden van deze wet bestaande premieleening^n, loterijen zijnde in den zin der wet, zooals deze thans gewijzigd is, en niet wettiglijk aangelegd voor 1 Juli 1905, mogen geen voortgang hebben, tenzij alsnog toestem ming overeenkomstig de gewijzigde wet wordt gevraagd en verkregen, met dien verstande echter, dat voor premiHeeningen, aangelegd niet in strijd met de Loterijwet 1905, met verhandeliug der voor eerstver melden dag uitgegeven aandeeien. met de daaraan verbonden aflossing alsmede met de bij de uitgifte van die stukken bekend gemaakte premietrekkingen regelmatig kan worden voortgegaan, doch geen andere of verdere uitgifte van aandeeien en geen andere of verdere premietrekkingen mogen plaats hebben. De toestemming, in het vorige lid van dit artikel bedoeld, moet zijn gevraagd binnen drie maanden na den dag van het in werking treden van deze wet. Deze wet treedt in werking op een nader te bepalen tijdstip. DE SCHOONflEID IN DIEN ST DER DEMOCRATIE. De zestig populairste meisjes van Amerika na rijp beraad gekozen uit zes en twintig steden der V. S. zijn dezer dagen te Londen aangekomen om vde idealen der democratic te bevorderen" in de harten der Londenaars. Hoe, dat is voorloopig nog een geheim. Deze bedevaart ter hervorming van de oude wereld is georganiseerd door de Jefferson Memorial Foundation, welke zich de be- vordering van de idealen der democratic ten doel stelt. De zistig Amerikaansche schooneo heeten niet alleen de populairste van Amerika, maar 00k de mooiste. De reis werd ingegeven door het feit, dat het dezer dagen 141' jaar geieden -was, dat Thomas Jefferson, gezant in Frankrijk, uit de haven van Boston naar zijn post te Parijs vertrok. Na Londen zal Parijs aan de beurt komen om door de schoonheid tot de demoeratie bekeerd te worden. EEN PUNLIJKE VERGISSING DER JTALIAANSCHE POLHIE. De gezant van Brazilie bij het Vaticaan werd onlangs op een wandeling in de buurt van Santa Margherita door de Italiaansche poli'.ie gevangen genomen. Eenige vrouwen hadden hem als den dader van een moord aangewezen, naar wien de politie zocht. Hoewel de gezant bewijzen kon door zijn papieren, wie hij was, werd hij, omdat hij Fransch sprak niet begrepen en naar het politiebureau gebracht. Daar moest hij eenige uren wachten, omdat de commis- saris afwezig was. Intusschen was de werke lijke moordenaar aangehouden. Toen bleek de vergissing die de politie had gemaakt. Onder duizend verontsehuldigingen werd de gezant weer in vrijheid gesteld. ^PUSSYFOOT" OVER DROOG AMERIKA. De heer W. E. Johnson, beter bekend als //Pussyfoot" Johnson, die reeds zoo herhaaldelijk dezelfde poging heeft gedaan, is opnieuw tijdens het week-end vanuit Amerika in Londen aangekomen, ten einde te trachten Engeland //dry" te maken Aan een verslaggever van de //Daily Chronicle", wien hjj een interview toestond, verzekerde hij ten stelligste. over de in Amerika bereikte resultaten in ieder op- zicht tevreden te zijn. Wei is waar be- dragen deze resultaten nog geen 100 pet., doch dat heeft 00k niemand kunnen ver- wachten en bovendien worden deze resul taten van jaar tot jaar gunstiger. De mededeelingen van personen die in Ame rika hebben gereisd en beweren dat daar thans meer dan ooit zou worden gedron- ken, berusten volgeDS //Pussyfoot" opniets anders dan afgunst en laster. Het zui verst kan men volgens hem het resultaat toetsen aan het feit, dat bij iedere nieuwe verkiezing de //natten" met den moed der wanhoop voor hun standpunt hebben ge- streden en steeds meer terrein hebben verloren. Thans bezit Amerika dan 00k het droogste congres, den droogsten presi dent en den droogsten vice president, in de geschiedenis DE VERWEKKER VAN RANKER. Uit een nader bericht van de „Br. Dr. D." blijkt, dat de onderzoekingen in het Britsch nationaal imstituut voor medisch onderzoek reeds vier jaren larag zijn gedaan. De me- dtsche correspondent en de Times ver- nieldt, dat verleden jaar, een microHorganls- me was gevonden door Dr. Gage in tumoren, die zich wel bij vogels voordoen en die be kend zijn als „chicken sarcoma." De ontdekking van den kankerverwekker opent nog in geen geval onmiddellijk het vooruitzieht, dat men mi 00k het middel zal vinden om kanker te genezen. Wel zou men een stap hebben gedaan in de richting, die daartoe kan leiden. Nader wordt uit Londen gemeld, dat om- trent de ontdekkinig van den verwekker van den kanker door het Britsch Nationaal Imstituut voor Mediische Studie van ernstige zijde wordt bevestigd, dat er inderdaad vorderingen zijn gemaakt. Eerstdaags zal in het Britsch Geneeskundig Weekblad de offioieele mededeeling worden gepubliceerd, o.m., dat de ontdekking in hoofdzaak te danken is aan de verbetering der microsco- pisehe toestellen door den Britschen onder- zoeker, Barnard, lid van genoemd imstituut. WEER EEN HITTEGOLF IN NEW-YORK Voor de derde maal in dezen zomer wordt New-York thans weer door een geweldige hittegolf geteisterd. Evenals de vorige malen zijn 00k thans weder vele duizenden de snikheete stad ontvlucht, 1en einde op Long Island aan de kust verfrissching te vinden. Den geheelen dag waren alle ver voermiddelen overbelast met vluchtelingen' en vele duizenden verpoozen 's nachts onder den open hem el aan de kust. RECHTSZAKEN. Door A. M. N., oud 44 jaar, koopvrouw te Ter Neuzen, is hooger beroep aange- teekend tegen h'et vonnis der Rechtbank t§ Middelburg van 7 Juli j.l. waarbij zij ter zake van het verspreiden van voor de eer- aaarheid aanstootelijke prentbriefkaarten. is veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. De Officier van Justitie kwam eveneens in hooger beroep. Tegen E L., oud 40 jaar, commissionair te Stoppeldijk, thans gedetineerd te Middel burg ter zake van valschheid in geschrift bp een bietencontract, is degevangenhouding met 30 dagen verlengd. HET GEVAAR VAN NIET /BINNEN BOORD" TE BL1JVEN. Toen Zaterdagmiddag omstreeks drie uur de 18jarige H. ten K., wonende te's Gra- venhage, de onvoorzicbtigheid beging, te Leiden zijn hoofd buiten het rijvlak van de tram van Noordwjjk naar hier, te steken, kreeg hij plotseling van een ijzeren paal angs de trambaan een dusdanigen klap, dat lij uit de tram gesiingerd werd en in een droge sloot langs den Rijnsburgerweg terecht kwam. Qe Eerste Hulpdienst. die spoedig ter plaatse was, constateerde een zeer ernstige schedelfractuur, waarna hij per brancard naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd overgebraeht. De toestand van ten K. is momenteel vrp gunstig. EEN G4STVRUE VILLA- BEWONER. E^n villabewoner van het Spiegel was naar Zeist vertrokken en ontmoette in een cafe den kellner F. met twee vrienden. Hij nooiigde het drietal uit, mee naar de Naarder kermis te gaan. H'er geraakte het drietal en de heer uit Bussum danig be- schonken, waarop de Bussummer zijn nieuwe vrienden uitnoodigde den fuif voort te zetten in zijn villa. Den volgenden dag vertrokken de gasten, die echter niet vergatqn het tafelzilver mede te nemen, benevens zes fiesschen wijn, en een schilderij, dat zij van den wand haalden. Toen de gastheer zijn roes had uitgeslapen, beinerkte bij een en ander, en deed aan gifte bp de politie van zpn avonturen. Deze ontdekte de ontvreemde voorwerpen te Zeist en arre«teerde de gasten. HET PROCES TEGEN ANGERSTEIN. Angerstein 8 maal ter dood veroordeeld. De vertegenwoordigers van het O. M. hebben, naar uit Limburg wordt gemeld in het proces Angerstein requisitoir geno men. De Officier van Justitie zeide, na de bijzonderheden der moorden te hebben uit- eengezet, dat hp den beklaagde als volkomen toerekenbaar beschouwde. Angerstein is een echte comediant, hp heeft een zuivere misdadigers-natuur en de moorden hebben op hem niet den minsten iudruk gemaakt In verband met een en ander meende de officier, daar niet slechts de bloedverwanten der slachtoffers, doch alle weldenkende menschen in Duitschland Angerstein's dood eischen de hoogste straf te moeten eischen en requireerde daarom wegens 8-vondigen moord 8-voudigeu veroorieeling ter dood. Da verdedigers van Angerstein wezen er op, dat men hier voor een psychologisch raadsel staat en verzochten daarom de jury Angerstein niet wegens moord, maar wegens doodslag te veroordeelen. Het vonnis luidde //Angerstein wordt 8 maal ter dood veroordeeld, wegens moord in 8 gevalleu. De burgerlijke efirerechten worden hem ontnomen. Angerstein hoorde het vounis kalm aan en verklaarde het te aanvaardeD. De Vcorzitter wees hem er nog op, dat geen terugkeer mogelijk is en dat hij af- stand deed van alle verdere rech stniddelen, terwpl hij tevei.s moest bedenken, dat hij achtmaal ter dood was veroordeeld en dus niet op gratie kon rekenen. Angerstein antwoordde hierop slechts Ik aanvaard de straf. Mijn daad kan s echts door bloed worden uitgewischt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Bij Wiel- en Motorrijden heeft men vaak veel last van schrijnen en door- zitten der huid. Om dit dadeiijk te verzachten en spoedig te genezen gebruikt men algemeen 30-60-90 ct. NOODLOTTIGE SPRONG. Terwpl de 17-jarige ten Tb. te Hengelo van zpn melkwagen sprong, kwam hij onder een passeerende auto terecht en was onmid dellijk dood. TWEE KINDEREN VERDRON&EN. Het 4-jarig zoontje van den schipper van het in de Maashaven te Rotterdam liggend Rijnschip //Anna", geraakte spelende over boord en verdween in de diepte. Ruim drie uur heeft de rivierpolitie gedregd, voor zij het lijkje vond. 2- Enkele uren later speelde aan de Leuve- laven een 61/,, jarige knaap uit de Potte- bakkerssteeg. Met 'n 8-jarig vriendje be- vond hij zich aan den walkant en probeerde angs de ijzeren trap omlaag te klimmen. Het veutje gleed uit en geraakte te water. Niemand bemerkte het ongeval en toen de politie gewaarschuwd was door den eenigen getuige, n.l. het vriendje van den jongen, Meek de drenkeling in de diepte verdwenen. Na zeven minuten dreggeD haalde men den jongen op, doch de inmiddels ter plaatse gekomen dokter kon slechts den dood constateeren. EEN //VERGETEN" AGENT. Aan agenten van politie te Den Haag, die zulks wenschen, wordt les gegeven in vreemde taien. Dit onderwijs geschiedt op opeDbare scholen, buiten de gewone school- uren. Zoo werd 00k Maandag les in de En- gelsche taal gegeven aan eenige politie- mannen in de school aan het Kortenbosch. Toen de les afgeloopen was, had een der z/leerlingen" iets te vragen en bleef even achter. In dien tijd was de school echter, vermoedelijk door werkvrouwen, die meen- den, dat alle personen het gebouw reeds verlaten hadden, gesloten. De agent zag zich dus opgesloten. Gelukkig kon hij zich beter redden dan schoolkinderen, die voor hem ditzelfde overkwam. en al spoedig had hij het slot van de buitendeur verbroken en stond weer op straat. EEN LIEVE ZOON. Een man van 34 jaar, die wegens het plegen van verschillende diefstallen in totaal 12 jaar in de gevaugenis had doorgebracht, keerde dezer dagen, kort na het endergaan van zpn laatste vonnis, naar de woaing van zjjn ouders te Arnhem terag. Alleen zijn moeder was thuis; tijdens zpn bezoek zag de man kans om uit een jas van zpn vader een sleutel te halen. een kast te openen en daaruit 155 te ontvreemden. Met dit geld, dat niet aan zpn vader toebehoorde maar door deze was ontvangen om aan anderen af te dragen, maakte hp zich uit de voeten. Hij ging naar Nijmegen en maakte daar goeden sier, docb werd spoedig gearresteerd, naar Arnhem overgebraeht en in het huis van bewaring ingesloten. Hp was nog in het bezit van ongeveer 70. De vader heeft nu een aanklacht tegen zijn zoou ingediend. BRANDST1CHTING DOOR EEN DRONKAARD De omgeving van het KaTerburgerplein te Amsterdam werd Zaterdagm<dda</ m op- schudding gebracht door een brand op de tweede veidieping van het perctel op den hoek van dit pie u en de Oroote Katten burgerstvaat. Daar woont de boo:werker J. de W.. die meermaleu miabruik maakt van sterken drauk. Zaterdagmiddag tegen vier uur was hij dronken tbuisgekomen er. de KABINETSCRISIS. De heer H. Colpn als formateur aangezocht. De Koningin heeft aan den heer H. (Jolijn, minister van Financien, opdracht gegeven tot samenstelling van een nieuw kabinet. De heer Colijn heeft verzocht deze op dracht in beraad te mogen houden. ~"NEDERU.AND EN BELGle. De rapporteur voor de Belgische be- grooting van buitenlandsche zaken, de heer S andaerd (kath. dem. en flamingant) be- treurt in zijn verslag dat Belgie er niet voldoende naar streeft ook met Nederland zulke gelukkige betrekkingen te onderhou den als met Frankrijk en Engeland, die door haar karakter en met den moreelen steun van regeering en vertegenwoordigers in het buitenland het land kostbare dien- sten kunnen bewijzen. FiMMEN UIT ZWITSERLAND GEZET. Uit Zurich wordt aan de Tel. gemeld De Zwitsersche regeering heelt een ver- bod tot verblijf in Zwitserland uitgevaar- digd tegen den secretaris van de Interna tionale Transportarbeidersfederatie, Edo Fimmen. Deze heeft eenige dagen geieden in een communistische vergadering teTlazel het woord gevoerd en daarbij zijn liooulers aanbevolen naar Russisch voorbeeld de dictaiuur van het proletariaat desnoods met geweld in te voeren. RE1ZEN OP ZONDAG. Op vragen van den heer Rutgers in verband met het voorgenomen overleg tot voorkoming van het reizen op Zondag tegen verlaagde tarieven, antwoordde de minister van Binnenl. Zaken en Landbouw Het bedoelde overleg is spoedig na de gedane toezegging geopend. Nog in onder zoek is het vraagstuk van de bevoegdheid der Regeering tot ingrijpen op grond van art. 28 der Spoorwegwet. Het resultaat daarvan dient te worden afgewacht. Mocht dit met het oog op de gewenschte Zondags- rust niet bevredigend zpn, zoo is, mede met het oog op andere openbare middelen van vervoer, een nadere wettelijke regeling te overwegen. HET VERDRAG NEDERLAND BELGIE. Volgens De Msb." worden te Rotterdam in de kringen van handel, Industrie en scheepvaart voorbereidingen getroffen voor een actie tegen de ratificatie van het tractaat Nederland—Belgie 1925. zooals dit thans luidt. PATENTEN VOOR RIJN8CHIPPERS. Bij Kon. Besl van 23 Jutfi j.l is aan- gevuld het K. B. van 30 Dec. 1924, tot oekrachtiging van een reglement, betreftende het verleenen van patenten voor Rijn- schippers. De aanvullende bepaling schiijtt voor, dat gegadigden voor het patent, die met goed gevolg het eindexamen hebben afgelegd van een Rijnschippersschool, als bedoeld onder 2 van het verdrag van 4 Juni 1898, of di? het eindexamen van een dergelpke school in den loop van het jaar 1926 met goed gevolg zullen afleggen, het recht zullen hebben op het verkrijgen van een Rijn- schipperspa ent, onder de voorwaarden, neerge'egd in bovengenoemd verdrag. Dit besluit treedt in werking dertig dagen na de dagteekening van de sluiting van het proc 'S-ver aal der nederlegging van de ratiticaties van het verdrag van 14 December 1922, met daarbij behoorend protocol van 22 December 1923. Het proces-verbaal van de nederlegging van vorenbedoeld verdrag met daarbjj be hoorend aanvullend protocol is op 8 Juni 1925 gesloten. Dit besluit, alsmede de Uit het Engelsch van Harold Bindloss. o 48) (Vervolg.) Haar japon van dunne witte zijde glans- de in het felle middaglicht, dat schuin door het raam naar binnen viel en door de betimmering van donker cederhout achter haar kwam elke lijn van het slan- ke, mooie lichaam tot haar recht. Als een stroom van warmte voelde hij het plotse- linge heftige verlangen, om haar daar, te mogen houden; bijna onmiddellijk bij het zien van de zachte, grijze oogen van de oudere vrouw bedwong hij zich, in een beklemmende onrust, dat hij zich verraden had. Zijn vingers trilden, toen hij zijn kopje thee aannam, maar toen hij begon te spreken, klonk zijn stem rustig, volko men beheerscht. ,,U kunt u niet voorstellen, hoe prettig ik dit vind," zeide hij. ..Sinds mijn ver- trek uit Engeland, dat is nu acht jaar ge ieden om precies te zijn, heb ik dit rtjiet meer gekendeen vrouw, die voor je zorgt, en die alle kleine dingen voor jje doet." Miss Barrington keek even den kant van haar nichtje uit; ze voelde in Maud dezelfde gedachte, die ook in haar opge« komen was, dat deze bewering niet waar kon zijn, als het verslag van den zaak- waarnemer juist geweest was. Maar toch was er in de oogen van de vrouw met het zilvergrijze haar geen spoor van ongeloof en evenmin van Maud s vertrouwen ge- schokt. „Acht jaar," zeide ze rustig, ,,dat is lang." „Ja," antwoordde Witham, „ver- schrikkelijk lang en tocheen jaar hier op Silverdale -een jaar zooals we nu beleven zullen, laten we zeggen een uni- cum in de herinnering van iedereen, die ooit tarwe gezaaid heeft, maakt alles weer goed. En dit brengt me weer iets in mijn herinnering. Wanneer ik aFhet land, dat tot deze hoeve behoort, bezaaid heb, ben ik nog niet tevreden, en daarom wilde ik je wat vragen. Geef je mij al je braak lig gend land, dan zorg ik voor paarden, menschen en werktuigen en dan deelen we, na den oogst, de opbrengst." Maud keek verbaasd op. Dit was op de spits gedreven stoutmoedigheid, want 't was gemakkelijk genoeg te begrijpen, dat hij al*'t geld dat hij bezat, in deze onderv neming gestoken moest hebben en of- schoon de durf, de brutaliteit bijna. ervan haar sterk aantrok, gat ze niet dadeiijk antwoord. ,,Ik verlies er niets mee," zeide ze ein- delijk langzaam. ..Maar jij moet voor menschen en alles zorgen en je riskeert al zoo veel. Niemand dan wij tweeen en misschien twee of drie andere boeren in dit district bebouwen meer dan de helft van hun land." Dat kleine woordje .,wij" deed Wit- ham's bloed een paar oogenblikken snel- ler stroomen, maar hij ging oogenschijnlijk kalm voor de tafel zitten en zocht in een' stapeltje papieren in een kartonnen doos. Eindelijk vond hij wat hij zocht hardop begon hij de berichten voor te lezen. In de gedeelten van Minnesota, hier- boven vermeld, wordt slechts weinig geploegd. De boeren zijn van de opinie dat de tarwe bij de tegenwoordige prij- zen de moeite van t produceeren niet waard is en kans op een stijging van de markt is er niet. De tarweboeren in Dakota zijn zeer pessimistisch gestemd. Ze zijn van de opinie, dat ze geen twee gulden voor de een-vijftig aan zaad terug zullen krijgen. Meelfabrieken in Winnipeg liggen practisch genomen stil. Uit Europa is er geen.of weinig vraag. Handelaren in Manitoba verklaren, nooit zulk een slecht verkoopjaar van zaaimachines en eggen meegemaakt te hebben. Verslagen uit Assiniboia geven aan, dat de eenige kans op succes dit seizoen in gemengd bouwen en zoo min moge- gelijk graan gelegen is. ,,En dc conclusie? zeide 4Vitham. ,,Ais de vraag naar tarwe komt is er zoot on geveer niemand, die iets zal kunnen aan- bieden." „Als ze komt!" zeide Maud Barring- ton rustig, ,,maar in die overtuiging sta je alleen." Bijna, niet geheel," antwoordde Wit- ham. ,,Er zijn er en veel knappere menschen dan ik ben die erover den- ken. zooals ik. Al mijn motieven kan ik je niet geven en evenmin kan ik je alle berichten uit Lofiden, New-York en Au stralia gaan voorlezen. maar dit kan ik je zeggen, al laten de menschen den moed zakken en al wordt de voorraad daar- door steeds minder en minder, de wereld moet evengoed te eten hebben... Even zeker als op elk zaaien een oogst voigt, zullen ze op een goeden dag tot de conclu sie komen, dat ze honger hebben. Op het oogenblik koopen ze katoen en steken ze al hun geld in staatspapieren van hun buurman, want zoo nu en dan raken ze hun hoofd kwijt en vergeten ze. dat ze 't ten slotte toch niet buiten het allernood- zakeiijkste kunnen stellen. Maar je be- grijpt toch wel, dat de grootste graan- schuren ten slotte leegraken. en dat ze weer gevuld moeten worden, wil het menschdom voortbestaan? Het was de vuurproet voor haar ver trouwen, dat begrepen ze beiden, zoowel de man, die vroeg, als de vrouw, die geven moest. Hij stond met zijn zienswijze al leen, alleen tegenover de opinie van de groote menigte, maar, en dat voelde Maud duidelijk, tusschen zijn rustige be- slotenheid en 't roekeloos doorhollen van een speculant bestond een groot verschil. En weer was het zijn durf en zijn stout moedigheid. die haar hart sneller deden kloppen en die een verhoogden glans aan haar oogen gaven, toen ze hem, als be- wijs van haar volste vertrouwen, zonder voorbehoud toestond wat hij haar vroeg. ,,A1 mijn land, tot de laatste are, kun je krijgen je mag ermee doen wat je wilt en je bent me geen rekenschap schuldig of je wint of verliest!" Toen legde Miss Barrington haar hand op zijn arm. „En ik heb vijftienhonderc gulden, die ik graag in tarwe zou willen omzetten, Lance." zeide ze. Zachtjes legde Witham zijn hand op de U.re; zim gebruind gezicht was even nog donkerder van tint geworden." „Geld mag ik niet van u aannemen,' zeide hij ernstig. „Ja, dat mag je wei," zeide de kleine vrouw met het witte haar, "ter wiile van je moeder, Lance. Wat je wilt doen is moedig en flink en je bent de zoon van de vrouw, die m n liefste vriendin geweest is." Witham keerde zijn hoofd attoen hij hen liven daarna weer aankeek waren beide vrouwen verwonderd over de ver- andering die zijn gezicht in die paar oogenblikken ondergaan had; de opge- wekte, energieke trek om zijn mond was weg, zijn oogen stonden stroef, ondoor- grondelijk als altijd. ,,Laat ik dan hopen, dat ik er andere dingen die ik gedaan heb, mee goed- maak, zeide hij iangzaam. ,,En wat uw aanbod betrefter zijn redenen, waar- om uw vertrouwen me op t oogenblik een gevoel van vernedering geeft. Met een kleinen wenk aan haar nichtje stond Miss Barrington op. „En toch is het gerechtvaardigd daar ben ik zeker vail. ,.En, als er soms moeilijke oogen blikken mochten komen, onthoud dan. Lance, dat wij beiden je vertrouwen en oji succes voor je hopen. En nu moeten we weg... we hebben je toch niet te lang opgehouden?" Witham deed de deur voor hen open een oogenblik bleef hij met gebogen hoofd staan, alsof hem iets sterk hinderde, toen richtte hij zich op. ..in elk geval staan we in deze onder- neming volkomen eerlijk tegenover el- kaar," zeide hij toen rustig (Wordt vervolgd.) VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5